"Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 123 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 185-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 сәуірде № 38476 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 123 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22643 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
6-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) электрондық қатысу табелінде көрсетілген мүмкіндіктері шектеулі немесе ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балалардың мәртебесін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның цифрлық жүйесінің мәліметтеріне сәйкестігін тексереді;
4) электрондық қатысу табелінде көрсетілген балалардың мәртебесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің цифрлық жүйесінің мәліметтеріне сәйкестігін тексереді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Оператор электрондық есепті мақұлдағаннан кейін өнім беруші электрондық шот-фактура мен көрсетілген қызметтер актісін ұсынады, олар цифрландыру саласындағы уәкілетті органның цифрлық жүйесінде (бұдан әрі – цифрлық жүйе) электрондық төлем шотын қалыптастыру үшін негіз болып табылады.";
10-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Оператор қаржы саласындағы уәкілетті органның қазынашылықтың цифрлық жүйесі арқылы төлемдерді жөнелтуді жүзеге асырады:";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру міндеттерін жүзеге асыратын цифрлық жүйе электрондық шот-фактураларды ұсыну, оларды келісу, оператор мен өнім беруші арасында қол қою және күшін жою міндеттерін жүзеге асыру үшін қаржы саласындағы уәкілетті орган қазынашылығының цифрлық жүйесімен интеграцияланады.".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министр культуры и информации Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 123 "Об утверждении Правил подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества"
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 15 апреля 2026 года № 185-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2026 года № 38476
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 123 "Об утверждении Правил подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22643) следующие изменения:
подпункты 3) и 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) проверяет статус детей с ограниченными возможностями или с особыми образовательными потребностями, указанных в электронном табеле посещений на соответствие сведениям цифровой системы уполномоченного органа в области здравоохранения;
4) проверяет статус детей, указанных в электронном табеле посещений на соответствие сведениям цифровой системы Министерства юстиции Республики Казахстан.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. После одобрения оператором электронного отчета, поставщиком выставляются электронные счет-фактура и акт оказанных услуг, которые являются основанием для формирования электронного счета к оплате в цифровой системе уполномоченного органа в сфере цифровизации (далее – цифровая система).";
абзац первый пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. Отправка платежей посредством цифровой системы казначейства уполномоченного органа в области финансов оператором осуществляется:";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Цифровая система, осуществляющая задачи финансирования государственного заказа, интегрируется с цифровой системой казначейства уполномоченного органа в области финансов для осуществления задач выставления электронных счетов-фактур, их согласования, подписания и отмены между оператором и поставщиком.".
2. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
міндетін атқарушы
Е. Кочетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие c 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
Е. Кочетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан