Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2026 жылғы 13 сәуірдегі № 157 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 сәуірде № 38464 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес өзгерістер енгізілетін өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, Тізбенің 1-тармағының сегізінші, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы абзацтарын, Тізбенің 2-тармағының сегізінші, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші абзацтарын; Тізбенің 3-тармағының алтыншы, тоғызыншы, он алтыншы, он жетінші, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма тоғызыншы, отыз, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз тоғызыншы, елуінші, елу бірінші, елу екінші, елу үшінші, елу төртінші, елу бесінші абзацтарын, Тізбенің 4-тармағының сегізінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші абзацтарын, Тізбенің 5-тармағының сегізінші, оныншы, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші абзацтарын, Тізбенің 6-тармағының сегізінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші абзацтарын қоспағанда, 2026 жылдың 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
2026 жылдың 12 шілдесіне дейін мыналар белгіленсін:
Тізбенің 1-тармағының жиырма үшінші және жиырма төртінші абзацтары мынадай редакцияда қолданылады:
"11. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.";
Тізбенің 2-тармағының он бірінші және он екінші абзацтары мындай редакцияда қолданылады:

О внесении изменений в некоторые приказы в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 13 апреля 2026 года № 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2026 года № 38464
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности, в которые вносятся изменения (далее - Перечень), согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев, восьмого, двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого, двадцать пятого, двадцать шестого пункта 1 Перечня, абзацев восьмого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого пункта 2 Перечня, абзацев шестого, девятого, шестнадцатого, семнадцатого, двадцатого, двадцать первого, двадцать восьмого, двадцать девятого, тридцатого, тридцать первого, тридцать второго, тридцать третьего, тридцать четвертого, тридцать девятого, пятидесятого, пятьдесят первого, пятьдесят второго, пятьдесят третьего, пятьдесят четвертого, пятьдесят пятого пункта 3 Перечня, абзацев восьмого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого пункта 4 Перечня, абзацев восьмого, десятого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого, семнадцатого пункта 5 Перечня, абзацев восьмого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого пункта 6 Перечня, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
Установить, что до 12 июля 2026 года:
абзацы двадцать третий и двадцать четвертый пункта 1 Перечня действуют в следующей редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
абзацы одиннадцатый и двенадцатый пункта 2 Перечня действуют в следующей редакции:

"8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.";
Тізбенің 3-тармағының отыз бірінші және отыз екінші абзацтары мынадай редакцияда қолданылады:
"12. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.";
Тізбенің 3-тармағының елу екінші және елу үшінші абзацтары мынадай редакцияда қолданылады:
"11. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.";
Тізбенің 4-тармағының он үшінші абзацы мындай редакцияда:
"Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі..";
Тізбенің 5-тармағының он төртінші және он бесінші абзацтары мынадай редакцияда қолданылады:
"16. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.";
Тізбенің 6-тармағының он үшінші абзацы мынадай мынадай редакцияда қолданылады:
"Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.".
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
Ч. Аринов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі

"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
абзацы тридцать первый и тридцать второй пункта 3 Перечня действуют в следующей редакции:
"12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
абзацы пятьдесят второй и пятьдесят третий пункта 3 Перечня действуют в следующей редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
абзац тринадцатый пункта 4 Перечня действует в следующей редакции:
"Информация о порядке и статусе оказания государственной услуги поступает в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
абзацы четырнадцатый и пятнадцатый пункта 5 Перечня действуют в следующей редакции:
"16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.";
абзац тринадцатый пункта 6 Перечня действует в следующей редакции:
"Информация о порядке и статусе оказания государственной услуги поступает в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.".
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
Ч. Аринов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан

2026 жылғы 13 сәуірдегі № 157
Бұйрыққа қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10273 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 111) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 111) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Мемлекеттік қызметтер туралы заң) әзірленіп жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру тәртібін және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлғалар (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жолдайды www.egov.kz (бұдан әрі-портал):
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) жарылыс жұмыстарын қауіпсіз орындау шарттарын, бөлшектердің ұшуы бойынша қауіпсіз арақашықтықтарды, соққы ауа толқынының әсерін, жарылыс кезіндегі улы газдардың әсерін, сейсмикалық әсерді нақтылайтын есептеулер көрсетілген мәліметтерді қамтитын электрондық құжат;
3) жарылыс жұмыстарын жүргізу кезінде:
жер бетінде жарылыс жұмыстарын жүргізу орнын, қауіпті аймақтың шекараларын, қауіпті аймақты күзету бекеттерін және оның шегінде орналасқан тұрғын және өндірістік ғимараттарды, құрылыстарды, темір жолдарды, автомобиль жолдарын, каналдарды, құбырларды, электр беру желілерін көрсете отырып, жергілікті жердің жоспарын қамтитын электрондық құжат;
жер асты жағдайында жарылыс жұмыстарын жүргізу орнын, қауіпті аймақтың шекараларын, қауіпті аймақты күзету бекеттерін қою орнын, сондай-ақ газ бен шаң бойынша шахтаның (кеніштің, геологиялық барлау жұмыстары объектісінің) қауіптілігі туралы мәліметтерді жаза отырып, тау-кен жұмыстарының жоспарын қамтитын электрондық құжат.
Жарылғыш материалдарды пайдалана отырып, сейсмикалық барлау жұмыстарын жүргізу кезінде қауіпті аймақты күзету және жұмыс бейіндерінің схемаларын қамтитын электрондық құжат ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес баяндалған.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

от 13 апреля 2026 года № 157
Перечень
некоторых приказов в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10273) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 111) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выдачи разрешения на производство взрывных работ, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи разрешений на производство взрывных работ (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 111) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок выдачи разрешений на производство взрывных работ, и порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешений на производство взрывных работ".";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для получения государственной услуги юридические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронный документ, содержащий сведения с указанием расчетов, уточняющие условия безопасного выполнения взрывных работ, безопасных расстояний по разлету кусков, действию ударной воздушной волны, действию ядовитых газов при взрыве, сейсмического воздействия;
3) при проведении взрывных работ:
на земной поверхности, электронный документ, содержащий план местности с нанесением места производства взрывных работ, границ опасной зоны, места выставления постов охраны опасной зоны и находящихся в ее пределах жилых и производственных зданий, сооружений, железнодорожных путей, автомобильных дорог, каналов, трубопроводов, линий электропередачи;
в подземных условиях, электронный документ, содержащий план горных работ с нанесением места производства взрывных работ, границ опасной зоны, места выставления постов охраны опасной зоны, а также сведения об опасности шахты (рудника, объекта геологоразведочных работ) по газу и пыли.
При проведении сейсморазведочных работ с использованием взрывчатых материалов предоставляется электронный документ, содержащий схемы профилей работ и охраны опасной зоны.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен согласно приложени. 2 к настоящим Правилам.
Общий срок оказания государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жолдайды.
Ұсынылған құжаттар толған жағдайда 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар мәліметтерінің дұрыстығын тексереді және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсатты не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады".";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер сатысы туралы деректерді цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2- қосымшалар осы Тізбеге 1 жане 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қауіпті өндірістік объектілерде, қауіпті техникалық құрылғыларда қолданылатын технологияларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 208 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20435 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қауіпті өндірістік объектілерде, қауіпті техникалық құрылғыларда қолданылатын технологияларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Ответственный исполнитель услугодателя с момента регистрации представленных услугополучателем документов в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и в случае установления факта неполноты представленных документов направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае полноты представленных документов в течение 3 (трех) рабочих дней проверяет достоверность сведений представленных документов и оформляет разрешение на производство взрывных работ по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
Уполномоченный орган в области промышленной безопасности в течение трех рабочих дней направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 208 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20435) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметің көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғалардың не уәкілетті өкілінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтінішімен www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес баяндалған.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабарлайды.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі - оператор) sd@nitec.kz электрондық пошта бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, өтініштің әкімшілік құжатының нөмірі мен коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі (ӨБСН), әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды (ӘҚНжК) немесе рұқсат беру құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі (РҚБСН), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе көрсетілетін қызметті алушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) бойынша ақпаратты міндетті түрде ұсына отырып, авторландыру сәтінен бастап қатенің нақты уақытын көрсете отырып, қате пайда болған сәтке дейін қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып хабардар етеді.";

"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения физических и юридических лиц, либо уполномоченного представителя (далее – услугополучатель) через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен согласно приложени. 1 к настоящим Правилам. ";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
Уполномоченный орган в области промышленной безопасности в течение трех рабочих дней направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.
9. В случае сбоя цифровой системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее - оператор) посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления (НИКАД), или уникальный идентификационный номер заявления (УИНЗ), номера и кода административного документа (НИКАД РД), или уникальный идентификационный номер разрешительного документа (УИНРД), индивидуальный идентификационный номер (ИИН), или бизнес-идентификационный номер (БИН) услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.";

көрсетілген Қағидаларға 1 және 2- қосымшалар осы Тізбеге 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілді:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтық) заттар мен олар қолданылатын бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"мемлекеттiк қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру тәртібін айқындайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңды немесе жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) мынадай құжаттарды жолдайды:
1) лицензия алу үшін:
осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
жарылғыш және пиротехникалық (азаматтық) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын мәліметтер нысаны мен құжаттар тізбесі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 843 бұйрығымен бекітілген (НҚА мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14742 болып тіркелген) (бұдан әрі – біліктілік талаптары);

приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20561) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для получения государственной услуги юридические или физические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 и 2 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;
заполненную форму сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечня документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 843 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14742) (далее – квалификационные требования);

2) лицензияға қосымша алу үшін:
осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
біліктілік талаптарына толтырылған мәліметтер нысаны;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның қайта ресімдеу үшін:
осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
мемлекеттік цифрлық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмесі;
4) көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
мемлекеттік цифрлық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмесі;
біліктілік талаптарына мәліметтердің толтырылған нысаны.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес баяндалған.
Мемлекеттік қызметті көрсету жалпы мерзімі келесіні құрайды:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде - 10 (он) жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 10 (он) жұмыс күні.";
9-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлемдер туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабарлайды.";

2) для получения приложения к лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 и 2 к настоящим Правилам;
заполненную форму сведений к квалификационным требованиям;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЦП;
электронную копию документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
4) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЦП;
электронную копию документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
заполненную форму сведений к квалификационным требованиям.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Общий срок оказания государственной услуги составляет:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня;
3) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения – 10 (десять) рабочих дней.";
часть пятую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через платежный шлюз "цифрового правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
Уполномоченный орган в области промышленной безопасности в течение трех рабочих дней направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.";

көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4 және 5- қосымшалар осы Тізбеге 5, 6, 7, 8 және 9- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жарылғыш заттар мен олардың негізіндегі бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру" мемлекеттiк қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленген және жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру тәртібін айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы келесі құжаттарды жолдайды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) дайындаушының, әзірлеушінің, сынақтар жүргізілетін ұйымның, аттестатталған (сараптама) ұйымның және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның өкілдері бар комиссия жүргізген тәжірибелік партияның бақылау және қабылдау сынақтары актісінің электрондық көшірмесі;
3) жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестатталған ұйымның жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдардың сәйкестігі туралы сараптамалық қорытындысының электрондық көшірмесі.
Сараптамалық қорытынды осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген талаптарды қамтуға тиіс, сондай-ақ оларды дайындауға және қолдануға арналған техникалық құжаттамада белгіленген талаптарға, оның ішінде өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкес келуі тиіс.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес баяндалған.
Мемлекеттік қызметті көрсету жалпы мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жолдайды.

приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему Перечню;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для получения государственной услуги юридические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронную копию акта контрольных и приемочных испытаний опытной партии, проведенных комиссией в составе представителей, изготовителя, разработчика, организации, в которой проводятся испытания, аттестованной (экспертной) организации и уполномоченного органа в области промышленной безопасности;
3) электронную копию экспертного заключения организации, аттестованной на право проведения экспертизы в области взрывных работ, о соответствии взрывчатых веществ и изделий на их основе.
Экспертное заключение должно содержать требования, предусмотренные приложением 3 к настоящим Правилам, а также соответствовать требованиям, установленным в технической документации на их изготовление и применение, в том числе требованиям промышленной безопасности.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Общий срок оказания государственной услуги составляет 5 (пять) рабочих дней.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Ответственный исполнитель услугодателя с момента регистрации представленных услугополучателем документов в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и в случае установления факта неполноты представленных документов направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

Ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар мәліметтерінің дұрыстығын тексереді және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсатты не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Қазақстан Республикасының заңдарымен бекітілген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз осы Қағидарларға 2-қосымшада көрсетілген.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады".";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпарат жолдайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы Тізбеге 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4. Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалық құжаттаманы келісу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 454 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24508 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 105) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

В случае полноты представленных документов в течение 3 (трех) рабочих дней проверяет достоверность сведений представленных документов и оформляет разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
Уполномоченный орган в области промышленной безопасности в течение трех рабочих дней направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции согласно приложениям 10 и 11 к настоящему Перечню.
4. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 сентября 2021 года № 454 "Об утверждении Правил согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24508) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 105) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 105) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасымен (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) және қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу тәртібін және "Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі-портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес баяндалған.";
13 және 14 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне электрондық құжат нысанында жолданылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
14. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға Енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";

"1. Настоящие Правила согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 105) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект, и порядок оказания государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов".";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Для получения государственной услуги юридические и физические лица, (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Результат оказания государственной услуги подписывается электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо лица его замещающего и направляется через портал в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала.
Информация о порядке и статусе оказания государственной услуги поступает в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
14. Уполномоченный орган в области промышленной безопасности в течение трех рабочих дней направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.";

көрсетілген Қағидаларға 1 және 2- қосымшалар осы Тізбеге 12 және 13-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 қыркүйектегі № 463 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24449 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 95) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидаларында:
1 -тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 95) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау тәртібін және "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.";
11 -тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі-портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш жолдайды.";
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес баяндалған. (бұдан әрі – негізгі талаптардың тізбесі)
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.";
13 -тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 и 13 к настоящему Перечню.
5. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 сентября 2021 года № 463 "Об утверждении Правил аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24449), следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 95) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 95) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон), и определяют порядок аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности, и порядок оказания государственной услуги "Аттестация профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Для получения государственной услуги юридические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
часть седьмую пункта 13 изложить в следующей редакции:

"Көрсетілетін қызметті алушының қойылатын талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды алған кезде жауапты орындаушы осы Қағидаларға 3 немесе 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді";
16 -тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
16. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік цифрлық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде түседі.
Осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" операторына және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган жолдайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2- қосымшалар осы Тізбеге 14 және 15 -қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 қыркүйектегі № 485 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24574 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 98) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қауіпті өндірістік объектілерді және қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы қауіпті өндірістік объектілерді және қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 98) тармақшасына сәйкес әзірленді Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару тәртібін және "Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"При получении заключения о соответствии или несоответствии услугополучателя предъявляемым требованиям ответственный исполнитель оформляет результат оказания государственной услуги по формам, согласно приложениям 3 или 4 к настоящим Правилам.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной цифровой системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в цифровая систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
Информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору "цифрового правительства" и в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг направляет уполномоченный орган в области промышленной безопасности.";
приложение 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 14 и 15 к настоящему Перечню.
6. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 сентября 2021 года № 485 "Об утверждении правил постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24574) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 98) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года №701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 98) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств, и порядок оказания государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств".";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі-портал) арқылы осы Қағидаларға 2 немесе 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес баяндалған.";
20 және 21 -тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.";
"21. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға Енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "цифрлық үкіметтің" операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";
көрсетілген Қағидаларға 2, 3 және 4- қосымшалар осы Тізбеге 16, 17 және 18- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Жарылыс жұмыстарын
жүргізуге рұқсат беру
қағидаларына 1-қосымша
нысан
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы] басшысына
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
Өтініш күні: [Күні]
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беруге арналған ӨТІНІШ
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы) "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 75-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден қоса берілген құжаттар тізбесін
қарап, жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беруді сұрайды.
________________________________________________________________
(қызмет түрін көрсету)
________________________________________________________________
___________________________________________________ мақсатында
Жарылыс жұмыстарына басшылық жасау:
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, жарушының бірыңғай кітапшасының
нөмірі, берілген күні)
Жарылыс материалдарын сақтау орны:
__________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері)
Қосымша:
[Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі]
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін. Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын және анық емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
Жарылыс жұмыстарын
жүргізуге рұқсат беру
қағидаларына 2-қосымша
нысан
"Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
-
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz "Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал)
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру немесе дәлелді бас тарту
7
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жинау тәсілдері
Тегін
8
Жұмыс кестесі

"14. Для получения государственной услуги юридические и физические лица, эксплуатирующие опасные технические устройства (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя по формам, согласно приложениям 2 или 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложены согласно приложения 2 к настоящим Правилам.";
Пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. Результат оказания государственной услуги подписывается электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо лица его замещающего и направляется через портал в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала.
Информация о порядке и статусе оказания государственной услуги поступает в автоматическом режиме в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг.
21. Уполномоченный орган в области промышленной безопасности в течение трех рабочих дней направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору "цифрового правительства", а также в Единый контакт-центр.";
приложения 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешений на
производство взрывных работ
Форма
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу разрешения на производство взрывных работ
______________________________________________________________
(наименование юридического лица)
Руководствуясь статьей 75 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и выдать разрешение на производство взрывных работ на:
____________________________________________________________________
(указать вид деятельности)
С целью: ____________________________________________________________
Руководство взрывными работами возложено на: __________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность,
номер единой книжки взрывника, дата выдачи)
Место хранения взрывчатых материалов:
____________________________________________________________________
(название, расположение)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на производство взрывных работ
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на производство взрывных работ"
1
Наименование услугодателя
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области промышленной безопасности (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
-
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
5 (пять) рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Разрешение на производство взрывных работ либо мотивированный ответ об отказе
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліспен.
2) портал - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) өтініш;
2) жарылыс жұмыстарын қауіпсіз орындау шарттарын, бөлшектердің ұшуы бойынша қауіпсіз арақашықтықтарды, соққы ауа толқынының әсерін, жарылыс кезіндегі улы газдардың әсерін, сейсмикалық әсерді нақтылайтын есептеулер көрсетілген мәліметтерді қамтитын электрондық құжат;
3) жарылыс жұмыстарын жүргізу кезінде:
жер бетінде жарылыс жұмыстарын жүргізу орны, қауіпті аймақтың шекаралары, қауіпті аймақты күзету бекеттері мен оның шегіндегі тұрғын және өндірістік ғимараттар, құрылыстар, темір жолдар, автомобиль жолдары, каналдар, құбырлар, электр беру желілері қойылған жергілікті жердің жоспары жазылған электрондық құжат ұсынылады;
жер асты жағдайларында жарылыс жұмыстарын жүргізу орны, қауіпті аймақтың шекаралары, қауіпті аймақты күзету бекеттері қойылған орын, сондай-ақ шахтаның (кеніштің, геологиялық барлау жұмыстары объектісінің) газ бен шаң бойынша қауіптілігі туралы мәліметтер жазылып, тау-кен жұмыстарының жоспары қамтылған электрондық құжат ұсынылады.
Жарылғыш материалдарды пайдалана отырып, сейсмикалық барлау жұмыстарын жүргізу кезінде қауіпті аймақты күзету және жұмыс бейіндерінің схемаларын қамтитын электрондық құжат ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) осы Ережелердың 6-тармағында көрсетілген
Құжаттардың толық емес пакетін ұсыну;
2) өтініш беруші рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) онда көрсетілген деректердің (ақпараттың) дәлсіздігін анықтау;
3) қызмет алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед.
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление;
2) электронный документ, содержащий сведения с указанием расчетов, уточняющие условия безопасного выполнения взрывных работ, безопасных расстояний по разлету кусков, действию ударной воздушной волны, действию ядовитых газов при взрыве, сейсмического воздействия;
3) при проведении взрывных работ:
на земной поверхности предоставляется электронный документ, содержащий план местности с нанесением места производства взрывных работ, границ опасной зоны, места выставления постов охраны опасной зоны и находящихся в ее пределах жилых и производственных зданий, сооружений, железнодорожных путей, автомобильных дорог, каналов, трубопроводов, линий электропередачи;
в подземных условиях предоставляется электронный документ, содержащий план горных работ с нанесением места производства взрывных работ, границ опасной зоны, места выставления постов охраны опасной зоны, а также сведения об опасности шахты (рудника, объекта геологоразведочных работ) по газу и пыли.
При проведении сейсморазведочных работ с использованием взрывчатых материалов предоставляется электронный документ, содержащий схемы профилей работ и охраны опасной зоны.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) представление неполного пакета документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил;
2) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244);

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
11
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.
Егер негізгі қызмет түрі лицензиялауға жатпайтын болса, онда жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат алу үшін 3-тармақта көрсетілген лицензияның болуы жеткілікті.
1. Мұнай; газ; газ конденсаты және айдау ұңғымаларында атқылау-жару жұмыстары қызметінің кіші түрінің лицензиясына қосымша ұсыну – мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, көмірсутектер саласындағы магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия; жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және оған мына кіші қызмет түрлерін қосымша ұсыну:
1) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өздерінің өндірістік мұқтаждары үшін сатып алу;
2) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау.
2. Пайдалы қазбаларды өндіру үшін жарылыс жұмыстарын жүргізу – қызметтің кіші түріне арналған лицензияға қоса берілген тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және қызметтің кіші түрлеріне арналған лицензияға қоса берілген жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және оған мына кіші қызмет түрлерін қосымша ұсыну:
1) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өздерінің өндірістік мұқтаждары үшін сатып алу;
2) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау.
3. Қызметтің кіші түрлеріне арналған лицензияға қоса беріле отырып, жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия:

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсеуслугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777. В случае если основной вид деятельности не подлежит лицензированию, то для получения разрешения на производство взрывных работ достаточно лицензии, указанной в пункте 3.
1. Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов с приложением к лицензии на подвид деятельности – прострелочно-взрывные работы в нефтяных; газовых; газоконденсатных; нагнетательных скважинах и лицензия на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением с приложением к лицензии на подвиды деятельности:
1) приобретение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд;
2) хранение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.
2. Лицензия на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств с приложением к лицензии на подвид деятельности – производство взрывных работ для добычи полезных ископаемых и лицензия на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением с приложением к лицензии на подвиды деятельности:
1) приобретение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд;
2) хранение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.
3. Лицензия на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением с приложением к лицензии на подвиды деятельности:

1) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өздерінің өндірістік мұқтаждары үшін сатып алу;
2) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау..
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
"Қауіпті өндірістік
объектілерде, қауіпті
техникалық құрылғыларда
қолданылатын технологияларды
қолдануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 1-қосымша
нысан
"Қауіпті өндірістік объектілерде, қауіпті техникалық құрылғыларда қолданылатын технологияларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
-
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz "Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал)
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсаттар беру немесе дәлелді бас тарту
7
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жинау тәсілдері
Тегін
8
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліспен.
2) портал - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) өтініш;
2) сараптама қорытындысының электрондық көшірмесі
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) приобретение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд;
2) хранение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.
Приложение 3
к Перечню некоторых
приказов в сфере оказания
государственных услуг
в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешений
на применение технологий,
применяемых на опасных
производственных объектах,
опасных технических устройств"
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
-
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
3 (три) рабочих дня.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Разрешение на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств либо мотивированный отказ
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед. 2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление;
2) электронная копия экспертного заключения
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті тұтынушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті тұтынушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті тұтынушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
4-қосымша
"Қауіпті өндірістік
объектілерде, қауіпті
техникалық құрылғыларда
қолданылатын технологияларды
қолдануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 2-қосымша
нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Басшысына
[Мемлекеттік органның атауы]
Өтініш нөмірі: [нөмір]
Өтініш күні: [күні]
Қауіпті өндірістік объектілерде, қауіпті техникалық құрылғыларда қолданылатын технологияларды қолдануға рұқсат беруге ӨТІНІШ
_____________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабын басшылыққа
ала отырып, Сізден қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарауды және қауіпті
өндірістік объектілерде, қауіпті техникалық құрылғыларда қолданылатын
технологияларды қолдануға рұқсат беруді сұрайды:
_________________________________________________________________
(технологиялардың, қауіпті техникалық құрылғылардың атауы)
Қысқаша сипаттама:
_________________________________________________________________
(технологиялардың, қауіпті техникалық құрылғылардың мақсаты және оларды
қолдану саласы туралы қысқаша ақпарат көрсетіледі)
Қосымша: [мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі]
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес дәйексіз мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар
етемін.
_________________________________________________________________
[Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), электрондық цифрлық қолтаңба]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
5-қосымша
"Жарылғыш және
пиротехникалық (азаматтық)
заттар мен оларды қолдана
отырып жасалған бұйымдарды
әзірлеу, өндіру, сатып алу,
өткізу, сақтау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін заңды тұлғаның ӨТІНІШ
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан
жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі
болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауын
көрсету) жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруіңізді
сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ___________________________________________
(пошта индексі, ел (шетелдік заңды тұлға үшін), облыс, қала, аудан, елді мекен,
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жай)
Электрондық пошта _______________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банктік шот _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі
(стационарлық үй-жай)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкіндігі;
сот өтініш берушіге лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмайтыны;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, цифрлық жүйелердегі қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіні расталады.
Осымен мен ұсынатын (толтырылған) ақпараттың дұрыстығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты екенімді растаймын.
___________________________
Басшы
__________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), электрондық цифрлық қолтаңба
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" __________
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
6-қосымша
"Жарылғыш және
пиротехникалық (азаматтық)
заттар мен оларды қолдана
отырып жасалған бұйымдарды
әзірлеу, өндіру, сатып алу,
өткізу, сақтау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның ӨТІНІШ
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі)
Сізден лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді сұраймын
___________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы
_________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондары ___________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банктік шоты ___________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________________
_______________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі) ______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас
тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіні расталады.
___________________________
Жеке тұлға
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), электрондық цифрлық қолтаңбасы
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
7-қосымша
"Жарылғыш және
пиротехникалық (азаматтық)
заттар мен оларды қолдана
отырып жасалған бұйымдарды
әзірлеу, өндіру, сатып алу,
өткізу, сақтау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның ӨТІНІШ
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________
жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(-лері)інің толық
атауы көрсетiлсiн) 20__ жылғы "____" ______ № ___ берілген лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны мынадай негіз (дер) бойынша:
___________________________________________________________________
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың
атауы)
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес:
бірігу _______________________________________________________ қайта құру
________________________________________________________ қосылу
__________________________________________________________ бөліп
шығару_____________________________________________________ бөліну
_______________________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі____________________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ________________

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям нормативных правовых актов в области промышленной безопасности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсеуслугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777.
Приложение 4
к Перечню некоторых
приказов в сфере оказания
государственных услуг
в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешений на применение
технологий, применяемых на опасных
производственных объектах,
опасных технических устройств"
форма
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование государственного
органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств
_____________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
Руководствуясь статьей 74 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и выдать разрешение на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств:
____________________________________________________________________
(наименование технологий, опасных технических устройств)
Краткая характеристика: _______________________________________________
____________________________________________________________________
(указывается краткая информация о назначении технологий, опасных
технических устройств и область их применения)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
_________________________________________________________________
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись]
Приложение 5
к Перечню некоторых
приказов в сфере оказания
государственных услуг в
области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за
исключением гражданских)
веществ и изделий с их
применением"
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
Адрес юридического лица __________________________________________________
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за достоверность представляемой (заполненной) мной информации.
___________________________
Руководитель
__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
электронная цифровая подпись
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 6
к Перечню некоторых
приказов в сфере оказания
государственных услуг
в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за
исключением гражданских)
веществ и изделий с их
применением"
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности)
Адрес местожительства физического лица ___________________________________
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
___________________________
Физическое лицо
__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
электронная цифровая подпись
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за
исключением гражданских)
веществ и изделий
с их применением"
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии
№ ___ от "____" ______ 20__ года выданную (ое) (ых)
_________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему (им) основанию (ям):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
(далее – Закон) путем:
слияния ______________________________________________________
преобразования _________________________________________________
присоединения __________________________________________________
выделения ______________________________________________________
разделения _____________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата
___________________________________________________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата
________________________________________________________________

4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңға 1-қосымшада көзделген
жағдайларда, үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге
берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы
_________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі______________
___________________________________________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ___________________________________________________
7) қызмет түрінің атауының өзгеруі _____________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауының өзгеруі ______________________________
қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
-шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________
Телефондары ____________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банктік шоты ____________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі) ______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас
тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіні расталады.
_______________________
Басшы
______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
8-қосымша
"Жарылғыш және
пиротехникалық (азаматтық)
заттар мен оларды қолдана
отырып жасалған бұйымдарды
әзірлеу, өндіру, сатып алу,
өткізу, сақтау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның ӨТІНІШ
__________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі) __________________________________________________жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(-лері)інің толық атауы көрсетiлсiн)
20__ жылғы "__" _____ № ___ берілген лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны мынадай негіз (дер) бойынша:
___________________________________________________________________
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың
атауы)
1) жеке тұлға-лицензиаттың аты, тегі, әкесінің атының (бар болған жағдайда) өзгеруі
_____________________________________________________
2) жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауының өзгеруі
________________________________________________________________
3) жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның заңды мекенжайының өзгеруі
______________________________________________________________

4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях,
если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону
____________________________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты"
или для приложений к лицензии с указанием объектов
____________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности
____________________________________________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности
____________________________________________________________________
Адрес юридического лица
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
___________________________
Руководитель
__________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
электронная цифровая подпись
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 8
к Перечню некоторых
приказов в сфере оказания
государственных услуг в
области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за
исключением гражданских)
веществ и изделий
с их применением"
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии № ___ от "____" ______20__ года выданную (ое) (ых)
_________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление _________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему (им) основанию (ям):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
__________________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования
__________________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его юридического адреса
__________________________________________________________________________

4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
көрсетілетін қызметті алушы үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге
"объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен
шығаруы _________________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
___________________________________________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда __________________________________________________
7) қызмет түрінің атауының өзгеруі __________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауының өзгеруі ______ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы
_________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________
Телефондары ____________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банктік шоты ____________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас
тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіні расталады.
___________________________
Жеке тұлға ___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
электрондық цифрлық қолтаңбасы
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
9-қосымша
"Жарылғыш және
пиротехникалық (азаматтық)
заттар мен оларды қолдана
отырып жасалған бұйымдарды
әзірлеу, өндіру, сатып алу,
өткізу, сақтау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
5-қосымша
нысан
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі –Комитет)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
1) Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
2) Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
3) Көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz, www.elicense.kz "Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал)
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі

4) отчуждение услугополучателем лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если
отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях"____________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов
_________________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_________________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ________________________________
_________________________________________________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________________
_________________________________________________________________________
Адрес местожительства физического лица_____________________________________
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Факс ___________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
___________________________
Физическое лицо
___________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
электронная цифровая подпись
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за
исключением гражданских)
веществ и изделий с их
применением"
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет)
2
Наименование подвидов (при наличии) государственной услуги
1. Выдача лицензии и (или) приложения к лицензии;
2. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии;
3. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения.
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде - 10 (он) жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 10 (он) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру немесе дәлелді бас тарту
7
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жинау тәсілдері
1) қызметтің осы түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезінде - 22 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10% (пайызын) құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады.
Төлем "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЦҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліспен.
2) портал - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) лицензия алу үшін:
осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;

1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня;
3) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения – 10 (десять) рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии, на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением либо мотивированный отказ
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности – 22 месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 % (процентов) от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата может осуществляться через платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЦП).
8
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед.
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 и 2 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЦП;

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 843 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14742 болып тіркелген) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі - біліктілік талаптары) мәліметтер нысаны;
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
біліктілік талаптарына мәліметтер нысаны;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
мемлекеттік цифрлық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмесі;
4) көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЦҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
мемлекеттік цифрлық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмесі;
біліктілік талаптарына мәліметтер нысаны.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;

форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечня документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 843 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14742) (далее – квалификационные требования);
2) для получения приложения к лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 и 2 к настоящим Правилам;
форма сведений к квалификационным требованиям;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЦП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
4) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЦП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах;
форма сведений к квалификационным требованиям.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
3) лицензиялық алым енгізілмеген;
4) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмейді;
5) көрсетілетін қызметті беруші келісуші аумақтық департаменттен көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес еместігі туралы жауап алды;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
7) сот орындаушысының ұсынымы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы – борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
10-қосымша
"Жарылғыш заттар мен олардың
негізінде жасалған бұйымдарды
тұрақты қолдануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына 1-қосымша
нысан
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы]
басшысына
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
Өтініш күні: [Күні]
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беруге арналған ӨТІНІШ
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 75-бабын
басшылыққа ала отырып, Сізден қоса берілген құжаттар тізбесін қарап, жарылғыш
заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беруді
сұрайды:_________________________________________________________
(жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдардың атауы)
Техникалық шарттардың (стандарттың) нөмірі ___________________________
Әзірлеуші __________________________________________________________
Дайындаушы (дайындаушылар) _______________________________________
Оны (оларды) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік _________________________
Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының
коды ______________________________________________________________
Көлік қауіптілігінің класы ____________________________________________
Көлік қауіптілігінің кіші класы ________________________________________
Үйлесімділік тобы ___________________________________________________
Біріккен ұлттар ұйымының сериялық нөмірі _____________________________
Жедел шаралар коды _________________________________________________
Тағайындауы, аясы және қолдану шарттары _____________________________
Қосымша: [Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі]
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді
пайдалануға келісім беремін. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және
дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
11-қосымша
"Жарылғыш заттар мен олардың
негізінде жасалған бұйымдарды
тұрақты қолдануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына 2-қосымша
нысан
"Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
-
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz, , www.elicense.kz, "Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал)
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру немесе дәлелді бас тарту
7
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жинау тәсілдері
Тегін
8
Жұмыс кестесі

2) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
3) не внесен лицензионный сбор;
4) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
5) услугодателем получен ответ от согласующего территориального департамента о несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании квалификационным требованиям;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
7) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсеуслугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777.
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
постоянное применение
взрывчатых веществ и
изделий на их основе"
форма
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
Руководствуясь статьей 75 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите",
просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и выдать разрешение на
постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе:
_____________________________________________________________________
(наименование взрывчатых вещества или изделий на их основе)
Номер технических условий (стандарта) __________________________________
Разработчик __________________________________________________________
Изготовитель (изготовители) ____________________________________________
Свидетельство о его (их) государственной регистрации
_____________________________________________________________________
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза
_____________________________________________________________________
Класс транспортной опасности __________________________________________
_____________________________________________________________________
Подкласс транспортной опасности _______________________________________
_____________________________________________________________________
Группа совместимости _________________________________________________
_____________________________________________________________________
Серийный номер Организации объединенных наций ________________________
______________________________________________________________________
Код экстренных мер ____________________________________________________
______________________________________________________________________
Назначение, область и условия применения ________________________________
______________________________________________________________________
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
электронная цифровая подпись]
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
постоянное применение
взрывчатых веществ и
изделий на их основе"
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
-
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
5 (пять) рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Разрешение на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе либо мотивированный отказ
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліспен.
2) портал - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) өтініш;
2) сынақ жүргізілетін ұйымның, аттестатталған (сараптамалық) ұйымның және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның өкілдерінен, дайындаушыдан, әзірлеушіден, ұйымнан тұратын комиссия өткізген тәжірибелік партияның бақылау және қабылдау сынақтары актісінің электрондық көшірмесі;
3) жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестатталған ұйымның жарылғыш заттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың сәйкестігі туралы сараптама қорытындысының электрондық көшірмесі.
Сараптамалық қорытынды осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген талаптарды қамтиды, сондай-ақ оларды дайындауға және қолдануға арналған техникалық құжаттамада белгіленген талаптарға, оның ішінде өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкес келуге тиіс.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Кеден одағының "Жарылғыш заттар және олар негізіндегі өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентімен, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед.
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление;
2) электронная копия акта контрольных и приемочных испытаний опытной партии, проведенных комиссией в составе представителей, изготовителя, разработчика, организации, в которой проводятся испытания, аттестованной (экспертной) организации и уполномоченного органа в области промышленной безопасности;
3) электронная копия экспертного заключения организации, аттестованной на право проведения экспертизы в области взрывных работ, о соответствии взрывчатых веществ и изделий на их основе.
Экспертное заключение содержит требования, предусмотренные приложением 3 к настоящим Правилам, а также соответствовать требованиям, установленным в технической документации на их изготовление и применение, в том числе требованиям промышленной безопасности.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Техническим регламентом Таможенного союза "О безопасности взрывчатых веществ и изделий на их основе", Правилами обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
12-қосымша
Қауіпті өндірістік объектіні
пайдаланатын ұйымдардың
қауіпті өндірістік объектіні
салуға, кеңейтуге,
реконструкциялауға,
жаңғыртуға, консервациялауға
және жоюға арналған жобалау
құжаттамасын келісу
қағидаларына 1-қосымша
нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаны деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
____________________________
Мемлекеттік органның атауы [ басшысына]
Өтініш нөмірі: [нөмір]
Өтініш күні: [күні]
Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісуге ӨТІНІШ
_____________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 78-бабын басшылыққа
ала отырып, сізден қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарауды және жобалық
құжаттаманы келісуді сұрайды ____________________
__________________________________________________________________
(жобалық құжаттаманың атауы) Қосымша: [мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті
құжаттар тізбесі] Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын
және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дәйексіз мәліметтер бергені
үшін жауапкершілік туралы растаймын.
________________________
[Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса),
электрондық цифрлық қолтаңба]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
13-қосымша
Қауіпті өндірістік объектіні
пайдаланатын ұйымдардың
қауіпті өндірістік объектіні
салуға, кеңейтуге,
реконструкциялауға,
жаңғыртуға, консервациялауға
және жоюға арналған жобалау
құжаттамасын келісу
қағидаларына 2-қосымша
нысан
"Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – Комитет) – екі және одан да көп облыстар шегінде орналастырылатын қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасы (бұдан әрі – жобалау құжаттамасы). Аумақтық департаменттер – стратегиялық объектілер мен өзге де қауіпті өндірістік объектілердің жобалық құжаттамасын келісу кезінде.
Аудандардың, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары – әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі қауіпті өндірістік объектілердің жобалық құжаттамасын келісу кезінде.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
-
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz, www.elicense.kz "Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал)
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Келісу хаты немесе дәлелді бас тарту
7
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жинау тәсілдері
Тегін
8
Жұмыс кестесі

1) интернет-ресурсеуслугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777.
Приложение 12
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам согласования
проектной документации
на строительство, расширение,
реконструкцию, модернизацию,
консервацию и ликвидацию
опасного производственного
объекта организациями,
эксплуатирующими опасный
производственный объект
форма
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов
_____________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
Руководствуясь статьей 78 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и согласовать проектную документацию
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование проектной документации)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 13
к Перечню некоторых
приказов в сфере оказания
государственных услуг
в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам согласования
проектной документации
на строительство, расширение,
реконструкцию, модернизацию,
консервацию и ликвидацию
опасного производственного
объекта организациями,
эксплуатирующими
опасный производственный объект
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет) – при согласовании проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию (далее – проектная документация) опасного производственного объекта, размещаемого в пределах двух и более областей.
Территориальные департаменты – при согласовании проектной документации стратегических объектов и иных опасных производственных объектов.
Местные исполнительные органы районов, городов республиканского и областного значения, столицы – при согласовании проектной документации опасных производственных объектов на объектах социальной инфраструктуры.
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
-
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
15 (пятнадцать) рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Письмо-согласование либо мотивированный отказ
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы

1) қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
14-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау
қағидалары мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы]
басшысына
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
Өтініш күні: [Күні]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу құқығына аттестат алуға ӨТІНІШ ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы
Заңының 27-1-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден мыналарды жүргізуді сұраймын
_________________________________________________________________
(аттестаттау түрін көрсету (бастапқы, кезеңдік және кезектен тыс) аттестаттауды
өткізу және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында авариялық-құтқару жұмыстарын
жүргізу құқығына Аттестат мынадай жұмыс түрлеріне беру:
_________________________________________________________________
(жұмыс түрін (лерін) көрсету)
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметі мүлкінің
орналасқан жері (мүлік бірнеше өңірде орналасқан жағдайда, барлық өңірлер
көрсетілсін)
________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дәйексіз мәліметтер бергені үшін
жауапкершілік туралы растаймын
___________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
15-қосымша
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау
қағидалары мемлекеттік
қызметін көрсету" қағидаларына
2-қосымша
нысан
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидалары мемлекеттік қызметін көрсету" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
-
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz "Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал)
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
13 (он үш) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу құқығына аттестат (бұдан әрі - Аттестат) немесе дәлелді бас тарту
7
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жинау тәсілдері
Тегін
8
Жұмыс кестесі

1) интернет-ресурсеуслугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777.
Приложение 14
к Перечню некоторых
приказов в сфере оказания
государственных услуг
в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
аттестации профессиональных
аварийно-спасательных служб
в области промышленной
безопасности
форма
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления:
[Номер] Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение Аттестата на право проведения
аварийно-спасательных работ в области промышленной безопасности
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
Руководствуясь статьей 27-1 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов, провести
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(указать вид аттестации (первичная, периодическая, внеочередная)
аттестацию и выдать Аттестат на право проведения аварийно-спасательных работ в области промышленной безопасности на следующие виды работ:
_______________________________________________________________________.
(указать вид (ы) работ)
Месторасположение имущества профессиональной аварийно-спасательной службы в области промышленной безопасности (в случае дислокации имущества в нескольких регионах, указать все регионы)
_______________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 15
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам аттестации
профессиональных
аварийно-спасательных служб
в области промышленной
безопасности
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
-
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
13 (тринадцать) рабочих дн.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Аттестат на право проведения аварийно-спасательных работ в области промышленной безопасности (далее – Аттестат) либо мотивированный отказ
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, түскі үзіліспен.
2) портал - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Аттестаттау кезінде тау-кен құтқару жұмыстарына:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
"Құтқарушыларды аттестаттау және қайта аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 11 шілдедегі № 507 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17233 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіптік авариялық-құтқару қызметіне жұмысқа ресімделген, оның ішінде "құтқарушы" мәртебесін берген жұмыскерлер мен мамандар туралы мәліметтер;
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің жеке құрамына қойылатын талаптарды және олардың штат санын есептеу нормативтерін, оларды жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 27 шілдедегі № 360 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23812 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіптік авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру нормалары көрсетілген мәліметтерді қамтитын цифрлық құжат;
"Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 21 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10261 болып тіркелген) сәйкес тәулік бойы кезекшілік өткеруді, бос ауысымның демалысын, байланыс (телефон, факсимильдік, радиобайланыс), жеке құрамды құлақтандыру жүйесін қамтамасыз ететін үй-жайлар мен жабдықтардың, сондай-ақ авариялық-құтқару қызметінің орналасу схемасына сәйкес мүлікке және материалдық құралдардың белгіленген қорларына арналған үй-жайлардың (авариялық-құтқару құралдары, жабдықтар мен керек-жарақтар, тыныс-тіршілікті қамтамасыз ету құралдары, нысанды киім-кешек) бар екендігі туралы мәліметтерді қамтитын цифрлық құжат.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед.
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1. При аттестации на горноспасательные работы:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
сведения об оформленных на работу в профессиональную аварийно-спасательную службу в области промышленной безопасности работников и специалистов, в том числе присвоивших статус "спасатель", согласно приказу Министра внутренних дел Республики, Казахстан от 11 июля 2018 года № 507 "Об утверждении Правил аттестации и переаттестации спасателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 17233);
цифровой документ, содержащий сведения с указанием норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности, согласно приказу Министра по чрезвычайным ситуациям от 27 июля 2021 года № 360 "Об утверждении Требований и нормативов расчета штатной численности личного состава, норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23812);
цифровой документ, содержащий сведения о наличии: помещения и оборудования, обеспечивающих несение круглосуточного дежурства, отдыха свободной смены, связи (телефонной, факсимильной, радиосвязи), системы оповещения личного состава, а также помещения для имущества и установленных запасов материальных средств (аварийно-спасательные инструменты, оборудование и снаряжение, средства жизнеобеспечения, форменное обмундирование) в соответствии со схемой дислокации аварийно-спасательной службы, согласно приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 21 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к аварийно-спасательным службам и формированиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10261).

2. Аттестаттау кезінде газдан құтқару жұмыстарына:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
"Құтқарушыларды аттестаттау және қайта аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 11 шілдедегі № 507 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17233 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіптік авариялық-құтқару қызметіне жұмысқа ресімделген, оның ішінде "құтқарушы" мәртебесін берген жұмыскерлер мен мамандар туралы мәліметтер;
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің жеке құрамына қойылатын талаптарды және олардың штат санын есептеу нормативтерін, оларды жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 27 шілдедегі № 360 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23812 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіптік авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру нормалары көрсетілген мәліметтерді қамтитын цифрлық құжат;
"Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 21 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10261 болып тіркелген) сәйкес тәулік бойы кезекшілік өткеруді, бос ауысымның демалысын, байланыс (телефон, факсимильдік, радиобайланыс), жеке құрамды құлақтандыру жүйесін қамтамасыз ететін үй-жайлар мен жабдықтардың, сондай-ақ авариялық-құтқару қызметінің орналасу схемасына сәйкес мүлікке және материалдық құралдардың белгіленген қорларына арналған үй-жайлардың (авариялық-құтқару құралдары, жабдықтар мен керек-жарақтар, тыныс-тіршілікті қамтамасыз ету құралдары, нысанды киім-кешек) бар екендігі туралы мәліметтерді қамтитын цифрлық құжат.
3. Аттестаттау кезінде бұрқаққа қарсы жұмыстарына:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
"Құтқарушыларды аттестаттау және қайта аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 11 шілдедегі № 507 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17233 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіптік авариялық-құтқару қызметіне жұмысқа ресімделген, оның ішінде "құтқарушы" мәртебесін берген жұмыскерлер мен мамандар туралы мәліметтер;

2. При аттестации на газоспасательные работы:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
сведения об оформленных на работу в профессиональную аварийно-спасательную службу в области промышленной безопасности работников и специалистов, в том числе присвоивших статус "спасатель", согласно приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 июля 2018 года № 507 "Об утверждении Правил аттестации и переаттестации спасателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 17233);
цифровой документ, содержащий сведения с указанием норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности, согласно приказу Министра по чрезвычайным ситуациям от 27 июля 2021 года № 360 "Об утверждении Требований и нормативов расчета штатной численности личного состава, норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23812);
цифровой документ, содержащий сведения о наличии: помещения и оборудования, обеспечивающих несение круглосуточного дежурства, отдыха свободной смены, связи (телефонной, факсимильной, радиосвязи), системы оповещения личного состава, а также помещения для имущества и установленных запасов материальных средств (аварийно-спасательные инструменты, оборудование и снаряжение, средства жизнеобеспечения, форменное обмундирование) в соответствии со схемой дислокации аварийно-спасательной службы согласно приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 21 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к аварийно-спасательным службам и формированиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10261).
3. При аттестации на противофонтанные работы:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
сведения об оформленных на работу в профессиональную аварийно-спасательную службу в области промышленной безопасности работников и специалистов, в том числе присвоивших статус "спасатель", согласно приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 июля 2018 года № 507 "Об утверждении Правил аттестации и переаттестации спасателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 17233);

"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің жеке құрамына қойылатын талаптарды және олардың штат санын есептеу нормативтерін, оларды жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 27 шілдедегі № 360 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23812 болып тіркелген) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіптік авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру нормалары көрсетілген мәліметтерді қамтитын цифрлық құжат;
"Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 21 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10261 болып тіркелген) сәйкес тәулік бойы кезекшілік өткеруді, бос ауысымның демалысын, байланыс (телефон, факсимильдік, радиобайланыс), жеке құрамды құлақтандыру жүйесін қамтамасыз ететін үй-жайлар мен жабдықтардың, сондай-ақ авариялық-құтқару қызметінің орналасу схемасына сәйкес мүлікке және материалдық құралдардың белгіленген қорларына арналған үй-жайлардың (авариялық-құтқару құралдары, жабдықтар мен керек-жарақтар, тыныс-тіршілікті қамтамасыз ету құралдары, нысанды киім-кешек) бар екендігі туралы мәліметтерді қамтитын цифрлық құжат.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) жеткіліксіздікті анықтау;
2) аумақтық департаменттің көрсетілетін қызметті алушының қойылатын "Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10261 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Заңының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 21 бұйрығы, "Құтқарушыларды аттестаттау және қайта аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17233 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 11 шілдедегі № 507 бұйрығы және "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің жеке құрамына қойылатын талаптарды және олардың штат санын есептеу нормативтерін, оларды жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23812 болып тіркелген) Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 27 шілдедегі № 360 бұйрығының талаптарына сәйкес еместігі туралы қорытындысы;

цифровой документ, содержащий сведения с указанием норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности, согласно приказу Министра по чрезвычайным ситуациям от 27 июля 2021 года № 360 "Об утверждении Требований и нормативов расчета штатной численности личного состава, норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23812);
цифровой документ, содержащий сведения о наличии: помещения и оборудования, обеспечивающих несение круглосуточного дежурства, отдыха свободной смены, связи (телефонной, факсимильной, радиосвязи), системы оповещения личного состава, а также помещения для имущества и установленных запасов материальных средств (аварийно-спасательные инструменты, оборудование и снаряжение, средства жизнеобеспечения, форменное обмундирование) в соответствии со схемой дислокации аварийно-спасательной службы согласно приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 21 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к аварийно-спасательным службам и формированиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10261).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифровое правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) заключение территориального департамента о несоответствии услугополучателя предъявляемым требованиям приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 21 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к аварийно-спасательным службам и формированиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10261), приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 июля 2018 года № 507 "Об утверждении Правил аттестации и переаттестации спасателей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17233) и приказа Министра по чрезвычайным ситуациям от 27 июля 2021 года № 360 "Об утверждении Требований и нормативов расчета штатной численности личного состава, норм оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23812);

3) көрсетілетін қызметті тұтынушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті тұтынушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті тұтынушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
16-қосымша
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою
және есептен шығару
қағидаларына 2-қосымша
нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы]
басшысына
Өтініш нөмірі: [нөмір]
Өтініш күні: [күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы ӨТІНІШ
____________________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабын басшылыққа
ала отырып, сізден қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарауды және есепке
қоюды сұрайды:
_______________________________________________________________
(қауіпті техникалық құрылғының атауы, түрі, түрі)
Зауыттық (сериялық) №________________________________________
Өндірілген ________________________________________________
(дайындалған күні мен жылы, дайындаушы зауыттың атауы, елі)
Дайындаушы зауыт белгілеген қауіпті техникалық құрылғының
Нормативтік қызмет мерзімі _______________________________
(Нормативтік қызмет мерзімінің күні мен жылы)
Қосымша: [мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі]
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес дәйексіз мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы
растаймын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
17-қосымша
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке
қою және есептен шығару
қағидаларына 3-қосымша
нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]]
Басшысына
[Мемлекеттік органның атауы]
Өтініш нөмірі: [нөмір]
Өтініш күні: [күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы ӨТІНІШ
__________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабын басшылыққа
ала отырып, сізден қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарауды және есептен
шығаруды сұрайды:
___________________________________________________________________
(есептен шығару себебі, қауіпті техникалық құрылғының атауы, түрі, түрі)
Зауыттық (сериялық) №_____________________________________________
Өндірілген ________________________________________________________
(дайындалған күні мен жылы, дайындаушы зауыттың атауы, елі)
Дайындаушы зауыт белгілеген қауіпті техникалық құрылғының Нормативтік қызмет
мерзімі _________________________________________
(нормативтік қызмет мерзімінің күні мен жылы)
Қосымша: [мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі]
Цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дәйексіз мәліметтер бергені үшін
жауапкершілік туралы растаймын.
_______________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласындағы мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
18-қосымша
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке
қою және есептен шығару
қағидаларына 4-қосымша
нысан
"Қауіпті өндірістік объектілерді және қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Аумақтық департамент – өнеркәсіптік объектілердегі қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару кезінде. Аудандардың, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары – әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару кезінде.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауын
- Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою
- Қауіпті техникалық құрылғыларын есептен шығару
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz, www.elicense.kz "Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал)
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы хабарлама, қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы хабарлама не дәлелді бас тарту
7
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жинау тәсілдері
Тегін
8
Жұмыс кестесі

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсеуслугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777.
Приложение 16
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
форма
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
о постановке на учет опасного технического устройства
________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
Руководствуясь статьей 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и поставить на учет:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование, тип, вид опасного технического устройства)
Заводской (серийный) №________________________________________________
Изготовленный ________________________________________________________
(дата и год изготовления, наименование завода изготовителя, страна)
Нормативный срок службы опасного технического устройства, установленный заводом-изготовителем
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(дата и год нормативного срока службы)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
электронная цифровая подпись]
Приложение 17
к Перечню некоторых
приказов в сфере оказания
государственных услуг в области
промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
форма
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
о снятии с учета опасного технического устройства
__________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
Руководствуясь статьей 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и снять с учета:
_________________________________________________________________________
(причина снятия с учета, наименование, тип, вид опасного технического устройства)
Заводской (серийный) № ___________________________________________________
Изготовленный ___________________________________________________________
(дата и год изготовления, наименование завода изготовителя, страна)
Нормативный срок службы опасного технического устройства, установленный заводом-изготовителем
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(дата и год нормативного срока службы)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 18
к Перечню некоторых приказов
в сфере оказания государственных
услуг в области промышленной
безопасности, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств"
1
Наименование услугодателя
Территориальный департамент – при постановке на учет и снятии с учета опасных технических устройств на промышленных объектах.
Местные исполнительные органы районов, городов республиканского и областного значения, столицы – при постановке на учет и снятии с учета опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры.
2
Наименование подвидов (при наличии) государственной услуги
1. Постановка на учет опасных технических устройств.
2. Снятие с учета опасных технических устройств.
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
3 (три) рабочих дня.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление о постановке на учет опасного технического устройства, уведомление о снятии с учета опасного технического устройства либо мотивированный отказ
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы

1) қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.

1) интернет-ресурсеуслугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777.