"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2026 жылғы 14 сәуірдегі № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 15 сәуірде № 38442 тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 11.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20875 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы қалдықтарды транзиттеу туралы өтініш береді.
Өтініш берген кезде Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияға (қағаз жеткізгіште):

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 апреля 2026 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2026 года № 38442
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 11.07.2026.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20875) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Правила оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" (далее – государственная услуга).";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатель подают услугодателю заявление о транзите отходов через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении:
в Государственную корпорацию (на бумажном носителе):

1) көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілі) жеке басын куәландыратын құжаты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалдықтардың транзиті туралы өтініш;
2) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзге де иеліктен шығару шартының көшірмесі;
3) экспорттаушы мен өндіруші немесе, егер өтініш беруші делдал болған жағдайда, импорттаушы мен қалдық (қалдықтар) тұтынушы арасындағы шарттың көшірмесі;
4) "Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және оларды аулаққа шығаруды бақылау туралы Базель конвенциясына Қазақстан Республикасының қосылуы туралы" 2003 жылғы 10 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына (бұдан әрі – Базель конвенциясы) сәйкес қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының жазбаша түрдегі келісімі;
5) тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану келісілетін экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауап беретін тұлға арасындағы келісімшарттың көшірмелері;
6) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
7) өтініш берушінің (экспорттаушыны, қалдықтарды өндірушіні) немесе қалдықтарды импорттаушының (тұтынушыны) мiндеттi экологиялық сақтандыру шартын жасасу туралы хабарлама;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимылдар жоспарының көшірмесі;
9) қауіпті қалдықтардың паспорты;
10) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама (3 данада).
Порталға:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзге де иеліктен шығару шартының электрондық көшірмесі;
3) экспорттаушы мен өндіруші немесе, егер өтініш беруші делдал болған жағдайда, импорттаушы мен қалдық (қалдықтар) тұтынушы арасындағы шарттың электрондық көшірмесі;
4) Заңға сәйкес аумағына қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының келісімінің электрондық көшірмесі;
5) тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану келісілетін экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауап беретін тұлға арасындағы келісімшарттың электрондық көшірмелері;
6) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжаттың электрондық көшірмесі;

1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) (либо его представителя по доверенности) и заявление о транзите отходов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) копию договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, когда заявитель выступает посредником;
4) согласие в письменном виде компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года "О присоединении Республики Казахстан к Базельской конвенции о контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением" (далее – Базельская конвенция);
5) копии контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) электронная копия документа о перевозке отходов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
7) уведомление о заключении договора об обязательном экологическом страховании заявителя (экспортера, производителя отходов), либо импортера (потребителя) отходов;
8) копию плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) паспорт опасных отходов;
10) уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов (в 3 экземплярах) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия контракта (договора) купли-продажи отходов или договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) электронная копия договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, когда заявитель выступает посредником;
4) электронная копия компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии с Законом;
5) электронная копия контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) электронная копия документа о перевозке отходов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

7) өтініш берушінің (экспорттаушыны, қалдықтарды өндірушіні) немесе қалдықтарды импорттаушының (тұтынушыны) мiндеттi экологиялық сақтандыру шартын жасасу туралы хабарламаның электрондық көшірмесі;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимылдар жоспарының электрондық көшірмесі;
9) қауіпті қалдықтардың паспортының электрондық көшірмесі;
10) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарламаның электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері (көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін) тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады және көрсетілетін қызметті берушіге береді.
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
Мемлекеттік корпорацияда тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қарау мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.";
11 және 11-1-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
11-1. Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органы осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жолдайды.";

7) электронная копия страхового полиса по обязательному экологическому страхованию;
8) электронная копия плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) электронная копия паспорта опасных отходов;
10) электронная копия уведомления о трансграничной перевозке опасных отходов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель и работник Государственной корпорации (для передачи услугодателю) получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" приведен в приложении 4 к настоящим Правилам.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственную корпорацию – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является расписка о приеме соответствующих документов;
через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
пункты 11 и 11-1 изложить в новой редакции:
"11. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
11-1. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды Республики Казахстан в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях услугодателю, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и в Единый контакт –центр.";

1, 4 және 5 қосымшалар осы бұйрыққа қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 11 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2026 жылғы 14 сәуірдегі
№ 67 Бұйрыққа
1-қосымша
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігіне
____________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
____________________________
(Т.А.Ә. (бар болса),
заңды тұлға берген жағдайда
атауын көрсету қажет )
ЖСН/БСН __________________
Мекенжайы _________________
Телефоны ___________________
Қалдықтарды транзиттеу туралы өтініш
__________________________________________________________________
(Т. А. Ә. (бар болса) немесе заңды тұлғаның толық атауы және оның
басшысының немесе өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
__________________________ _________________________________ атынан
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының
қорытындысы" мемлекеттік қызмет көрсетуді сұраймын.
Мен цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиядан тұратын
мәлiметтердi пайдалануға келісемін.
Күні: 20__жылғы "____" ___________ Қолтаңбасы: _________________
М.О.
Ескертпе:
Т. А. Ә. ( бар болса) – Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
М.О. – Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
ЖСН/БСН – Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2026 жылғы 14 сәуірдегі
№ 67 Бұйрыққа
2-қосымша
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
4-қосымша
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы
1-1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

приложения 1, 4 и 5 к приказу изложить в новой редакции согласно приложениям к приказу.
2. Департаменту управления отходами Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 11 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2026 года № 67
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение уполномоченного
органа государств – членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную
территорию Евразийского
экономического союза"
Форма
Министерству экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от _________________________
(Ф.И.О. (при его наличии),
в случае подачи юридическим лицом
необходимо указать наименование)
ИИН/БИН __________________
адрес: _____________________
тел. _______________________
Заявление о транзите отходов
__________________________________________________________________________ (Ф.И.О. (при его наличии) или полное наименование юридического лица, должность
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя либо представителя)
в лице __________________________ ____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Прошу оказать государственную услугу "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза".
Согласен(-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Дата: "__"___________ 20___года Подпись : _______________________
М.П.
Примечание:
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П. – Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
ИИН/БИН – Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
Приложение 2 к приказу
Министр экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2026 года № 67
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение уполномоченного
органа государств –членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную
территорию Евразийского
экономического союза"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза"
1
Наименование государственной услуги
Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза
1-1
Наименование услугодателя
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады www.egov.kz (бұдан әрі – "портал").
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, бастап, сондай – ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының Қорытындысы, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушыларға ақысыз негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00- ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00- ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорация: www.gov4c.kz;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) Через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – "портал").
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная) /бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза, либо мотивированный отказ в оказании госудрственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга услугополучателям оказывается на бесплатной основе.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) Государственная корпорация - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz;
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1. Мемлекеттік корпорацияға (қағаз жеткізгіште):
1) көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілі) жеке басын куәландыратын құжаты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) және Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалдықтардың транзиті туралы өтініш;
2) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзге де иеліктен шығару шартының көшірмесі;
3) экспорттаушы мен өндіруші немесе, егер өтініш беруші делдал болған жағдайда, импорттаушы мен қалдық (қалдықтар) тұтынушы арасындағы шарттың көшірмесі;
4) "Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және оларды аулаққа шығаруды бақылау туралы Базель конвенциясына 2003 жылғы 10 ақпандағы Қазақстан Республикасы қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына (бұдан әрі – Базель конвенциясы) сәйкес қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының жазбаша түрдегі келісімі;
5) тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану келісілетін экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауап беретін тұлға арасындағы келісімшарттың көшірмелері;
6) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжат;
7) өтініш берушінінің (экспорттаушыны, қалдықтарды өндірушіні) немесе қалдықтарды импорттаушының (тұтынушыны) мiндеттi экологиялық сақтандыру шартын жасасу туралы хабарлама;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимылдар жоспарының көшірмесі;
9) қауіпті қалдықтардың паспорты;
10) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама (3 данада).

1. В Государственную корпорацию (на бумажном носителе):
1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов услугополучателя (для идентификации) (либо его представителя по доверенности) и заявление о транзите отходов по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875);
2) копию контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) копию договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, когда заявитель выступает посредником;
4) согласие в письменном виде компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года "О присоединении Республики Казахстан к Базельской конвенции о контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением" (далее – Базельская конвенция);
5) копии контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) документ о перевозке отходов (в 3 экземплярах) по форме согласно приложению 2 к Правилам оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875);
7) уведомление о заключении договора об обязательном экологическом страховании заявителя (экспортера, производителя отходов), либо импортера (потребителя) отходов;
8) копию плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) паспорт опасных отходов;
10) уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов (в 3 экземплярах) по форме согласно приложению 3 к Правилам
оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875).

2. Порталға:
1) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзге де иеліктен шығару шартының электрондық көшірмесі;
3) экспорттаушы мен өндіруші немесе, егер өтініш беруші делдал болған жағдайда, импорттаушы мен қалдық (қалдықтар) тұтынушы арасындағы шарттың электрондық көшірмесі;
4) Заңға сәйкес аумағына қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының келісімінің электрондық көшірмесі;
5) тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану келісілетін экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауап беретін тұлға арасындағы келісімшарттың электрондық көшірмелері;
6) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
7) өтініш берушінінің (экспорттаушыны, қалдықтарды өндірушіні) немесе қалдықтарды импорттаушының (тұтынушыны) мiндеттi экологиялық сақтандыру шартын жасасу туралы хабарламаның электрондық көшірмесі;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимылдар жоспарының электрондық көшірмесі;
9) қауіпті қалдықтардың паспортының электрондық көшірмесі;
10) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарламаның электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2. На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875);
2) электронная копия контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) электронная копия договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, когда заявитель выступает посредником;
4) электронная копия согласия в письменном виде компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии с Законом;
5) электронная копия контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) электронная копия документа о перевозке отходов по форме согласно приложению 2 к Правилам оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875);
7) электронная копия страхового полиса по обязательному экологическому страхованию;
8) электронная копия плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) электронная копия паспорта опасных отходов;
10) электронная копия уведомления о трансграничной перевозке опасных отходов по форме согласно приложению 3 к Правилам
оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттарды және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықталу;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Базель конвенциясының 6-бабында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 135 қаулысымен бекітілген Қауіпті және басқа да қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзиттеу қағидаларының 2-тарауында, "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі шешімінің 1.2 және 2.3-қосымшаларында, Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экология кодексінің 346-бабында, "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі болса;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен-жайлары Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында: gov4c.kz.
2) Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
3) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы - 1414, 8 800 080 7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
4) Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
5) Адамның тыныс-тіршілігін шектейтін организм функцияларының үнемі нашарлауы салдарынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 - Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде, олардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қажеттілігі болған жағдайда тұрғылықты жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері қабылдайды.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2026 жылғы 14 сәуірдегі
№ 67 Бұйрыққа
3 қосымша
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидасына
5-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы Қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы"

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными статьей 6 Базельской конвенцией, главой 2 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан, вывоза с территории Республики Казахстан и транзита опасных и других отходов по территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2022 года № 135, приложениями 1.2 и 2.3 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года "О мерах нетарифного регулирования", статьей 346 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года, приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
10
Требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, через Государственную корпорацию
1) Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации: gov4c.kz.
2) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством Единого контакт – центра 1414, 8 800 080 7777.
4) Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 88000807777.
5) Услугополучателям, имеющим нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающих его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства, посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3 к приказу
Министр экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2026 года № 67
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение уполномоченного
органа государств – членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную
территорию Евразийского
экономического союза"
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления

Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы"
коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалының №___ бөлімі (мекенжайын
көрсету), Қағида қарастырылған тізбеге сәйкес, ________________________ құжаттардың
толық пакетінің болмауына байланысты, және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар
Сізге мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Болмаған құжаттардың атауы:
1) __________________________________
2) __________________________________
3) __________________________________
Осы қолхат әрбір тарап үшін біреуден, 2 данада жасалды.
___________________________________________________________
Мемлекеттік корпорация (қолы)
Қызметкерінің Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Алдым: _____________________________________/___________________
Т. А. Ә. (бар болса) / көрсетілетін қызмет алушының қолы
"___" _________ 20__жыл
Ескертпе:
Т. А. Ә. (бар болса) – Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных и социально ответственных услугах", Государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги __________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия предусмотренному Правилами, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ____________________________________
2) ____________________________________
3) ____________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись
работника Государственной корпорации
Получил: _______________________________ /________________________
Ф.И.О. (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ года
Примечание:
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя, отчество (при его наличии)