"Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесіндегі геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 157 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 15 сәуірде № 38430 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 132-бабының екінші бөлігіне сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесіндегі геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есепті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрдің
міндетін атқарушы
Р. Исакулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрдің міндетін атқарушы
2026 жылғы 10 сәуірдегі № 157
№ бұйрығымен бекітілді
Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесіндегі геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есепті ұсыну қағидалары.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесіндегі геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есепті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 132-бабының 1) және 1-1) тармақшаларына сәйкес әзірленді және жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесіндегі геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есепті ұсыну тәртібін айқындайды.

"Об утверждении Правил представления недропользователями геологического отчета при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчета о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий"
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 10 апреля 2026 года № 157. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2026 года № 38430
В соответствии с частью второй статьи 132 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления недропользователями геологического отчета при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчета о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий.
2. Комитету геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра промышленности и
строительства Республики Казахстан
Р. Исакулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Исполняющий
обязанности министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2026 года № 157
Правила
представления недропользователями геологического отчета при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчета о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий.
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления недропользователями геологического отчета при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчета о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктами 1) и 1-1) статьи 132 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок представления недропользователями геологического отчета при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчета о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий.

2-тарау. Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесіндегі геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есепті ұсыну тәртібі.
2. Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде жер қойнауын пайдаланушы лицензияның/келісімшарттың қолданылуы тоқтатылған күннен бастап үш айдан кешіктірмей жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға геологиялық есепті, сондай-ақ аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есепті жер қойнауын пайдаланушы барлау кезеңінің алғашқы үш жылын жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша келісуге ұсынады.
3. Жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті орган есепті барлаудың бастапқы кезеңінің жұмыстар бағдарламасында көзделген жұмыстардың толық көлемде орындалуы тұрғысынан бір ай мерзімде қарайды.
Есепті қарау нәтижелері бойынша жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті орган есепті келіседі немесе егер барлаудың бастапқы кезеңінің жұмыстар бағдарламасында көзделген жұмыстар толық көлемде орындалмаған болса, келісуден бас тартады.
Қағидараларға қосымша
Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесіндегі геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есепті ұсыну нысаны
Индекс: 1-КСТ.
Мерзімділігі: бір реттік.
Ұсынатын тұлғалар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: барлау кезеңінің алғашқы үш жылы.
Қарау мерзімі: түскен күннен бастап 1 ай.
1. Есеп мәтіндік және графикалық бөліктен (графикалық қосымшалар болған кезде) және ғарыштық суреттерден тұрады. Есепте мынадай құрылымдық элементтер қамтылған:
1) жапсырма (мұқабада);
2) титул парағы;
3) орындаушылар тізімі;
4) реферат;
5) геологиялық тапсырма (техникалық тапсырма);
6) мазмұны;
7) иллюстрациялар, кестелер тізімі (бар болса);
8) мәтіндік қосымшалардың тізімі (бар болса);
9) графикалық қосымшалардың тізімі (бар болса);
10) мазмұндық бөлігі;
11) пайдаланылған дереккөздердің тізімі (әдебиет);
12) мәтіндік қосымшалар (бар болса);
13) кестелер, иллюстрациялар (бар болса);
14) графикалық қосымшалар (бар болса);
15) метрологиялық сараптаманың қорытындысы;
16) патенттік зерттеулер туралы қорытынды (бар болса);

Глава 2. Порядок представления недропользователями геологических отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчетов о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий.
2. При проведении разведки и добычи углеводородов недропользователь не позднее трех месяцев со дня прекращения действия лицензии/контракта представляет уполномоченному органу по изучению недр геологический отчет, а также недропользователь первые три года периода разведки представляет на согласование уполномоченному органу по изучению недр отчет о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
3. Уполномоченный орган по изучению недр рассматривает отчет о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий в месячный срок на предмет выполнения работ, предусмотренных программой работ первоначального периода разведки, в полном объеме.
По результатам рассмотрения уполномоченный орган по изучению недр согласовывает отчет или отказывает в согласовании, если работы предусмотренные программой работ первоначального периода разведки не выполнены в полном объеме.
Приложение к Правилам
Форма представления недропользователями геологического отчета при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчета о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий
Индекс: 1-УВГ.
Периодичность: разовая.
Круг лиц, представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр, уполномоченный орган по изучению недр.
Срок представления: первые три года периода разведки.
Срок рассмотрения отчета: 1 месяц со дня поступления
1. Отчет состоит из текстовой и графической части (при наличии графических приложений) и космических снимков. Отчет содержит следующие структурные элементы:
1) этикетка (на обложке);
2) титульный лист;
3) список исполнителей;
4) реферат;
5) геологическое задание (техническое задание);
6) оглавление;
7) список иллюстраций, таблиц (при наличии);
8) список текстовых приложений (при наличии);
9) список графических приложений (при наличии);
10) содержательная часть;
11) список использованных источников (литература);
12) текстовые приложения (при наличии);
13) таблицы, иллюстрации (при наличии);
14) графические приложения (при наличии);
15) заключение метрологической экспертизы;
16) заключение о патентных исследованиях (при наличии);

17) формуляр;
18) шолу (пікірлер);
19) бастапқы геологиялық материалдарды тапсыру актісі;
20) орындалған жұмыс көлемі және шығындарды есептен шығару туралы анықтама;
21) есептерді сақтауға жіберілетін ұйымдардың тізбесі.
2. Есеп қағаз және электронды түрде (флэш-жинақтағыштарда немесе компакт дискілерде) үш данада жасалады. Геологиялық есептің бір данасы Республикалық геологиялық қорларға, екіншісі – тиісті өңіраралық департаменттің аумақтық қорларына сақтауға жіберіледі, үшіншісі – жер қойнауын пайдаланушыда сақталады.
3. Есептердің мәтіні компьютерде А4 форматында теріледі (297 х 210 миллиметр). A3 форматы кестелер үшін қолданылады. Компьютерлік теру кезінде Word мәтіндік редакторы Тimes Kaz шрифтімен қолданылады - өлшемі № 14, Times New Roman - өлшемі № 14, кестелер үшін не өлшемі № 12, жоларалық интервал - бір.
4. Есептер мынадай параметрлерді ескере отырып ресімделеді:
1) сол жақтағы өріс -3 ,0 сантиметр;
2) оң жақтағы өріс - 1,5 сантиметр;
3) колонтитулдар - 2,0 сантиметр.
5. Есептер беттерін нөмірлеу - әр кітаптың шегінде өтпелі және дербес. Титул парағы нөмірленбейді.
6. 300 беттен астам көлемде есептер бөліктерге бөлінеді және көлемі 300 беттен аспайтын жеке кітаптар түрінде жинақталады, әр кітаптың жапсырмада және титулдық парағында бас әріптермен басылады және кітап нөмірі қойылады.
7. Кітап блогын тігу тек жіптермен жасалады.
8. Есептердің әрбір кітабы қатты мұқабада (мұқабада) ресімделеді.
9. Кен орындары мен кен көріністерінің каталогтары немесе пайдалы қазбалар кен орындарының паспорттары болған кезде олар жеке кітаптар түріндегі есептерге қоса беріледі.
"Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде геологиялық есептерді және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есептерді ұсыну нысандарын" толтыру бойынша түсініктеме
(1-КСТ, біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезіндегі геологиялық есептер және (немесе) аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есептер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қызметті көмірсутектерді барлауға және өндіруге арналған келісімшарт негізінде жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар толтырады.
3. Геологиялық есептер бойынша нысан жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға лицензияның/келісімшарттың қолданылуы тоқтатылған күннен бастап үш айдан кешіктірілмей беріледі.

17) формуляр;
18) рецензия (рецензии);
19) акт сдачи первичных геологических материалов;
20) справка о выполненных объемах работ и списании затрат;
21) Перечень организаций, которым рассылаются на хранение отчеты.
2. Отчет составляется в трех экземплярах на бумажном и электронном виде (на флэш-накопителях, либо на компакт дисках). Один экземпляр геологического отчета направляется на хранение в Республиканские геологические фонды, второй - в территориальные фонды соответствующего Межрегионального департамента, третий – хранится у недропользователя.
3. Текст отчетов набирается на компьютере в формате А4 (297 х 210 миллиметра). Формат А3 используется для таблиц. При компьютерном наборе используется текстовый редактор Word шрифтом Times Kaz - размером № 14, Times New Roman - размером № 14, для таблиц либо размер № 12, межстрочный интервал - одинарный.
4. Отчеты оформляются с учетом следующих параметров:
1) поля слева - 3,0 сантиметра;
2) поля справа - 1,5 сантиметра;
3) колонтитулы - 2,0 сантиметра.
5. Нумерация страниц отчетов - сквозная и самостоятельная в пределах каждой книги. Титульный лист не нумеруется.
6. При объеме свыше 300 страниц отчеты делятся на части и комплектуются в виде отдельных книг объемом не более 300 страниц, на этикетке и титульном листе каждой книги печатается прописными буквами и проставляется номер книги.
7. Сшивка блока книги при переплете выполняется только нитками.
8. Каждая книга отчетов оформляется в жестком переплете (обложку).
9. При наличии каталогов месторождений и рудопроявлений, или паспортов месторождений полезных ископаемых, они прилагаются к отчетам в виде отдельных книг.
Пояснение по заполнению "Формы представления недропользователями геологических отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчетов о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий" (1-УВГ, разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Геологических отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчетов о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий" (далее – Форма).
2. Форма заполняется недропользователями, осуществляющими деятельность на основании контракта на разведку и добычу углеводородов.
3. Форма по геологическим отчетам предоставляется не позднее трех месяцев со дня прекращения действия лицензии/контракта в уполномоченный орган по изучению недр.

4. Зерттелмеген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есептер бойынша нысан жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға келісуге барлау кезеңінің алғашқы үш жылында ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. Жапсырманың өлшемі 140-150 х 100-110 миллиметр болатын тіктөртбұрыш нысаны болады, әрбір кітаптың, дәптердің, есеп папкасының мұқабасының ортасына орналастырылады және осы нысанға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
2. Титул парағы есептің бірінші парағы болып табылады және осы нысанның 2 және 3-қосымшаларына сәйкес ресімделеді.
3. Орындаушылар тізімінде барлық есеп берушілердің тегі бар.
Екі немесе одан да көп кітаптан тұратын есептерге арналған орындаушылардың тізімі бірінші кітапта орналастырылған.
4. Реферат бір параққа басылады және мыналарды қамтиды:
1) Жауапты орындаушының тегі мен аты-жөні (бас әріптермен), бұдан әрі қалған орындаушылардың тегі көрсетіледі;
2) есептің атауы, мәтіндегі мәтін беттерінің, иллюстрациялардың, кестелердің жалпы саны, мәтіндік және графикалық қосымшалардың саны (әрбір папкадағы графика парақтарының саны), ғылыми-техникалық алқада немесе қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссияда есепті қарау хаттамасы, электрондық дискілердің саны, есеп жасалған ұйымның атауы және оның толық мекенжайы, есептің аяқталған айы мен жылы, есеп жіберілген ұйымдардың тізбесі (жақшада), әкімшілік аймақ және 1:1000000 масштабтағы халықаралық сызбаға сәйкес, олардың шегінде жүргізілген жұмыстардың аумағы орналасатын (егер есеп бірнеше кітаптан тұрса, онда әрбір кітаптың көлемі жеке көрсетіледі) парақтардың номенклатурасы, орындалған жұмыстардың мәні, мақсаты, әдістері мен нәтижелері туралы мәліметтер, қысқаша қорытындылар, жұмыстардың тиімділігі, есепте баяндалған негізгі нәтижелерді қолдану мүмкіндіктері мен салалары туралы мәліметтер, түйінді сөздер;
3) құрастырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы.
5. Геологиялық (техникалық) тапсырма жұмыстың бекітілген мерзімдері, оның мақсаттары, міндеттері мен кезеңдері туралы нақты мәліметтерді қамтиды. Жер қойнауын пайдаланушының қаражаты есебінен келісімшарттық аумақта жұмыстар жүргізу кезінде геологиялық тапсырманың орнына есептерге келісімшартқа ең аз жұмыс бағдарламасы немесе одан үзінді көшірме енгізіледі.
6. Парақтың бір жағында басылған геологиялық (техникалық) тапсырманың түпнұсқасы ұсынылады.
7. Мазмұн кестесі барлық тақырыптарды, бөлімдерді, кіші бөлімдерді, есеп элементтерін және бетте орналасқан қосымшаны дәйекті түрде тізімдерді қамтиды.

4. Форма по отчетам о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий предоставляется первые три года периода разведки на согласование уполномоченному органу по изучению недр.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. Этикетка имеет форму прямоугольника размером 140-150 х 100-110 миллиметра, размещается в центре обложки каждой книги, тетради, папки отчета и оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящей форме.
2. Титульный лист является первым листом отчета и оформляется согласно приложениям 2 и 3 к настоящей форме.
3. Список исполнителей содержит фамилии всех исполнителей отчетов.
Список исполнителей для отчетов, состоящих из двух и более книг, помещается в первой книге.
4. Реферат печатается на одном листе бумаги и включает в себя:
1) фамилии и инициалы ответственного исполнителя (прописными буквами), далее указываются фамилии остальных исполнителей;
2) наименование отчета, общее количество страниц текста, иллюстраций, таблиц в тексте, количество текстовых и графических приложений, (количество листов графики в каждой папке), протокол рассмотрения отчета на научно-технической коллегии или государственной комиссии по запасам, количество электронных дисков, название организации, в которой составлен отчет и ее полный адрес, месяц и год завершения отчета, перечень организаций (в скобках), в которые разослан отчет, административная область и номенклатура листов в соответствии с международной разграфкой масштаба 1:1000000, в пределах которых располагается территория проведенных работ (если отчет состоит из нескольких книг, то объем каждой книги указывается отдельно), сведения о предмете, цели, методы и результаты выполненных работ, краткие выводы, сведения об эффективности работ, возможностях и областях применения основных результатов, изложенных в отчете, ключевые слова;
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись составителя.
5. Геологическое (техническое) задание содержит точные сведения об утвержденных сроках работы, ее целях, задачах и этапах. При проведении работ на контрактной территории за счет средств недропользователя вместо геологического задания в отчеты включается минимальная рабочая программа к контракту или выписка из нее.
6. Предоставляется оригинал геологического (технического) задания распечатанный на одной стороне листа.
7. Оглавление включает последовательное перечисление всех заголовков, разделов, подразделов, пунктов отчета и приложении с указанием расположении на странице.

8. Екі немесе одан да көп кітаптан тұратын есептердің бірінші кітабында кітаптардың әрқайсысы бойынша барлық есептің мазмұны бөлек, ал келесі кітаптарда тек осы кітаптың мазмұны орналастырылады.
9. Иллюстрациялар, кестелер тізіміне есептің мәтінінде орналастырылған беттері көрсетілген барлық иллюстрациялардың нөмірлері мен тақырыптары кіреді. Екі немесе одан да көп кітаптан тұратын есептің бірінші кітабында кітап нөмірлері көрсетілген барлық иллюстрациялардың, кестелердің және мәтіндік қосымшалардың тізімдері, ал кейінгі кітаптарда тек осы кітаптың иллюстрацияларының, кестелерінің және мәтіндік қосымшаларының тізімдері орналастырылады. Мәтіндік қосымшалар тізімінде қосымшаның реттік нөмірі, оның тақырыбы (мәтіндегі қосымшаның тақырыбына дәл сәйкес келеді) және ол орналастырылған бет нөмірі көрсетіледі. Графикалық қосымшалардың тізімі есептің бірінші томында және графикалық қосымшалары бар папкада орналастырылады және осы нысанға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді. Тізімнің реттік нөмірі жоғарғы оң жақ бұрышта қызыл түспен көрсетілген графикалық қосымшаның парақ нөміріне сәйкес келеді.
Әр қалтада тізімнің реттік нөмірі бірден басталады, ал қосымшаның нөмірі өтпелі болады. Тізімнің төменгі жағында мыналар көрсетіледі: "есепте барлығы – (саны көрсетіледі) парақтардағы сызбалар, оның ішінде – (саны көрсетіледі) парақтардағы графикалық қосымшалар – (саны көрсетіледі) – "құпия" немесе "қызметтік пайдалану үшін" белгісі бар".
10. Мазмұндық бөлім кіріспеден, негізгі бөлімнен және қорытындыдан тұрады.
Кіріспе орындалған жұмыстың мәні, мақсаты, әдістері мен нәтижелері туралы мәліметтерді, қысқаша қорытындыларды, жұмыстың тиімділігі, есепте баяндалған негізгі нәтижелердің мүмкіндіктері мен қолдану салалары туралы мәліметтерді қамтиды.
Негізгі бөлім жер қойнауы учаскесі аумағының кемінде отыз пайызын қамтитын алаңда екі өлшемді сейсмикалық жұмыстарды жүргізуді қамтитын барлаудың бастапқы кезеңіндегі геологиялық түсіру және (немесе) геофизикалық жұмыстардың ең аз көлемін қамтиды.
Қорытындыда жер қойнауы учаскесін одан әрі зерделеу жөніндегі ұсынымдар көрсетіле отырып, аз зерттелген аумақтар шегінде орналасқан жер қойнауы учаскесінде геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы негізгі тұжырымдар келтіріледі.
11. Пайдаланылған дереккөздердің (әдебиеттердің) тізімі алфавиттік тәртіппен жасалады және бірінші кітапта орналастырылған барлық қолжазба (қор) және жарияланған материалдарды қамтиды. Бір автордың бірнеше жұмысы болған кезде олар басылған жылдары бойынша, ал жылдар сәйкес келген кезде – атауларының алфавиттік ретімен көрсетіледі. Содан кейін бірлескен авторлықта, бірлескен авторлардың фамилияларының алфавиттік ретімен, ал авторлық ұжымдар толық сәйкес келген кезде – басылымдардың хронологиялық тәртібімен жазылған жұмыстар көрсетіледі. Есептің (дереккөздің) библиографиялық сипаттамасы: автордың (авторлардың) тегі мен аты-жөнін, есептің тақырыбын қамтиды. Тақырыптан кейін "есеп" сөзі, есепті шығарған ұйымның атауы, қала және шығарылған жылы көрсетіледі.

8. В первой книге отчетов, состоящей из двух и более книг, помещается оглавление всего отчета по каждой из книг отдельно, а в последующих – оглавление только данной книги.
9. Список иллюстраций, таблиц включают номера и заголовки всех иллюстраций с указанием страниц, на которых они размещены в тексте отчета. В первой книге отчета, состоящей из двух и более книг, помещаются списки всех иллюстраций, таблиц и текстовых приложений с указанием номеров книг, а в последующих – списки иллюстраций, таблиц и текстовых приложений только данной книги. В списке текстовых приложений указывается порядковый номер приложения, его заголовок (точно соответствующий заголовку приложения в тексте) и номер страницы, на которой он размещен. Список графических приложений помещается в первом томе отчета и в папке с графическими приложениями и оформляется по форме согласно приложению 6 к настоящей форме. Порядковый номер списка соответствует номеру листа графического приложения, который указывается красным цветом в правом верхнем углу.
В каждой папке порядковый номер списка начинается с единицы, а номер приложения сквозной. Внизу списка указывается: "всего в отчете – (указывается количество) чертежей на – (указывается количество) листах, в том числе – (указывается количество) графических приложений на – (указывается количество) листах – с грифом "секретно" или "для служебного пользования".
10. Содержательная часть состоит из введения, основной части и заключения.
Введение включает сведения о предмете, цели, методы и результаты выполненных работ, краткие выводы, сведения об эффективности работ, возможностях и областях применения основных результатов, изложенных в отчете.
Основная часть содержит минимальный объем геологосъемочных и (или) геофизических работ в первоначальном периоде разведки, включающий проведение двухмерных сейсмических работ на площади, охватывающей не менее тридцати процентов территории участка недр.
В заключении приводятся основные выводы о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий, с указанием рекомендаций по дальнейшему изучению участка недр.
11. Список использованных источников (литература) составляется в алфавитном порядке и включает все рукописные (фондовые) и опубликованные материалы, помещаются в первой книге. При наличии нескольких работ одного автора они указываются по годам издания, а при совпадении годов – в алфавитном порядке их названий. Затем указываются работы, написанные в соавторстве, в алфавитном порядке фамилий соавторов, а при полном совпадении авторских коллективов – в хронологическом порядке изданий. Библиографическое описание отчета (источника) содержит: фамилию и инициалы автора (авторов), заглавие отчета. После заглавия приводится слово "отчет", наименование организации, выпустившей отчет, город и год выпуска.

12. Мәтіндік қосымшаларға еркін нысанда (А4 немесе А3 форматында бүктелген түрде) немесе есептің толықтығы және қорытындыларды түсіндіру үшін қажетті немесе олар үшін бастапқы материал (қималар мен ұңғымалардың сипаттамасы), қорларды есептеу кестесі, зертханалық анықтамалардың және оларды математикалық өңдеудің нәтижелері ретінде ресімделген қосымша материалдар енгізіледі.
Әр мәтіндік қосымшаның тақырыбы жаңа беттен басылады.
Мәтіндік бағдарлама парағының жоғарғы оң жақ бұрышында "қосымша" сөзі бас әріптермен басылады. Егер екі немесе одан да көп мәтіндік қосымшалар болса, олар "№" белгісінсіз араб цифрларымен нөмірленеді.
13. Сандық, мәтіндік немесе аралас материалды қамтитын кестелер есептерде мәтін арасындағы беттерде де, жеке парақтарда да орналастырылады.
Әр кестенің тақырыбы оның мазмұнын көрсетеді, кіші әріптермен басылады (бірінші бас әріптен басқа), соңында нүктесі жоқ және кестенің ортасына орналастырылады.
Кестелер есептің әр бөлімі бойынша жеке нөмірленеді. Кесте нөмірі бөлім нөмірінен және нүктемен бөлінген кестенің реттік нөмірінен тұрады. Егер есепте тек бір кесте болса, ол нөмірленбейді және "кесте" сөзі жазылмайды. Кесте нөмірі оң жақта тақырыптан екі интервал жоғары орналасқан немесе сызықша арқылы атаумен бір жолда орналасқан (жолдың басы).
Кесте ол туралы мәтінде бірінші рет айтылғаннан кейін орналастырылады.
Көптеген жолдары бар кесте басқа бетке көшіріледі, ал кестенің бағандары нөмірленеді және кестенің келесі бөліктерінде нөмірленеді. Тақырып пен реттік нөмір кестенің бірінші бөлігінде ғана көрсетіледі, келесі бөліктердің үстінде "жалғасы" сөзі жазылады. Графиктері немесе жолдары көп кесте бөліктерге бөлініп, бір бөлігі екінші бөліктің астына бірнеше параққа орналастырылады. Бұл жағдайда кестенің әр бөлігінде оның бүйірі немесе қақпағы сәйкесінше қайталанады.
Мәтін мен кестелерге ескертпелерде тек анықтамалық және түсіндірме деректер көрсетіледі. Егер бір ғана ескерту болса, онда ол нөмірленбейді, ал "ескерту" сөзінен кейін қос нүкте қойылады. Егер бірнеше ескертпелер болса, онда "Ескертпер" деген сөзден кейін қос нүкте қойылады және ескертпелердің мазмұны араб цифрларымен нөмірленеді.
14. Иллюстрациялар олардың егжей-тегжейлері мен жазулары (масштабы мен айқындылығы) сапалы репродукциялау, микрофильмдеу, сканерлеу мүмкіндігін қамтамасыз ететіндей етіп ресімделеді: барлық иллюстрациялардағы сызықтың ең аз қалыңдығы 0,2 миллиметр, сызықтар арасындағы қашықтық – 0,8 миллиметрден кем емес, жазулардағы қаріптің ең аз мөлшері – 2,5 миллиметр, геометриялық фигуралардың бүйірлерінің ең аз өлшемдері (диаметрі) , шартты белгілер ретінде пайдаланылады – 2,5 миллиметр. Осы тармақта баяндалған шектеулер есепке графикалық қосымшаларға да қолданылады.
Барлық иллюстрациялар (суреттер, сызбалар, сызбалар) суреттер деп аталады, "Сурет" сөзімен белгіленеді және бөлім ішінде араб цифрларымен дәйекті түрде нөмірленеді. Иллюстрация нөмірі бөлім нөмірінен және оның нүктемен бөлінген реттік нөмірінен тұрады.
Егер есепте бір ғана иллюстрация болса, ол нөмірленбейді және "Сурет" сөзі жазылмайды.
Иллюстрациялардың атауы және түсіндірме деректері бар. Атау иллюстрацияның үстіне қойылады, түсіндірме деректер оның астына бас әріптермен, сызба астындағы мәтін кіші әріптермен (бірінші бас әріптен басқа) басылады. Иллюстрация нөмірі түсіндірме деректердің астына, ал егер ол болмаса – тікелей иллюстрацияның астына орналастырылады немесе иллюстрация нөмірін дефис арқылы атаумен бір жолда орналастырады.
Иллюстрациялар компьютерлік технологияны немесе сияны қолдана отырып жасалған немесе ксерокөшірмелер мен полиграфиялық әдістермен көбейтілген сызықшалар болып табылады.
Мәтінмен байланыстырылған кестелер мен иллюстрациялар жеке беттерде орналасады және жалпы нөмірлеуге енгізіледі. Есеп форматынан асатын (бірақ А3 форматынан аспайтын) парақтарда орындалған кестелер мен иллюстрациялар Бір бет ретінде бүктеледі және нөмірленеді.
Есепке әрбір графикалық қосымшада, оның ішінде көп парақты қосымшаның әрбір парағында парақтың төменгі оң жақ бұрышына бұрыштық мөртабан қойылады, қара сиямен немесе полиграфиялық тәсілмен орындалатын осы нысанға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Құжатқа қол жеткізуді шектеу грифі (егер бар болса) графикалық қосымшаның әрбір парағының жоғарғы оң жақ бұрышына қойылады.
Карталар болып табылатын графикалық қосымшалар масштабтан басқа бұрыштық мөртабанда осы қосымшаны жасау кезінде пайдаланылған картографиялық негізді көрсетеді. Есептің электрондық нұсқасында графикалық қосымшалар Рortable Document Format (PDF форматы) форматында геологиялық қорларда пайдаланылатын компьютерлік бағдарламалар форматындағы көшірмесін қоса отырып, құрастырушы бағдарламаның бастапқы форматында ұсынылады.

12. В текстовые приложения включаются вспомогательные материалы, оформленные в произвольной форме (в формате А4 или А3 в сложенном виде) или в виде таблиц, необходимых для полноты отчета и пояснения выводов или послужившие для них первичным материалом (описания разрезов и скважин), таблицы подсчета запасов, результаты лабораторных определений и их математической обработки.
Заголовок каждого текстового приложения печатается с новой страницы.
В правом верхнем углу листа текстового приложения печатается прописными буквами слово "приложение". Если текстовых приложений два и больше, их нумеруют арабскими цифрами без знака "№".
13. Таблицы, содержащие цифровой, текстовый или смешанный материал размещаются в отчетах как на страницах среди текста, так и на отдельных листах.
Заголовок каждой таблицы отражает ее содержание, печатается строчными буквами (кроме первой прописной), без точки в конце и размещается над таблицей по центру.
Таблицы нумеруются отдельно по каждому разделу отчета. Номер таблицы состоит из номера раздела и порядкового номера таблицы, разделенной точкой. Если в отчете имеется только одна таблица, она не нумеруется и слово "таблица" не пишется. Номер таблицы располагается справа на два интервала выше заголовка, либо располагается в одной строке с названием через дефис (начало строки).
Таблицу размещают после первого упоминания о ней в тексте.
Таблицу с большим количеством строк переносят на другую страницу, при этом графы таблицы нумеруют и повторяют их нумерацию на последующих частях таблицы. Заголовок и порядковый номер указывается только над первой частью таблицы, над последующими частями – пишут слово "Продолжение". Таблицу с большим количеством граф или строк делят на части и помещают одну часть под другую на нескольких страницах. В таком случае в каждой части таблицы повторяется ее боковик или шапка, соответственно.
В примечаниях к тексту и таблицам указываются только справочные и поясняющие данные. Если имеется только одно примечание, то его не нумеруют, а после слова "Примечание" ставят двоеточие. Если примечаний несколько, то после слова "Примечания" ставится двоеточие и содержание примечаний нумеруются арабскими цифрами.
14. Иллюстрации оформляются таким образом, чтобы их детали и надписи (масштаб и четкость) обеспечивали возможность качественного репродуцирования, микрофильмирования, сканирования: минимальная толщина линии на всех иллюстрациях составляет 0,2 миллиметра, расстояние между линиями – не менее 0,8 миллиметра, минимальный размер шрифта в надписях – 2,5 миллиметра, минимальные размеры сторон (диаметр) геометрических фигур, используемых в качестве условных обозначений – 2,5 миллиметра. Ограничения, изложенные в настоящем пункте, распространяются также и на графические приложения к отчету.
Все иллюстрации (рисунки, схемы, чертежи) именуются рисунками, обозначаются словом "Рис." и нумеруются последовательно арабскими цифрами в пределах раздела. Номер иллюстрации состоит из номера раздела и ее порядкового номера, разделенных точкой.
Если в отчете всего одна иллюстрация, она не нумеруется и слово "Рис." не пишется.
Иллюстрации имеют наименование и поясняющие данные. Наименование помещается над иллюстрацией, поясняющие данные – под ней и печатаются прописными буквами, подрисуночный текст – строчными (кроме первой прописной). Номер иллюстрации помещается ниже поясняющих данных, а если их нет – непосредственно под иллюстрацией, либо располагать номер иллюстрации в одной строке с названием через дефис.
Иллюстрации бывают штриховые, выполненные с использованием компьютерных технологий или тушью, или размноженные ксерокопированием и полиграфическими способами.
Переплетаемые с текстом таблицы и иллюстрации, располагаются на отдельных страницах и включаются в общую нумерацию. Таблицы и иллюстрации, выполненные на листах, превышающих формат отчета (но не более формата А3), складываются и нумеруются как одна страница.
На каждом графическом приложении к отчету, в том числе и на каждом листе многолистного приложения, в правом нижнем углу листа проставляется угловой штамп оформляется по форме согласно приложению 7 к настоящей форме, выполняемый черной тушью или полиграфическим способом.
Гриф ограничения доступа к документу (если он имеется) проставляется в правом верхнем углу каждого листа графического приложения.
Графические приложения, представляющие собой карты, имеют в угловом штампе, кроме масштаба, указание на картографическую основу, использованную при составлении данного приложения. В электронной версии отчета графические приложения представляются в оригинальном формате программы-построителя с добавлением копии в формате компьютерных программ, используемых в геологических фондах в формате Portable Document Format (формат PDF).

Графикалық қосымшалар қалыңдығы 70-80 миллиметрден аспайтын 210 х 300 миллиметр форматындағы қалталарға орналастырылады. Алаңдық геологиялық түсірілім жұмыстары бойынша графикалық қосымшалар көлемі 700 х 700 миллиметрге дейінгі папкаларда халықаралық диаграмманың стандартты парақтарында ұсынылады.
Графикалық қосымшалардың барлық парақтары папка пішімі бойынша бүктелген парақтың алдыңғы жағында бұрыштық мөртабан болатындай етіп бүктеледі.
Қалтадағы графикалық қосымшалар бір-бірімен байланысты емес, бірнеше парақта жасалған қосымшалардың жеке парақтары бір-біріне жабыспайды.
Графикалық қосымшалары бар папкаға осы нысанның 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жапсырма жапсырылады, онда "графикалық қосымшалар" деген субтитр жасалады, бұл ретте кітап нөмірі көрсетілмейді. Егер графикалық қосымшалары бар қалталар біреуден көп болса, олар жапсырмада көрсетілген нөмірмен нөмірленеді.
15. Екі немесе одан да көп кітаптан тұратын есептер үшін метрологиялық сараптаманың қорытындысы бірінші кітапта орналастырылады.
16. Патенттік зерттеулер туралы қорытынды осы нысанға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Бірнеше кітаптан тұратын есеп үшін патенттік зерттеулер туралы қорытынды олардың біріншісінде орналастырылады.
17. Есеп формуляры осы нысанға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
18. Қосымшалары бар есептер, метрологиялық сараптаманың қорытындысы, патенттік зерттеулер туралы қорытынды және орындалған жұмыс көлемі мен шығындарды есептен шығару туралы анықтама жұмыстарды орындаушы ұйымда белгіленген тәртіпке сәйкес рецензияға беріледі.
Рецензия тақырыбында есептердің толық атауы (есептің титулдық парағына сәйкес), шифры, жауапты орындаушының тегі көрсетіледі.
19. Бастапқы геологиялық материалдар есепке қоса берілетін бастапқы геологиялық материалдарды тапсыру актісі бойынша өңіраралық департаменттің мұрағатына тапсырылады. Екі және одан да көп кітаптан тұратын есеп үшін бастапқы геологиялық материалдарды тапсыру актісі есептің бірінші кітабына орналастырылады және осы нысанға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
20. Геологиялық барлау жұмыстарының орындалған түрлері мен көлемдері және объект бойынша есептен шығаруға жататын шығындар туралы анықтамада геологиялық барлау жұмыстарының сметалық құнының жиынтық есебіне сәйкес геологиялық барлау жұмыстарының кезеңдері мен түрлері бойынша бөле отырып, физикалық мәндегі жұмыстардың жоспарланған (жоба бойынша) және нақты орындалған түрлері мен көлемдері, жұмыстардың сметалық құны және нақты шығындар көрсетіледі, сондай-ақ геологиялық түсірудің бір шаршы шақырымының сметалық және нақты құны. Анықтамаға қаржы-экономикалық қызметтің басшысы (бас бухгалтер) және жұмыстарды қаржыландыруды қамтамасыз еткен ұйымның бірінші басшысы қол қояды. Екі және одан да көп кітаптан тұратын есеп үшін Анықтама олардың біріншісіне орналастырылады және осы нысанға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Егер есеп бірнеше кітаптан тұрса, онда қарау хаттамасы бірінші кітапта орналастырылады. Хаттама есептің мәтініне тігіледі немесе оның көлемі үлкен болған жағдайда (7 беттен артық) есепке жеке қосымша түрінде ұсынылады.

Графические приложения помещаются в папки форматом 210 х 300 миллиметра, толщиной не более 70-80 миллиметра. Графические приложения по площадным геологосъемочным работам представляются на стандартных листах международной разграфки в папках размером до 700 х 700 миллиметра.
Все листы графических приложений складываются по формату папки таким образом, чтобы угловой штамп находился на лицевой стороне сложенного листа.
Графические приложения, находящиеся в папке, не переплетаются, отдельные листы приложений, выполненных на нескольких листах, не склеиваются.
На папку с графическими приложениями наклеивается этикетка по форме, согласно приложению 1 к настоящей форме, где делается подзаголовок "Графические приложения", при этом номер книги не указывается. Если папок с графическими приложениями больше одной, они нумеруются с указанием на этикетке.
15. Заключение метрологической экспертизы для отчетов, состоящих из двух и более книг, помещается в первой книге.
16. Заключение о патентных исследованиях оформляется по форме согласно приложению 6 к настоящей форме.
Заключение о патентных исследованиях для отчета, состоящего из нескольких книг, размещается в первой из них.
17. Формуляр отчета оформляется по форме согласно приложению 7 к настоящей форме.
18. Отчеты с приложениями, заключением метрологической экспертизы, заключением о патентных исследованиях и справкой о выполненных объемах работ и списании затрат передаются на рецензию в соответствии с порядком, установленным в организации – исполнителем работ.
В заголовке рецензии содержится полное название отчетов (в соответствии с титульным листом отчета), шифр, фамилия ответственного исполнителя.
19. Первичные геологические материалы сдаются в архив межрегионального департамента по акту сдачи первичных геологических материалов, который прилагается к отчету. Акт сдачи первичных геологических материалов для отчета, состоящего из двух и более книг, помещается в первой книге отчета и оформляется по форме согласно приложению 8 к настоящей форме.
20. В справке о выполненных видах и объемах геологоразведочных работ и затратах, подлежащих списанию по объекту указываются запланированные (по проекту) и фактически выполненные виды и объемы работ в физическом выражении, сметная стоимость работ и фактические затраты с разделением по стадиям и видам исследований в соответствии со сводным расчетом сметной стоимости геологоразведочных работ, для геологосъемочных работ, также сметная и фактическая стоимость одного квадратного километра геологической съемки. Справка подписывается руководителем финансово-экономической службы (главным бухгалтером) и первым руководителем организации, обеспечивавшей финансирование работ. Справка для отчета, состоящего из двух и более книг, помещается в первой из них и оформляется по форме согласно приложению 9 к настоящей форме.
Если отчет состоит из нескольких книг, то протокол рассмотрения размещается в первой книге. Протокол подшивается в текст отчета или, в случае большого его объема (более 7 страниц), представляется в виде отдельного приложения к отчету.

21. Есептерді сақтауға жіберілетін ұйымдардың тізбесі есептің бірінші томының соңғы бетінде орналастырылады және осы нысанға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
1942 жылғы бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесінде (КЖ-42) орындалған координаттар каталогтары есептің ажырамас бөлігі болып табылатын жеке дәптерде орындалады. Құпия емес нысанда орындалған координаттар каталогтары есептің бірінші кітабында ресімделеді және осы нысанға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Үлгілік мекенжай бөлігі
Атауы________________ Мекен-жайы___________________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________________
Орындаушы_______________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитетінің жапсырмасы
__________________________________ жер қойнауын пайдаланушының атауы ________________________________ жұмыстарды орындаушы ұйымның атауы
Қол жеткізуді шектеу грифі __
Данасы ____________
Жауапты орындаушы_________
Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Есеп _________________________________________________________________
есептің толық атауы
бағдарламаның/кіші бағдарламаның атауы мен нөмірі, тақырыптары,
лицензиялар/келісімшарттар сериясы және нөмірі _______________
кітаптардың жалпы саны_______________________________________________
кітаптың реттік нөмірі атауы____________________________________
Есепті шығару орны, жылы
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
2-қосымша
Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) зерттелмеген аумақтар шегінде жер қойнауы учаскесінде геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есептің
титулдық парағы _____________________________ жер қойнауын пайдаланушы ұйымның атауы ___________________________________ орындаушының атауы
Әмбебап ондық сыныптамасы __________ Құжатқа рұқсатты Мемлекеттік шектеу
грифі ___________ тіркеу № _________ __________ дана
Түгендеу № _____________
"Келісемін"
Геология комитетінің төрағасы
____________________________
қолы тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
20___жылғы "___"_________
__________________________________________________________________
есептің толық атауы ________________________________________________
есепбағдарламаның/кіші бағдарламаның, тақырыптың атауы мен нөмірі,
лицензияның/шарттың сериясы мен нөмірі, жұмыстардың ауқымы мен парақтардың
номенклатурасы, жұмыстардың орындалу кезеңі
___________________________________________________
______________________________________________
кітаптардың жалпы саны _____________________________________________
кітаптың нөмірі және атауы
Ұйымның басшысы _______________________ __________
Қолы мен күні, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Есептің шығарылған орны, жыл
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
3-қосымша
Жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу кезінде геологиялық есепті және (немесе) зерттелмеген аумақтар шегінде жер қойнауы учаскесінде геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері туралы есептің титулдық парағы
____________________________ Өңіраралық департаменті
жер қойнауын пайдаланушы ұйымның атауы____________________________
орындаушының атауы_____________________
Әмбебап ондық сыныптамасы ________ Мемлекеттік тіркеу № ________________ Түгендеу № _______________
Құжатқа рұқсатты шектеу белгісі _____________ _______ дана
"Келісемін"
Аумақтық басқарманың
басшысы_____________
басшының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
20___жылғы "____"___________
_________________________________________________
(есептің толық атауы (жұмыстың орындалу кезеңі, масштабы, парақтардың
номенклатурасы, бағдарламаның/кіші бағдарламаның, тақырыптың атауы мен нөмірі)
_____________________ (кітаптардың жалпы саны) (кітаптың нөмірі және атауы)
Орындаушы ұйымның басшысы ___________ _______________
(лауазымы) (қолы мен күні) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Есептің шығарылған орны, жылы
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
4-қосымша
Графикалық қосымшалардың тізімі
р/с №
қосымшаның атауы
қосымшаның нөмірі
қосымшадағы парақ нөмірі
Қосымшаның масштабы
Қосымшаның құпиялылық дәрежесі
1
2
3
4
5
6
Барлығы: ____ графикалық қосымшалар ___ парақта, құпиялылық дәрежесі
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
5-қосымша
Бұрыштама мөртабан
Есепті жасаған ұйымның атауы
Есептің, бағдарламаның/кіші бағдарламаның, тақырыптың атауы және тағы басқалар
Жауапты орындаушы, қолы, тегі, аты,әкесінің аты(бар болған жағдайда)
Есепті тапсырған жыл
Қосымша парақ
Қосымшаның атауы
Қосымшаның ауқымы
Құрастырған: Тексерген:
Лауазымы, қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) Лауазымы, қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
6-қосымша
Патенттік зерттеулер туралы қорытынды
Бағдарлама/кіші бағдарлама, тақырып _________________________
атауы, нөмірі
Жауапты орындаушы__________________________________________________
Патенттанушының қорытындысы_______________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
күні 20 __ жылғы "___"__________________
патенттанушы __________________ _________
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
7-қосымша
Есеп формуляры
бойынша____________________________________________________________
есеп жасалған жұмыстың атауы
Есеп авторы _____________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
р/с №
Жазба күні
Жасалған жазбаның мазмұны
Жазба жасаған тұлғаның атқаратын лауазымы және қолы
1.
Есеп республикалық геологиялық қорға сақтауға қабылданды
Департамент директоры ________________
2.
Есепті қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссия қарады және қабылдады (қорлар есептелетін есептер үшін)
Жер қойнауын сараптама жасау басқармасының басшысы __________________
3.
Есепті қорлар жөніндегі аумақтық комиссия қарады және қабылдады (қорлар есептелетін есептер үшін)
Қорлар жөніндегі өңіраралық комиссияның басшысы ____________________
4.
Есепті геология өңіраралық департаменті қарады және қабылдады:
Геологиялық қорлардың басшысы _______________
5.
Есепті жер қойнауын пайдаланушы қарады және қабылдады
Басшы ____________________
6.
Есепті жер қойнауын пайдаланушының мердігер кәсіпорны (орындаушы) қарады және қабылдады
Басшы ____________________
Формуляр есептің әрбір данасына қоса беріледі және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
8-қосымша
"Келісемін"
Геология аумақтық органының
басшысы _______ қолы
______________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
20____ жылғы "___"_____
Бастапқы геологиялық материалдарды тапсыру актісі
р/с №
Бастапқы материалдың атауы
Тасымалдағыштың түрі (қағаз/электрондық)
Бастапқы материалдың түрі (мәтін/графика)
Парақтар саны
Ескертпелер
1
2
3
4
5
6
Тапсырды: __________________________ Жер қойнауын пайдаланушы
(жұмыстарға тапсырыс беруші)
Қабылдады: _______________________________
Аумақтық геологиялық қор қызметінің Қолы,
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) басшысы
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
9-қосымша
Есепті тарату (қағаз және электрондық нұсқасы) __________________________________________ Есептің атауы
р/с №
Ұйымның атауы
Дана нөмірі (қағаз)
Дана нөмірі (электрондық)
Мекен жайы
Жер қойнауын
пайдаланушылардың
көмірсутектерді барлау мен
өндіруді жүргізу кезінде
геологиялық есепті және
(немесе) зерттелмеген аумақтар
шегінде орналасқан жер
қойнауы учаскесінде
геологиялық барлау
жұмыстарының нәтижелері
туралы есепті ұсыну нысанына
10-қосымша
Координаталар жүйесі: ______
Биіктіктер жүйесі: Балтық
р/с №
Ұңғыманың нөмірі
Геолграфиялық координаттар
Ротордың алтитудасы, метр
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
1
2
3
4
5

21. Перечень организаций, которым рассылаются на хранение отчеты, помещается на последней странице первого тома отчета и оформляется по форме согласно приложению 10 к настоящей форме.
Каталоги координат, выполненные в единой государственной системе координат 1942 года (СК-42), исполняются в отдельной тетради, которая является неотъемлемой частью отчета. Каталоги координат, выполненные в несекретной форме, оформляется в первой книге отчета и оформляется по форме согласно приложению 11 к настоящей форме.
Типовая адресная часть
Наименование________________ Адрес___________________________
Телефон______________________________________________________
Адрес электронной почты________________________________________
Исполнитель___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Приложение 1
к Форме представления
недропользователями геологического
отчета при проведении разведки
и добычи углеводородов и (или)
отчета о результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
Этикетка Комитета геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан
_______________________________________
наименование недропользователя
_________________________________________________
наименование организации – исполнителя работ
Гриф ограничения доступа ____
Экземпляр ____________
Ответственный
исполнитель_________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Отчет ____________________________________________________________________
полное наименование отчета
наименование и номер программы/подпрограммы, темы, серия и номер
лицензии/контракта________________________________________________
общее количество книг_______________________________________________
порядковый номер книги название____________________________________
Место выпуска отчета, год
Приложение 2
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или)
отчета о результатах
геологоразведочных работ на
участке недр, расположенном
в пределах малоизученных территорий
Титульный лист для геологического отчета при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчета о результатах геологоразведочных работ на участке недр, в пределах малоизученных территорий
______________________________________________________
наименование организации-недропользователя
_____________________________________________________________
наименование исполнителя
Универсальная
десятичная классификация __________                   Гриф ограничения доступа
Государственный                                     к документу ____________
регистрационный
№_________
Экземпляр __________                         Инвентарный № _____________
"Согласовано" Председатель Комитета
геологии
______________________________
подпись Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
"_____" ______________ 20___г.
Отчет _______________________________________________________________
полное наименование отчета
______________________________________________________________________
наименование и номер программы/подпрограммы, темы, серия и номер
лицензии/контракта, масштаб работ и номенклатура листов, период выполнения работ
______________________________________________________________________
общее количество книг
_______________________________________________________________________
номер книги и ее название
Руководитель организации _____________________________________________
подпись и дата Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место выпуска отчета,
Приложение 3
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или) отчета о
результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
Титульный лист геологических отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов и (или) отчетов о результатах геологоразведочных работ на участке недр, расположенном в пределах малоизученных территорий
Межрегиональный департамент _________________________________
наименование организации-недропользователя _________________________
наименование исполнителя_____________________________
Универсальная десятичная_______________
классификация________ Государственный
регистрационный № ___________
Инвентарный №_______________
Гриф ограничения доступа
к документу_____________
Экземпляр_______
"Согласовано" Руководитель_____________
территориального управления ____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
"____"___________20___года
______________________________________________________________________
(полное наименование отчета)
(период выполнения работ, масштаб, номенклатура листов, наименование и номер
программы / под программы, темы)
______________________________________________________
(общее количество книг)
(номер книги и ее название)
Руководитель организации-исполнителя ___________ _________________
(должность) (подпись и дата)
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место выпуска отчета, год
Приложение 4
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или) отчета о
результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
Список графических приложений
№ п/п
наименование приложения
номер приложения
номер листа приложения
масштаб приложения
степень секретности приложения
1
2
3
4
5
6
Всего: ____ графических приложений на ___ листах, степень секретности
Приложение 5
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или) отчета о
результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
Угловой штамп
Наименование организации, в которой оставлен отчет
Наименование отчета, программы/подпрограммы, темы и так далее.
Ответственный исполнитель подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год сдачи отчета
Приложение лист
Наименование приложения
Масштаб приложения
Составил: Проверил:
Должность, подпись Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Должность, подпись Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или) отчета о
результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
Заключение о патентных исследованиях
Программа/подпрограмма,тема ________________________________________
название, номер
____________________________________________________________________
Ответственный исполнитель ___________________________________________
____________________________________________________________________
Заключение патентоведа ______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
дата "___" _____________ 20____ год
патентовед ______________ _______________
Приложение 7
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или) отчета о
результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
Формуляр отчета
по_______________________________________________________________
название работы, по которой составлен отчет
Автор отчета _____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
№ п/п
Дата записи
Содержание записи
Подпись лица сделавшего запись с указанием занимаемой должности
1.
Отчет принят на хранение в республиканский геологический фонд
Директор Департамента________________________
2.
Отчет рассмотрен и принят государственной комиссией по запасам (для отчетов с подсчетом запасов).
Руководитель управления экспертизы недр____________________
3.
Отчет рассмотрен и принят межрегиональной комиссией по запасам (для отчетов с подсчетом запасов).
Руководитель межрегиональной комиссии по запасам ____________________
4.
Отчет рассмотрен и принят межрегиональным департаментом геологии
Руководитель геологических фондов ____________________
5.
Отчет рассмотрен и принят недропользователем
Руководитель_____________________
6.
Отчет рассмотрен и принят предприятием-подрядчиком (исполнитель) недропользователя
Руководитель_____________________
Формуляр прилагается к каждому экземпляру отчета и является неотъемлемой его частью.
Приложение 8
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или) отчета о
результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
"Согласовано"
Руководитель территориального
органа геологии
________________________
подпись
________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
"___"___________ 20 ____ год
Акт сдачи первичных геологических материалов
№ п/п
Наименование первичного материала
Вид носителя (бумажный/электронный)
Вид первичного материала (текст/графика)
Количество листов
Примечание
1
2
3
4
5
6
Сдал:___________________________________________ Недропользователь
(заказчик работ)
Принял:_____________________________________ Руководитель службы
Подпись, Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
территориального геологического фонда
Приложение 9
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или) отчета о
результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
Рассылка отчета (бумажный и электронный вариант)
___________________________________________
Наименование отчета
№ п/п
Наименование организации
Номер экземпляра (бумажный)
Номер экземпляра (электронный)
Адрес
Приложение 10
к Форме представления
недропользователями
геологического отчета при
проведении разведки и добычи
углеводородов и (или) отчета о
результатах геологоразведочных
работ на участке недр,
расположенном в пределах
малоизученных территорий
Система координат: ________
Система высот: Балтийская
№ п/п
Номер скважины
Географические координаты
Альтитуда ротора, метр
Северная широта
Восточная долгота
1
2
3
4
5