"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 9 сәуірде № 38383 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және көрсетілетін қызметті берушінің атауларын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мерзімін, нысанын және нәтижесін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптарды қамтитын мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметті "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуді мониторингтеудің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және оны Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.";
3-қосымшада:
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілердің жұмыс графигі

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 2 апреля 2026 года № 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2026 года № 38383
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20335) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименования государственной услуги и услугодателя, способы предоставления, сроки, форму и результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, а также иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в приложении 3 к настоящим Правилам.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Сведения о документах удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил актуализирует информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет ее в Единый контакт-центр.";
в приложении 3:
строку, порядковый номер 7 изложить в следующей редакции:
"
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов

Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Деректердің сапасын бақылау және коммуникацияларды дамыту департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Деректердің сапасын бақылау және коммуникацияларды дамыту департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыста басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика бюросының басшысы
М. Турлубаев
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2026 жылғы 2 сәуірдегі
№ 7 бұйрығына
1-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
______________________
______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы
кімнен________________
______________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (болған
жағдайда) толық)
Жеке тұлғаларға арналған өтініш
Осы өтінішке қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште нақты мекенжайға немесе қағаз жеткізгіштің электрондық көшірмесін электрондық мекенжайға (керегінің астын сызу) жолдау арқылы ___________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезеңі, кезеңділігі көрсетілсін)
___________________________________________________________________________________ үшін статистикалық ақпаратты беруді сұраймын.
Қосымша ______ парақта.
Жеке тұлғаның деректемелері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________
Нақты мекенжайы_______________________________________________
Ұялы байланыстың және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірлері____________________________________________________________
Электрондық мекенжайы__________________________________________
_______________________________________________________________
(қолы, күні) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесімен және www.stat.gov.kz ресми интернет-ресурсында қолжетімді ресми статистикалық ақпаратпен танысқанымды өз қолыммен растаймын.
Мен көрсеткен нақты мекенжайдың, ұялы және (немесе) телефон байланысы абоненттік нөмірлерінің, электрондық мекенжайдың дұрыс екендігін, ал электрондық мекенжайға жіберілген хабарламалардың және (немесе) ұялы байланыстың абоненттік нөміріне жіберілген мәтіндік хабарламаның тиісті және жеткілікті деп есептелетіні мен танысқанымды өз қолыммен растаймын.
20__жылғы "______" __________
_________________ қолы
Өтінішке қосымша
р/с №
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2026 жылғы 2 сәуірдегі
№ 7 бұйрығына
2-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметті
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
______________________
______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы
кімнен________________
______________________
(жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (болған
жағдайда) толық)
Заңды тұлғалар үшін өтініш
Осы өтінішке қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште нақты мекенжайға немесе қағаз жеткізгіштің электрондық көшірмесін электрондық мекенжайға (керегінің астын сызу) жолдау арқылы ___________________________________
(статистикалық ақпаратты алу мақсаты, кезеңі, кезеңділігі көрсетілсін)
____________________________________________________________________________________ үшін статистикалық ақпаратты беруді сұраймын.
Қосымша: ______ парақта.
Заңды тұлғаның деректемелері:
Бизнес сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
Заңды мекенжайы _______________________________________________
Нақты мекенжайы _______________________________________________
Ұялы байланыстың және (немесе) телефон байланысының абоненттік нөмірлері____________________________________________________________
Электрондық мекенжайы__________________________________________
Басшы______________________________________________________
(қолы, күні) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Орындаушы: _______________________
(Тегі, аты-жөні)
Телефон: _________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Мен көрсеткен нақты мекенжайдың, ұялы және (немесе) телефон байланысы абоненттік нөмірлерінің, электрондық мекенжайдың дұрыс екендігін, ал электрондық мекенжайға жіберілген хабарламалардың және (немесе) ұялы байланыстың абоненттік нөміріне жіберілген мәтіндік хабарламаның тиісті және жеткілікті деп есептелетінімен танысқанымды өз қолыммен растаймын.
20__жылғы "______" ____________
_________________ басшының қолы
Өтінішке қосымша
р/с №
Статистикалық ақпараттың атауы
Аумақтық бөлініс
Кезең

Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту контроля качества данных и развития коммуникаций совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Департаменту контроля качества данных и развития коммуникаций Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Бюро национальной
статистики Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
М. Турлубаев
Приложение 1 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 2 апреля 2026 года № 7
Приложение 1 к
Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление статистической
информации, не предусмотренной
графиком распространения
официальной статистической
информации"
Форма
_______________________
_______________________
(полное наименование
услугодателя)
от_____________________
_______________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица,
полностью)
Заявление для физических лиц
Прошу предоставить статистическую информацию путем направления на
фактический адрес бумажного носителя или электронный адрес электронной копии
бумажного носителя (нужное подчеркнуть) согласно приложению к настоящему заявлению,
для ____________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
Приложение на ______ листе (-ах).
Реквизиты физического лица:
Индивидуальный идентификационный номер________________________
Фактический адрес_______________________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи
_______________________________________________________________
Электронный адрес______________________________________________
_______________________________________________________________
(подпись, дата) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с графиком распространения
официальной статистической информации и с официальной статистической информацией
общедоступной на официальном интернет-ресурсе www.stat.gov.kz.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с тем, что указанные мною фактический
адрес, абонентские номера сотовой и (или) телефонной связи, электронный адрес
достоверны, а уведомления, направленные на электронный адрес и (или) текстовым
сообщением на абонентский номер сотовой связи, будут считаться надлежащими и
достаточными.
"______" ____________20__года
____________________ подпись
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период
Приложение 2 к приказу
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 2 апреля 2026 года № 7
Приложение 2 к
Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление статистической
информации, не предусмотренной
графиком распространения
официальной статистической
информации"
Форма
_______________________
_______________________
(полное наименование
услугодателя)
от_____________________
_______________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица,
полностью)
Заявление для юридических лиц
Прошу предоставить статистическую информацию путем направления на
фактический адрес бумажного носителя или электронный адрес электронной копии
бумажного носителя (нужное подчеркнуть) согласно приложению к настоящему заявлению,
для ___________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(указать цель получения статистической информации, период, периодичность)
Приложение на ______ листе (-ах).
Реквизиты юридического лица:
Бизнес-идентификационный номер _________________________________
Юридический адрес______________________________________________
Фактический адрес ______________________________________________
Абонентские номера сотовой связи и (или) телефонной связи
______________________________________________________________
Электронный адрес______________________________________________
Руководитель___________________________________________________
(подпись, дата) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель: ________________________
(Фамилия, инициалы)
Телефон: ________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с графиком распространения
официальной статистической информации и с официальной статистической информацией
общедоступной на официальном интернет-ресурсе www.stat.gov.kz.
Подтверждаю своей подписью ознакомление с тем, что указанные мною фактический
адрес, абонентские номера сотовой и (или) телефонной связи, электронный адрес
достоверны, а уведомления, направленные электронный адрес и (или) текстовым
сообщением на абонентский номер сотовой связи, будут считаться надлежащими и
достаточными.
"______" ____________20___года
_________________ подпись руководителя
Приложение к заявлению
№ п/п
Наименование статистической информации
Территориальная разрезность
Период