Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 20 наурыздағы № 278 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 20 наурызда № 38186 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтын мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 13 наурыздан бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 2-тармағының екінші, үшінші, бесінші және алтыншы абзацтарын, 3-тармағының екінші, үшінші, бесінші және алтыншы абзацтарын, 4-тармағының төртінші және бесінші абзацтарын, 5-тармағының үшінші және төртінші абзацтарын, 8-тармағының үшінші, төртінші абзацтарын, 9-тармағының екінші, үшінші, бесінші және алтыншы абзацтарын, 11-тармағының үшінші және төртінші абзацтарын қоспағанда, 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
бұйрығымен бекітілді
20___ жылғы
№ ___
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 қаңтардағы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның жылжымалы мүлік кепілінің статистикалық және өзге де есептік ақпаратын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" № 47 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13043 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның жылжымалы мүлік кепілінің статистикалық және өзге де есептік ақпаратын ұсыну қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Есептілік көрсеткіштері бастапқы есеп көздерінен (Тіркеуге түскен құжаттар есебінің кітабы, Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімі, Кіріс-шығыс хаттар-хабары есебінің журналы, номенклатуралық істер, www.e.gov.kz "цифрлық үкімет": веб-порталы, ЖМКТМДҚ) алынған тиісті сандық деректерді іріктеп, есептілік нысанының бағандары бойынша көрсету арқылы қалыптастырылады.";
"Мемлекеттік корпорацияның міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанға қосымшасында:
"Мемлекеттік корпорацияның міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанды толтыру жөніндегі түсініктемесінде:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2026 года № 278. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2026 года № 38186
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения (далее - перечень).
2. Комитету регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие c 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию, за исключением абзацев второго, третьего, пятого и шестого пункта 2, абзацев второго, третьего, пятого и шестого пункта 3, абзацев четвертого, пятого пункта 4, абзацев третьего и четвертого пункта 5, абзацев третьего, четвертого пункта 8, абзацев второго, третьего, пятого и шестого пункта 9, абзацев третьего и четвертого пункта 11 перечня, которые вводятся в действие c 13 марта 2026 года.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2026 года № 278
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 47 "Об утверждении Правил предоставления Государственной корпорацией "Правительство для граждан" статистической и иной отчетной информации залога движимого имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13043) следующие изменения:
в Правилах предоставления Государственной корпорацией "Правительство для граждан" статистической и иной отчетной информации залога движимого имущества, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Показатели отчетности формируются путем выборки соответствующих количественных данных из источников первичного учета (Книга учета документов поступающих на регистрацию, Реестр залога движимого имущества, Журнал учета входящей и исходящей корреспонденции, номенклатурные дела, веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz, ГБДРЗДИ), с последующим их отражением по графам формы отчетности.";
в приложении к Форме "Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации":
в Пояснении по заполнению формы "Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации":
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:

"2) электрондық 1 күннен жоғары, кепіл ұстаушының цифрлық жүйесі мен цифрлық үкіметтің порталына түскеннен кейін".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2023 жылғы 12 мамырдағы "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" № 302 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32514 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді не өтінішті "цифрлық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Тізбесінің 8-тармағына сәйкес құжаттарды қоса бере отырып жібереді.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) мүдделі тұлғаның өтініші бойынша жүргізіледі.";
9 және 10-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
10. Цифрлық жүйеде іркіліс болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "цифрлық үкімет" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы еркін түрде акт жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.";

"2) свыше 1 дня электронная после поступления в цифровую систему залогодержателя на портал.".
2. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 12 мая 2023 года № 302 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32514) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации", утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных и социально ответственных услугах" Республики Казахстан (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (далее - государственная услуга).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для получения государственной услуги услугополучатель обращается к услугодателю с заявлением по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, либо направляет заявление через через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал) с приложением документов согласно пункту 8 Перечня.
Актуализация (корректировка) сведений залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, производится по заявлению заинтересованного лица.";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах.
10. В случае сбоя цифровой системы услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора цифровая инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта Правил, составляет в произвольной форме акт о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.";

көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 4 және 5 қосымшалар осы Тізбеге 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелерін бекіту туралы" № 27 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20610 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелеріне:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелері (бұдан әрі - Ережелер) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес және "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңының 1-бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметтің көрсетілетін тәртібін айқындайды.";
3, 4, 5, 6 және 6-1 тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 1 және 2 – қосымшаларға сәйкес нысан бойынша "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі-Тізбе) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы немесе "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтініш береді: www.egov.kz (бұдан әрі-портал) немесе
1) Екінші деңгейдегі банктер;
2) Бірыңғай нотариаттық цифрлық жүйесі;
3) Атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі;
4) Салықтық әкімшілендірудің интеграцияланған цифрлық жүйесінің цифрлық объектілері арқылы жүзеге асырылады.
4. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты не көрсетілетін қызметті алушының цифрлық құжаттамалары сервисінен цифрлық құжатты мемлекеттік цифрлық жүйелердегі көрсетілген мәліметтермен тексереді (сәйкестендіру үшін).
Құқық белгілейтін құжатта көрсетілген жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжай мәліметтері жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінде қамтылған мекенжай мәліметтерімен сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мекенжайдың тіркеу коды бойынша жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылайды.
Егер мәмілені нотариат куәландырмаса, онда тіркеуші орган мәмілені жасаған адамдардың (олардың уәкілетті өкілдерінің) қолының төлнұсқалығын, олардың әрекет қабілеттілігін (құқық қабілеттілігін), сондай-ақ олардың ерік білдіруіне сәйкестігін тексеруге міндетті.
Мәмілені жасаған қол қоюшылардың (олардың уәкілетті өкілдерінің) түпнұсқалығын, олардың әрекет қабілеттілігін (құқық қабілеттілігін), сондай-ақ олардың ерік білдіруіне сәйкестігін тексеру рәсімінің аяқталуын растау көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің шартқа белгі қоюы және қол қоюы болып табылады.

приложения 1, 2, 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20610) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги Правила оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество", утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество".";
пункты 3, 4, 5, 6 и 6-1 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее - услугополучатель) подают заявление по форме согласно приложению 1 и 2 к настоящим Правилам с приложением документов в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество" (далее – Перечень) согласно приложению 3 к настоящим Правилам через услугодателя по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя или через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал), либо через цифровые объекты:
1) Банков второго уровня;
2) Единой нотариальной цифровой системы;
3) Государственной автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства;
4) Интегрированной системы налового администрирования.
4. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов услугополучателя со сведениями, отраженных в государственных цифровых системах (для идентификации).
В случае расхождения адресных сведений объекта недвижимости, указанных в правоустанавливающем документе, с адресными сведениями, содержащимися в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости, работник услугодателя уточняет адрес объекта недвижимости по регистрационному коду адреса.
Если сделка нотариально не удостоверена, то регистрирующий орган обязан проверить подлинность подписи лиц, совершивших сделку (уполномоченных их представителей), их дееспособность (правоспособность), а также соответствие их воли волеизъявлению.
Подтверждением завершения процедуры проверки подлинности подписи лиц, совершивших сделку (уполномоченных их представителей), их дееспособность (правоспособность), а также соответствие их воли волеизъявлению является проставление отметки и подписи работника услугодателя в договоре.

Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтінішхатпен жүгіне алады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы қолдаухатты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша береді.
5. Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі үш жұмыс күнін құрайды, ал нотариалды куәландырылмаған мәмілені мемлекеттік тіркеу жағдайында қызметті берушіге өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік көрсетілетін қызмет бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Цифрлық тіркеу жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақының төленгені немесе ақы төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түскен күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Жеделдетілген тәртіппен цифрлық тіркеу жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгені немесе ақы төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түскен сәттен бастап екі сағат ішінде жүргізіледі.
Цифрлық технологияларды қолдана отырып, жылжымайтын мүлікке кепілдің туындауы, өзгеруі, тоқтатылуы бөлігінде құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) цифрлық тіркеу көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі, мемлекеттік тіркегені үшін төлемді растайтын электрондық чекпен қоса электрондық өтінім "цифрлық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне келіп түскен сәттен бастап екі сағат ішінде жүргізіледі.
Ауыртпалықтардың, сондай-ақ заңдық талаптардың тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу тіркеуші органға өтініш келіп түскен кезден бастап бір жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.

В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При предъявлении услугодателю полного пакета документов услугополучателю выдается расписка о приеме документов с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.
5. Срок оказания государственной услуги с момента поступления заявления услугодателю составляет три рабочих дня, а в случае государственной регистрации по нотариально не удостоверенной сделке государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления заявления услугодателю.
Цифровая регистрация производится не позднее одного рабочего дня, следующего за днем поступления в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости подтверждения об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или освобождении от оплаты.
Цифровая регистрация в ускоренном порядке производится в течение двух часов, с момента поступления в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости подтверждения об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или освобождении от оплаты.
Цифровая регистрация прав (обременений прав) в части возникновения, изменения, прекращения залога на недвижимое имущество с применением цифровые технологий производится в течение двух часов, с момента поступления через внешний шлюз "цифрового правительства" в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости электронной заявки, с прикрепленной электронной копией правоустанавливающего документа, удостоверенной электронной цифровой подписью услугополучателя, электронным чеком, подтверждающим оплату за государственную регистрацию.
Государственная регистрация прекращения обременений, а также юридических притязаний производится в течение одного рабочего дня с момента поступления заявления в регистрирующий орган.
День приема документов через услугодателя не входит в срок оказания государственной услуги.

6. Нотариус цифрлық тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға бірыңғай нотариаттық цифрлық жүйеде (бұдан әрі-БНЦЖ) берілген құқық белгілейтін құжаттың бірегей нөмірі туралы және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін төлем сомасы туралы ақпарат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет үшін төлем жүргізгеннен кейін чектің деректемелері жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының "цифрлық үкімет" веб-порталындағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне төлем туралы растау келіп түскен күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын), сондай-ақ бұрын туындаған құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) қоспағанда, тіркеу кезінде оларға ұсынылған Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі керек жылжымайтын мүлікке және өзге де мемлекеттік тіркеу объектілеріне құқықтардың (құқық ауыртпалықтарын) туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын растайтын құжаттарға құқықтық талдау жүргізеді.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) цифрлық тіркеу тіркеу туралы хабарлама бере отырып, цифрлық технологияларды қолдана отырып жүргізілуі мүмкін.
Құқықтық кадастрда цифрлық тіркеу екінші деңгейдегі банктің, республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма мың еселенген мөлшерінен аспайтын мөлшерде қамтамасыз ете отырып не қамтамасыз етпей, жеке және (немесе) заңды тұлғаларға микрокредиттер беру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын микроқаржы ұйымының және кредиттік серіктестіктің (бұдан әрі - қаржы ұйымдар) "цифрлық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы цифрландыру объектілері (мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін автоматтандырылған нысанда ала отырып, кепілдің туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын тіркеуге электрондық өтінім беру үшін цифрлық технологияларды пайдаланатын қаржы ұйымдарының цифрлық жүйелері) көмегімен келіп түскен кепілдің туындауына, өзгеруіне, тоқтатылуына өтінімі негізінде - мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) қаржы ұйымы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесін қоса бере отырып, кепілдің туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын тіркеуге арналған электрондық өтінімді құқықтық кадастрда бастамашылық етеді;

6. При цифровой регистрации нотариусом услугополучателю выдается информация об уникальном номере правоустанавливающего документа, присвоенном в единой нотариальной цифровой системе (далее - ЕНЦС) и о сумме оплаты за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.
После проведения услугополучателем оплаты за государственную услугу реквизиты чека направляются в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости.
В "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале "цифрового правительства" направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Государственная услуга оказывается не позднее одного рабочего дня, следующего за днем поступления в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости подтверждения об оплате.
Услугодателем проводится правовой анализ документов, подтверждающих возникновение, изменение или прекращение прав (обременении прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации, которые должны соответствовать требованиям законодательства Республики Казахстан, предъявляемым к ним на момент регистрации, за исключением прав (обременении прав) на недвижимое имущество, не подлежащих обязательной государственной регистрации, а также ранее возникших прав (обременении прав).
Цифровая регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество может производиться с применением цифровых технологий с выдачей уведомления о регистрации.
Цифровая регистрация в правовом кадастре на основании заявки банка второго уровня, микрофинансовой организации, осуществляющей деятельность по предоставлению микрокредитов физическим и (или) юридическим лицам с обеспечением либо без обеспечения в размере, не превышающем двадцати тысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, и кредитного товарищества (далее - финансовые организации) на возникновение, изменение, прекращение залога, поступившей посредством цифровые объекты (цифровые системы финансовых организаций, использующие цифровые технологии для подачи электронной заявки на регистрацию возникновения, изменения, прекращения залога с получением результата оказания государственной услуги в автоматизированной форме), через внешний шлюз "цифрового правительства" осуществляется в следующем порядке:
1) финансовая организация инициирует в правовой кадастр электронную заявку на регистрацию возникновения, изменения, прекращения залога с прикреплением электронной копии правоустанавливающего документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;

2) көрсетілетін қызметті алушы (өтініш берушінің уәкілетті өкілі) Қазақстан Республикасының цифрландыру заңнамасына сәйкес "цифрлық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЦҮТШ) арқылы кепілдің туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін төлем төлеушінің деректерін міндетті түрде көрсете отырып, кепілдің туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу үшін төлем жүргізеді.
Кепілдің туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркегені үшін жүргізілген төлемнен кейін мемлекеттік тіркегені үшін төлемді растайтын электрондық чектің деректемелері (өтінімнің бірегей коды, төлемнің бірегей коды, төлем алушының атауы, екінші деңгейдегі банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның атауы, төлем төлеушінің деректері, оның ішінде оның сәйкестендіру нөмірі, төлем сомасы) ЦҮТШ-да электрондық чек түрінде сақталады және құқықтық кадастрға жіберіледі.
3) қаржы ұйымы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен, мемлекеттік тіркегені үшін төлемді растайтын электрондық чекпен куәландырылған құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі қоса берілген электрондық өтінімді "цифрлық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы қаржы ұйымдарының цифрлық жүйесі арқылы құқықтық кадастрға жібереді;
Талаптардың орындалуын тексеру цифрлық технологиялар арқылы жүзеге асырылады (толтырылған ақпараты бар өтінім фактісінің болуын, төлемді, неке қиюды тіркеу болуы кезінде ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік қызметті алуға арналған электрондық өтінішті растаумен жұбайының (зайыбының) келісімін, дербес деректерге қол жеткізуді бақылаудың мемлекеттік сервисі арқылы алыңған жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге алған дербес деректерін жинауға, өңдеуге келісімін, ЭЦҚ тексеру, қатысушылардың жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі, мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтардың болмауы, терроризм мен экстремизмді қаржыландыруға байланысты адамдардың тізбесінде болмауын тексеру).
Кепілдің туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді құқықтық кадастр интеграциялық өзара іс-қимыл жолымен тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден алады.
Талаптарды тексеру сәтті орындалған жағдайда, жүргізілген тіркеу туралы құқықтық кадастрдың тіркеу парағына жазба цифрлық технологиялар арқылы автоматты түрде енгізіледі.
Жүргізілген тіркеу не мемлекеттік тіркеуден бас тарту немесе тоқтата тұру туралы электрондық хабарлама құқықтық кадастрдан көрсетілетін қызметті алушының "цифрлық үкімет" веб-порталындағы "жеке кабинетіне", сондай-ақ қаржы ұйымының цифрлық жүйесіне цифрлық технологиялар арқылы автоматты түрде жіберіледі.
Қаржы ұйымы ұсынған цифрлық құжаттарда құқықтық кадастр мәліметтерімен сәйкессіздіктер болған кезде талдауды көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мынадай тәртіппен жүргізеді:

2) услугополучатель (уполномоченный представитель заявителя) производит оплату за государственную регистрацию возникновения, изменения, прекращения залога через платежный шлюз "цифрового правительства" в соответствии с цифровым законодательством Республики Казахстан, с обязательным указанием данных плательщика оплаты за государственную регистрацию возникновения, изменения, прекращения залога.
После произведенной оплаты за государственную регистрацию возникновения, изменения, прекращения залога реквизиты электронного чека, подтверждающего оплату за государственную регистрацию (уникальный код заявки, уникальный код платежа, наименование получателя платежа, наименование банка второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, данные плательщика платежа, в том числе его идентификационный номер, сумма оплаты, даты и время оплаты, код назначения платежа) сохраняются на "платежный шлюз "цифрового правительства" в виде электронного чека и направляются в правовой кадастр.
3) финансовая организация направляет электронную заявку, с прикрепленной электронной копией правоустанавливающего документа, удостоверенной электронной цифровой подписью услугополучателя, электронным чеком, подтверждающим оплату за государственную регистрацию, посредством цифровой системы финансовых организаций через внешний шлюз "цифрового правительства", в правовой кадастр;
Проверка на наличие выполнения условий осуществляется посредством цифровых технологий (проверка на наличие факта заявки с заполненной информацией, оплаты, при наличии регистрации брака согласия супруга(и) с подтверждением электронного заявления на получение государственной услуги, удостоверенное ЭЦП, согласия собственника(ов) объекта недвижимости на сбор, обработку персональных данных, полученного посредством государственного сервиса контроля доступа к персональным данным, проверка ЭЦП, индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера участников, отсутствия обременений, которые исключают государственную регистрацию, отсутствия в перечне лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма).
Сведения, необходимые для осуществления государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения залога, правовой кадастр получает из соответствующей государственной цифровой системы путем интеграционного взаимодействия.
В случае успешного выполнения проверки условий, запись в регистрационный лист правового кадастра о произведенной регистрации вносится автоматически посредством цифровых технологий.
Электронное уведомление о произведенной регистрации либо отказ или приостановление государственной регистрации, направляется из правового кадастра в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале "цифрового правительства", а также в цифровую систему финансовой организации, автоматически посредством цифровых технологий.
При наличии расхождений в представленных финансовой организацией цифровых документах со сведениями правового кадастра анализ проводится работником услугодателя в следующем порядке:

1) талаптардын орындалуын тексеруді жүзеге асырады (неке қиюды тіркеу кезінде толтырылған ақпараты бар өтінім фактісінің, жұбайының(зайыбының) ЭЦҚ-мен куәландырылған мемлекеттік қызметті алуға арналған электрондық өтінішті, жылжымайтын мүлік объектісі меншік иесінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге, қол жеткізуді бақылаудың мемлекеттік сервисі арқылы алынған келісімін растай отырып, төлемді тексеруді жеке деректермен, қатысушылардың жеке сәйкестендіру нөмірімен/бизнес сәйкестендіру нөмірімен, мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтардың болмауымен, терроризм мен экстремизмді қаржыландыруға байланысты адамдардың тізбесінде болмауы).
Кепілдің туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесімен интеграциялық өзара іс-қимылы бар тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден алады;
2) жүргізілген тіркеу туралы не мемлекеттік тіркеуден бас тарту немесе тоқтата тұру туралы тіркеу парағына жазба енгізеді және басшылыққа қол қоюға жібереді.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру және бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру және бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жылжымайтын мүлікке құқықтарды тоқтата тұрады не мемлекеттік тіркеуден бас тартады.
Жүргізілген тіркеу не мемлекеттік тіркеуден бас тарту немесе тоқтата тұру туралы электрондық хабарлама құқықтық кадастрдан көрсетілетін қызметті алушының "цифрлық үкімет" веб-порталындағы "жеке кабинетіне" және қаржы ұйымының цифрлық жүйесіне жіберіледі.
6-1. Объектіні пайдалануға қабылдау актілерін жүргізу және есепке алу тәртібі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан объектінің техникалық сипаттамаларын және инженерлік желілердің және (немесе) ғимараттардың (құрылысжайлардың) нақты орналасуының атқарушылық геодезиялық түсірілімі, сәйкестік туралы декларацияны, құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың бекітілген жобаға сәйкестігі туралы қорытындыларды қоса бере отырып, объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісін алған сәттен бастап бір күн ішінде бір мезгілде жолдайды:
1) объектінің орналасқан жері бойынша сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне объектінің техникалық сипаттамаларын және инженерлік желілердің және (немесе) ғимараттардың (құрылысжайлардың) нақты орналасуының атқарушылық геодезиялық түсірілімі қоса бере отырып, объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісі;

1) осуществляет проверку выполнения условий (проверка на наличие факта заявки с заполненной информацией, оплаты, при наличии регистрации брака согласия супруга(и) с подтверждением электронного заявления на получение государственной услуги, удостоверенное ЭЦП, согласия собственника(ов) объекта недвижимости на сбор, обработку персональных данных, полученного посредством государственного сервиса контроля доступа к персональным данным, индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера участников, отсутствия обременений, которые исключают государственную регистрацию, отсутствия в перечне лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма).
Сведения, необходимые для осуществления государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения залога, получает из соответствующей государственной цифровой системы, имеющей интеграционные взаимодействия с цифровой системой единого государственного кадастра недвижимости;
2) вносит запись в регистрационный лист о произведенной регистрации либо об отказе или приостановлении в государственной регистрации и направляет на подписание руководству.
При отсутствии оснований для приостановлений и отказов в государственной регистрации работником услугодателя осуществляется государственная регистрация прав на недвижимое имущество.
При наличии оснований для приостановлений и отказов в государственной регистрации работником услугодателя приостанавливается либо отказывается в государственной регистрации прав на недвижимое имущество.
Электронное уведомление о произведенной регистрации либо отказ или приостановление государственной регистрации направляется из правового кадастра в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале "цифрового правительства" и цифровую систему финансовой организации.
6-1. Порядок ведения и учета актов приемки объекта в эксплуатацию.
Услугодатель в течение одного дня с момента получения от услугополучателя утвержденного акта приемки объекта в эксплуатацию с приложением к нему технических характеристик объекта и исполнительной геодезической съемки фактического положения инженерных сетей и (или) зданий (сооружений), декларации о соответствии, заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ утвержденному проекту направляет одновременно:
1) в структурное подразделение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства по месту нахождения объекта, утвержденный акт приемки объекта в эксплуатацию с приложением к нему технических характеристик объекта и исполнительной геодезической съемки фактического положения инженерных сетей и (или) зданий (сооружений);

2) объектінің орналасқан жері бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдарына объектінің техникалық сипаттамаларын, сәйкестік туралы декларацияны және құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың бекітілген жобаға сәйкестігі туралы қорытындыларды қоса бере отырып, объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісін ұсынады.
Сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні өткенге дейін тапсырыс берушінің құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларында айқындалған рәсімдерді сақтауына салыстырып тексеруді жүргізеді және және мемлекеттік қала құрылысы кадастрының цифрлық жүйесі арқылы пайдалануға қабылдау актісінің есебін жүргізеді.
Салыстыру қорытындысы бойынша құрылыс объектісі құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде бұл туралы Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары мен тіркеуші органға жазбаша хабарлайды.
Сәйкессіздік болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде тіркеуші органға жазбаша хабарлайды.
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні өткенге дейін Тапсырыс берушінің Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасында белгіленген нормалар мен талаптарды сақтауы тұрғысынан салыстырып тексеруді жүргізеді.
Бұзушылықтар анықталған кезде көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде бұл туралы тіркеуші органға жазбаша хабарлайды және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік шараларын қолданады.
Бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде бұл туралы тіркеуші органға жазбаша хабарлайды.";
7 тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) егер құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төлеу туралы немесе адамды төлемнен босату туралы растау келіп түспесе.
Цифрлық тіркеу осы тармақтың 4) және 6) тармақшаларында көрсетілген негіздерінде тоқтатылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға тоқтата тұрудың себептері мен мерзімдерін, құжаттың күні мен тіркеу нөмірін көрсете отырып хабарлама жібереді.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік тіркеуге құжаттарды қабылдаған кезден бастап құжат берілген кезге дейін, бірақ мемлекеттік тіркеу мерзімінің өтуінен кешіктірмей қабылдауы мүмкін.
Егер тіркеуді тоқтата тұру үшін негіз болған мән-жайлар бір ай ішінде жойылмаса, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тоқтата тұру мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын көрсетілетін қызметті алушыны кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеуден бас тарту, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы алдын ала шешім жөнінде хабардар етеді.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдайды немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырады.";

2) в органы государственного архитектурно-строительного контроля по месту нахождения объекта утвержденный акт приемки объекта в эксплуатацию с приложением к нему технических характеристик объекта, декларации о соответствии и заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ утвержденному проекту.
Местные исполнительные органы, осуществляющие функции в сфере архитектуры и градостроительства, до истечения одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя проводят сверку на соблюдение заказчиком процедур, определенных правилами организации застройки и прохождения разрешительных процедур, и производят учет акта приемки в эксплуатацию посредством цифровой системы государственного градостроительного кадастра.
По итогам сверки в случае установления несоответствия объекта строительства требованиям правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в течение одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя письменно информируют об этом органы государственного архитектурно-строительного контроля и регистрирующий орган.
В случае отсутствия несоответствия в течение одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя письменно информируют регистрирующий орган.
Органы государственного архитектурно-строительного контроля до истечения одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя проводят сверку на предмет соблюдения заказчиком норм и требований, установленных законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
При выявлении нарушений в течение одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя письменно информируют об этом регистрирующий орган и применяют меры ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае отсутствия нарушений в течение одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя письменно информируют об этом регистрирующий орган.";
подпункт 8) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"8) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости не поступило подтверждение об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от оплаты.
Цифровая регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 6) настоящего пункта.
При приостановлении оказания государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю, уведомление с указанием причин и сроков приостановления, даты и регистрационного номера документа.
Решение о приостановлении государственной регистрации может быть принято услугодателем с момента приема документов на государственную регистрацию до момента выдачи документа, но не позднее истечения срока государственной регистрации.
Если в течение одного месяца обстоятельства, явившиеся основанием для приостановления в регистрации не устранены, работник услугодателя не позднее 3 рабочих дней до окончания срока приостановления уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в государственной услуге, а также времени и месте проведения заслушиваниядля возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги, либо формирует мотивированный отказ.";

көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3 және 4 қосымшалар осы Тізбеге 5, 6, 7 және 8 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 16 қазандағы "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" № 740 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33595 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
Бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларына:
Қағидалардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары";
1, 2 және 3-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінде (бұдан әрі - ЖМБМК ЦЖ) жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) жылжымайтын мүлік объектілерінің өзгертілген мәліметтерін өтініш негізінде жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрына енгізуді білдіреді.

приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6, 7 и 8 к настоящему Перечню.
4. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 октября 2023 года № 740 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33595) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости".";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости".";
в Правилах Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости", утвержденных вышеуказанным приказом:
заголовок правил изложить в следующей редакции:
"Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости".";
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Правила оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости" (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом "О государственных и социально ответственных услугах" Республики Казахстан (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости" (далее - государственная услуга).
2. Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости (далее - ЦС ЕГКН) означает внесение измененных сведений объектов недвижимости в Единый государственный кадастр недвижимости на основании заявления.

3. Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде ЖМБМК ЦЖ-де қате мәліметтер жолданған жағдайда жүзеге асырылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі-өтініш) және осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі-Тізбе) көзделген құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші немесе "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) немесе екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілер арқылы береді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш келіп түскен кезде жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) басшысы 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініш қабылдайды, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысын айқындайды және орындауға жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін тексереді және жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін құқықтық кадастрға түзетуді өтініш келіп түскен сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде енгізеді.
Тиісті түзетулер енгізілгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына келісуге және қол қоюға жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қойған жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) туралы хабарламаны осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған портал арқылы көрсетілетін қызметті алушы порталының "жеке кабинетіне" немесе өтініш келіп түскен сәттен бастап 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы жібереді.";
11 және 12 – тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:

3. Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости осуществляется в случае допущения ошибочных сведений в ЦС ЕГКН на основании правоустанавливающих и идентификационных документах.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее-заявление) и документы, предусмотренные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости" (далее-Перечень) основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам через услугодателя по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя или веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал), либо через либо через цифровых объектов: банков второго уровня.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. При поступлении заявления согласно приложению 1 к настоящим Правилам руководитель управления (отдела) регистрации прав на недвижимое имущество в течение 20 минут принимает заявление на государственную услугу, определяет исполнителя услугодателя и направляет на исполнение.
Исполнитель услугодателя проверяет полноту пакета представленных документов на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан и вносит корректировку сведений объектов недвижимости в правовой кадастр в течение 1 рабочего дня с момента поступления заявления.
После внесения соответствующих корректировок исполнитель услугодателя направляет на согласование и подписание руководству услугодателя результат оказания государственной услуги.
Подписанное руководством услугодателя уведомление об актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам направляется исполнителем услугодателя в "личный кабинет" портала услугополучателя посредством портала, удостоверенное электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя, или через услугодателя по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя в течение 1 рабочего дня с момента поступления заявления.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:

"11. "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" Мемлекеттік корпорацияның филиалдары жүзеге асырады.
12. Цифрлық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылым операторын (бұдан әрі – оператор) және көрсетілетін қызметті алушы дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор цифрлық жүйенің істен шығу себебін айқындау жөнінде шаралар қабылдайды және 1 жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама (акт) жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшалар осы Тізбеге 9, 10, 11, 12 және 13 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы "Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" № 131 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларына:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17-бабына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес құқықтық кадастрдан ақпаратты ұсыну тәртібін, соның ішінде, "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтер беру", "Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы ақпарат беру", "Жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген құқықтардың ауыртпалықтары, заңды талаптары туралы мәліметтер беру", "Жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің көрсету тәртібін айқындайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Құқықтық кадастрдан электрондық түрде ақпарат алуға сауал және өтініш берушінің оған қоса берілген құжаттары Мемлекеттік корпорацияның электрондық архивінде сауал берілген күннен бастап екі жыл бойы сақталады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Электрондық түрде ақпарат беру Мемлекеттік корпорацияның немесе өтініш иесінің электрондық қолтаңбасы бар болған жағдайда "цифрлық үкімет" портал арқылы жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесін (бұдан әрі – ЖМБМК) пайдаланып беріледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости", осуществляется филиалами Государственной корпорации.
12. В случае сбоя цифровой системы услугодатель незамедлительно уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор) и услугополучателя.
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя цифровой системы и в течение 1 рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящему Перечню.
5. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131 "Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586) следующие изменения:
в Правилах предоставления информации из правового кадастра, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила предоставления информации из правового кадастра (далее - Правила) разработаны согласно статье 17 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок предоставления информации из правового кадастра, в том числе, порядок оказания государственных услуг "Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках", "Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества", "Предоставление сведений о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости", "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости".";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При предоставлении информации посредством портала "цифрового правительства" из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости (далее - ЕГКН) цифровой документ заверяется электронной цифровой подписью услугодателя по месту нахождения недвижимого имущества.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "цифрлық үкімет" веб-портал www.egov.kz (бұдан әрі - Портал) немесе екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері арқылы осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысанда сұрау салады (бұдан әрі – сұрау салу).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі мынадай қосымшаларға сәйкес келтірілген:
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес;
"Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы ақпарат беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес;
"Жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген құқықтар ауыртпалықтары, заңды талаптары туралы мәліметтер беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша Қағиданың 12-қосымшасына сәйкес.;
19, 20 және 21–тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Құқықтық кадастрдан ақпарат беру бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
20. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 5 - бабының 2 - тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
21. ЖМБМК бұзылған жағдайда бір жұмыс күні ішінде "цифрлық үкімет" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы жасайды және оған көрсетілетін қызметті берушімен қол қояды.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты некөрсетілетін қызметті алушының цифрлық құжаттамалары сервисінен цифрлық құжатты мемлекеттік цифрлық жүйелердегі қамтылған мәліметтермен тексереді (сәйкестендіру үшін).";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. "Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар келіп түскен кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және заңды тұлғаларды тіркеу басқармасына (бөліміне) жолдайды.
Жауапты орындаушы: ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін тексереді; архивте тіркеу ісін іздестіруді жүзеге асырады; тіркеу ісі құжатының түпнұсқасынан көшірмені алу жолымен жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу ісі құжатының көшірмесін қағаз тасығышта дайындайды.
Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін көрсетілетін қызметті беруші "көшірмесі дұрыс" деген мөртабанын қояды.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Цифрлық жүйесі бұзылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор цифрлық жүйенің бұзылу себебін анықтау бойынша шаралар қабылдайды 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
Әділет министрлігі мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі және мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты олар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға береді.";

"13. Для получения информации из правового кадастра физические и (или) юридические лица (далее – услугополучатель) подают запрос в цифровом формате по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – запрос) через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – Портал) либо через цифровые объекты, банков второго уровня.
Перечень основных требований к оказанию государственных услуг приведены согласно следующим приложениям:
по государственной услуге "Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках" согласно приложению 6 к Правилам;
по государственной услуге "Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества" согласно приложению 8 к Правилам;
по государственной услуге "Предоставление сведений о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости" согласно приложению 12 к Правилам.";
пункты 19, 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"19. При оказании государственных услуг по предоставлению информации из правового кадастра услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иные не предусмотрены законами Республики Казахстан.
20. Услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных и социально ответственных услугах".
21. В случае сбоя ЕГКН услугодатель незамедлительно уведомляет оператора цифровая "цифрового правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя цифровой системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов услугополучателя со сведениями, содержащимися в государственных цифровых системах (для идентификации).";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. В случае сбоя цифровой системы услугодатель незамедлительно уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя цифровой системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.
Министерство юстиции в течение трех рабочих дней предоставляет в Государственную корпорацию информацию о порядке оказания государственных услуг и внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, с даты их утверждения или изменения.";

көрсетілген Қағидаларға 5, 6, 8, 12 және 13 қосымшалар осы Тізбеге 14, 15, 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 06 мамырдағы "Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне енгізу, жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды жүргізу қағидалары мен мерзімдерін, "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларың және Бастапқы және кейінгі жылжымайтын мүлік объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" № 156 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
Бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне енгізу, жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды жүргізу қағидалары мен мерзімдерін, "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларың және Бастапқы және кейінгі жылжымайтын мүлік объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықтың 1 – тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне енгізу, жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды жүргізу қағидалары мен мерзімдері және "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне енгізу, жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды жүргізу қағидалары мен мерзімдері және "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына:
Қағидалардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне енгізу, жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды жүргізу қағидалары мен мерзімдері және "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

приложения 5, 6, 8, 12 и 13 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 14, 15, 16, 17 и 18 к настоящему Перечню.
6. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156 "Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений недвижимого имущества на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования недвижимого имущества, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в новой редакции:
"Об утверждении Правил и сроков внесения в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений недвижимого имущества на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования недвижимого имущества, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости";
подпункт 1) пункта 1 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"1) Правила и сроки внесения в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений недвижимого имущества на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования недвижимого имущества и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости";";
в Правилах и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений недвижимого имущества на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования недвижимого имущества и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости", утвержденных вышеуказанным приказом:
заголовок правил изложить в следующей редакции:
"Правила и сроки внесения в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений недвижимого имущества на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования недвижимого имущества и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости".";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрдың цифрлік жүйесіне енгізу, жылжымайтын мүлікке мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды жүргізу қағидалары мен мерзімдерің және "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" (бұдан әрі - Заң) және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне енгізу тәртібі мен мерзімдерін айқындайды, жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің сәйкессіздіктерін белгілеу және "Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытындыны беру" және "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру".";
2 – тармақтың 3)-тармақшасына мынадай редакцияда жазылсын:
"3) камералдық жұмыстар - жылжымайтын мүлік объектісінің барлық ауданы мен көлемін есептеу, жер учаскесін және қабаттық жоспарды сызу, кадастрлық паспорт нысандарын толтыру, түгендеу ісін қалыптастыру, цифрлық жүйелерге деректерді енгізу бойынша жұмыстар;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Құқық белгілеуші құжатта қамтылған сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің нақты деректерімен алшақтықтарын белгілеу мақсатында құқық иесі тіркеуші органға осындай алшақтықтарды анықтау үшін өтініш беруге құқылы, оның нәтижелері бойынша уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша қорытынды ресімделеді.
Алшақтықтарды анықтау жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша жүргізіледі.
"Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды жүргізу қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру" және "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметтерін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";

"1. Настоящие Правила и сроки внесения в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений недвижимого имущества на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования недвижимого имущества и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости" разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" (далее - Закон) и "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок и сроки внесения в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений недвижимого имущества на вновь созданное недвижимое имущество, выдача Заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества и оказания государственных услуг "Внесение в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" и "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости".";
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) камеральные работы - работы по подсчету всех площадей и объемов объекта недвижимости, вычерчиванию земельного участка и поэтажного плана, заполнению форм кадастрового паспорта объекта недвижимости, формированию инвентарного дела, вводу данных в цифровые системы;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В целях установления расхождений идентификационных и технических сведений, содержащихся в правоустанавливающем документе, с фактическими данными вновь созданного недвижимого имущества правообладатель вправе подать заявление в регистрирующий орган на выявление таких расхождений, по результатам которого оформляется заключение по форме, установленной уполномоченным органом.
Выявление расхождений производится по итогам проведенного государственного технического обследования.
Государственные услуги "Внесение в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" и "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости" оказываются некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) по месту нахождения объекта недвижимого имущества.";
Наименование главы 2 изложить в следующей редакции:

2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бөлім. "Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке қатысты ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу, жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеу қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердегі сәйкессіздіктерді белгілеу туралы қорытынды беру"мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі";
4 және 5-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1–қосымшаға сәйкес "Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде (бұдан әрі - № 1 Тізбе) келтірілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу жөнінде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш береді, жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын және "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы № 1 Тізбенің 8-тармағына сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытынды беру: www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсыну кезінде:
көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" нәтижені алу орны мен күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) расталады не ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынады.
Көрсетілетін қызметті алушы № 1 Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
Жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық зерттеп-қарау бөлімі архивінің қызметкері, түгендеу істерін іздестіруді және жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімінің қызметкері келесі әрекеттерді жасайды:
жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерін сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін дерекқорға енгізу бойынша:
жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізеді;
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу туралы хабарлама жіберіледі;
жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау у қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны дайындау бойынша әзірленген кадастрлық паспортты және қорытындыны басшылыққа келісуге және қол қоюға жібереді.
Жеке кабинетіне жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша орындалған жұмыс үшін қосымша ақы төлеу қажеттігі туралы хабарлама жіберіледі.
Жылжымайтын мүлік объектісіне кадастрлық паспортты беру және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру тәртібі мен процесі осы Қағиданың 3-тарауымен регламенттелген.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ЭЦҚ арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.

"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Внесение в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости".";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в Перечне государственной услуги "Внесение в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" (далее – Перечень № 1) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление на оказание государственной услуги по внесению в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости согласно приложению 4 к настоящим Правилам с приложением документов согласно пункту 8 Перечня № 1 через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).
При подаче услугополучателем необходимых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
При оказании государственной услуги согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах подтверждается электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), либо посредством абонентского устройства сотовой связи.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Перечнем № 1, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель направляет уведомление об отказе в дальнейшем рассмотрении документов.
Работник архива отдела технического обследования объектов недвижимости осуществляет поиск и передачу инвентарных дел ответственному исполнителю.
Работник отдела технического обследования объектов недвижимости услугодателя рассматривает пакет документов, совершает действия:
по внесению в базу данных идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
вносит в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационные и технические сведения зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
направляет услугополучателю в личный кабинет уведомление о внесении в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
по изготовлению кадастрового паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости направляет руководству на согласования и подпись изготовленные кадастровый паспорт объекта недвижимости и заключения.
В личный кабинет направляется уведомление о необходимости произведения доплаты за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости.
Порядок и процесс оказания по выдаче кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости регламентирован Главой 3 настоящих Правил.
Руководство услугодателя посредством ЭЦП подписывает результат государственной услуги.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу - бір жұмыс күні;
2) жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын және жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру:
пәтерлер, жатақханалардағы бөлмелер үшінші жұмыс күніне беріледі;
жеке тұрғын үйлер, жеке гараждар, саяжай құрылыстары бесінші жұмыс күніне беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын мүлік объектілері жетінші жұмыс күні беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрден асатын объектілер оныншы жұмыс күніне беріледі;
бірінші күрделілік санатына жататын осы тармақшаның екі және үш абзацтарында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерін қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілері бесінші жұмыс күні беріледі.
Жылжымайтын мүлік объектісінің бірінші күрделілік санатына Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 367 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32746 болып тіркелген) Жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес төрт үй-жайдан аспайтын тік бұрышты нысандағы құрылыстар жатады.
Мерзімді одан әрі ұзарту көрсетілетін қызметті алушымен келісім бойынша объектінің күрделілік санатына байланысты жүргізіледі, бұл ретте жалпы мерзім көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күннен бастап екі айдан аспайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама;
жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспорты не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама;
кадастрлық паспортты қоса бере отырып жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің сәйкессіздігін белгілеу туралы қорытынды не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің жүргізілген техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша алшақтықтарын белгілеу туралы қорытынды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Бұл ретте Жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын бергені үшін қосымша ақы төленгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі, ал заңды тұлғалармен қызметтерді көрсетуге шарт жасалған кезде қосымша қол қойылған орындалған жұмыстар актісі ұсынылады.";

5. Срок оказания государственной услуги:
1) внесение в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество - один рабочий день;
2) выдача кадастрового паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости в зависимости от вида объекта недвижимости:
квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на пятый рабочий день;
остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на седьмой рабочий день;
объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день;
объекты недвижимости за исключением объектов недвижимости, указанных в абзацах два и три данного подпункта, относящиеся к первой категории сложности выдается на пятый рабочий день.
К первой категории сложности объекта недвижимости относятся строения прямоугольной формы, состоящие не более чем из четырех помещений согласно Инструкцию по государственному техническому обследованию объектов недвижимости, утвержденной приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 367 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32746).
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем, при этом, общий срок не превышает двух месяцев со дня обращения услугополучателя.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги:
уведомление о внесении в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги;
кадастровый паспорт объекта недвижимости либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги;
заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества с приложением кадастрового паспорта объекта недвижимости либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество по итогам проведенного технического обследования оформляется по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом кадастровый паспорт объектов недвижимости и заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости направляется в личный кабинет услугополучателя после внесения доплаты за выдачу кадастрового паспорта объекта недвижимости, при заключении договора на оказание услуг с юридическими лицами, дополнительно предоставляется подписанный акт выполненных работ.";

7-тармақтың 9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"9) барлық жаңа және өтелген материалдар осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес бірыңғай түгендеу ісіне қалыптастырылады, өтелген материалдар жойылмайды, ал хронологиялық тәртіппен түгендеу ісіне тігіледі.
Алшақтықтарды анықтау жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау негізінде жүзеге асырылады. Анықталған сәйкессіздіктер туралы мәліметтер жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізіледі және жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер фактілері көрсетіле отырып қорытынды дайындалады.
Кадастрлық паспортта жылжымайтын мүліктің негізгі объектісінің техникалық сипаттамалары осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік (шаруашылық) құрылыстар мен құрылысжайлардың техникалық сипаттамалары толтырылады.
Жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесі ауысқан кезде кадастрлық паспорт заңды күшін сақтайды, өйткені бастапқы немесе кейінгі объектінің техникалық, сәйкестендіру сипаттамаларын қамтитын құжат болып табылады.
Жергілікті өкілді және атқарушы органдардың бірлескен шешімі бойынша болып жатқан жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген кезде, оның ішінде елді мекендердің атауы, көшелердің атауы, сондай-ақ ғимараттардың, өзге де құрылыстардың (мекенжайлардың) реттік нөмірі немесе кадастрлық нөмірлер өзгерген кезде Мемлекеттік корпорация 1 жұмыс күні ішінде сол орынға бармай, өтеусіз негізде кадастрлық паспортқа түзетулер енгізеді.
Құқық белгілейтін құжатта қамтылған жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің нақты деректерімен алшақтығын анықтау мақсатында құқық иеленуші көрсетілетін қызметті берушіге осындай алшақтықтарды анықтау үшін өтініш беруге құқылы.
Жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау барысында көрсетілетін қызметті беруші жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрын жүргізу үшін қажетті ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің техникалық, сәйкестендіру сипаттамаларын айқындайды.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "цифрлық үкіметтің": www.egov.kz (бұдан әрі – портал) веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының № 2 Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге өтініші негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы № 2 Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
Жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық зерттеп-қарау бөлімі архивінің қызметкері түгендеу істерін іздестіруді және жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы телнұсқа беруден бас тарту үшін негіз болмаған жағдайда, жылжымайтын мүлік объектісің кадастрлық паспортын түгендеу ісінен көшірмесін шығарады, басшылыққа қол қою үшін жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы одан әрі мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне ЭЦҚ пайдалана отырып қол қояды.";

подпункт 9) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"9) все новые и погашенные материалы формируют в единое инвентарное дело, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, погашенные материалы не уничтожаются, а в хронологическом порядке подшиваются в инвентарное дело.
Выявление расхождений осуществляется на основании государственного технического обследования недвижимого имущества. Сведения о выявленных расхождениях вносятся в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости и изготавливается Заключение с указанием фактов изменений по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам с приложением кадастрового паспорта объекта недвижимости.
В кадастровом паспорте объекта недвижимости заполняются технические характеристики основного объекта недвижимости по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам и технические характеристики служебных (хозяйственных) строений и сооружений по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
При смене собственника объекта недвижимости кадастровый паспорт объекта недвижимости сохраняет юридическую силу, так как является документом содержащий технические, идентификационные характеристики первичного или вторичного объекта.
При изменении идентификационных характеристик недвижимого имущества происходящих по совместному решению местных представительных и исполнительных органов, в том числе при изменении наименования населенных пунктов, названия улиц, а также порядкового номера зданий, иных строений (адреса) или кадастровых номеров, Государственной корпорацией вносятся исправления в кадастровый паспорт объекта недвижимости в течение 1 рабочего дня, без выезда на место, на безвозмездной основе.
В целях установления расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества, содержащихся в правоустанавливающем документе, с фактическими данными правообладатель вправе подать заявление услугодателю на выявление таких расхождений.
В ходе государственного технического обследования недвижимого имущества услугодателем определяются технические, идентификационные характеристики зданий, сооружений и (или) их составляющих, необходимых для ведения единого государственного кадастра недвижимости.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Перечня № 2.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Перечнем № 2, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель направляет уведомление об отказе в дальнейшем рассмотрении документов.
Работник архива отдела технического обследования объектов недвижимости, осуществляет поиск и передачу инвентарных дел ответственному исполнителю.
Ответственный исполнитель услугодателя при отсутствии оснований для отказа в выдаче дубликата воспроизводит копию с инвентарного дела кадастрового паспорта объекта недвижимости, направляет руководству для подписания.
Руководство услугодателя посредством ЭЦП подписывает результат государственной услуги.";

көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 4, 5 және 6 қосымшалар осы Тізбеге 19, 20, 21, 22 және 23 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қағидаларда 3-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы келесі редакцияда жазылсын:
"Жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
жылжымайтын мүліктің
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрдың цифрлық
жүйесіне енгізу, жылжымайтын
мүлікке мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерін
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша";
көрсетілген қағидаларда 7-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы келесі редакцияда жазылсын:
"Жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
жылжымайтын мүліктің
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрдың цифрлық
жүйесіне енгізу, жылжымайтын
мүлікке мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерін
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
7-қосымша";
көрсетілген қағидаларда 8-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы келесі редакцияда жазылсын:
"Жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
жылжымайтын мүліктің
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрдың цифрлық
жүйесіне енгізу, жылжымайтын
мүлікке мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерін
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
8-қосымша";
көрсетілген қағидаларда 9-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы келесі редакцияда жазылсын:
"Жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
жылжымайтын мүліктің
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрдың цифрлық
жүйесіне енгізу, жылжымайтын
мүлікке мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерін
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
9-қосымша";
көрсетілген қағидаларда 10-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы келесі редакцияда жазылсын:
"Жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
жылжымайтын мүліктің
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрдың цифрлық
жүйесіне енгізу, жылжымайтын
мүлікке мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерін
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
10-қосымша".
8. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының нысандарын бекіту туралы" № 440 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33000 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының нысандарына:

приложения 1, 2, 4, 5 и 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 19, 20, 21, 22 и 23 к настоящему Перечню.
в приложении 3 к указанным Правилам правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему
правового кадастра
идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное
недвижимое имущество,
проведения государственного
технического обследования
недвижимого имущества
и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта
объекта недвижимости";
в приложении 7 к указанным Правилам правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 7
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему
правового кадастра
идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное
недвижимое имущество,
проведения государственного
технического обследования
недвижимого имущества
и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта
объекта недвижимости";
в приложении 8 к указанным Правилам правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 8
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему
правового кадастра
идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное
недвижимое имущество,
проведения государственного
технического обследования
недвижимого имущества
и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта
объекта недвижимости";
в приложении 9 к указанным Правилам правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 9
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему
правового кадастра
идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное
недвижимое имущество,
проведения государственного
технического обследования
недвижимого имущества
и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта
объекта недвижимости";
в приложении 10 к указанным Правилам правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 10
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему
правового кадастра
идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное
недвижимое имущество,
проведения государственного
технического обследования
недвижимого имущества
и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта
объекта недвижимости".
7. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 440 "Об утверждении форм кадастрового паспорта объекта недвижимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33000) следующие изменения:
в прилагаемых формах кадастрового паспорта объекта недвижимости, утвержденных вышеуказанным приказом:

көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20 қосымшалар осы Тізбеге 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 және 43 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
9. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2007 жылғы 24 тамыздағы "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы" № 241 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4945 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы қағидаларына:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ережелер "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 5-тармағына сәйкес және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармақшасына сәйкес әзірленді және кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу тәртібін, сондай-ақ "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді.";
4 және 5-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Егер кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу кезінде құқықтық кадастрда жер учаскесіне құқықты тіркеу туралы мәліметтер болмаса, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінен алырнған жер учаскесі туралы мәліметтерді енгізеді.
Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған цифрлық жүйесінде жер учаскесі туралы мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші жергілікті атқарушы органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесіне құқықтарды рәсімдеу туралы хабарлама жібереді.
5. Кондоминиум объектісін тіркеу Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүліктің кадастрының цифрлық жүйесіне жер учаскесін, бастапқы объектілерді және кондоминиум объектісін тіркеу үшін қажетті қайталама объектілердің сипаттамаларын, сондай-ақ құқық түрі, ортақ меншік нысаны (өзге де заттық құқық) туралы мәліметтерді енгізу және кондоминиум қатысушыларының ортақ мүліктегі үлестерінің мөлшерін автоматты түрде анықтауды сәйкестендіретін тиісті мәліметтер арқылы ұсынылған құжаттар негізінде меншік құқығын растаудан тұрады";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері құжаттарды қабылдау бөлімінен құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, архивтен тіркеу істерін сұратады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі-тізбе) сәйкес көрсетілетін қызметті беруші арқылы, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша немесе "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады: www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
Көрсетілетін қызметті алушының Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.

приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 к указанным приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 и 43 к настоящему Перечню.
8. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4965) следующие изменения:
в Правилах государственной регистрации объекта кондоминиума, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок государственной регистрации объекта кондоминиума, а также порядок оказания государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума".";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Если на момент государственной регистрации объекта кондоминиума в правовом кадастре отсутствуют сведения о регистрации права на земельный участок, услугодатель вносит сведения о земельном участке из автоматизированной цифровой системы государственного земельного кадастра.
При отсутствии в автоматизированной цифровой системе государственного земельного кадастра сведений о земельном участке услугодатель направляет в местный исполнительный орган уведомление об оформлении прав на земельный участок в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Регистрация объекта кондоминиума заключается в подтверждении прав собственности на основании представленных документов путем внесения в цифровую систему Единого государственного кадастра недвижимости соответствующих сведений, идентифицирующих земельный участок, первичные объекты, и необходимых для регистрации объекта кондоминиума характеристик вторичных объектов, а также сведений о виде права, форме общей собственности (иного вещного права) и автоматического определения размеров долей участников кондоминиума в общем имуществе.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя или веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал) в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума" (далее – Перечень), изложенным согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Перечня.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

Көрсетілетін қызметті алушы тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету тәртібі:
Көрсетілетін қызметті алушы порталда авторизациялаудан өтеді, өтініш толтырады және құжаттарды Тізбенің 8-тармағына сәйкес тіркейді.
Тіркеуші органның цифрлық жүйесінде кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін ақы төленгені туралы расталғаннан кейін жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері құжаттар топтамасын қарайды, қарау нәтижелері бойынша кондоминиум объектісін тіркейді немесе тіркеуді тоқтата тұрады не Тізбенің 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздемелер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, содан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ЭЦҚ арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ЭЦҚ арқылы қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкеріне жолдау.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне жолдайды.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті тоқтата тұру бір айдан аспайтын мерзімге мынадай негіздер бойынша жүзеге асырылады:
1) сотқа берілген талап-арыздар мен өзге де өтініштер (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес заңның бұзылуы жойылғанға дейін;
3) "Қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;
4) егер қажетті құжаттардың болмауы тіркеуге құжаттарды қабылдаудан бас тарту үшін негіздер болып табылмаса, өтініш берушінің осы Заңның 21-бабына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттарды ұсынуы үшін;

В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия, работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случаях представления через портал услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель направляет уведомление об отказе в дальнейшем рассмотрении документов.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Порядок оказания государственной услуги через портал:
Услугополучатель проходит авторизацию на портале, заполняет заявление и прикрепляет документы в соответствии с пунктом 8 Перечня.
После подтверждения в цифровой системе регистрирующего органа об оплате за государственную регистрацию объекта кондоминиума работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество рассматривает пакет документов, по результатам рассмотрения регистрирует объект кондоминиума или приостанавливает регистрацию либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Перечня, затем представляет результат государственной услуги на подпись руководителю услугодателя.
Руководство услугодателя посредством ЭЦП подписывает результат государственной услуги.
Результат процедуры (действия): направление подписанного посредством ЭЦП результата оказания государственной услуги работнику отдела регистрации прав на недвижимое имущество.
Работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество направляет уведомление о результате оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя на портал.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Приостановление государственной услуги осуществляется не более чем на один месяц по следующим основаниям:
1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
3) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
4) для представления заявителем документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии со статьей 21 настоящего Закона, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;

5) мемлекеттік органдардан, егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тарту үшін негіздер болып табылмаса, осындай органдардан шығатын құжаттарда ақпараттың болмауына немесе осы құжаттарда белгілі бір қарама-қайшылықтардың болуына байланысты түсініктемелер алу немесе қажетті ақпаратты талап ету үшін;
6) құқық белгілейтін құжаттардың негізінде белгіленетін тіркеу объектісінің және өтініште көрсетілген тіркеу объектісінің сәйкессіздігі кезінде олардың арасындағы қайшылықтарды жою үшін;
7) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы толық төленбеген кезде;
8) егер құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күні ішінде құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгені туралы немесе тұлғаның ақы төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түспесе, тоқтатыла тұрады.
Цифрлық тіркеу осы тармақтың 4) және 6) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша тоқтатылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға тоқтата тұрудың себептері мен мерзімдерін, құжаттың күні мен тіркеу нөмірін көрсете отырып хабарлама жібереді.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік тіркеуге құжаттарды қабылдаған кезден бастап құжат берілген кезге дейін, бірақ мемлекеттік тіркеу мерзімінің өтуінен кешіктірмей қабылдауы мүмкін.
Егер тіркеуді тоқтата тұру үшін негіз болған мән-жайлар бір ай ішінде жойылмаса, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тоқтата тұру мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын көрсетілетін қызметті алушыны кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеуден бас тарту, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы алдын ала шешім жөнінде хабардар етеді.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеуді жүргізеді не мемлекеттік тіркеуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 3 қосымшалар осы Тізбеге 44, 45 және 46 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
10. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2007 жылғы 24 тамыздағы "Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидаларын бекіту туралы" № 244 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4939 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
Бұйрықтың кіріспе бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
7) при неполной оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
8) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в цифровую систему правового кадастра не поступило подтверждение об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от оплаты.
Цифровая регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 6) настоящего пункта.
При приостановлении оказания государственной услуги услугодатель направляет услугополучателю, уведомление с указанием причин и сроков приостановления, даты и регистрационного номера документа.
Решение о приостановлении государственной регистрации может быть принято услугодателем с момента приема документов на государственную регистрацию до момента выдачи документа, но не позднее истечения срока государственной регистрации.
Если в течение одного месяца обстоятельства, явившиеся основанием для приостановления в регистрации не устранены, работник услугодателя не позднее 3 рабочих дней до окончания срока приостановления уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в государственной регистрации объекта кондоминиума, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
По результатам заслушивания услугодатель производит государственную регистрацию объекта кондоминиума, либо формирует мотивированный отказ в государственной регистрации.";
приложения 1, 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 44, 45 и 46 к настоящему Перечню.
9. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4939) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабын және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидаларына:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 26 шілдедегі № 310 Заңының 36-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою тәртібін, сондай-ақ "Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын берген кезде тіркеуші орган құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне және құқықтық кадастрдың тіркеу ісінің тиісті бағандарына құқық белгілейтін құжаттың түпнұсқасының күшін жою туралы тиісті жазба енгізеді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік көрсетілген қызметті алу үшін көрсетілетіне қызметті алушы осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес төлем ақысы бойынша (бұдан әрі-өтініш) осы Қағиданың 2-қосымшасын сәйкес "Жылжымайтын мүлік құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды қоса бере отырып жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы немесе "цифрлық үкімет" порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Содан кейін жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері жылжымайтын мүлікке құқықтардың (ауыртпалықтардың) пайда болуына, өзгеруіне, тоқтатылуына немесе мемлекеттік тіркеудің өзге де объектілеріне құқықтардың (ауыртпалықтардың) туындауына, тоқтатылуына негіз болып табылатын жасалатын мәміленің және (немесе) өзге де заңдық фактілердің (заңдық құрамдардың) заңдылығын тексеруді қоса алғанда, мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттарды тексеруді жүзеге асырады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін қажетті мемлекеттік цифрлық ресурстар болып табылатын мәліметтерді жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден оның жеке электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне құқық белгілейтін құжаттың түпнұсқасын жою және құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру туралы немесе Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда бас тарту туралы жазба енгізеді.

"В целях реализации Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", руководствуясь статьей 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции" и в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 310 "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа, а также порядок оказания государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество".";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При выдаче дубликата правоустанавливающего документа регистрирующий орган вносит соответствующую запись об аннулировании подлинника правоустанавливающего документа в цифровую систему правового кадастра и в соответствующие графы регистрационного листа правового кадастра.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) с приложением документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество" (далее – Перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам через услугодателя по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя либо через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. После чего работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество осуществляет проверку документов, представленных на государственную регистрацию, включая проверку законности совершаемой сделки и (или) иных юридических фактов (юридических составов), являющихся основаниями возникновения, изменения, прекращения прав (обременении) на недвижимое имущество или иных объектов государственной регистрации на соответствие действующему законодательству.
Сведения, являющиеся государственными цифровые ресурсы, необходимые для государственной регистрации прав на недвижимое имущество, работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество получает из соответствующих государственных цифровых систем в форме электронных документов, удостоверенных его личной электронной цифровой подписью.
Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество вносит запись в цифровую систему правового кадастра об аннулировании подлинника правоустанавливающего документа и выдачи дубликата правоустанавливающего документа либо об отказе в случаях, предусмотренных пунктом 9 Перечня.

Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері ұсынылған құжаттар Тізбенің 8-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келген кезде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Телнұсқа" белгісі бар және тіркеуші органның мөртаңбасы қойылып жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын дайындайды.
Телнұсқаны беруден бас тартқан жағдайда жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы жазбаша хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға (өтініш берушінің уәкілетті өкіліне) жолдайды.
Телнұсқаны дайындау немесе бас тарту туралы хабарламаны дайындау бойынша рәсімді жүзеге асырғаннан кейін құжаттар басшылыққа қарауға, кейіннен қол қою үшін жіберіледі.
Қол қойылған құжаттар, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы немесе құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беруден бас тарту туралы хабарлама кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беріледі.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Әділет министрлігі қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға көрсетілетін қызметті берушіге және бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 3 қосымшалар осы Тізбеге 47, 48 және 49 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
11. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы "Құқықтық кадастрда жылжымайтын мүлікке құқықтарды жүйелі түрде тіркеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы" № 110 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10539 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқықтық кадастрда жылжымайтын мүлікке құқықтарды жүйелі түрде тіркеу жүргізу қағидаларына:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жылжымайтын мүлiкке бұрын туындаған құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) жүйелi түрде тiркеу құқық иеленушiлердiң өтiнiшi келiп түскен және (немесе) бұрын туындаған құқықтар (құқықтық ауыртпалықтар) туралы шынайы деректер басқа цифрлық жүйелерден ауыстырылған сәттен бастап үш жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество при соответствии представленных документов, предусмотренными пунктом 8 Перечня, готовит дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество с отметкой "дубликат", проставляет штамп регистрирующего органа по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
После осуществления процедуры по подготовке дубликата либо подготовке уведомления об отказе документы направляются на рассмотрение руководству, для последующего их подписания.
Подписанные документы передаются в отдел приема и выдачи документов, для последующей выдачи дубликата правоустанавливающего документа либо уведомления об отказе выдачи дубликата правоустанавливающего документа услугополучателю.
В случае отказа в выдаче дубликата работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество направляет услугополучателю (уполномоченному представителю заявителя) письменное уведомление об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом, в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных и социально ответственных услугах";
Министерство юстиции направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в организации, осуществляющие прием заявления и выдачи результата оказания государственной услуги, услугодателю и Единый контакт-центр.";
приложения 1, 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 47, 48 и 49 к настоящему Перечню.
10. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 110 "Об утверждении Правил проведения систематической регистрации прав на недвижимое имущество в правовом кадастре" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10539) следующие изменения:
в Правилах проведения систематической регистрации прав на недвижимое имущество в правовом кадастре, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Систематическая регистрация ранее возникших прав (обременении прав) на недвижимое имущество осуществляется в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления правообладателей и (или) перевода действительных данных о ранее возникших прав (обременениях прав) из других цифровых систем.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Жылжымайтын мүлiкке бұрын туындаған құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) жүйелi тiркеу құқық иеленушiлерiнiң өтiнiш беруi арқылы және (немесе) бұрын туындаған құқықтар (құқықтық ауыртпалықтар) туралы шынайы деректердi мемлекеттiк органдардың басқа цифрлық жүйелерiнен ауыстыру арқылы жүзеге асырылуы мүмкiн.";
12. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 913 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулыққа:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы осы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы № 254 Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес әзірленген және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
Нұсқаулық Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қолдануына жатады, заңнамаға сәйкес оған жылжымалы мүлік кепілінің жекелеген түрлерін тіркеу жүктелген.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Нұсқаулықта мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) көрсетілетін қызметті алушы (уәкілетті өкіл) – көрсетілетін қызметті алушыға кепілді тіркеу туралы өтінішті беретін тұлға; кепіл міндеттемесі тараптарының келісімі бойынша кепіл беруші, сол сияқты кепіл ұстаушы өтініш беруші бола алады;
3) жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі – жылжымалы мүлік кепілі ақпаратына қол жеткізудің, жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге электрондық нысанда өтініш жіберудің бірыңғай терезесін және көрсетілетін қызметті берушінің осы Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен жасалатын өзге де әрекеттерін білдіретін цифрлық жүйе (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің цифрлық жүйесі);

"10. Систематическая регистрация ранее возникших прав (обременении прав) на недвижимое имущество может быть осуществлена путем подачи заявления правообладателем и (или) перевода действительных данных о ранее возникших правах (обременениях прав) из других цифровых систем государственных органов.";
11. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14 "Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 913) следующие изменения:
в Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации (далее - Инструкция) разработаны в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 254 "О регистрации залога движимого имущества" (далее - Закон) и в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных и социально ответственных услугах" определяют порядок оказания государственной услуги по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации.
Инструкция подлежит применению на всей территории Республики Казахстан Государственной корпорацией "Правительство для граждан" на которую в соответствии с законодательством возложена регистрация отдельных видов залога движимого имущества.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящей Инструкции используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) услугополучатель (уполномоченный представитель) - лицо, подающее заявление о регистрации залога услугодателю; заявителем по соглашению сторон залогового обязательства может быть как залогодатель, так и залогодержатель;
3) единый реестр залога движимого имущества – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа информации залога движимого имущества, направления заявления в электронной форме на регистрацию залога движимого имущества и иные действия услугодателя, совершаемые в порядке, установленном Законом и иными законодательными актами Республики Казахстан (далее – цифровая система услугодателя);

4) жылжымалы мүлік – көлік құралдарын, айналымдағы тауарларды, бағалы қағаздарды, ақшаны, мүліктік құқықтарды, оның ішінде болашақтағы өнімге және өзге де мүлікке құқықты қоса алғанда, жылжымайтын мүлікке жатпайтын мүлік;
5) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу – жылжымалы мүлік кепілінің тізіліміне кепіл туралы шарттағы немесе кепіл талаптары қамтылған өзге де шарттағы мәліметтерді енгізу жөнінде жылжымалы мүлік кепілін тіркеу кезінде туындайтын қатынастарға қатысушылар әрекеттерінің жиынтығын, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік беруді және көрсетілетін қызметті беруші осы Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен жасалатын өзге де әрекеттерін білдіретін, көрсетілетін қызметті берушінің жылжымалы мүлік кепілін есепке алу рәсімі;
6) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік – көрсетілетін қызметті берушінің өтініш берушіге беретін және жылжымалы мүлік кепілін тіркеу фактісін растайтын құжат;
7) жылжымалы мүлік кепілінің тізілімі (кепіл тізілімі) – көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асыратын ақпаратты есепке алу және сақтау жүйесі;
8) кепілді цифрлық тіркеу – жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі арқылы электрондық нысандағы өтініш негізінде жүзеге асырылатын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу;";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру қызметті беруші www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы не осы Нұсқаулықтың 1 - қосымшасына сәйкес баяндалған "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету тізбесіне (бұдан әрі - Тізбе) сәйкес екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері арқылы жүзеге асырылады.
6. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу, "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" Заңның 5-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен көрсетілетін қызметті алушының "цифрлық үкімет" веб-порталы, сондай-ақ өзге де екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері арқылы берген өтініші негізінде жүргізіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап өтініш қабылданған кезден бастап 2 жұмыс күні ішінде;
www.egov.kz порталында немесе екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері мемлекеттік қызмет тіркеуші органның цифрлық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені туралы растау келіп түскен немесе төлемнен босатылған кезден бастап 1 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4) движимое имущество – имущество, не относящееся к недвижимости, включая транспортные средства, товары в обороте, ценные бумаги, деньги, имущественные права, в том числе право на будущую продукцию и иное имущество;
5) регистрация залога движимого имущества – процедура учета услугодателем залога движимого имущества, представляющая собой совокупность действий участников отношений, возникающих при регистрации залога движимого имущества, по включению в реестр залога движимого имущества сведений, содержащихся в договоре о залоге или ином договоре, содержащем условия залога, выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества и иные действия услугодателя, совершаемые в порядке, установленном Законом и иными законодательными актами Республики Казахстан;
6) свидетельство о регистрации залога движимого имущества – документ, выдаваемый услугодателем заявителю и подтверждающий факт регистрации залога движимого имущества;
7) реестр залога движимого имущества (реестр залога) – система учета и хранения информации, осуществляемая услугодателем в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) цифровая регистрация залога – регистрация залога движимого имущества, осуществляемая на основании заявления в электронной форме посредством единого реестра залога движимого имущества.";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя, веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz либо через цифровые объекты: банков второго уровня в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (далее - Перечень), изложенного согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
6. Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, производится на основании заявления услугополучателя, поданного посредством веб-портала "цифрового правительства", а также цифровые объекты: банков второго уровня, в порядке определяемом Министерством в соответствии со статьей 5 Закона "О регистрации залога движимого имущества".
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Срок оказания государственной услуги: с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю в течение 2 рабочих дней с момента принятия заявления:
на портале www.egov.kz, или цифровые объекты: банков второго уровня государственная услуга оказывается в течение 1 рабочего дня с момента поступления в цифровую систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или освобождения от оплаты.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі жазбаша нысанда немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған не ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынады.";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес цифрландыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізеді.
16. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының цифрлық жүйесі бұзылған жағдайда бір жұмыс күні ішінде "цифрлық үкімет" цифрлық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор Нұсқаулықтың осы тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы жасайды және оған көрсетілетін қызметті берушімен қол қояды.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 4, 5, 8, 9 және 10 қосымшалар осы Тізбеге 50, 51, 52, 53, 54, 55 және 56 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
13. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 31 шiлдедегi "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты беру қағидаларын бекіту туралы" № 1192 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17348 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты беру қағидаларына:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік корпорацияның филиалдары өсу қорытындысымен ай сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай көрсетілген статистикалық ақпараттың келесі түрлерін Мемлекеттік корпорацияға:
Мемлекеттік корпорацияның құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастары сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
Мемлекеттік корпорацияның ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер осы Қағидалардың 10-қосымшаға сәйкес, нысан бойынша электронды түрінде ұсынады.";

"10. При оказании государственной услуги согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах получается в письменной форме, или подтвержденное электронной цифровой подписью либо посредством абонентского устройства сотовой связи.";
Пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных и социально ответственных услугах".
16. В случае сбоя цифровой системы, Государственная корпорация "Правительство для граждан" в течение одного рабочего дня уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта Инструкции, составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.";
приложения 1, 2, 4, 5, 8, 9 и 10 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 50, 51, 52, 53, 54, 55 и 56 к настоящему Перечню.
12. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 1192 "Об утверждении правил предоставления статистической и иной отчетной информации в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17348) следующие изменения:
в Правилах предоставления статистической и иной отчетной информации в области государственной регистрации прав на недвижимое имущество, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Филиалами государственной корпорации ежемесячно, с нарастающим итогом к 5 числу месяца следующего за отчетным периодом, в электронном виде предоставляются в Государственную корпорацию следующие виды статистической информации:
сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по внесению в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.";

көрсетілген Қағидаларға 1, 9 және 10 қосымшалар осы Тізбеге 57, 58 және 59 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
14. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы "Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасу бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" № 164 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11102 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізу:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасу бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларына:
"3. Осы Қағида мемлекеттік жер кадастрының жүргізілуін ұйымдастыруды жүзеге асыратын орталық уәкілетті органға, сәулет, қала құрылысы және құрылысы істері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға, сәулет, қала құрылысы мен құрылыс қызметімен сабақтас болып табылатын мәселелер бойынша олардың арнайы өкілеттіктерінің шегінде облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына, жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік техникалық тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындарға, тіркеуші органдарға, тұрғын үй құрылысының біріңғай операторы (бұдан әрі - уәкілетті органдар) қолданылады.
5-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) өзге де кадастрлары ретінде - мемлекеттiк жер кадастры, мемлекеттiк қала құрылысы кадастры және мемлекеттік органдардың цифрлық жүйесі деп ұғынылады;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Құқықтық кадастрды тіркеуші органдар жүргізеді және жылжымайтын мүлікке және өзге де тіркеу объектілеріне қолданыстағы және тоқтатылған құқықтар, жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру сипаттамалары туралы ақпаратты, құқық иелері туралы мәліметтерді, құқықтық кадастрдан мәліметтерді сұратудың болуы туралы ақпаратты қамтиды. Құқықтық кадастр цифрлық жүйеден тұрады.";
8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу туралы барлық жазбаларды тіркеуші орган құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне енгізеді.
9. Құқықтық кадастрдың бірыңғай цифрлық жүйесін Қазақстан "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы қалыптастырады.
10. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің, Қазақстан Республикасының Өнеркесіп және құрылыс министрлігінің және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің, тұрғын үй құрылысының біріңғай операторының құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсатында ақпарат алмасуы жөніндегі цифрлық жүйелерінің ақпараттық өзара іс-қимылының интеграциясы "Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүргізіледі.

приложения 1, 9 и 10 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 57, 58 и 59 к настоящему Перечню.
13. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 164 "Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов по обмену информацией для целей ведения правового и иных кадастров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11102) следующие изменения:
в Правилах взаимодействия государственных органов по обмену информацией для целей ведения правового и иных кадастров, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Настоящие Правила распространяются на центральный уполномоченный орган, осуществляющий организацию ведения государственного земельного кадастра, уполномоченный государственный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства, на иные центральные исполнительные органы в пределах их специальных полномочий по вопросам, являющимся смежными с архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью, местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) в пределах их специальных полномочий, государственное предприятие, осуществляющее государственное техническое обследование объектов недвижимости, регистрирующие органы, единого оператора жилищного строительства (далее - уполномоченные органы).";
Подпункт 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"4) под иными кадастрами понимаются - государственный земельный кадастр, государственный градостроительный кадастр и цифровые системы государственных органов;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Правовой кадастр ведется регистрирующими органами и содержит информацию о существующих и прекращенных правах на недвижимое имущество и иных объектах регистрации, идентификационных характеристиках недвижимого имущества, сведения о правообладателях, информацию об имеющихся запросах сведений из правового кадастра. Правовой кадастр состоит из цифровой системы.";
пункты 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"8. Все записи о государственной регистрации прав (обременении прав) на недвижимое имущество заносятся регистрирующим органом в цифровую систему правового кадастра.
9. Единая цифровая система правового кадастра формируется некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
10. Интеграция информационного взаимодействия цифровых систем Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан, единого оператора жилищного строительства по обмену информацией в целях ведения правового и иных кадастров производится в соответствии с Законом Республики Казахстан "О кибербезопасности".

11. Құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізуге қажетті ақпарат алмасу заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардың цифрлық жүйесіне рұқсат беру жолымен цифрлық коммуникация құралдары арқылы жүзеге асырылады.
12. Цифрлық жүйелерді ықпалдастыру сәтінен бастап мемлекеттік органдардың арасында кағаз түріндегі сұрау салулар токтатылады.
13. Мемлекеттік органдарда республикалық деңгейде бірыңғай цифрлық жүйе болмаған жағдайда, құқықтық және өзге де кадастрларды жүргізу мақсаты үшін қажетті ақпарат алмасу осындай жүйе енгізілгеннен кейін жүзеге асырылады.
14. Уәкілетті органдар бірыңғай цифрлық жүйеге көшкенге дейін қажетті мәліметтерді қағаз және (немесе) электронды жеткізгіштерде ұсыну жолымен ақпарат алмасуға болады.".
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілі туралы мәліметтерді
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптарының тізбесі
1
Қызмет берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) цифрлық үкіметтің веб-порталы: www. egov. kz
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап: мемлекеттік қызмет өтініш қабылданған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) "цифрлық үкімет" порталында: www. egov. kz. мемлекеттік қызмет бір жұмыс ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған) /қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы қағаз жеткізгіште: - міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын, жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік, кепілдің тоқтатылуы туралы хабарлама немесе осы Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
2) www. egov. kz порталы арқылы цифрлық форматта: міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік, кепілдің тоқтатылғаны туралы хабарлама немесе осы Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алудың тәсілдері
тегін
7
көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілерінің жұмыс кестесін

11. Обмен информацией, необходимой для ведения правового и иных кадастров, осуществляется по средствам цифровых коммуникаций путем предоставления доступа в цифровую систему государственных органов в установленном законодательством порядке.
12. С момента начала интеграции цифровых систем запросы в бумажном виде между государственными органами прекращаются.
13. В случае отсутствия у государственных органов единой цифровой системы на республиканском уровне, обмен информацией, необходимой для целей ведения правового и иных кадастров, будет осуществляться после введения такой системы.
14. До перехода уполномоченных органов на единую цифровую систему, обмен информацией возможен путем предоставления необходимых сведений на бумажных и (или) электронных носителях.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений о залоге движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной
регистрации"
Форма
Перечень основных требований оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
1
Наименование Услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
2) веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю:
государственная услуга оказывается в течение 2 рабочих дней с момента принятия заявления;
2) на портале "цифрового правительства": www.egov.kz.
государственная услуга оказывается в течение 1 рабочего дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)/ бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
1) через услугодателя на бумажном носителе:
- свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, уведомление о прекращении залога или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Перечня;
2) через портал www.egov.kz в электронном формате:
- свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, уведомление о прекращении залога или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
7
график работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов

1) Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
2) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде: - осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
- растайтын құжат (кепіл шарты, жылжымалы мүлік кепілді тіркеу туралы куәлік).
Портал арқылы жүгінген кезде:
- өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған қажетті түзетуді жүргізу себебін көрсете отырып, өтініш (сұрау салу);
- растайтын құжат (кепіл шарты, кепілді тіркеу туралы куәлік).
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) кепілді тіркеу туралы өтінішті толтырудың толық болмауы;
3) кепiлдi тiркеу туралы тиiстi емес тұлғаның өтiнiшпен жүгінуі;
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші құжаттар қабылдауды 1414, 88000807777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен тұратын жеріне бара отырып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған – www. gov. kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда электрондық цифрлық қолтаңба немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қолжетімділік режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Субъект мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациялаудан өтеді, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілі туралы мәліметтерді
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтініш
________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы) Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету) туралы өтініш №______
Кепіл беруші
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған күні және жылы, ЖСН, заңды тұлғаның
атауы және БСН)
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі ____________ сериясы _________ № ________
___________________ жылы ___________________________________________ берген
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны _____________________________________________
________________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
__________________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
байланысты қате мәліметтерді түзетуді сұраймын:
_________________________________________________________________________
Шартты жасасқан күн
_________________________________________________________________________
Шартты жасасқан орын
_________________________________________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің тізбесі мен сипаттамасы)
_________________________________________________________________________
Кепіл нысанасы құны
_________________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы __________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің қолданыс мерзімі ___________________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің _____________ кепіл ұстаушының ____________ иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтініш берушінің электрондық поштасының мекенжайы ________________________
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)

1) Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя к услугодателю через Государственную корпорацию:
- заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
- подтверждающий документ (договор залога, свидетельство о регистрации залога).
При обращении через портал:
- заявление (запрос) с указанием причины проведения необходимой корректировки, подписанное электронной цифровой подписью заявителя;
- подтверждающий документ (договор залога, свидетельство о регистрации залога).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие полноты заполнения заявления о регистрации залога;
3) обращение ненадлежащего лица с заявлением о регистрации залога;
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой электронной форме через Государственную корпорацию
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений о залоге движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной
регистрации"
Форма
Заявление
____________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление об актуализации (корректировка) сведений о залоге движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации №______
Залогодержатель ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, год рождения, ИИН физического
лица или наименование и БИН юридического лица)
Документ, удостоверяющий личность:
вид ________ серия _______ №
выдан ___________________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон __________________________________________________
От имени которого действует
_________________________________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании _____________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу внести исправление ошибочных сведений в связи:
_________________________________________________________________________
Дата заключения договора __________________________________________________
Место заключения договора _________________________________________________
Сведения о предмете залога (перечень и описание движимого имущества)
_________________________________________________________________________
Стоимость предмета залога _________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом
Срок действия обеспеченного залогом обязательства
__________________________________________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании: залогодателя
___________________________________________________________ залогодержателя
__________________________________________________________________________
Допустимость его использования: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Адрес электронной почты заявителя (при наличии)
__________________________________________________________________________
(наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)
К заявлению прилагаю:

1. _______________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________________
Өтініш берілген күн: 20__ жылғы ______________
Өтініш қабылданған күн: 20__ жылғы ______________
Өтініш берушінің не оның өкiлiнің қолы:______________________________________
Тіркеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы _______________
________________________________________________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Ескертпе: Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін. Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген байланыстарға жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ 20__ жылғы "___" ________.
(қолы) (күні)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілі туралы мәліметтерді
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүліктің кепілі туралы мәліметтерді өзектендіруден (түзетуден) дәлелді бас тарту туралы хабарлама
Өтініштің бірегей №:_______________________________ Күні ___________________
Бас тартудың негізі: ________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(қолданыстағы заңнаманың сілтемесі бар, дәлелді бас тартудың мәтіні Мемлекеттік корпорацияда қалыптастырылады)
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
"Жылжымайтын мүлік кепілінің тізілімдемесі" цифрлық жүйесінен алынған және тиісті Мемлекеттік корпорацияның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
4-қосымша
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілі туралы мәліметтерді
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
немесе көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
___________________
көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20_____ года.
Дата приема заявления: ______________ 20_____ года.
Подпись заявителя либо его представителя:
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись регистратора
__________________________________________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах Услугополучатель подтверждает своей
подписью ознакомление с тем, что указанные им адрес места жительства (места
нахождения), места работы, абонентский номер сотовой связи, электронный адрес
достоверны, а уведомление (извещение), направленное на указанные контакты, будет
считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___" ________ 20__ года. (подпись) (дата)
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений о залоге движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной
регистрации"
Форма
Уведомление о мотивированном отказе в актуализации (корректировке) сведений
о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Уникальный заявления №: ____________________ Дата _____________________
Основание для отказа:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(текст мотивированного отказа формируется услугодателем)
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики
Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе. Содержит данные,
полученные из цифровой системы "Реестр залога движимого имущества"
и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующей Государственной
корпорации
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений о залоге движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной
регистрации"
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), или
наименование организации
услугополучателя)
________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайы көрсетіледі) Сіз қызмет көрсетуге қойылатын талаптарға негізделген тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету), құжаттарды, сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1 ________________________________________;
2 ________________________________________;
3 ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _____________
Телефоны ______________________
Алдым: ______________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының / тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
20___ жылғы "___" ____________
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
5-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
ережелеріне
1-қосымша
Нысаны
___________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Жеке тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу туралы №_____________ өтініш
(Т.А.Ә. (болған жағдайда - әкесінің аты) бұдан әрі – Т.А.Ә)___________________
_________________________________________________
ЖСН және тұратын жері ________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі_________, сериясы_____________,
№_________ Берілді__________________________________, берілген күні
(егер өтініш беруші біреуден артық болса, ақпаратты қайталау)
____________________________________________________________________
________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
___________________________________________ атынан іс-әрекет ететін
(уәкілетті өкіл толтырады)
____________________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуын/ (керегінің астын сызу)
тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", филиал услугодателя
(указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги в соответствии с перечнем
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов
согласно перечню, предусмотренному перечнем основных требований к оказанию
государственной услуги, а также документов с истекшим сроком действия отказывает
в приеме заявления, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1 __________________________________________________________;
2 __________________________________________________________;
3….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: (фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________
Телефон _______________________
Получил: ______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав (обременений)
на недвижимое имущество"
Форма
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление № _____________ о государственной регистрации прав (обременений прав)
на недвижимое имущество для физического лица Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О) _________________________________________ ИИН и место жительства
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия ______________,
№ __________________ Выдан _________________, дата выдачи__________________
__________________________________________________________________________
(повтор информации, если заявителей больше одного)
__________________________________________________________________________
От имени, которого действует________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ______________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
__________________________________________________________________________
Прошу (просим) зарегистрировать/возникновение, обременение, прекращение/права
(нужное подчеркнуть) на объект недвижимости, расположенный по адресу:
__________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:

1. Төленгені туралы құжат: түрі_______№_____ сомасы__________теңге;
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат_______________________
__________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
3. Некеде тұрғанын немесе тұрмағанын растайтын мәліметтер ______________
____________________________________________________________________
меншік иесі туралы мәліметтер қажет пе Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны
Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген
мөлшерден аса ма Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
_______________/__________________/________________________________
(күні) (өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған кезде)
___________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күні:____________20__ж. Уақыты______сағ____________мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі______________________________________
____________________________________________________________________
Тексерілді: күні ________________ 20 __ж.
___________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кеткендігі туралы мәліметтер болса, онда өтініш беруші монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін ұсынады. Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, цифрлық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" _______________ ________(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
6-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің ережелеріне
2-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Заңды тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтарды
ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы
№_____________ өтініш
Заңды тұлғаның толық атауы_________________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі________________, БСН: ________________
Заңды мекенжайы ____________________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайда - әкесінің аты) (бұдан әрі – Т.А.Ә) басшысының немесе уәкілетті өкілдің__________________________________________________
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
____________________________________________________________________
___________________________________________ атынан іс әрекет ететін (уәкілетті өкіл толтырады)
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуы/ (керегінің астын сызу) тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

1. Документ об оплате: вид ______ № ________ на сумму _________ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество __________________
__________________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
3. Сведения, подтверждающие наличие или отсутствие факта брачных отношений
__________________________________________________________________________
необходимы ли сведения о собственнике Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов размеры,
установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан
__________________/____________________/___________________________________
(дата) (подпись заявителя) (Ф.И.О заявителя)
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись работника, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: __________ 20_____ г. Время ____ час ____ мин
Результат выполнения /рассмотрения/заявления ________________________________
Проверено: дата ________________ 20___ г.
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись регистратора)
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержится сведение,
что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов
превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством
Республики Казахстан, то заявителем представляется предварительное письменное
согласие антимонопольного органа.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав (обременений)
на недвижимое имущество"
Форма
_________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление № _____________
о государственной регистрации прав (обременений прав)
на недвижимое имущество для юридического лица
Полное наименование юридического лица _____________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Дата и номер государственной регистрации ____________________________________,
БИН ____________________
Юридический адрес ________________________________________________________
Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О) руководителя
или уполномоченного представит _____________________________________________
__________________________________________________________________________
От имени которого действует_________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ______________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
__________________________________________________________________________
Прошу зарегистрировать/возникновение, обременение, прекращение/права (нужное
подчеркнуть) на объект недвижимости, расположенный по адресу:
__________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:

1. Ақы төленгені туралы құжат: түрі________№______ сомасы ____ теңге
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат______________________
_________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
Меншік иесі туралы мәлімет қажет пе Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны
Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кетеді ме Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
__________/_____________________________/__________________________
(күні) (басшысының немесе уәкілетті өкілдің қолы) (Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күн: ___________ 20__ж. Уақыты_______сағ_______ мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі___________________________________
___________________________________________________________________
Тексерілді: күні _________________ 20 __ж.
___________________________________________________________________
(Т.А.Ә. және өтініш қабылдаған маманның қолы)
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кететіндігі туралы мәліметтер болса, онда өтініш беруші монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін ұсынады. Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, цифрлық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекен-жайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
7-қосымша
"Жылжымайтын мүліке
құқықтарды (ауртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1. Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу.

1. Документ об оплате: вид ______ № _________ на сумму ________ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество, а при уступке прав
(требований) по договорам залога недвижимого имущества представляется договор
об уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов
и обязательств)
__________________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан):
Необходимы ли Сведения о собственнике Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых
активов размеры, установленные антимонопольным законодательством
Республики Казахстан Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
__________/_____________________________________________________/__________
(дата) (Ф.И.О руководителя или уполномоченного представителя) подпись)
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись работника, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _____ 20 ___ г. время _____ час ____ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления _________________________________
Проверено: дата ________________ 20 ___ г.
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись регистратора)
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержится сведение,
что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов
превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством
Республики Казахстан, то заявителем представляется предварительное письменное
согласие антимонопольного органа.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___"________20__г. (подпись)
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам государственной
услуги "Государственная
регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество"
Наименование подвида государственной услуги:
1. Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.

2. Құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иеленуші туралы мәліметтердің өзгерістерін, заң актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін тіркеу белгіленетін құқықтар көлеміне әсер етеді. жылжымайтын мүлік объектісіне немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуі керек болса.
3. Пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, өмір бойы асырау ұстау құқығын кезінде, рента; сенімгерлік басқару құқығын, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; пайдалануға шектеулер (тыйым салу), мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.
4. Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу.
5. Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
"Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы;
1) Екінші деңгейдегі банктер;
2) Бірыңғай нотариаттық цифрлық жүйесі;
3) Атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі;
4) Салықтық әкімшілендірудің интеграцияланған цифрлық жүйесінің цифрлық объектілері арқылы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
нотариаттық куәландырылмаған мәмілелерді, сондай-ақ ауыртпалықтардың және заңдық талаптардың тоқтатылуын қоспағанда, жылжымайтын мүлікке құқықтардың (құқықтар ауыртпалықтарының) және мемлекеттік тіркеудің өзге де объектілерінің туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу бойынша – көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады;
нотариалды куәландырылмаған мәмілені, сондай-ақ ауыртпалықтардың және заңдық талаптардың тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу бойынша – көрсетілетін қызметті берушіге өтініш түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда көрсетілген мерзім бір жұмыс күні ішінде цифрлық үкіметтің төлем шлюзі арқылы төлем расталған сәттен бастап есептеледі.
Жеделдетілген тәртіппен цифрлық тіркеу жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төлеу немесе төлемнен босату туралы растау жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне түскен сәттен бастап екі сағат ішінде жүргізіледі.
Цифрлық технологияларды қолдана отырып, жылжымайтын мүлікке кепілдің туындауы, өзгеруі, тоқтатылуы бөлігінде құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) цифрлық тіркеу электрондық өтінімнің құқықтық кадастрының цифрлық жүйесіне түскен сәттен бастап екі сағат ішінде жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
Мемлекеттік қызмет келесі жағдайларда бір айдан аспайтын мерзімге тоқтатылады:

2. Регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон
3. Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов
4. Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства
5. Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам через:
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
веб-портал "цифрового правительства";
цифровые объекты:
1) Банков второго уровня;
2) Единой нотариальной цифровой системы;
3) Автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства;
4) Интегрированной системы налового администрирования.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю: по государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения прав (обременений прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации, за исключением нотариально не удостоверенных сделок, а также регистрации прекращения обременений и юридических притязаний – в течение 3 (трех) рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляет за день до окончания срока оказания;
по государственной регистрации по нотариально не удостоверенной сделке, а также прекращения обременений и юридических притязаний – в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления заявления к услугодателю.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю через Портал указанный срок в течении одного рабочего дня исчисляется с момента подтверждения оплаты через платежный шлюз цифрового правительства.
Цифровая регистрация в ускоренном порядке производится в течение двух часов, с момента поступления в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости подтверждения об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или освобождении от оплаты.
Цифровая регистрация прав (обременений прав) в части возникновения, изменения, прекращения залога на недвижимое имущество с применением цифровых технологий производится в течение двух часов, с момента поступления в цифровую систему правового кадастра электронной заявки.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
Государственная услуга приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:

1) сотқа берілген талап қою және өзге де арыздар (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) заң бұзушылық жойылғанға дейін прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес жүргізіледі;
3) "Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;
4) егер қажетті құжаттардың болмауы құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тартуға негіз болып табылмаса, өтініш берушінің мемлекеттік тіркеуге қажетті құжаттарды ұсынуы үшін;
5) егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тартуға негіз болып табылмаса, мемлекеттік органдардан осындай органдардан шығатын құжаттарда ақпараттың болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты түсініктемелер алу немесе қажетті ақпаратты талап ету үшін;
6) құқық белгілейтін құжаттардың негізінде белгіленетін тіркеу объектісі мен өтініште көрсетілген тіркеу объектісі сәйкес келмеген кезде олардың арасындағы қайшылықтарды жою үшін кері қайтарып алуға құқылы.
7) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін ақы толық төленбеген кезде;
8) егер құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күні ішінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгені немесе адамды ақы төлеуден босату туралы растау келіп түспесе.
Цифрлық тіркеу осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 3-тармағының 4) және 6) тармақшаларында көрсетілген негіздері бойынша тоқтатылмайды.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) жеделдетілген тәртіппен мемлекеттік тіркеу арыз иесінің қалауы бойынша тіркеуші органға өтініш келіп түскен күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жеделдетілген тәртіппен жүргізіледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық түрлері бойынша: Электрондық (ішінара цифрландырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу жүргізілгені туралы белгісі бар құқық белгілейтін құжат;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
ЦҮП/БНЦЖ/цифрлық объектілер арқылы жүгінген кезде:
1) жүргізілген мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
3) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";
4) для представления заявителем документов, необходимых для государственной регистрации, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
7) при неполной оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
8) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в цифровую систему правового кадастра не поступило подтверждение об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от оплаты.
Цифровая регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 6) пункта 3 настоящего Перечня государственной услуги.
Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в ускоренном порядке производится по желанию заявителя не позднее одного рабочего дня, следующего за днем поступления заявления в регистрирующий орган.
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
Электронная (частично цифровизированная)/бумажная:
5
Результат оказания государственной услуги
При обращении к услугодателю:
1) правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество/ уведомление о произведенной регистрации государственной регистрации;
2) Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
При обращении посредством ПЦП/ЕНЦС/цифровые объекты:
1) уведомление о произведенной государственной регистрации;
2) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік тіркеу үшін төлем "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік монополияға жатқызылған, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі Министрінің 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 212/НҚ бұйрығымен белгіленген тарифтерге сәйкес алынады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

Оплата за государственную регистрацию взимается в соответствии с тарифами, установленными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 апреля 2024 года № 212/НҚ "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество".
7
График работы услугодателя

1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-тен 14.30-ға дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру жөніндегі Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) цифрлық тіркеу кезінде БНЦЖ арқылы нотариустың жұмыс кестесіне сәйкес;
4) портал/цифрлық объектілері – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Өтініштерді қабылдауды жүзеге асыратын ұйымдар бөлінісіндегі құжаттар тізбесі (мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың толық тізбесі), сондай-ақ көрсетілетін қызметтердің кіші түрлері:
- "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына:
1. Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіппен куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.

1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
3) При цифровой регистрации посредством ЕНЦС согласно графику работы нотариуса;
4) портала/цифровых объектов – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Перечень документов в разрезе организаций осуществляющих прием заявлений (исчерпывающий перечень документов необходимых для оказания государственной услуги), а также подвидов услуг:
- в Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан":
1. Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги:
1) Заявление о государственной регистрации прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года по форме, согласно приложению 1 к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).

2) Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына кемінде бір жыл мерзімге растайтын құқық белгілейтін құжат.
Жер учаскесіне жер пайдалану құқығы тіркелген жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылады.
2. Құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иеленуші туралы мәліметтердің өзгерістерін, заңнамалық актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін тіркеу белгіленетін құқықтар көлеміне әсер етеді, жылжымайтын мүлік объектісіне немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуі керек болса.
1) Заңнамалық акті негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
егер олар тіркеу парағындағы мәліметтерге қатысты болса, жылжымайтын мүлік объектісіне белгіленетін құқықтардың көлеміне әсер етсе немесе олар қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса;
ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтініш барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіппен куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) Заңнамалық акті негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқық иеленуші туралы құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін;
егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін тіркеуді растайтын құқық белгілейтін құжат, жылжымайтын мүлік объектісіне белгіленген құқықтардың көлеміне әсер етеді немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуі керек болса.

2) Правоустанавливающий документ, подтверждающий право собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
В случае регистрации права землепользования на земельный участок представляется идентификационный документ на земельный участок.
2. Регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон.
1) Заявление о государственной регистрации изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта;
изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) Правоустанавливающий документ, подтверждающий регистрации изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта;
изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон.

3. Пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; пайдалануға шектеулер (тыйым салу), мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.
1) Пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу туралы өтініш, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; шектеулер (тыйым салулар) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар салатын жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға; қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары; ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіпте куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін. Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) Кемінде бір жыл мерзімге пайдалану құқығының тіркелгенін растайтын құқық белгілейтін құжат, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық кезінде, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; шектеулер (мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға тыйым салу; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.
Құқықтар (ауыртпалықтар) шарт немесе өзге мәміле негізінде олардың нотариаттық куәлігі болмаған кезде туындаған жағдайларда, өтінішті белгіленген тәртіппен мәміленің барлық қатысушылары береді.
Банктік қарыз шартын қамтамасыз етуге берілген кепілдің туындауы мен өзгеруін тіркеуге өтінішті кепіл беруші және (немесе) кепіл ұстаушы береді. Кепіл ұстаушы өтініш берген жағдайда кепіл берушінің осындай тіркеуге нотариат куәландырған келісімі талап етіледі.

3. Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов.
1) Заявление о государственной регистрации права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов по форме, согласно приложению и (или) к Правилам; При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке. При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) Правоустанавливающий документ, подтверждающий регистрацию права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов.
В тех случаях, когда права (обременения) возникают на основании договора или иной сделки при отсутствии их нотариального удостоверения, заявление в установленном порядке подается всеми участниками сделки.
Заявление на регистрацию возникновения и изменения залога, предоставленного в обеспечение договора банковского займа, подается залогодателем и (или) залогодержателем.
В случае подачи заявления залогодержателем требуется нотариально удостоверенное согласие залогодателя на такую регистрацию.

4. Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу
1) банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2) банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықты (құқықтар ауыртпалығын) растайтын құқық белгілейтін құжат.
3) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгенін растайтын құжат.
Борышкердің жылжымайтын мүлікке құқықтары тіркелмеген жағдайларда, борышкердің мүлкі мен істерін басқару құқығы ауысқан адамдарға банкроттық рәсімдері енгізілгенге дейін борышкер жасаған (қол қойған) мәмілелер және өзге де құқық белгілейтін құжаттар негізінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды ресімдеу және тіркеуге өтініш беру құқығы да ауысады.
5. Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу.
1) заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша;
2) беру актісі немесе бөлу балансы. Әмбебап құқықтық мирасқорлық нәтижесінде басқа тұлғаға өткен міндеттеме бойынша кредитордың құқықтары кепіл берушінің, оның ішінде борышкер болып табылатындардың келісімінсіз тіркелуге тиіс. Мұндай жағдайларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғада құқықтың туындауына негіз болып табылатын жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттар талап етіледі.
- "электрондық үкімет" веб-порталы/ақпараттандыру объектілері арқылы:
1. Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу.
Қажетті құжаттар тізбесі:
1) Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу туралы қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша электрондық өтініш;
Ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіппен куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.

4. Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства
1) Заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
2) Правоустанавливающий документ, подтверждающий право (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства.
В тех случаях, когда права должника на недвижимое имущество не были зарегистрированы, к лицам, к которым перешло право на управление имуществом и делами должника, переходит также право на оформление прав на недвижимое имущество и подачу заявления на регистрацию на основании сделок, заключенных (подписанных) должником до введения процедур банкротства, и иных правоустанавливающих документов.
5. Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица.
1) Заявление о государственной регистрации прав при реорганизации юридического лица, по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
2) Передаточный акт или разделительный баланс. Права кредитора по обязательству, перешедшему к другому лицу в результате универсального правопреемства, подлежат регистрации без согласия залогодателя, в том числе являющегося должником. В таких случаях истребуются правоустанавливающие документы на недвижимое имущество, являющиеся основанием возникновения права у реорганизованного юридического лица.
- через веб-портал "электронное правительство"/объекты информатизации:
1. Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
Перечень необходимых документов:
1) Электронное заявление о государственной регистрации прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).

2) Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге растайтын құқық белгілейтін құжаттың, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына кемінде бір жыл мерзімге сервитуттың электрондық көшірмесі.
Жер учаскесіне жер пайдалану құқығы тіркелген жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылады.
2. Құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иеленуші туралы мәліметтердің өзгерістерін, заңнамалық акті негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін тіркеу белгіленетін құқықтар көлеміне әсер етеді. жылжымайтын мүлік объектісіне немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуі керек болса.
1) заңнамалық акті негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтініш;
егер олар тіркеу парағындағы мәліметтерге қатысты болса, жылжымайтын мүлік объектісіне белгіленетін құқықтардың көлеміне әсер етсе немесе олар қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса;
ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтініш барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіппен куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) Заңнамалық акті негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін тіркеуді растайтын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
егер олар тіркеу парағындағы мәліметтерге қатысты болса, жылжымайтын мүлік объектісіне белгіленетін құқықтардың көлеміне әсер етсе немесе олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса, шарттар талаптарының өзгерістеріне қатысты болады.

2) Электронная копия правоустанавливающего документа, подтверждающего право собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
В случае регистрации права землепользования на земельный участок представляется идентификационный документ на земельный участок.
2. Регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта;
изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон.
1) Электронное заявление о государственной регистрации изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) Электронная копия правоустанавливающего документа, подтверждающего регистрацию изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон.

3. Пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента;
сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу;
пайдалануға шектеулер (тыйым салу), мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.
1) пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтініш, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; шектеулер (мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға тыйым салу; Қағидаларға қосымшаға және (немесе) Қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары; ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін. нотариаттық тәртіпте. Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) кемінде бір жыл мерзімге пайдалану құқығының тіркелгенін растайтын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға салатын шектеулер (тыйым салулар); басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.
Құқықтар (ауыртпалықтар) шарт немесе өзге мәміле негізінде олардың нотариаттық куәлігі болмаған кезде туындаған жағдайларда, өтінішті белгіленген тәртіппен мәміленің барлық қатысушылары береді.
Банктік қарыз шартын қамтамасыз етуге берілген кепілдің туындауы мен өзгеруін тіркеуге өтінішті кепіл беруші және (немесе) кепіл ұстаушы береді. Кепіл ұстаушы өтініш берген жағдайда кепіл берушінің осындай тіркеуге нотариат куәландырған келісімі талап етіледі.

3. Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов.
1) электронное заявление о государственной регистрации права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов по форме, согласно приложению и (или) к Правилам; При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке. При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) электронная копия правоустанавливающего документа, подтверждающего регистрацию права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов.
В тех случаях, когда права (обременения) возникают на основании договора или иной сделки при отсутствии их нотариального удостоверения, заявление в установленном порядке подается всеми участниками сделки.
Заявление на регистрацию возникновения и изменения залога, предоставленного в обеспечение договора банковского займа, подается залогодателем и (или) залогодержателем. В случае подачи заявления залогодержателем требуется нотариально удостоверенное согласие залогодателя на такую регистрацию.

4. Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу.
1) Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) банкроттық рәсімдерінде мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтінішті қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша; ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі қалған қатысушылардың нотариаттық тәртіппен куәландырылған келісімін ұсына отырып беруі мүмкін. Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтардың (құқықтар ауыртпалықтарының) тіркелгенін растайтын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі.
6. Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу.
1) Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтінішті қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша;
2) Беру актісінің немесе бөлу балансының электрондық көшірмесі. Әмбебап құқықтық мирасқорлық нәтижесінде басқа тұлғаға өткен міндеттеме бойынша кредитордың құқықтары кепіл берушінің, оның ішінде борышкер болып табылатындардың келісімінсіз тіркелуге тиіс. Мұндай жағдайларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғада құқықтың туындауына негіз болып табылатын жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттар талап етіледі.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені туралы мәліметтерді, ақы төленгенін растайтын қызметті беруші мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) құқықтық қатынастар субъектілері мен объектілері, жылжымайтын мүлікке құқық түрі немесе құқық ауыртпалығы және өзге де тіркеу объектілері не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негіздері заңнама талаптарына сәйкес келмеген кезде;
2) егер өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризм мен экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген болса;
3) жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы органдарынан құрылыс объектілерінің Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарына сәйкес остігі туралы тиісті ақпаратының негізінде;

4. Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства.
1) Электронное заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) Электронная копия правоустанавливающего документа, подтверждающего регистрацию прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства.
6. Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица.
1) Электронное заявление о государственной регистрации прав при реорганизации юридического лица, по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
2) Электронная копия передаточного акта или разделительного баланса.
Права кредитора по обязательству, перешедшему к другому лицу в результате универсального правопреемства, подлежат регистрации без согласия залогодателя, в том числе являющегося должником.
В таких случаях истребуются правоустанавливающие документы на недвижимое имущество, являющиеся основанием возникновения права у реорганизованного юридического лица.
Сведения о регистрации прав на недвижимое имущество, подтверждение произведенной оплаты, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) если заявитель включен в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) на основании соответствующей информации от органов архитектуры и градостроительства, государственного архитектурно-строительного контроля местных исполнительных органов о несоответствии объектов строительства требованиям законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;

4) егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру кезінде ұсынылмаған болса, өтініш беруші осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде;
5) заңнама талаптарына сәйкес келмейтін нысан мен мазмұн бойынша құжаттарды тіркеуге ұсынған кезде;
6) Заңның 31-бабының 1-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтар болған кезде;
7) заңды күшіне енген сот актісі негізінде;
8) егер тіркеуді тоқтата тұру мерзімдері ішінде тоқтата тұруға негіз болған мән-жайлар жойылмаса;
9) егер тіркеу объектісі осындай құқыққа қатысты ауыртпалықтың ауысуы, өзгеруі, тоқтатылуы немесе белгіленуі болып табылса, ол пайда болған сәтте қолданыста болған заңнамаға бұрын туындаған құқық сәйкес келмеген кезде;
10) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның меншік құқығын және тиісті саланың уәкілетті органын жалдау құқығын тіркеуді қоспағанда, мемлекеттік ислам арнайы қаржы компаниясына тиесілі жылжымайтын мүлікке құқықтар мен құқықтар ауыртпалықтарын тіркеуге жүгінген кезде;
11) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңның 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясыкоммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі немесе қабілетінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің-www интернет-ресурсында орналастырылған. gov. kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
8-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
ережелеріне
4-қосымша
Нысаны
(Т.А.Ә. (болған жағдайда -
әкесінің аты)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не көрсетілетін қызметті
алушы ұйымның атауы)
___________________
көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті беруші Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

4) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 настоящего Перечня государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
5) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
6) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 1-1 статьи 31 Закона;
7) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
8) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
9) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права;
10) при обращении за регистрацией прав и обременений прав на недвижимое имущество, принадлежащее государственной исламской специальной финансовой компании, за исключением регистрации права собственности уполномоченного органа по государственному имуществу и права аренды уполномоченного органа соответствующей отрасли;
11) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 88000807777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www. gov. kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Государственная регистрация
прав (обременений)
на недвижимое имущество"
Форма
(Ф.И.О. (при его наличии)
(далее - Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных и социально ответственных услугах",
филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание
государственной услуги (указать наименование государственной услуги
в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами
неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефоны ______________________
Алдым: ______________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының / Т.А.Ә.қолы
20___ жылғы "___" ____________
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
9-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
цифрлық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
1-қосымша
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) туралы өтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азаматтан (ЖСН) ________________________
___________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған жылы)
__________________________________________________________________
_________________________________________________(құжаттың деректемелері)
Заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы _________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі_____________________
Мемлекеттік тіркеу күні ________, БСН________________________
Заңды мекенжайы:
____________________________________________________ (басшының)
__________________________________________________
(құжаттың деректемелері)
Түзету жүргізуді сұраймын (қажеттісін белгілеу керек):
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы (мекенжайды құқық белгілейтін құжатқа
сәйкес келтіру)_________________________________________________
жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық нөмірі:_____________
жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық және сәйкестендіру
сипаттамалары:____________________________________
- объектінің ауданы;
- объектінің қабаттылығы;
- құрамдас бөліктердің саны;
- жылжымайтын мүлік түрі, үлгісі;
- нысаналы мақсаттар;
- бөлінетіндігі (ЖУ);
- құқық түрі;
- меншік нысаны;
- жүргізілген тіркелу күні;
құқық иеленушінің дұрыс емес деректері (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
туған күні, ЖСН)
____________________________________________________________
құқық белгілейтін құжаттардың дұрыс емес деректері (құжаттың күні,
нөмірі_________________________________________________________
жылжымайтын мүліктің қате тіркелген құқықтары___________________
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы:______________________
_____________________________________________________
Өтініш берушінің электрондық пошта мекенжайы (болған жағдайда)_____
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О ______________________________________________
Телефон _______________________
Получил: _______________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов
недвижимости в цифровой
системе единого
государственного кадастра
недвижимости"
Заявление об актуализации (корректировки) сведений объектов недвижимости
в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество при наличии, год рождения)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(реквизиты документа)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица __________________________________
Номер свидетельства о государственной регистрации ________________________
Дата гос. регистрации ___________________________________________________,
БИН __________________________________________________________________
Юридический адрес: ____________________________________________________
(руководителя)
______________________________________________________________________
(реквизиты документа)
Прошу произвести корректировку (нужное отметить): адрес объекта недвижимости
(приведение адреса в соответствие с правоустанавливающим документом)
______________________________________________________________________
кадастрового номера объекта недвижимости: _______________________________
технических и идентификационных характеристик объекта ___________________
недвижимости:_________________________________________________________
- площадь объекта;
- этажность объекта;
- количество составляющих;
- вид, тип недвижимости;
- целевые назначения;
- делимость (ЗУ);
- вид права;
- форма собственности;
- дата произведенной регистрации; некорректных данных правообладателя
(Фамилия, имя, отчество при наличии, дата рождения, ИИН)
_____________________________________________________________________
некорректных данных правоустанавливающих документов
(дата, номер документа
_____________________________________________________________________
ошибочно зарегистрированные права на недвижимое имущество _____________
Адрес объекта недвижимости: ___________________________________________
______________________________________________________________________
Адрес электронной почты заявителя (при наличии)
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1. ________________________________________________________
2. __________________________________________________________
Өтініш берілген күні: 20_____ жылғы _____________.
Өтінішті қабылдау күні: 20_____ жылғы______________ .
Өтініш берушінің не оның өкілінің қолы: _________________________
(тіркеушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы
_________________________________________________
Уақыт: __________________ сағат _____________ минут.
Ескертпе:
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігімен танысуды өз қолымен растайды, ал көрсетілген баланыстарға бағытталған хабарлама (хабарлау) тиісті және жеткілікті деп есептеледі.
__________20__ жылғы "__" ________.
(қолы) (күні)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
10-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік
кадастрының цифрлық
жүйесінде жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету) мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына"
2-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінде жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) филиалдары.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік корпорациясы және "цифрлық үкіметтің" веб-порталы, екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілер.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы: қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтініш берілген күннен кейінгі 1 жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара цифрландырылған)/ қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектісінің қате мәліметтерін түзету туралы хабарлама, немесе жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіруден (түзетуден) дәлелді бас тарту туралы хабарлама.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорация мен ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1. ____________________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20_____ года.
Дата приема заявления: ______________ 20_____ года.
Подпись заявителя либо его представителя: ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и подпись регистратора _________________________________________________
Время: __________________ час _____________ минут
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
__________________ "___" ________ 20__ года.
(подпись) (дата)
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов
недвижимости в цифровой
системе единого
государственного кадастра
недвижимости"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе
единого государственного кадастра недвижимости"
Наименование государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Филиалы Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее-Государственная корпорация)
2
Способы предоставления государственной услуги
"Государственная корпорация и веб-портал "цифрового правительства"; цифровые объекты: банков второго уровня
3
Срок оказания государственной услуги
в течение 1 рабочего дня, следующего за днем подачи заявления с приложением необходимых документов.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)/ бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
уведомление об актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости, либо уведомление о мотивированном отказе в актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости;
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов

1) Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорацияның филиалдары арқылы дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырады.
2) Портал арқылы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды берген кезде:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Жеке куәлік немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін).
3) Жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттары. Портал арқылы немесе екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілер арқылы
жүгінген кезде:
1) ЭЦҚ куәландырылған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының электрондық көшірмесі;
9
Қазақстан Республикасының заңдармен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
2. "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптарды көздейді
Өз-өзіне қызмет көрсетуді, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші құжаттар қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен тұратын жеріне бара отырып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.gov.kz орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда электрондық цифрлық қолтаңба немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады. Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
11-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
цифрлық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" туралы хабарлама
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы) 20_жылғы "_"_____№:____өтініш бойынша ұсынылған құжаттарды қарап және жылжымайтын мүлік объектісінің архив ісінің материалдарын зерделеп, жүргізілген жылжымайтын мүліктің біріңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету) туралы хабарлайды.
Тіркеуші_____________________________ ________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Басшы ___________________________ М. О. _______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________ қолы
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
12-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
цифрлық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзетуден) дәлелді бас тарту туралы хабарлама
Бірегей өтініш №: ______________________ күні _______________________
Бас тартуға негіз:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(дәлелді бас тарту мәтінін көрсетілетін қызметті беруші қалыптастырады)

1) Прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс).
2) Через портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При подаче документов через Государственную корпорацию:
1) Заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) Удостоверение личности или его цифровой документ, полученный из сервиса цифровых документов (для идентификации личности).
3) Правоустанавливающие и идентификационные документы на объект недвижимости).
При подаче документов через портал, либо через цифровые объекты: банков второго уровня
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия правоустанавливающие и идентификационные документы на объект недвижимости).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1. Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2. Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию.
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов
недвижимости в цифровой
системе единого
государственного кадастра
недвижимости"
Уведомление об актуализации (корректировке) сведений объектов недвижимости
в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости
(Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"), рассмотрев представленные документы по заявлению
№: ___________________от "_" ________20_года и изучив материалы архивного дела
объекта недвижимости сообщает, о проведенной актуализации (корректировке)
сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого
государственного кадастра недвижимости.
Регистратор _____________________________ ________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель ___________________________ М.П. ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________ подпись
Приложение 12
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов
недвижимости в цифровой
системе единого
государственного кадастра
недвижимости"
Форма
Уведомление о мотивированном отказе в актуализации (корректировке)
сведений объектов недвижимости в цифровой системе единого государственного кадастра недвижимости
Уникальный заявления №: ________________________________________
Дата ___________________
Основание для отказа:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(текст мотивированного отказа формируется услугодателем)

Аталған құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Тіркеуші __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Басшы ___________________________ М. О. ____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________________________
Қолы
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
13-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің
бірыңғай мемлекеттік кадастры
цифрлық жүйесіндегі
жылжымайтын мүлік
объектілерінің мәліметтерін
өзектендіру (түзету)"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметті қағидаларына
5-қосымша
__________________________
аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжаттарда
көрсетілсе), тегі) не көрсетілетін
қызметті алушының атауы)
__________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбауыңызға және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуыңызға, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттардың атаулары:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)_______________________________ ұсынуыңызға байланысты мемлекеттік қызметті
"____________________________" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Осы қолхат әр тарапқа бір-біреуден 2 данада жасалды.
_________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі қолы)
Орындаушы: берушінің аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі ___________
Телефоны __________
Алдым:
берушінің аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжаттарда көрсетілсе), тегі /көрсетілетін қызметті алушының қолы __________ 20__ жылғы "__" ______
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
14-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
5-қосымша
нысан
(__________________________________________
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ филиалы)
Құқықтық кадастардан жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықты) мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат алуға сауал №_________
Мен,_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (егер қолжетімді болса) (бұдан әрі - Т.А.Ә.) паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және жеке тұлғаның тұратын жері, заңды тұлғаның атауы және деректемелері)
_________________________________________________________атынан әрекет етуші
(уәкілетті өкіл толтырады)
______________________негізінде (өкілеттігін куәландыратын құжатының деректері)
Маған беруіңізді сұраймын: керегіне белгі қою
- жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат;
- жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат.
- жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген құқықтар ауыртпалықтары, заңды талаптары туралы ақпарат;
- жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган растаған тіркеу істері құжаттарының көшірмесін.
Жылжымайтын мүлік объектісінің түрі__________________________________
Объектінің тұрған жері_______________________________________
Мына құжаттарды қоса беремін:___________________________________
Күні_______,_______________________________________/_________________
(өтініш берушінің/уәкілетті өкілдің Т.А.Ә. және қолы)
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі:______тексерілді: күні__20_____ж.
___________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
Ескертпе: Сауалда арыз берушінің мәліметтері (тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, жеке сәйкестендіру нөмірі, құжат мәліметтері, жеке басын растайтын төлқұжат деректер, жеке тұлғаның тұрған жері, заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі және деректемелері, берілетін ақпараттар түрі, жылжымайтын мүлік объектісінің түрі, мекенжайы, нақты жылжымайтын мүлік объектісіне ақпарат алу үшін кадастрлық нөмір көрсетіледі.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж. (қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
15-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну қағидаларына
6-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz;
"цифрлық үкіметтің" мобильдік қосымшасы, екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген сәттен бастап мемлекеттік цифрлық жүйеде мәліметтер болған кезде қызмет 20 (жиырма) минут ішінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушыны күту мен қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәлімет көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету кезінде алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) Жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік корпорацияның филиалдарында - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден бастан жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;

Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса
Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
Регистратор _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Руководитель ___________________________ М.П. ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________ подпись
Приложение 13
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Актуализация (корректировка)
сведений объектов
недвижимости в цифровой
системе единого
государственного кадастра
недвижимости"
Форма
____________________________
(имя, отчество (если указано
в документах, удостоверяющих
личность), фамилия заявителя)
либо наименование
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", отдел №__ филиала
некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов
на оказание государственной услуги "_________________________________"
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному перечнем основных требований к оказанию государственной
услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов и (или) документов с истекшим сроком
действия:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_____________________________________________________________________
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия),
подпись работника Государственной корпорации)
Исполнитель:
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)
_____________________________________________________________________
Телефон _____________________________
Получил:
(имя, отчество (если указано в документах, удостоверяющих личность), фамилия)/
подпись услугополучателя _________________
"___" _________ 20__ год
Приложение 14
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
предоставления информации
из правового кадастра
(___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Запрос № на получение информации о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество физическим и юридическим лицам
из правового кадастра
Я, __________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.) паспортные данные (данные
удостоверения личности) и место жительства физического лица, наименование
и реквизиты юридического лица)
Действующий от имени
____________________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: нужное отметить
- сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество
и его технических характеристиках;
- сведения об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
- сведений о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях
на объект недвижимости;
- копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы)
объектов недвижимости.
Вид объекта недвижимости _______________________________________________
Место нахождения объекта _______________________________________________
Прилагаю следующие документы: _________________________________________
Дата.___________, ____________/__________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) и подпись заявителя/уполномоченного представителя)
_______________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения/рассмотрения/ запроса: _______ проверено: дата _______ 20 г.
_______________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) и подпись работника филиала услугодателя)
Примечание: В Запросе указываются данные заявителя (фамилия, имя, отчество, дата
рождения, индивидуальный идентификационный номер, данные документа,
удостоверяющего личность, и место жительства физического лица, наименование,
бизнес идентификационный номер и реквизиты юридического лица, вид
запрашиваемой информации, вид объекта недвижимости, адрес, кадастровый номер
для/получения информации на конкретный объект недвижимости.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах. Услугополучатель подтверждает своей
подписью ознакомление с тем, что указанные им адрес места жительства (места
нахождения), места работы, абонентский номер сотовой связи, электронный адрес
достоверны, а уведомление (извещение), направленное на указанные контакты, будет
считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 15
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 6 к Правилам
предоставления информации
из правового кадастра
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях)
на недвижимое имущество и его технических характеристиках"
Наименование государственной услуги "Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz; через цифровые объекты: мобильное приложение "цифрового правительства", банков второго уровня
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной цифровой системе. Максимально допустимое время ожидания и обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках направляются в "личный кабинет" услугополучателя
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
порталға: ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе бір реттік құпиясөзбен куәландырылған, қосымшаға сәйкес цифрлық құжат нысанында Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу туралы ақпаратты алуға сұрау салу осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес; ұялы байланыс операторы ұсынған субъектінің абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда субъектінің жеке кабинетінде және/немесе тіркелген жағдайда sms-хабарлама түрінде субъектінің келісімі болған жағдайда субъектінің жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау салу және/немесе SMS-хабарлама түрінде ұялы байланыс операторы ұсынған субъектінің абоненттік нөмірін қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы порталдың есептік жазбасына қосу. мемлекеттік қызметке жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
Жоқ
10
Мемлекеттік қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алуына мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің ақпарат қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі болған кезде, сондай-ақ бірреттік пароль беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабарлама жіберу арқылы орындалады.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшасында және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
16-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну қағидаларына
8-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы ақпарат беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкімет" веб-порталы: www. egov. kz;
"цифрлық үкіметтің" мобильдік қосымшасы, екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген кезден бастап көрсетілетін қызмет мемлекеттік цифрлық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған);
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы тиісті мәлімет көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-тен 14.30-ға дейін,

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на Портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа согласно приложению, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам; электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала. Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 16
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 8 к Правилам
предоставления информации
из правового кадастра
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества"
Наименование государственной услуги "Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz;
цифровые объекты: мобильное приложение "цифрового правительства", банков второго уровня
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной цифровой системе.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Сведения об отсутствии (наличии) недвижимого имущества направляются в "личный кабинет" услугополучателя
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
cубъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторы ұсынған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік нөмері тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайда, субъектінің порталының жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу.
Мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, цифрлық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік құпия сөзді беру жолымен немесе "цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
Жоқ.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ұсыну ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуына мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі болған кезде, сондай-ақ біржолғы парольді беру жолымен немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабар жіберу жолымен субъектінің ұялы байланысының порталда тіркелген абоненттік нөмірі арқылы орындалады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
17-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
12-қосымша
"Жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген ауыртпалықтар, заңдық талаптар туралы мәліметтер беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген ауыртпалықтар, заңдық талаптар туралы мәліметтер беру"
1
Қызмет берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкімет" веб-порталы: www. egov. kz;
"цифрлық үкіметтің" мобильдік қосымшасы, екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген сәттен бастап қызмет мемлекеттік цифрлық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған);
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі
жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген ауыртпалықтар, заңды талаптар туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на Портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "цифрового правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Отсутствует
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам.
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 17
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 12 к Правилам
предоставления информации
из правового кадастра
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Предоставление сведений о зарегистрированных обременениях прав,
юридических притязаниях на объект недвижимости"
Наименование государственной услуги "Предоставление сведений о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz;
цифровые объекты: мобильное приложение "цифрового правительства", банков второго уровня
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной цифровой системе.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
сведения о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости направляются в "личный кабинет" услугополучателя
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға:
осы қағидаға 5-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынатын көрсетілетін қызметті алушының нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
cубъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторы ұсынылған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік номірі тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайында, субъектінің порталда жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номірі тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, цифрлық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік құпия сөзді беру арқылы немесе "цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
Жоқ.
10
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуына мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің ақпарат қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі болған кезде, сондай-ақ біржолғы парольді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабар жіберу арқылы субъектінің ұялы байланысының порталда тіркелген абоненттік нөмірі арқылы орындалады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
18-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаға
13-қосымша
"Жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру"
1
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы"

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на Портал:
запрос на получение информации о зарегистрированных правах (обременениях прав) юридических лиц и зарегистрированных обременениях на недвижимое имущество, юридических притязаниях на объект недвижимого имущества из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
электронный запрос в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "цифрового правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам.
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 18
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 13 к Правилам
предоставления информации
из правового кадастра
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим
органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"
Наименование государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
1) государственная корпорация "Правительство для граждан";

2) "Цифрлық үкімет" веб-порталы: www. egov. kz;
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген кезден бастап көрсетілетін қызмет мемлекеттік цифрлық жүйеде мәліметтер болған кезде үш жұмыс күн ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны
1) электрондық (ішінара цифрландырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы - жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемаларын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу құжаттарының көшірмелері;
порталда – "жеке кабинетке" көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне орны мен алынған күні көрсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
көрсетілетін қызметті беруші:
1) Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін,
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы мемлекеттік қызмет жеделдетіп көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы броньға коюға болады;
www.egov.kz порталында жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойына.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемаларын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісіндегі құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелерін алуға сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлігі немесе оның цифрлық құжаттар сервисінен алынған электрондық құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін) ұсынылады.

2) веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение трех рабочих дней при наличии сведений в государственной цифровой системе.
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично цифровизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" - копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости;
на портале – "в личный кабинет" услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
услугодателя:
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики, Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "цифрового правительства";
портала www.egov.kz – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) услугодателю:
запрос на получение копии правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенные регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости из правового кадастра по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
документ, удостоверение личности или его цифровой документ, полученный из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);

2) порталда:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және қосқан жағдайда, ЭЦҚ немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемаларын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісіндегі құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелерін алуға сұрау салу;
Мемлекеттік цифрлық жүйелердегі жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті қамтылған және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) алу үшін ұсынған құжаттардың дұрыс еместігі кезінде;
10
Мемлекеттік көрсетілген қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылардан 1414, 88000807777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ 1414, 8800080777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
19-қосымша
Құқықтық кадастрдан
цифрлық жүйесіне
ғимараттардың,
құрылысжайлардың және
(немесе) олардың
құрамдастарының жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және
техникалық мәліметттерін
енгізу, мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарау жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы: "Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу, жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытынды беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу - бір жұмыс күні.
Жылжымайтын мүлік объектісінің түріне қарай жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын және жүргізілген техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытынды беру:
пәтерлер, жатақханалардағы бөлмелер үшінші жұмыс күні беріледі;
жеке тұрғын үйлер, жеке гараждар, саяжай құрылыстары бесінші жұмыс күні беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын мүлік объектілері жетінші жұмыс күніне беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрден асатын объектілер оныншы жұмыс күніне беріледі;
осы тармақшаның екінші және үшінші абзацтарында көрсетілген, күрделіліктің бірінші санатына жататын жылжымайтын мүлік объектілерін қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілері бесінші жұмыс күніне беріледі.
Мерзімді одан әрі ұзарту көрсетілетін қызметті алушының келісімі бойынша объектінің күрделілік санатына қарай жүргізіледі, бұл ретте жалпы мерзім көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген күннен бастап екі айдан аспауға тиіс.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама;
жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспорты не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама ;
жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын қоса бере отырып, жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытынды не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Жүргізілген техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытынды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Бұл ретте Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын қоса бере отырып, жүргізілген техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытындыны) көрсетілетін қызметті беруші жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын қоса бере отырып, қорытынды бергені үшін қосымша ақы төленгенін растайтын құжатты береді, ал заңды тұлғалармен қызметтер көрсетуге шарт жасасу кезінде оған қол қойылған орындалған жұмыстардың актісін қосымша ұсынады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 21/НҚ бұйрығымен бекітілген Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне енгізу және ғимараттарды, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша мемлекеттік монополияға жатқызылған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларына (бұдан әрі – тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы) сәйкес айқындалады
Төлем сондай-ақ портал арқылы "Цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінесәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік корпорацияның филиалдарында - дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;

2) на портале:
запрос на получение копий правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных цифровых системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
При недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Приложение 19
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему правового
кадастра идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования недвижимого
имущества и Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта объекта
недвижимости"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Внесение в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости
идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их
составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача кадастрового
паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений
идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного
технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"
Наименование государственной услуги "Внесение в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта недвижимого имущества
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "цифрового правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов услугополучателем:
Внесение в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, - один рабочий день.
Выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования в зависимости от вида объекта недвижимости:
квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на пятый рабочий день;
остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на седьмой рабочий день;
объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день;
объекты недвижимости за исключением объектов недвижимости, указанных в абзацах два и три данного подпункта, относящиеся к первой категории сложности выдается на пятый рабочий день.
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем, при этом, общий срок не должен превышать двух месяцев со дня обращения услугополучателя.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о внесении в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги;
кадастровый паспорт объекта недвижимости либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги;
заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества с приложением кадастрового паспорта объекта недвижимости либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги;
Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования оформляется по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования с приложением кадастрового паспорта объекта недвижимости) выдается услугодателем документа подтверждающего доплату за выдачу заключения с приложением кадастрового паспорта объекта недвижимости, а при заключении договора на оказание услуг с юридическими лицами, дополнительно предоставляется подписанный им акт выполненных работ.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Ценами на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере внесения в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество и государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих, утвержденными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 21/НҚ (далее – Цены на товары (работы, услуги).
Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "цифрового правительства".
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
жүгінген кезде:
жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесіне енгізу бойынша:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және порталдың есептік жазбасына қосылған жағдайда ЭЦҚ немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жылжымайтын мүлік объектісін пайдалануға қабылдау актісінің және жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының электрондық көшірмесі;
ЦҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытындыны беру бойынша: ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және порталдың есептік жазбасына қосылған жағдайда ЭЦҚ немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу; жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының электрондық көшірмесін қоса бере отырып жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі бар болса;
ЦҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын бергені үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі екі кезеңде ұсынылады: мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш берген кезде төлем Тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларға сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жөніндегі қызметтің базалық құны түрінде жүргізіледі; мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алған кезде тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларға сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша орындалған жұмыс үшін толық төлем (қосымша ақы) жүргізіледі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, жүргізілген төлемді растау мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при обращении:
по внесению в цифровую систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта приемки объекта недвижимости в эксплуатацию и идентификационного документа на земельный участок;
электронная копия документа, подтверждающая оплату, за исключением оплаты, произведенной через ПШЦП;
по выдаче кадастрового паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия правоустанавливающего документа на объект недвижимости с приложением электронной копии идентификационного документа на земельный участок при его наличии;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу кадастрового паспорта объекта недвижимости, за исключением оплаты, произведенной через ПШЦП предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
при получении результата государственной услуги производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги).
Сведения о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, подтверждение произведенной оплаты, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады..
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің-www.gov.kz.интернет-ресурсында орналастырылған
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік құпиясөз пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Цифрлық құжаттар қызметі мобильді қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде рұқсат етілген пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өту, одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
20-қосымша
Құқықтық кадастрдың
цифрлық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке жылжымайтын
мүліктің сәйкестендіру және
техникалық мәліметтерін енгізу,
жылжымайтын мүлікке
мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерінен
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"цифрлық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
жылжымайтын мүлік кадастрлық паспортының телнұсқасын алу үшін:
пәтерлер, жатақханалардағы бөлмелер, жеке тұрғын үйлер, жеке гараждар, саяжай құрылыстары бірінші жұмыс күні;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын мүлік объектілері екінші жұмыс күні беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрден асатын жылжымайтын мүлік объектілері үшінші жұмыс күні беріледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне "Телнұсқа" электрондық белгісі бар жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасы не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту хабарлама жіберіледі;
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 21/НҚ бұйрығымен бекітілген Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне енгізу және ғимараттарды, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша мемлекеттік монополияға жатқызылған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларына (бұдан әрі – тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы) сәйкес айқындалады.
Төлем сондай-ақ портал арқылы "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік корпорацияның филиалдарында - дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучательлишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсеуслугодателя – www. gov. kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее перейти в раздел "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 20
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему правового
кадастра идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования недвижимого
имущества и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта объекта
недвижимости"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости"
Наименование государственной услуги "Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта недвижимого имущества
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "цифрового правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов услугополучателем:
для получения дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости:
квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения на первый рабочий день;
остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на второй рабочий день;
объекты недвижимости общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на третий рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
услугополучателю в личный кабинет направляется дубликат кадастрового паспорта объекта недвижимости с электронной отметкой "Дубликат" либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги;
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Ценами на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере внесения в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество и государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих, утвержденными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 21/НҚ (далее – Цены на товары (работы, услуги).
Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "цифрового правительства".
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЦҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, жүргізілген төлемді растау мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің – www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік құпия сөз пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алады.
Цифрлық құжаттар қызметі мобильді қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде рүқсат етілген пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
21-қосымша
Жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
жылжымайтын мүліктің
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрдың цифрлық жүйесіне
енгізу, жылжымайтын мүлікке
мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерін
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
Құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азаматтан (ЖСН) _____________ сенімді тұлға (ЖСН)____________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), туған жылы)
________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде _________ әрекет ету арқылы атынан
заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы________________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі ______________, БСН ______________
Заңды мекенжайы ________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе құзыретті өкілдік)
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде __________________________________ әрекет ету арқылы атынан
Маған құқықтық кадастрдың цифрлық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу жөніндегі мемлекеттік қызметті ұсынуды сұраймын.
Қабылданған құжаттардың тізбесі (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через ПШЦП.
Сведения о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, подтверждение произведенной оплаты, услугодатель получает из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучательлишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсеуслугодателя – www. gov. kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования
Приложение 21
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему правового
кадастра идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования недвижимого
имущества и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта объекта
недвижимости"
Форма
Заявление на оказание государственной услуги по внесению в цифровую систему
единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических
сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _______________________________________________
доверенное лицо (ИИН) ______________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует _________________________________________
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица _______________________________
Дата и номер гос. регистрации _________________________________________,
БИН _______________________________________________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя)
От имени, которого действует __________________________________________
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне государственную услугу по внесению в цифровую систему
правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество.
Перечень принятых документов (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Төлем туралы құжат: түрі _______ № _______ күні ____________ _______
____ (прописью) _____________________________________________ сомасына
2. _____________________ жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын қоса бере отырып,жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттың (құжаттардың) көшірмесі
3. Байланыс телефоны _____________________________________________
Ескертпе _________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы _______________ күні "___" ____________20__ жыл
Қабылдады ______________________________________________________
(Қызметкердің Т.А.Ә. және қолы)
күні "___" ___________20__ жыл, уақыты: ____ сағат _______ минут.
Ескертпе: Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің)
мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық
мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама
(хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
22-қосымша
Жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
жылжымайтын мүліктің
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрдың цифрлық жүйесіне
енгізу, жылжымайтын мүлікке
мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерін
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын беруге өтініш және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды
Жеке тұлғалар үшін:
Азаматтан (ЖСН) _____________ сенімді тұлға (ЖСН)___________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), туған жылы)
_______________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде _________ әрекет ету арқылы атынан
заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы_______________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі _____________, БСН _______________
Заңды мекенжайы ________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе құзыретті өкілдік)
_______________________________________________________________
________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде _________________________________ әрекет ету арқылы атынан
Маған жылжымайтын мүлік объектілерінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру жөнінде мемлекеттік қызметті ұсынуды сұраймын.
Тексерілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы:
_______________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тізбесі (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

1. Документ об оплате:
вид __________ № _________ дата ______________
на сумму __________ (прописью) _______________________________________
2. Копия правоустанавливающего (их) документа (ов) на объект недвижимости
с приложением идентификационного документа на земельный участок _______
3. Контактный телефон ________________________________________________
Примечание _________________________________________________________
Подпись заявителя _________________
дата "____" _____________20__ год.
Принял _____________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись работника)
дата "____" ___________20__ год, время: ____ часов _______ минут.
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах. Услугополучатель подтверждает своей
подписью ознакомление с тем, что указанные им адрес места жительства
(места нахождения), места работы, абонентский номер сотовой связи, электронный
адрес достоверны, а уведомление (извещение), направленное на указанные контакты,
будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___"________20__ г.
(подпись)
Приложение 22
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам и срокам внесения
в цифровую систему правового
кадастра идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования недвижимого
имущества и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта объекта
недвижимости"
Форма
Заявление на выдачу кадастрового паспорта объектов недвижимости и заключения
об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам
проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта
недвижимости
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _______________________________________________
доверенное лицо (ИИН) ______________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует _________________________________________
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ______________________________
Дата и номер гос. регистрации ________________________________________,
БИН ______________________________________________________________
Юридический адрес _________________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя)
От имени, которого действует ________________________________________
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне государственную услугу по выдаче кадастрового
паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений
идентификационных и технических сведений по итогам проведенного
государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости.
Адрес обследуемого объекта недвижимости:
__________________________________________________________________
Перечень принятых документов (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Төлем туралы құжат: түрі ______ № _________ күні ____________ _____
(жазумен) ______________________________________________ сомасына
2. Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты қоса берілген жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін (құқық белгілейтін) құжаттар
_______________________________________________________________
3. Байланыс телефоны ____________________________________________
Ескертпе _______________________________________________________
Жұмыстарды орындағаннан кейін толық ақы төлеуге (қосымша ақы төлеуге) кепілдік беремін.
Өтініш берушінің қолы ________________ күні "___" _________20 __ жыл.
Қабылдады _____________________________________________________
(Қызметкердің Т.А.Ә. (ол болға жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) және қолы)
күні "___" _________ 20 __ жыл, уақыты: ____ сағат _______ минут.
Маманның шыққан күні___________________________________________
Құжаттың берілген күні _______________ Тізілімдік нөмірі _____________
Ескертпе: Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін. Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
23-қосымша
Жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
жылжымайтын мүліктің
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрдың цифрлық жүйесіне
енгізу, жылжымайтын мүлікке
мемлекеттік техникалық
зерттеп-қарауды жүргізу
қағидалары мен мерзімдерін
және "Жылжымайтын мүлік
объектісінің кадастрлық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
6-қосымша
нысан
Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беруге өтініш
№ _________
Жеке тұлғалар үшін:
Азаматтан (ЖСН) _____________ сенімді тұлға (ЖСН)___________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), туған жылы)
________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде ________________________________ әрекет ету арқылы атынан
заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы_______________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі _____________, БСН ______________
Заңды мекенжайы _______________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе құзыретті өкілдік)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде _________________________________ әрекет ету арқылы атынан
Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беруіңізді сұраймын
Жылжымайтын мүлік нысанының мекенжайы: _______________________
Қабылданған құжаттар тізбесі: (атауы, сериясы, қашан және кім берді):
Төлем туралы құжат: түрі _______ № _______ күні _________ __________
(жазумен) ______________________________________________ сомасына

1. Документ об оплате:
вид _______ № _______ дата ________ на сумму _____________ (прописью)
__________________________________________________________________
2. Правоустанавливающие (правоподтверждающие) документы на объект
недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок
__________________________________________________________________
3. Контактный телефон ______________________________________________
Примечание _______________________________________________________
Полную оплату (доплату) после выполнения работ гарантирую.
Подпись заявителя _________________
дата "_____" ___________20__ год.
Принял ___________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О) и подпись работника)
дата "____" _________20__ год, время: ____ часов _______ минут.
Дата выхода специалиста ___________________________________________
Дата выдачи документов ___________________________________________
Реестровый номер ___________
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах. Услугополучатель подтверждает
своей подписью ознакомление с тем, что указанные им адрес места жительства
(места нахождения), места работы, абонентский номер сотовой связи, электронный
адрес достоверны, а уведомление (извещение), направленное на указанные контакты,
будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___"________20__ г.
(подпись)
Приложение 23
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам и срокам внесения
в цифровых систему правового
кадастра идентификационных
и технических сведений
недвижимого имущества
на вновь созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования недвижимого
имущества и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
кадастрового паспорта объекта
недвижимости"
Форма
Заявление на выдачу дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости № _____
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________________________________________
доверенное лицо (ИИН) ____________________________________________
_________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует _______________________________________
на основании _____________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ____________________________
Дата и номер гос. регистрации ______________________________________,
БИН ____________________________________________________________
Юридический адрес _______________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя) _____________
От имени, которого действует _______________________________________
на основании _____________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу выдать дубликат кадастрового паспорта объекта недвижимости
Адрес объекта недвижимости: ______________________________________
Перечень принятых документов: (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін (құқықты растайтын)
құжаттар (түпнұсқада) _____________________________________________
2. Байланыс телефоны _____________________________________________
Ескертпе _________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы _________________ күні "___" _________ 20__жыл.
Қабылдадым ___________________________________________________
(Қызметкердің Т.А.Ә. және қолы)
күні "____" ___________20_жыл, уақыты: ____сағат _______ минут.
Құжаттың берілген күні ___________ Тізілімдік нөмірі__________________
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 440 Бұйрыққа
1-қосымша
Н-1 нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ құрылымдық бөлімшесінің атауы ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ КАДАСТРЛЫҚ ПАСПОРТЫ
Жер учаскесіне
1. Облысы
_____________________________________________________________________
2. Ауданы
_____________________________________________________________________
3. Қала (кенті, елді мекені)
_____________________________________________________________________
4. Қаладағы аудан
_____________________________________________________________________
5. Мекен-жайы
_____________________________________________________________________
6. Мекенжайдың тіркеу коды
_____________________________________________________________________
7. Кадастрлық нөмір
_____________________________________________________________________
8. Кадастрлық іс нөмірі
_____________________________________________________________________
Паспорт
_______ жылғы "___"________________ жағдайы бойынша жасалған
Тапсырыс №
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Жер учаскесі туралы жалпы мәліметтер
Кадастрлық нөмір
________________________________
Меншік түрі*
________________________________
Жер учаскесіне құқық түрі
________________________________
Жалға алудың аяқталу мерзімі мен күні **
________________________________
Жер учаскесінің алаңы, гектар/ квадрат метр ***
________________________________
Жердің санаты
________________________________
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты****
________________________________
Елді мекендегі функционалдық аймақ (бар болса)*****
________________________________
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
________________________________
Бөлінуі (бөлінеді/бөлінбейді)
________________________________
Ескертпе:
* меншік нысаны: мемлекеттік меншік, жеке меншік, кондоминиум;
** Аяқталу мерзімі мен күні уақытша жер пайдалану кезінде көрсетіледі;
*** шаршы метр елді мекендердің жері санаты үшін. Жер учаскесі ауданының үлесі бар болса қосымша көрсетіледі;
**** жеке қосалқы шаруашылық жүргізу үшін берілген жағдайда жер учаскесі телімінің түрі көрсетіледі;
***** Жергілікті атқарушы органның шешіміне сәйкес елді мекендер жерлеріндегі функционалдық аймақ.
Жер учаскесінің жоспары*
Ескертпе: * Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастрының цифрлық жүйесінің Жария кадастрлық картасында көрсетілген координаттар жүйесіндегі сызықтардың өлшемдері.
Масштабы 1:______________
Шартты белгілер:
тіркелген жер учаскесі
жобаланатын жер учаскесі
іргелес жер учаскесі
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Сызықтардың өлшемін шығару
Бұрылысты нүктелердің №
Сызықтардың өлшемі
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінің Жария кадастрлық картасында көрсетілген координаттар жүйесіндегі сызықтарың өлшемдері
Бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесіндегі сызықтардың өлшемдері
Шектес жер учаскелердің кадастрлық нөмірлері (жер санаттары)*
Бастап
Дейін
Сипаттамасы
А-дан
Б-ға дейін
Жоспар шекарасындағы бөгде жер учаскелері
Жоспардағы №
Жоспар шегіндегі бөтен жер учаскелерінің кадастрлық нөмірлері
Аудаңы, гектар/квадрат метр**
Ескертпе: *Шектесулердің сипаттамасы жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау сәтіне жарамды.
** шаршы метр елді мекендердің жері санаты үшін
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 440 бұйрығына
2 қосымша
Н-2 нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ құрылымдық бөлімшесінің атауы ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ КАДАСТРЛЫҚ ПАСПОРТЫ

1. Документ об оплате:
вид _____ № _______ дата ____________
на сумму ______________________________________________ (прописью)
2. Правоустанавливающие (право подтверждающие) документы (в оригинале)
на объект недвижимости ____________________________________________
3. Контактный телефон _____________________________________________
Примечание _______________________________________________________
Подпись заявителя ___________________
дата "___" __________20__год.
Принял ___________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись работника)
дата "____" ___________20_год, время: ____часов _______ минут.
Дата выдачи документов ____________
Реестровый номер_____________
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах. Услугополучатель подтверждает
своей подписью ознакомление с тем, что указанные им адрес места жительства
(места нахождения), места работы, абонентский номер сотовой связи, электронный
адрес достоверны, а уведомление (извещение), направленное на указанные контакты,
будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___"________20__ г.
(подпись)
Приложение 24
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 440
Форма 1
Наименование структурного подразделения НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
КАДАСТРОВЫЙ ПАСПОРТ ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ на земельный участок
1. Область
____________________________________________________
2. Район
________________________________________________
3. Город (поселок,
населенный пункт)
____________________________________________________
4. Район в городе
___________________________________________________
5. Адрес
____________________________________________________
6. Регистрационный код адреса
___________________________________________________
7. Кадастровый номер
___________________________________________________
8. Номер кадастрового дела
______________________________________________________
Паспорт составлен по состоянию на "___" __________________ ______ года
№ заказа
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Общие сведения о земельном участке
Кадастровый номер
_________________________________
Форма собственности*
_________________________________
Вид права на земельный участок
_________________________________
Срок и дата окончания аренды **
_________________________________
Площадь земельного участка, гектар/квадратный метр ***
_________________________________
Категория земель
_________________________________
Целевое назначение земельного участка****
_________________________________
Функциональная зона в населенном пункте (при наличии)*****
_________________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
_________________________________
Делимость (делимый, неделимый)
_________________________________
Примечание:
* форма собственности: государственная собственность, частная собственность, кондоминиум
** Срок и дата окончания указывается при временном землепользовании.
*** квадратный метр для категории земель населенных пунктов. Дополнительно указывается доля площади земельного участка при наличии.
****в случае предоставления для ведения личного подсобного хозяйства, указывается вид надела земельного участка;
*****Функциональная зона на землях населенных пунктов согласно решения местного исполнительного органа
План земельного участка*
Примечание: *меры линий в системе координат, указанной в Публичной кадастровой карте цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Масштаб 1:______________
Условные обозначения:
зарегистрированный земельный
участок проектируемый земельный
участок смежный земельный участок
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Выноска мер линий
№ поворотных точек
Меры линий, метр
меры линий в системе координат, указанной в Публичной кадастровой карте цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости
меры линий в единой государственной системе координат
Кадастровые номера (категории земель) смежных земельных участков*
От
До
Описание
от А
до Б
Посторонние земельные участки в границах плана
№ на плане
Кадастровые номера посторонних земельных участков в границах плана
Площадь,
гектар/квадратный метр**
Примечание: *Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок.
**квадратный метр для категории земель населенных пунктов
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Приложение 25
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 440
Форма Ф-2
Наименование структурного подразделения НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" КАДАСТРОВЫЙ ПАСПОРТ ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ

1. Сериясы, жобаның түрі
|_______|
9. Пәтер саны
|________|
2. Қабат саны
|_______|
10. Үй-жайлар, бөлмелер саны
|________|
3. Құрылыс ауданы
|_______|
11. Қабырға материалы
|________|
4. Ғимараттың ауқымы
|_______|
12. Салынған жылы
|________|
5. Жалпы ауданы
|_______|
13. Табиғи тозу
|________|
6. Балконның, лоджияның және т.б. ауданы
|_______|
14. Нысаналы мақсаты (литер)
|________|
7. Тұрғын ауданы
|_______|
15. Қордың санаты (тұрғын емес/тұрғын, егер кейінгі объект
_____________________________
8. Тұрғын емес үй-жайдың ауданы
|________|
көп пәтерлі тұрғын үйде орналасса, “көп пәтерлі тұрғын үйдін құрамындағы кейінгі объект” деп көрсету қажет)\
16. Энергия тиімділігінің класы_________________
Паспорт
_______ жылғы "___"________________ жағдайы бойынша жасалған
Тапсырыс №
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Аудандарды бөлу
Жекелеген пәтерлерде
Дәліз тәрізді үйжайлар
Жатақханаларда
Қонақүйлерде
01
Тұрғын пәтер саны
02
Тұрғын бөлме саны
03
Жалпы ауданы, м 2
04
Тұрғын ауданы, м 2
кестенің жалғасы
Ортақ аудан есебінен
Распределение квартир по числу комнат
Мансардаларда
жертөлелерде
төменгі қабаттарда
Барактарда
1- бөлмелі
2- бөлмелі
3- бөлмелі
4- бөлмелі
5- бөлмелі
Тұрғын емес үй-жайлар
Ауданы
Тұрғын емес үй-жайлардағы тұрғын ауданы
Сауда-саттық
Өнеркәсіптік-өндірістік ғимараттар мен құрылыстар
Қоймалық
Тұрмыстық қызмет көрсету
Гараждар
Ғылыми, банктік, қоғамдық басқару ұйымдары және мекемелері т.б.
1
2
3
4
5
6
7
8
Негізгі
Қосалқы
кестенің жалғасы
Қоғамдық тамақтандыру
Білім мекемелері
Көлік ғимараттары мен құрылыстары
Емдеуге арналған денсаулық сақтаулар
Дене-
Шынықтыру және спорт
Мәдениет және өнер мекемелері
Инженерлік желілер құрлыстары
Басқалар
Барлығы
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Конструктивтік элементтердің және инженерлік құрал-жабдықтардың техникалық сипаттамасы
N
Конструктивтік элементтердің атауы
Конструктивтік элементтердің сипаттамасы (материалы, әрленуі және т.б.)
Техникалық жағдайы (отыруы, шіруі, жарылуы және т.б.)
Тозу, %
Ағымдағы өзге- рістер
1
2
3
4
5
6
1
Іргетасы
2
а) ішкі және сыртқы тұрақты қабырғалары
б) ара қабырға
3
Аража- бын
шатырлық
қабатаралық
4
Төбе
5
Еден
1-ші қабаттың
келесі қабат- тардың
6
Ойық- тар
терезелер
есіктер
7
Әрлеу жұмыс-тары
ішкі
сыртқы
8
Ыстық сумен қамтамастандырылған
9
Су құбыры
10
Канализация
11
Электрмен жарықтандыру
12
Жылу
пешті
13
газ пешті
14
ЖЭО-нан
15
АГВ-дан
16
жеке жылу қондыр- ғыларынан
газбен
17
қатты отын- мен
18
аудан- дық қазан- дығынан
газбен
19
қатты отын- мен
20
Басқа жұмыстар
Техникалық паспортқа қоса берілетін құжаттардың тізбесі:

1. Серия, тип проекта |________|
9. Число квартир |_________|
2. Число этажей |________|
10. Число помещений, комнат |_________|
3. Площадь застройки |________|
11. Материал стен |_________|
4. Объем здания |________|
12. Год постройки |_________|
5. Общая площадь |________|
13. Физический износ |_________|
6. Площадь балкона, |________|
14. Целевое назначение (литер) |_________| лоджии и т.п.
7. Жилая площадь |________|
15. Категория фонда __________________
16. Класс энергоэффективности _________________
8. Площадь нежилых
(нежилой/жилой, если вторичный объект расположен в помещений многоквартирном жилом доме, необходимо указать вторичный объект в составе многоквартирного жилого дома)
Паспорт составлен по состоянию
на "___"__________________ ______ года
№ заказа __________
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ ПЛОЩАДИ
N
В отдельных квартирах
В помещениях коридорного типа
В общежитиях
В гостиницах
1
Количество жилых квартир
2
Количество жилых комнат
3
Общая площадь, м2
4
Жилая площадь, м2
продолжение таблицы
Из общего числа площади
Распределение квартир по числу комнат
в мансардах
в подвалах
В цокольных этажах
В бараках
1-комнатные
2-комнатные
3-комнатные
4-комнатные
5-комнатные
Нежилые помещения
Площадь
Жилая площадь в нежилых помещениях
Торговая
Промышленно-производственных зданий и сооружений
Складская
Бытового обслуживания
Гаражи
Организаций и учреждений управления, научных, банковских общественных и т.п.
1
2
3
4
5
6
7
8
Основная
Вспомогательная
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
продолжение таблицы
Общественного питания
Учреждений образования
Транспортных зданий и сооружений
Здравоохранения, лечебного назначения
Физкультуры и спорта
Учреждений культуры и искусства
Сооружений инженерных сетей
Прочие
Всего
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
ТЕХНИЧЕСКОЕ ОПИСАНИЕ КОНСТРУКТИВНЫХ ЭЛЕМЕНТОВ И ИНЖЕНЕРНОГО
N
Наименование конструктивных элементов
Описание конструктивных элементов (материал, отделка и т.д.)
Техническое состояние (осадка, гниль, трещины и т.д.)
Износ %
Текущие изменения
1
2
3
4
5
6
1
Фундамент
2
а) наружные и внутренние капитальные стены
б) перегородки
3
Перекрытия
Чердачное
междуэтажное
4
Крыша
5
Полы
1-го этажа
Последующих этажей
6
Проемы
Окна
двери
7
Отделочные работы
внутренние
наружные
8
Горячее водоснабжение
9
Водопровод
10
Канализация
11
Электроосвещение
12
Отопление
печное
13
печное газовое
14
от теплоэлектроцентраля
15
от аппарата газового водонагревательного
16
От индивидуальной отопительной установки
на газе
17
На твердом топливе
18
От районной котельной
на газе
19
На твердом топливе
20
Разные работы
Перечень документов, прилагаемых к техническому паспорту:

1. Облысы _________________________________________________________
2. Ауданы _________________________________________________________
3. Қала (кенті, елді мекені)________________________________________
4. Қаладағы аудан __________________________________________________
5. Мекен-жайы _____________________________________________________
6. Мекенжайдың тіркеу коды _________________________________________
7. Кадастрлық нөмір ________________________________________________
8. Кадастрлық іс нөмірі ____________________________________________
Пәтердің (бөлменің (-лердің) жоспары
Масштабы __________
Қабырға материалы: ______ Қабаты: ___ Қабаттылығы: ___ Салынған жылы:____
Экспликациясы
N
атауы
жалпы ауданы
тұрғын ауданы
тұрғын емес ауданы
лоджия
балкон
Қорытынды
Берген күні "____" ______________ _______жылғы
Тапсырыс №
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
27-қосымша
Бұйрыққа
4-қосымша
Н-4 нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ құрылымдық бөлімшесінің атауы ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ КАДАСТРЛЫҚ ПАСПОРТЫ
1. Облысы
_____________________________________________________________________
2. Ауданы
_____________________________________________________________________
3. Қала (кенті, елді мекені)
_____________________________________________________________________
4. Қаладағы аудан
_____________________________________________________________________
5. Мекен-жайы
_____________________________________________________________________
6. Мекенжайдың тіркеу коды
_____________________________________________________________________
7. Кадастрлық нөмір
_____________________________________________________________________
8. Кадастрлық іс нөмірі
_____________________________________________________________________
Паспорт
_______ жылғы "___" ________________ жағдайы бойынша жасалған
Тапсырыс №
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Жер учаскесі туралы жалпы мәліметтер
Кадастрлық нөмір
________________________________
Меншік түрі*
________________________________
Жер учаскесіне құқық түрі
________________________________
Жалға алудың аяқталу мерзімі мен күні **
________________________________
Жер учаскесінің алаңы, гектар/ квадрат метр ***
________________________________
Жердің санаты
________________________________
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты****
________________________________
Елді мекендегі функционалдық аймақ (бар болса)*****
________________________________
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
________________________________
Бөлінуі (бөлінеді/бөлінбейді)
________________________________
Ескертпе:
* меншік нысаны: мемлекеттік меншік, жеке меншік, кондоминиум;
** Аяқталу мерзімі мен күні уақытша жер пайдалану кезінде көрсетіледі;
*** шаршы метр елді мекендердің жері санаты үшін. Жер учаскесі ауданының үлесі бар болса қосымша көрсетіледі;
**** жеке қосалқы шаруашылық жүргізу үшін берілген жағдайда жер учаскесі телімінің түрі көрсетіледі;
***** Жергілікті атқарушы органның шешіміне сәйкес елді мекендер жерлеріндегі функционалдық аймақ.
Жер учаскесінің жоспары*
Ескертпе: * Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастрының цифрлық жүйесінің Жария кадастрлық картасында көрсетілген координаттар жүйесіндегі сызықтардың өлшемдері.
Масштабы 1:______________
Шартты белгілер:
тіркелген жер учаскесі
жобаланатын жер учаскесі
іргелес жер учаскесі
Осы құжат Қазақстан Республикасының Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Сызықтардың өлшемін шығару
Бұрылысты нүктелердің №
Сызықтардың өлшемі
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінің Жария кадастрлық картасында көрсетілген координаттар жүйесіндегі сызықтарың өлшемдері
Бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесіндегі сызықтардың өлшемдері
Шектес жер учаскелердің кадастрлық нөмірлері (жер санаттары)*
Бастап
Дейін
Сипаттамасы
А-дан
Б-ға дейін
Жоспар шекарасындағы бөгде жер учаскелері
Жоспардағы №
Жоспар шегіндегі бөтен жер учаскелерінің кадастрлық нөмірлері
Аудаңы,
гектар/квадрат метр**
Ескертпе: *Шектесулердің сипаттамасы жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау сәтіне жарамды.
** шаршы метр елді мекендердің жері санаты үшін
Осы құжат Қазақстан Республикасының Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Ғимараттар, құрылыстар, құрылысжайлар туралы жалпы мәліметтер _____________________________ (жеке меншік үй, саяжайлар, көлікжайлар)
Жер учаскесінің жоспары
Масштабы__________
|
Өз бетінше салған құрылыстар: |
||
|
Жер учаскесінің экспликациясы
Барлығы
Соның ішінде
құжат бойынша
нақты
салын-ған
аула жабыны
әсемдік бағы
бақша
тротуар- лар
жиегі
топырағы
1
2
3
4
5
6
7
8
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Құрылыс жоспары
Масштаб
Үй-жайдың экспликациясы
№ р/с
Үй-жайдың атауы
Жалпы ауданы
Соның ішінде
№ р/с
Үй-жайдың атауы
Жалпы ауданы
Соның ішінде
тұрғын
тұрғын емес
тұрғын
тұрғын емес
Осы құжат Қазақстан Республикасы Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Ғимараттар мен құрылыстардың техникалық сипаттамасы
Литер
Атауы (тұрғын үй, мезонин, жертөле, суық құрылыс, сарай және т.б.)
Салынған жылы
Конструктивтік элементтер сипаттамасы
іргетасы
қабыр-ғасы
шатыр жабыны
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Көркейту
Құрылыс алаңы, м 2
Ауқымы,
м 3
Тозу, %
электрмен жабдық
сумен жабдық
кәріз
газбен жабдық
7
8
9
10
11
12
13
тұрғын үйді жылыту түрі
Пешті
Орталықтан
АГВ-дан
Жеке жылу қондырғы- ларынан
ТЭЦ-тен
Аудандық қазандықтан
1
2
3
4
5
Ерекше белгілері
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
28-қосымша
Бұйрыққа
5-қосымша
Н-5 нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ құрылымдық бөлімшесінің атауы ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ КАДАСТРЛЫҚ ПАСПОРТЫ

1. Область _____________________________________________________
2. Район _______________________________________________________
3. Город (поселок, населенный пункт) ______________________________
4. Район в городе _______________________________________________
5. Адрес _______________________________________________________
6. Регистрационный код адреса ___________________________________
7. Кадастровый номер ___________________________________________
8. Номер кадастрового дела_______________________________________
ПЛАН КВАРТИРЫ (КОМНАТ (-Ы)
Масштаб __________
Материал стен: ________ Этаж: ___ Этажность: ___ Год постройки: ______
Экспликация
наименование
общая площадь
В том числе
жилая площадь
нежилая площадь
лоджия
балкон
Полезная площадь
Итого
Дата выдачи "___" ___________ _____ года № заказа
Данный документ пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Приложение 27
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 4 к приказу
Форма 4
Наименование структурного подразделения НАО "Государственная корпорация
"Правительство для граждан" КАДАСТРОВЫЙ ПАСПОРТ ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
1. Область
_________________________________________________
2. Район
_________________________________________________
3. Город (поселок, населенный пункт)
_________________________________________________
4. Район в городе
_________________________________________________
5. Адрес
_________________________________________________
6. Регистрационный код адреса
_________________________________________________
7. Кадастровый номер
_________________________________________________
8. Номер кадастрового дела
_________________________________________________
Паспорт составлен по состоянию
на "___" __________________ ______ года
№ заказа
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из и цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Общие сведения о земельном участке
Кадастровый номер
________________________________
Форма собственности*
________________________________
Вид права на земельный участок
________________________________
Срок и дата окончания аренды **
________________________________
Площадь земельного участка, гектар/квадратный метр ***
________________________________
Категория земель
________________________________
Целевое назначение земельного участка****
________________________________
Функциональная зона в населенном пункте (при наличии)*****
________________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
________________________________
Делимость (делимый, неделимый)
________________________________
Примечание:
* форма собственности: государственная собственность, частная собственность, кондоминиум
** Срок и дата окончания указывается при временном землепользовании.
*** квадратный метр для категории земель населенных пунктов. Дополнительно указывается доля площади земельного участка при наличии.
**** в случае предоставления для ведения личного подсобного хозяйства, указывается вид надела земельного участка;
***** Функциональная зона на землях населенных пунктов согласно решения местного исполнительного органа
План земельного участка*
Примечание: *меры линий в системе координат, указанной в Публичной кадастровой карте цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Масштаб 1: ______________
Условные обозначения:
зарегистрированный земельный
участок проектируемый земельный
участок смежный земельный участок
Данный документ согласно 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Выноска мер линий
№ поворотных точек
Меры линий, метр
меры линий в системе координат, указанной в Публичной кадастровой карте цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости
меры линий в единой государственной системе координат
Кадастровые номера (категории земель) смежных земельных участков*
От
До
Описание
от А
до Б
Посторонние земельные участки в границах плана
№ на плане
Кадастровые номера посторонних земельных участков в границах плана
Площадь, гектар/квадратный метр**
Примечание: *Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок.
**квадратный метр для категории земель населенных пунктов
Данный документ согласно 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Общие сведения о зданиях, строениях, сооружениях
____________________________________
(частный дом, дача, гараж)
План земельного участка
Масштаб ________
Самовольно возведенные строения:
Экспликация земельного участка, га. (м2.)
Всего
В том числе
по документам
фактическая
застроенная
дворовое покрытие
Декоративный
огород
тротуары
Отмостки
Грунт
сад
1
2
3
4
5
6
7
8
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
ПЛАН СТРОЕНИЯ
Масштаб
ЭКСПЛИКАЦИЯ ПОМЕЩЕНИЙ
№ п/п
Наименование помещений
Общая площадь
В том числе
№ п/п
Наименование помещений
Общая площадь
В том числе
жилая
нежилая
балкон
лоджия
жилая
нежилая
балкон
Данный документ согласно 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
ТЕХНИЧЕСКАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА СТРОЕНИЙ И СООРУЖЕНИЙ
Литер
Наименование (жилой дом, мезонин, подвал, холодная постройка, сарай и т.п.)
Год
Описание конструктивных элементов
постройки
фундамент
стены
кровля
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Благоустройство
Площадь застройки,
Объем, м3
Износ, %
электро-
водоснабжение
канализация
газоснабжение
м2
снабжение
7
8
9
10
11
12
13
ВИД ОТОПЛЕНИЯ ЖИЛОГО ДОМА
Печное
Центральное
от аппарата газового водонагревательного
От индивидуальных
от теплоэлектроцентрали
от районной котельной
отопительных установок
1
2
3
4
5
ОСОБЫЕ ОТМЕТКИ
Данный документ согласно 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Приложение 28
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 5 к приказу
Форма 5
Наименование структурного подразделения НАО "Государственная корпорация
"Правительство для граждан" КАДАСТРОВЫЙ ПАСПОРТ ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ

1. Облысы
_____________________________________________________________________
2. Ауданы
_____________________________________________________________________
3. Қала (кенті, елді мекені)
_____________________________________________________________________
4. Қаладағы аудан
_____________________________________________________________________
5. Мекен-жайы
_____________________________________________________________________
6. Мекенжайдың тіркеу коды
_____________________________________________________________________
7. Кадастрлық нөмір
_____________________________________________________________________
8. Кадастрлық іс нөмірі
_____________________________________________________________________
Паспорт
_______ жылғы "___"________________ жағдайы бойынша жасалған
Тапсырыс №
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Жер учаскесі туралы жалпы мәліметтер
Кадастрлық нөмір
________________________________
Меншік түрі*
________________________________
Жер учаскесіне құқық түрі
________________________________
Жалға алудың аяқталу мерзімі мен күні **
________________________________
Жер учаскесінің алаңы, гектар/ квадрат метр ***
________________________________
Жердің санаты
________________________________
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты****
________________________________
Елді мекендегі функционалдық аймақ (бар болса)*****
________________________________
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
________________________________
Бөлінуі (бөлінеді/бөлінбейді)
________________________________
Ескертпе:
* меншік нысаны: мемлекеттік меншік, жеке меншік, кондоминиум;
** Аяқталу мерзімі мен күні уақытша жер пайдалану кезінде көрсетіледі;
*** шаршы метр елді мекендердің жері санаты үшін. Жер учаскесі ауданының үлесі бар болса қосымша көрсетіледі;
**** жеке қосалқы шаруашылық жүргізу үшін берілген жағдайда жер учаскесі телімінің түрі көрсетіледі;
***** Жергілікті атқарушы органның шешіміне сәйкес елді мекендер жерлеріндегі функционалдық аймақ.
Жер учаскесінің жоспары*
Ескертпе: * Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастрының цифрлық жүйесінің Жария кадастрлық картасында көрсетілген координаттар жүйесіндегі сызықтардың өлшемдері.
Масштабы 1:______________
Шартты белгілер:
тіркелген жер учаскесі
жобаланатын жер учаскесі
іргелес жер учаскесі
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Сызықтардың өлшемін шығару
Бұрылысты нүктелердің №
Сызықтардың өлшемі
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры цифрлық жүйесінің Жария кадастрлық картасында көрсетілген координаттар жүйесіндегі сызықтарың өлшемдері
Бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесіндегі сызықтардың өлшемдері
Шектес жер учаскелердің кадастрлық нөмірлері (жер санаттары)*
Бастап
Дейін
Сипаттамасы
А-дан
Б-ға дейін
Жоспар шекарасындағы бөгде жер учаскелері
Жоспардағы №
Жоспар шегіндегі бөтен жер учаскелерінің кадастрлық нөмірлері
Аудаңы,
гектар/квадрат метр**
Ескертпе: *Шектесулердің сипаттамасы жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау сәтіне жарамды.
** шаршы метр елді мекендердің жері санаты үшін
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Ғимараттар, құрылыстар, құрылысжайлар туралы жалпы мәліметтер Қалалық электр көлігіне
N р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
20..ж.
20..ж.
20..ж.
1
2
3
4
5
6
1
Тіреулер
дана
а) темір бетон
дана
б) металл торкөздер
дана
в) -//- құбырлы (тұтас)
дана
г) -//- құбырлы (телескопты)
дана
2
Ілу жүйесі:
а) қатты (қарапайым)
куба метр
б) эластик көлденең-шынжырлы
куба метр
в) ұзын-шынжырлы
куба метр
г) полигонды
куба метр
д)
е)
ж)
3
Қатты аспалар
жиынтық
4
Сырғанақ аспалар
жиынтық
5
Қабырға ілгектері
дана
6
Қосарлы ілгектер
дана
7
Көтеріп тұратын тростар жүйесі:
а) құрыш тостар d=
куба метр
б) -//- d=
куба метр
в) -//- d=
куба метр
г) -//- d=
куба метр
д) -//- d=
куба метр
8
Байланыс желісі:
а) мыс сым
куба метр
б) қола
куба метр
в) биметалл
куба метр
9
троллейбустың бағыты
а) ұқсас
жиынтық
б) басқаратын
жиынтық
10
Электромаңдайшалар
дана
11
Қисық ұстағыштар
жиынтық
12
Орнын толтыратындар:
а) екіблокты
дана
б) үшблокты
дана
в)
13
Тұрақты токтың кабелді желілерін қоректендіретін, сіңіретін және сорып шығаратын (кері қайтару) қосалғыштар пункттері
дана
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Трамвай жолдары бойынша жалпы мәліметтер
N р/с
Атауы
Өлшем бірліктері
20..ж.
20..ж.
20..ж.
1
2
3
4
5
6
1
Рельстер:
а) трамвай
куба метр
б) темір жол
куба метр
в) жиынтықты
куба метр
2
Бағыттар:
а) тұтас
жұп
б) жиналған
жұп
3
Орнын толтырғыштар
жұп
4
Электр қосқыштары (қосқыштар)
дана
5
Айқастырмалар:
а) тұтас
дана
б) балқытылған
дана
в) трамвай жиынтықты
дана
г) темір жол жиынтықты
дана
6
Бағыттамалы өтетіндер:
а) тұтас
жұп
б) жиынтықты
жұп
в) балқытылған
жұп
7
Негіздеме:
а) ағаш шпалдар
дана
б) темірбетон шпалдар
дана
в) металл шпалдар
дана
г) рамалық конструкция- лар
дана
8
Балласты қабаттар:
а) құмды
м 2
б) қиыршық тасты
м 2
в) гравии
м 2
г)
д)
9
Жол жабыны:
а) асфальтты
м 2
б) темір бетон плиталар
м 2
в) төсемтас
м 2
г) жұмырлық тас
м 2
д)
10
Суағарлар:
а) жол құдықтар
дана
б) су қабылдайтын қораптар
дана
в) бағыттардан суайырықтары
дана
г) дренаж
дана
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Маршрутты байланыс желілерінің конструктивтік элементтері
N р/с
Жазған күні
Есептік учаске- лердің N
Пайдалануға берген жылы
N кіші стан- циядан қорек алу көзі
жалпы ұзақтығы, км
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
байланыс желісі
Тросс жүйесі
оның ішінде сымдар
жүкпен орнын толтыру
ұзақтығы, км
тип
қола
мыс
Құрышалюминий
құрышмыс
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Ілу жүйесі, м
Жүйенің сипаттамасы
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Аспалардың биіктігі, м
Тіреуіштері (дана)
орна- тылған жылы
материалдар
жиынтық биікті- гі, м
бағыттары, жиынтық
темір- бетон
металл
ұқсас
басқа- ратын
21
22
23
24
25
26
27
28
кестенің жалғасы
Арнайы бөлігі (саны)
кесу
электрлі қосу (ара- лық), дана
қисық ұста- ғыштар, жи- ынтық
қатты аспалар, жиынтық
сырғанақ аспалар, жиынтық
саны (жиын- тығы)
түрі
29
30
31
32
33
34
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Трамвай жолдарының конструктивтік элементтері
N р/с
Жазылған күні
есептік учаске- лердің N
Ұзақтығы
Қисық радиус- тары, м
Есептік учаскенің жалпы ұзын- дығы, м
түзу учас- келер
Қисық учас- келер
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Жалғыз жолдың рельстері, м
төселген жылы
Тв-69 және Тв-65
Р-43
Р-50
түйісулер
учаскедегі түйісулер саны
түйісулердің түрлері
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Негіздеме
есепті учаскедегі шпалалар
Есепті учаскенің балласты қабаты, м 2
төсеген жылы
ағаш, дана
металл, дана
темір бетон
құмды
шағыл- тасты
қиыршық- тасты
түрі
саны, дана
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
Жолдардың беткі жабыны, м 2
Бекіту түрі
асфальтты
төсемтас
жұмырлық тас
темірбетон плиталары
25
26
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы
Жол дренажы, м
Жол құдықтары мен қораптар, дана
Жасанды құрылыс- тарының болуы (атауы)
32
33
34
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
35-қосымша
Бұйрыққа
11-қосымша
Н-11 нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ құрылымдық бөлімшесінің атауы ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ КАДАСТРЛЫҚ ПАСПОРТЫ

1. Область
___________________________________________
2. Район
___________________________________________
3. Город (поселок, населенный пункт)
___________________________________________
4. Район в городе
___________________________________________
5. Адрес
___________________________________________
6. Регистрационный код адреса
___________________________________________
7. Кадастровый номер
___________________________________________
8. Номер кадастрового дела
___________________________________________
Паспорт составлен по состоянию на "___" __________________ ______ года
№ заказа
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Общие сведения о земельном участке
Кадастровый номер
_________________________________
Форма собственности*
_________________________________
Вид права на земельный участок
_________________________________
Срок и дата окончания аренды **
_________________________________
Площадь земельного участка, гектар/квадратный метр ***
_________________________________
Категория земель
_________________________________
Целевое назначение земельного участка****
_________________________________
Функциональная зона в населенном пункте (при наличии)*****
_________________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
_________________________________
Делимость (делимый, неделимый)
_________________________________
Примечание:
* форма собственности: государственная собственность, частная собственность, кондоминиум
** Срок и дата окончания указывается при временном землепользовании.
*** квадратный метр для категории земель населенных пунктов. Дополнительно указывается доля площади земельного участка при наличии.
****в случае предоставления для ведения личного подсобного хозяйства, указывается вид надела земельного участка;
*****Функциональная зона на землях населенных пунктов согласно решения местного исполнительного органа
План земельного участка*
Примечание: *меры линий в системе координат, указанной в Публичной кадастровой карте цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Масштаб 1: ______________
Условные обозначения:
зарегистрированный земельный
участок проектируемый земельный
участок смежный земельный участок
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Выноска мер линий
№ поворотных точек
Меры линий, метр
меры линий в системе координат, указанной в Публичной кадастровой карте цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости
меры линий в единой государственной системе координат
Кадастровые номера (категории земель) смежных земельных участков*
От
До
Описание
от А
до Б
Посторонние земельные участки в границах плана
№ на плане
Кадастровые номера посторонних земельных участков в границах плана
Площадь,
гектар/квадратный метр**
Примечание: *Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок.
**квадратный метр для категории земель населенных пунктов
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Общие сведения о зданиях, строениях, сооружениях
Городской электротранспорт
N
Наименование
Единицы измерения
20..г.
20..г.
20..г.
п.п.
1
2
3
4
5
6
1
Опоры
шт.
а) железобетонная
шт.
б) металлические решетчатые
шт.
в) - // -
шт.
трубчатые (цельные)
г) - // -
шт.
трубчатые (телескопические)
2
Система подвески:
а) жесткая (простая)
пог.м
б) эластичная поперчно-цепная
пог.м
в) продольно-цепная
пог.м
г) полигонная
пог.м
д)
е)
ж)
3
Жесткие подвесы
компл.
4
Скользящие подвесы
компл.
5
Стенные крюки
шт.
6
Сдвоенные крюки
шт.
7
Система несущих тросов:
а) стальные тросы d =
пог.м
6) - // - d =
пог.м
в) - // - d =
пог.м
г) - // - d =
пог.м
д) - // - d =
пог.м
8
Контактная сеть:
а) медные провода
пог.м
б) бронзовые
пог.м
в) биметаллические
пог.м
9
Стрелки троллейбуса
а) сходные
компл.
б) управляемые
компл.
10
Электроперемычки
шт.
11
Кривые держатели
компл.
12
Компенсаторы:
а) двухблочные
шт.
б) трехблочные
шт.
в)
13
Пункты присоединения питающих, подпитывающих и отсасывающих (обратных) кабельных линий постоянного тока
шт.
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Общие сведения по маршруту трамвайных путей
N
Наименование
Единицы измерения
19..г.
19..г.
19..г.
п.п.
1
2
3
4
5
6
1
Рельсы:
а) трамвайные
пог.м
б) железнодорожные
пог.м
в) комплектные
пог.м
2
Стрелки:
а) литые
пар
б) сборные
пар
3
Компенсаторы
пар
4
Электросоединители (перемычки)
шт.
5
Крестовины:
а) литые
шт.
б) сварные
шт.
в) трамвайные сборные
шт.
г) железнодорожные сборные
шт.
6
Стрелочные пересечения:
а) литые
пар
б) сборные
пар
в) сварные
пар
7
Основания:
а) шпалы деревянные
шт.
б) шпалы железобетонные
шт.
в) шпалы металлические
шт.
г) рамные конструкции
шт.
8
Балластный слой:
а) песчаный
м2
б) щебеночный
м2
в) гравийный
м2
в)
д)
9
Дорожное покрытие:
а) асфальтовое
м2
б) железобетонные плиты
м2
в) брусчатка
м2
г) булыжное
м2
д)
10
Водостоки:
а) путевые колодцы
шт.
б) водоприемные коробки
шт.
в) водоотводы от стрелок
шт.
г) дренаж
шт.
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Конструктивные элементы контактных сетей маршрута
N
Дата записи
N учетных участков
Год ввода в эксплуатацию
Источник питания от подстанции N
Контактная сеть
п.п.
Общая протяженность, км
в том числе провода
бронзового
медного
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Контактная сеть
Тросовая система
Система подвески, м
в том числе провода
с грузовой компенсацией
протяженность, км
тип
сталеалюминиевого
сталемедного
9
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
Описание системы
Высота подвески, м
Опоры (шт.)
Год установки
материал
Свободная высота, м
железобетонные
металлические
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Продолжение таблицы
Специальные части (количество)
стрелки, компл.
пересечения
электрические соединения (перемычки), шт.
кривые держатели, компл.
жесткие подвески, компл.
Скользящие подвесы, компл.
сходные
управляемые
Количество (компл.)
тип
27
28
29
30
31
32
33
34
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Конструктивные элементы трамвайных путей
N
Дата записи
N учетных участков
Протяженность
Радиусы кривых, м
Общая длина учетного участка, м
Рельсы одиночного пути, м
п.п.
Прямых участков
Кривых участков
Год укладки
Тв-69 и Тв-65
Р-43
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Рельсы одиночного пути, м
Основание
Р-50
стыки
год укладки
шпал на учетном участке
кол-во стыков на участке
Вид стыков
деревянных, шт.
металлических, шт.
железобетонные
тип
кол-во, шт.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Продолжение таблицы
Основания
Верхнее покрытие пути, м2
балластный слой на учетном участке, м2
асфальт
брусчатка
булыжник
песчаный
щебеночный
гравийный
20
21
22
23
24
25
26
27
Продолжение таблицы
Верхнее покрытие пути, м2
Вид крепления
Путевой дренаж, м
Путевые колодцы и коробки, шт.
Наличие (наименование) искусственных сооружений
Железобетонные плиты
28
29
30
31
32
33
34
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Спецчасти трамвайных путей
N участков,
Стрелки, пар
литеры пересечений,
N эпюр
Год укладки
Заводской номер
радиус, м и направление
литые или сборные
оборудованные электроприводом
оборудованные электро-обогревом
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Одиночная крестовина (стрелочная)
Стрелочное пересечение
Глухое пересечение
год укладки
направление
литая, сборная или сварная
заводской N
год укладки
направление
литое, сборное или сварное
заводской N
год укладки
тип
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Стоимость элементов трамвайного пути, тенге
N п.п.
Дата записи
N учетных участков
Наименование конструктивных элементов
№ N сборника
N оценочной таблицы
Измеритель
Стоимость измерителя по таблице
Поправки
на климатический район
на тип рельсов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Поправки
Стоимость измерителя с поправками
Количество
Восстановительная стоимость
% износа
Действительная стоимость
Текущие изменения
на балласт
% износа
Действительная стоимость
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Приложение 35
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 12 к приказу
Форма 12
Наименование структурного подразделения НАО
"Государственная корпорация "Правительство для граждан"
КАДАСТРОВЫЙ ПАСПОРТ ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
на земельный участок

1. Облысы
____________________________________________
2. Ауданы
____________________________________________
3. Қала (кенті, елді мекені)
____________________________________________
4. Қаладағы аудан
____________________________________________
5. Мекен-жайы
____________________________________________
6. Мекенжайдың тіркеу коды
____________________________________________
7. Кадастрлық нөмір
____________________________________________
8. Кадастрлық іс нөмірі
____________________________________________
Көлік қою орнының жоспары
Масштабы __________
Экспликациясы
Көлік қою орнының түрі
Ені
Ұзындығы
Ауданы
Қабат
Қабаттылығы
Қабырға материалы
Салынған жылы
1
2
3
4
5
6
7
8
Паспорт
_______ жылғы "___"________________ жағдайы бойынша жасалған
Тапсырыс №
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
43-қосымша
Бұйрыққа
20-қосымша
Н-20 нысаны
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ құрылымдық бөлімшесінің атауы ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ КАДАСТРЛЫҚ ПАСПОРТЫ
Қоймаға
1. Облысы
____________________________________________
2. Ауданы
____________________________________________
3. Қала (кенті, елді мекені)
____________________________________________
4. Қаладағы аудан
____________________________________________
5. Мекен-жайы
____________________________________________
6. Мекенжайдың тіркеу коды
____________________________________________
7. Кадастрлық нөмір
____________________________________________
8. Кадастрлық іс нөмірі
____________________________________________
Қойманың жоспары
Масштаб __________
Материал стен: ________ Қабат: ___ Қабаттылығы: ___
Салынған жылы: ______
Экспликациясы
Атауы (қойма)
Ауданы
барлығы:
Паспорт
_______ жылғы "___"________________ жағдайы бойынша жасалған
Тапсырыс №
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей
*штрих-код жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен алынған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕ АҚ тиісті электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректер қамтылады
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
44-қосымша
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 1 қосымша
__________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы)
Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы
№_____________________________ өтініш
Өтініш берушілер:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(кондоминиум қатысушылары)
Олардың атынан әрекет ететін: _____________________________________________
(уәкілетті өкілдің атауы мен деректемелері)
________________________________________________________ тіркеуді сұраймын
(мемлекеттік тіркеу объектісінің түрі)
Кондоминиум объектісі туралы мәліметтер:
Кондоминиум объектісінің мекенжайы: ______________________________________
Жылжымайтын мүлік түрі: _________________________________________________
Бөлек меншіктегі кейінгі объектілердің саны __________________________________
Ғимараттың жалпы ауданы (бастапқы объект) ________________________________
Бөлек меншіктегі барлық пәтерлер және тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындарының,
қоймалардың пайдалы алаңы (кейінгі объектілер) ____________________ шаршы/м
Ғимаратты пайдалану үшін жер учаскесінің жалпы алаңы (бастапқы объект) _____ га
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі __________________________________________
Ауданы көрсетілген жалпы пайдалану орындарының қысқаша сипаттамасы
_________________________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін (міз):

1. Область
___________________________________________
2. Район
____________________________________________
3. Город (поселок, населенный пункт)
____________________________________________
4. Район в городе
____________________________________________
5. Адрес
____________________________________________
6. Регистрационный код адреса
____________________________________________
7. Кадастровый номер
_____________________________________________
8. Номер кадастрового дела
_____________________________________________
ПЛАН ПАРКОВОЧНОГО МЕСТА
Масштаб __________
Экспликация
Тип парковочного места
Ширина
Длина
Площадь
Этаж
Этажность
Материал стен
Год постройки
1
2
3
4
5
6
7
8
Паспорт составлен по состоянию
на "___" __________________ ______ года
№ заказа
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Приложение 43
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 20 к приказу
Форма ф-20
Наименование структурного подразделения НАО
"Государственная корпорация "Правительство для граждан"
КАДАСТРОВЫЙ ПАСПОРТ ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
на кладовку
1. Область
___________________________________________
2. Район
___________________________________________
3. Город (поселок, населенный пункт)
___________________________________________
4. Район в городе
___________________________________________
5. Адрес
___________________________________________
6. Регистрационный код адреса
___________________________________________
7. Кадастровый номер
___________________________________________
8. Номер кадастрового дела
___________________________________________
ПЛАН КЛАДОВКИ
Масштаб __________
Материал стен: ________ Этаж: ___ Этажность: ___
Год постройки: ______
Экспликация
Наименование (кладовка)
Площадь
Итого:
Паспорт составлен по состоянию
на "___"__________________ ______ года
№ заказа
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код содержит данные, полученные из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Приложение 44
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
о государственной регистрации
объекта кондоминиума
______________________________________
(филиал НАО "Государственная корпорация
"Правительство для граждан")
ЗАЯВЛЕНИЕ № ____________________
о государственной регистрации объекта кондоминиума Заявители:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(участники кондоминиума)
От имени которых действует:
_________________________________________________________________
(наименование и реквизиты уполномоченного представителя)
Прошу зарегистрировать ___________________________________________
(вид объекта государственной регистрации)
Сведения об объекте кондоминиума:
Адрес объекта кондоминиума: _______________________________________
Вид недвижимости: ________________________________________________
Количество вторичных объектов, находящихся в раздельной собственности
_________________________________________________________________
Общая площадь здания (первичный объект) ___________________________
Полезная площадь всех квартир и нежилых помещений, парковочных мест,
кладовок находящихся в раздельной собственности
(вторичные объекты) ______________ кв/м
Общая площадь земельного участка для эксплуатации здания (первичный объект)
________ га
Кадастровый номер земельного участка ______________________________
Краткое описание мест общего пользования с указанием площади
_________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:

1. Төлем туралы құжат: түрі _________ № ______ сомасы______ теңге
2. Мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын құжаттар (жер учаскесін беру бойынша жергілікті атқарушы органдардың шешімі, жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты)
________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
_____________/_________________/_________________________
(күні) (өтініш берушінің қолы) (Өтініш берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________________________________________
(Өтінішті қабылдаған маманның (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және қолы)
Өтініш беру күні: 20__ жылғы _______.
Уақыты ______ сағ. ______ мин
Өтінішті орындау / қарау / нәтижесі
_______________________________________________________________________
Тексерілді: күні 20__жылғы________________
_____________________________________________________________________
(Өтінішті қабылдаған тіркеуші маманның (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және қолы)
Ескертпе: Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ _ 20__ жылғы "___"_______.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
45-қосымша
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын: "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауын
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы: көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

1. Документ об оплате: вид _________ № ______ на сумму ______ тенге
2. Документы, на основании которых осуществляется государственная регистрация
(решение местных исполнительных органов по предоставлению земельного участка,
идентификационный документ на земельный участок)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
_____________/_________________/_________________
(дата) (подпись заявителя) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись специалиста,
принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _______ 20__г.
Время ______ час ______ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления
_________________________________________________________________
Проверено: дата ________________ 20__г.
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись специалиста-регистратора)
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___"________20__ г. (подпись).
Приложение 45
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
Правилам к государственной
регистрации объекта
кондоминиума
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", веб-портал "цифрового правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
1) через услугодателя:
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);

2) www.egov.kz порталында: мемлекеттік көрсетілетін қызмет тіркеуші органның цифрлық жүйесіне мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені туралы растау келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут. Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысанын
Электрондық (ішінара цифрландырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін
Жүгінген кезде:
1. көрсетілетін қызметті берушіге: осы қағиданың 4-қосымшасына сәйкес үлестерді есептеу туралы қосымшасы бар кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу немесе тіркеуді тоқтата тұру туралы хабарлама не тізбенің 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
2) порталға: көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі. Оң нәтиже болған кезде хабарламаға осы қағидаға 4-қосымшаға сәйкес үлестердің есебі қоса беріледі.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік тіркеу үшін төлем "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік монополияға жатқызылған, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 212/НҚ бұйрығымен белгіленген тарифтерге сәйкес алынады.
Төлем сондай-ақ портал арқылы "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және цифрлық объектілерінің жұмыс графигін
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда - дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі аралықтағы түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;

2) на портале www.egov.kz:
государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в цифрового систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
При обращении:
1) к услугодателю: уведомление о государственной регистрации объекта кондоминиума с приложением о расчете долей, согласно приложению 4 настоящих Правил, или приостановлении регистрации либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Перечня;
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о результате оказания услуги, подписанное ЭЦП услугодателя.
При положительном результате к уведомлению прилагается расчет долей согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам. Оплата за государственную регистрацию взимается в соответствии с тарифами, установленными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 апреля 2024 года № 212/НҚ "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество.
Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "цифрового правительства".
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и цифровых объектов
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы қағиданың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, көппәтерлі тұрғын үй қоймаларының кемінде екі меншік иесінен, көппәтерлі тұрғын үй мүлкінің меншік иелері бірлестігінің төрағасынан немесе жергілікті атқарушы органның өтінішінен немесе көппәтерлі тұрғын үйдің тапсырыс берушісінің (құрылыс салушысының) жазбаша өтініш;
жеке куәлік не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін), сондай-ақ құжаттың түпнұсқасы не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
егер кондоминиум объектісі тіркелген сәтке дейін жер учаскесіне құқық белгілеу және сәйкестендіру құжаты тіркелмеген болса, жер учаскесіне құқық белгілеу және сәйкестендіру құжаты; кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркегені үшін төленгенін растайтын құжат.
Жер учаскесіне сәйкестендіру сипаттамалары туралы мемлекеттік цифрлық жүйелердегі мәліметтерді құжаттарды қабылдау және беру қызметкері тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
2)порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, тұрақ орындарының, көппәтерлі тұрғын үй қоймаларының кемінде екі меншік иесінен, көппәтерлі тұрғын үй мүлкінің меншік иелері бірлестігінің төрағасынан немесе жергілікті атқарушы органның өтінішінен немесе көппәтерлі тұрғын үйдің тапсырыс берушісінің (құрылыс салушысының) ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш; жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының сканерленген көшірмесі бар жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың (жергілікті атқарушы органдардың шешімі) электрондық көшірмесі; "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, кондоминиум объектісін тіркеу үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Гидромелиоративтік кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті алушылар немесе олардың уәкілетті өкілдері көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсынады: Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш; су шаруашылығы құрылысының гидромелиоративтік жүйесінің паспорты; ортақ үлестік меншік құрамына кіретін гидромелиоративтік жүйе элементтерінің және басқа да мүліктің тізбесі бар гидромелиоративтік жүйенің сызбасы (арналар, су беруді реттеуге арналған құрылыстар, коллекторлық-дренаждық желілер, тік дренаж ұңғымалары, электр желілері, электр жабдығы, сорғылар, осы құрылыстардың бұру жолдарының астындағы жерлер); гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін және бөлек (жеке) меншіктегі (өзге құқықтағы) барлық жер учаскелеріне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының көшірмелерін қоса бере отырып, гидромелиоративтік кондоминиумға қатысушылардың тізімі); көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) немесе оның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін талап етіледі), сондай-ақ құжаттың түпнұсқасы не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі. Құжаттарды қабылдау кезінде жеке басын растайтын құжаттың түпнұсқасы тиісті тексеруден кейін өтініш берушіге қайтарылады
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздері қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізі талаптар тізбесі бар қосымшаны

3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при обращении:
1) к услугодателю:
письменное заявление не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома, председателя объединения собственников имущества многоквартирного жилого дома или заявление местного исполнительного органа, или заявление заказчика (застройщика) многоквартирного жилого дома по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
удостоверение личности, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации), а также оригинал документа либо нотариально заверенную копию документа, подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
правоустанавливающий и идентификационный документ на земельный участок, если до момента регистрации объекта кондоминиума право на земельный участок не было зарегистрировано;
документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию объекта кондоминиума.
Сведения, содержащиеся в государственных цифровых системах, об идентификационных характеристиках на земельный участок, работник приема и выдачи документов получает из соответствующих государственных цифровых систем.
2) на портал:
заявление не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений, парковочных мест, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома, председателя объединения собственников имущества многоквартирного жилого дома или заявление местного исполнительного органа, или заявление заказчика (застройщика) многоквартирного жилого дома в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала; электронная копия правоустанавливающего документа на земельный участок (решение местных исполнительных органов) с приложением сканированной копии идентификационного документа на земельный участок;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за регистрацию объекта кондоминиума, за исключением оплаты, произведенной через платежный шлюз "цифрового правительства".
Для государственной регистрации объекта гидромелиоративного кондоминиума услугополучатели или их уполномоченные представители представляет услугодателю следующие документы: заявление о государственной регистрации объекта кондоминиума по форме, согласно приложению 1 к Правилам; паспорт гидромелиоративной системы водохозяйственного сооружения; схема гидромелиоративной системы с перечнем элементов гидромелиоративной системы и другого имущества, входящего в состав общей долевой собственности (каналы, сооружения для регулирования водоподачи, коллекторно-дренажные сети, скважины вертикального дренажа, электрические сети, электрическое оборудование, насосы, земли находящиеся под полосами отводов этих сооружений); список участников гидромелиоративного кондоминиума с приложением копий правоустанавливающих и идентификационных документов на все земельные участки, входящие в состав гидромелиоративного кондоминиума, и находящиеся в раздельной (индивидуальной) собственности (ином праве); документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) или его уполномоченного представителя (требуется для идентификации), а также оригинал документа либо нотариально заверенная копия документа, подтверждающего полномочия представителя услугополучателя. При приеме документов оригинал документа, подтверждающего личность, после соответствующей проверки возвращается заявителю.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) құқықтық қатынастардың субъектілері мен объектілері, жылжымайтын мүлікке құқық немесе құқық ауыртпалығының түрі және өзге де тіркеу объектілері не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негіздері заңнама талаптарына сәйкес келмеген кезде;
2) егер өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризмді және экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе;
3) егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру кезінде ұсынылмаса, өтініш беруші Мемлекеттік қызмет тізбесінің 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
4) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды тіркеуге ұсынған кезде;
5) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңның 31-бабының 1-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтар болған кезде;
6) заңды күшіне енген сот актісі негізінде;
7) егер тіркеуді тоқтата тұру мерзімі ішінде тоқтата тұру үшін негіз болған мән-жайлар жойылмаса;
8) егер тіркеу объектісі мұндай құқыққа қатысты ауысу, өзгерту, тоқтату немесе ауыртпалықты белгілеу болып табылса, бұрын туындаған құқық ол туындаған сәтте қолданыста болған заңнамаға сәйкес келмеген кезде;
9) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның меншік құқығын және тиісті саланың уәкілетті органының жалдау құқығын тіркеуді қоспағанда, мемлекеттік ислам арнайы қаржы компаниясына тиесілі жылжымайтын мүлікке құқықтар мен ауыртпалықтарды тіркеу үшін өтініш жасаған кезде;
10) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңның 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын адамның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталда тіркелген субъектінің ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру жолымен немесе портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен орындалады. Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қолжетімді. Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
46-қосымша
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 3 қосымша
Нысан
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә)
немесе (Көрсетілетін қызметті
алушы ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) если заявитель включен в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 Перечня государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
4) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
5) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 1-1 статьи 31 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество";
6) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
7) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
8) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права;
9) при обращении за регистрацией прав и обременений прав на недвижимое имущество, принадлежащее государственной исламской специальной финансовой компании, за исключением регистрации права собственности уполномоченного органа по государственному имуществу и права аренды уполномоченного органа соответствующей отрасли;
10) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777. Государственная услуга может оказываться третьим лицам. Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала. Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей. Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами, доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 46
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение № 3
к Правилам Государственной
регистрации объекта
кондоминиума
Форма
Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О)
или наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде көзделген Тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, сондай-ақ қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынғаныңызға байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ______________________________________________________;
2) ________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә.(болған жағжайда) (көрсетілетін қызметті беруші филиалының құжаттарды қабылдау бойынша қызметкерінің (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (болған жағдайда)_______________________________________
Телефон ___________________________
Алдым: ___________________________________________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда) / көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ жылғы
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
47-қосымша
Жоғалған немесе бүлінген құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және
түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________________________________________________________________
(“Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясының филиалы)
Құқық белгілейтін құжаттың телқұжатын беру туралы
ӨТІНІШ №__________
Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған кезде) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) /
Заңды тұлғаның толық атауы __________
ЖСН/БСН___________________________________________________________
Тұратын жері/ Заңды мекенжайы __________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі____________, №__________
Берілді _______________________________, берілген күні______________________
(егер өтініш беруші біреуден артық болса ақпаратты қайталау)/
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Атынан іс-әрекететеді__________________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
негізінде
_______________________________________________________________(өкілеттігін
куәландыратын құжаттың деректемелері)
_______________________________________________________________________
________________________________________ мекен-жайы бойынша орналасқан
жылжымайтын мүлік объектісіне
____________________________________________________________________
(құжаттыңатауы)
Басшысының немесе
Уәкілетті өкілдің Т.Ә.А. ____________________________________________________
______________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
______________________________________________________________
________________________________________________________
_____________________________________________________ атынан ісәрекет ететін
___________________________________________________________________
________________________________ телқұжатын беруді сұраймын (сұраймыз)
Құқық белгілейтін құжаттың жоғалуына немесе бүлінуіне
(бұзылуына) әкелген мән-жайлар __________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", филиал услугодателя
(указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии с перечнем государственной услуги) ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному перечнем государственной услуги, а также документов
с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ______________________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (при его наличии) (работника филиала услугодателя по приему документов
(при его наличии) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) _______________________________________
Телефон _______________________
Получил: ________________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии)/ подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 47
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам выдачи дубликата
и аннулирования подлинника
(удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Форма
__________________________________
(филиал "Государственной корпорации
"Правительство для граждан")
Заявление № _____о выдаче дубликата правоустанавливающего документа
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О) /
Полное наименование юридического лица
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
ИИН/БИН _______________________________________________________________
Место жительства/Юридический адрес ______________________________________
Документ, удостоверяющий личность:
вид______, №______________________________
Выдан _____________________________, дата выдачи _________________________
(повторение информации если заявителей больше одного)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Номер государственной регистрации_________________________________________
От имени, которого действует ______________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ____________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
________________________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя или уполномоченного представителя
________________________________________________________________________
Прошу (просим) выдать дубликат ___________________________________________
(наименование документа) _________________________________________________
_________________________________________________________________________
на объект недвижимости, расположенный по адресу: ___________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Обстоятельства, повлекшие утрату, повреждение (порчу) правоустанавливающего документа
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:

1. Төленгені туралы құжат: түрі_______ N______ сомасы_________теңге
2. ________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
__________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.Ә.А. мен қолы)
Өтініш берілген күн:_____________20__жыл.
Уақыты_________сағ.__________мин.
Орындаудың жоспарлы уақыты_____________________________________________
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі__________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілді: күні________ 20__жыл.
_________________________________________________________
(орындаушының Т.Ә.А. және қолы)
Ескертпе: Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекен-жайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
48-қосымша
Жоғалған немесе бүлінген құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және
түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
2-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру"
1
Қызмет берушінің атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, "цифрлық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап үш жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған /қағаз түрінде);
5
Мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы не Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны:
электрондық / қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке куәлігін не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты көрсеткен кезде Мемлекеттік корпорацияда жүзеге асырылады.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны жинау тәсілдері

1. Документ об оплате: вид _______ №________ на сумму _______ тенге
2. _______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
3._______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: ____________ 20__ года.
Время ____ час ____ мин
Плановая дата исполнения __________________________________________________
Результат выполнения/ рассмотрения/ заявления _______________________________
_________________________________________________________________________
Проверено: дата ________________ 20 __ года.
_________________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись исполнителя)
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___"________20__ г. (подпись)
Приложение 48
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам выдачи дубликата
и аннулирования подлинника
(удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта недвижимого имущества
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", веб-портал "цифрового правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
три рабочих дня с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) или на портал
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная/бумажная).
5
Результат оказания государственной услуги
Дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Выдача документов услугополучателю осуществляется Государственной корпорации при предъявлении удостоверения личности, либо электронного документа из сервиса цифровых документов услугополучателем или его представителя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша төлем Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 212/НҚ бұйрығымен бекітілген, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы мемлекеттік монополияға жатқызылған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес алынады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

Оплата по оказанию государственной услуги взимается в соответствии с Ценами на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество, утвержденными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 апреля 2024 года № 212/НҚ.
7
График работы услугодателя

1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда - дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа;
3) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (өтініш берушінің уәкілетті өкілі) мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) өтініш;
3) құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжат;
"Цифрлық үкімет" веб-порталына www.egov.kz (бұдан әрі-портал):
1) электрондық – цифрлық қолтаңбамен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жеке тұлға жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді толтырады;
заңды тұлға мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді толтырады.
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
ЦҮТШ арқылы жүргізілген төлем туралы мәліметтерді жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасы (бөлімі) "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Шетелдік заңды тұлғалар сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірмені немесе шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжатты мемлекеттік және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге ұсынады;
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:

1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения дубликата правоустанавливающего документа услугополучатель (уполномоченный представитель заявителя) должен представить следующие документы:
Услугодателю:
1) удостоверение личности, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
2) заявление;
3) документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа.
На веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной – цифровой подписью или одноразовым паролем;
физическое лицо заполняет сведения о документе, удостоверяющего личность; юридическое лицо заполняет сведения о государственной регистрации.
2) электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через платежный шлюз "цифрового правительства".
Сведения об оплате, произведенной посредством платежный шлюз "цифрового правительства" управление (отдел) по регистрации прав на недвижимое имущество получает через шлюз "цифрового правительства".
Иностранные юридические лица представляют легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:

1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңның 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі немесе қабілетінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды 1414, 88000807777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің-www интернет-ресурсында орналастырылған www. gov.kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Сандық құжаттар қызметі мобильді қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде рұқсат етілген пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизацияланған өту, бұдан әрі "цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
49-қосымша
Жоғалған немесе бүлінген құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру
және түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
3-қосымша
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе
көрсетілетін қызметті алушы
ұйымының атауы)
_____________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (филиалын көрсету) Сіздің осы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес, құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға сондай-ақ қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынғаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил.
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 88000807777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www. gov. kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования
Приложение 49
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам выдачи дубликата
и аннулирования подлинника
(удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Форма
(Ф.И.О. (при его наличии)
(далее - Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
__________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", "Государственная
корпорация "Правительство для граждан"
(указать филиал) отказывает в приеме документов на оказание
государственной услуги (указать наименование государственной услуги
в соответствии с перечнем государственной услуги) ввиду представления Вами
неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8
Перечня государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего
документа на недвижимое имущество", а также документов с истекшим сроком
действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) _______________________________________________;
2) _______________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін бір-бірден жасалды.
Т.А.Ә. (болған жағдайда) (қолы) (жылжымайтын мүлікке құқық бойынша басқарма бөлім)
Орындаушы: Т.А.Ә. (болған жағдайда) _________________
Телефон ______________________________
Алдым: _________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының /Т.А.Ә. (болған жағдайда) қолы
20___ жылғы "___" ____________
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
50-қосымша
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1. Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу куәлігі)
2. Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгеруін тіркеу (қайта кепіл)
3. Талаптарды беруді тіркеу
4. Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттықты өткізу туралы тіркеу
5. Кепілді тоқтатуды тіркеу
6. Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметтерді көрсетілетін тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы / "цифрлық үкімет" веб-порталы екінші деңгейдегі банктердің цифрлық объектілері арқылы:
1. Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу куәлігі)
2. Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгеруін тіркеу (қайта кепіл)
3. Талаптарды беруді тіркеу
4. Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттықты өткізу туралы тіркеу
5. Кепілді тоқтатуды тіркеу.
6. Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған бастап:
мемлекеттік қызмет өтініш қабылданған бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) "цифрлық үкімет" порталында:
www.egov.kz. мемлекеттік қызмет тіркеуші органның цифрлық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені немесе алымды төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түскен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған) / қағаз түрінде:
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі

1) ______________________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (при его наличии) (работника управления (отдела) по регистрации прав
на недвижимое имущество) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. (при его наличии)
____________________________________________________________________
Телефон _______________________
Получил:
____________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _______20__ год
Приложение 50
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Инструкции
по регистрации залога
движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги: "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Наименование подвида государственной услуги:
1. Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации)
2. Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог)
3. Регистрация уступки требования
4. Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
5. Регистрация прекращения залога
6. Выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
Через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"/ посредством веб-портала "цифрового правительства", цифровые объекты: банков второго уровня
1. Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации)
2. Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог)
3. Регистрация уступки требования
4. Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
5. Регистрация прекращения залога.
6. Выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю:
государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней с момента принятия заявления;
2) на портале "цифрового правительства":
www.egov.kz. государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в цифровую систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или об освобождении от оплаты сбора.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично цифровизированная)/бумажная:
5
Результат оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы қағаз жеткізгіште:
- міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын, жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік, кепілді тоқтату Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
- берілетін куәліктерге қатысты жоғалғанның орнына жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы;
2) www.egov.kz порталы арқылы электрондық форматта:
жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік, міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын кепілді тоқтату туралы хабарлама немесе Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны –электрондық (ішінара цифрландырылған) және қағаз бетінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алудың тәсілдері
1) жеке тұлғалардан – айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 1 мөлшерлемесі;
2) жеке тұлғалардан – 5 АЕК.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлікті беру үшін – ҚҚС-ын есепке алмай, 30,05 теңге.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК.
7
жұмыс кестесі көрсетілетін қызметті берушінің
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) порталда/цифрлық объектілері жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына, сондай-ақ көрсетілетін қызметтердің кіші түрлеріне құжаттар тізбесі:
- заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі);
көрсетілетін қызметті берушіге:

1) через услугодателя на бумажном носителе:
- свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, уведомление о прекращении залога или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Перечня;
- дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества, взамен утраченного в отношении выданных свидетельств;
2) через портал www.egov.kz в электронном формате:
- свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, уведомление о прекращении залога или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Перечня.
Форма предоставления государственной услуги - электронная (частично цифровизированная) /бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) с физических лиц – 1 ставка месячного расчетного показателя (далее - МРП);
2) с юридических лиц – 5 МРП.
За выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 30,5 тенге без учета НДС.
За выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 0,5 МРП.
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала/цифровых объектов – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Перечень документов в Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", а также подвидов услуг:
- для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; для физического лица (его представителя по нотариально заверенной доверенности); услугодателю:

1. Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу куәлігі):
1) осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы өтініш;
2)жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
2. Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгеруін тіркеу (қайта кепіл):
1) осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы өтініш;
2)жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
3. Талаптарды беруді тіркеу
1) құқықтарды (талаптарды) басқаға беруді тіркеу туралы өтініш: (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт) Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес;
2) жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
4. Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттықты өткізу туралы тіркеу
1) осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы өтініш;
2) жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.

1. Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации):
1) заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции;
2) удостоверение личности, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
2. Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог):
1) заявление о регистрации внесения изменений и дополнений по форме, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции;
2) удостоверение личности, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
3. Регистрация уступки требования
1) Заявление о регистрации уступки прав (требований): (договор об одновременной передаче активов и обязательств) согласно приложению 9 к настоящей Инструкции с приложением документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня;
2) удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
4. Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
1) заявление о регистрации внесения изменений и дополнений по форме, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции;
2) удостоверение личности, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.

5. Кепілді тоқтатуды тіркеу
1) осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдің тоқтатылуын тіркеу туралы өтініш;
2) жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
6. Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алады, мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Нұсқаулыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы өтініш;
тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік цифрлық жүйелердегі жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді қызметкер тиісті цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
2) www порталы арқылы. egov. kz / барлық кіші түрлері бойынша цифрлық объектілері:
осы Нұсқаулыққа 2, 9, 10-қосымшаға сәйкес тиісті нысандағы өтініш (сұрау салу);
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында;
"цифрлық үкімет" шлюзі (бұдан әрі - ЦҮТШ) арқылы төлеуді қоспағанда, жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) кепілді тіркеу туралы өтініштің "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" Заңның 9-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) өтінішті тиісті тұлғаның бермеуі;
4) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның және кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасының төленгенін растайтын құжат.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі немесе қабілетінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған – www.gov.kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Сандық құжаттар қызметі мобильді қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйелерінде рұқсат етілген пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және цифрлық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту қажет, бұдан әрі "цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
51-қосымша
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтн жылжымалы
мүлік кепілін тіркеу
туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
нысан
_______________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы)
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы
өтініш № ______
Кепіл беруші __________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә.(болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә),
тұрғылықты жері, ЖСН, туған күні және жылы)
___________________________________________________________
(Заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және БСН)
__________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі _________ сериясы _____№ ______
_____________ жылы ___________________________________________ берген
(құжатты берген органның атауы
Пошталық мекенжайы, телефоны ________________________________________
___________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_____________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы ________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған күні мен жылы, ЖСН,
немесе заңды тұлғаның атауы мен БСН)
_____________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі _________ сериясы _________ № ______
_____ жылы___________________________________________________берген
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны ___________________________
_______________________________________________________________
___________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_____________________________________________________ негізінде (өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Жылжымалы мүлік кепілі шартын тіркеуді сұраймын: ____________________
Шартты жасасқан күн _______________________________________
Шартты жасасқан орын _______________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің тізбесі мен сипаттамасы)
______________________________________________________________Кепілмен
қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы _____________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің қолданыс мерзімі ______________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің _______ кепіл ұстаушының___ иелігінде және пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтініш берушінің электрондық поштасының мекенжайы ___________
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)

5. Регистрация прекращения залога
1) Заявление о регистрации прекращения залога по форме согласно приложению 9 к настоящей Инструкции;
2) удостоверение личности, либо цифровой документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
6. Получение дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества услугополучатель, представляет следующие документы:
1) заявление о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества по форме, согласно приложению 10 к настоящей Инструкции;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ, подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных цифровых системах, работник получает из соответствующих цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
2) через портал www. egov. kz/цифровые объекты по всем подвидам: заявление (запрос) соответствующей формы согласно приложению 2, 9, 10 к настоящей Инструкции;
в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества, за исключением уплаты через шлюз "цифрового правительства" (далее - ПШЦП).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) заявление о регистрации залога не соответствует требованиям статьи 9 Закона "О регистрации залога движимого имущества" (далее - Закон);
3) заявление подано ненадлежащим лицом;
4) отсутствует документ, подтверждающий уплату сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 51
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
форма
__________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление
о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной
государственной регистрации № ______
Залогодатель __________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О), место жительства, ИИН, дата и год
рождения физического лица)
______________________________________________________________________
(место нахождения, наименование и БИН для юридического лица)
______________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия ________ № _________
выдан ______________________________________________ дата выдачи _______
(наименование органа, выдавшего документ
Почтовый адрес, телефон ________________________________________________
От имени которого действует ____________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании
______________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель _______________________________________________________
(Ф.И.О, дата, год рождения, ИИН физического лица или наименование и БИН
юридического лица)
________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия ________ № ___________
выдан ______________________________________________ дата выдачи ________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон __________________________________________________
________________________________________________________________________
От имени которого действует ______________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ____________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества:
________________________________________________________________________
Дата заключения договора _________________________________________________
Место заключения договора ________________________________________________
Сведения о предмете залога (перечень и описание движимого имущества) _________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом_____________________
Срок действия обеспеченного залогом обязательства ____________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя ________________________________
залогодержателя _____________________________
Допустимость его использования:
Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге:
Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Адрес электронной почты заявителя (при наличии) _____________________________
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі ____________ № ____________ сомасы ___________
2. ___________________________________________________
Өтініш берілген күн: 20__ ж. ______________
Өтініш қабылданған күн: 20__ ж. ______________
Өтініш берушінің қолы: ______________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ____________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, цифрлық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы _______________ “___"________
(қолы)
Ескертпе: Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекен-жайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
52-қосымша
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
4-қосымша
Егер кепіл беруші жеке тұлға
болса, міндетті мемлекеттік
тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін
мемлекеттік тіркеу
туралы, егер кепіл беруші
заңды тұлға болса, міндетті
мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін мемлекеттік тіркеу
туралы электрондық куәліктің
нысаны
МІНДЕТТІ МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУГЕ ЖАТПАЙТЫН ЖЫЛЖЫМАЛЫ МҮЛІК КЕПІЛІН ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
Органның атауы __________________________________________________
№ _____________ __________ Күні ___________
№ _____ ___ Күні ___
________________________________________________________________
____ кредитор банк _______________________________ берілді
Мынадай:
Мүлік түрі
Тізілімдік нөмірі
Кепіл нысанасының сипаттамасы
Құрамдастарының саны
Құны
жылжымалы мүлікке қатысты кепіл тіркелгенін растау үшін.
Кепіл ұстаушының құқығы:
БСН ____________________________ ЖСН ____________________________
Кепіл ұстаушының атауы: __________________________________________
Заңды мекенжайы: _______________________________________________
________________________________________________ кепіл нысанасына
мыналардың негізінде туындады:
№ __________ күні __ кепіл туралы шарт
№ ____________ қосымша келісім, № _____________ кепіл туралы шартқа
_________________________________________ қосымша келісім жасалған
күн ___(бар болған жағдайда)
Тіркелген күні ___ және № __ және мынадай негізгі талаптарды қамтиды:
Негізгі міндеттеме мерзімі _____ай
Негізгі міндеттеменің мөлшері ________________________________ теңге
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Кепіл берушінің деректері
БСН_____________________________________________________________
Ұйымның атауы
_________________________________________________________
Заңды мекенжайы _______________________________________________
Мүлікке құқық түрінің атауы ________________________________________

1. Документ об оплате: вид __________ № _________ на сумму _____________
2. __________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20__ г.
Дата приема заявления: ______________ 20__ г.
Подпись заявителя: __________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора ________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Примечание: Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___" ________20__ г. (подпись)
Приложение 52
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Электронного свидетельства
о государственной регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
в случае, если залогодатель
физическое лицо о регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
случае, если залогодатель
юридическое лицо
СВИДЕТЕЛЬСТВО О РЕГИСТРАЦИИ ЗАЛОГА ДВИЖИМОГО ИМУЩЕСТВА,
НЕ ПОДЛЕЖАЩЕГО ОБЯЗАТЕЛЬНОЙ ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ
Наименование органа _________________________________________________
№ _____________ __________ Дата _____________________________________
Выдано ________________________ банк кредитор ________________________
____________________________________________________________________
В подтверждение того, что в отношении движимого имущества:
Вид имущества
Реестровый номер
Описание предмета залога
Количество составляющих
Стоимость
зарегистрирован залог.
Право залогодержателя:
БИН ______________________________ ИИН _____________________________
Наименование залогодержателя: _______________________________________
Юридический адрес: __________________________________________________
На предмет залога ____________________________________________________
возникло на основании:
Договора о залоге № ____________________ дата _________________________
Дополнительное соглашение № __________ дата заключения дополнительного
соглашения ______________ к договору о залоге № _______________________
____________________________________________________ (при его наличии)
Зарегистрированного ________ Дата регистрации и № _______ и включающего
следующие основные условия:
Срок основного обязательства __________________________________ месяцев
Размер основного обязательства ___________________________________ тенге
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные залогодателя БИН _____________________________________________
Наименование организации ____________________________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Наименование вида права на имущество ________________________________

Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-код "Жылжымайтын мүлік кепілінің тізілімдемесі" АЖ-дан алынған және тиісті Мемлекеттік корпорацияның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
53-қосымша
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу жөніндегі
нысан нұсқаулыққа
5-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасыны4 Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға,сондай-ақ қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынғаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы
1) ________________________________________________________;
2) ________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (болған жағдайда) (көрсетілетін қызметті беруші филиалының құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (болған жағдайда) _____________
Телефоны ______________________
Алдым: ______________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының / Т.А.Ә. (болған жағдайда) қолы
20___ жылғы "___" ____________
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
54-қосымша
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
8-қосымша
Нысан
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден дәлелді бас тарту туралы хабарлама
Өтініштің бірегей №:______________________ Күні ____________________
Бас тартудың негізі: _______________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(заңның баптарына сілтемесі бар, заңгермен келісілген дәлелді бас тартудың мәтіні Мемлекеттік корпорацияда қалыптастырылады)
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық Кодексінің 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-код "Жылжымайтын мүлік кепілінің тізілімдемесі" АЖ-дан алынған және тиісті Мемлекеттік корпорацияның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
55-қосымша
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
9-қосымша
нысан
________________________________________________________________
(“Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы)
Өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы
№ ________________ өтініш
Кепіл ұстаушы ________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә.(ол болған кезде) (бұдан әрі – Т.А.Ә),
туған күні мен жылы, ЖСН немесе заңды тұлғаның атауы мен БСН)
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі ________________ сериясы ___________
______________________________ берген, берілген күні ___________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны _______________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_______________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде ____________________________________________________________
Кепілдің өзгеруін және/немесе толықтыруын немесе тоқтатуын тіркеуді сұраймын:
____________________________________________________________________
Шартты жасасқан күн _________________________________________________
Шартты жасасқан орын ________________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүлік сипаттамасы) ________
____________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы _____________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің қолданылу мерзімі _____________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің ___________ кепіл ұстаушының ______________ иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтініш берушінің электрондық поштасының мекенжайы (болған кезде) _______
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)

Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса
Республики Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код содержит данные, полученные из ИС "Реестр залога движимого
имущества" и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующей
Государственной корпорации
Приложение 53
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных и социально ответственных услугах", филиал услугодателя
(указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии с Перечнем государственной услуги) ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному перечнем государственной услуги, а также документов
с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3)….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии) (работника филиала услугодателя по приему документов)
(подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) ________________________________
Телефон _______________________
Получил:
__________________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии) / подпись услугополучателя
_________________________________
"___" _________ 20__ год
Приложение 54
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 8
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
Уведомление о мотивированном отказе в регистрации залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной государственной регистрации
Уникальный заявления №: ______________________ Дата __________________
Основание для отказа: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(текст мотивированного отказа со ссылками на статьи закона, согласованный
с юристом формируется в Государственной корпорации)
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового Кодекса Республики
Казахстан равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код содержит данные, полученные из ИС "Реестр залога движимого
имущества" и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующей
Государственной корпорации
Приложение 55
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 9
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
форма
________________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление о регистрации внесения изменений и дополнений № ______
Залогодержатель
________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О), дата, год рождения,
ИИН физического лица или
наименование и БИН юридического лица)
Документ, удостоверяющий личность: вид ________ серия _______№
выдан ____________________________________ дата выдачи ___________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон __________________________________________
От имени которого действует _______________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ____________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать изменение и/или дополнение или прекращение залога:
________________________________________________________________
Дата заключения договора _________________________________________
Место заключения договора ________________________________________
Сведения о предмете залога (перечень и описание движимого имущества)
_________________________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом
_________________________________________________________________
Срок действия обеспеченного залогом обязательства
_________________________________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя ______________________ залогодержателя ________________
Допустимость его использования:
Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да/Нет (ненужное зачеркнуть)
Адрес электронной почты заявителя (при наличии)
__________________________________________________________________
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі _____________ № _________ сомасы ____________
2. __________________________________________________________________
Өтініш берілген күн: 20__ ж.__________________
Өтініш қабылданған күн: 20__ ж.______________
Өтініш берушінің қолы: ________________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ___________________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Ескертпе: Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекен-жайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
56-қосымша
Міндетті мемлекеттік
тіркеуге жатпайтын
жылжымалы мүлік кепілін
тіркеу туралы нұсқаулыққа
10-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет"мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы )
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы
№ _______ өтініш
Мен, _____________________________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) (бұдан әрі – Т.А.Ә)
__________________________________________________________________ (жеке тұлғаның паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және тұратын жері)
__________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын
____________________________________________________________ негізінде (өкілеттіктерді куәландыратын құжаттың деректемелері)
__________________________________________________ атынан әрекет ететін
(заңды тұлғаның атауы мен деректемелері)
________________________________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
____________________________________________________________________
_____________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе кепіл берушінің заңды тұлғасының атауы)
жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беруді сұраймын:
Жылжымалы мүлік объектісінің түрі _____________________________________
(кепіл беруші бойынша деректер болған кезде толтырылады)
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
1. Төлеу туралы құжат: түрі ___________, № ____________, күні ______________
сомасы ______________________________________________________________

1. Документ об оплате: вид _________ № ________ на сумму ________________
2. ___________________________________________________________________
Дата подачи заявления: ______________ 20_____ г.
Дата приема заявления: ______________ 20_____ г.
Подпись заявителя: ___________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора _________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Примечание: Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___" ________ 20__ г. (подпись)
Приложение 56
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 10
к Инструкции по регистрации
залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
Форма
____________________________________________________________
(Филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
Заявление № ____________
о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
Я, _____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) (далее – Ф.И.О)
_______________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности) и место жительства
физического лица) проживающий (ая) по адресу
_______________________________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
Действующий от имени __________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании ___________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить:
Дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(Ф.И.О физического лица или наименование юридического лица залогодателя)
Вид объекта движимого имущества _________________________________________
(заполняются при наличии данных по залогодателю)
Прилагаю следующие документы:
1. Документ об оплате: вид ____________, № __________, дата ______________
на сумму ____________________________________________________________

2. Өкілеттікті растайтын құжат № ________________________________________
Күні ___________/__________________/_________________________________/
(өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә)
_______________________________________________________________ (өтінішті қабылдаған қызметкердің Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берілген күн: 20____ж. "____"_____________
Уақыты:__________сағ.________мин.
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: ______________________________________
____________________________________________________________________
Тексерілді: күні: ___ж.______________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ___________________________________________
Уақыты:__________сағ.________мин.
Ескертпе: Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Көрсетілетін қызметті алушы өзі көрсеткен тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекен-жайы, жұмыс орны, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы дұрыс екендігін, ал көрсетілген контактілерге жіберілген хабарлама (хабархат) тиісті және жеткілікті деп саналатындығын өзінің қолтаңбасымен растайды.
_______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
57-қосымша
Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
саласындағы статистикалық
және өзге де есептік ақпаратты
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу бойынша атқарылған жұмыс туралы есеп Есепті кезең 20___ ж__________ тоқсан.
Индекс: 1. РН
Индексі: ЖМТ. 1
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Мемлекеттік корпорация
Қайда ұсынылады: Әділет министрлігі
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне қарай
Жалғасы
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу бойынша атқарылған жұмыс туралы есеп
Есептік кезең
Көрсетілген қызметтер саны
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды цифрлық тіркеу
Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеудегі бас тартулардың саны
Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеуді тоқтата тұрудың саны
Құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру
Ақпараттық қызметтер
Қағаз түрінде
Электрондық
Қағаз түрінде
Электрондық
Тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерінжоспарды беру (сызбаны) қоса
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (құқық ауыртпалығы) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама
Жылжымайтын мүліктің болуы (жоқтығы) туралы анықтама (электронды қызметті қоспағанда)
Тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ағымдағы жылдың есептік кезеңі
өткен жылдың ұқсас кезең
Ұйымның атауы ______________________
Мекенжай _______________________
Электронды поштаның мекен-жайы_____________
Орындаушы _________________________(Т.А.Ә. қолы)
Телефон _________________________
Басқарма Төрағасының орынбасары__________________ (Т.А.Ә. қолы)
Күні "__" ____________________20 жыл М.О.
Ескерту: ”Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу бойынша атқарылған жұмыс туралы есепті” толтыру бойынша түсініктеме қосымшаға сәйкес.
Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
бойынша атқарылған жұмыс
туралы есепнысанға
қосымша
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу бойынша атқарылған жұмысы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме.

2. Документ, подтверждающий полномочие № ____________________________
Дата _________/______________/_______________________________________/
(подпись заявителя) (Ф.И.О заявителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись работника принявшего заявление)
Дата подачи заявления: "____" ___________ 20____ г.
Время:___________ час.__________ мин.
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: ________________________
Проверено: дата ____________________________ г.
Ф.И.О и подпись регистратора ________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Примечание:
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
Услугополучатель подтверждает своей подписью ознакомление с тем, что указанные
им адрес места жительства (места нахождения), места работы, абонентский номер
сотовой связи, электронный адрес достоверны, а уведомление (извещение),
направленное на указанные контакты, будет считаться надлежащим и достаточным.
_______________ "___"________20__ г. (подпись)
Приложение 57
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации в области
государственной регистрации
прав на недвижимое имущество
Форма
Отчет о проделанной работе по государственной регистрации прав на недвижимое имущество
Отчетный период __________ квартал 20___ г.
Индекс: 1. РН
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация
Куда представляется: Министерство юстиции
Срок представления: ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Продолжение
Отчет о проделанной работе по государственной регистрации прав на недвижимое имущество
Отчетный период
Количество оказанных услуг
Государственная регистрация прав на недвижимое имущество
Цифровая регистрация прав на недвижимое имущество
Количество отказов в регистрации прав на недвижимое имущество
Количество приостановлений регистрации прав на недвижимое имущество
Выдача дубликата правоустанавливающего документа
Информационные услуги
бумажная
электронная
бумажная
электронная
Выдача копий документов регистрационного дела заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы)
Справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристик
Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (без учета электронных услуг)
Справка о зарегистрированных и прекращенных правах
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
Наименование организации __________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель ______________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
__________________________________________________________________
Телефон ______________________
Заместитель Председателя Правления
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
__________________________________________________________________
Дата "___" ______________ 20__ года М.П.
Примечание: Пояснение по заполнению приведено в приложении к настоящему
"Отчету о проделанной работе по государственной регистрации прав на недвижимое имущество"
Приложение
к форме отчета о проделанной работе
по государственной регистрации
прав на недвижимое имущество
Пояснение по заполнению формы "Отчет о проделанной работе
по государственной регистрации прав на недвижимое имущество"

1. Осы түсініктеме "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу бойынша атқарылған жұмыс туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Есеп нысанын Мемлекеттік корпорация тоқсан сайын жасайды.
3. Есеп нысанына Мемлекеттік корпорацияның орындаушысы және Басқарма Төрағасының орынбасары тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Есептоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік тоқсанның, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 - бағанда "Есептік кезең" ағымдағы жылдың есептік кезеңіндегі және өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі мәлімет көрсетіледі.
2 - баған "Көрсетілген қызметтердің саны" ағымдағы жылдың есептік кезеңіндегі және өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі мәліметтерді қамтитын бағандарға бөлінеді және мынадай мәліметті қамтиды:
1 - бөлімде жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеу туралы;
2 - бөлімде жылжымайтын мүлiкке құқықтарды цифрлық тiркеу туралы;
3 - бөлімде "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеудегі бас тартулардың саны" екі бөлімшеден тұрады:
1) қағаз түрінде;
2) электрондық;
4 - бөлім “Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеудегі тоқтата тұрудың саны” екі бөлімшеден тұрады:
1) қағаз түрінде;
2) электрондық;
5 - бөлім құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру туралы;
6 - бөлім "Ақпараттық қызмет" 4 бөлімнен тұрады:
1) тіркеуші орган жоспармен қоса куәландырған тіркеу ісі құжаттарының берілген көшірмелердің саны;
2) жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамасына анықтамалар;
3) жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беру (электрондық қызметті қоспағанда);
4) тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамар
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
58-қосымша
Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
саласындағы статистикалық
және өзге де есептік ақпаратты
беру қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Мемлекеттік корпорацияның құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ ж__________ айы.
Индекс: 9. ЖМТТЖҰБ
Мерзімділігі: ай сайын.
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың
және астананың Мемлекеттік корпорацияның филиалдары.
Қайда ұсынылады: Мемлекеттік корпорация.
Ұсыну мерзімі: ай сайын есептік кезеңнен кейінгі келесі айдың 5-ші күніне.
жалғасы
Мемлекеттік корпорацияның құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер
р/с
Филиалдың атауы
Көрсетілген қызметтердің саны
Мемлекеттік корпорация арқылы құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерді енгізу бойынша берілген өтініштерді қабылдау және беру
түсті
енгізілді
Жеке тұлға
Заңды тұлға
Төлем соммасы
қайтару
Құжаттар толық емес
өтініш берушінің өтініші бойынша
1
2
3
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтердің саны
портал арқылы құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша берілген өтініштерді қабылдау және беру
Архивтық істердің саны
түсті
енгізілді
Жеке тұлға
Заңды тұлға
Төлем соммасы
қайтару
Құжаттар толық емес
өтініш берушінің өтініші бойынша
4
5
Филиалдың атауы
Мекенжай _________________________________________________
Электронды поштаның мекенжайы_____________________________
Орындаушы__________________________(Т.А.Ә., қолы)
Телефон _________________
Басшы ________________________________________________ (Т.А.Ә.,қолы)
Күні “___" ____________________ 20 ___ жыл
Тексеру: "Мемлекеттік корпорацияның құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме қосымшаға сәйкес.
Мемлекеттік корпорацияның
құқықтық кадастр цифрлық
жүйесіне ғимараттарды,
құрылыстарды және (немесе)
жылжымайтын мүлікке қайта
салынған олардың
құрамдастарының сәйкестендіру
және техникалық мәліметтерін
енгізу қызметінің негізгі
көрсеткіштері туралы
мәліметтер нысанына
қосымша
"Мемлекеттік корпорацияның құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о проделанной работе по государственной регистрации прав на недвижимое имущество" (далее - Форма).
2. Форма отчета составляется ежеквартально Государственной корпорацией.
3. Форма отчета подписывается исполнителем и заместителем Председателя Правления Государственной корпорации, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
4. Отчет представляется ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного квартала, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Отчетный период" - отражаются сведения за отчетный период текущего года и за аналогичный период прошлого года;
графа 2 "Количество оказанных услуг" подразделяется на графы содержащие сведения за отчетный период текущего года и за аналогичный период прошлого года и включает в себя сведения:
в разделе 1 о государственной регистрации прав на недвижимое имущество;
в разделе 2 об цифровой регистрации прав на недвижимое имущество;
раздел 3 "Количество отказов в регистрации прав на недвижимое имущество" включает два подраздела:
1) бумажная;
2) электронная;
раздел 4 "Количество приостановлений в регистрации прав на недвижимое имущество" включает два подраздела:
1) бумажная;
2) электронная;
в разделе 5 о выдаче дубликатов правоустанавливающего документа;
раздел 6 "Информационные услуги" включает в себя 4 подраздела:
1) количество выданных копий документов регистрационного дела заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы);
2) справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
3) справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (без учета электронных услуг);
4) справки о зарегистрированных прекращенных прав.
Приложение 58
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 9
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации в области
государственной регистрации
прав на недвижимое имущество
Форма
Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации
по внесению в цифровую систему правового кадастра идентификационных
и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих
на вновь созданное недвижимое имущество
Отчетный период _ месяц 20___ г.
Индекс: 9. УОРПОТОН
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц представляющих: филиалы Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Государственная корпорация
Срок представления: ежемесячно к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Продолжение
Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации
по внесению в цифровую систему правового кадастра идентификационных
и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих
на вновь созданное недвижимое имущество
№ п/п
Наименование филиала
Количество оказанных услуг
Прием и выдача заявлений по внесению в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество через Государственную корпорацию
поступило
внесено
физические лица
юридические лица
Сумма оплаты
Возвраты
не полный пакет документов
по ходатайству заявителя
1
2
3
продолжение таблицы
Количество оказанных услуг
Прием и выдача заявлений по внесению в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество через портал
Количество архивных материалов
поступило
внесено
физические лица
юридические лица
Сумма оплаты
возвраты
не полный пакет документов
по ходатайству заявителя
4
5
Наименование филиала _______________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
____________________________________________________________________
Телефон _______________________
Руководитель
____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата "___" ____________________ 20 ___ года
Примечание: Пояснение по заполнению приведено в приложении к форме сведений
об основных показателях деятельности Государственной корпорации по внесению
в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений
зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество.
Приложение
к форме сведений об основных
показателях деятельности
Государственной корпорации
по внесению в цифровую
систему правового кадастра
идентификационных
и технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество
Пояснение по заполнению формы "Сведения об основных показателях деятельности
Государственной корпорации по внесению в цифровую систему правового кадастра
идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или)
их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество"

1. Осы түсініктеме "Мемлекеттік корпорацияның құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Есеп нысанын Мемлекеттік корпорацияның филиалдары ай сайын жасайды.
3. Есеп нысанына Мемлекеттік корпорация филиалдарының орындаушысы және басшысы тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
4. Мәліметтер ай сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік айлық, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысан былайша толтырылады:
1 бағанда– реттік нөмірі көрсетіледі;
2 бағанда–Облыстар, республикалық манызы бар қалалардың және астананың Мемлекеттік корпорацияның филиалдарының атауы көрсетіледі;
3 бағанада - Мемлекеттік корпорация арқылы құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша берілген өтініштерді қабылдау және беру туралы мәліметтер көрсетіледі:
1) құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының техникалық және сәйкестендіру мәліметтерін енгізуге түскен өтініштердің саны;
2) құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне енгізілген ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтер;
3) жеке тұлғар саны;
4) заңды тұлғар саны;
5) техникалық паспортты бергені үшін төлем соммасы (теңге);
6) қайтарылғандар саны (толық емес құжаттар пакеті, арыз берушінің өтініші бойынша) қамтиды.
4 бағанада - портал арқылы құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының техникалық және сәйкестендіру мәліметтерін енгізу бойынша берілген өтініштерді қабылдау және беру саны көрсетіледі:
1) құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізуге түскен өтініштердін саны;
2) құқықтық кадастр цифрлық жүйесіне ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) жылжымайтын мүлікке қайта салынған олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтері;

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по внесению в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество" (далее-Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами Государственной корпорации.
3. Форма подписывается исполнителем и заместителем Председателя Правления Государственной корпорации.
4. Сведения представляются ежемесячно к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного месяца, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
7. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 - указывается порядковый номер;
в графе 2 - указывается наименование филиала Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы;
в графе 3 – указываются сведения о приеме и выдаче заявлений по внесению в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество через Государственную корпорацию, которые состоят из:
1) количества поступивших заявлений на внесение в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и(или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
2) внесенных в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
3) количества (физических лиц);
4) количества (юридических лиц);
5) оплаченной суммы за выдачу технического паспорта (тенге);
6) количества возвратов (не полный пакет документов, по ходатайству заявителя).
в графе 4 – указываются сведения о количестве принятых и выданных заявлений по внесению в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество через портал, которые состоят из:
1) количества поступивших заявлений на внесение в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и(или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
2) количества внесенных в цифровую систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;

3) жеке тұлғар саны;
4) заңды тұлғар саны;
5) техникалық паспортты бергені үшін төлем соммасы (теңге);
6) қайтарылғандар саны (толық емес құжаттар пакеті, арыз берушінің өтініші бойынша).
5 бағанда – архивтық істердің саны көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
59-қосымша
Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
саласындағы статистикалық
және өзге де есептік ақпаратты
беру қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Мемлекеттік корпорацияның ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметте Есепті кезең 20___ ж__________ айы.
Индекс: 10. ЖМТТЖҰБ
Мерзімділігі: ай сайын.
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: Облыстардың, республикалық манызы бар қалалардың
және астананың Мемлекеттік корпорация филиалдары.
Қайда ұсынылады: Мемлекеттік корпорация.
Ұсыну мерзімі: ай сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-ші күніне.
жалғасы
Мемлекеттік корпорацияның ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер
№ р/с
Филиал атауы
Көрсетілген қызметтердің саны
Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттарды Мемлекеттік корпорация арқылы беру жөніндегі өтініштерді қабылдау және беру
түсті
берілді
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
Төлем сомасы
қайтару
Құжаттар толық емес
қолжетімділік қамтамасыз етілмеген
1
2
3
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтердің саны
Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттарды цифрлық үкімет порталы арқылы беру жөніндегі өтініштерді қабылдау және беру
түсті
берілді
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
Төлем сомасы
қайтару
Құжаттар толық емес
қолжетімділік қамтамасыз етілмеген
4
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтердің саны
Дайындалған талап етілмеген техникалық паспорттардың саны және жылжымайтын мүлік объектілерінің түрлері бойынша архивтық істердің саны
Талап етілмеген құжаттар
Мұрағаттық істердің саны
Пәтер, жатақханадағы бөлме (2 жұмыс күні)
Тұрғын үйлер, гараждар, саяжай (4 жұмыс күні)
1000 м2 (5 жұмыс күні) дейін
1000 м2 астам 7 жұмыс күні)
Дайын құжаттарды беру
Барлық санаттағы істер
5
6
7
Филиалдың атауы
Мекенжай _________________________________________________
Электронды поштаның мекенжайы_____________________________
Орындаушы__________________________________(Т.А.Ә.,қолы)
Телефон _________________
Басшы __________________________________________________ (Т.А.Ә.,қолы)
Күні "___" ____________________ 20 ___ жыл
Ескерту: "Мемлекеттік корпорацияның ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме қосымшаға сәйкес.
Мемлекеттік корпорацияның
ғимараттарды, құрылыстарды
және (немесе) олардың
құрамдастарын мемлекеттік
техникалық зерттеп-қарау
бойынша қызметінің негізгі
көрсеткіштері туралы
мәліметтер нысанына
қосымша
"Мемлекеттік корпорацияның ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысаны толтыру бойынша түсініктеме

3) количества (физических лиц);
4) количества (юридических лиц);
5) оплаченной суммы за выдачу технического паспорта (тенге);
6) количества возвратов (не полный пакет документов, по ходатайству заявителя).
в графе 5 указывается количество архивных материалов.
Приложение 59
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 10
к Правилам предоставления
статистической и иной отчетной
информации в области
государственной регистрации
прав на недвижимое имущество
Форма
Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих
Отчетный период __________месяц 20___ г.
Индекс: 10. УОРПОТОН
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц представляющих: филиалы Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Государственная корпорация
Срок представления: ежемесячно к 5 числу следующего за отчетным периодом.
Продолжение
Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих
№ п/п
Наименование филиала
Количество оказанных услуг
Прием и выдача заявлений по выдаче технических паспортов на объекты недвижимого имущества через Государственную корпорацию
поступило
выдано
физические лица
юридические лица
Сумма оплаты
возвраты
не полный пакет документов
не обеспечен доступ
1
2
3
продолжение таблицы
Количество оказанных услуг
Прием и выдача заявлений по выдаче технических паспортов на объекты недвижимого имущества через Портал цифрового правительства
поступило
выдано
физические лица
юридические лица
Сумма оплаты
возвраты
не полный пакет документов
не обеспечен доступ
4
продолжение таблицы
Количество оказанных услуг
Количество изготовленных, невостребованных технических паспортов и количество архивных дел по видам объектов недвижимости
Невостребованные документы
Количество архивных дел
Квартир, комнат в общежитии (2 рабочих дня)
Жилые дома, гаражи, дачи (4 рабочих дней)
до 1000 м2 (5 рабочих дней)
Свыше 1000 м2 рабочих дней)
Находящиеся на выдаче
Всех категорий дел
5
6
7
Наименование филиала _________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
______________________________________________________________
Телефон ________________________
Руководитель __________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Дата "___" ____________________ 20 ___ года
Примечание: Пояснение по заполнению приведено в приложении к форме сведений об основных показателях деятельности Государственной корпорации по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих.
Приложение
к форме сведений об основных
показателях деятельности
Государственной корпорации
по государственному
техническому обследованию
зданий, сооружений и (или) их
составляющих
Пояснение по заполнению формы "Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих"

1. Осы түсініктеме "Мемлекеттік корпорацияның ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау бойынша қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Есеп нысанын Мемлекеттік корпорацияның филиалдары ай сайын жасайды.
3. Есеп нысанына Мемлекеттік корпорация филиалдарының орындаушысы және басшысы тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Мәліметтер ай сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Деректер есептік айлық, ағымдағы жылдың бөлінісінде, сондай-ақ мемлекеттік тіркелген сәттен бастап көрсетіледі.
7. Нысан былайша толтырылады:
1 бағанда – реттік нөмірі көрсетіледі;
2 бағанда –Облыстардың, республикалық манызы бар қалалардың және астананың Мемлекеттік корпорация филиалдарының атауы көрсетіледі;
3 бағанда – Мемлекеттік корпорация филиалдары арқылы техникалық паспорттарды қабылдауға және беруге өтініш нысаны көрсетіледі:
1) техникалық паспорттар беруге түскен өтініштердің саны;
2) берілген техникалық паспорттардың саны;
3) жеке тұлғалар саны;
4) заңды тұлғалар саны;
5) техникалық паспортты бергені үшін төленген соммасы(теңге);
6) қайтарылғандардың саны (құжаттар толық емес, жылжымайтын мүлік нысанына қол жетімділік қамтамасыз етілмеген).
4 бағанда – қабылдау және беруге техникалық паспорттардың өтініш порталы арқылы берудің нысаны;
1) техникалық паспорттар беруге түскен өтініштердің саны;
2) берілген техникалық паспорттардың саны;
3) жеке тұлғалар саны;
4) заңды тұлғалар саны;
5) техникалық паспортты бергені үшін төленген соммасы;
6) қайтарылғандардың саны (құжаттар толық емес, жылжымайтын мүлік нысанына қол жетімділік қамтамасыз етілмеген).
5 бағанда – дайындалған талап етілмеген техникалық паспорттардың саны және жылжымайтын мүлік объектілерінің түрлері бойынша мұрағаттық істердің сомы;
1) Пәтер, жатақханадағы бөлме (2 жұмыс күні);
2) тұрғын үйлер, гараждар, саяжай (4 жұмыс күні);
3) жылжымайтын мүлік объектілері 1000 м2 дейін (6 жұмыс күні);
4) жылжымайтын мүлік объектілері 1000 м2 астам ( 9 жұмыс күні).
6 бағанда – талап етілмеген құжаттар саны көрсетіледі;
7 бағанда – архивтық істердің саны көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению "Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих" (далее-Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами Государственной корпорации.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем филиала Государственной корпорации.
4. Сведения представляются ежемесячно к 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. Данные указываются в разрезе отчетного месяца, текущего года, а также с начала государственной регистрации.
Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 - указывается порядковый номер;
в графе 2 - указывается наименование филиала Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы;
в графе 3 - указываются сведения о приеме и выдаче технических паспортов через филиалы Государственной корпорации, которые состоят из:
1) количества поступивших заявлений на выдачу технических паспортов;2) количества выданных технических паспортов;
3) количества (физических лиц);
4) количества (юридических лиц);
5) оплаченной суммы за выдачу технического паспорта (тенге);
6) количества возвратов (не полный пакет документов, не обеспечен доступ к объекту недвижимости).
в графе 4 – указываются сведения о приеме и выдаче технических паспортов через портал, которые состоят из:
1) количества поступивших заявлений на выдачу технических паспортов;
2) количества выданных технических паспортов;
3) количества (физических лиц);
4) количества (юридических лиц);
5) оплаченной суммы за выдачу технического паспорта (тенге);
6) количества возвратов (не полный пакет документов, не обеспечен доступ к объекту недвижимости).
в графе 5 указываются сведения о количестве изготовленных, невостребованных технических паспортов и количестве архивных дел по видам объектов недвижимости которые подразделяются на:
1) квартиры, комнаты в общежитии (2 рабочих дня);
2) жилые дома, гаражи, дачи (4 рабочих дня);
3) объекты недвижимости до 1000 м2 (6 рабочих дней);
4) объекты недвижимости свыше 1000 м2 (9 рабочих дней).
в графе 6 указывается количество невостребованных документов;
в графе 7 указывается количество архивных дел.