Кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2026 жылғы 28 қаңтардағы № 2 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 2 ақпанда № 37933 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабынының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қаржылық мониторинг субъектілерімен жұмыс департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
___________________
"__"__________2025 г.
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
___________________
"__"__________2025 г.
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрі
___________________
"__"__________2025 г.
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
___________________
"__"__________2025 г.
2026 жылғы 28 қаңтардағы
№ 2 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Қаржы мониторингi субъектiлерiнің клиентті тиісінше тексеруі үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 15 ақпандағы № 56 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6107 болып тіркелген);
2. "Қаржы мониторингi субъектiлерiнің клиентті тиісінше тексеруі үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 15 ақпандағы № 56 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 506 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10932 болып тіркелген);
3. "Қаржы мониторингi субъектiлерiнің клиентті тиісінше тексеруі үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 15 ақпандағы № 56 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 5 сәуірдегі № 219 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15105 болып тіркелген).

О признании утратившими силу некоторых приказов
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 28 января 2026 года № 2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2026 года № 37933
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по работе с субъектами финансового мониторинга Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Ж. Элиманов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
___________________
"__" __________ 2025 г.
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
___________________
"__" __________ 2025 г.
"СОГЛАСОВАНО"
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
___________________
"__" __________ 2025 г.
"СОГЛАСОВАНО"
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
___________________
"__" __________ 2025 г.
Приложение к приказу
от 28 января 2026 года№ 2
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2010 года № 56 "Об утверждении Перечня документов, необходимых для надлежащей проверки клиента субъектами финансового мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6107);
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 506 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2010 года № 56 "Об утверждении Перечня документов, необходимых для надлежащей проверки клиента субъектами финансового мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10932);
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 апреля 2017 года № 219 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2010 года № 56 "Об утверждении Перечня документов, необходимых для надлежащей проверки клиента субъектами финансового мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15105).