"Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлеріне ақшалай ризықты, жәрдемақылар мен басқа да төлемдерді төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 7 ақпандағы № 55 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2026 жылғы 21 қаңтардағы № 11 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 22 қаңтарда № 37867 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлеріне ақшалай ризықты, жәрдемақылар мен басқа да төлемдерді төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 7 ақпандағы № 55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31871 болып тіркелген) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлеріне ақшалай ризықты, жәрдемақылар мен басқа да төлемдерді төлеу қағидалары мынадай мазмұндағы 8-1-тараумен толықтырылсын:
"8-1-тарау. Прокуратура органдары жүйесі қызметкерлерін қызмет бабында ауыстыру және жылжыту кезінде көтерме жәрдемақы төлеу
35-1. Қызметкерді қызмет бабында бір елді мекеннен екінші елді мекенге елу километрден астам қашықтыққа көшумен байланысты ауыстыру және жылжыту кезінде қызметкердің өзіне екі айлық ақшалай қаражат және онымен бірге көшіп келген әрбір отбасы мүшесіне жарты айлық ақшалай қаражат мөлшерінде көтерме жәрдемақы төленеді.
Көтерме жәрдемақыны есептеу үшін қызметкерді тағайындау күніндегі ақшалай қаражат қолданылады.
Егер зайыбы мен жұбайы прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлері болып табылған жағдайда, олардың қалған отбасы мүшелеріне көтерме жәрдемақы олардың таңдауы бойынша біреуіне осы жәрдемақыны алушының ақшалай қаражатының айлықақысынан төленеді.
35-2. Прокуратура органдары жүйесі қызметкерін қызмет бабында ауыстыру және жылжыту кезінде оған бюджет қаражаты есебінен он тоннаға дейін өз мүлкін тасымалдағаны үшін, сондай-ақ онымен бірге көшіп келген отбасы мүшелерін қоса алғанда, теміржол, су, автомобиль көлігінде жол жүргені үшін шығындар өтеледі.
Автомобиль жолдарының ұзындығы елді мекендердің шекаралары арасында кету пунктінен межелі пунктіне дейін айқындалады. Елді мекендер арасындағы қашықтық автомобиль жолдарының маңыздылық деңгейіне қарамастан, ең қысқа жол бойынша есептеледі.
35-3. Көтерме жәрдемақы төлеу үшін мынадай құжаттар:
1) еркін нысандағы баянат;
2) мүлікті тасымалдау жөніндегі құжаттар (шарт, тауар-көлік жүкқұжаты, орындалған жұмыстар актісі, фискалдық чек, кірісті кассалық ордер,  шот-фактура);

О внесении дополнения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 55 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 января 2026 года № 11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 января 2026 года № 37867
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 55 "Об утверждении Правил выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31871) следующее дополнение:
Правила выплаты денежного довольствия, пособий и прочих выплат сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, дополнить главой 8-1 следующего содержания:
"Глава 8-1. Выплата подъемного пособия при перемещении и выдвижении по службе сотрудников системы органов прокуратуры
35-1. При перемещении и выдвижении по службе сотрудника, связанных с переездом из одного населенного пункта в другой на удаление более пятидесяти километров, ему выплачивается подъемное пособие в размере двухмесячного денежного содержания на самого сотрудника и половины месячного денежного содержания на каждого члена семьи, переехавшего вместе с ним.
Для расчета подъемного пособия применяется денежное содержание на дату назначения сотрудника.
В случае если супруг и супруга являются сотрудниками системы органов прокуратуры, подъемное пособие на остальных членов их семьи выплачивается по их выбору одному из них из окладов денежного содержания получателя этого пособия.
35-2. При перемещении и выдвижении по службе сотрудника системы органов прокуратуры ему возмещаются за счет бюджетных средств затраты за перевозку до десяти тонн собственного имущества, а также за проезд на железнодорожном, водном, автомобильном транспорте, включая членов семьи, переехавших в месте с ним.
Протяженность автомобильных дорог определяется между границами населенных пунктов от пункта убытия до пункта назначения. Расстояние между населенными пунктами рассчитывается по кратчайшему пути, независимо от значения автомобильных дорог.
35-3. Основанием для выплаты подъемного пособия является приказ, изданный после предоставления следующих документов:
1) рапорт в произвольной форме;
2) документы по провозу имущества (договор, товарно-транспортная накладная, акт выполненных работ, фискальный чек, приходный кассовый ордер, счет-фактура);

3) жол жүру құжаттары;
4) прокуратура органдарының кадр бөлімшесі берген тағайындалған күнгі отбасы құрамы туралы анықтама;
5) отбасы мүшелерінің туыстығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) жиырма үш жасқа дейінгі адамдардың күндізгі оқу нысанының білім алушылары екендігі туралы оқу орнының анықтамасы;
7) қызметкердің асырауындағы ата-аналардың дербес табыс көзінің жоқтығы туралы құжаттар ұсынылғаннан кейін шығарылған бұйрық негіз болып табылады.
Қызметкерлердің отбасы мүшелері деп: жұбайы (зайыбы), ерлі-зайыптылардың біреуінің кәмелетке толмаған (асырап алған, асырауындағы немесе қорғаншылығындағы) балалары; жұбайының (зайыбының) білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын жиырма үш жасқа дейінгі балалары; мүгедектігі бар (асырап алынған, асырауындағы немесе қамқорлығындағы) балалар және жұбайының (зайыбының) он сегіз жасқа дейін мүгедектік белгіленген мүгедектігі бар балалары; қызметкердің асырауындағы ата-аналары мен жұбайының (зайыбының) ата-аналары түсініледі.
Асырауындағы адамдар деп құқық қорғау органы қызметкерінің табысы есебінен өмір сүретін және дербес табыс көзі жоқ отбасы мүшелері танылады.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бас Прокуроры Б. Асылов

3) проездные документы;
4) справка о составе семьи на дату назначения, выданная кадровым подразделением органов прокуратуры;
5) копии документов, подтверждающих родство членов семьи;
6) справка учебного заведения о том, что лица в возрасте до двадцати трех лет являются обучающимися очной формы обучения;
7) документы об отсутствии самостоятельного источника дохода у родителей, находящихся на иждивении сотрудника.
Под членами семьи сотрудников понимаются: супруга (супруг), совместные или одного из супругов несовершеннолетние дети (усыновленные, удочеренные, находящиеся на иждивении или под опекой); дети супруга (супруги), обучающиеся в организациях образования по очной форме обучения, в возрасте до двадцати трех лет; дети с инвалидностью (усыновленные, удочеренные, находящиеся на иждивении или под опекой) и дети с инвалидностью супруга (супруги), которым установлена инвалидность до восемнадцати лет; родители и родители супруга (супруги), находящиеся на иждивении сотрудника.
Под лицами, находящимися на иждивении, признаются члены семьи сотрудника правоохранительного органа, проживающие за счет его дохода и не имеющие самостоятельного источника дохода.".
2. Департаменту финансов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов