"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 52 бұйрығына және "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 713 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 16 қаңтардағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 19 қаңтарда № 37854 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36281 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау, жекеше әріптесті айқындау жөнінде конкурс (аукцион) және тікелей келіссөздер жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының мониторингін жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылу мониторингін жүргізу және бағалау мәселелерін қамтитын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
112-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"112. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар конкурсты ұйымдастырушының бастамасы бойынша немесе әлеуетті жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде енгізіледі.
Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірілмейтін мерзімде, ал жекеше әріптесті айқындау бойынша қайталама конкурс өткізілетін жағдайда – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірілмейтін мерзімде конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы хабарлайды.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік веб-порталында конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап конкурстық өтінімдерді беру мерзімінің өтуі өзгертілген конкурстық құжаттама орналастырылғанға дейін тоқтатыла тұрады.
Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар жобасын осы Қағидалардың 2-тарауының 6-параграфында белгіленген тәртіппен сараптамаларға және келісуге жібереді.";
136-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 52 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства" и приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 713 "Об утверждении Правил приема объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2026 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2026 года № 37854
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 52 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36281) следующие изменения:
в Правилах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства, включающие вопросы планирования проектов государственно-частного партнерства, проведения конкурса (аукциона) и прямых переговоров по определению частного партнера, проведения мониторинга договоров государственно-частного партнерства, проведения мониторинга и оценки реализации проектов государственно-частного партнерства (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 112 изложить в следующей редакции:
"112. Изменения и (или) дополнения в конкурсную документацию вносятся по инициативе организатора конкурса или в ответ на запрос потенциального частного партнера.
Для внесения изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения срока представления конкурсных заявок объявляет о внесении изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию, а в случае проведения повторного конкурса по определению частного партнера – в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
С даты размещения объявления о внесении изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию на веб-портале государственно-частного партнерства, течение срока подачи конкурсных заявок приостанавливается до размещения измененной конкурсной документации.
Организатор конкурса направляет проект изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию на экспертизы и согласование в порядке, установленном параграфом 6 главы 2 настоящих Правил.";
пункт 136 изложить в следующей редакции:

"136. Конкурстық өтінімдерді қарауды және іріктеуді Комиссия конкурстық құжаттамада белгіленген үздік конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттарын, оның ішінде мынадай өлшемшарттарды:
1) конкурстық құжаттамада көзделген мемлекеттік міндеттемелерді төлеу көлемінен аспайтын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу көлемін;
2) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу мерзімін;
3) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру үшін тартуға жататын жекеше әріптес қаражатының көлемін;
4) мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану мерзімдерін (айлар, жылдар);
5) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты объектісінің техникалық-экономикалық көрсеткіштерін;
6) елішілік құндылық үлесі бойынша ақпаратты;
7) іске асырылған жобалардың тәжірибесін (мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының объектісіне ұқсас объектілерді салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану тәжірибесінің болуы (дербес не қатысушы ретінде өзге тұлғалармен бірлесіп);
8) білікті мамандардың болуын;
9) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартында көзделген қызметті жүзеге асыру кезінде өндірілетін тауарларға, орындалатын жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге арналған шекті бағаларды (тарифтерді), осындай бағаларға (тарифтерге) үстемеақыларды;
10) жекеше әріптес өзіне қабылдайтын тәуекелдерді ескере отырып жүзеге асырады.";
147-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"147. Конкурсты ұйымдастырушы мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының жобасын, оның ішінде оған тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде келісуге, конкурстық өтінімді үздік деп тану туралы хаттаманың көшірмелерін қоса бере отырып, бюджетті атқару жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органға, сондай-ақ табиғи ресурстар салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға (табиғи монополиялар салаларында іске асырылатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша) жібереді.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының жобасын келісу, оның ішінде оған тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде, келісу не әрбір қаралатын мәселе бойынша келіспеу себептері көрсетіле отырып, келіспеу туралы хат түрінде ресімделеді.";
223-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"223. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер болмаған жағдайда тіркеуді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесі Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 27 маусымдағы № 328 бұйрығымен бекітілген Бюджеттің қазынашылық атқарылуы және оларға кассалық қызмет көрсету рәсімдерінің, қазынашылық есепке алу және мониторинг рәсімдерінің 14-тарауына сәйкес жүзеге асырады.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер болмаған жағдайда мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын тіркеу бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның (республикалық жобалар бойынша) не мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның (жергілікті жобалар бойынша) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелердің жоқ екендігі туралы растайтын хаты ұсынылған кезде тиісті бюджет комиссиясының шешімінсіз жүзеге асырылады.";

"136. Рассмотрение и отбор конкурсных заявок осуществляются Комиссией с учетом критериев определения лучшей конкурсной заявки, установленных конкурсной документацией, в том числе следующих критериев:
1) объем выплат государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства, который не может превышать объем выплат государственных обязательств, предусмотренный конкурсной документацией;
2) срок выплат государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства;
3) объем средств частного партнера, подлежащих привлечению для реализации проекта государственно-частного партнерства;
4) сроки строительства, создания, реконструкции, модернизации и (или) эксплуатации объекта государственно-частного партнерства (месяцы, лет);
5) технико-экономические показатели объекта договора государственно-частного партнерства;
6) информация по доле внутристрановой ценности;
7) опыт реализованных проектов (наличие опыта строительства, создания, реконструкции, модернизации и (или) эксплуатации объектов (самостоятельно либо совместно с иными лицами в качестве участника), аналогичных объекту договора государственно-частного партнерства);
8) наличие квалифицированных специалистов;
9) предельные цены (тарифы) на производимые товары, выполняемые работы, оказываемые услуги, надбавки к таким ценам (тарифам) при осуществлении деятельности, предусмотренной договором государственно-частного партнерства;
10) риски, принимаемые на себя частным партнером.";
пункт 147 изложить в следующей редакции:
"147. Организатор конкурса направляет на согласование проект договора государственно-частного партнерства, в том числе при внесении в него соответствующих изменений и (или) дополнений, с приложением копий протокола о признании лучшей конкурсной заявки, в центральный либо местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, а также в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий (по проекту государственно-частного партнерства, реализуемому в сферах естественных монополий).
Согласование проекта договора государственно-частного партнерства, в том числе при внесении в него соответствующих изменений и (или) дополнений, оформляется в виде письма о согласовании, либо не согласовании с отражением причин несогласования по каждому рассматриваемому вопросу.";
пункт 223 изложить в следующей редакции:
"223. Регистрация договора государственно-частного партнерства, в том числе в случае отсутствия государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства, осуществляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением, в соответствии с главой 14 Процедур казначейского исполнения бюджета и их кассового обслуживания, процедуры казначейского учета и мониторинга, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2025 года № 328.
В случае отсутствия государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства регистрация договора государственно-частного партнерства осуществляется без решения соответствующей бюджетной комиссии при предоставлении подтверждающего письма центрального уполномоченного органа по бюджетной политике (по республиканским проектам) либо местного уполномоченного органа по государственному планированию (по местным проектам) об отсутствии государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства.";

Осы Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Осы Қағидаларға 13-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 713 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12487 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жекеше әріптес МЖӘ шартының талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін мемлекеттік меншікке беру мерзімі басталған кезден бастап отыз жұмыс күні ішінде республикалық меншікке жататын МЖӘ объектілеріне қатысты – тиісті саланың уәкілетті мемлекеттік органына немесе коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектілеріне қатысты – облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарына объектіні мемлекеттік меншікке беру туралы өтінішпен жүгінеді.
Егер МЖӘ шартында өзгеше белгіленбесе, МЖӘ объектісін мемлекеттік меншікке беру мерзімінің басталған кезі "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 4-тармағына сәйкес объектіні пайдалануға қабылдау актісін бекіту күні болып табылады.
Жекеше әріптес МЖӘ объектілерін мемлекеттік меншікке беру үшін тиісті саланың уәкілетті мемлекеттік органына немесе облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарына өтінішпен бірге осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау кезінде жекеше әріптес ұсынатын құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсынады.
Жекеше әріптес МЖӘ объектісін мемлекеттік әріптеске МЖӘ шартының талаптарына сәйкес келетін тиісті техникалық жағдайда беруді қамтамасыз етеді.";
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларына қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы секторын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны алғашқы ресми жарияланған күннен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 13 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 713 "Об утверждении Правил приема объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12487) следующие изменения:
в Правилах приема объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Частный партнер в течение тридцати рабочих дней с момента наступления срока передачи объекта ГЧП в государственную собственность в соответствии с условиями договора ГЧП, обращается в уполномоченный государственный орган соответствующей отрасли – в отношении объектов ГЧП, относящихся к республиканской собственности или местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы) – в отношении объектов ГЧП, относящихся к коммунальной собственности, с заявлением о передаче объекта в государственную собственность.
Если иное не установлено договором ГЧП моментом наступления срока передачи объекта ГЧП в государственную собственность является дата утверждения акта приемки объекта в эксплуатацию в соответствии с пунктом 4 статьи 73 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
Частный партнер вместе с заявлением представляет документы, согласно Перечню документов, представляемых частным партнером при приеме объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность согласно приложению к настоящим Правилам в уполномоченный государственный орган соответствующей отрасли или местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы) для передачи объектов ГЧП в государственную собственность.
Частный партнер обеспечивает передачу объекта ГЧП государственному партнеру в надлежащем техническом состоянии, соответствующем требованиям договора ГЧП.";
приложение к Правилам приема объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Департаменту инвестиционной политики и развития финансового сектора Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 16 қаңтардағы
№ 4 Бұйрыққа 1-қосымша
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларын
жоспарлау, жекеше әріптесті
айқындау жөнінде конкурс
(аукцион) және тікелей
келіссөздер жүргізу,
мемлекеттік-жекешелік
әріптестік шарттарының
мониторингін жүргізу,
мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларының іске
асырылу мониторингін жүргізу
және бағалау мәселелерін
қамтитын мемлекеттік-
жекешелік әріптестік жобаларын
жоспарлау және іске асыру
қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы техникалық-экономикалық негіздемесінің құрылымы
Атауы
Толтыру бойынша ұсынымдар
1. Жобаның паспорты
Жобаның атауы
жобаның толық атауы көрсетіледі
Мемлекеттік әріптес
мемлекеттік әріптестің толық атауы көрсетіледі
Конкурсты ұйымдастырушы
конкурсты ұйымдастырушының толық атауы көрсетіледі
Жобаның қысқаша сипаттамасы
жобаның мәні, оның ішінде жобаның ауқымы, жобаның қуаты, мемлекеттік-жекешелік әріптестік схемасы бойынша жобаны іске асырудан негізгі пайда алушылар көрсетіледі
Жобаны іске асыру саласы (аясы)
экономиканың саласы (аясы) көрсетіледі
Іске асыру орны
жобаны іске асыру орны көрсетіледі (мекенжайы не талаптары не орналасқан жерінің сипаттамасы)
Іске асыру мерзімдері мен кезеңдері
жобаны іске асыру мерзімдері мен кезеңдері көрсетіледі
Жобаның құны
мыналар:
1) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының ақпараттық парағы шеңберінде есеп айырысу үшін қабылданған ұлттық валютадағы және шетел валютасындағы (қажет болған жағдайда) жобаның жоспарланған жалпы құны, оның ішінде: инвестициялық шығасылар; пайдалану шығындары; өзге де шығасылар;
2) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын қаржыландырудың болжамды көздері;
мемлекеттік қолдаудың болжамды түрлері мен мөлшерлері көрсетіледі.
Жобаның мақсаттары мен міндеттері
жобаның мақсаттары мен міндеттері көрсетіледі
Жекеше әріптесті айқындаудың болжамды тәсілі
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес жекеше әріптесті айқындау тәсілі көрсетіледі
Байланыс деректері
әзірлеуші өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, байланыс телефоны және электрондық поштасының мекенжайы (мекенжайлары) көрсетіледі

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 января 2026 года № 4
Приложение 6
к Правилам планирования
и реализации проектов
государственно-частного партнерства,
включающие вопросы
планирования проектов
государственно-частного
партнерства, проведения
конкурса (аукциона) и прямых
переговоров по определению
частного партнера, проведения
мониторинга договоров
государственно-частного партнерства,
проведения мониторинга
и оценки реализации проектов
государственно-частного партнерства
Форма
Структура технико-экономического обоснования проекта государственно-частного партнерства
Наименование
Рекомендации по заполнению
1. Паспорт проекта
Наименование проекта
указывается полное наименование проекта
Государственный партнер
указывается полное наименование государственного партнера
Организатор конкурса
указывается полное наименование организатора конкурса
Краткое описание проекта
указывается суть проекта, в том числе масштаб проекта, мощность проекта, основные выгодополучатели от реализации проекта по схеме государственно-частного партнерства
Сфера (отрасль) реализации проекта
указывается сфера (отрасль) экономики
Место реализации
указывается место реализации проекта (адрес либо требования, либо описание местоположения)
Сроки и этапы реализации
указываются сроки и этапы реализации проекта
Стоимость проекта
указывается:
1) планируемая общая стоимость проекта в национальной валюте и иностранной валюте (при необходимости), принятой для расчетов в рамках информационного листа проекта государственно-частного партнерства, в том числе: инвестиционные издержки; эксплуатационные издержки; прочие издержки;
2) предполагаемые источники финансирования проекта государственно-частного партнерства;
3) предполагаемые виды и размеры государственной поддержки.
Цели и задачи проекта
указываются цели и задачи проекта
Предполагаемый способ определения частного партнера
указывается способ определения частного партнера согласно статье 31 Закона Республики Казахстан "О государственно-частном партнерстве"
Контактные данные
указываются фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, контактный телефон и адрес (адреса) электронной почты представителя разработчика

2. Кіріспе
Жобаны іске асыру қажеттігінің негіздемесі
мыналар:
1) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкестігі;
2) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру арқылы шешу жоспарланып отырған саладағы (өңірдегі) проблема;
3) әлеуетті жекеше әріптестер тарапынан мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыруға мүдделіліктің болуы туралы ақпарат көрсетіледі
Ұқсас жобаларды іске асыру тәжірибесі
экономиканың осы саласында (аясында) ұқсас мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іске асырудың халықаралық және/немесе қазақстандық оң тәжірибесі көрсетіледі
мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісі және мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісінің құрамына кірмейтін өзге де мүлік туралы ақпарат
мыналар:
1) мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісінің және мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісінің құрамына кірмейтін (меншік, баланс ұстаушы, шектеулер мен ауыртпалықтар), бірақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасында пайдаланылатын өзге де мүліктің құқықтық мәртебесі;
2) жобаны іске асыру барысындағы және оны іске асыру аяқталғаннан кейінгі жобаға қатысушылардың әрқайсысының мүліктік құқықтарының көлемі көрсетіледі.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін реконструкциялау, жаңғырту, күрделі жөндеу немесе дамыту кезінде оның ретроспективасы (объектінің пайдалануға берілген күні, реконструкциялау, жаңғырту, күрделі жөндеу бойынша жүргізілген жұмыстар және осы объектіге қатысты басқа да мәліметтер) қоса беріледі.
Археологиялық және мемлекет ерекше қорғайтын өзге де объектілердің жоспарланған мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының мәселелері қозғалған жағдайда, осы объектілердің жай-күйі, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының оларға әсері туралы мәліметтер келтіріледі.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының табиғи монополиялар салаларына тиесілілігі
негізгі қаражатты қайта бағалау, соңғы күнтізбелік үш жылда іске асырылған инвестициялық бағдарламалар, табиғи монополиялар субъектісі қызметінің техникалық сараптамасы, объектілердің техникалық жай-күйін куәландыру туралы ақпаратты және басқа да мәліметтерді қоса алғанда, мемлекеттік-жекешелік әріптестікке берілетін табиғи монополиялар субъектісінің мүліктік кешені туралы ақпарат көрсетіледі
3. Институционалдық бөлім
мыналар:
1) тараптардың өзара іс-қимыл жасау тетіктері, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының әрбір тарапының, оның ішінде үшінші тұлғалардың инвестициялық және инвестициядан кейінгі кезеңде жауапкершілігі (тараптардың өзара іс-қимыл схемасын қоса) туралы ақпарат;

2. Введение
Обоснование необходимости реализации проекта
указываются:
1) соответствие документам Системы государственного планирования;
2) проблема в отрасли (регионе), которую планируется решить посредством реализации проекта государственно-частного партнерства;
3) информация о наличии заинтересованности реализации проекта государственно-частного партнерства со стороны потенциальных частных партнеров.
Опыт реализации аналогичных проектов
указывается международный и/или казахстанский положительный опыт реализации аналогичных проектов государственно-частного партнерства в данной отрасли (сфере) экономики
Информация об объекте государственно-частного партнерства и ином имуществе, не входящем в состав объекта государственно-частного партнерства
указывается:
1) правовой статус объекта государственно-частного партнерства и иного имущества, не входящего в состав объекта государственно-частного партнерства (собственность, балансодержатель, ограничения и обременения), но используемого в проекте государственно-частного партнерства;
2) объем имущественных прав каждого из участников проекта в ходе реализации проекта и по окончании его реализации.
При реконструкции, модернизации, капитальном ремонте или развитии объекта государственно-частного партнерства прилагается его ретроспектива (дата ввода в эксплуатацию объекта, проведенные работы по реконструкции, модернизации, капитальному ремонту и другие сведения, связанные с данным объектом).
В случае затрагивания вопросов планируемого проекта государственно-частного партнерства археологических и иных особо охраняемых государством объектов, приводятся сведения о состоянии данных объектов, а также о влиянии на них проекта государственно-частного партнерства.
Принадлежность проекта государственно-частного партнерства к сферам естественных монополий
указывается информация о передаваемом в государственно-частного партнерства имущественном комплексе субъекта естественных монополий, включая информацию о переоценке основных средств, реализованных инвестиционных программах за последние три календарных года, технической экспертизы деятельности субъекта естественных монополий, освидетельствовании технического состояния объектов и другие сведения
3. Институциональный раздел
указывается:
1) информация о механизмах взаимодействия сторон, ответственности каждой стороны проекта государственно-частного партнерства, в том числе третьих лиц (с приложением схемы взаимодействия сторон) в инвестиционном и постинвестиционном периоде;

2) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы шеңберінде қызметтің болжамды түрлері, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестікке берілуі жоспарланбайтын қызмет түрлері туралы ақпарат;
3) институционалдық шешімдер бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асырудың балама нұсқаларының салыстырмалы талдауы көрсетіледі
4. Маркетингтік бөлім
мыналар:
1) экономиканың (өңірдің) саласы (аясы) проблемасының сипаттамасы;
2) сұраныстың сандық параметрлерін, оның тенденцияларын талдау және негіздеу немесе мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы шеңберінде өндіруге жоспарланған өнімге (тауарларға/көрсетілетін қызметтерге) қажеттілікті бағалау;
3) саладағы (өңірдегі) ағымдағы ахуал ескеріле отырып және тұтынушылар санаттары бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру нәтижесінде жүргізілетін өнімдердің (тауарлардың/көрсетілетін қызметтердің) көлемдерін, түрлерін және бағаларын талдау;
4) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру үшін қажетті шикізат, материалдар, жабдықтар нарығын талдау, оның ішінде өнімнің өндірушілері мен жеткізушілері, бағалары, сапасы және жеткізу шарттары бойынша салыстырмалы талдау;
5) жобаның инвестициялық та, инвестициядан кейінгі кезеңде де тиісті біліктілігі бар мамандармен қамтамасыз етілуін талдау, сондай-ақ қажет болған жағдайда шетелдік мамандарды тартудың негіздемесі;
6) SWOT-талдау (Strengths (күшті жақтары), Weaknesses (әлсіз жақтары), Opportunities (мүмкіндіктер), Threats (қатерлер) - мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру шеңберінде болжанатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің әлеуетті күшті және әлсіз жақтарын, мүмкіндіктері мен қатерлерін айқындау және бағалау) көрсетіледі. Пайдаланылған ақпарат көздері мен маркетингтік зерттеулерді жүргізу әдістемелері жүргізілген маркетингтік зерттеулер туралы есеппен бірге міндетті түрде көрсетіледі
5. Қаржылық бөлім
мыналар:
1) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы шеңберінде салынуы жоспарланған инвестициялар көлемі, оның ішінде: есептеулермен расталған мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін салудың (құрудың) болжамды құны;
2) пайдалану шығасыларының (өндірістік шығасылардың, күтіп-ұстауға арналған ағымдағы шығыстардың) есебі;
3) жобаны қаржыландыру үшін қарыз қаражатын тартудың қолайлы параметрлерін айқындау;
4) есептеулердің негіздемелері мен тарифтердің елдегі, өңірдегі әлеуметтік-экономикалық жағдайға ықпалы туралы мәліметтер қоса берілген көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) арналған тарифтердің (бағалардың, алымдар мөлшерлемелерінің) алдын-ала есептеулері;

2) предполагаемые виды деятельности в рамках проекта государственно-частного партнерства, а также информация о видах деятельности, которые не планируются к передаче в государственно-частного партнерства;
3) сравнительный анализ альтернативных вариантов реализации проекта государственно-частного партнерства по институциональным решениям.
4. Маркетинговый раздел
указываются:
1) описание проблемы отрасли (сферы) экономики (региона);
2) анализ и обоснование количественных параметров спроса, его тенденций или оценку необходимости в продукции (товаров/услуг), планируемой к производству в рамках проекта государственно-частного партнерства;
3) анализ объемов, видов и цен на продукцию (товары/услуги), которая производится с учетом текущей ситуации в отрасли (регионе) и в результате реализации проекта государственно-частного партнерства по категориям потребителей;
4) анализ рынков сырья, материалов, оборудования, необходимых для реализации проекта государственно-частного партнерства, в том числе сравнительный анализ по производителям и поставщикам, ценам, качеству и условиям поставки продукции;
5) анализ обеспеченности проекта специалистами соответствующей квалификации как в инвестиционный, так и в постинвестиционный период, а также, в случае необходимости, обоснование привлечения иностранных специалистов;
6) SWOT – анализ (Strengths (сильные стороны), Weaknesses (слабые стороны), Opportunities (возможности), Threats (угрозы) – определение и оценка потенциальных сильных и слабых сторон, возможностей и угроз товаров, работ, услуг, предполагаемых в рамках реализации проекта государственно-частного партнерства). Обязательно указываются используемые источники информации и методики проведения маркетинговых исследований
5. Финансовый раздел
указываются:
1) объем инвестиций, планируемых к вложению в рамках проекта государственно-частного партнерства, в том числе: предполагаемая стоимость строительства (создания) объекта государственно-частного партнерства, подтвержденная расчетами;
2) расчет эксплуатационных издержек (производственных издержек, текущих расходов на содержание);
3) определение приемлемых параметров привлечения заемных средств для финансирования проекта;
4) предварительный расчет тарифов (цен, ставок сборов) на услуги (товары, работы) с приложением обоснований расчетов и сведений о влиянии тарифов (цен, ставок сборов) на социально-экономическую ситуацию в стране, регионе;

5) егер жұмыс істеп тұрған объектілерді жаңғырту, реконструкциялау немесе күрделі жөндеу жоспарланса, мыналарды:
ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) жоспарлы және нақты көлемі туралы ақпаратты;
көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) түрлері бөлінісінде қолданыстағы тарифтер мен тарифтік сметалар туралы ақпаратты;
реттелмей көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) болған жағдайда көрсетілетін түрлері мен көлемі туралы ақпаратты; қаржылық есептілікті;
тарифте ескерілетін қолданыстағы амортизациялау әдістері туралы ақпаратты;
бұрын іске асырылған инвестициялық бағдарламаны (жобаны) қаржыландырудың нақты шарттары мен мөлшері туралы ақпаратты;
бұрын іске асырылған инвестициялық бағдарламалардың нақты орындалу көрсеткіштерін инвестициялық бағдарламаларда бекітілген көрсеткіштермен салыстыру туралы ақпаратты;
қол жеткізілген нақты көрсеткіштердің бекітілген инвестициялық бағдарламалардағы көрсеткіштерден ауытқуы болған жағдайда оның себептерін түсіндіруді;
субъектінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын) тұтынушылардың, болған жағдайда, дебиторлық берешектерінің деңгейін және кредиторлық берешек төлемдерін төмендету жөніндегі кешенді іс-шараларды;
болған жағдайда, нормативтік шығындарды азайту және (немесе) нормативтен тыс шығындарды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарын қамтитын, соңғы үш жылда жұмыс істеп тұрған табиғи монополиялар субъектісі туралы ақпарат;
6) мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қажеттігі мен мүмкіндігін және жекеше әріптестің шығындарын өтеу және кірістер алу көздерін талдаудың нәтижелері, оның ішінде түрлері, көлемі, мерзімдері мен оларды ұсынудың болжамды шарттары;
7) ақша қаражатының қозғалысын есептеу және кірістер мен шығыстар туралы есеп;
8) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының тиімді мерзімін айқындау;
9) дисконттау әдістерінің көмегімен жобаны талдау, оның ішінде келтірілген таза құнды есептеу (Net Present Value – NPV), ішкі кірістілік нормасы (Internal Rate of Return, IRR), дисконтталатын пайда мен шығындардың арақатынасы, дисконтталған өтелімділік мерзімі;
10) жобаның сезімталдығын талдау және шығынсыздық шектерін есептеу;
11) бюджеттің таза пайдасының, бюджеттің келтірілген таза кірісінің (мемлекеттік бюджеттің NPV), бюджеттің кірістілігінің ішкі нормасының (мемлекеттік бюджеттің IRR) көрсеткіштерін есептеу;
12) есептеулерді келтіре отырып, жобаны іске асырудың балама нұсқаларын салыстырмалы талдау көрсетіледі.
Жобаны іске асырудың балама нұсқаларын есептеу бюджет саясаты жөніндегі уәкілетті орган бекіткен Мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асыру, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларының Мемлекеттік инвестициялық жобаны іріктеу әдістемесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асырудың қаржылық-экономикалық модельдері (бұдан әрі – ҚЭМ) формулалар мен қабылданған болжамдар көрсетіле отырып жасалады.
Алдын ала есептеулер ашылатын формулалармен Microsoft Office Excel форматында жүргізіледі және қағаз және электрондық жеткізгіште ұсынылады.

5) информация о действующем субъекте естественных монополий за последние три года, в случае, если планируется модернизация, реконструкция или капитальный ремонт действующих объектов, включающая в себя:
информацию о плановых и фактических объемах предоставляемых регулируемых услуг (товаров, работ);
информацию о действующих тарифах и тарифных смет, разрезе видов услуг (товаров, работ);
информацию об оказываемых видах и объемах, не регулируемых услуг (товаров, работ) в случае наличия таковых; финансовую отчетность;
информацию о применяемых методах амортизации учитываемой в тарифе;
информацию о фактических условиях и размерах финансирования ранее реализованной инвестиционной программы (проекта);
информацию о сопоставлении фактических показателей исполнения ранее реализованных инвестиционных программ с показателями, утвержденными в инвестиционных программах;
разъяснение причин отклонения достигнутых фактических показателей от показателей в утвержденных инвестиционных программах, при наличии таковых;
комплексные мероприятия по снижению уровня дебиторской задолженности потребителей регулируемых услуг (товаров, работ) субъекта, и выплат кредиторской задолженности, случае наличия таковых; план мероприятий по снижению нормативных и (или) ликвидация сверхнормативных потерь в случае их наличия.
6) результаты анализа необходимости и возможности предоставления мер государственной поддержки и источников возмещения затрат и получения доходов частного партнера, в том числе предполагаемые виды, объемы, сроки и условия их предоставления;
7) расчет потока денежных средств и отчет о прибылях и убытках;
8) определение эффективного срока проекта государственно-частного партнерства;
9) анализ проекта с помощью методов дисконтирования, в том числе расчет чистой приведенной стоимости (Net Present Value – NPV), внутренней нормы доходности (Internal Rate of Return, IRR), отношения дисконтируемых выгод и затрат, дисконтированного срока окупаемости;
10) анализ чувствительности проекта и расчет границ безубыточности;
11) расчет показателей чистых бюджетных выгод, бюджетного чистого приведенного дохода (NPV государственного бюджета), бюджетной внутренней нормы доходности (IRR государственного бюджета);
12) сравнительный анализ альтернативных вариантов реализации проекта с приведением расчетов.
Расчет альтернативных вариантов реализации проекта производится в соответствии с Методикой отбора государственного инвестиционного проекта Правил планирования, рассмотрения, отбора, реализации, мониторинга и оценки реализации государственных инвестиционных проектов, утвержденных уполномоченным органом по бюджетной политике.
Финансово-экономические модели (далее – ФЭМ) реализации проекта государственно-частного партнерства составляется с указанием формул и принятых допущений.
Предварительные расчеты производятся в формате Microsoft Office Excel с раскрывающими формулами, и представляются на бумажном и электронном носителе.

6. Әлеуметтік-экономикалық бөлім
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының әлеуметтік-экономикалық тиімділігін бағалау әдістемесіне сәйкес әлеуметтік-экономикалық тиімділікті бағалау көрсетіледі
7. Техникалық-технологиялық бөлім
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының ерекшеліктерін ескере отырып бөлімде мыналар:
1) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру нәтижесінде құрылатын объектінің жоспарланатын физикалық параметрлері мен техникалық сипаттамалары;
2) жобаны іске асырудың таңдалған оңтайлы нұсқасының негіздемесімен техникалық-технологиялық шешімдердің сипаттамасы және салыстырмалы талдауы;
3) шикізатты, материалдарды, жабдықтарды әлеуетті жеткізушілердің көздері мен орналасқан жерлеріне, өнімді (тауарларды/көрсетілетін қызметтерді) тұтынушыларға және өңірдің географиялық ерекшеліктерін ескере отырып көлік магистральдарына жақындығына қатысты жобаның іске асырылу орнының негіздемесі;
4) қабылданған техникалық-технологиялық шешімдерді ескере отырып жобаның қуатының есептік негіздемесі;
5) жобаны іске асыру болжанатын өңірдің инфрақұрылымына жобаның әсерін бағалау;
6) таңдалған жобалық жабдықтың негіздемесі, оның ішінде бұрыннан пайдаланылып жүрген жабдықпен технологиялық үйлесімдігі (егер бұл жобаны іске асыру шеңберінде болжанатын болса), "баға-сапа" оңтайлы арақатынасы, жабдықты таңдау бойынша балама нұсқалар, инновациялық жабдықты қолдану, ноу-хауды пайдалану, жобада сапа стандарттарын пайдалану, жобаға қойылатын техникалық және технологиялық талаптарды белгілейтін нормативтік құжаттар;
7) еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы нормалары;
8) қолда бар көлік кіреберістері мен құралдарын, энергиямен, жылумен, сумен жабдықтауды және кәрізді ескере отырып, жобаны іске асырудың инженерлік құрылыстармен қамтамасыз етілуі, сондай-ақ қоймалық үй-жайлармен қамтамасыз етілуі;
9) жоба бойынша уақыт ішіндегі іс-шаралардың бірізділігі мен ұзақтығы графикалық түрде көрсетілген, мемлекеттік-жекешелік әріптестікке беруге ұсынылатын объектіні құру/реконструкциялау мерзімін, оны іске асыру жылдары бойынша және технологиялық кезеңдері бойынша пайдалану мерзімін көрсететін жобаны іске асыру кестесі (жоспар-кесте);
10) қоршаған ортаға әсерді бағалау туралы мәліметтер қамтылады
8. Тәуекелдерді бөлу
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тәуекелдерін бөлу және бағалау әдістемесіне сәйкес мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының тәуекелдерін бөлу және бағалау талдауы көрсетіледі
9. Жоба бойынша тұжырымдар
мыналар:

6. Социально-экономический раздел
указывается оценка социально-экономической эффективности в соответствии с Методикой оценки социально-экономической эффективности проектов государственно-частного партнерства согласно приложению 10 к настоящему приказу
7. Технико-технологический раздел
с учетом особенностей проекта государственно-частного партнерства раздел содержит:
1) планируемые физические параметры и технические характеристики объекта, создаваемого в результате реализации проекта государственно-частного партнерства;
2) описание и сравнительный анализ альтернативных технико-технологических решений с обоснованием выбранного оптимального варианта реализации проекта;
3) обоснование месторасположения реализации проекта относительно источников и месторасположения потенциальных поставщиков сырья, материалов, оборудования потребителей продукции (товара/услуги) и близости к транспортным магистралям с учетом географических особенностей региона;
4) расчетное обоснование мощности проекта с учетом принятых технико-технологических решений;
5) оценку влияния проекта на инфраструктуру региона, где предполагается реализация проекта;
6) обоснование выбранного проектного оборудования, в том числе технологическая совместимость с уже используемым оборудованием (если такое предполагается в рамках реализации проекта), оптимальное соотношение "цена-качество", альтернативные варианты по выбору оборудования, применение инновационного оборудования, использование ноу-хау, использование проектом стандартов качества, нормативные документы, устанавливающие технические и технологические требования к проекту;
7) нормы охраны труда и техники безопасности;
8) обеспеченность реализации проекта инженерными сооружениями, с учетом имеющихся в наличии транспортных подъездов и средств, энерго-, тепло-, водоснабжения и канализации, а также обеспеченность складскими помещениями;
9) график реализации проекта, который отражает период создания объекта и его эксплуатации по годам реализации и по технологическим этапам, с графическим отображением последовательности и продолжительности мероприятий по проекту во времени (план-график);
10) оценка воздействия на окружающую среду.
8. Распределение рисков
указывается анализ распределения и оценки рисков проекта государственно-частного партнерства в соответствии с Методикой распределения и оценки рисков проектов государственно-частного партнерства согласно приложению 7 к настоящему приказу
9. Выводы по проекту
указываются:

1) жоба бойынша негізгі артықшылықтар мен кемшіліктер;
2) жобаны іске асырудың оңтайлы нұсқасы;
3) жоба бойынша сыни тәуекелдер және оларды азайту шаралары көрсетіледі.
10. Қосымшалар
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының ақпараттық парағында келтірілген ақпаратты растайтын және ашатын құжаттарды, графиктерді, диаграммаларды, сызбаларды, елді мекен карталарын, сондай-ақ барлық ашылатын формулаларымен Excel форматында электрондық нұсқада ұсынылатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының ақпараттық парағында қаралған жобаны іске асырудың әрбір нұсқасы бойынша (жобаны қаржыландыру көздері бойынша) ҚЭҚ-ты қамтитын қосымшалардан тұрады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 16 қаңтардағы
№ 4 Бұйрыққа 2-қосымша
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларын
жоспарлау, жекеше әріптесті
айқындау жөнінде конкурс
(аукцион) және тікелей
келіссөздер жүргізу,
мемлекеттік-жекешелік
әріптестік шарттарының
мониторингін жүргізу,
мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларының іске
асырылу мониторингін жүргізу
және бағалау мәселелерін
қамтитын мемлекеттік-
жекешелік әріптестік жобаларын
жоспарлау және іске асыру
қағидаларына 13-қосымша
Нысан
"_________________" мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстың қорытындылары туралы ХАТТАМА 20___ жылғы "___" _________ №__
№ (конкурстың нөмірі) күні мен уақыты
Конкурсты ұйымдастырушы: _______________________________________
Конкурстық комиссияның құрамы:
ТАӘ
Ұйымдағы лауазымы
Комиссиядағы рөлі
Лоттың № (болған жағдайда) __________________________________________
Лоттың атауы (болған жағдайда) ________________________________
Конкурсқа (лотқа) қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат
(хронология бойынша): (өтінімдер саны)
Әлеуетті жекеше әріптестің атауы
БСН (ЖСН) / сәйкестендіру нөмірі
Өтінімді ұсыну күні мен уақыты (хронология бойынша)
Біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтірілген конкурсқа қатысуға өтінімдер туралы ақпарат (бұл ақпарат конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді қарау туралы хаттама болған жағдайда орналастырылады) (өтінімдер саны):
Әлеуетті жекеше әріптестің атауы
БСН (ЖСН) / сәйкестендіру нөмірі
Өтінімді ұсыну күні мен уақыты (хронология бойынша)
Конкурстық комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
Әлеуетті жекеше әріптестің атауы, БСН (ЖСН)/ сәйкестендіру нөмірі
Комиссия мүшесінің ТАӘ**
Комиссия мүшесінің шешімі
Біліктілік талаптарына және/немесе конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмеу себептерінің толық сипаттамасы
Қабылдамау себептерінің негіздемесі
Конкурсқа қатысуға қабылданбаған өтінімдердің қорытынды тізілімі (өтінімдер саны):
Әлеуетті жекеше әріптестің атауы
БСН (ЖСН)/ сәйкестендіру нөмірі
Ауытқудың себебі
Конкурсқа қатысуға жіберілген өтінімдердің қорытынды тізілімі (өтінімдер саны):
Әлеуетті жекеше әріптестің атауы
БСН (ЖСН)/ сәйкестендіру нөмірі
Ескертпе
Осы Қағидалардың __ тармағында көзделген өлшемшарттардың салыстырмалы мәнін осы конкурсқа қатысуға ұсынылған жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысуға арналған барлық конкурстық өтінімдерге қолдану нәтижелері туралы ақпарат:
Р/с № (ең жақсы ұсыныстан бастап)
Әлеуетті жекеше әріптестің атауы
БСН (ЖСН)/СТН/НП
Өлшемшарттар
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу көлемі
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу мерзімі
Жекеше әріптестің мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру үшін тартуға жататын қаражатының көлемі
Кестенің жалғасы
Өлшемшарттар
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану мерзімдері (айлар, жылдар)
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану құны
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты объектісінің техникалық-экономикалық көрсеткіштері
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартында көзделген қызметті жүзеге асыру кезінде өндірілетін тауарларға, орындалатын жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге шекті бағалар (тарифтер), осындай бағаларға (тарифтерге) үстемелер
Жекеше әріптес өзіне қабылдайтын тәуекелдер
Елішілік құндылық үлесі бойынша ақпарат
Іске асырылған жобалардың тәжірибесі (Конкурстық құжаттамада көрсетілген объектіге ұқсас объектілерді салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану тәжірибесінің болуы (дербес не қатысушы ретінде өзге тұлғалармен бірлесіп))
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын дайындауға қатысу дәрежесі
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шарт жасасу талаптары бойынша келіссөздер нәтижесінде қабылданбаған әлеуетті жекеше әріптестердің тізбесі:
Әлеуетті жекеше әріптестің атауы
БСН (ЖСН)/ сәйкестендіру нөмірі
Қабылданбау себебі
Конкурстық комиссияның шешімі:

1) основные достоинства и недостатки по проекту;
2) оптимальный вариант реализации проекта;
3) критические риски по проекту и меры по их снижению.
10. Приложения
содержит приложения, которые включают документы, графики, диаграммы, рисунки, карты местности, подтверждающие и раскрывающие информацию, приведенную в информационном листе проекта государственно-частного партнерства, а также ФЭМ по каждому из рассматриваемых в информационном листе проекта государственно-частного партнерства вариантов реализации проекта (по источникам финансирования проекта), которые предоставляются также в электронном варианте в формате Excel со всеми раскрывающимися формулами.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 января 2026 года № 4
Приложение 13
к Правилам планирования
и реализации проектов
государственно-частного партнерства,
включающие вопросы
планирования проектов
государственно-частного
партнерства, проведения
конкурса (аукциона) и прямых
переговоров по определению
частного партнера, проведения
мониторинга договоров
государственно-частного партнерства,
проведения мониторинга
и оценки реализации проектов
государственно-частного партнерства
Форма
ПРОТОКОЛ
об итогах конкурса по определению частного партнера по проекту
государственно-частного партнерства
"______________________________________________"
от "___" _________ 20___года №__
№ (номер конкурса) дата и время
Организатор конкурса: ______________________________
Состав конкурсной комиссии:
ФИО
Должность в организации
Роль в комиссии
№ лота (при наличии) __________________________________________
Наименование лота (при наличии) ________________________________
Информация о представленных заявках на участие в конкурсе (лоте) (по хронологии):
(количество заявок)
Наименование потенциального частного партнера
БИН (ИИН) / идентификационный номер
Дата и время представления заявки (по хронологии)
Информация о приведенных в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями конкурсной документации заявках на участие в конкурсе (данная информация размещается при наличии протокола рассмотрения заявок на участие в конкурсе) (количество заявок):
Наименование потенциального частного партнера
БИН (ИИН) / идентификационный номер
Дата и время представления заявки (по хронологии)
Результаты голосования членов конкурсной комиссии:
Наименование потенциального частного партнера, БИН (ИИН)/ идентификационный номер
ФИО члена комиссии**
Решение члена комиссии
Подробное описание причин несоответствия квалификационным требованиям и/или требованиям конкурсной документации
Обоснование причин отклонения
Итоговый реестр отклоненных заявок на участие в конкурсе (количество заявок):
Наименование потенциального частного партнера
БИН (ИИН)/ идентификационный номер
Причина отклонения
Итоговый реестр допущенных заявок на участие в конкурсе (количество заявок):
Наименование потенциального частного партнера
БИН (ИИН)/ идентификационный номер
Примечание
Информация о результатах применения относительного значения критериев, предусмотренных пункту __ настоящих Правил, ко всем конкурсным заявкам на участие в конкурсе по определению частного партнера, представленным на участие в данном конкурсе:
№ п/п (начиная с лучшего предложения)
Наименование потенциального частного партнера
БИН (ИИН)/ИНН/НП
Критерии
Объем выплат государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства
Срок выплат государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства
Объем средств частного партнера, подлежащих привлечению для реализации проекта государственно-частного партнерства
Продолжение таблицы
Критерии
Сроки строительства, создания, реконструкции, модернизации и (или) эксплуатации объекта государственно-частного партнерства (месяцы, лет)
Стоимость строительства, создания, реконструкции, модернизации и (или) эксплуатации объекта государственно-частного партнерства
Технико-экономические показатели объекта договора государственно-частного партнерства
Предельные цены (тарифы) на производимые товары, выполняемые работы, оказываемые услуги, надбавки к таким ценам (тарифам) при осуществлении деятельности, предусмотренной договором государственно-частного партнерства
Риски, принимаемые на себя частным партнером
Информация по доле внутристрановой ценности
Опыт реализованных проектов (наличие опыта строительства, создания, реконструкции, модернизации и (или) эксплуатации объектов (самостоятельно либо совместно с иными лицами в качестве участника), аналогичных объекту, указанному в Конкурсной документации)
Степень участия в подготовке проекта государственно-частного партнерства
Перечень отклоненных потенциальных частных партнеров, в результате переговоров об условиях заключения договора о государственно-частном партнерстве:
Наименование потенциального частного партнера
БИН (ИИН)/ идентификационный номер
Причина отклонения
Решение конкурсной комиссии:

1. Жеңімпаз болып анықталсын: (жеңімпаздың әлеуетті жекеше әріптесінің
БСН/ЖСН атауы).
2. Мемлекеттік әріптес (атауы) мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шартты
(БСН/ЖСН, жеңімпаздың әлеуетті жекеше әріптесінің атауы) жасассын.
Немесе:
Конкурс (жобаның атауы) мыналарға байланысты өтпеді деп танылсын
_____________________ *:
Конкурстық комиссияның шешімі:
1. №___ лот бойынша жеңімпаз болып айқындалсын: (жеңімпаз әлеуетті жекеше
әріптестің БСН/ЖСН, атауы).
2. Мемлекеттік әріптес (атауы) (жеңімпаз әлеуетті жекеше әріптестің БСН/ЖСН
атауы) мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шарт жасассын.
Немесе:
№___ лот бойынша конкурс (жобаның атауы) мыналарға байланысты өтпеді деп
танылсын: _____________________ *:
Ескертпе:
*Мына мағыналардың бірі: "ұсынылған өтінімдердің болмауы", "екіден аз өтінімнің
берілуі", "бірде-бір әлеуетті жеткізуші конкурсқа қатысуға жіберілмеген", "бір
әлеуетті жеткізуші конкурсқа қатысуға жіберілген".
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 16 қаңтардағы
№ 4 Бұйрыққа 3-қосымша
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік объектілерін
мемлекеттік меншікке
қабылдау қағидаларына
қосымша
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау кезінде жекеше әріптес ұсынатын құжаттар тізбесі
р/с
Құжаттың атауы
1.
МЖӘ шарты
2.
Объектіні пайдалануға қабылдау актісі
3.
Жекеше әріптестің бірінші басшысы және бас бухгалтері қол қойған, мемлекеттік меншікке қабылдауға жататын МЖӘ объектісінің баланстық құнын растайтын құжат
4.
МЖӘ объектісінің техникалық жай-күйі туралы есеп

1. Определить победителем: (БИН/ИИН наименование потенциального
частного партнера победителя).
2. Государственному партнеру (наименование) заключить договор
о государственно-частном партнерстве с (БИН/ИИН, наименование
потенциального частного партнера победителя).
Либо:
Признать конкурс (наименование проекта) несостоявшимся в связи с __________ *:
Решение конкурсной комиссии:
1. Определить победителем по лоту №___: (БИН/ИИН наименование
потенциального частного партнера победителя).
2. Государственному партнеру (наименование) заключить договор
о государственно-частном партнерстве с (БИН/ИИН наименование
потенциального частного партнера победителя).
Либо:
Признать конкурс (наименование проекта) по лоту №___ несостоявшимся в связи
с _____________________ *:
Примечание:
*Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок", "представление
менее двух заявок", "к участию в конкурсе не допущен ни один потенциальный
поставщик", "к участию в конкурсе допущен один потенциальный поставщик".
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ФИО – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 января 2026 года № 4
Приложение
к Правилам приема объектов
государственно-частного партнерства
в государственную собственность
Перечень документов, представляемых частным партнером при приеме объектов
государственно-частного партнерства в государственную собственность
№ п/п
Наименование документа
1.
Договор ГЧП
2.
Акт приемки объекта в эксплуатацию
3.
Документ, подтверждающий балансовую стоимость объекта ГЧП, подлежащего приему в государственную собственность, подписанный первым руководителем и главным бухгалтером частного партнера
4.
Отчет о техническом состоянии объекта ГЧП