Бөрлі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 наурыздағы № 11-3 "Бөрлі ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 қарашадағы № 30-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 25 қарашада № 37466 болып тіркелді
Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 наурыздағы № 11-3 "Бөрлі ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7337-07 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бөрлі ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшерін айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Бөрлі ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшері айқындалсын";
көрсетілген шешіммен бекітілген Бөрлі ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Бөрлі ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшері";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенімхатқа, заңнамаға, сот шешiмiне не әкiмшiлiк актіге негiзделген өкiлеттігі күшімен өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін тоқсанына бір рет Тұрғын үй көмегін беру қағидаларына сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкімет" веб-порталына жүгінеді.
Мемлекеттік корпорациядан не "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы құжаттардың толық жиынтығын қабылдаған күннен бастап құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау не бас тарту туралы дәлелді жауаптың мерзімі 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.";
7 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Тұрғын үй көмегі көрсетілген қызметті алушыларға кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға және шығыстар сметасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі. рғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші Тұрғын үй көмегін көрсету қағидалардың 4-1-тармағына сәйкес есептейді.".
2. "Бөрлі аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 1 марта 2024 года № 11-3 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Бурлинском районе"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 ноября 2025 года № 30-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2025 года № 37466
Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 1 марта 2024 года № 11-3 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Бурлинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7337-07) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об определении правил оказания жилищной помощи и размера в Бурлинском районе";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Определить Правила оказания жилищной помощи и размер в Бурлинском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.";
в Размере и порядке оказания жилищной помощи в Бурлинском районе, утвержденных указанным решением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила оказания жилищной помощи и размера в Бурлинском районе";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Услугополучатель (либо его представитель в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо административном акте) обращается за назначением жилищной помощи один раз в квартал в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) или веб-портал "электронного правительства", согласно Правилам предоставления жилищной помощи.
Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7) Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств услугополучателям. Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в соответствии с пунктом 4-1 Правил предоставления жилищной помощи.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Бурлинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы шешімді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік органның интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Ермекбаев

1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе государственного органа.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата К. Ермекбаев