Кентау қаласы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 185 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2025 жылғы 5 мамырда № 6700-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9-тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 18883 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кентау қалалық мәслихатының төрағасы К. Елеусизов
Кентау қалалық мәслихатының
2025 жылғы 30 сәуірдегі
№ 185 шешіміне 1-қосымша
Кентау қаласы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
1. Қарыз сомасының 10 %, бірақ әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 500000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасының 10 %, бірақ әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1500000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
Кентау қаласы мәслихатының
2025 жылғы 30 сәуірдегі
№ 185 шешіміне 2- қосымша
Кентау қаласы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
Санаттары
1
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабында айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын санаттары;
2
"Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы №161 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №32546 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес қалыптастырылатын еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесінің нәтижелері (сауалнама нәтижелері негізінде кадрларға қажеттілік болжамы) негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет және спорт салаларында еңбек қызметін жүзеге асыратын сұранысқа ие мамандар, мемлекеттік қызметшілер.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по городу Кентау
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 30 апреля 2025 года № 185. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 5 мая 2025 года № 6700-13
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении Правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883), маслихат города Кентау РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кентауского городского маслихата К. Елеусизов
Приложение-1 к решению
маслихата от 30 апреля
2025 года № 185 города Кентау
Размер жилищных сертификатов по городу Кентау
1. 10 % от суммы займа, но не более 1 500000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10 % от суммы займа, но не более 1 500000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение-2 решению
маслихата от 30 апреля
2025 года № 185 города Кентау
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по городу Кентау
Категорий
1
категории социально уязвимых слоев населения, определенные статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2
государственные служащие, востребованные специалисты, осуществляющие трудовую деятельность в отрасли здравоохранения, образования, культуры и спорта, на основе результатов национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов (прогноза потребности в кадрах на основе результатов опроса), формируемых в соответствии с Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года №161 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №32546)