Новинский мемлекеттік табиғи қаумал аумағында шаруашылық қызметті шектеу туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 24 сәуірдегі № 79 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 25 сәуірде № 5273-06 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27, 37-баптарына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 68, 69-баптарына сәйкес, жануарлардың бағалы, сирек кездесетін және жойылып кету қаупі төнген түрлерін сақтау және қалпына келтіру мақсатында Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Новинский мемлекеттік табиғи қаумал аумағында жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың шаруашылық қызметіне келесі шектеулер белгіленсін:
уәкілетті органның рұқсаты бойынша ғылыми-зерттеу, өсімін молайту және мелиорациялық мақсаттарда алып қою жағдайларын қоспағанда, аң аулауға, балықтарды қоспағанда, кез келген тәсiлдермен және құралдармен жануарларды аулауға, жануарлардың бөтен түрлерiн интродукциялауға, ұяларды, iндердi, апандарды және басқа да мекендеу орындарын бүлдiруге, жұмыртқалар жинауға.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі С. Шапкенов

Об ограничении хозяйственной деятельности на территории Новинского государственного природного заказника
Постановление акимата Атырауской области от 24 апреля 2025 года № 79. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 25 апреля 2025 года № 5273-06
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 68, 69 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях", в целях сохранения и восстановления ценных, редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить на территории Новинского государственного природного заказника следующие ограничения хозяйственной деятельности собственников земельных участков и землепользователей:
охота, добыча любыми способами и средствами животных, за исключением рыб, интродукция чужеродных видов животных, разрушение гнезд, нор, логовищ и других местообитаний, сбор яиц, за исключением случаев изъятия в научно-исследовательских, воспроизводственных и мелиоративных целях по разрешению уполномоченного органа.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Атырауской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области С. Шапкенов