Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 278 "Сарыкөл ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 21 мамырдағы № 84 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 22 мамырда № 10475-10 болып тіркелді
Сарыкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Сарыкөл ауданы әкімдігінің "Сарыкөл ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 278 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26296 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 4-2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығымен бекітілген Ішкі сауда қағидаларының 73-тармағына сәйкес Сарыкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Сарыкөл ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін оның Сарыкөл ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Сарыкөл ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл ауданы әкімі М. Шымырбеков
Сарыкөл ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 21 мамырдағы
84 қаулысына
қосымша
Сарыкөл ауданы әкімдігінің
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 278 қаулысына
қосымша
Сарыкөл ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Орналасу орны
Алып жатқан алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі (жыл)
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері)
1
Сарыкөл кенті, Мендеке Батыр көшесі, № 31 үйдің сол жағында
50
5 жыл
Азық-түлік/азық түлік емес тауарлар
"Престиж" дүкені
2
Маяк ауылы, 1 май көшесі, "Сарыкөл ауданы Маяк ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің оң жағында
350
5 жыл
Азық-түлік/азық түлік емес тауарлар
"Аружан" дүкені
3
Златоуст ауылы, Целинная көшесі, "Олжа Арыстан ӨК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің сол жағында
350
5 жыл
Азық-түлік/азық түлік емес тауарлар
"Кузьминых" жеке кәсіпкердің дүкені
4
Комсомол ауылдық округі, Комсомол ауылы, Мир көшесі, № 21 үйдің сол жағында
50
5 жыл
Азық-түлік/азық түлік емес тауарлар
"Бродюк" жеке кәсіпкердің дүкені
5
Веселоподол ауылдық округі, Веселый Подол ауылы, Ленин көшесі, № 7 үйдің оң жағында

О внесении изменений в постановление акимата Сарыкольского района от 24 декабря 2021 года № 278 "Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Сарыкольского района"
Постановление акимата Сарыкольского района Костанайской области от 21 мая 2025 года № 84. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Костанайской области 22 мая 2025 года № 10475-10
Акимат Сарыкольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Сарыкольского района "Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Сарыкольского района" от 24 декабря 2021 года № 278 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26296) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редации:
"В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 73 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264, акимат Сарыкольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства акимата Сарыкольского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Сарыкольского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Сарыкольского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Сарыкольского района М. Шымырбеков
Приложение
к постановлению акимата
Сарыкольского района
от 21 мая 2025 года
№ 84
Приложение
к постановлению акимата
Сарыкольского района
от 24 декабря 2021 года
№ 278
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Сарыкольского района
Месторасположение
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности (лет)
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1
поселок Сарыколь, улица Мендеке Батыра, слева от дома № 31
50
5 лет
Продовольственные/непродовольственные товары
Магазин "Престиж"
2
село Маяк, улица 1 мая, справа государственного учреждения "Аппарат акима села Маяк Сарыкольского района"
350
5 лет
Продовольственные/непродовольственные товары
Магазин "Аружан"
3
село Златоуст, улица Целинная, слева товарищества с ограниченной ответственностью "Олжа Арыстан ПК"
350
5 лет
Продовольственные/непродовольственные товары
Магазин индивидуального предпринимателя "Кузьминых"
4
Комсомольский сельский округ, село Комсомольское, улица Мира, слева дома № 21
50
5 лет
Продовольственные/непродовольственные товары
Магазин индивидуального предпринимателя "Бродюк"
5
Веселоподольский сельский округ, село Веселый Подол, улица Ленина, справа дома № 7