"Қызылорда облысы бойынша 2025 жылға арналған субсидияланатын пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі және пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) 1 литріне (килограмына, грамына, данасына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2025 жылғы 23 мамырдағы № 112 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2025 жылғы 21 қарашадағы № 217 қаулысы
Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении изменения в постановление акимата Кызылординской области от 23 мая 2025 года № 112 "Об утверждении перечня субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по Кызылординской области на 2025 год"
Постановление акимата Кызылординской области от 21 ноября 2025 года № 217
Акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. "Қызылорда облысы бойынша 2025 жылға арналған субсидияланатын пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі және пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) 1 литріне (килограмына, грамына, данасына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2025 жылғы 23 мамырдағы № 112 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8613-11 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 23 мая 2025 года № 112 "Об утверждении перечня субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по Кызылординской области на 2025 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8613-11) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Н. Нәлібаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2025 жылғы 21 қарашадағы
№ 217 қаулысына қосымша
Қызылорда облысы бойынша 2025 жылға арналған субсидияланатын пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) тізбесі және пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) 1 литріне (килограмына, грамына, данасына) арналған субсидиялар нормалары
р/с
Субсидияланатын пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) атауы
Өлшем бірлігі
Субсидиялар нормасы, теңге
1.
COTEM XL, 54% сулы ертінді
литр

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылординской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области Н. Налибаев
Приложение к постановлению
акимата Кызылординской области
от "21" ноября 2025 года № 217
Перечень субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов) и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук) пестицидов, биоагентов (энтомофагов) по Кызылординской области на 2025 год
п/п
Наименование субсидируемых пестицидов, биоагентов (энтомофагов)
Единица измерения
Норма субсидий, тенге
1.
COTEM XL, 54% водный раствор
литр

872.
******ЯКУДЗА, сулы-дисперсті түйіршіктер
килограмм
11 161,00
873.
ВАЦИПЛАНТ, т.пс.
литр
5 600,00
874.
КЛЕРАТ Г
литр
1 200,00
875.
ФИТОЛАВИН, суда еритін концентрат
литр
3285,608
Ескертпе:
* қос мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар, гербицид және десикант ретінде пайдаланылатын препараттар;
** қос мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар, инсектицид және ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің қойма жайларындағы қорлардың зиянкестеріне қарсы қолдануға рұқсат етілген преапараттар ретінде пайдаланылатын препараттар;
*** қос мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар, инсектицид және нан өнімдері жүйесіндегі кәсіпорындардағы қорлардың зиянкестеріне қарсы қолдануға рұқсат етілген препараттар ретінде пайдаланылатын препараттар;
***** қос мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар, инсектицид және фунгицид ретінде пайдаланылатын препараттар;
****** қос мақсаттағы мемлекеттік тіркеуі бар, инсектицид және егіс алдындағы өндеуге арналған препарат ретінде пайдаланылатын препараттар;
с.т. – суда ериітн түйіршіктер;
м. суспензия концентраты – майлы концентрат суспензиясы;
мас. эмульсиялық концентрат – майлы концентрат эмульсиясы.
с.е.т. – суда еритін түйіршіктер;
май.д. – майлы дисперсия;
с.д.т. – сулы-дисперсті түйіршіктер;
м.к. – майлы концентрат;
с.г.е. – су-гликоль ерітіндісі;
м.к.с. – микрокапсулированная суспензия;
с.к. – сулы концентрат;
май. эмульсиялық концентрат – майлы эмульсиялық концентраты;
с.е. – сулы ертінді;
мас.к.э. – микрокапсулаланған эмульсия;
с.е.к. – суда еритін концентрат;
с.к. – суспензия концентраты;
к.е.к – коллоидты ерітінді концентраттары;
с.ұ. – суланатын ұнтақ;
к.м.э. – концентрат микроэмульсии;
қ.а.с. – құрғақ ағынды суспензия;
с.к. – суспензия концентраты;
с.э. – суспензия эмульсиясы;
э.к. – эмульсиялық концентрат;
а.пс. – ағынды паста;
м.д. – майлы дисперсия;
м.с.э. – майлы-су эмульсиясы.

872.
******ЯКУДЗА, водно-диспергируемые гранулы
килограмм
11 161,00
873.
ВАЦИПЛАНТ, т.пс.
литр
5 600,00
874.
КЛЕРАТ Г
литр
1 200,00
875.
ФИТОЛАВИН, водорастворимый концентрат
литр
3285,608
Примечание:
* препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые как гербицид и десикант;
** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов в складских помещениях товаропроизводителей сельскохозяйственной продукции;
*** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые как инсектицид и как препараты, разрешенные для применения против вредителей запасов на предприятиях в системе хлебопродуктов;
***** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые как инсектицид и фунгицид;
****** препараты, имеющие государственную регистрацию двойного назначения и используемые как инсектицид и препарат для предпосевной обработки;
в. г. – водорастворимые гранулы;
мас.д. – масляная дисперсия;
в.г.д – водно-деспергируемые гранулы;
м.к. – масляный концентрат;
в.г.р. – водно-гликолевый раствор;
м.к.с. – микрокапсулированная суспензия;
в.к. – водный концентрат;
мас. концентрат эмульсии – масляный концентрат эмульсии;
в.р. – водный раствор;
мас.к.э. – микрокапсулированная эмульсия;
в.р.к. – водорастворимый концентрат;
с.к. – суспензионный концентрат;
к.к.р – концентрат коллоидного раствора;
с.п. – смачивающийся порошок;
к.м.э. – концентрат микроэмульсии;
с.т.с. – сухая текучая суспензия;
к.с. – концентрат суспензии;
с.э. – суспензионная эмульсия;
к.э. – концентрат эмульсии;
т.пс. – текучая паста;
м.д. – масляная дисперсия;
э.м.в. – эмульсия масляно-водная.