Талдықорған қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін беру туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 36-204 бірлескен шешімі және Талдықорған қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 276 қаулысы. Жетісу облысы Әділет департаментінде 2025 жылы 2 мамырда № 307-19 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 33-бабына, "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 37 баптарына, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5, 6 баптарына, "Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Талдықорған қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Талдықорған қаласы азаматтарының мынадай жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру құқығы берілсін:
1) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
3) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға.
2. Талдықорған қаласы азаматтарының мынадай жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көліктегі (таксиден басқа) тариф құнының елу пайызы көлемінде жеңілдетілген жол жүру құқығы берілсін:
1) екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
2) үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
3. Қаржыландыру көзі Талдықорған қаласының бюджеті болып айқындалсын.
4. Осы бірлескен шешім және қаулының орындалуын бақылау Талдықорған қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бірлескен шешім және қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қаласының әкімі Е. Бәзіл
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т. Ахажан

О предоставлении льготного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям граждан города Талдыкорган
Совместное решение маслихата города Талдыкоргна области Жетісу от 25 апреля 2025 года № 36-204 и постановление акимата города Талдыкорган области Жетісу от 25 апреля 2025 года № 276. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Жетісу 2 мая 2025 года № 307-19
В соответствии со статьей 33 Бюджетного кодекс" Республики Казахстан, статьи 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", статьями 6, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 5, 6 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", подпунктом 13) пункта 1 статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ и акимат города Талдыкорган ПОСТАНОВИЛ:
1. Предоставить право на льготный бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) следующим отдельным категориям граждан города Талдыкорган:
1) ветеранам боевых действий на территории других государств;
2) ветеранам, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
3) лицам с инвалидностью первой группы.
2. Предоставить право на льготный проезд пятьдесят процентов от стоимости тарифа на городском общественном транспорте (кроме такси) следующим отдельным категориям граждан города Талдыкорган:
1) лицам с инвалидностью второй группы;
2) лицам с инвалидностью третьей группы;
3. Определить источником финансирования бюджет города Талдыкорган.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного решения и постановления возложить на курирующего заместителя акима города Талдыкорган.
5. Настоящее совместное решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Талдыкорган Е. Бәзіл
Председатель Талдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан