2025 жылға арналған Жамбыл облысының акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуға субсидиялар көлемін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2025 жылғы 8 сәуірдегі № 76 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2025 жылғы 10 сәуірде № 5271-08 болып тіркелді
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағының 5-14) тармақшасына, "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 24 мамырдағы № 180 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28188 болып тіркелген) сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2025 жылға арналған акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуға субсидиялар көлемі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.

Об утверждении объемов субсидий на повышение продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развитие племенного рыбоводства Жамбылской области на 2025 год
Постановление акимата Жамбылской области от 8 апреля 2025 года № 76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области от 10 апреля 2025 года № 5271-08
В соответствии с подпунктом 5-14) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2022 года № 180 "№ 180" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28188) акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий на повышение продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развитие племенного рыбоводства на 2025 год согласно приложению к настоящему постановлению.

2. "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

2. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Жамбылской области.

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысының әкімі Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Жамбыл облысы әкімдігінің
2025 жылғы 8 сәуірдегі № 76
қаулысына қосымша
2025 жылға арналған Жамбыл облысының акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуға субсидиялар көлемі
Тауарлы балық өнімдерінің түрі
Өндіріс көлемі, сатып алу (тонна, дана, бірлік)
Бір килограмм балық азығына, 1 (бір) дана балық өсіру материалын сатып алуға, балық өсіру-биологиялық негіздеме алуға субсидиялар сомасы (теңге)
Субсидия сомасы,
(мың теңге)
1
2
3
4
5
1.
Балық азықтарын сатып алу шығыстарын өтеу субсидиялары:
1.1
Албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары
236 тонна

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылской области Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от 8 апреля 2025 года № 76
Объемы субсидий на повышение продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развитие племенного рыбоводства Жамбылской области на 2025 год
Виды товарной рыбоводной продукции
Объем производства, приобретение (тонн, штук, единиц)
Сумма субсидий на один килограмм корма для рыб, приобретение 1 (одной) штуки рыбопосадочного материала, приобретение рыбоводно-биологического обоснования (тенге)
Сумма субсидий (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
1.
Субсидии на возмещение расходов на приобретение рыбных кормов:
1.1
Лососевых и их гибридов
236 тонн