Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 124 "Ойыл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 қарашадағы № 281 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 7 қарашада № 37366 болып тіркелді
Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 124 "Ойыл ауданында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын және мөлшерін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8556-04 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің атауы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ойыл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ойыл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешіммен айқындалған, Ойыл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
атауы келесі мазмұндағы редакцияда жазылсын:
"Ойыл ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен қағидалары";
Көрсетілген шешімінің 1 қосымшасында:
2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2.Тұрғын үй көмегі аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жеткізушілер ұсынған ай сайынғы жарналар туралы шоттарға және шығыстар сметасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Тұрғын үй көмегінің мөлшері көрсетілетін қызметті берушімен Қағидалардың 4-1-тармағына сәйкес есептеледі.";
9 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталынан құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.".
2. "Ойыл аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешім Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Ойыл ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ойыл ауданы әкімінің осы саланы жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата от 28 марта 2024 года № 124 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Уилском районе"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 6 ноября 2025 года № 281. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 ноября 2025 года № 37366
Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата от 28 марта 2024 года № 124 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Уилском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8556-04) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"Об определении правил и размера оказания жилищной помощи в Уилском районе";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Определить правила и размер оказания жилищной помощи в Уилском районе согласно приложению к настоящему решению.";
в Размере и порядке оказания жилищной помощи в Уилском районе, утвержденных указанным решением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об определении правил и размера оказания жилищной помощи в Уилском районе";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам о ежемесячных взносах на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов и счетам на оплату коммунальных услуг за счет бюджетных средств малообеспеченным семьям (гражданам).
Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в соответствии с пунктом 4-1 Правил.";
пункт 9 изложить в новой редакции следующего содержания:
"Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации, либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.";
2. Государственному учреждению "Аппарат Уилcкого районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Уилского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Уилского района курирующего социальную сферу.

4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық мәслихатының төрағасы С. Займолдин

4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Уилского районного маслихата С. Займолдин