Аршалы ауданында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Аршалы ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына жолақысын төлеу жөніндегі жеңілдік белгілеу туралы
Ақмола облысы Аршалы ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № А-05/89 және Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 мамырдағы № 35/3 бірлескен қаулысы мен шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 14 мамырда № 8938-03 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына сәйкес, Аршалы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аршалы ауданында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Аршалы ауданы азаматтарының келесі санаттарына тегін жолақы түрінде жеңілдік белгіленсін:
жасына байланысты зейнеткерлерге;
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарға;
2, 3 топтардағы мүгедектігі бар адамдарға;
мүгедектігі бар балаларға;
мүгедектігі бар балалардың ата-аналарының біріне (заңды өкіліне);
өз құрамында бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар көпбалалы отбасыларға (заңды өкілдерінің біріне);
көп балалы отбасылардан шыққан мектеп жасындағы балаларға.
2. Қаржыландыру көзі болып Аршалы ауданының бюджеті анықталсын.
3. Осы бірлескен Аршалы ауданы әкімдігінің қаулысы және Аршалы аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аршалы ауданының әкімі Д.Есжанов
Аудандық мәслихаттың төрағасы А.Балташев

Об установлении льготы по оплате проезда отдельным категориям граждан Аршалынского района на общественном транспорте (кроме такси) в Аршалынском районе
Совместное постановление акимата Аршалынского района Акмолинской области от 6 мая 2025 года № А-05/89 и решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 16 апреля 2025 года № 35/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 мая 2025 года № 8938-03
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", акимат Аршалынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготу в виде бесплатного проезда на общественном транспорте (кроме такси) в Аршалынском районе следующим категориям граждан Аршалынского района:
пенсионерам по возрасту;
гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
лицам с инвалидностью 2, 3 групп;
детям с инвалидностью;
одному из родителей (законному представителю) детей с инвалидностью;
многодетным семьям (одному из законных представителей), имеющим в своем составе четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
детям школьного возраста из многодетных семей.
2. Определить источником финансирования бюджет Аршалынского района.
3. Настоящее совместное постановление акимата Аршалынского района и решение Аршалынского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Аршалынского района Д.Есжанов
Председатель районного маслихата А.Балташев