"Астана қаласының су объектілерінде су қорғау аймақтарын, белдеулерін және оларды шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 205-2263 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 5 мамырдағы № 205-1290 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2025 жылғы 23 мамырда № 1412-01 болып тіркелді
Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 20 октября 2023 года № 205-2263 "Об установлении водоохранных зон, полос на водных объектах города Астаны и режима их хозяйственного использования"
Постановление акимата города Астаны от 5 мая 2025 года № 205-1290. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 23 мая 2025 года № 1412-01
Акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. "Астана қаласының су объектілерінде су қорғау аймақтарын, белдеулерін және оларды шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 205-2263 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1359-01 болып тіркелген) мынадай өзгерістер пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 61-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
61
Ақбұлақ өзені
Басталуы 51°12'11.37" N, 71°35' 01.51"Е
51010'34,697" N,71030'15,159"Е
510 10'36,355" N, 71030'15,944"Е
500
20
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 61-1, 61-2-жолдармен толықтырылсын:
"
61-1
Ақбұлақ өзені
51010'34,697" N,71030'15,159"Е
510 10'36,355" N, 71030'15,944"Е
51010'35.280" N, 71030'6,830"Е
51010'37,722" N, 71030'8,538"Е
70-102
20
61-2
Ақбұлақ өзені
51010'35.280" N, 71030'6,830"Е
51010'37,722" N, 71030'8,538"Е 51°08'53.8300" N71°26'24.3500"Е
500
20
";
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:

1. Внести в постановление акимата города Астаны от 20 октября 2023 года № 205-2263 "Об установлении водоохранных зон, полос на водных объектах города Астаны и режима их хозяйственного использования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1359-01) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 61, изложить в следующей редакции:
"
61
Река Акбулак
Начало 51°12'11.37" N, 71°35' 01.51"Е
51010'34,697" N,71030'15,159"Е
510 10'36,355" N, 71030'15,944"Е
500
20
";
дополнить строками, порядковыми номерами 61-1, 61-2, следующего содержания:
"
61-1
Река Акбулак
51010'34,697" N,71030'15,159"Е
510 10'36,355" N, 71030'15,944"Е 51010'35.280" N, 71030'6,830"Е
51010'37,722" N, 71030'8,538"Е
70-102
20
61-2
Река Акбулак
51010'35.280" N, 71030'6,830"Е
51010'37,722" N, 71030'8,538"Е 51°08'53.8300" N71°26'24.3500"Е
500
20
";
в приложении 2 к указанному постановлению:

1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылысжайлар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылысжайларын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көліктік инфрақұрылым, кәсіпшілік балық өсіру объектілерін, балық өсіру шаруашылықтары мен олардың коммуникацияларын орналастыруға және қызмет көрсетуге байланысты балық өсіру объектілерін, балық шаруашылығы технологиялық су айдындарын, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайларды салмай, ғимараттар мен құрылысжайларды салуға және пайдалануға;".
2. "Астана қаласының Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Астана қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Келісілді:
"Астана қаласының Сәулет, қала
құрылысы және жер қатынастары
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
"Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі Су ресурстары
комитетінің Су ресурстарын
пайдалануды реттеу және
қорғау жөніндегі Есіл
бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
"Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі Экологиялық
реттеу және бақылау комитетінің
Астана қаласы бойынша
Экология департаменті"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлiгi
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитетiнің Астана
каласының Санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау
департаментi" республикалық
мемлекеттік мекемесінің
басшысы

подпункт 2) пункта 1 изложить следующей редакции:
"2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, промыслового рыболовства, рыбоводных объектов, связанных с размещением и обслуживанием рыбоводных хозяйств и коммуникаций к ним, рыбохозяйственных технологических водоемов, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;".
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление охраны окружающей среды и природопользования города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Астаны;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Согласовано:
Руководитель Государственного
учреждения "Управление архитектуры,
градостроительства и земельных
отношений города Астаны
Руководитель Республиканского
государственного учреждения
"Есильская бассейновая
инспекция по регулированию
использования и охране водных
ресурсов Комитета по водным
ресурсам Министерства экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан"
Руководитель Республиканского
государственного учреждения
"Департамент экологии по
городу Астана Комитета
Экологического регулирования
и контроля Министерства
экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан"
Руководитель Республиканского
Государственного учреждения
"Департамент санитарно-
эпидемиологического контроля
города Астана Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"