"Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау салынған ақпараттардың нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидалары мен мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 390 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 826 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 желтоқсанда № 37792 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау салынған ақпараттардың нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидалары мен мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 390 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20422 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау салынатын ақпараттардың нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну қағидалары мен мерзімін бекіту туралы";
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес оңалту рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау салынатын ақпаратты ұсыну қағидалары мен мерзімдері жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 390 "Об утверждении форм текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства, а также Правил и сроков ее предоставления"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2025 года № 826. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2025 года № 37792
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 390 "Об утверждении форм текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства, а также Правил и сроков ее предоставления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20422) следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму текущей информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму текущей информации о ходе осуществления процедуры банкротства, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
Правила и сроки предоставления текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 826 Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қаржы министрінің
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 390 бұйрығына 1–қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Оңалту рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан Интернет-ресурста орналастырылған: kgd.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Оңалту рәсімін жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысанның атауын қысқаша әріптік-цифрлық білдіру): ОРТБАА-1
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20 __ жылғы _____ тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: уақытша әкімші; оңалтуды басқарушы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды).
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде
3
жалғасы
жалғасы
жалғасы
жалғасы
"Оңалту рәсімінің жүзеге
асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша
"Оңалту рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат" әкімшілік деректер нысанын, сондай-ақ оның қосымшаларын (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9) толтыруға арналған түсіндірме (Индекс: ОРТБАА-1, кезеңділігі: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Оңалту рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат (бұдан әрі – ағымдағы ақпарат) ақпараттарды егжей-тегжейлі көрсетуге арналған нысанның өзінен және оның қосымшаларынан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9) тұрады.
2. Осы түсіндірме ағымдағы ақпарат нысанын, сондай-ақ оның қосымшаларын (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
3. Ағымдағы ақпарат кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілген талаптар сомасы және борышкердің кіріс және шығыс бөліктері туралы, сондай-ақ оның мүліктік массасы туралы кредиторлардың қанағаттандырылған талаптары туралы мәліметтерді қамтиды.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
Планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2025 года № 826
Первого Заместителя
Премьер – Министра
Республики Казахстан -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 апреля 2020 года № 390
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Текущая информация о ходе осуществления реабилитационной процедуры
Представляется: в органы государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Текущая информация о ходе осуществления реабилитационной процедуры.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ТИХОРП -1
Периодичность: ежеквартально.
Отчетный период: ____ квартал 20___ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временный администратор; реабилитационный управляющий.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
продолжение
продолжение
Продолжение
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Текущая информация о ходе
осуществления реабилитационной
процедуры"
Пояснения по заполнению формы административных данных "Текущая информация о ходе осуществления реабилитационной процедуры", а также приложений (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9) к ней. (Индекс: ТИХОРП-1, периодичность: ежеквартальный)
Глава 1. Общее положение
1. Текущая информация о ходе осуществления реабилитационной процедуры (далее – текущая информация) состоит из самой формы и приложений (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9) к ней, предназначенных для детального отражения информации.
2. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы текущей информации, а также приложений (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9) к ней.
3. Текущая информация содержит сведения о суммах требований, включенных в реестр требований кредиторов и удовлетворенных требований кредиторов, о доходной и расходной части должника и об его имущественной массе.

2-тарау. Ағымдағы ақпаратты толтыру бойынша түсіндірме
4. Ағымдағы ақпарат келесідей толтырылады:
1-жолда борышкердің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-жолда ағымдағы ақпарат ұсынылатын кезең (есепті кезең) көрсетіледі;
3-жолда борышкердің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы көрсетіледі;
4-жолда ағымдағы ақпараттың түрі (бастапқы, кезекті, қосымша, тарату) көрсетіледі;
5-жолда әкімшінің санаты (уақытша, оңалту) көрсетіледі;
6-жолда оңалтуды басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
7-жолда оңалту басқарушысының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
8-жолда соттың оңалту рәсімін қолдану туралы шешімі заңды күшіне енгеннен кейін туындаған борышкердің міндеттемелерінің жалпы сомасы көрсетіледі;
9-жолда ағымдағы ақпаратқа қоса берілген қосымшалар көрсетіледі;
1-бөлімде оңалту жоспары көздеген түсімдер бөлігіндегі борышкердің кіріс бөлігі туралы мәліметтер көрсетіледі;
2-бөлімде кредиторлар талаптарын қанағаттандыру кестесінде көзделген кредиторлар талаптарын қанағаттандыру туралы мәліметтер көрсетіледі;
3-бөлімде оңалту жоспарында көзделген, сондай-ақ нақты есептелген және төленген борышкердің шығыстары туралы ақпарат көрсетіледі;
4-бөлімде ұсынылған мәліметтердің анықтығы мен толықтығы үшін оңалтуды басқарушының Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілігі көрсетіледі.
5. Ағымдағы ақпарат нысанына 1-қосымшада мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1-жолда борышкердің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
2-жолда ағымдағы ақпарат ұсынылатын кезең (есепті кезең);
01.001-жолда уақытша әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
01.002-жолда уақытша әкімшінің сәйкестендіру нөмірі;
01.003-жолда оңалту ісін қозғау туралы ұйғарымның шығарылған күні;
01.004-жолда оңалту ісін қозғау және кредиторлардың талаптарын мәлімдеу тәртібі туралы хабарландырудың уәкілетті органға жіберілген күні;
01.005-жолда оңалту рәсімін қолдану туралы сот шешімінің күні;
01.006-жолда оңалту рәсімін қолдану туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні;
01.007-жолда оңалту жоспарына сәйкес оңалту рәсімінің (жылдармен) мерзімі;

Глава 2. Пояснения по заполнению текущей информации
4. Текущая информация заполняется следующим образом:
в строке 1 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер должника;
в строке 2 указывается период, за который представляется текущая информация (отчетный период);
в строке 3 указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или наименование должника;
в строке 4 указывается вид текущей информации (первоначальный, очередной, дополнительный, ликвидационный);
в строке 5 указывается категория администратора (временный, реабилитационный);
в строке 6 указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) реабилитационного управляющего;
в строке 7 указывается индивидуальный идентификационный номер реабилитационного управляющего;
в строке 8 указываются общая сумма обязательств должника, возникших после вступления в законную силу решения суда о применении реабилитационной процедуры;
в строке 9 указываются представленные приложения к текущей информации;
в разделе 1 указываются сведения о доходной части должника, в части поступлений, предусмотренных планом реабилитации;
в разделе 2 указываются сведения об удовлетворении требований кредиторов, предусмотренным графиком удовлетворения требований кредиторов;
в разделе 3 указывается информация о расходах должника, предусмотренных планом реабилитации, а также фактически начисленных и погашенных;
в разделе 4 указывается ответственность реабилитационного управляющего в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту представленных сведений.
5. В приложении 1 к форме текущей информации указываются следующие сведения:
в строке 1 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер должника;
в строке 2 указывается период, за который представляется текущая информация (отчетный период);
в строке 01.001 фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) временного администратора;
в строке 01.002 идентификационный номер временного администратора;
в строке 01.003 дата вынесения определения о возбуждении дела о реабилитации;
в строке 01.004 дата направления в уполномоченный орган объявления о возбуждении дела о реабилитации и порядке заявления требований кредиторами;
в строке 01.005 дата решения суда о применении реабилитационной процедуры;
в строке 01.006 дата вступления в законную силу решения суда о применении реабилитационной процедуры;
в строке 01.007 срок реабилитационной процедуры (лет), согласно утвержденному плану реабилитации;

01.008-жолда уақытша әкімшінің кредиторлар талаптары тізілімін және танылмаған талаптар тізбесін уәкілетті органға жіберген күні;
01.009-жолда кредиторлардың бірінші жиналысын өткізу күні;
01.010-жолда кредиторлар жиналысының оңалту жоспарын бекіткен күні;
01.011-жолда кредиторларды оңалту жоспары бекітілген күн;
01.012-жолда оңалту жоспарын бекіту туралы сот ұйғарымының заңды күшіне енген күні;
01.013-жолда оңалту жоспарына өзгерістер мен толықтырулар кредиторлар жиналысында келісілген күн;
01.014-жолда оңалту жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өтініш сотқа жіберілген күн;
01.015-жолда оңалту жоспарына өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы сот ұйғарымының күні;
01.016-жолда оңалту жоспарына өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы сот ұйғарымының заңды күшіне енген күні;
01.017-жолда оңалту рәсімін тоқтату туралы сотқа жүгінген күн;
01.018-жолда оңалту рәсімін тоқтату туралы сот ұйғарымының күні;
01.019-жолда оңалту рәсімін тоқтату туралы сот ұйғарымының заңды күшіне енген күні;
01.020-жолда "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оңалту рәсімін тоқтату негіздері;
01.021-жолда борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасалған күн;
01.022-жолда оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және оны банкроттық туралы іс жүргізудің басталуымен тарату туралы сот шешімі шығарылған күн.
6. Ағымдағы ақпарат нысанына 2-қосымшада борышкердің кредиторлық берешегі туралы мәліметтер, оның ішінде: ЖСН/БСН, кредитордың (бейрезидент) Т.А.Ә./атауы, тізілімге енгізілген кредиторлар талаптарының мөлшері, кредиторлардың қанағаттандырылған талаптары туралы мәліметтер, сондай-ақ оңалту рәсімін қолдану туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін туындайтын борышкердің міндеттемелері туралы ақпараттар көрсетіледі.
7. Ағымдағы ақпарат нысанына 3-қосымшада кредиторлар комитетінің (кредиторлар жиналысы) отырысы туралы ақпарат: жиналыс өткізілген күні, қабылданған шешім және дауыс саны көрсетіледі.
8. Ағымдағы ақпарат нысанына 4-қосымша оңалту жоспарының орындалуы туралы мәліметтер:
1-бөлімде оңалту рәсімі барысында, сондай-ақ есепті күн үшін түскен ақшаның жалпы сомасы көрсетіледі;
2-бөлімде оңалту жоспарының кіріс бөлігі, кіріс түрлері мен нақты кірістер;
3-бөлімде кредиторлардың талаптарын кезек бойынша қанағаттандыру кестесінің орындалуы көрсетіледі.

в строке 01.008 дата направления временным администратором в уполномоченный орган реестра требований кредиторов, а также перечень кредиторов, чьи требования не признаны;
в строке 01.009 дата проведения первого собрания кредиторов;
в строке 01.010 дата согласования плана реабилитации собранием кредиторов;
в строке 01.011 дата утверждения плана реабилитации кредиторов;
в строке 01.012 дата вступления в законную силу определения суда об утверждении плана реабилитации;
в строке 01.013 дата согласования с собранием кредиторов изменений и дополнений в план реабилитации;
в строке 01.014 дата направления в суд ходатайства о внесении изменений и дополнений в план реабилитации;
в строке 01.015 дата определения суда об утверждении изменений и дополнений в план реабилитации;
в строке 01.016 дата вступления в законную силу определения суда об утверждении изменений и дополнений в план реабилитации;
в строке 01.017 дата обращения в суд о прекращении реабилитационной процедуры;
в строке 01.018 дата определения суда о прекращении реабилитационной процедуры;
в строке 01.019 дата вступления в законную силу определения суда о прекращении реабилитационной процедуры;
в строке 01.020 основания прекращения реабилитационной процедуры в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
в строке 01.021 дата заключения о финансовой устойчивости должника;
в строке 01.022 дата решения суда о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства.
6. В приложении 2 к форме текущей информации указываются сведения о кредиторской задолженности должника, включающие данные в разрезе кредиторов: ИИН/БИН, Ф.И.О./наименование кредитора (нерезидента), сумму требований кредиторов, включенных в реестр, сведения об удовлетворенных требованиях кредиторов, а также сведения об обязательствах должника, возникших после вступления в законную силу решения суда о применении реабилитационной процедуры.
7. В приложении 3 к форме текущей информации указывается информация о проведенных заседаниях комитета кредиторов (собрания кредиторов): дата проведения, принятое решение и количество голосов.
8. В приложении 4 к форме текущей информации указываются сведения об исполнении плана реабилитации:
в разделе 1 указывается общая сумма денег, вырученных в ходе реабилитационной процедуры, а также за отчетную дату;
в разделе 2 доходная часть плана реабилитации, виды поступлений и фактические поступления;
в разделе 3 исполнение графика удовлетворения требований кредиторов в разрезе очередей.

9. Ағымдағы ақпарат нысанына 5-қосымшада борышкердің шығындары туралы ақпарат:
1-бөлімде оңалту жоспарымен бекітілген борышкердің әкімшілік шығындары, есептелген және өтелген шығыстар көрсетіледі;
2-бөлімде ақы төлеу күні мен негізін көрсете отырып, оңалту басқарушысының қосымша сыйақының есептелген және төленген сомасы көрсетіледі.
10. Ағымдағы ақпарат нысанына 6-қосымшада оңалту рәсімін қолдану күніне олардың атауы мен құнын көрсете отырып, борышкердің активтері көрсетіледі. Мүліктің бағалау құны, ол болмаған жағдайда – баланстық құны көрсетілуге тиіс. Шетел валютасындағы ақшалай қаражат түріндегі активтер Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бағамы бойынша көрсетіледі.
11. Ағымдағы ақпарат нысанына 7-қосымшада борышкердің мүлкін сату туралы ақпарат: есептік (баланстық) құны, лоттың минималды бағасы, бастапқы бағасы, сату бағасы, сондай-ақ аукцион өткізілетін күн, өткізу әдісі, сатылған мүліктің атауы және техникалық жағдайы, сатып алушы туралы мәліметтер көрсетіледі.
12. Ағымдағы ақпарат нысанына 8-қосымшада борышкердің мүлкін қайтару туралы ақпарат: қайтарылған мүліктің жалпы құны, қайтарылған мүліктің атауы, қысқаша сипаттамасы және күні көрсетілген.
13. Ағымдағы ақпарат нысанына 9-қосымшада:
1-бөлімде оңалту жоспарында қарастырылған және оңалту рәсімі кезінде туындаған дебиторлық берешектің жалпы сомасы;
2-бөлімде оңалту жоспарымен қарастырылған және оңалту рәсімі кезінде туындаған борышкердің жиналған қарыздарының жалпы сомасы;
3-бөлімде борышкердің оңалту жоспарымен қарастырылған және оңалту рәсімі кезінде туындаған жалпы сомасы;
4-бөлімде оңалту жоспарында қарастырылған және оңалту рәсімі кезінде туындаған алынбаған дебиторлық берешек балансының жалпы сомасы көрсетілген борышкердің дебиторлық берешегін өндіріп алу және есептен шығару шаралары көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендiру нөмiрi;
ЖСН – жеке сәйкестендiру нөмiрi;
КЖ – кредиторлар жиналысы;
КК – кредиторлар комитеті;
млн. – миллион;
млрд. – миллиард;
мың. – мың;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 826 Қазақстан Республикасы
Премьер – Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қаржы министрінің
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 390 бұйрығына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан Интернет-ресурста орналастырылған: kgd.gov.kz
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның атауы: Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысанның атауын қысқаша әріптік-цифрлық білдіру): БРТБАА-2.
Мерзімділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20 __ жылғы _____ тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банкроттық саласындағы уақытша және банкроттықты басқарушы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды).
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде
жалғасы
жалғасы
жалғасы
жалғасы
жалғасы
жалғасы
"Банкроттық рәсімінің жүзеге
асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымша

9. В приложении 5 к форме текущей информации указываются информации о расходах должника:
в разделе 1 указываются административные расходы должника, утвержденные планом реабилитации: начисленные и погашенные расходы;
в разделе 2 указывается начисленная и выплаченная сумма дополнительного вознаграждения реабилитационного управляющего с указанием даты выплаты и основания.
10. В приложении 6 к форме текущей информации указываются активы должника с указанием их наименования и стоимости на дату применения реабилитационной процедуры. Отражению подлежит оценочная стоимость имущества, в случае ее отсутствия – балансовая стоимость. Активы в виде денежных средств в иностранной валюте отражаются по курсу Национального Банка Республики Казахстан.
11. В приложении 7 к форме текущей информации указывается информация о реализации имущественной массы должника: оценочная (балансовая) стоимость, минимальная цена лота, стартовая стоимость, цена реализации, а также дата проведения торгов, метод продаж, наименование и техническое состояние реализованного имущества, данные о покупателях.
12. В приложении 8 к форме текущей информации указывается информация о возврате имущества должника: общая стоимость возвращенного имущества, наименование, краткое описание и дата возвращенного имущества.
13. В приложении 9 к форме текущей информации указываются мероприятия по взысканию и списанию дебиторской задолженности должника с отражением:
в разделе 1 общей суммы дебиторской задолженности, предусмотренной к взысканию планом реабилитации и возникшей в ходе реабилитационной процедуры;
в разделе 2 общей суммы взысканной дебиторской задолженности должника, предусмотренной к взысканию планом реабилитации и возникшей в ходе реабилитационной процедуры;
в разделе 3 общей суммы списанной дебиторской задолженности должника, предусмотренной к взысканию планом реабилитации и возникшей в ходе реабилитационной процедуры;
в разделе 4 общей суммы остатка невзысканной дебиторской задолженности, предусмотренной к взысканию планом реабилитации и возникшей в ходе реабилитационной процедуры.
Примечание:
Расшифровка аббревиатуры:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
СК – собрание кредиторов;
КК – комитет кредиторов;
млн. – миллион;
млрд. – миллиард;
тыс. – тысяч;
Ф.И.О. – Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2025 года № 826
Первого Заместителя
Премьер – Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 апреля 2020 года № 390
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Текущая информация о ходе осуществления процедуры банкротства
Представляется: в органы государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Текущая информация о ходе осуществления процедуры банкротства.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ТИХОПБ -2.
Периодичность: ежеквартально.
Отчетный период: ____ квартал 20___ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временный и банкротный управляющий в области банкротства.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде.
продолжение
продолжение
продолжение
продолжение
продолжение
продолжение
Продолжение
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Текущая информация о ходе
осуществления процедуры
банкротства"

"Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат" нысанын, сондай-ақ оның қосымшаларын (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8) толтыруға арналған түсіндірме (Индекс: БРТБАА-2; кезеңділігі: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат (бұдан әрі – ағымдағы ақпарат) ақпараттарды егжей-тегжейлі көрсетуге арналған нысанның өзінен және оның қосымшаларынан (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8) тұрады.
2. Осы түсіндірме ағымдағы ақпарат нысанын, сондай-ақ оның (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8) қосымшаларын толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
3. Ағымдағы ақпарат кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілген және қанағаттандырылған талаптар сомалары, борышкердің кіріс және шығыс бөліктері, сондай-ақ оның мүліктік массасы туралы мәліметтерді қамтиды.
2-тарау. Ағымдағы ақпаратты толтыру бойынша түсіндірме
4. Ағымдағы ақпарат келесідей толтырылады:
1-жолда банкроттың жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-жолда ағымдағы ақпарат ұсынылатын кезең (есепті кезең) көрсетіледі;
3-жолда банкроттың тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы көрсетіледі;
4-жолда ағымдағы ақпараттың түрі (бастапқы, кезекті, қосымша, тарату) көрсетіледі;
5-жолда әкімшінің санаты (уақытша, банкроттықты басқарушы) көрсетіледі;
6-жолда уақытша басқарушының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі;
7-жолда уақытша басқарушының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
8-жолда уақытша басқарушы өкілеттіктерін жүзеге асыру туралы келісім жасалған күні/салықтар және кедендік төлемдер бойынша кредитор, мемлекеттік орган немесе мемлекет қатысатын заңды тұлға таңдаған уақытша басқарушы ретінде тағайындау туралы бұйрықтың күні көрсетіледі;
9-жолда банкроттықты басқарушының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
10-жолда банкроттықты басқарушының жеке сәйкестендіру нөмірі;
11-жолда ағымдағы ақпаратқа ұсынылған қосымшалар көрсетіледі;
12-жолда егер банкрот астық қабылдау кәсіпорны болып табылған жағдайда белгі көрсетіледі;
1-бөлімде банкроттың мүлік массасы туралы мәліметтер, сондай-ақ есепті кезеңдегі банкроттың мүлік массасының қалдығы көрсетіледі. Мүліктің бағалау құны, ол болмаған жағдайда – баланстық құны көрсетілуге жатады. Шетел валютасындағы ақша қаражаты түріндегі активтер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген бағам бойынша көрсетіледі.
2-бөлімде банкроттық рәсімі барысында түскен жалпы сома көрсетіледі, оның ішінде мүлікті өткізу нәтижесінде алынған қаражат: дебиторлық берешекті және қайтарылған мүлікті есепке алмағанда алынған түсім, дебиторлық берешекті өндіріп алу және өткізу нәтижесінде түскен түсім, қайтарылған мүлікті өткізу нәтижесінде алынған қаражат, мүлікті заттай түрінде беру арқылы түскен түсім, өндірістік қызметтен және жалға беруден түскен қаражат, өзге де ақша түсімдері, субсидиарлық жауапкершілікке тартылған тұлғалардан өндірілген сомалар көрсетіледі.
3-бөлімде кредиторлар комитеті бекіткен банкроттың шығыстары көрсетіледі;
4-бөлімде кредиторлық берешек туралы мәліметтер, яғни есепті күнге тізілімге енгізілген және есепті кезеңде кезектер бөлінісінде қанағаттандырылған кредиторлар талаптарының сомасы көрсетіледі;
5-бөлімде басқарушының ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілігі көрсетіледі.

Пояснения по заполнению формы административных данных "Текущая информация о ходе осуществления процедуры банкротства", а также приложений (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8) к ней. (Индекс: ТИХОПБ-2, периодичность: ежеквартально)
Глава 1. Общее положение
1. Текущая информация о ходе осуществления процедуры банкротства (далее – текущая информация) состоит из самой формы и приложений (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8) к ней, предназначенных для детального отражения информации.
2. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы текущей информации, а также приложений (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8) к ней.
3. Текущая информация содержит сведения о суммах требований, включенных в реестр требований кредиторов и удовлетворенных требований кредиторов, о доходной и расходной части должника и об его имущественной массе.
Глава 2. Пояснения по заполнению текущей информации
4. Текущая информация заполняется следующим образом:
в строке 1 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер банкрота;
в строке 2 указывается период, за который представляется текущая информация (отчетный период);
в строке 3 указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или наименование банкрота;
в строке 4 указывается вид текущей информации (первоначальный, очередной, дополнительный, ликвидационный);
в строке 5 указывается категория администратора (временный, банкротный управляющий);
в строке 6 указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) временного управляющего;
в строке 7 указывается индивидуальный идентификационный номер временного управляющего;
в строке 8 указывается дата заключения соглашения об осуществлении полномочий временного управляющего/дата приказа о назначении временным управляющим лица, которое выбрано кредитором по налогам и таможенным платежам, государственным органом или юридическим лицом с участием государства;
в строке 9 фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) банкротного управляющего;
в строке 10 индивидуальный идентификационный номер банкротного управляющего;
в строке 11 указываются представленные приложения к текущей информации;
в строке 12 указывается отметка в случае, если банкрот является хлебоприемным предприятием;
в разделе 1 указываются сведения об имущественной массе банкрота, а также остатке имущественной массы банкрота на отчетный период. Отражению подлежит оценочная стоимость имущества, в случае ее отсутствия – балансовая. Активы в виде денежных средств в иностранной валюте отражаются по курсу Национального Банка Республики Казахстан;
в разделе 2 указывается общая сумма, вырученная в ходе процедуры банкротства, в том числе от реализации имущества: без учета дебиторской задолженности и возвращенного имущества, от взыскания и реализации дебиторской задолженности, от реализации возвращенного имущества, от передачи имущества в натуре и от производственной деятельности, аренды, прочие поступления денежных средств, от взыскания с лиц, привлеченных к субсидиарной ответственности;
в разделе 3 указываются расходы банкрота, утвержденные комитетом кредиторов;
в разделе 4 указываются сведения о кредиторской задолженности, то есть сумма требований кредиторов, включенных в реестр на отчетную дату и удовлетворенных за отчетный период в разрезе очередей;
в разделе 5 указывается ответственность управляющего в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту представленных сведений.

5. Ағымдағы ақпарат нысанына 1-қосымшада мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1-бөлімде банкроттық рәсімін жүзеге асыру барысы туралы жалпы ақпарат көрсетіледі, атап айтқанда:
01.001-жолда банкроттық туралы іс қозғау туралы ұйғарым шығарылған күн;
01.002- жолда банкроттық рәсімінің бастаушы;
01.003-жолда банкроттық туралы іс жүргізуді бастау туралы хабарландыруды ұсынған күн және кредиторлардың талап қою тәртібі;
01.004-жолда қаржылық тұрақтылық туралы қорытынды ұсынылған күні;
01.005-жолда банкрот туралы сот шешімінің күні;
01.006-жолда банкрот деп тану туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні;
01.007-жолда кредиторлар талаптарының тізіліміне уәкілетті органға жолданған күн;
01.008-жолда кредиторлардың бірінші жиналысын өткізу күні;
01.009-жолда мүліктік массаны түгендеу бойынша есепті ұсыну күні;
01.010-жолда түгендеу, жаңадан анықталған не банкротқа қайтарылған мүлік бойынша есепті ұсыну күні;
01.011-жолда уақытша басқарушы құрылтайшылық, қаржылық, құқық белгілеу және басқа құжаттарды және шеттетілген лауазымды адамдардан борышкердің мөрін қабылдаған күн;
01.012-жолда жаңадан тағайындалған оңалтуды басқарушыға/банкроттық басқарушыға құрылтай құжаттары берілген күн;
01.013-жолда сотқа өтініш жіберілген күн (банкроттық құжаттарды ұсынбаған жағдайда);
01.014-жолда кредиторлар санын көрсете отырып, кредиторлар комитетінің құрамы бекітілген күн;
01.015-жолда кредиторлар комитетімен шарт жасалған күн;
01.016-жолда банкроттық туралы іс жүргізудің жарамдылық мерзімі;
01.017-жолда кредиторлар жиналысының банкроттық рәсімін ұзарту туралы шешім қабылдаған күні;
01.018-жолда банкроттық рәсімді аяқтау туралы сот ұйғарымы;
01.019-жолда соттың банкроттық рәсімді аяқтау туралы шешімнің заңды күшіне енген күні;
01.020-жолда банкроттық басқарушының борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытынды жасаған күні;
01.021-жол соттың банкроттық рәсімін тоқтату, оңалту рәсімін қолдану және оңалту жоспарын бекіту туралы шешім қабылдаған күні;
2-бөлімде банкроттық рәсіміне бастамашылық жасаған тұлғалар туралы мәліметтер, атап айтқанда:
талаптары банкроттың қойылған мүлкімен қамтамасыз етілген борышкер, кредиторлар, мемлекеттік органдар (оның ішінде мемлекеттік кірістер органдары) немесе прокурор және басқа кредиторлар.
6. Ағымдағы ақпарат нысанына 2-қосымшада жеке сәйкестендіру нөмірін/бизнес-сәйкестендіру нөмірін, тегін, атын және әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/кредитордың (бейрезидент) атауын, тізілімге енгізілген кредиторлар талаптарының сомасын, кредиторлардың қанағаттандырылған талаптары туралы мәліметтерді көрсететін банкроттың кредиторлық берешегі туралы мәліметтер, сондай-ақ кредиторлар комитетінің құрамы туралы мәліметтер.

5. В приложении 1 к форме текущей информации указываются следующие сведения:
в разделе 1 указывается общая информация о ходе осуществления процедуры банкротства, а именно:
в строке 01.001 дата вынесения определения о возбуждении дела о банкротстве;
в строке 01.002 инициатор процедуры банкротства;
в строке 01.003 дата направления объявления о возбуждении дела о банкротстве и порядке заявления требований кредиторами;
в строке 01.004 дата представления заключения о финансовой устойчивости;
в строке 01.005 дата решения суда о признании банкротом;
в строке 01.006 дата вступления в законную силу решения суда о признании банкротом;
в строке 01.007 дата направления в уполномоченный орган реестра требований кредиторов;
в строке 01.008 дата проведения первого собрания кредиторов;
в строке 01.009 дата представления отчета по инвентаризации имущественной массы;
в строке 01.010 дата представления отчета по инвентаризации, вновь выявленного либо возвращенного банкроту имущества;
в строке 01.011 дата принятия временным управляющим учредительных, финансовых, правоустанавливающих и иных документов и печати должника от отстраненных должностных лиц;
в строке 01.012 дата передачи вновь назначенному реабилитационному управляющему/банкротному управляющему учредительных документов;
в строке 01.013 дата направления заявления в суд (в случае непредставления документов банкрота);
в строке 01.014 дата утверждения состава комитета кредиторов с указанием количества кредиторов;
в строке 01.015 дата заключения договора с комитетом кредиторов;
в строке 01.016 дата истечения срока процедуры банкротства;
в строке 01.017 дата решения собрания кредиторов о продлении процедуры банкротства;
в строке 01.018 определения суда о завершении процедуры банкротства;
в строке 01.019 дата вступления в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства;
в строке 01.020 дата заключения банкротного управляющего о финансовой устойчивости должника;
в строке 01.021 дата решения суда о прекращении процедуры банкротства, применении реабилитационной процедуры и об утверждении плана реабилитации;
в разделе 2 сведения о лицах, инициировавших процедуру банкротства, а именно:
должник, кредиторы, требования которых обеспечены заложенным имуществом банкрота, государственные органы (в том числе органы государственных доходов) или прокурор и прочие кредиторы.
6. В приложении 2 к форме текущей информации указываются сведения о кредиторской задолженности банкрота, отражающие индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) /наименование кредитора (нерезидента), сумму требований кредиторов, включенных в реестр, сведения об удовлетворенных требованиях кредиторов, а также сведения о составе комитета кредиторов.

7. Ағымдағы ақпарат нысанына 3-қосымшада кредиторлар комитетінің (кредиторлар жиналысының) өткізілген отырыстары туралы ақпарат: өткізілген күні, күн тәртібі, қабылданған шешім және дауыс саны көрсетіледі.
8. Ағымдағы ақпарат нысанына 4-қосымшада банкроттың мүліктік массасы туралы мәліметтер көрсетіледі:
1-бөлімде мүліктік массаның жалпы құны туралы мәліметтер (бағалау есебі бойынша, ал ол болмаған жағдайда – баланстық құны бойынша), кепіл мүлкінің және қайтарылған мүліктің құны, сондай-ақ банкроттық рәсімі барысында мүліктік массаны өткізу нәтижесінде алынған сома және дебиторлық берешек (номиналды мөлшері) туралы ақпарат;
2-бөлімде іске асырылған мүлік туралы мәліметтер, сондай-ақ бағалау есебі бойынша, ал ол болмаған жағдайда – баланстық құны көрсетіле отырып, мүліктің не ақша қаражатының меншік иесіне, қатысушыларға (құрылтайшыларға) берілгені туралы ақпарат;
3-бөлімде есептен шығарылған дебиторлық берешек туралы ақпарат.
9. Ағымдағы ақпарат нысанына 5-қосымшада әкімшілік шығыстар көрсетілген:
1-бөлімде банкроттың есептелген және өтелген әкімшілік шығындары туралы, тартылған қызметкерлердің саны көрсетіле отырып, сондай-ақ бюджетке төленетін салықтар және басқа да міндетті төлемдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
2-бөлімде тартылған қызметкерлердің жалақысы туралы мәліметтер, оның ішінде мамандығы, сәйкестендіру нөмірі, тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), сондай-ақ есептелген және өтелген жалақы сомалары көрсетіледі.
3-бөлімде банкроттық рәсімі шеңберінде тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер жеткізушілері туралы мәліметтер, оның ішінде жеткізушілер туралы деректер, тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің түрлері, сондай-ақ алынған тауарлар мен қызметтер үшін аударылған ақша сомасы көрсетіледі;
4-бөлімде есептелген және өтелген салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы мәліметтер;
5-бөлімде төлем күні және негізі көрсетіле отырып, банкроттықты басқарушының қосымша сыйақысының есептелген және төленген сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі;
10. Ағымдағы ақпарат нысанына 6-қосымшада банкроттық туралы іс қозғалғанға дейін 3 (үш) жыл ішінде жасалған мәмілелер туралы ақпарат, иеліктен шығарылған активтер, оларды сатып алушылар туралы, заң бұзушылық белгілері болған жағдайда және мүліктің қайтарылуы туралы мәліметтер көрсетілген.
11. Ағымдағы ақпарат нысанына 7-қосымшада әдейі банкроттық белгілерін анықтау бойынша, сондай-ақ оларды анықтау үшін қабылданған шаралар ақпарат көрсетіледі.
12. Ағымдағы ақпарат нысанына 8-қосымшада субсидиарлық жауапкершілікке тарту туралы ақпарат, атап айтқанда сот шешімдері, сот шешімі бойынша өндіріп алынған сомалар және кредиторлардың талаптарын қанағаттандыруға бағытталған сомалар көрсетіледі.
Ескертпе:
аббревиатураларды ашып жазу:
АП – атқару парағы;
БСН – бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
ЖСН – жеке сәйкестендiру нөмiрi
ЖК – жеке кәсіпкер;
КЖ – кредиторлар жиналысы;
КК – кредиторлар комитеті;
млн. – миллион;
млрд. – миллиард;
мың – мың;
ТС – тікелей сату;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе).
ЭСС – электрондық сауда-саттық.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 826
Қазақстан Республикасы
Премьер - Министрінің
Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 390 бұйрығына
4-қосымша
Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау салынатын ақпараттарды ұсыну қағидалары мен мерзімі

7. В приложении 3 к форме текущей информации указывается информация о проведенных заседаниях комитета кредиторов (собрания кредиторов): дата проведения, повестка дня, принятое решение и количество голосов.
8. В приложении 4 к форме текущей информации указываются сведения об имущественной массе банкрота:
в разделе 1 сведения о стоимости общей имущественной массы (по отчету об оценке, а при его отсутствии - по балансовой стоимости), стоимости заложенного и возвращенного имущества, суммах, вырученных в ходе процедуры банкротства от реализации имущественной массы, а также о дебиторской задолженности (номинальный размер);
в разделе 2 сведения о реализованном имуществе, а также информация о переданном имуществе либо денежных средствах собственнику, участникам (учредителям) с указанием стоимости по отчету об оценке, а при его отсутствии - по балансовой стоимости;
в разделе 3 информация о списанной дебиторской задолженности.
9. В приложении 5 к форме текущей информации указываются административные расходы:
в разделе 1 сведения о начисленных и погашенных административных расходах банкрота с указанием количества привлеченного персонала, а также о налогах и других обязательных платежах в бюджет;
в разделе 2 сведения о заработной плате привлеченного персонала с указанием специальности, идентификационного номера, фамилии, имени и отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), а также сумм начисленной и погашенной заработной платы;
в разделе 3 сведения о поставщиках товаров, работ и услуг в рамках процедуры банкротства, где отражаются данные о поставщиках, виды товаров, работ и услуг и сумма перечисленных денег за полученные товары или услуги;
в разделе 4 сведения о начисленных и погашенных налогах и других обязательных платежах в бюджет;
в разделе 5 сведения о начисленной и выплаченной сумме дополнительного вознаграждения банкротного управляющего с указанием даты выплаты и основания.
10. В приложении 6 к форме текущей информации указывается информация о совершенных сделках в течение 3 (трех) лет до возбуждения дела о банкротстве с указанием сведении об отчужденных имуществах, их приобретателях, о признаках нарушений законности, если таковы имеются, и о возвратах имущества.
11. В приложении 7 к форме текущей информации указывается информация по выявлению признаков преднамеренного банкротства с отражением принятых мер по выявлению признаков преднамеренного банкротства.
12. В приложении 8 к форме текущей информации указывается информация о привлечении к субсидиарной ответственности, а именно принятых решении суда, взысканных сумм по решению суда и сумм, направленных на удовлетворение требований кредиторов.
Примечание:
Расшифровка аббревиатуры:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИЛ – исполнительный лист;
ИП – индивидуальный предприниматель;
СК – собрание кредиторов;
КК – комитет кредиторов;
млн. – миллион;
млрд. – миллиард;
ПП – прямая продажа;
тыс. – тысяч;
Ф.И.О. – Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность);
ЭТ – электронные торги.
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2025 года № 826
Первого Заместителя
Премьер – Министра
Республики Казахстан -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 апреля 2020 года № 390
Правила и сроки предоставления текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау салынатын ақпараттарды ұсыну қағидалары мен мерзімі (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 18-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және оңалтуды, уақытша және банкроттық басқарушылардың (бұдан әрі – әкімші) облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органына (бұдан әрі – мемлекеттік кірістер органы) оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау салынатын ақпараттарды (бұдан әрі – ағымдағы ақпарат) ұсыну тәртібін және мерзімдерін айқындайды.
2. Осы Қағидалар шеңберінде пайдаланылатын ұғымдар Заңға сәйкес қолданылады.
2-тарау. Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпараттарды ұсыну тәртібі және мерзімдері
3. Борышкерді банкрот деп тану және (немесе) оңалту рәсімін қолдану туралы сот шешімі шығарылғаннан кейін әкімші осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-і күнінен кешіктірмей мемлекеттік кірістер органына ұсынады.
Әкімші ағымдағы ақпаратта көрсетілген мәліметтерді есепті кезеңге өспелі қорытындымен растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, ағымдағы ақпаратты ұсынады.
Бұрын мемлекеттік кірістер органына жолданғанын растайтын құжаттарды ұсыну талап етілмейді. Ағымдағы ақпаратқа жаңадан енгізілген мәліметтер бойынша растайтын құжаттар ұсынылады.
4. Ағымдағы ақпарат нысанның өзінен және ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған қосымшалардан тұрады.
5. Ағымдағы ақпарат мынадай түрлерге бөлінеді:
1) бастапқы – ағымдағы ақпаратты ұсыну жөніндегі міндет туындайтын кезең үшін ұсынылатын нысан;
2) кезекті – бастапқы нысан ұсынылғаннан кейін кейінгі кезеңдер үшін ұсынылатын нысан;
3) қосымша – осы өзгерістер және (немесе) толықтырулар жататын кезең үшін бұрын ұсынылған нысанға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде ұсынылатын нысан;
4) тарату – борышкердің қызметі тоқтатылған, таратылған кезде ұсынылатын нысан.
6. Ағымдағы ақпаратқа қоса берілетін қосымшаларда көрсетілуге жататын деректер болмаған жағдайда, олар ұсынылмайды.
7. Ағымдағы ақпаратқа қоса берілетін қосымша бетінде көзделген жолдар саны көрсеткіштердің нақты санынан аз болған кезде, ағымдағы ақпараттың қосымшасының осыған ұқсас қосымша беті қосымша толтырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки предоставления текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) и определяют порядок и сроки предоставления реабилитационным, временным и банкротным управляющими (далее – администратор) в территориальные органы государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – орган государственных доходов) текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства (далее – текущая информация).
2. Понятия, используемые в рамках настоящих Правил, применяются в соответствии с Законом.
Глава 2. Порядок и сроки предоставления текущей информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства
3. Администратор после вынесения решения суда о признании должника банкротом и (или) о применении реабилитационной процедуры предоставляет в орган государственных доходов ежеквартально, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, текущую информацию о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
Администратор предоставляет текущую информацию за отчетный период с нарастающим итогом с приложением копий документов, подтверждающих сведения, содержащиеся в текущей информации.
Предоставление подтверждающих документов, направленных ранее в орган государственных доходов, не требуется. Подтверждающие документы предоставляются по сведениям, вновь внесенным в текущую информацию.
4. Текущая информация состоит из самой формы и приложений к ней, предназначенных для детального отражения информации.
5. Текущая информация подразделяется на следующие виды:
1) первоначальная – форма, представляемая за период, в котором наступает обязанность по представлению текущей информации;
2) очередная – форма, представляемая за последующие периоды после представления первоначальной формы;
3) дополнительная – форма, представляемая при внесении изменений и (или) дополнений в ранее представленную форму за период, к которому относятся данные изменения и (или) дополнения;
4) ликвидационная – форма, представляемая при прекращении деятельности, ликвидации должника.
6. Приложения к текущей информации не представляются при отсутствии данных, подлежащих отражению в них.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к текущей информации, дополнительно заполняется аналогичный лист приложения к текущей информации.

8. Әкімші ұсынатын ағымдағы ақпаратқа қағаз жеткізгіште әкімші қол қояды және борышкердің мөрімен (ол болған жағдайда) және (немесе) электрондық нысанда – борышкердің немесе әкімшінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) уәкілетті органның knp.kgd.gov.kz интернет-ресурсының веб-қосымшасы арқылы (бұдан әрі – веб-қосымша) куәландырылады.
9. Ағымдағы ақпаратты қағаз жеткізгіште толтыру кезінде түзетулерге, өшірулерге және шимайларға жол берілмейді.
10. Әкімші ұсынатын ағымдағы ақпаратты беру тәсіліне байланысты:
1) мемлекеттік кірістер органының ағымдағы ақпаратты келу тәртібінде қабылдаған;
2) пошта арқылы хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта немесе өзге байланыс ұйымының ағымдағы ақпаратты қабылдауы туралы белгі қойылған;
3) ақпаратты компьютерлік өңдеуге мүмкіндік беретін электрондық нысанда берілген жағдайда, веб-қосымшада ағымдағы ақпараттың қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы хабарлама алынған күні оның ұсынылған күні болып табылады.
11. Әкімші сомалар өзгерген не өзге де деректер өзгерген кезде осы өзгерістер мен (немесе) толықтырулар жататын кезең үшін қосымша нысанды ұсыну жолымен бұрын ұсынылған ағымдағы ақпаратқа өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізеді.
Қосымша нысанда тиісті жолдар бойынша:
сомалар өзгерген жағдайда – бұрын ұсынылған ағымдағы ақпаратта көрсетілген сомалар мен кезеңнің нақты деректері арасындағы айырма;
қалған деректер өзгерген жағдайда – деректің жаңа мәні көрсетіледі.
12. Қорытынды есеп бекітілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әкімші оңалту және банкроттық рәсімдерін жүзеге асыру барысы туралы тарату ағымдағы ақпаратты мемлекеттік кірістер органына, осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген әдіспен ұсынады.
3-тарау. Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпараттарды кері қайтарып алу тәртібі
13. Әкімші қайтарып алынатын ағымдағы ақпараттың себебін белгілей отырып, ағымдағы ақпаратты кері қайтарып алу туралы өтініш беру арқылы жою немесе өзгерту әдісімен бұрын ұсынылған ағымдағы ақпаратты кері қайтарып алады.
Ағымдағы ақпаратты кері қайтарып алу ол белгіленген нысанға сәйкес келмеген жағдайда, сондай-ақ өтініште көрсетілуге жататын өзге де мән-жайлар болған жағдайда жүргізіледі.
14. Ағымдағы ақпаратты қайтарып алу туралы өтініш осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады және мемлекеттік кірістер органына беріледі.
15. Ағымдағы ақпаратты кері қайтарып алу туралы өтінішті әкімші Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген тәсілмен ұсынады. Кері қайтарып алу туралы өтініш берілген күн осы Қағидалардың 10-тармағында айқындалады.

8. Представляемая администратором текущая информация на бумажном носителе подписывается администратором и заверяется печатью должника (при ее наличии) и (или) в электронной форме через веб-приложение интернет-ресурса уполномоченного органа knp.kgd.gov.kz. (далее – веб - приложение) с применением электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) должника и (или) администратора.
9. При заполнении текущей информации на бумажном носителе не допускаются исправления, подчистки и помарки.
10. Датой предоставления администратором текущей информации в зависимости от способа ее предоставления является дата:
1) приема текущей информации органом государственных доходов в явочном порядке;
2) отметки о приеме текущей информации почтовой или иной организации связи по почте заказным письмом с уведомлением;
3) получения уведомления о принятии или непринятии текущей информации в веб-приложении, в случае предоставления ее в электронной форме, допускающем компьютерную обработку информации.
11. Администратор при изменении сумм либо изменении иных данных вносит изменения и (или) дополнения в ранее представленную текущую информацию путем предоставления дополнительной формы за период, к которому относятся данные изменения и (или) дополнения.
В дополнительной форме по соответствующим строкам указывается:
разница между суммами, указанными в ранее представленной текущей информации, и фактическими данными за период – при изменении сумм;
новое значение – при изменении остальных данных.
12. В течение трех рабочих дней со дня утверждения заключительного отчета администратор представляет в орган государственных доходов ликвидационную текущую информацию о ходе осуществления процедур реабилитации и банкротства способом, указанным пунктом 8 настоящих Правил.
Глава 3. Порядок отзыва текущей информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства
13. Администратор отзывает ранее представленную текущую информацию методом удаления или изменения, путем подачи заявления об отзыве текущей информации с отметкой причины отзываемой текущей информации.
Отзыв текущей информации производится в случае ее несоответствия установленной форме, а также иных обстоятельств, подлежащие указанию в заявлении.
14. Заявление об отзыве текущей информации заполняется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и подается в орган государственных доходов.
15. Заявление об отзыве текущей информации предоставляется администратором способом, указанным пунктом 8 настоящих Правил. Дата предоставления заявления об отзыве определяется пунктом 10 настоящих Правил.

4-тарау. Әкімшінің сұрау салынатын ақпараттарды ұсыну тәртібі және мерзімдері
16. Мемлекеттік кірістер органының осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпаратты ұсыну жөніндегі сұрау салуы негізінде, орындаудың неғұрлым ұзақ мерзімі осы сұрау салудың өзінде көрсетілген жағдайларды қоспағанда, әкімші сұрау салу келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті мемлекеттік кірістер органына әкімшінің оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпаратты ұсыну жөніндегі сұрау салуды орындауы туралы түсіндірмені (бұдан әрі – түсіндірме) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді.
17. Әкімшінің оны ұсыну тәсіліне қарай:
1) мемлекеттік кірістердің органның түсіндірмені өзі келу тәртібімен қабылдаған;
2) пошта немесе өзге де байланыс ұйымының түсіндірмені хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы қабылдағаны туралы белгі қойған;
3) түсіндірме ақпараттарды компьютерлік өңдеуге жол беретін электрондық нысанда ұсынылған жағдайда, оның веб-қосымшада түсіндірменің жеткізілгені туралы хабарламаны алу күні оны ұсыну күні болып табылады.
18. Түсіндірмеге әкімші қағаз жеткізгіште және (немесе) ЭЦҚ қолдана отырып электрондық нысанда қол қояды.
Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау
салынатын ақпараттарды
ұсыну қағидалары мен мерзіміне
1-қосымша
Нысан
Оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұрау
салынатын ақпараттарды ұсыну
қағидалары мен мерзіміне
2-қосымша
Нысан
Әкімшінің оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпараттарды ұсыну туралы сұрау салуды орындауы туралы түсіндірме
1. Мемлекеттік кірістердің органы сұрау салуының нөмірі және күні:
________________________________________________________________
2. Әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе): ________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Әкімшінің жеке сәйкестендіру нөмірі: _______________________________
__________________________________________________________________
4. Борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе) не толық атауы: __________________________
__________________________________________________________________
5. Борышкердің жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі:
___________________________________________________________________

Глава 4. Порядок и сроки предоставления администратором запрашиваемой информации
16. На основании запроса о предоставлении информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства органа государственных доходов по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу, администратор не позднее десяти рабочих дней со дня поступления запроса представляет в орган государственных доходов пояснение об исполнении администратором запроса о предоставлении информации ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства (далее – пояснение) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, за исключением случаев, когда более длительный срок исполнения указан в самом запросе.
17. Датой представления администратором пояснения в зависимости от способа его предоставления является дата:
1) приема пояснения органом государственных доходов в явочном порядке;
2) отметки о приеме пояснения почтовой или иной организации связи по почте заказным письмом с уведомлением;
3) получения уведомления о доставке пояснения в веб-приложении, в случае предоставления ее в электронной форме, допускающем компьютерную обработку информации.
18. Пояснение подписывается администратором на бумажном носителе и (или) в электронной форме с применением ЭЦП.
Приложение 1 к Правилам
и срокам текущей и
запрашиваемой
информации о ходе осуществления
реабилитационной процедуры
или процедуры банкротства
Форма
Приложение 2 к Правилам
и срокам текущей и запрашиваемой
информации о ходе осуществления
реабилитационной процедуры или
процедуры банкротства
Форма
Пояснение об исполнении администратором запроса о представлении информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства
1. Номер и дата запроса органа государственных доходов:
____________________________________________________________________
2. Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) администратора: ________________________________________
___________________________________________________________________
3. индивидуальный идентификационный номер администратора: ____________
___________________________________________________________________
4. Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) либо полное наименование должника: _________________________
___________________________________________________________________
5. индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный
номер должника:____________________________________________________
__________________________________________________________________

6. Сұрау салуды жолдаған мемлекеттік кірістер органының атауы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Уәкілетті органның оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге
асырылу барысы туралы сұрау салынған ақпараттары бойынша түсіндірме:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Әкімшінің қолы:__________________________
Түсіндірме берілген күні: 20 ___ жылғы " ___" ______________

6. Наименование органа государственных доходов, направившего запрос:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Пояснение по запрашиваемой уполномоченным органом информации о ходе
осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Перечень прилагаемых документов: ___________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подпись администратора: _____________________________
Дата представления пояснения: "___" ___________20___год.