Өткізілген минералдық шикізат пен пайдалы қатты қазбаның, оның ішінде қайта өңдеуден өткендердің көлемін, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы пайдалы қатты қазбалардың құрамын растау қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 552 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 29 желтоқсанда № 37717 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескетрпесі!
Осы бұйрық 01.01.2027 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 790-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өткізілген минералдық шикізат пен пайдалы қатты қазбаның, оның ішінде қайта өңдеуден өткендердің көлемін, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы пайдалы қатты қазбалардың құрамын растау қағидалары мен мерзімдері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 552 бұйрығымен
бекітілген
Өткізілген минералдық шикізат пен пайдалы қатты қазбаның, оның ішінде қайта өңдеуден өткендердің көлемін, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы пайдалы қатты қазбалардың құрамын растау қағидалары мен мерзімдері
1. Осы Өткізілген минералдық шикізат пен пайдалы қатты қазбаның, оның ішінде қайта өңдеуден өткендердің көлемін, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы пайдалы қатты қазбалардың құрамын растау қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 790-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленді және өткізілген минералдық шикізат пен пайдалы қатты қазбаның, оның ішінде қайта өңдеуден өткендердің көлемін, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы пайдалы қатты қазбалардың құрамын растау қағидалары мен мерзімдері н айқындайды.

Об утверждении Правил и сроков подтверждения объема, реализованных минерального сырья и твердого полезного ископаемого, в том числе прошедших переработку, а также содержания твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 26 декабря 2025 года № 552. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2025 года № 37717
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2027 г.
В соответствии с пунктом 3 статьи 790 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и сроки подтверждения объема, реализованных минерального сырья и твердого полезного ископаемого, в том числе прошедших переработку, а также содержания твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье.
2. Департаменту недропользования Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2027 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр промышленности и
строительства Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2025 года № 552
Правила и сроки подтверждения объема, реализованных минерального сырья и твердого полезного ископаемого, в том числе прошедших переработку, а также содержания твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье
1. Настоящие Правила и сроки подтверждения объема, реализованных минерального сырья и твердого полезного ископаемого, в том числе прошедших переработку, а также содержания твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 790 Налогового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок и сроки подтверждения объема, реализованных минерального сырья и твердого полезного ископаемого, в том числе прошедших переработку, а также содержания твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье.

2. Өткізілетін минералдық шикізаттағы пайдалы қатты қазбалардың құрамын растау мақсатында аккредиттелген зертхана ұлттық стандарттарға сәйкес өткізілетін минералдық шикізат пен пайдалы қатты қазбаларды тиеу барысында сынамалар іріктеуді жүргізеді. Іріктелген сынамаларды пайдалы қазбалардың құрамы тұрғысынан талдауды аккредиттелген зертхана жүргізеді. Сынама талдау нәтижелерін аккредиттелген зертхана талдау нәтижелерін алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде жер қойнауын пайдаланушыға жібереді. Іріктелген сынаманың дубликаты жер қойнауын пайдаланушыда және аккредиттелген зертханада 5 жыл бойы сақталады.
Аккредиттелген зертхананы таңдауды жер қойнауын пайдаланушы өз бетінше Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 790-бабы 3-тармағына сәйкес қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті орган бекіткен тізімнен жүзеге асырады. Бұл ретте, мұндай зертхана Салық кодексіне сәйкес жер қойнауын пайдаланушының өзара байланысты тарабы болмауға тиіс. Сынамаларды іріктеу, аккредиттелген зертханадан растауды алу минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбаларды тиеу және өткізу процесін тоқтатпайды.
3. Сынамаларды іріктеу өткізілетін минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалардың әрбір партиясы бойынша жүргізіледі. Осы тармақтың мақсаттары үшін бір ілеспе құжат бойынша берілген (тиелген) және минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбаларды өткізу шарттарына сәйкес сынама іріктеу мен сапасын айқындауға арналған дербес бірлік болып табылатын өткізу көлемі бір партия деп танылады.
4. Өткізілген минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалардың, оның ішінде өңдеуден өткендерінің көлемі осы Қағидалардың 2-тармағына сәйкес ұсынылған жер қойнауын пайдаланушының өткізілген минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалардың, оның ішінде өңдеуден өткендерінің көлемі туралы деректері мен аккредиттелген зертханалардың өткізілген минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалардың, оның ішінде өңдеуден өткендерінің көлемдері, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы қатты пайдалы қазбалардың құрамы туралы деректері негізінде расталады.
5. Жер қойнауын пайдаланушылар есепті минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалардың өткізілуі орын алған тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-інен кешіктірмей, аккредиттелген зертханалардың деректері негізінде өткізілген минералдық шикізат пен пайдалы қатты қазбалардың, оның ішінде өңдеуден өткендерінің көлемдері, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы пайдалы қатты қазбалардың құрамы туралы мәліметтерді қамтитын есептерді жер қойнауын зерделеу жөніндегі уәкілетті органға Жер қойнауын пайдаланудың бірыңғай платформасы арқылы электрондық түрде тоқсан сайын ұсынады.
Өткізілген минералдық шикізат
пен пайдалы қатты қазбаның,
оның ішінде қайта өңдеуден
өткендердің көлемін, сондай-ақ
өткізілетін минералдық
шикізаттағы пайдалы қатты
қазбалардың құрамын растау
қағидалары мен мерзімдеріне
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: жер қойнауын зерделеу жөніндегі уәкілетті органға. Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: minerals.e-qazyna.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: "Жер қойнауын пайдаланушының өткен (есепті) тоқсанда минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбаларды өткізу көлемдері туралы мәліметтер".
Индекс: 1-Роялти. Мерзімділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең: тоқсан
жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: қатты пайдалы қазбалар бойынша роялти салынуға жататын минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбаларды өткізетін жер қойнауын пайдаланушылар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: өткен (есепті) тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-інші күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: жер қойнауын пайдаланудың бірыңғай платформасы арқылы электронды түрде.
Жер қойнауын пайдаланушының өткен (есепті) тоқсанда минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбаларды өткізу көлемдері туралы мәліметтер
№ р/с
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
Лицензияның №, берілген күні
Кен орнының атауы
Тауарлық өнімінің түрі
Өткізілген минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалардың, оның ішінде өңдеуден өткендерінің көлемі, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы пайдалы қатты қазбалардың құрамы
Аккредиттелген зертхана туралы мәліметтер
Тауарлық өнімді өткізу көлемдері
Өлшем бірлігі
Алдыңғы салық кезеңдері бойынша түзетулер
Түзету негіздемесі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы: _______________________________________ _____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)) (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________ _________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)) (қолы)
Жер қойнауын пайдаланушының ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты. 20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
Өткен (есепті) тоқсанда жер
қойнауын пайдаланушының
минералдық шикізатты немесе
пайдалы қатты қазбаларды
өткізу көлемдері туралы
мәліметтер нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме "Өткен (есепті) тоқсанда жер қойнауын пайдаланушының минералдық шикізатты немесе қатты пайдалы қазбаларды өткізу көлемдері туралы мәліметтер" (Индекс 1-Роялти, мерзімділігі – тоқсан сайын)

2. В целях подтверждения содержания твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье аккредитованной лабораторией производится отбор проб в ходе отгрузки реализуемого минерального сырья и твердого полезного ископаемого в соответствии с национальными стандартами. Анализ отобранных проб производится аккредитованной лабораторией на предмет содержания полезных ископаемых. Результаты анализа проб направляются аккредитованной лабораторией недропользователю в течение 5 рабочих дней со дня получения результатов анализа. Дубликат отобранной пробы хранится у недропользователя и у аккредитованной лаборатории в течение 5 лет.
Выбор аккредитованной лаборатории осуществляется недропользователем самостоятельно из списка, утверждаемого уполномоченным органом в области твердых полезных ископаемых в соответствии с пунктом 3 статьи 790 Налогового кодекса Республики Казахстан. При этом такая лаборатория не должна являться взаимосвязанной стороной недропользователя, в соответствии с Налоговым кодексом. Отбор проб, получение подтверждения от аккредитованной лаборатории не приостанавливают процесс отгрузки и реализации минерального сырья и твердого полезного ископаемого.
3. Отбор проб производится по каждой партии реализуемых минерального сырья и твердого полезного ископаемого. Для целей настоящего пункта одной партией признается объем реализуемого минерального сырья и твердого полезного ископаемого, переданный (отгруженный) по одному сопроводительному документу и являющийся самостоятельной единицей для отбора проб и определения качества согласно условиям реализации минерального сырья и твердого полезного ископаемого.
4. Объем реализованных минерального сырья и твердого полезного ископаемого, в том числе прошедших переработку, подтверждается на основании данных недропользователя об объемах реализации минерального сырья и твердого полезного ископаемого и данных аккредитованных лабораторий об объемах реализованных минерального сырья и твердых полезных ископаемых, в том числе прошедших переработку, а также содержание твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье, предоставляемых в соответствии с пунктом 2 настоящих Правил.
5. Недропользователи предоставляют ежеквартально в электронном виде через Единую платформу недропользования в уполномоченный орган по изучению недр отчеты, содержащие сведения об объемах реализованных минерального сырья и твердых полезных ископаемых, в том числе прошедших переработку, а также содержание твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье по данным аккредитованных лабораторий не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, в котором произошла реализация минерального сырья и твердых полезных ископаемых.
Приложение к Правилам и
срокам подтверждения объема
реализованных минерального
сырья и твердого полезного
ископаемого, в том числе
прошедших переработку, а
также содержания твердых
полезных ископаемых в
реализуемом минеральном сырье
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в уполномоченный орган по изучению недр.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: minerals.e-qazyna.kz.
Наименование административной формы: "Сведения об объемах реализации недропользователем минерального сырья и твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал".
Индекс: 1-Роялти.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период:
квартал
год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи, реализующие минеральное сырье и твердые полезные ископаемые, подлежащие обложению роялти на твердые полезные ископаемые.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за истекшим (отчетным) кварталом.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде посредством единой платформы недропользования.
Сведения об объемах реализации недропользователем минерального сырья и твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал
№ п/п
Наименование недропользователя
№ лицензии, дата выдачи
Наименование месторождения
Вид товарного продукта
Объем минерального сырья и твердых полезных ископаемых, в том числе прошедших переработку, а также содержание твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье
Сведения об аккредитованной лаборатории
Объемы реализации товарного продукта
Единица измерения
Корректировка за предыдущие налоговые периоды
Основание корректировки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование ___________________________________________
Адрес __________________________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель: _________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
_________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Данные из ЭЦП недропользователя;
Дата и время подписания с ЭЦП. "__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение к форме
сведений о объемах реализации
недропользователем
минерального сырья или
твердых полезных ископаемых
за истекший (отчетный) квартал
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о объемах реализации недропользователем минерального сырья или твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал" (Индекс 1-Роялти, периодичность ежеквартальная)

1. Терминдер мен анықтамалар:
лицензия – Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасына сәйкес 2026 жылғы 31 желтоқсаннан кейін берілген қатты пайдалы қазбаларды барлау немесе өндіру лицензиясы;
минералдық шикізат – құрамында пайдалы қазбалар (пайдалы қазбалар) бар, жер қойнауынан жер бетіне алынған (тау жынысы, рудалық шикізат және басқалары) бөлігі, су азайту ескерілместен;
пайдалы қазбалар – жер қойнауында болатын табиғи минералдық түзілімдер, сондай-ақ пайдалы компоненттері бар табиғи минералдық түзілімдер мен органикалық заттар; олардың химиялық құрамы мен физикалық қасиеттері оларды материалдық өндірісте және (немесе) тұтынуда, және (немесе) өзге де қажеттіліктер тікелей немесе қайта өңдеуден кейін пайдалануға мүмкіндік береді.
2. Әдіснамалық түсіндірмелер:
1-бағанда – кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда – жер қойнауын пайдаланушының атауы көрсетіледі;
3-бағанда – лицензияның нөмірі және берілген күні көрсетіледі;
4-бағанда – кен орнының атауы көрсетіледі;
5-бағанда – тауарлық өнім түрі төмендегілерді ескере отырып көрсетіледі:
1) минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалар бөлшектеу, ірілігі бойынша елеу, ұнтақтау, классификациялау (сұрыптау) процесінен өткен жағдайда, есепті тоқсан бойынша әрбір түрі бойынша өткізу көлемдері көрсетіледі, оған техногендік минералдық түзілімдерден алынған қатты пайдалы қазбалардың өткізілген көлемдері де кіреді;
2) минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалар байыту өндірісінің концентраты, алғашқы қайта өңдеу (байыту) өнімдері және (немесе) мұндай концентрат құрамындағы пайдалы қазбалар түрінде өткізілген жағдайда, есепті тоқсан бойынша әрбір түр бойынша:
– байыту концентратын және (немесе) алғашқы қайта өңдеу (байыту) өнімдерін өткізу көлемдері,
– сондай-ақ мұндай концентраттағы пайдалы қазбалардың көлемдері көрсетіледі;
3) минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалар металдар, қорытпалар, өзге де өнімдер немесе химия-металлургиялық қайта өңдеу нәтижесіндегі қалдықтар және (немесе) олардың құрамындағы пайдалы қазбалар түрінде өткізілген жағдайда, есепті тоқсан бойынша әрбір түр бойынша көрсетіледі:
– металдар мен қорытпалардың және (немесе) олардың құрамындағы пайдалы қазбалардың өткізу көлемдері,
– өзге өнімдер мен өндірістік қалдықтардың және (немесе) олардың құрамындағы пайдалы қазбалардың өткізу көлемдері.
6-бағанда – аккредиттелген зертхана сынамаларды талдау нәтижелері негізінде айқындайтын, өңдеуден өткендерін қоса алғанда, минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалардың көлемдері, сондай-ақ өткізілетін минералдық шикізаттағы қатты пайдалы қазбалардың құрамы туралы мәліметтер көрсетіледі;
7-бағанда – сынама талдауын жүргізген аккредиттелген зертхана туралы мәліметтер көрсетіледі;
8-бағанда – есепті кезеңдегі тауарлық өнімді өткізу көлемі көрсетіледі;
9-бағанда – өлшем бірлігі көрсетіледі;

1. Термины и определения:
лицензия – лицензия на разведку или добычу твердых полезных ископаемых, выданная после 31 декабря 2026 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан о недрах и недропользовании;
минеральное сырье – извлеченная на поверхность часть недр (горная порода, рудное сырье и другие), содержащая полезное ископаемое (полезные ископаемые), без учета разубоживания;
полезные ископаемые - содержащиеся в недрах природные минеральные образования, а также содержащие полезные компоненты природные минеральные образования и органические вещества, химический состав и физические свойства которых позволяют использовать их в сфере материального производства и (или) потребления, и (или) иных нужд непосредственно или после переработки.
2. Методологические пояснения:
в графе 1 указывается порядковый номер месторождения;
в графе 2 указывается наименование недропользователя;
в графе 3 указывается № лицензии и дата выдачи;
в графе 4 указывается наименование месторождения;
в графе 5 указывается вид товарного продукта с учетом следующего:
1) в случае реализации минерального сырья и твердых полезных ископаемых, прошедших процесс дробления, грохочения, измельчения, классификацию (сортировку), указываются сведения об объемах реализации минерального сырья и твердых полезных ископаемых по каждому виду за отчетный квартал, включая объемы реализации техногенных минеральных образований (твердых полезных ископаемых, извлеченных из техногенных минеральных образований);
2) в случае реализации минерального сырья и твердых полезных ископаемых в виде концентрата обогатительного производства, прочих продуктов, которые являются результатом первичной переработки (обогащения) и (или) полезных ископаемых, содержащихся в таком концентрате, указываются сведения по каждому виду: объемы реализации концентрата обогатительного производства и (или) прочих продуктов, которые являются результатом первичной переработки (обогащения) и (или) полезных ископаемых, содержащихся в таком концентрате, за отчетный квартал;
3) в случае реализации минерального сырья и твердых полезных ископаемых в виде металлов, сплавов, прочих продуктов и собственных отходов, которые являются результатом химико-металлургического передела и (или) полезных ископаемых, содержащихся в таких сплавах и прочих продуктах и собственных отходах, указываются сведения об объемах реализации каждого вида:
металлов и сплавов и (или) полезных ископаемых, содержащихся в таких сплавах за отчетный квартал,
прочих продуктов и собственных отходов и (или) полезных ископаемых, содержащихся в таких сплавах и прочих продуктах и собственных отходах;
в графе 6 указывается указываются сведения об объемах минерального сырья и твердых полезных ископаемых, в том числе прошедших переработку, а также содержание твердых полезных ископаемых в реализуемом минеральном сырье, определяемые, по результатам анализа проб аккредитованной лабораторией;
в графе 7 указываются сведения об аккредитованной лаборатории, проводившей анализ проб;
в графе 8 указывается объем реализации товарного продукта за отчетный период;
в графе 9 указывается единица изменения;

10-бағанда – Салық кодексінің 793-бабы 4-тармағына сәйкес, алдыңғы тоқсандарда өткізілген минералдық шикізат пен қатты пайдалы қазбалардың құрамы мен көлеміне қатысты алдыңғы салық кезеңдеріне енгізілетін түзетулер көлемі көрсетіледі;
11-бағанда – түзету негіздемесі көрсетіледі.

в графе 10 указывается объем корректировки за предыдущие налоговые периоды по содержанию и объему реализованных в предыдущих кварталах минерального сырья и твердых полезных ископаемых, производимой в соответствии с пунктом 4 статьи 793 Налогового кодекса;
в графе 11 указывается основание для корректировки.