Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының), банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 100 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 25 желтоқсанда № 37679 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзацының 48) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының), банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), банковскими конгломератами
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2025 года № 100. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2025 года № 37679
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
В соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения Национального Банка Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), банковскими конгломератами (далее – Правила).
2. Признать утратившими силу некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту статистики финансового рынка Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.

Қағидалардың 43-қосымшаның "Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның 8-тармағының қолданысы 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін тоқтатыла тұрсын, осы тармақ тоқтата тұру кезеңінде мынадай редакцияда қолданыста болады деп белгіленсін:
"8. 9-бағанда облигациялар бойынша облигацияның номиналдық (сатып алу құнының) оны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін ақшалай көрінісі, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оның ұстаушысына төленетін сома көрсетіледі. Құн көрсеткіші мың теңгемен көрсетіледі (номиналы шетел валютасымен көрсетілген бағалы қағаздар үшін теңгедегі құнның баламасы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген) көзделген тәртіппен айқындалған транзакция күніне валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеуде көрсетіледі."
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 100 қаулысымен бекітілді
Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент- банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының), банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының), банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзацының 48) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 3-тармағына және 54-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және онда екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) (бұдан әрі – банктер), банк конгломераттарының Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды, кезеңділігін және ұсыну мерзімін қоса алғанда, пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну тәртібі айқындалады.

Приостановить до 1 января 2026 года действие пункта 8 приложения к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату" приложения 43 к Правилам, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"8. В графе 9 по облигациям указывается денежное выражение номинальной (покупной стоимости) облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Показатель стоимости указывается в тысячах тенге (эквивалент стоимости в тенге для ценных бумаг, номинал которых выражен в иностранной валюте, указывается в пересчете по рыночному курсу обмена валют на дату транзакции, определенному в соответствии с порядком, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378)".
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Утверждены
постановлением Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2025 года № 100
Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), банковскими конгломератами.
Глава 1. Общие положения
1. Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), банковскими конгломератами (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения Национального Банка Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 42 и пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) (далее – банки), банковскими конгломератами в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк), включая формы, предназначенные для сбора административных данных, периодичность и сроки ее представления.

2. Есептілік "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесі арқылы электрондық форматта ұсынылады.
3. Басшының немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адамның және орындаушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған есептілік электрондық форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігін банктің, банк холдингінің немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банктің басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікке олардың орналасқан елдегі қызметін реттейтін тиісті мемлекеттің уәкілетті органының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген Қазақстан Республикасының бейрезиденттері болып табылатын банк конгломераты қатысушыларының нормативтік мәндері, пруденциялық нормативтерін есептеу әдістемесі туралы мәліметтер қоса беріледі.
6. Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілік Ұлттық Банкке банк холдингі мәртебесі жойылғанға дейін не еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банктің қызметі тоқтатылғанға дейін автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйе арқылы электрондық форматта ұсынылады.
Қағидалардың 4-тарауында белгіленген есептілікті ұсыну мерзімдеріне қарай есеп беретін тұлғаның банк холдингі мәртебесі жойылған не еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банктің банк қызметін тоқтатқан жағдайда мәртебесі жойылған күннің алдындағы соңғы есепті кезеңдегі банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілік белгіленген мерзімдерде ұсынылады.
2-тарау. Екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну тәртібі
9. Екінші деңгейдегі банктер Ұлттық Банкке:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдың контрциклді буферін есептеу үшін тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;

2. Отчетность представляется в электронном формате посредством информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".
3. Отчетность, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи руководителем или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем банка, банковского холдинга или банка, имеющего дочернюю организацию, но не имеющего банковского холдинга, или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. К отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами прилагаются сведения о нормативных значениях, методике расчета пруденциальных нормативов участников банковского конгломерата, являющихся нерезидентами Республики Казахстан, установленных нормативными правовыми актами уполномоченного органа соответствующего государства, регулирующего их деятельность в стране их нахождения.
6. Отчетность о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами в Национальный Банк представляется в электронном формате посредством автоматизированной информационной подсистемы до утраты статуса банковского холдинга либо прекращения деятельности банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга.
В случае если, к срокам предоставления отчетности, установленным главой 4 Правил, отчитывающееся лицо утратило статус банковского холдинга либо прекратило банковскую деятельность банка, имеющего дочернюю организацию, но не имеющего банковского холдинга, отчетность о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами за последний отчетный период, предшествующий дате утраты статуса, представляется в установленные сроки.
Глава 2. Порядок представления отчетности банками второго уровня
9. Банки второго уровня представляют в Национальный Банк:
1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов по форме согласно приложению 1 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 2 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом рисков, для расчета контрциклического буфера капитала по форме согласно приложению 3 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
4) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 4 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;

5) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
6) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
7) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
8) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
9) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
10) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
11) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
12) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
13) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есепті – есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей, апта сайын;
14) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
15) Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктердің Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;

5) отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 5 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
6) отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют) по форме согласно приложению 6 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
7) отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) по форме согласно приложению 7 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
8) отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют) по форме согласно приложению 8 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
9) отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) по форме согласно приложению 9 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
10) отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 по форме согласно приложению 10 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
11) отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 по форме согласно приложению 11 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
12) отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6 по форме согласно приложению 12 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
13) отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) по форме согласно приложению 13 к Правилам еженедельно, не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей;
14) отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы по форме согласно приложению 14 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
15) отчет о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан по форме согласно приложению 15 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;

16) Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
17) Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
18) Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
19) Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты, ислам банктері білдіретін нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
20) Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
21) Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын ұсынады.
3-тарау. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) есептілікті ұсыну тәртібі
10. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары Ұлттық Банкке:
1) Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
2) Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
3) Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
4) Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;

16) отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации по форме согласно приложению 16 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
17) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемого исламскими банками по форме согласно приложению 17 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
18) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемого исламскими банками, по форме согласно приложению 18 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
19) отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемого исламскими банками, по форме согласно приложению 19 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
20) отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности по форме согласно приложению 20 к Правилам ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
21) отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования по форме согласно приложению 21 к Правилам ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Глава 3. Порядок представления отчетности филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан)
10. Филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан представляют в Национальный Банк:
1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 22 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 23 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств филиалов банков-нерезидентов, взвешенных с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 24 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
4) отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам филиалов банков-нерезидентов, взвешенным с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 25 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;

5) Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
6) Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
7) Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
8) Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
9) Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
10) Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
11) Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
12) Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есепті:
есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей, апта сайын;
есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде есептілік аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке аяқталатын айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
13) Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;

5) отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 26 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
6) отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 27 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
7) отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 28 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
8) отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 29 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
9) отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 30 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
10) отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 31 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
11) отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6 филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 32 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
12) отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 33 к Правилам:
еженедельно, не позднее пятого рабочего дня, следующего за отчетной неделей;
ежемесячно, при завершении календарного месяца в отчетную неделю, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за завершаемым месяцем, раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем;
13) отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 34 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;

14) Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
15) Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есебін – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
16) Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есебін – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
17) Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
18) Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бейрезидент-банктері филиалдарының нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын ұсынады.
4-тарау. Банк конгломераттарының есептілікті ұсыну тәртібі
11. Банк холдингтері немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банктер Ұлттық Банкіне:
1) Қағидаларға 40-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есепті:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 70 (жетпіс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда);
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын;
2) Қағидаларға 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк конгломераты қатысушыларының салымдар тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтерінің, шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерінің талдамасы туралы есепті:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда);
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын;
3) Қағидаларға 42-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушылары заңды тұлғаларының меншікті капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге де салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есепті:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда);
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын;

14) отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 35 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
15) отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 36 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
16) отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, по форме согласно приложению 37 к Правилам ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
17) отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 38 к Правилам ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
18) отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования филиалов банков-нерезидентов, по форме согласно приложению 39 к Правилам ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Глава 4. Порядок представления отчетности банковскими конгломератами
11. Банковские холдинги или банки, имеющие дочернюю организацию, но не имеющие банковского холдинга, представляют в Национальный Банк:
1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом по форме согласно приложению 40 к Правилам:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 70 (семидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом;
2) отчет о расшифровке активов, условных и возможных требований и обязательств участников банковского конгломерата, взвешенных по степени риска вложений, по форме согласно приложению 41 к Правилам:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом;
3) отчет по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату, по форме согласно приложению 42 к Правилам:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом;

4) Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есепті:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда);
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын;
5) Қағидаларға 44-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есепті:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда);
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын;
6) Қағидаларға 45-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломератының меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есепті:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда);
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын ұсынады.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_Prud_norm
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Меншікті капиталдың ең аз мөлшері
2
Меншікті капитал
3
Бірінші деңгейдегі капитал
4
Мынадай сома ретіндегі негізгі капитал
5
Төленген жай акциялар
6
Төленген қосымша капитал
7
Өткен жылдардың бөлінбеген таза пайдасы
8
Ағымдағы жылдың бөлінбеген таза пайдасы
9
Жинақталған ашып көрсетілген резерв
10
Қайта бағалау резервтері

4) отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату по форме согласно приложению 43 к Правилам:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом;
5) отчет по сбору сведений по внутригрупповым сделкам банковского конгломерата, заключенным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату, по форме согласно приложению 44 к Правилам:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом;
6) отчет по сбору сведений об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами, составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата, действующих по состоянию на отчетную дату, по форме согласно приложению 45 к Правилам:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом.
Приложение 1
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_Prud_norm
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" __________ 20____года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Минимальный размер собственного капитала
2
Собственный капитал
3
Капитал первого уровня
4
Основной капитал как сумма
5
Оплаченные простые акции
6
Дополнительный оплаченный капитал
7
Нераспределенная чистая прибыль прошлых лет
8
Нераспределенная чистая прибыль текущего года
9
Накопленный раскрытый резерв
10
Резервы переоценки

10.1
Негізгі құрал-жабдықтарды және басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздардың құнын қайта бағалау резервтерін қайта бағалау резервтері
10.2
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қарыздардың құнын қайта бағалау резервтері
11
Мыналарды шегергендегі негізгі капитал:
11.1
сатып алынған меншікті жай акциялар
11.2
гудвилді қосқанда, материалдық емес активтер
11.3
өткен жылдардың шығыны
11.4
ағымдағы жылдың шығыны
11.5
кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) сомасына тепе-тең негізде төмендетілген, кейінге қалдырылған салық активі (шегерілетін уақыт айырмашылықтарына қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігін қоспағанда)
11.6
басқа да қайта бағалау бойынша резервтер
11.7
активтерді секьюритилендіру бойынша транзакцияларға байланысты сатудан түскен кіріс
11.8
осындай міндеттеме бойынша кредиттік тәуекелдің өзгеруіне байланысты қаржылық міндеттеменің әділ құнының өзгеруінен болған кіріс немесе шығын
11.9
қосымша капиталдан шегерілуге жататын, бірақ оның деңгейінің жеткіліксіз болуына байланысты негізгі капиталдан шегерілетін реттеуіш түзетулер
11.10
егер банктің инвестициялары (банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан азы бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына банктің инвестициялары) 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8 және 11.9-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілуге жататын асу сомасы
11.11
егер банктің инвестициялары (банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көбі бар қаржы ұйымының жай акцияларына банктің инвестициялары) 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9 және 11.10-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілуге жататын асу сомасы
11.12
егер шегерілетін уақыт айырмашылықтарына қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық активтерінің кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) сомасына тепе-тең негізде төмендетілген бөлігі 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9 және 11.10-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілуге жататын асу сомасы

10.1
Резервы переоценки основных средств и резервов переоценки стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
10.2
Резервы переоценки стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
11
Основной капитал за минусом:
11.1
собственные выкупленные простые акции
11.2
нематериальные активы, включая гудвилл
11.3
убыток прошлых лет
11.4
убыток текущего года
11.5
отложенный налоговый актив (за исключением части отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц), сниженный на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл)
11.6
резервы по прочей переоценке
11.7
доходы от продаж, связанных с транзакциями по секьюритизации активов
11.8
доходы или убытки от изменения справедливой стоимости финансового обязательства, в связи с изменением кредитного риска по такому обязательству
11.9
регуляторные корректировки, подлежащие вычету из добавочного капитала, но в связи с недостаточным его уровнем вычитаемые из основного капитала
11.10
сумма превышения, подлежащая к вычету из основного капитала, если инвестиции банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале)) превышают 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8 и 11.9
11.11
сумма превышения, подлежащая к вычету из основного капитала, если инвестиции банка (инвестиции банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале)) превышают 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9 и 11.10
11.12
сумма превышения, подлежащая к вычету из основного капитала, если часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, сниженная на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл) превышает 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9 и 11.10

11.13
егер банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көбі бар қаржы ұйымының жай акцияларына инвестициялары және кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) сомасына тепе-тең негізде төмендетілген кейінге қалдырылған салық активінің бір бөлігі жиынтығында 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8 және 11.9-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталы айырмасының және негізгі капиталдан шегерілетін, 11.10, 11.11 және 11.12-жолдарда көрсетілген, негізгі капиталдан шегерілетін, 11.10, 11.11 және 11.12-жолдарда көрсетілген сомаларға төмендетілген соманың 17,65 (он жеті бүтін жүзден алпыс бес) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілуге жататын асу сомасы
12
Мына сома ретіндегі қосымша капитал:
12.1
банк капиталының құрамындағы құралдарды жіктеуге арналған өлшемшарттарға сәйкес келетін, нәтижесінде бір мезгілде бір тұлғада қаржы активі және қаржылық міндеттеме немесе басқа тұлғаның барлық өзінің міндеттемелерін шегергеннен кейін қалған заңды тұлға активтерінің үлесіне құқығын растайтын өзге де қаржы құралы туындайтын мерзімсіз шарттар
12.2
белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін, төленген артықшылықты акциялар
13
Мыналарды шегергендегі қосымша капитал:
13.1
банктің меншікті мерзімсіз қаржы құралдарына тікелей не жанама тәсілмен инвестициялары
13.2
банктің сатып алынған меншікті артықшылықты акциялары
13.3
егер банктің инвестициялары (банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан азы бар қаржы ұйымының қаржы құралдарына инвестициялары) 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8 және 11.9-жолдарда көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын болса, негізгі капиталдан шегерілуге жататын асу сомасы
13.4
банктің қосымша капиталдан шегерілетін, шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көбі бар қаржы ұйымының мерзімсіз қаржы құралдарына инвестициялары
13.5
екінші деңгейдегі капиталдан шегерілетін, бірақ оның деңгейінің жетпеуіне байланысты қосымша капиталдан шегерілетін реттеуіш түзетулер
14
Екінші деңгейдегі капитал
15
Реттелген борыш
16
Мыналарды шегергендегі екінші деңгейдегі капитал:

11.13
сумма превышения, подлежащая к вычету из основного капитала, если инвестиции банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) и часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, сниженная на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл) в совокупности превышают 17,65 (семнадцать целых шестьдесят пять сотых) процентов разницы основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8 и 11.9 и суммы, подлежащей к вычету из основного капитала, указанной в строках 11.10, 11.11 и 11.12, сниженная на суммы, подлежащие вычету из основного капитала, указанные в строках 11.10, 11,11 и 11.12
12
Добавочный капитал как сумма:
12.1
бессрочные договоры, соответствующие критериям для классификации инструментов в составе капитала банка в результате которых одновременно возникает финансовый актив у одного лица и финансовое обязательство или иной финансовый инструмент, подтверждающий право на долю активов юридического лица, оставшихся после вычетов всех его обязательств, у другого лица
12.2
оплаченные привилегированные акции, соответствующие установленным критериям
13
Добавочный капитал за минусом:
13.1
инвестиции банка в собственные бессрочные финансовые инструменты прямым либо косвенным способом
13.2
собственные выкупленные привилегированные акции банка
13.3
сумма превышения, подлежащая к вычету из добавочного капитала, если инвестиции банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале)) превышают 10 (десять) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 11.1, 11.2, 11.3, 11.4, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8 и 11.9
13.4
инвестиции банка в бессрочные финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитал, подлежащие вычету из добавочного капитала
13.5
регуляторные корректировки, подлежащие вычету из капитала второго уровня, но в связи с недостаточным его уровнем вычитаемые из добавочного капитала
14
Капитал второго уровня
15
Субординированный долг
16
Капитал второго уровня за минусом:

16.1
банктің сатып алынған меншікті реттелген борышы
16.2
банк инвестицияларының (инвестициялары (банктің шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан азы бар қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына жиынтығында реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін банктің негізгі капиталының 10 (он) пайызынан асатын инвестициялары) инвестициялардың жалпы сомасындағы реттелген борыштағы инвестициялардың үлесіне көбейтілген сомасы
16.3
банктің заңды тұлғаның шығарылған акциялардың (жарғылық капиталда қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызы және одан көп пайызы бар қаржы ұйымдарының реттелген борышына екінші деңгейдегі капиталдан шегерілетін инвестициялары
17
kl меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті
18
kl-2 бірінші деңгейдегі капитал жеткіліктілігінің коэффициенті
19
k2 меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті
20
Банктің дивиденд төлеуді тоқтату және акцияларды кері сатып алу бөлігінде шектеу қойылатын бөлінбеген таза кірісі
21
Қаражаттың кастодиандық шарттың талаптарымен қабылданған, инвестицияланбаған қалдығы
22
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтер жиынтығы
23
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер жиынтығы
24
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдарының жиыны
25
Айрықша пайыздық тәуекел
26
Жалпы пайыздық тәуекел
27
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
28
Айрықша тәуекел
29
Жалпы тәуекел
30
Базалық активі акциялар немесе акциялардың индексі болып табылатын акциялардың нарықтық құнының және туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
31
Шетел валюталарының айырбастау бағамының (бағалы металдардың нарықтық құнының) өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
32
Акциялардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны (сату мақсатында иеленген исламдық бағалы қағаздарды қоса алғанда)
33
Тауар-материалдық қорлар бойынша нарықтық құнының өзгеруіне байланысты тәуекел жиыны
34
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасы
35
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасының айырмасы
36
Ашық валюталық позициялар сомасы
37
Нарықтық тәуекел ескеріле отырып есептелген активтер және шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
38
Жалпы жылдық кірістің орташа шамасы
39
Операциялық тәуекел
40
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастар арқылы байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
41
k3 банкпен айрықша қатынастар арқылы байланысты емес бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті
42
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастар арқылы байланысты, өзара байланысты қарыз алушылар тобының банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
43

16.1
выкупленный собственный субординированный долг банка
16.2
сумма превышения инвестиций банка (инвестиции банка в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых банк имеет менее 10 (десяти) процентов выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), в совокупности превышающие 10 (десяти) процентов от основного капитала банка после применения регуляторных корректировок), умноженная на долю инвестиций в субординированный долг в общей сумме инвестиций
16.3
инвестиции банка в субординированный долг финансовых организаций, в которых банк имеет 10 (десять) процентов и более от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, подлежащие вычету из капитала второго уровня
17
Коэффициент достаточности основного капитала kl
18
Коэффициент достаточности капитала первого уровня kl-2
19
Коэффициент достаточности собственного капитала k2
20
Нераспределенный чистый доход банка, на который накладывается ограничение в части прекращения выплаты дивидендов и обратного выкупа акций
21
Неинвестированные остатки средств, принятые на условиях кастодиального договора
22
Итого активы, взвешенные с учетом кредитного риска
23
Итого условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска
24
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
25
Специфический процентный риск
26
Общий процентный риск
27
Итого рыночный риск, связанный с изменением ставки вознаграждения
28
Специфический риск
29
Общий риск
30
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, базовым активом которых являются акции или индекс на акции
31
Итого рыночный риск, связанный с изменением обменного курса иностранных валют (рыночной стоимости драгоценных металлов)
32
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций (включая исламские ценные бумаги, приобретенные с целью продажи)
33
Итого риск по товарно-материальным запасам, связанный с изменением рыночной стоимости
34
Сумма длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
35
Разница сумм длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
36
Сумма открытых валютных позиций
37
Активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
38
Средняя величина годового валового дохода
39
Операционный риск
40
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями, по любому виду обязательств перед банком
41
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика, не связанного с банком особыми отношениями k3
42
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями, по любому виду обязательств перед банком
43

k3-1 банкпен айрықша қатынастар арқылы байланысты бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті
44
Банкпен айрықша қатынастар арқылы байланысты барлық қарыз алушы бойынша тәуекелдер сомасы
45
Банкпен айрықша қатынастар арқылы байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті
46
Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттiгiнiң рейтингi немесе Фитч (Fitch) немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттiктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттiгiнiң "А" рейтингiнен төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерді қоспағанда, Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А" рейтингінен төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезиденттерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын бейрезиденттері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы
47
Бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті
48
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 (он) пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасы
49
Әрқайсысының мөлшері меншікті капиталдың 10 (он) пайызынан асатын бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті
50
Қазақстанның Даму Банкінің міндеттемелері бойынша банктің тәуекел сомасы
51
Қазақстанның Даму Банкінің міндеттемелері бойынша тәуекел мөлшерінің коэффициенті
52
Өтімділігі жоғары активтер
53
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер
54
k4 ағымдағы өтімділік коэффициенті
55
Өтеуге дейін 7 (жеті) күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
56
k4-1 мерзімді өтімділік коэффициенті
57
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін 1 (бір) айға дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар өтімді активтер
58
Өтеуге дейін 1 (бір) айға дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
59

Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков), связанного с банком особыми отношениями k3-1
44
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
45
Коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
46
Максимальная сумма бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами офшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтингом аналогичного уровня агентств Фитч (Fitch) или Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) (далее – другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
47
Коэффициент максимального размера бланкового кредита
48
Совокупная сумма рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов от собственного капитала банка
49
Коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов-от собственного капитала
50
Сумма риска банка по обязательствам Банка Развития Казахстана
51
Коэффициент размера риска по обязательствам Банк Развития Казахстана
52
Высоколиквидные активы
53
Обязательства до востребования
54
Коэффициент текущей ликвидности k4
55
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до 7 (семи) дней включительно
56
Коэффициент срочной ликвидности k4-1
57
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до 1 (одного) месяца включительно, включая высоколиквидные активы
58
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до 1 (одного) месяца включительно
59

k4-2 мерзімді өтімділік коэффициенті
60
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін 3 (үш) айға дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар өтімді активтер
61
Өтеуге дейін 3 (үш) айға дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
62
k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенті
63
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
63.1
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
63.2
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
63.3
(валюта түрі көрсетіледі)
63.4
(валюта түрі көрсетіледі)
64
100 (жүз) пайызға тең конверсия коэффициентіне көбейтілген k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған міндеттемелер
64.1
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
64.2
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен
тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
64.3
(валюта түрі көрсетіледі)
64.4
(валюта түрі көрсетіледі)
65
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті:
65.1
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
65.2
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
65.3
(валюта түрі көрсетіледі)
65.4
(валюта түрі көрсетіледі)
66
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
66.1
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)

Коэффициент срочной ликвидности k4-2
60
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до 3 (трех) месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
61
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до 3 (трех) месяцев включительно
62
Коэффициент срочной ликвидности k4-3
63
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4:
63.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
63.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
63.3
(указывается вид валют)
63.4
(указывается вид валют)
64
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4, умноженные на коэффициент конверсии равный 100 (ста) процентам
64.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
64.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
64.3
(указывается вид валют)
64.4
(указывается вид валют)
65
Коэффициент срочной валютной ликвидности k4-4:
65.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
65.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
65.3
(указывается вид валют)
65.4
(указывается вид валют)
66
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5:
66.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)

71.3
(валюта түрі көрсетіледі)
71.4
(валюта түрі көрсетіледі)
72
Банкте есепті кезең ішінде кредиторлар алдында мерзімі өткен міндеттемелердің болуы (Иә (Жоқ))
73
Банкте уәкілетті орган мақұлдаған іс-шаралар жоспарын банктің уақтылы орындамау фактісінің болуы (Иә (Жоқ))
74
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
75
k7 бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті
76
Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған қаражат есебінен қаржыландырылатын активтер
77
Қаражаттың бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
Атауы ______________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Пруденциялық нормативтердің
орындалуы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп (индексі – 1-BVU_Prud_norm, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.

71.3
(указывается вид валют)
71.4
(указывается вид валют)
72
Наличие у банка в течение отчетного периода просроченных обязательств перед кредиторами (Да (Нет))
73
Наличие у банка факта несвоевременного исполнения банком плана мероприятий, одобренного уполномоченным органом (Да (Нет))
74
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами
75
Коэффициент максимального лимита краткосрочных обязательств перед нерезидентами k7
76
Активы, финансируемые за счет средств, привлеченных по договору об инвестиционном депозите
77
Коэффициент размещения части средств во внутренние активы
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчета о выполнении
пруденциальных нормативов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
(индекс – 1-BVU_Prud_norm, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144), и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).

5. 1-жол № 144 нормативтердің 1-тарауына және № 170 нормативтердің 2-тарауына сәйкес толтырылады.
6. 5-жолда № 144 нормативтерге 1-1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген банк капиталының құрамындағы құралдарды жіктеуге арналған өлшемшарттарға сәйкес келетін ақы төленген жай акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
7. 11.7-жолда секьюритилендіру талаптарынан алынған, болашақта толығымен немесе ішінара күтуге байланысты болашақ кезеңдердің кірісі көрсетіледі.
8. 12.1-жолда № 144 нормативтерге 1-1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген банк капиталының құрамындағы құралдарды жіктеуге арналған өлшемшарттарға сәйкес келетін мерзімсіз шарттар бойынша мәліметтер көрсетіледі, олардың нәтижесінде бір мезгілде бір тұлғада қаржылық актив және басқа тұлғада қаржы міндеттемесі немесе заңды тұлғаның барлық міндеттемесі шегерілгеннен қалған оның активтерінің үлесіне құқықты растайтын өзге қаржы құралы туындайды.
9. 12.2-жолда № 144 нормативтерге 1-1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген банк капиталының құрамындағы құралдарды жіктеуге арналған өлшемшарттарға сәйкес келетін төленген артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
10. 15-жолда № 144 нормативтерге 1-1-қосымшада және № 170 нормативтерге 4-қосымшада белгіленген банк капиталының құрамындағы құралдарды жіктеуге арналған өлшемшарттарға сәйкес келетін реттелген борыш бойынша мәліметтер көрсетіледі.
11. 20-жолда № 144 нормативтерге 4-қосымшаға және № 170 нормативтерге 3-қосымшаға сәйкес дивиденд төлеуді тоқтату және акцияларды кері сатып алу бөлігінде шектеу қойылатын бөлінбеген таза кіріс сомасы көрсетіледі.
12. 22-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
13. 23-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
14. 24-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
15. 25-жол айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы ("Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының Ұлттық жіктеуішіне сәйкес валюталар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
16. 26-жол жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы ("Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының Ұлттық жіктеуішіне сәйкес валюталар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.

5. Строка 1 заполняется в соответствии с главой 1 Нормативов № 144 и главой 2 к Нормативов № 170.
6. В строке 5 указываются сведения по оплаченным простым акциям, соответствующим критериям для классификации инструментов в составе капитала банка, установленным приложением 1-1 к Нормативам № 144 и приложением 4 к Нормативам № 170.
7. В строке 11.7 указываются доходы будущих периодов в связи с полученным из условий секьюритизации ожиданием полного или частичного дохода в будущем.
8. В строке 12.1 указываются сведения по бессрочным договорам, соответствующим критериям для классификации инструментов в составе капитала банка, установленным в приложении 1-1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170, в результате которых одновременно возникают финансовый актив у одного лица и финансовое обязательство или иной финансовый инструмент, подтверждающий право на долю активов юридического лица, оставшихся после вычетов всех его обязательств, у другого лица.
9. В строке 12.2 указываются сведения по оплаченным привилегированным акциям, соответствующим критериям для классификации инструментов в составе капитала банка, установленным в приложении 1-1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170.
10. В строке 15 указываются сведения по субординированному долгу, соответствующему критериям для классификации инструментов в составе капитала банка, установленным в приложении 1-1 к Нормативам № 144 и приложении 4 к Нормативам № 170.
11. В строке 20 указывается сумма нераспределенного чистого дохода, на который накладывается ограничение в соответствии с приложением 4 к Нормативам № 144 и приложением 3 к Нормативам № 170, в части прекращения выплаты дивидендов и обратного выкупа акций.
12. Строка 22 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска.
13. Строка 23 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска.
14. Строка 24 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска.
15. Строка 25 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют согласно национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов").
16. Строка 26 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют согласно национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов").

17. 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 және 49-жолдар бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы (қарыз алушылар бөлігінде) туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
18. 52, 53 және 54-жолдар k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
19. 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 және 62-жолдар k4-1, k4-2 және k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
20. 63, 63.1, 63.2, 63.3, 63.4, 64, 64.1, 64.2, 64.3, 64.4, 65, 65.1, 65.2, 65.3, 65.4, 66, 66.1, 66.2, 66.3, 66.4, 67, 67.1, 67.2, 67.3, 67.4, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 69, 69.1, 69.2, 69.3, 69.4, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3 және 71.4-жолдар k4-4, k4-5 және k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
21. 63.3, 63.4, 64.3, 64.4, 65.3, 65.4, 66.3, 66.4, 67.3, 67.4, 68.3, 68.4, 69.3, 69.4, 70.3, 70.4, 71.3 және 71.4-жолдарда "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының Ұлттық жіктеуішіне сәйкес валюта түрі көрсетіледі.
22. 74 және 75-жолдар екінші деңгейдегі банктерді Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
23. 77-жол ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
24. 32, 33 және 76-жолдарды исламдық екінші деңгейдегі банктер ғана толтырады.
25. 17, 18, 19, 41,43, 45, 47, 49, 54, 56, 59, 62, 65, 65.1, 65.2, 65.3, 65.4, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 75 және 77-жолдарда үтірден кейін үш таңбалы мәндер көрсетіледі.
26. 45, 47, 49 және 51-жолдарды толтыру үшін мына қысқартулар пайдаланылады:
банкпен айрықша қатынастар арқылы байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті – Ро;
бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті – Бк;
әрқайсысының мөлшері меншікті капиталдың 10 (он) пайызынан асатын бір қарыз алушыға шаққандағы тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті – Рк;
Қазақстанның Даму Банкі міндеттемелері бойынша тәуекел мөлшерінің коэффициенті – Рбрк;
27. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BVU_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Топ түрі
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есептелетін сомасы
1
2
3
4
5
6
1.
Топ анықтамалығы
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленетін активтің түрі (анықтамалық)
Тәуекел активтерінің жиыны:
Х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып мөлшерленген
активтердің талдамасы туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп (индексі – 2-BVU_RA, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

17. Строки 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 и 49 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков).
18. Строки 52, 53 и 54 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4.
19. Строки 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 и 62 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2 и k4-3.
20. Строки 63, 63.1, 63.2, 63.3, 63.4, 64, 64.1, 64.2, 64.3, 64.4, 65, 65.1, 65.2, 65.3, 65.4, 66, 66.1, 66.2, 66.3, 66.4, 67, 67.1, 67.2, 67.3, 67.4, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 69, 69.1, 69.2, 69.3, 69.4, 70, 70.1, 70.2, 70.3, 70.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3 и 71.4 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5 и k4-6.
21. В строках 63.3, 63.4, 64.3, 64.4, 65.3, 65.4, 66.3, 66.4, 67.3, 67.4, 68.3, 68.4, 69.3, 69.4, 70.3, 70.4, 71.3 и 71.4 указываются вид валют согласно национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
22. Строки 74 и 75 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента капитализации банков второго уровня к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан.
23. Строка 77 заполняется в соответствии с данными отчета о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы.
24. Строки 32, 33 и 76 заполняются только исламскими банками второго уровня.
25. В строках 17, 18, 19, 41,43, 45, 47, 49, 54, 56, 59, 62, 65, 65.1, 65.2, 65.3, 65.4, 68, 68.1, 68.2, 68.3, 68.4, 71, 71.1, 71.2, 71.3, 71.4, 75 и 77 указываются значения с тремя знаками после запятой.
26. Для заполнения строк 45, 47, 49 и 51 используются следующие сокращения:
коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с банком особыми отношениями – Ро;
коэффициент максимального размера бланкового кредита – Бк;
коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов от собственного капитала – Рк;
коэффициент размера риска по обязательствам Банк Развития Казахстана – Рбрк;
27. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 2
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BVU_RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид группы
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
1.
Справочник группы
Вид актива, подлежащего взвешиванию по степени кредитного риска (справочник)
Итого рисковые активы:
Х
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке активов,
взвешенных с учетом
кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
(индекс – 2-BVU_RA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда топ түрінің мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Топ анықтамалығы" анықтамалығынан таңдалады.
6. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтің түрі" анықтамалығынан таңдалады.
7. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтердің сомасы көрсетіледі.
8. 5-бағанда № 170 нормативтердің 3-тарауына сәйкес активтердің әрбір тобы үшін тәуекел дәрежесі пайызбен көрсетіледі. Тәуекел дәрежесінің пайыздық мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
9. 6-бағанда 3-бағанда көрсетілген, тәуекел дәрежесіне көбейтілген активтер сомасы пайызбен көрсетіледі (4-баған).
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Капиталдың контрциклді буферін есептеу үшін тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BVU_RA_CCyB
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Контрциклді буфер мөлшерлемесі
Сомасы
Тәуекел ескерілген есептеу сомасы
1
2
3
4
5
1.
Дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қосқанда, жеке тұлғаларға берілген, кредиттік тәуекел ескеріліп мөлшерленген қарыздар, оның ішінде:
Х
1.1
Дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, жеке тұлғаларға берілген, кредиттік тәуекел ескеріліп мөлшерленген қарыздар, оның ішінде:
Х

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размером капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Справочник группы", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 значения выбираются из справочника "Вид актива, подлежащего взвешиванию по степени кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 4 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
8. В графе 5 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов, согласно главе 3 Нормативов № 170. Значения степени риска в процентах выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. В графе 6 указывается сумма активов, указанная в графе 3, умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 3
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом рисков, для расчета контрциклического буфера капитала
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BVU_RA_CCyB
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Ставка контрциклического буфера
Сумма
Сумма к расчету, с учетом риска
1
2
3
4
5
1.
Займы физическим лицам, взвешенные с учетом кредитного риска, включая займы индивидуальным предпринимателям, в том числе:
Х
1.1
Займы физическим лицам, взвешенные с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям, в том числе:
Х

Осы кестенің 1 және 3-тармақтарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген басқа да қарыздар
Х
6.
Осы кестенің 2 және 4-тармақтарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар басқа да қарыздар
Х
7.
Тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген басқа да активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер
Х
8.
Тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер сомасының жиыны
Х
9.
Контрциклдік буфер мөлшері
Атауы ______________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Капиталдың контрциклді буферін есептеу үшін тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Капиталдың контрциклді
буферін есептеу үшін
тәуекелдер ескеріле отырып
мөлшерленген активтердің
талдамасы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
Капиталдың контрциклді буферін есептеу үшін тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп (индексі – 2-BVU_RA_CCyB, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Капиталдың контрциклді буферін есептеу үшін тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.

Прочие займы, взвешенные с учетом кредитного риска, за исключением займов, указанных в пунктах 1 и 3 настоящей таблицы
Х
6.
Прочие займы, взвешенные с учетом кредитного риска, за исключением займов, указанных в пунктах 2 и 4 настоящей таблицы, с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней
Х
7.
Прочие активы, условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом рисков
Х
8.
Итого сумма активов, условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом рисков
Х
9.
Размер контрциклического буфера
Наименование _______________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом рисков, для расчета контрциклического буфера капитала".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке активов,
взвешенных с учетом рисков,
для расчета контрциклического
буфера капитала"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом рисков, для расчета контрциклического буфера капитала
(индекс – 2-BVU_RA_CCyB, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом рисков, для расчета контрциклического буфера капитала" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размером капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144), и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).

5. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Контрциклді буфер мөлшерлемесі" анықтамалығынан таңдалады.
6. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтердің сомасы көрсетіледі.
7. 5-бағанда 4-бағанда көрсетілген, № 170 нормативтердің 3-тарауына сәйкес және № 144 нормативтердің 2-тарауына сәйкес белгіленген пайыздағы тәуекел дәрежесіне көбейтілген активтердің сомасы көрсетіледі.
8. 1-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қосқанда, жеке тұлғаларға берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген қарыздардың сомасы көрсетіледі.
9. 1.1-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, жеке тұлғаларға берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген қарыздардың сомасы көрсетіледі.
10. 1.1.1-жолда деректер Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 және 145-жолдарына сәйкес толтырылады. Исламдық екінші деңгейдегі банктер бойынша деректер Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 53, 54, 57 және 58-жолдарына сәйкес толтырылады.
11. 1.1.2-жолда деректер Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 48, 49, 50, 51 және 52-жолдарына сәйкес толтырылады. Исламдық екінші деңгейдегі банктер бойынша деректер Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 35, 36 және 56-жолдарына сәйкес толтырылады.
12. 1.1.3-жолда деректер Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 113-жолына сәйкес толтырылады.
13. 1.2-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарыздардың сомасы көрсетіледі.
14. 2, 4 және 6-жолдарда кредиттеу субъектілері бойынша деректер Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 53, 54 және 55-жолдарына сәйкес толтырылады. Исламдық екінші деңгейдегі банктер бойынша деректер Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 37, 38 және 39-жолдарына сәйкес толтырылады.
15. 2.1-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, жеке тұлғаларға берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздардың сомасы көрсетіледі.

5. В графе 3 значения выбираются из справочника "Ставка контрциклического буфера", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 4 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
7. В графе 5 указывается сумма активов, указанная в графе 4, умноженная на степень риска в процентах, установленную согласно главе 3 Нормативов № 170 и согласно главе 2 Нормативов № 144.
8. В строке 1 указывается сумма займов физическим лицам, взвешенных с учетом кредитного риска, включая займы индивидуальным предпринимателям.
9. В строке 1.1 указывается сумма займов физическим лицам, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям.
10. В строке 1.1.1 данные заполняются в соответствии со строками 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 и 145 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 2 к Правилам. По исламским банкам второго уровня данные заполняются в соответствии со строками 53, 54, 57 и 58 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 17 к Правилам.
11. В строке 1.1.2 данные заполняются в соответствии со строками 48, 49, 50, 51 и 52 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 2 к Правилам. По исламским банкам второго уровня данные заполняются в соответствии со строками 35, 36 и 56 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 17 к Правилам.
12. В строке 1.1.3 данные заполняются в соответствии со строкой 113 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
13. В строке 1.2 указывается сумма займов индивидуальным предпринимателям.
14. В строках 2, 4 и 6 данные по субъектам кредитования заполняются в соответствии со строками 53, 54 и 55 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 2 к Правилам. По исламским банкам второго уровня данные заполняются в соответствии со строками 37, 38 и 39 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 17 к Правилам.
15. В строке 2.1 указывается сумма займов физическим лицам, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней.

16. 2.1.1-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, жеке тұлғаларға тұтынушылық мақсатқа берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздардың сомасы көрсетіледі.
17. 2.1.2-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, жеке тұлғаларға ипотекалық тұрғын үй қарыздарына берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздардың сомасы көрсетіледі.
18. 2.1.3-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, жеке тұлғаларға кестенің 2.1.1 және 2.1.2-жолдарында көрсетілмеген басқа да қарыздарға берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздардың сомасы көрсетіледі.
19. 2.2-жолда дара кәсіпкерлерге берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздардың сомасы көрсетіледі.
20. 3-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, банктік емес заңды тұлғаларға берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген қарыздардың сомасы көрсетіледі.
21. 3.1 және 3.2-жолдар бойынша деректер Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 29, 47, 56, 57, 75, 76, 135, 136 және 137-жолдарына сәйкес толтырылады. Исламдық екінші деңгейдегі банктер бойынша деректер Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің 22, 51, 52, 75, 76, 77 және 40-жолдарына сәйкес толтырылады.
22. 4.1-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері бойынша банктік емес заңды тұлғаларға берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздардың сомасы көрсетіледі.
23. 4.2-жолда дара кәсіпкерлерге берілген қарызды қоспағанда, ірі кәсіпкерлік субъектілері бойынша банктік емес заңды тұлғаларға берілген, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асатын мерзімі өткен берешегі бар қарыздардың сомасы көрсетіледі.

16. В строке 2.1.1 указывается сумма займов физическим лицам на потребительские цели, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней.
17. В строке 2.1.2 указывается сумма займов физическим лицам на ипотечные жилищные займы, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней.
18. В строке 2.1.3 указывается сумма займов физическим лицам на прочие займы, не указанная в строках 2.1.1 и 2.1.2 таблицы, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней.
19. В строке 2.2 указывается сумма займов индивидуальным предпринимателям с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней.
20. В строке 3 указывается сумма займов небанковским юридическим лицам, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям.
21. По строкам 3.1 и 3.2 данные заполняются в соответствии со строками 29, 47, 56, 57, 75, 76, 135, 136 и 137 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 2 к Правилам. По исламским банкам второго уровня данные заполняются в соответствии со строками 22, 51, 52, 75, 76, 77 и 40 отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 17 к Правилам.
22. В строке 4.1 указывается сумма займов небанковских юридических лиц по субъектам малого и среднего предпринимательства, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней.
23. В строке 4.2 указывается сумма займов небанковских юридических лиц по субъектам крупного предпринимательства, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов индивидуальным предпринимателям с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней.

24. 5-жолда 1 және 3-жолдарда көрсетілген қарыздарды қоспағанда, кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген басқа да қарыздардың сомасы көрсетіледі.
25. 7-жолда тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген басқа да активтердің, шартты және ықтимал міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
26. 8-жолда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің және Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есепке сәйкес тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтердің, шартты және ықтимал міндеттемелердің есебіне кірмеген сома көрсетіледі.
27. Контрциклді буфер мөлшері 8-жолға сәйкес тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер сомасынан буфердің анықтамалық мөлшерлемесінің көбейтіндісіне тең.
28. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BVU_ RUIVO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Топ түрі
Баптардың атауы
Сомасы
Конверсия коэффициенті пайызбен
Кредиттік тәуекел коэффициенті
Есептелетін сомасы
1
2
3
4
5
6
7
1.
Топ анықтамалығы
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелердің түрі (анықтамалық)
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты міндеттемелердің жиыны
Х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі – 2-BVU_ RUIVO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

24. В строке 5 указывается сумма прочих займов, взвешенных с учетом кредитного риска, за исключением займов, указанных в строках 1 и 3.
25. В строке 7 указывается сумма прочих активов, условных и возможных обязательств, взвешенные с учетом рисков.
26. В строке 8 указывается сумма, не вошедшая в расчет активов, взвешенных по степени кредитного риска в соответствии с отчетом о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложением 2 Правил и активов, условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом рисков в соответствии с отчетом о выполнении пруденциальных нормативов согласно приложению 1 Правилам.
27. Размер контрциклического буфера равен произведению справочной ставки буфера от суммы активов, условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом рисков в соответствии со строкой 8.
28. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 4
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BVU_ RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид группы
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
7
1.
Справочник группы
Вид условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска (справочник)
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска
Х
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке условных
и возможных обязательств,
взвешенных с учетом
кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
(индекс – 2 -BVU_ RUIVO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Топ анықтамалығы" анықтамалығынан топтың түрі таңдап алынады.
6. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге жататын шартты және ықтимал міндеттемелердің түрі" анықтамалығынан таңдалады.
7. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге жататын шартты және ықтимал міндеттемелердің сомасы көрсетіледі
8. 5 және 6-бағандарда № 170 нормативтердің 3-тарауына сәйкес міндеттемелердің әрбір тобы үшін конверсия коэффициенті пайызбен және кредиттік тәуекел коэффициенті көрсетіледі. Тәуекел дәрежесінің пайыздық мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
9. 7-бағанда конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген, 3-бағанда көрсетілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома (4-баған) пайызбен және кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні (5-баған) пайызбен көрсетіледі.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ RPFI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Туынды қаржы құралдарының номиналды құны
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескерілген сомасы
Туынды қаржы құралдарының нарықтық құны
Контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Есепке алынатын сома
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып саралануға жататын туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің түрі
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдарының жиыны
X
X
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_ RPFI, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размером капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Справочник группы", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 значения выбираются из справочника "Вид условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 4 указывается сумма условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
8. В графах 5 и 6 указываются коэффициент конверсии в процентах и коэффициент кредитного риска для каждой группы обязательств, согласно главе 3 Нормативов № 170. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. В графе 7 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, указанная в графе 3, умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 5
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ RPFI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Номинальная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах
Сумма с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов
Рыночная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Вид условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
X
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке условных
и возможных требований
и обязательств по производным
финансовым инструментам,
взвешенным с учетом
кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска
(индекс – 1-BVU_ RPFI, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің түрі" анықтамалығынан таңдап алынады.
6. 3 және 6-бағандарда туынды қаржы құралдарының номиналды және нарықтық құны көрсетіледі.
7. 4 және 7-бағандарда № 170 нормативтердің 3-тарауына және № 144 нормативтердің 2-тарауына сәйкес активтердің әрбір тобы үшін туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен және контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен көрсетіледі. Мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) (далее – Нормативы № 144) и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. В графе 2 значения выбираются из справочника "Вид условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графах 3 и 6 указываются номинальная и рыночная стоимость производных финансовых инструментов.
7. В графах 4 и 7 указываются коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах и коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах для каждой группы активов, согласно главе 3 Нормативов № 170 и главе 2 Нормативов № 144. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.

8. 5-бағанда туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдары бойынша номиналды құны көрсетіледі.
9. 8-бағанда туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескеріле отырып, туынды қаржы құралдарының номиналды құнының және контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының қосындысы көрсетіледі.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_RSPR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
Айрықша тәуекел коэффициенті пайызбен
Есепке сомасы
1
2
3
4
5
1
Мөлшерлеме өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар
Айрықша тәуекел жиыны
X
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_RSPR, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

8. В графе 5 указывается номинальная стоимость по производным финансовым инструментам, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для производных финансовых инструментов.
9. В графе 8 указывается сумма номинальной стоимости производных финансовых инструментов с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для контрагента.
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 6
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_RSPR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
Коэффициент специфичного риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Открытые позиции по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки
Итого специфичный риск
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке расчета
специфичного процентного
риска (в разрезе валют)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)
(индекс – 1-BVU_RSPR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда топтар түрінің мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Мөлшерлеменің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар бірыңғай қаржы құралдары бойынша ашық позициялар" анықтамалығынан таңдап алынады.
6. 3-бағанда біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
7. 4-бағанда № 170 нормативтердің 3-тарауына сәйкес айрықша тәуекел коэффициенттері пайызбен көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
8. 5-бағанда пайызбен айрықша тәуекел коэффициентін ескере отырып, біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
9. Толтыру кезінде № 170 нормативтерде белгіленген Нормативтік мәндерге және пруденциялық нормативтерді және өзге де сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді, екінші деңгейдегі банк капиталының мөлшерін есептеу әдістемелеріне 8-қосымшада көрсетілген халықаралық қор биржалары пайдаланылады.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ ROPVI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Аймақтар
Уақыт аралықтарының атауы
Ашық позициялар
Мөлшерлеу коэффициенті
Ашық мөлшерленген позициялар
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
1
2
3
4
5
6
7
1
Уақыт аралықтарының түрі
1-аймақ жиыны
Х
2
Уақыт аралықтарының түрі
2-аймақ жиыны
Х
3
Уақыт аралықтарының түрі
3-аймақ жиыны
Х
кестенің жалғасы
Жабық мөлшерленген позициялар
Мөлшерленген ашық позициялар жиыны
ұзын
қысқа
8
9
10
X
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп (индексі – 1-BVU_ ROPVI, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют)" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размером капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Открытые позиции по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам.
7. В графе 4 указываются коэффициенты специфичного риска в процентах, согласно главе 3 Нормативов № 170. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
8. В графе 5 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с учетом коэффициента специфичного риска в процентах.
9. При заполнении используются международные фондовые биржи, указанные в приложении 8 к Нормативным значениям и методикам расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка второго уровня, установленные Нормативами № 170.
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 7
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ ROPVI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Зоны
Наименование временных интервалов
Открытые позиции
Коэффициент взвешивания
Открытые взвешенные позиции
длинная
короткая
длинная
короткая
1
2
3
4
5
6
7
1
Вид временных интервалов
Итог зоны 1
Х
2
Вид временных интервалов
Итог зоны 2
Х
3
Вид временных интервалов
Итог зоны 3
Х
продолжение таблицы
Закрытые взвешенные позиции
Итоговые взвешенные открытые позиции
длинная
короткая
8
9
10
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о распределении
открытых позиций
по временным интервалам
(в разрезе валют)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) (индекс – 1-BVU_ ROPVI, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ашық позицияларды уақыт аралықтары бойынша бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 3 және 4-бағандарда ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
6. 5-бағанда № 170 нормативтердің 3-тарауына және № 144 нормативтердің 2-тарауына сәйкес мөлшерлеу коэффициенттері көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
7. 6 және 7-бағандарда мөлшерлеу коэффициенті ескеріле отырып, мөлшерленген ашық позициялар сомасы көрсетіледі.
8. 8-бағанда мөлшерленген жабық позициялар сомасы көрсетіледі.
9. 9 және 10-бағандарда мөлшерленген ашық позициялар жиыны сомасы көрсетіледі.
10. 1, 2 және 3-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144) и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. В графах 3 и 4 указывается сумма открытых позиций.
6. В графе 5 указываются коэффициенты взвешивания, согласно главе 3 Нормативов № 170 и главе 2 Нормативов № 144. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графах 6 и 7 указывается сумма открытых взвешенных позиций с учетом коэффициента взвешивания.
8. В графе 8 указывается сумма закрытых взвешенных позиций.
9. В графах 9 и 10 указывается сумма итоговых открытых взвешенных позиций.
10. В строках 1, 2 и 3 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.

1-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 40 пайызы
32
2-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 30 пайызы
33
3-аймақтың мөлшерленген жабық позициясының 30 пайызы
34
1 және 2 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
35
2 және 3 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
36
1 және 3 аймақ арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 100 пайызы
37
Қалған мөлшерленген ашық позицияның 100 пайызы
38
Жалпы пайыздық тәуекел жиыны
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_ ROPR, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне сәйкес толтырылады.

40 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 1
32
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 2
33
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 3
34
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 2
35
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 2 и 3
36
100 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 3
37
100 процентов оставшейся открытой взвешенной позиции
38
Итого общий процентный риск
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке расчета
общего процентного риска
(в разрезе валют)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
(индекс – 1-BVU_ ROPR, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).

5-кесте. Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 (он) пайызынан асатын бір қарыз алушыға келетін банк тәуекелдерінің жиынтық сомасының талдамасы
Қарыз алушының атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі
Қарыз алушылардың өзара байланысты болу белгісі
1
2
3
4
2
...
Жиыны
X
X
кестенің жалғасы
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
5
6
7
8
9
X
X
X
X
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_ R_MRZ_R, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.

Таблица 5. Расшифровка совокупной суммы рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов от собственного капитала банка
Наименование заемщика
Бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер
Признак взаимосвязанности заемщиков
1
2
3
4
2
...
Итого
X
X
продолжение таблицы
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
5
6
7
8
9
X
X
X
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
максимального размера риска
на одного заемщика
(в разрезе заемщиков)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)
(индекс – 1-BVU_ R_MRZ_R, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)" (далее – Форма).
2. Форма составляется банками второго уровня ежемесячно по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144), и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).

5. Нысанды толтыру кезінде № 144 нормативтердің 3-тарауына және № 170 нормативтердің 4-тарауына сәйкес есептелген мәліметтер көрсетіледі.
6. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_R_K4
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Бір айдағы күнтізбелік күндер
Орташа айлық шамасы
1
2
3
4
1
Активтердің атауы
Жұмыс күндерінің саны
Жиыны:
2-кесте. Талап етілгенге дейінгі міндеттемелердің орташа айлық шамасының талдамасы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Бір айдағы күнтізбелік күндер
Орташа айлық шамасы
1
2
3
4
1
Міндеттемелердің атауы
Жиыны:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"k4 ағымдағы өтімділік
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_R_K4, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

5. При заполнении Формы указываются сведения, рассчитанные в соответствии с главой 3 Нормативов № 144 и главой 4 Нормативов № 170.
6. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 10
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_R_K4
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за "__ "_________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Расшифровка среднемесячной величины высоколиквидных активов
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Календарные дни месяца
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование активов
Количество рабочих дней
Итого:
Таблица 2. Расшифровка среднемесячной величины обязательств до востребования
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Календарные дни месяца
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование обязательств
Итого:
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
коэффициента
текущей ликвидности k4"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
(индекс – 1-BVU_R_K4, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 1-кестені толтыру кезінде № 144 нормативтердің 44 және 45-тармақтарына және № 170 нормативтердің 65, 66 және 67-тармақтарына сәйкес өтімділігі жоғары активтер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысанды толтыру кезінде 1 және 2-кестелердің 4-бағанында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін талап етілгенге дейінгі өтімділігі жоғары активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күндерінің санына қатынасы көрсетіледі.
7. 1 және 2-кестелердің 3-бағанында деректер айдың әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
8. 1 және 2-кестелердің 1-бағанында мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
9. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144) и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. При заполнении Таблицы 1 указываются сведения по высоколиквидным активам в соответствии с пунктами 44 и 45 Нормативов № 144 и пунктами 65, 66 и 67 Нормативов № 170.
6. При заполнении Формы в графе 4 Таблиц 1 и 2 указывается отношение совокупной суммы высоколиквидных активов (обязательств) до востребования за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
7. В графе 3 Таблиц 1 и 2 данные заполняются за каждый рабочий день месяца.
8. В графе 1 Таблиц 1 и 2 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.

10. Екінші деңгейдегі банктің баланстық шоттарында ескерілетін валюталық своп операциялары бойынша талаптар осы мәмілелер бойынша міндеттемелер екінші деңгейдегі банктің баланстық шоттарында ескерілген және мерзімді өтімділік коэффициенттерінің есебіне енгізілген жағдайда өтімділігі жоғары активтердің есебіне енгізіледі.
11. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ R_K4-1, k4-2, k4-3
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде

10. Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка второго уровня, включаются в расчет высоколиквидных активов в случае, если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка второго уровня и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности.
11. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 11
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ R_K4-1, k4-2, k4-3
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде

3-кесте. k4-3 мерзімді өтімділік коэффициентінің талдамасы
(мың теңгемен)
Күні
Өтімділігі жоғары активтерді қоса, үш айға дейін қоса алғанда өтеуге дейінгі қалған мерзімі бар өтімді активтер
Үш айға дейін қоса алғанда өтеуге дейінгі қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
1
2
3
1
2
Жұмыс күндерінің саны
Жиыны: активтердің орташа айлық мөлшері
X
Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық мөлшері
X
Наименование __________________________________________________
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді
өтімділік коэффициенттерінің
талдамасы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп (индексі - 1-BVU_R_K4-1, k4-2, k4-3, кезеңділігі - ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.

Таблица 3. Расшифровка коэффициента срочной ликвидности k4-3
(в тысячах тенге)
Дата
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно
1
2
3
1
2
Количество рабочих дней
Итого: среднемесячная величина активов
X
Итого: среднемесячная величина обязательств
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
коэффициентов срочной
ликвидности k4-1, k4-2, k4-3"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 (индекс – 1-BVU_R_K4-1, k4-2, k4-3, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144), и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).

5. k4-1 мерзімді өтімділік коэффициентін есептеу бойынша нысанды толтыру кезінде № 144 нормативтердің 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына сәйкес және № 170 нормативтердің 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген өтелгенге дейінгі қалған мерзімі қоса алғанда жеті күнге дейінгі жоғары өтімді активтер мен мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
6. k4-2 және k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерін есептеу бойынша нысандарды толтыру кезінде № 144 нормативтердің 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді және өтелгенге дейінгі мерзімі бір айға дейінгі мерзімді міндеттемелерді қоса алғанда, өтелгенге дейінгі бір айға дейінгі қалған мерзімі бар өтімді активтердің орташа айлық шамасы көрсетіледі
7. k4-1, k4-2 және k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерін есептеу бойынша нысандарды толтыру кезінде "Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" жолдарында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке қосылатын өтімді активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күндерінің санына қатынасы көрсетіледі.
8. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
9. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 12-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ R_K4-4, k4-5, k4-6
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде

5. При заполнении формы по расчету коэффициента срочной ликвидности k4-1 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и с пунктами 65, 66, 67, 68, 69 и 70 Нормативов № 170.
6. При заполнении форм по расчету коэффициентов срочной ликвидности k4-2 и k4-3 указывается среднемесячная величина ликвидных активов с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 68, 69 и 70 Нормативов № 170.
7. При заполнении форм по расчету коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2 и k4-3 в строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов (обязательств) за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
8. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
9. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 12
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ R_K4-4, k4-5, k4-6
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде

3-кесте. k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентінің талдамасы
(мың теңгемен)
Күні
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін қалған мерзімі үш айға дейінгі өтімді активтер
80%-ға тең конверсия коэффициентіне көбейтілген, өтеуге дейінгі қалған мерзімі үш айға дейінгі қоса алғанда мерзімді міндеттемелер
1
2
3
1
2
Жұмыс күндерінің саны
Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы
X
Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_R_K4-4, k4-5, k4-6, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екiншi деңгейдегi банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.

Таблица 3. Расшифровка коэффициента срочной валютной ликвидности k4-6
(в тысячах тенге)
Дата
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, умноженные на коэффициент конверсии равный 80%
1
2
3
1
2
Количество рабочих дней
Итого: среднемесячная величина активов
X
Итого: среднемесячная величина обязательств
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
коэффициентов срочной
валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6
(индекс – 1-BVU_R_K4-4, k4-5, k4-6, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144), и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).

5. k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеу бойынша Нысанды толтыру кезінде № 144 нормативтердің 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және өтелгенге дейін жеті күнге дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар сол шетел валютасындағы мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
6. k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеу бойынша Нысанды толтыру кезінде № 144 нормативтердің 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 63, 64, 65, 66, 67,68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтелгенге дейін бір айға дейін қалған мерзімі бар шетел валютасындағы өтімді активтердің және өтелгенге дейін бір айға дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар сол шетел валютасындағы мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
7. k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеу бойынша Нысанды толтыру кезінде № 144 нормативтердің 42, 43, 44, 45, 46, 47 және 48-тармақтарына және № 170 нормативтердің 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 және 70-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтелгенге дейін үш айға дейін қалған мерзімі бар шетел валютасындағы өтімді активтердің және өтелгенге дейін үш айға дейін қоса алғанда қалған мерзімі бар сол шетел валютасындағы мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
8. k4-4, k4-5 және k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеу бойынша Нысанды толтыру кезінде мәліметтер Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Фитч (Fitch) немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары бойынша жиынтықта және "Еуро" валютасында және жоғарыда көрсетілген рейтингтік агенттіктердің "А"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша көрсетіледі.
9. "Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" жолдарында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке қосылатын өтімді активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күндерінің санына қатынасы көрсетіледі.
10. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
11. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 13-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_DVP
Кезеңділігі: апта сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей, апта сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Меншікті капитал

5. При заполнении Формы по расчету коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов в иностранной валюте и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63, 64, 65, 66, 67,68, 69 и 70 Нормативов № 170.
6. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-5 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 и 70 Нормативов № 170.
7. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-6 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 42, 43, 44, 45, 46, 47 и 48 Нормативов № 144 и пунктами 63, 64, 65, 66, 67,68, 69 и 70 Нормативов № 170.
8. При заполнении Формы по расчету коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5 и k4-6 сведения указываются в совокупности по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня агентств Фитч (Fitch) или Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service), и валюте "Евро" и в разрезе по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" вышеуказанных рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки.
9. В строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов (обязательств) за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
10. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
11. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 13
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_DVP
Периодичность: еженедельная
Отчетный период: за "___"________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно, не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Собственный капитал

Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Фитч (Fitch) немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) агенттіктерінің (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" шетел валютасы, сондай-ақ аффинирленген бағалы металдар бойынша ашық валюталық позицияның (ұзын немесе қысқа) лимиті - банктің меншікті капиталы шамасының 12,5 пайызы мөлшерінде
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары бойынша ашық валюталық позицияның (ұзын және қысқа) лимиті - банктің меншікті капиталы шамасының 5 пайызы
Валюталық нетто-позиция лимиті – меншікті капиталдың 25 пайызы
Жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасымен шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары бойынша банктің ашық ұзын және (немесе) қысқа позициясының лимиті – меншікті капиталдың 50 пайызы
Валюта атауы
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
1
2
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
1
3
4
5
6
7
8
1. Қолма-қол шетел валютасы
...
2. Орналастырылған (тартылған) салымдар
...
3. Берілген (алынған) қарыздар
...

Лимит открытой валютной позиции (длинной или короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня агентств Фитч (Fitch) или Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) (далее – другие рейтинговые агентства), и иностранной валюте "Евро", а также аффинированным драгоценным металлам в размере - 12,5 процентов величины собственного капитала банка
Лимит открытой валютной позиции (длинной и короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств - 5 процентов величины собственного капитала банка
Лимит валютной нетто-позиции – 25 процентов от собственного капитала
Лимит открытой длинной и (или) короткой позиции банка по производным финансовым инструментам в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств – 50 процентов от собственного капитала
Наименование валюты
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
1
2
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
1
3
4
5
6
7
8
1.Наличная иностранная валюта
...
2.Вклады, размещенные(привлеченные)
...
3.Займы, выданные (полученные)
...

4. Алу (төлеу) үшін есептелген сыйақы
...
5. Борыштық және үлестік бағалы қағаздар
...
6. Дебиторлық (кредиторлық) берешек
7. Туынды қаржы құралдары
….
8. Баланстық шоттар бойынша жиынтық
...
9. Жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасымен шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары
10. Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
11. Баланстық және баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
….

4. Начисленное вознаграждение к получению (выплате)
...
5. Долговые и долевые ценные бумаги
...
6. Дебиторская (кредиторская) задолженность
7. Производные финансовые инструменты
….
8. Итого по балансовым счетам
...
9.Производные финансовые инструменты в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств
10. Итого по внебалансовым счетам
11. Итого по балансовым и внебалансовым счетам
….

12. Валюталық нетто-позиция жиыны
кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
3
4
5
(күні)
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" __________
Ескертпе: нысан "Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына қосымша
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп (индексі - 1-BVU_DVP, кезеңділігі - апта сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан апта сайын жасалады және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде нысан аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін бөлек жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне сәйкес толтырылады.

12. Итого валютная нетто-позиция
продолжение таблицы
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
3
4
5
(дата)
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о валютных позициях
по каждой иностранной валюте
и валютной нетто-позиции
за каждый рабочий день недели
(месяца)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
(индекс – 1-BVU_DVP, периодичность – еженедельная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)" (далее – Форма).
2. Форма составляется еженедельно и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю, форма составляется раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).

5. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде, баланстық шоттарда ескерілетін шетел валютасындағы талаптар мен міндеттемелер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 10-жолда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде, банк жүргізетін хеджирленетін мәмілелердің, оның ішінде жеткізілмейтін мәмілелердің сомасын ескере отырып, шетел валютасындағы шартты талаптар мен міндеттемелер көрсетіледі.
7. 5, 8, 11, 14 және 17-бағандар бойынша 12-жолда есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін барлық шетел валюталары бойынша нетто-позиция көрсетіледі.
8. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 14-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ KVA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Ішкі активтердің орташа айлық шамасын есептеу
(мың теңгемен)
Активтер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі активтер
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Активтердің атауы
2
Ішкі активтер шамасының жиыны
3
Ішкі активтердің орындалуы (Иә (Жоқ)
2-кесте. Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу
(мың теңгемен)
Міндеттемелер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі және өзге де міндеттемелер
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Ішкі міндеттемелер шамасының жиыны
2
Ішкі міндеттемелер, реттелген борыш, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар және меншікті капитал немесе жарғылық капитал шамасының жиыны
3
Ішкі міндеттемелер, реттелген борыш, банк шығарған борыштық бағалы қағаздар шамасының жиыны
4
Жұмыс күндерінің саны
5
Банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
6
Алдыңғы есепті айдағы ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың, меншікті капиталдың немесе жарғылық капиталдың орташа айлық шамасы
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы __________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына қосымша
Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп (индексі – 1-BVU_KVA, кезеңділігі - апта сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

5. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 указываются сведения по требованиям и обязательствам в иностранной валюте, учитываемые на балансовых счетах, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
6. В строке 10 указываются условные требования и обязательства в иностранной валюте, с учетом сумм, проводимых банком хеджируемых сделок, в том числе беспоставочных сделок, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
7. В строке 12 по графам 5, 8, 11, 14 и 17 указывается нетто-позиция по всем иностранным валютам за каждый рабочий день отчетного периода.
8. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 14
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ KVA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Расчет среднемесячной величины внутренних активов
(в тысячах тенге)
Активы
Внутренние активы по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование активов
2
Итого величина внутренних активов
3
Выполнение внутренних активов (Да (Нет)
Таблица 2. Расчет среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы
(в тысячах тенге)
Обязательства
Внутренние и иные обязательства по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Итого величина внутренних обязательств
2
Итого величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг и собственного капитала или уставного капитала
3
Итого величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг
4
Количество рабочих дней
5
Коэффициент размещения части средств банка во внутренние активы
6
Среднемесячная величина внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг, собственного капитала или уставного капитала за предыдущий отчетный месяц
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расчете
среднемесячной величины
внутренних активов, внутренних
и иных обязательств,
коэффициента размещения
части средств во внутренние активы"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы
(индекс – 1-BVU_KVA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген (бұдан әрі – № 144 нормативтер) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 1 және 2-кестелердің 3-бағанында деректер айдың әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
6. 1-кестенің 1-жолында және 2-кестенің 1, 2-жолдарында мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
7. 1-кестенің 3-жолын толтыру кезінде ішкі активтердің шамасы бойынша алдыңғы есепті айдағы ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың, меншікті капиталдың немесе жарғылық капиталдың № 144 нормативтердің 7-тарауында және № 170 нормативтердің 8-тарауында белгіленген коэффициентке көбейтілген орташа айлық шамасынан артық немесе оған тең талаптардың орындалуы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144) и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. В графе 3 Таблиц 1 и 2 данные заполняются за каждый рабочий день месяца.
6. В строке 1 Таблицы 1 и в строках 1 и 2 Таблицы 2 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. При заполнении строки 3 Таблицы 1 указывается выполнение требований по величине внутренних активов больше или равной среднемесячной величине внутренних обязательств, субординированного долга, выпущенных банком долговых ценных бумаг, собственного капитала или уставного капитала за предыдущий отчетный месяц, умноженной на коэффициент, установленнымй главой 7 Нормативов № 144 и главой 8 Нормативов № 170.

8. 2-кестені толтыру кезінде Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың реттелген борышына, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-еншілес ұйымдардың акцияларына инвестицияларды шегергендегі бухгалтерлік баланс деректеріне сәйкес № 144 нормативтердің 7-тарауында және № 170 нормативтердің 8-тарауында белгіленген коэффициентке көбейтілген меншікті капитал көрсетіледі.
9. 2-кестені толтыру кезінде әр жұмыс күні үшін 3-жолға деректер, орташа айлық шамасы қай жол бойынша ең төменгі мәнді құрайтынына байланысты есепті айда қалыптасқан жарғылық капиталдың орташа айлық шамасы не есепті айда қалыптасқан меншікті капиталдың орташа айлық шамасы енгізіледі.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 15-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банктердің Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_K7
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей6 ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Банктердің Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентін есептеу үшін міндеттемелер
2
Меншікті капитал
3
k7 коэффициентінің есебіне енгізілетін бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
4
k7 бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимиті
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Банктердің Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Банктердің Қазақстан Республикасының
бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге апиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Банктердің Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі - 1-BVU_K7, кезеңділігі - ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

8. При заполнении Таблицы 2 указывается собственный капитал согласно данным бухгалтерского баланса за вычетом инвестиций в субординированный долг дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан в акции дочерних организаций-нерезидентов Республики Казахстан, умноженный на коэффициент, установленный главой 7 Нормативов № 144 и главой 8 Нормативов № 170.
9. При заполнении строки 3 Таблицы 2 за каждый рабочий день указываются данные, включающие в себя сложившуюся в отчетном месяце среднемесячную величину уставного капитала, либо сложившуюся в отчетном месяце среднемесячную величину собственного капитала в зависимости от того, среднемесячная величина по какой строке составляет минимальное значение.
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 15
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_K7
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ___________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Обязательства для расчета коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
2
Собственный капитал
3
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k7
4
Максимальный лимит краткосрочных обязательств перед нерезидентами k7
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
коэффициента капитализации
банков к обязательствам перед
нерезидентами
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
(индекс – 1-BVU_K7, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Банктердің Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне сәйкес толтырылады.
5. 1-жолда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
6. Нысанды толтыру кезінде "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген) 1-қосымшасына сәйкес өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары – коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар – коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар – коды 8" секторларына кіретін шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер, міндеттемелер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939) и Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).
5. В строке 1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. При заполнении Формы указываются краткосрочные обязательства, обязательства перед филиалами и представительствами иностранных юридических лиц, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации – код 5", "государственные нефинансовые организации – код 6", "негосударственные нефинансовые организации – код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства – код 8" в соответствии с приложением 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365).

7. Екінші деңгейдегі банктердің Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру k7 коэффициенті үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.
8. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 16-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ KDSK
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Компонент атауы
Секьюритилендіру мәмілесін жүзеге асыру күнінің алдындағы соңғы есепті күнгі мәндер
Секьюритилендіру мәмілесін жүзеге асырғаннан кейінгі мәндер
1
2
3
4
1
1-деңгейдегі капитал
2
2-деңгейдегі капитал
3
Инвестициялар
4
Меншікті капитал (инвестицияларды шегергенде)
5
Активтер
6
Банктің инвестицияларын шегергенде, бірінші деңгейдегі капиталдың жалпы сомасындағы бірінші деңгейдегі капиталдың үлесі шегінде алынған және екінші деңгейдегі капитал бөлігіндегі меншікті қапитал есебіне енгізілетін бірінші деңгейдегі капиталдың банктің активтерінің мөлшеріне қатынасы
7
Кредиттік тәуекелді ескеріле отырып мөлшерленген активтер
8
Кредиттік тәуекелді ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер
9
Кредиттік тәуекелді ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары
10
Кредиттік тәуекелдің дәрежесі бойынша мөлшерленген, екінші деңгейдегі капитал есебіне енгізілмеген жалпы резервтердің (провизиялардың) сомасына кемітілген активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер жиыны
11
Арнайы пайыздық тәуекел сомасы
12
Жалпы пайыздық тәуекел сомасы
13
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
14
Нарықтық құнның өзгеруіне байланысты арнайы тәуекел сомасы
15
Нарықтық құнның өзгеруіне байланысты жалпы тәуекел сомасы
16
Нарықтық құнның өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
17
Айырбастау бағамының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел сомасы
18
Нарықтық тәуекелді ескеріп есептелген активтер мен шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер жиыны
19
Операциялық тәуекел сомасы
20
Меншікті капиталдың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген, екінші деңгейдегі капитал, активтер мен шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер есебіне енгізілмеген жалпы резервтердің (провизиялардың) сомасына кемітілген, нарықтық тәуекелді, операциялық тәуекелді ескере отырып есептелген активтердің, шартты және ықтимал міндеттемелердің сомасына қатынасы
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп (индексі - 1-BVU_KDSK, кезеңділігі - ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

7. Коэффициент капитализации банков второго уровня к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан k7 указывается с тремя знаками после запятой.
8. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 16
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ KDSK
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"___________20 года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование компонента
Значения на последнюю отчетную дату, предшествующую осуществлению сделки секьюритизации
Значения после осуществления сделки секьюритизации
1
2
3
4
1
Капитал 1-го уровня
2
Капитал 2-го уровня
3
Инвестиции
4
Собственный капитал (за минусом инвестиций)
5
Активы
6
Отношение капитала первого уровня за вычетом инвестиций банка, взятых в пределах доли капитала первого уровня в обшей сумме капитала первого уровня и включаемой в расчет собственного капитала части капитала второго уровня, к размеру активов банка
7
Активы, взвешенные с учетом кредитного риска
8
Условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска
9
Производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
10
Итого активы, условные и возможные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска, уменьшенные на сумму общих резервов (провизии), не включенных в расчет капитала второго уровня
11
Сумма специфичного процентного риска
12
Сумма общего процентного риска
13
Итого рыночный риск, связанный с изменением ставки вознаграждения
14
Сумма специфичного риска, связанного с изменением рыночной стоимости
15
Сумма общего риска, связанного с изменением рыночной стоимости
16
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости
17
Сумма рыночного риска, связанного с изменением обменного курса
18
Итого активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
19
Сумма операционного риска
20
Отношение собственного капитала к сумме активов, условных и возможных обязательств, взвешенных по степени кредитного риска, уменьшенных на сумму общих резервов (провизии), не включенных в расчет капитала второго уровня, активов и условных и возможных требований и обязательств, рассчитанных с учетом рыночного риска, операционного риска
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расчете коэффициентов
достаточности собственного
капитала при секьюритизации"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации
(индекс – 1-BVU_KDSK, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Секьюритилендіру кезінде меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне (бұдан әрі – № 170 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. Нысанды банктер № 170 нормативтердің 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 және 51-тармақтарына сәйкес меншікті капиталды есептеу кезінде толтырады.
6. 1, 7, 8 және 9-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
7. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 17-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ үшін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Топтың түрі
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есептеуге арналған сома
1
2
3
4
5
6
11.
Топ анықтамалығы
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуі тиіс актив түрі (анықтамалық)
Тәуекел активтері жиыны:
Х
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы_________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
__________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ислам банктері білдіретін
кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп (индексі - 1-BVU_RA, кезеңділігі - ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете коэффициентов достаточности собственного капитала при секьюритизации" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. Форма заполняется банками при расчете собственного капитала в соответствии с пунктами 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 и 51 Нормативов № 170.
6. В строке 1, 7, 8 и 9 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 17
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за "___"________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банки второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид группы
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
1.
Справочник группы
Вид актива, подлежащего взвешиванию по степени кредитного риска (справочник)
Итого рисковые активы:
Х
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке активов,
взвешенных с учетом
кредитного риска,
представляемый исламскими банками"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками
(индекс – 1-BVU_RA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Ислам банктері Нысанды әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) бекітілген Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтердің нормативтік мәндеріне және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) сәйкес толтырылады.
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Топ анықтамалығы" анықтамалығынан топ түрінен таңдап алынады.
6. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге жататын активтің түрі" анықтамалығынан таңдап алынады.
7. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге жататын активтердің сомасы көрсетіледі.
8. 5-бағанда № 170 нормативтердің 2-тарауына сәйкес активтердің әрбір тобы үшін пайызбен тәуекел дәрежесі көрсетіледі. Тәуекел дәрежесінің пайызбен мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Справочник группы", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 значения выбираются из справочника "Вид актива, подлежащего взвешиванию по степени кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 4 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
8. В графе 5 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов, согласно главе 2 Нормативов № 170. Значения степени риска в процентах выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.

9. 6-бағанда 3-бағанда көрсетілген, тәуекел дәрежесіне көбейтілген активтердің сомасы пайызбен көрсетіледі (4-баған).
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 18-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BVU_ RUIVO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Топтың түрі
Баптардың атауы
Сомасы
Конверсия коэффициенті пайызбен
Кредиттік тәуекел коэффициенті
Есептеуге арналған сома
1
2
3
4
5
6
7
1.
Топ анықтамалығы
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуі тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер түрі
(анықтамалық)
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты міндеттемелер жиыны
Х
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы __________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі - 2-BVU_ RUIVO, кезеңділігі - ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

9. В графе 6 указывается сумма активов, указанная в графе 3, умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 18
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BVU_ RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"_________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид группы
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
7
1.
Справочник группы
Вид условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска (справочник)
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска
Х
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке условных
и возможных обязательств,
взвешенных с учетом
кредитного риска,
представляемый исламскими банками"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками
(индекс – 2-BVU_ RUIVO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ислам банктері білдіретін кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Ислам банктері Нысанды әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциялық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесіне (бұдан әрі – № 144 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Топ анықтамалығы" анықтамалығынан топтың түрі таңдап алынады.
6. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуі тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер түрі (анықтамалық)" анықтамалығынан таңдап алынады.
7. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге жататын шартты және ықтимал міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
8. 5 және 6-бағанда № 170 нормативтердің 3-тарауына сәйкес міндеттемелердің әрбір тобы үшін пайызбен конверсия коэффициенті және кредиттік тәуекел коэффициенті көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
9. 7-бағанда конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген 3-бағанда көрсетілген шартты және ықтимал міндеттемелердің сомасы пайызбен (4-баған) және кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні пайызбен (5-баған) көрсетіледі.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 19-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты, ислам банктері білдіретін нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BVU_ RRRTMZ
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Тауар, Тауар тобы
Ашық позициялар
Таза позиция
Брутто-позиция
Таза позиция шамасынан 15 (он бес) пайыз
Брутто-позиция шамасынан 3 (үш) пайыз
Тауар-материалдық тәуекел шамасы
Ұзақ
Қысқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты, ислам банктері білдіретін нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты, ислам банктері білдіретін нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты, ислам банктері білдіретін нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп (индексі – 2-BVU_ RRRTMZ, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Нормативы № 144).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Справочник группы", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 значения выбираются из справочника "Вид условных и возможных обязательства, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 4 указывается сумма условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
8. В графах 5 и 6 указываются коэффициент конверсии в процентах и коэффициент кредитного риска для каждой группы обязательств, согласно главе 3 Нормативов № 170. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. В графе 7 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, указанная в графе 3, умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 19
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BVU_ RRRTMZ
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"___________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Товар, товарная группа
Открытые позиции
Чистая позиция
Брутто-позиция
15 (пятнадцать) процентов от величины чистой позиции
3 (три) процента от величины брутто-позиции
Величина товарно-материального риска
Длинная
Короткая
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
рыночного риска, связанного
с изменением рыночной стоимости
товарно-материальных запасов,
представляемый исламскими банками"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками
(индекс – 2-BVU_ RRRTMZ, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Тауар-материалдық қорлардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты, ислам банктері білдіретін нарықтық тәуекелдің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ислам банктері әрбір айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің 26 және 27-тармақтарына сәйкес толтырылады.
5. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_LCR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескеріле отырып, желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Пайызбен есепке алу коэффициенті
Есептелетін сомасы
1
2
3
4
5
1
Бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер
Бірінші деңгейдегі активтердің атауы
2
Екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер
Екінші деңгейдегі активтердің атауы
А санаты
Б санаты
3
Жеке тұлғалардың депозиттері бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
4
Заңды тұлғалар, шағын кәсіпкерлік субъектілері алдындағы банк активтерімен қамтамасыз етілмеген міндеттемелер бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
5
Заңды тұлғалар алдындағы банк активтерімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
6
Шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша қосымша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
7
Ақшаның әкелінуі
Көрсеткіштердің атауы
8
Сапасы жоғары өтімді активтер
х
9
Ақшаның әкелінуі
х
10
Ақшаның әкетілуі
х
11
Өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде банктің операциялары бойынша ақшалай қаражаттың нетто әкетілуі
х
х
12
Өтімділікті өтеу коэффициенті
х
х
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________
Орындаушы ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
__________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Өтімділікті өтеу
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_LCR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, представляемый исламскими банками" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с пунктами 26 и 27 Нормативных значений и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939).
5. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 20
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_LCR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"_________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент учета в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Высококачественные ликвидные активы первого уровня
Наименование активов первого уровня
2
Высококачественные ликвидные активы второго уровня
Наименование активов второго уровня
Категория А
Категория Б
3
Денежные оттоки по депозитам физических лиц
Наименование показателей
4
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, субъектами малого предпринимательства, необеспеченным активами банка
Наименование показателей
5
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, обеспеченным активами банка
Наименование показателей
6
Дополнительные денежные оттоки по условным и возможным обязательствам
Наименование показателей
7
Денежные притоки
Наименование показателей
8
Высококачественные ликвидные активы
х
9
Денежные притоки
х
10
Денежные оттоки
х
11
Нетто отток денежных средств по операциям банка в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
х
х
12
Коэффициент покрытия ликвидности
х
х
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
коэффициента
покрытия ликвидности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности
(индекс – 1-BVU_LCR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әрбір айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген (бұдан әрі – № 170 нормативтер) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне сәйкес толтырылады.
5. Банктің сапасы жоғары өтімді активтері № 170 нормативтердің 73-тармағында белгіленген талаптар ескеріле отырып және № 170 нормативтердің 13-қосымшасында белгіленген есепке алу коэффициенттері қолданылып есептеледі.
6. Ақшаның әкетілуі (әкелінуі) № 170 нормативтерге 14-қосымшада белгіленген әкетілу (әкеліну) коэффициенттері қолданыла отырып, есепті күннен кейінгі келесі күнтізбелік ай ішіндегі ақшаның әкетілу (әкеліну) сомасы ретінде есептеледі.
7. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
8. 8-жолдың 5-бағанын толтыру кезінде № 170 нормативтердің 75-тармағы үшінші бөлігінің талаптары ескеріле отырып, бірінші және екінші деңгейдегі сапасы жоғары активтер бойынша деректер қосылады.
9. 9-жолда 7-жол бойынша көрсеткіштердің сомасы көрсетіледі.
10. 10-жолда 3, 4, 5 және 6-жолдар бойынша көрсеткіштердің сомасыкөрсетіледі.
11. Нысанды толтыру кезінде 11-жолдың 5-бағанында есеп айырысу № 170 нормативтердің 76-тармағы ескеріле отырып жүргізіледі.
12. Нысанды толтыру кезінде 12-жолда сапасы жоғары өтімді активтердің кейінгі күнтізбелік ай ішіндегі банктің операциялары бойынша ақшалай қаражаттың нетто әкетілуіне қатынасы үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.
13. 5-бағанда 4-бағанда белгіленген пайызбен есепке алу коэффициенттеріне көбейтілген 3-бағандағы сома көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Нормативы № 170).
5. Высококачественные ликвидные активы банка рассчитываются с учетом требований, установленных пунктом 73 Нормативов № 170, с применением коэффициентов учета, установленных в приложении 13 к Нормативам № 170.
6. Денежный отток (приток) рассчитывается как сумма денежных оттоков (притоков) в течение последующего календарного месяца после отчетной даты, с применением коэффициентов оттока (притока), установленных в приложении 14 к Нормативам № 170.
7. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
8. При заполнении графы 5 строки 8 суммируются данные по высококачественным активам первого и второго уровней с учетом требований части третьей пункта 75 Нормативов № 170.
9. В строке 9 указывается сумма показателей по строке 7.
10. В строке 10 указывается сумма показателей по строкам 3, 4, 5 и 6.
11. При заполнении Формы в графе 5 строки 11 расчет производится с учетом пункта 76 Нормативов № 170.
12. При заполнении Формы в строке 12 указывается отношение высококачественных ликвидных активов к нетто оттоку денежных средств по операциям банка в течение последующего календарного месяца с тремя знаками после запятой.
13. В графе 5 указываются суммы по графе 3, умноженные на коэффициенты учета в процентах, установленные в графе 4.

14. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 21-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_NFSR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Пайызбен есепке алу коэффициенті
Есептелетін сомасы
1
2
3
4
5
1
Қолжетімді тұрақты қорландыру
Көрсеткіштердің атауы
2
Тұрақты қорландырудың талап етілетін активтері
Көрсеткіштердің атауы
3
Тұрақты қорландырудың талап етілетін шартты және ықтимал міндеттемелері
Көрсеткіштердің атауы
4
Нетто тұрақты қорландыру коэффициенті
X
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________
Орындаушы ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
__________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_NFSR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

14. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 21
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_NFSR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банк второго уровня
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент учета в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Доступное стабильное фондирование
Наименование показателей
2
Требуемые активы стабильного фондирования
Наименование показателей
3
Требуемые условные и возможные обязательства стабильного фондирования
Наименование показателей
4
Коэффициент нетто стабильного фондирования
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке коэффициента
нетто стабильного фондирования"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования (индекс – 1-BVU_NFSR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әрбір айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) белгіленген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне сәйкес толтырылады.
5. 1, 2 және 3-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
6. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына 22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-FBN_Prud_norm
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
пруденциялық нормативтер туралы мәліметтер бөлігінде – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Резерв ретінде қабылданатын активтердің ең аз мөлшері
2
Резерв ретінде мыналардың қосындысы ретінде қабылданатын активтер:
3
Бас офис шоттарының
4
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) өткен жылдардағы қызметі нәтижелерінің (таза кіріс)
5
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) ағымдағы жылғы қызметі нәтижелерінің (таза кіріс)
6
Қайта бағалау резервтерінің:
7
негізгі құрал-жабдықтарды қайта бағалау резервтерінің және басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздардың құнын қайта бағалау резервтерінің
8
басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қарыздар құнын қайта бағалау резервтерінің
9
Резерв ретінде қабылданатын активтер, олардан мыналар шегеріледі:
9.1
гудвилді қосқанда, материалдық емес активтер
9.2
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) өткен жылдардағы қызметінің нәтижелері (таза шығыс)
9.3
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) ағымдағы жылғы қызметінің нәтижелері (таза шығыс)
9.4
кейінге қалдырылған салық міндеттемелері (шегерілетін уақыт айырмашылықтарына қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігін қоспағанда)
9.5
басқа да қайта бағалау бойынша резервтер
9.6
қаржылық міндеттеме бойынша кредиттік тәуекелдің өзгеруіне байланысты осындай міндеттеменің әділ құнының өзгеруінен кіріс немесе шығын
9.7

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).
5. В строках 1, 2 и 3 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 22
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о выполнении пруденциальных нормативов филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-FBN_Prud_norm
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "____" __________ 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
в части сведений о пруденциальных нормативах – ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Минимальный размер активов, принимаемых в качестве резерва
2
Активы, принимаемые в качестве резерва как сумма:
3
Счета головного офиса
4
Результатов деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) прошлых лет (чистые доходы)
5
Результатов деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) текущего года (чистые доходы)
6
Резервов переоценки:
7
резервов переоценки основных средств и резервов переоценки стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
8
резервов переоценки стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
9
Активы, принимаемые в качестве резерва за минусом:
9.1
нематериальных активов, включая гудвилл
9.2
результатов деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) прошлых лет (чистые расходы)
9.3
результатов деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) текущего года (чистые расходы)
9.4
отложенных налоговых активов (за исключением части отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц)
9.5
резервов по прочей переоценке
9.6
доходов или убытков от изменения справедливой стоимости финансового обязательства, в связи с изменением кредитного риска по такому обязательству
9.7

егер Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банкінің филиалы (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы) орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан кем иеленетін қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) инвестициялары осы кестенің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 және 9.6-жолдарында көрсетілген реттеушілік түзетулер қолданылғаннан кейін Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) резерві ретінде қабылданатын активтердің жиынында 10 (он) пайызынан асатын болса, резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын асып кету сомасы
9.8
егер Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы) орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан астам пайызын иеленетін қаржы ұйымының жай акцияларына Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) инвестициялары осы кестенің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6 және 9.7-жолдарында көрсетілген реттеушілік түзетулерді қолданғаннан кейін резерв ретінде қабылданатын активтердің жиынында 10 (он) пайызынан асатын болса, резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын асып кету сомасы
9.9
егер шегерілетін уақыт қатынасына қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің сомасына тепе-тең негізде төмендетілген кейінге қалдырылған салық активтерінің бір бөлігі (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) осы кестенің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6 және 9.7-жолдарында көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін резерв ретінде қабылданатын активтердің 10 (он) пайызынан асатын болса, резерв ретінде қабылданатын активтерден шегерілуге жататын асып кету сомасы
9.10
егер Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан астам пайызын және шегерілетін уақыт қатынасына қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің сомасына тепе-тең негізде төмендетілген кейінге қалдырылған салық активтерінің бір бөлігін (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) иеленетін қаржы ұйымының жай акцияларына Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының инвестициялары осы кестенің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 және 9.6-жолдарында көрсетілген реттеушілік түзетулер қолданылғаннан кейін резерві ретінде қабылданатын активтерінің қатынасынан жиынында 17,65 (он жеті бүтін жүзден алпыс бес) пайызынан асатын болса, резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын асып кету сомасы және осы кестенің 9.7, 9.8 және 9.9-жолдарында көрсетілген резерві ретінде қабылданатын активтерден шегерілуге жататын сомадан төмендетілген осы кестенің 9.7, 9.8 және 9.9-жолдарында көрсетілген резерві ретінде қабылданатын активтерден шегерілуге жататын сома

сумма превышения, подлежащая вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, если инвестиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых филиал банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) имеет менее 10 (десяти) процентов размещенных акций (долей участия в уставном капитале) в совокупности превышают 10 (десять) процентов от активов, принимаемых в качестве резерва филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 и 9.6 настоящей таблицы
9.8
сумма превышения, подлежащая вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, если инвестиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) в простые акции финансовой организации, в которой филиал банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) имеет 10 (десять) и более процентов от размещенных акций (долей участия в уставном капитале)) в совокупности превышают 10 (десять) процентов от активов, принимаемых в качестве резерва после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6 и 9.7 настоящей таблицы
9.9
сумма превышения, подлежащая вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, если часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, сниженная на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл) превышает 10 (десять) процентов от активов, принимаемых в качестве резерва после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6 и 9.7 настоящей таблицы
9.10
сумма превышения, подлежащая вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, если инвестиции филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан в простые акции финансовой организации, в которой филиал банка-нерезидента Республики Казахстан имеет 10 (десять) и более процентов от размещенных акций (долей участия в уставном капитале) и часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, сниженная на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл) в совокупности превышают 17,65 (семнадцать целых шестьдесят пять сотых) процентов разницы активов, принимаемых в качестве резерва после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 и 9.6 настоящей таблицы, и суммы, подлежащей вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, указанных в строках 9.7, 9.8 и 9.9 настоящей таблицы, сниженная на суммы, подлежащие вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, указанных в строках 9.7, 9.8, и 9.9 настоящей таблицы

9.11
резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы) шығарылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан астам пайызын иеленетін қаржы ұйымдарының мерзімсіз қаржы құралдарына Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) инвестициялары
9.12
резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы) заңды тұлға шығарған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан астам пайызын иеленетін қаржы ұйымдарының реттелген борышына Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) инвестициялары
10
Реттеуіш буферді есептеу кезінде есепке алынатын Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің (бұдан әрі – Әдістеме) 6-параграфына сәйкес оң айырма
11
kl резерві ретінде қабылданатын активтердің жеткіліктілік коэффициенті
12
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкіне кірісті жіберу бөлігінде шектеу қойылатын бейрезидент-банк филиалы қызметінің нәтижелері
13
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтер жиыны
14
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің жиыны
15
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдарының жиыны
16
Арнайы пайыздық тәуекел
17
Жалпы пайыздық тәуекел
18
Сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
19
Арнайы тәуекел
20
Жалпы тәуекел
21
Базалық активі акциялар немесе акциялардың индексі болып табылатын туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының және акциялардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
22
Шетел валюталарының айырбастау бағамы (бағалы металдардың нарықтық құны) өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
23
Акциялардың (сату мақсатында иеленген исламдық бағалы қағаздарды қоса алғанда) нарықтық құны өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
24
Нарықтық құнның өзгеруіне байланысты тауар-материалдық қорлар бойынша тәуекел жиыны
25
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзақ және қысқа позициялар сомасы
26
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзақ және қысқа позициялар сомасының айырмасы
27
Ашық валюталық позициялар сомасы
28
Нарықтық тәуекел ескеріле отырып есептелген активтер, шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
29
Жалпы жылдық кірістің орташа шамасы
30
Операциялық тәуекел
31
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастар арқылы байланысты емес бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
32
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастар арқылы байланысты емес бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - k3
33
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастар арқылы байланысты бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы алдындағы міндеттемелерінің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
34

9.11
инвестиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) в бессрочные финансовые инструменты финансовых организаций, в которых филиал банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), подлежат вычету из активов, принимаемых в качестве резерва
9.12
инвестиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) в субординированный долг финансовых организаций, в которых филиал банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, подлежащие вычету из активов, принимаемых в качестве резерва
10
Положительная разница в соответствии с параграфом 6 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 № 23 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Методика), учитываемая при расчете регуляторного буфера
11
Коэффициент достаточности активов, принимаемых в качестве резерва kl
12
Результаты деятельности филиала банка-нерезидента, на который накладывается ограничение в части направления доходов банку-нерезиденту Республики Казахстан
13
Итого активы, взвешенные с учетом кредитного риска
14
Итого условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска
15
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
16
Специфический процентный риск
17
Общий процентный риск
18
Итого рыночный риск, связанный с изменением ставки вознаграждения
19
Специфический риск
20
Общий риск
21
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, базовым активом которых являются акции или индекс на акции
22
Итого рыночный риск, связанный с изменением обменного курса иностранных валют (рыночной стоимости драгоценных металлов)
23
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций (включая исламские ценные бумаги, приобретенные с целью продажи)
24
Итого риск по товарно-материальным запасам, связанный с изменением рыночной стоимости
25
Сумма длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
26
Разница сумм длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
27
Сумма открытых валютных позиций
28
Активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
29
Средняя величина годового валового дохода
30
Операционный риск
31
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями, по любому виду обязательств перед филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан
32
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика, не связанного с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями – k3
33
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями, по любому виду обязательств перед филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан
34

Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастар арқылы байланысты бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - k3-1
35
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастар арқылы байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасы
36
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастар арқылы байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті
37
Бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттiгiнiң "А"-дан төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттiгiнiң рейтингi немесе Фитч (Fitch) немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттiктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне және Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттiгiнiң "А"-дан төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерге қойылатын талаптарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалында тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша ағымдағы және кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін, үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы алдындағы не қарыз алушы үшін бланктік қарыздардың, қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ оффшорлық аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы
38
Бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті
39
Әрқайсысының мөлшері Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының резерві ретінде қабылданатын активтердің 10 (он) пайызынан асатын, бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті
40
Әрқайсысының мөлшері резерв ретінде қабылданатын активтердің 10 (он) пайызынан асатын, бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті
41
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелері бойынша тәуекел сомасы
42
"Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелері бойынша тәуекел мөлшерінің коэффициенті
43
Жоғары өтімді активтер
44
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер
45
k4 ағымдағы өтімділік коэффициенті
46
Өтеуге дейін қалған күнтізбелік 7 (жеті) күнге дейін қоса алғанда мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
47

Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков), связанного с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями – k3.1
35
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями
36
Коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями
37
Максимальная сумма бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у филиала банка-нерезидента Республики Казахстан могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами офшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтингом аналогичного уровня агентств Фитч (Fitch) или Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) (далее – другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
38
Коэффициент максимального размера бланкового кредита
39
Совокупная сумма рисков филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов от активов, принимаемых в качестве резерва филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
40
Коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов-от активов, принимаемых в качестве резерва
41
Сумма риска филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по обязательствам акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
42
Коэффициент размера риска по обязательствам акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
43
Высоколиквидные активы
44
Обязательства до востребования
45
Коэффициент текущей ликвидности k4
46
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до семи календарных дней включительно
47

k4-1 өтімділік коэффициенті
48
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін қалған бір айға дейін қоса алғанда мерзімі бар өтімді активтер
49
Өтеуге дейін қалған 1 (бір) айға дейін қоса алғанда мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
50
k4-2 мерзімді өтімділік коэффициенті
51
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін қалған үш айға дейін қоса алғанда мерзімі бар өтімді активтер
52
Өтеуге дейін қалған үш айға дейін қоса алғанда мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
53
k4-3 өтімділік коэффициенті
54
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
54.1
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
54.2
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
54.3
(валюта түрі көрсетіледі)
54.4
(валюта түрі көрсетіледі)
55
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті:
55.1
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
55.2
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
55.3
(валюта түрі көрсетіледі)
55.4
(валюта түрі көрсетіледі)
56
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті:
56.1
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
56.2
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
56.3
(валюта түрі көрсетіледі)
56.4
(валюта түрі көрсетіледі)
57

Коэффициент ликвидности k4-1
48
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, включая высоколиквидные активы
49
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно
50
Коэффициент ликвидности k4-2
51
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
52
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно
53
Коэффициент ликвидности k4-3
54
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4:
54.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
54.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
54.3
(указывается вид валют)
54.4
(указывается вид валют)
55
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4
55.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
55.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
55.3
(указывается вид валют)
55.4
(указывается вид валют)
56
Коэффициент срочной валютной ликвидности k4-4:
56.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
56.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
56.3
(указывается вид валют)
56.4
(указывается вид валют)
57

62.3
(валюта түрі көрсетіледі)
62.4
(валюта түрі көрсетіледі)
63
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалында есепті кезең ішінде кредиторлар алдында мерзімі өткен міндеттемелерінің болуы (Иә (Жоқ))
64
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалында уәкілетті орган мақұлдаған іс-шаралар жоспарын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы уақтылы орындамау фактісінің болуы (Иә (Жоқ))
65
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
66
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті k7
67
Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған қаражат есебінен қаржыландырылатын активтер
68
Қаражаттың бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________
Орындаушы ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
__________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп (индексі – 1-FBN_Prud_norm, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әрбір айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.

62.3
(указывается вид валют)
62.4
(указывается вид валют)
63
Наличие у филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в течение отчетного периода просроченных обязательств перед кредиторами (Да (Нет))
64
Наличие у филиала банка нерезидента Республики Казахстан факта несвоевременного исполнения филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан плана мероприятий, одобренного уполномоченным органом (Да (Нет))
65
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан
66
Коэффициент максимального лимита краткосрочных обязательств перед нерезидентами Республики Казахстан k7
67
Активы, финансируемые за счет средств, привлеченных по договору об инвестиционном депозите
68
Коэффициент размещения части средств во внутренние активы
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о выполнении
пруденциальных нормативов
филиалов банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о выполнении пруденциальных нормативов филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_Prud_norm, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 қаулы) сәйкес толтырылады.
5. 1-жол № 23 қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің 2-тарауына сәйкес толтырылады.
6. 13-жол 3 қосымшадағы кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
7. 14-жол 4 қосымшадағы кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
8. 15-жол 5 қосымшадағы кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
9. 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 және 43-жолдар 9 қосымшадағы бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
10. 43, 44 және 45-жолдар 10 қосымшадағы k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
11. 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 және 53-жолдар 11 қосымшадағы k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
12. 54, 54.1, 54.2, 54.3, 54.4, 55, 55.1, 55.2, 55.3, 55.4, 56, 56.1, 56.2, 56.3, 56.4, 57, 57.1, 57.2, 57.3, 57.4, 58, 58.1, 58.2, 58.3, 58.4, 59, 59.1, 59.2, 59.3, 59.4, 60, 60.1, 60.2, 60.3, 60.4, 61, 61.1, 61.2, 61.3, 61.4, 62, 62.1, 62.2, 62.3 және 62.4-жолдар 12 қосымшадағы k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Постановление № 23).
5. Строка 1 заполняется в соответствии с главой 2 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Постановлением № 23.
6. Строка 13 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 3.
7. Строка 14 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска согласно приложению 4.
8. Строка 15 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска согласно приложению 5.
9. Строки 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 и 43 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) согласно приложению 9.
10. Строки 43, 44 и 45 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 согласно приложению 10.
11. Строки 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 и 53 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 согласно приложению 11.
12. Строки 54, 54.1, 54.2, 54.3, 54.4, 55, 55.1, 55.2, 55.3, 55.4, 56, 56.1, 56.2, 56.3, 56.4, 57, 57.1, 57.2, 57.3, 57.4, 58, 58.1, 58.2, 58.3, 58.4, 59, 59.1, 59.2, 59.3, 59.4, 60, 60.1, 60.2, 60.3, 60.4, 61, 61.1, 61.2, 61.3, 61.4, 62, 62.1, 62.2, 62.3 и 62.4 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6 согласно приложению 12.

13. 54.3, 54.4, 55.3, 55.4, 56.3, 56.4, 57.3, 57.4, 58.3, 58.4, 59.3, 59.4, 60.3, 60.4, 61.3, 61.4, 62.3 және 62.4-жолдарда "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының Ұлттық жіктеуішіне сәйкес валюта түрі көрсетіледі.
14. 65 және 66-жолдар 15 қосымшадағы Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
15. 23, 24 және 69-жолдарды бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары ғана толтырады.
16. 68-жол 14 қосымшадағы ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
17. Коэффициенттер үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.
18. 36, 38, 40 және 42-жолдарды толтыру үшін мынадай қысқартулар пайдаланылады:
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастар арқылы байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті – Ро;
бланкілік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті – Бк;
әрқайсысының мөлшері резерв ретінде қабылданатын активтердің 10 (он) пайызынан асатын, бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті – Рк;
Қазақстанның Даму Банкінің міндеттемелері бойынша тәуекел мөлшерінің коэффициенті – Рбрк;
19. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескеріле отырып, желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Топтың түрі
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есептеуге арналған сома
1
2
3
4
5
6
1.
Топ анықтамалығы
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуі тиіс активтің түрі (анықтамалық)
Тәуекелі бар активтер жиыны:
Х
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________
Орындаушы ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
__________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_RA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

13. В строках 54.3, 54.4, 55.3, 55.4, 56.3, 56.4, 57.3, 57.4, 58.3, 58.4, 59.3, 59.4, 60.3, 60.4, 61.3, 61.4, 62.3 и 62.4 указываются вид валют согласно национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
14. Строки 65 и 66 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента капитализации филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан согласно приложению 15.
15. Строки 23, 24 и 69 заполняются только филиалами исламских банков-нерезидентов.
16. Строка 68 заполняется в соответствии с данными отчета о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы согласно приложению 14.
17. Коэффициенты указывается с тремя знаками после запятой.
18. Для заполнения строк 36, 38, 40 и 42 используются следующие сокращения:
коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями – Ро;
коэффициент максимального размера бланкового кредита – Бк;
коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов-от активов, принимаемых в качестве резерва – Рк;
коэффициент размера риска по обязательствам Банк Развития Казахстана – Рбрк;
19. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 23
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид группы
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
1.
Справочник группы
Вид актива, подлежащего взвешиванию по степени кредитного риска (справочник)
Итого рисковые активы:
Х
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке активов,
взвешенных с учетом
кредитного риска филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_RA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары әрбір айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда топ түрінің мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Топ анықтамалығы" анықтамалығынан таңдап алынады.
6. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуі тиіс активтің түрі" анықтамалығынан таңдап алынады.
7. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуі тиіс активтердің сомасы көрсетіледі.
8. 5-бағанда № 23 нормативтерде белгіленген активтердің әрбір тобы үшін пайызбен тәуекел дәрежесі көрсетіледі. Пайызбен тәуекел дәрежесінің мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
9. 6-бағанда 3-бағанда көрсетілген активтердің пайызбен тәуекел дәрежесіне (4-баған) көбейтілген сомасы көрсетіледі.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_ RUIVO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Топтың түрі
Баптардың атауы
Сомасы
Конверсия коэффициенті пайызбен
Кредиттік тәуекел коэффициенті
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
6
7
1.
Топ анықтамалығы
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуі тиіс шартты және ықтимал міндеттемелердің түрі (анықтамалық)
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты міндеттемелердің жиыны
Х
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________
Орындаушы ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
__________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_ RUIVO, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Справочник группы", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 значения выбираются из справочника "Вид актива, подлежащего взвешиванию по степени кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 4 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
8. В графе 5 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов, установленная Нормативами № 23. Значения степени риска в процентах выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. В графе 6 указывается сумма активов, указанная в графе 3, умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 24
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_ RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид группы
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
7
1.
Справочник группы
Вид условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска (справочник)
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска
Х
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке условных
и возможных обязательств,
взвешенных с учетом
кредитного риска филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_ RUIVO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары әрбір айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда топ түрінің мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Топ анықтамалығы" анықтамалығынан таңдап алынады.
6. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуі тиіс шартты және ықтимал міндеттемелердің түрі" анықтамалығынан таңдап алынады.
7. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуі тиіс шартты және ықтимал міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
8. 5 және 6-бағандарда № 23 нормативтердің 2-тарауына сәйкес міндеттемелердің әрбір тобы үшін пайызбен конверсия коэффициенті және кредиттік тәуекел коэффициенті көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
9. 7-бағанда пайызбен конверсия коэффициентінің мәніне (4-баған) және пайызбен кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне (5-баған) көбейтілген, 3-бағанда көрсетілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_ RPFI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Туынды қаржы құралдарының номиналды құны
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескерілген сома
Туынды қаржы құралдарының нарықтық құны
Контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Есепке алынатын сома
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуі тиіс туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің түрі
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдарының жиыны
X
X
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________
Орындаушы ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
__________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_ RPFI, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Справочник группы", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 значения выбираются из справочника "Вид условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 4 указывается сумма условных и возможных обязательств, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
8. В графах 5 и 6 указываются коэффициент конверсии в процентах и коэффициент кредитного риска для каждой группы обязательств, согласно главе 2 Нормативов № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. В графе 7 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, указанная в графе 3, умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 25
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_ RPFI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Номинальная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах
Сумма с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов
Рыночная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Вид условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
X
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке условных
и возможных требований
и обязательств по производным
финансовым инструментам,
взвешенным с учетом
кредитного риска филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_ RPFI, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әрбір айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуі тиіс туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің түрі" анықтамалығынан таңдап алынады.
6. 3 және 6-бағандарда туынды қаржы құралдарының номиналды және нарықтық құны көрсетіледі.
7. 4 және 7-бағандарда № 23 нормативтердің 2-тарауына сәйкес активтердің әрбір тобы үшін туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен және контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
8. 5-бағанда туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдары бойынша номиналды құны көрсетіледі.
9. 8-бағанда туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескеріле отырып, туынды қаржы құралдарының номиналды құнының және контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының қосындысы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 2 значения выбираются из справочника "Вид условных и возможных требовании и обязательств по производным финансовым инструментам, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графах 3 и 6 указываются номинальная и рыночная стоимость производных финансовых инструментов.
7. В графах 4 и 7 указываются коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах и коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах для каждой группы активов, согласно главе 2 Нормативов № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
8. В графе 5 указывается номинальная стоимость по производным финансовым инструментам, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для производных финансовых инструментов.
9. В графе 8 указывается сумма номинальной стоимости производных финансовых инструментов с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для контрагента.

10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_RSPR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
Айрықша тәуекел коэффициенті пайызбен
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
1
Мөлшерлеменің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар
Айрықша тәуекел жиыны
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_RSPR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 26
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_RSPR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
Коэффициент специфичного риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Открытые позиции по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки
Итого специфический риск
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию
отчета _________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке расчета
специфического процентного
риска (в разрезе валют)
филиалов банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_RSPR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 3-бағанда біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялардың сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда № 23 нормативтердің 2-тарауына сәйкес айрықша тәуекел коэффициенті пайызбен көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
7. 5-бағанда айрықша тәуекел коэффициенті пайызбен есепке алына отырып, біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялардың сомасы көрсетіледі.
8. 1-жолда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
9. Кестені толтыру кезінде тізбесі "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) 6-тарауында айқындалған халықаралық қор биржалары пайдаланылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 3 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам.
6. В графе 4 указываются коэффициенты специфичного риска в процентах, согласно главе 2 Нормативов № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 5 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с учетом коэффициента специфического риска в процентах.
8. В строке 1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. При заполнении Формы используются международные фондовые биржи, перечень которых определен главой 6 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" (зарегистрировано в Реестре нормативных правовых актов под № 15886).

10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_ ROPVI
Кезеңділігі: ай сайын:
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" _________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Аймақтар
Уақыт аралықтары
Ашық позициялар
Мөлшерлеу коэффициенті
Ашық мөлшерленген позициялар
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
1
2
3
4
5
6
7
1
Уақыт аралықтарының атауы
1-аймақ қорытындысы
Х
2
Уақыт аралықтарының атауы
2-аймақ қорытындысы
Х
3
Уақыт аралықтарының атауы
3-аймақ қорытындысы
Х
кестенің жалғасы
Жабық мөлшерленген позициялар
Қорытынды мөлшерленген ашық позициялар
ұзын
қысқа
8
9
10
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "__" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп (индексі – 1- FBN_ ROPVI, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 27
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_ ROPVI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Зоны
Временные интервалы
Открытые позиции
Коэффициент взвешивания
Открытые взвешенные позиции
длинная
короткая
длинная
короткая
1
2
3
4
5
6
7
1
Наименование временных интервалов
Итог зоны 1
Х
2
Наименование временных интервалов
Итог зоны 2
Х
3
Наименование временных интервалов
Итог зоны 3
Х
продолжение таблицы
Закрытые взвешенные позиции
Итоговые взвешенные открытые позиции
длинная
короткая
8
9
10
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о распределении
открытых позиций
по временным интервалам
(в разрезе валют) филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_ ROPVI, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 3 және 4-бағандарда ашық позициялардың сомасы көрсетіледі.
6. 5-бағанда № 23 нормативтердің 2-тарауына сәйкес мөлшерлеу коэффициенттері көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
7. 6 және 7-бағандарда мөлшерлеу коэффициенті ескеріле отырып ашық мөлшерленген позициялардың сомасы көрсетіледі.
8. 8-бағанда жабық мөлшерленген позициялардың сомасы көрсетіледі.
9. 9 және 10-бағандарда қорытынды ашық мөлшерленген позициялардың сомасы көрсетіледі.
10. 1, 2 және 3-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
11. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
28-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_ROPR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" _________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Позициялардың атауы
Сомасы
1
2
3
1
Аймақтар бойынша өтелген мөлшерленген позицияларды есептеу
2
1-аймақ
3
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиыны
4
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
5
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
6
Қорытынды ашық позициялар бойынша мөлшерленген жабық позиция
7
Мөлшерленген ашық позиция
8
2-аймақ
9
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиыны
10
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
11
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
12
Қорытынды ашық позициялар бойынша мөлшерленген жабық позиция
13
Мөлшерленген ашық позиция
14
3-аймақ
15
Уақыт аралықтары бойынша мөлшерленген жабық позиция бойынша жиыны
16
Мөлшерленген ашық позиция (ұзын)
17
Мөлшерленген ашық позиция (қысқа)
18
Қорытынды ашық позициялар бойынша мөлшерленген жабық позиция
19
Мөлшерленген ашық позиция
20

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графах 3 и 4 указывается сумма открытых позиций.
6. В графе 5 указываются коэффициенты взвешивания, согласно главе 2 Нормативов № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графах 6 и 7 указывается сумма открытых взвешенных позиций с учетом коэффициента взвешивания.
8. В графе 8 указывается сумма закрытых взвешенных позиций.
9. В графах 9 и 10 указывается сумма итоговых открытых взвешенных позиций.
10. В строках 1, 2 и 3 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
11. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 28
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_ ROPR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование позиций
Сумма
1
2
3
1
Расчет взвешенных позиций, компенсированных по зонам
2
Зона 1
3
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
4
Взвешенная открытая позиция (длинная)
5
Взвешенная открытая позиция (короткая)
6
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
7
Взвешенная открытая позиция
8
Зона 2
9
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
10
Взвешенная открытая позиция (длинная)
11
Взвешенная открытая позиция (короткая)
12
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
13
Взвешенная открытая позиция
14
Зона 3
15
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
16
Взвешенная открытая позиция (длинная)
17
Взвешенная открытая позиция (короткая)
18
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
19
Взвешенная открытая позиция
20

1-аймақтың жабық мөлшерленген позициясының 40 пайызы
32
2-аймақтың жабық мөлшерленген позициясының 30 пайызы
33
3-аймақтың жабық мөлшерленген позициясының 30 пайызы
34
1 және 2-аймақтар арасындағы жабық мөлшерленген позицияның 40 пайызы
35
2 және 3-аймақтар арасындағы жабық мөлшерленген позицияның 40 пайызы
36
1 және 3-аймақтар арасындағы жабық мөлшерленген позицияның 100 пайызы
37
Қалған ашық мөлшерленген позицияның 100 пайызы
38
Жалпы пайыздық тәуекел жиыны
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "__" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_ ROPR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.

40 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 1
32
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 2
33
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 3
34
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 2
35
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 2 и 3
36
100 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 3
37
100 процентов оставшейся открытой взвешенной позиции
38
Итого общий процентный риск
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке расчета
общего процентного риска
(в разрезе валют) филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_ ROPR, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют) филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213).

5. 3-бағанда аймақтардың әрқайсысының мөлшерленген және қалған ашық немесе жабық және уақыт аралықтары бойынша позициялары бойынша сома көрсетіледі.
6. 38-жолда жалпы пайыздық тәуекел бойынша мәліметтер көрсетіледі.
7. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_ R_MRZ_R
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" ___________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кезең. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалымен) (бұдан әрі – бейрезидент-банк филиалы) айрықша қатынастар арқылы байланысты емес бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының бейрезидент-банк филиалы алдындағы міндеттемелерінің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Жиыны
X
X
X
X
X
X
2-кесте. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалымен) (бұдан әрі – бейрезидент-банк филиалы) айрықша қатынастар арқылы байланысты бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының бейрезидент-банк филиалының алдындағы міндеттемелерінің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Бейрезидент-банк филиалымен айрықша қатынастар арқылы байланыс белгісі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Жиыны
X
X
X
X
X
X
X
3-кесте. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалымен) (бұдан әрі – бейрезидент-банк филиалы) айрықша қатынастар арқылы байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Бейрезидент-банк филиалымен айрықша қатынастар арқылы байланыс белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Жиыны
X
X
X
X
X
X
4-кесте. Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша банктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің ең жоғарғы сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
1
2
3
4
5
6
2
...
Жиыны
X
X
X

5. В графе 3 указываются суммы по взвешенным и остаточным открытым или закрытым и позициям по временным интервалам каждой из зон.
6. В строке 38 указываются сведения по общему процентному риску.
7. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 29
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_ R_MRZ_R
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиалом исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) (далее – филиал банка-нерезидента) особыми отношениями по любому виду обязательств перед филиалом банка-нерезидента
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Таблица 2. Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиалом исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) (далее – филиал банка-нерезидента) особыми отношениями по любому виду обязательств перед филиалом банка-нерезидента
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак связанности с филиалом банка-нерезидента особыми отношениями
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
X
Таблица 3. Отчет о расшифровке суммы рисков по всем заемщикам, связанным с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиалом исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) (далее – филиал банка-нерезидента) особыми отношениями
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак связанности с филиалом банка-нерезидента особыми отношениями
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Таблица 4. Отчет о расшифровке максимальной суммы бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак взаимосвязанности заемщиков
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
2
...
Итого
X
X
X

5-кесте. Резервтік ретінде қабылданатын, әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
4
5
6
7
8
9
2
...
Жиыны
X
X
X
X
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні  20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_ R_MRZ_R, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.

Таблица 5. Отчет о расшифровке совокупной суммы рисков филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от размера активов, принимаемых в качестве резерва
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
4
5
6
7
8
9
2
...
Итого
X
X
X
X
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
максимального размера
риска на одного заемщика
(в разрезе заемщиков) филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_ R_MRZ_R, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) ежемесячно по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.

3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 қаулы) сәйкес толтырылады.
5. Нысанды толтыру кезінде № 23 қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің 3-тарауына сәйкес есептелген мәліметтер көрсетіледі.
6. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
30-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_R_K4
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы ___ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Айдың күнтізбелік күні
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Активтің атауы
Жұмыс күнінің саны
Жиыны:
2-кесте. Талап етілгенге дейінгі міндеттемелердің орташа айлық шамасының талдамасы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Айдың күнтізбелік күні
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Міндеттеменің атауы
Жиыны:
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "__" ___________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_R_K4, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Постановление № 23).
5. При заполнении Формы указываются сведения, рассчитанные в соответствии с главой 3 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Постановлением № 23.
6. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 30
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_R_K4
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за "___" _________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Расшифровка среднемесячной величины высоколиквидных активов
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Календарные дни месяца
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование активов
Количество рабочих дней
Итого:
Таблица 2. Расшифровка среднемесячной величины обязательств до востребования
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Календарные дни месяца
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование обязательств
Итого:
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
коэффициента текущей
ликвидности k4 филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_R_K4, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 1-кестені толтыру кезінде № 23 нормативтермен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің 52 және 53-тармақтарына сәйкес өтімділігі жоғары активтер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 1 және 2-кестелердің 4-бағанын толтыру кезінде есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін талап етілгенге дейін өтімділігі жоғары активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күндерінің санына қатынасы көрсетіледі.
7. 1 және 2-кестелердің 1-жолында мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
8. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
9. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының баланстық шоттарында ескерілетін валюталық своп операциялары бойынша талаптар, егер осы мәмілелер бойынша міндеттемелер Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының баланстық шоттарында ескерілсе және мерзімді өтімділік коэффициенттерінің есебіне енгізілсе, өтімділігі жоғары активтердің есебіне енгізіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. При заполнении Таблицы 1 указываются сведения по высоколиквидным активам в соответствии с пунктами 52 и 53 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Нормативами № 23.
6. При заполнении графы 4 Таблиц 1 и 2 указывается отношение совокупной суммы высоколиквидных активов (обязательств) до востребования за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
7. В строке 1 Таблиц 1 и 2 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
8. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
9. Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, включаются в расчет высоколиквидных активов, если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности.

3-кесте. k4-3 мерзімді өтімділік коэффициентінің талдамасы
(мың теңгемен)
Күні
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін қалған мерзімі үш айға дейін өтімді активтер
Өтеуге дейін қалған мерзімі үш айға дейін қоса алғанда
мерзімді міндеттемелер
1
2
3
1
2
Жұмыс күнінің саны
Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы
X
Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_R_K4-1, k4-2, k4-3, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.

Таблица 3. Расшифровка коэффициента срочной ликвидности k4-3
(в тысячах тенге)
Дата
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно
1
2
3
1
2
Количество рабочих дней
Итого: среднемесячная величина активов
X
Итого: среднемесячная величина обязательств
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке
коэффициентов срочной
ликвидности k4-1, k4-2, k4-3
филиалов банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_R_K4-1, k4-2, k4-3, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).

5. 1-кестені толтыру кезінде № 23 нормативтермен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің (бұдан әрі – Әдістеме) 61, 62, 63, 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтердің және өтеуге дейін қалған мерзімі күнтізбелік жеті күнге дейін қоса алғанда мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
6. 2 және 3-кестелерді толтыру кезінде Әдістеменің 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін қалған мерзімі бір айға дейін өтімді активтердің және өтеуге дейін қалған мерзімі бір айға дейін қоса алғанда мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
7. 1, 2 және 3-кестелерді толтыру кезінде "Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" деген жолдарда есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке қосылатын өтімді активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына қатынасы көрсетіледі.
8. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
9. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
32-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_ R_K4-4, k4-5, k4-6
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" _________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде

5. При заполнении Таблицы 1 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до семи календарных дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 61, 62, 63, 64, 65 и 66 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Нормативами № 23 (далее – Методика).
6. При заполнении Таблиц 2 и 3 указывается среднемесячная величина ликвидных активов с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 64, 65 и 66 Методики.
7. При заполнении Таблиц 1, 2 и 3 в строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов (обязательств) за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
8. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
9. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 32
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6 филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_ R_K4-4, k4-5, k4-6
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде

5. 1-кестені толтыру кезінде № 23 нормативтермен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің (бұдан әрі – Әдістеме) 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтелгенге дейін күнтізбелік жеті күнге дейін қалған мерзіммен шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
6. 2-кестені толтыру кезінде Әдістеменің 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтелгенге дейін бір айға дейін қалған мерзіммен шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы, өтеуге дейін қалған мерзіммен қоса алғанда бір айға дейін мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
7. 3-кестені толтыру кезінде Әдістеменің 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтелгенге дейін үш айға дейін қалған мерзіммен шетел валютасындағы өтімді активтердің және сол шетел валютасындағы, өтеуге дейін қалған мерзіммен қоса алғанда үш айға дейін мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
8. 1, 2 және 3-кестелерді толтыру кезінде мәліметтер Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Фитч (Fitch) немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары бойынша жиынтықта және жоғарыда көрсетілген рейтингтік агенттіктердің "А"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша көрсетіледі.
9. "Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" жолдарында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке қосылатын өтімді активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күндерінің санына қатынасы көрсетіледі.
10. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
11. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
33-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: www.nationalbank.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_DVP
Кезеңділігі: апта сайын, ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" ________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей, апта сайын
есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Резерв ретінде қабылданатын активтер

5. При заполнении Таблицы 1 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов в иностранной валюте и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком погашения до семи календарных дней включительно, рассчитанная в соответствии с пунктами 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 и 66 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Нормативами № 23 (далее – Методика).
6. При заполнении Таблицы 2 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанная в соответствии с пунктами 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 и 66 Методики.
7. При заполнении Таблицы 3 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком погашения до трех месяцев, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 и 66 Методики.
8. При заполнении Таблиц 1, 2 и 3 сведения указываются в совокупности по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня агентств Фитч (Fitch) или Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service), и валюте "Евро" и в разрезе по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" вышеуказанных рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки.
9. В строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов (обязательств) за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
10. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
11. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 33
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_DVP
Периодичность: еженедельная, ежемесячная
Отчетный период: за "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
еженедельно, не позднее пятого рабочего дня недели, следующего за отчетной неделей
ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Активы, принимаемые в качестве резерва

Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" шетел валютасы, сондай-ақ аффинирленген бағалы металдар бойынша ашық валюталық позицияның (ұзын және қысқа) лимиті - резерв ретінде қабылданатын активтер шамасының 12,5 пайызынан аспайтын мөлшерінде
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары бойынша ашық валюталық позицияның (ұзын және қысқа) лимиті - резерв ретінде қабылданатын активтер шамасының 5 пайызы
Валюталық нетто-позиция лимиті - резерв ретінде қабылданатын активтердің 25 пайызы
Жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасымен шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының ашық ұзын және (немесе) қысқа позициясының лимиті - резерв ретінде қабылданатын активтердің 50 пайызы
Валюта атауы
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
1
2
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
1
2
3
4
5
6
7
1. Қолма-қол шетел валютасы
...

Лимит открытой валютной позиции (длинной и короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро", а также аффинированным драгоценным металлам в размере, не превышающем 12,5 процентов величины активов, принимаемых в качестве резерва
Лимит открытой валютной позиции (длинной и короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств - 5 процентов величины активов, принимаемых в качестве резерва
Лимит валютной нетто-позиции - 25 процентов от активов, принимаемых в качестве резерва
Лимит открытой длинной и (или) короткой позиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по производным финансовым инструментам в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств - 50 процентов от активов, принимаемых в качестве резерва
Наименование валюты
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
1
2
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
1
2
3
4
5
6
7
1.Наличная иностранная валюта
...

12. Валюталық нетто-позиция жиынтығы
кестенің жалғасы:
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
3
4
5
(күні)
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп (индексі – 1- FBN_DVP, кезеңділігі – апта сайын, ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан апта сайын, ай сайын жасалады және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде нысан аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін бөлек жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.

12. Итого валютная нетто-позиция
продолжение таблицы:
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
3
4
5
(дата)
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о валютных позициях
по каждой иностранной валюте
и валютной нетто-позиции
за каждый рабочий день недели
(месяца) филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_DVP, периодичность – еженедельная, ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется еженедельно, ежемесячно и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю, форма составляется раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
5. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде, баланстық шоттарда ескерілетін шетел валютасындағы талаптар мен міндеттемелер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 10-жолда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы жүргізетін хеджирленетін мәмілелердің, оның ішінде жеткізілмейтін мәмілелердің сомасын ескере отырып, шетел валютасындағы шартты талаптар мен міндеттемелер көрсетіледі.
7. "Позиция" 4, 7, 10, 13 және 16-бағандар бойынша 12-жолда есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін барлық шетел валюталары бойынша нетто-позиция көрсетіледі.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
34-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_ KVA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Ішкі активтердің орташа айлық шамасын есептеу
(мың теңгемен)
Активтер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі активтер
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Активтердің атауы
2
Ішкі активтер шамасының жиыны
3
Ішкі активтердің шамасы (Иә (Жоқ)
2-кесте. Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу
(мың теңгемен)
Міндеттемелер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі және өзге де міндеттемелер
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Міндеттемелердің атауы
2
Резерв ретінде қабылданатын ішкі міндеттемелер мен активтер немесе активтердің ең аз мөлшері шамасының жиыны
3
Ішкі міндеттемелер шамасының жиынтығы
4
Жұмыс күндерінің саны
5
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалы қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
6
Алдыңғы есепті айдағы резерв ретінде қабылданатын ішкі міндеттемелердің, активтердің және резерв ретінде қабылданатын активтердің орташа айлық шамасы
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп (индексі – 1- FBN_KVA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213).
5. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 указываются сведения по требованиям и обязательствам в иностранной валюте, учитываемые на балансовых счетах, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
6. В строке 10 указываются условные требования и обязательства в иностранной валюте, с учетом сумм, проводимых филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан хеджируемых сделок, в том числе беспоставочных сделок, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
7. В строке 12 по графам 4, 7, 10, 13 и 16 "позиция" указывается нетто-позиция по всем иностранным валютам за каждый рабочий день отчетного периода.
Приложение 34
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_ KVA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Расчет среднемесячной величины внутренних активов
(в тысячах тенге)
Активы
Внутренние активы по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование активов
2
Итого величина внутренних активов
3
Величина внутренних активов (Да (Нет)
Таблица 2. Расчет среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы
(в тысячах тенге)
Обязательства
Внутренние и иные обязательства по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование обязательств
2
Итого величина внутренних обязательств и активов, принимаемых в качестве резерва или минимального размера активов
3
Итого величина внутренних обязательств
4
Количество рабочих дней
5
Коэффициент размещения части средств филиала банка-нерезидента Республики Казахстан во внутренние активы
6
Среднемесячная величина внутренних обязательств, активов, принимаемых в качестве резерва и минимального размера активов, принимаемых в качестве резерва за предыдущий отчетный месяц
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расчете
среднемесячной величины
внутренних активов, внутренних
и иных обязательств, коэффициента
размещения части средств
во внутренние активы филиалов
банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_KVA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының ішкі активтердің, ішкі және өзге де міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
5. 1 және 2-кестенің 1-жолында мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
6. 2-кестенің 3-жолын толтыру кезінде ішкі активтердің шамасы № 23 нормативтердің 7-тарауында белгіленген коэффициентке көбейтілген ішкі міндеттемелердің, резервтік активтің алдыңғы есепті айдағы орташа айлық шамасынан артық немесе оған тең көрсетіледі.
7. 2-кестені толтыру кезінде № 23 нормативтердің 7-тарауында белгіленген коэффициентке көбейтілген активтер мен міндеттемелер туралы есептің деректеріне сәйкес резервтік актив көрсетіледі.
8. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
35-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_K7
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициентін есептеуге арналған көрсеткіштердің атауы
k7 бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимиті
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_K7, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В строке 1 Таблиц 1 и 2 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. При заполнении строки 3 Таблицы 2 указывается величина внутренних активов больше или равна среднемесячной величине внутренних обязательств, резервного актива за предыдущий отчетный месяц, умноженной на коэффициент, установленным главой 7 Нормативов № 23.
7. При заполнении Таблицы 2 указывается резервный актив согласно данным отчета об активах и обязательствах, умноженный на коэффициент, установленным главой 7 Нормативов № 23.
8. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 35
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_K7
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ___________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Наименование показателей для расчета коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
Максимальный лимит краткосрочных обязательств перед нерезидентами k7
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке коэффициента
капитализации к обязательствам
перед нерезидентами
Республики Казахстан
филиалов банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_K7, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
5. Нысанды толтыру кезінде "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14365 болып тіркелген) 1-қосымшасына сәйкес өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары - коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар - коды 8" секторларына кіретін шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер, міндеттемелер көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру k7 коэффициенті үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213).
5. При заполнении Формы указываются краткосрочные обязательства, обязательства перед филиалами и представительствами иностранных юридических лиц, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации – код 5", "государственные нефинансовые организации – код 6", "негосударственные нефинансовые организации – код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства – код 8 в соответствии с приложением 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365).
6. Коэффициент капитализации филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан k7 указывается с тремя знаками после запятой.

7. 1-жолда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
8. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
36-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_ RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есептелетін сома
1
2
3
4
5
1
I топ
1.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтер
2
II топ
2.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтер
3
III топ
3.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтер
4
IV топ
4.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтер
5
V топ
5.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтер
Тәуекел активтер жиыны:
X
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_RA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

7. В строке 1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
8. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 36
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_ RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ___________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
I группа
1.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
2
II группа
2.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
3
III группа
3.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
4
IV группа
4.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
5
V группа
5.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
Итого рисковые активы:
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет филиала исламского
банка-нерезидента
Республики Казахстан
о расшифровке активов,
взвешенных с учетом
кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
(индекс – 1- FBN_RA, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
5. 3-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге тиіс активтің сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда № 23 нормативтермен белгіленген активтердің әрбір тобы үшін тәуекел дәрежесі пайызбен көрсетіледі. Тәуекел дәрежесінің мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
7. 5-бағанда тәуекел дәрежесіне пайызбен көбейтілген активтер сомасы (3-баған) көрсетіледі (4-баған).
8. 1.1, 2.1, 3.1, 4.1 және 5.1-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
37-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2- FBN_ RUIVO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Конверсия коэффициенті пайызбен
Кредиттік тәуекел коэффициенті
Есептелетін сома
1
2
3
4
5
6
1
I топ
1.1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып, мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер
2
II топ
2.1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып, v-мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер
3
III топ
3.1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып, мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер
4
IV топ
4.1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып, мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты міндеттемелер жиыны:
X
X
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі – 2- FBN_ RUIVO, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 3 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
6. В графе 4 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов, установленная Нормативами № 23. Значения степени риска выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 5 указывается сумма активов (графа 3), умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
8. В строках 1.1, 2.1, 3.1, 4.1 и 5.1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
Приложение 37
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2- FBN_ RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ___________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
1
I группа
1.1
Условные и возможные обязательства, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
2
II группа
2.1
Условные и возможные обязательства, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
3
III группа
3.1
Условные и возможные обязательства, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
4
IV группа
4.1
Условные и возможные обязательства, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска:
X
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет филиала исламского
банка-нерезидента
Республики Казахстан
о расшифровке условных
и возможных обязательств,
взвешенных с учетом
кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
(индекс – 2- FBN_ RUIVO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріліп, мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сомасы көрсетіледі.
6. 4 және 5-бағандарда № 23 нормативтермен белгіленген активтердің әрбір тобы үшін конверсия коэффициенті пайызбен және кредиттік тәуекел коэффициенті көрсетіледі. Тәуекел дәрежесінің пайыздық мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
7. 6-бағанда конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген (4-баған) шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома (3-баған) пайызбен және кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні (5-баған) пайызбен көрсетіледі.
8. 1.1, 2.1, 3.1 және 4.1-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
38-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_LCR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Пайызбен есепке алу коэффициенті
Есептелетін сомасы
1
2
3
4
5
1.
Бірінші деңгейдегі жоғары сапалы өтімді активтер
Бірінші деңгейдегі активтердің атауы
2.
Екінші деңгейдегі жоғары сапалы өтімді активтер
Екінші деңгейдегі активтердің атауы
3.
Жеке тұлғалардың депозиттері бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
4.
Заңды тұлғалар, шағын кәсіпкерлік субъектілері алдындағы банк активтерімен қамтамасыз етілмеген міндеттемелер бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
5.
Заңды тұлғалар алдындағы банк активтерімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
6.
Шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша қосымша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
7.
Ақшаның әкеліну
Көрсеткіштердің атауы
8.
Жоғары сапалы өтімді активтер
х
9.
Ақшаның әкелінуі
х
10.
Ақшаның әкетілуі
х
11.
Өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде банктің операциялары бойынша ақшалай қаражаттың нетто әкетілуі
х
х
12.
Өтімділікті өтеу коэффициенті
х
х
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_LCR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
6. В графах 4 и 5 указываются коэффициент конверсии в процентах и коэффициент кредитного риска для каждой группы активов, установленные Нормативами № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам (графа 3), умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4) и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
8. В строках 1.1, 2.1, 3.1 и 4.1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
Приложение 38
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_LCR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" _________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент учета в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1.
Высококачественные ликвидные активы первого уровня
Наименование активов первого уровня
2.
Высококачественные ликвидные активы второго уровня
Наименование активов второго уровня
3.
Денежные оттоки по депозитам физических лиц
Наименование показателей
4.
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, субъектами малого предпринимательства, необеспеченным активами банка
Наименование показателей
5.
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, обеспеченным активами банка
Наименование показателей
6.
Дополнительные денежные оттоки по условным и возможным обязательствам
Наименование показателей
7.
Денежные притоки
Наименование показателей
8.
Высококачественные ликвидные активы
х
9.
Денежные притоки
х
10.
Денежные оттоки
х
11.
Нетто отток денежных средств по операциям банка в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
х
х
12.
Коэффициент покрытия ликвидности
х
х
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке коэффициента
покрытия ликвидности
филиалов банков-нерезидентов
филиалов банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности филиалов банков-нерезидентов филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_LCR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының жоғары сапалы өтімді активтері қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің (бұдан әрі – Әдістеме) 81-тармағында белгіленген талаптар ескеріле отырып және Әдістемеге 13-қосымшада белгіленген есепке алу коэффициенттері қолданыла отырып есептеледі.
6. Ақшаның әкетілуі (әкелінуі) Әдістемеге 9-қосымшада белгіленген әкетілу (әкеліну) коэффициенттері қолданыла отырып, есепті күннен кейінгі келесі күнтізбелік ай ішіндегі ақшаның әкетілу (әкеліну) сомасы ретінде есептеледі.
7. Нысанды толтыру кезінде 8-жолдың 5-бағанында Әдістеменің 71-тармағы 2-бөлігінің талаптарын есепке ала отырып, бірінші және екінші деңгейдегі жоғары сапалы өтімді активтер туралы деректер жинақталады.
8. 9-жолда 7-жол бойынша сома көрсетіледі.
9. 10-жолда 3, 4, 5 және 6-жолдар бойынша деректер жинақталады.
10. Нысанды толтыру кезінде 11-жолдың 5-бағанында есептеу Әдістеменің 72-тармағын ескере отырып жүргізіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности филиалов банков-нерезидентов филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Постановление).
5. Высококачественные ликвидные активы филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан рассчитываются с учетом требований, установленных пунктом 81 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Постановлением (далее – Методика) и с применением коэффициентов учета, установленных в приложении 13 к Методике.
6. Денежный отток (приток) рассчитывается как сумма денежных оттоков (притоков) в течение последующего календарного месяца после отчетной даты, с применением коэффициентов оттока (притока), установленных в приложении 9 к Методике.
7. При заполнении Формы в графе 5 строки 8 суммируются данные по высококачественным активам первого и второго уровней с учетом требований части 2 пункта 71 Методики.
8. В строке 9 указывается сумма по строке 7.
9. В строке 10 суммируются данные по строкам 3, 4, 5 и 6.
10. При заполнении Формы в графе 5 строки 11 расчет производится с учетом пункта 72 Методики.

11. Нысанды толтыру кезінде 12-жолда жоғары сапалы өтімді активтердің кейінгі күнтізбелік ай ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының операциялары бойынша ақша қаражатының нетто әкетілуіне қатынасы үтірден кейін үш таңбалы мәнмен көрсетіледі.
12. 5-бағанда 4-бағанда белгіленген есепке алу коэффициенттеріне пайызбен көбейтілген 3-баған бойынша сомалар көрсетіледі.
13. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
14. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
39-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бейрезидент-банктері филиалдарының нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1- FBN_NFSR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Пайызбен есепке алу коэффициенті
Есептелетін сомасы
1
2
3
4
5
1
Қолжетімді тұрақты қорландыру
Көрсеткіштердің атауы
2
Тұрақты қорландырудың талап етілетін активтері
Көрсеткіштердің атауы
3
Тұрақты қорландырудың талап етілетін шартты және ықтимал міндеттемелері
Көрсеткіштердің атауы
4
Тұрақты қорландырудың нетто коэффициенті
X
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Ескертпе: нысан "Бейрезидент-банктері филиалдарының нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бейрезидент-банктері филиалдарының нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
Бейрезидент-банктері филиалдарының нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1- FBN_NFSR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

11. При заполнении Формы в строке 12 указывается отношение высококачественных ликвидных активов к нетто оттоку денежных средств по операциям филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан в течение последующего календарного месяца с тремя знаками после запятой.
12. В графе 5 указываются суммы по графе 3, умноженные на коэффициенты учета в процентах, установленные в графе 4.
13. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
14. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 39
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования филиалов банков-нерезидентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1- FBN_NFSR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент учета в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Доступное стабильное фондирование
Наименование показателей
2
Требуемые активы стабильного фондирования
Наименование показателей
3
Требуемые условные и возможные обязательства стабильного фондирования
Наименование показателей
4
Коэффициент нетто стабильного фондирования
X
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности филиалов банков-нерезидентов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке коэффициента
покрытия ликвидности
филиалов банков-нерезидентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования филиалов банков-нерезидентов
(индекс – 1- FBN_NFSR, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бейрезидент-банктері филиалдарының нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген) сәйкес толтырылады.
5. 1, 2 және 3-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
6. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
40-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BK_Prud_norm
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк холдингі немесе екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 70 (жетпіс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда)
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Банк конгломератының жарғылық капиталын есептеу
Атауы
Сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
1
Банк конгломератының жарғылық капиталы, оның ішінде:
2
жарғылық (төленген) капитал
3
сатып алынған акциялары (алынған капиталы)
2-кесте. Банк конгломератының меншікті капиталы жеткіліктілігінің коэффициентін есептеу
Наименование показателя
Сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
1
Инвестицияларды шегергендегі банк холдингінің (бар болса) немесе банктің меншікті капиталы
-
1.1
Шоғырландырылған негізде есептелген банк холдингінің (бар болса) немесе банктің меншікті капиталы
-
1.2
Банктер және/немесе бейрезидент-банктер болып табылмайтын заңды тұлғалардың жарғылық капиталына салымдарды білдіретін инвестициялар
-

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования филиалов банков-нерезидентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213).
5. В строках 1, 2 и 3 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 40
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BK_Prud_norm
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "____" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банковский холдинг или банк второго уровня, имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 70 (семидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Расчет уставного капитала банковского конгломерата
Наименование
Сумма (в тысячах тенге)
1
2
3
1
Уставный капитал банковского конгломерата, в том числе:
2
уставный (оплаченный) капитал
3
выкупленные акции (изъятый капитал)
Таблица 2. Расчет коэффициента достаточности собственного капитала банковского конгломерата
Наименование показателя
Сумма
(в тысячах тенге)
1
2
3
1
Собственный капитал банковского холдинга (при наличии) или банка за вычетом инвестиций
-
1.1
Собственный капитал банковского холдинга (при наличии) или банка, рассчитанный на консолидированной основе
-
1.2
Инвестиции, представляющие собой вложения в уставный капитал юридических лиц, не являющихся банками и/или банками-нерезидентами
-

1.2.1
1-заңды тұлғаның атауы
-
1.2.n
n-заңды тұлғаның атауы
-
2
Банк конгломератының банктер болып табылатын қатысушыларының тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтерінің, шартты және ықтимал міндеттемелерінің сомасы
X
2.1
1-заңды тұлғаның атауы
-
2.n
n-заңды тұлғаның атауы
-
3
Қауымдасқан (тәуелді) банктер болып табылатын банк конгломераты қатысушыларының жарғылық капиталына банк холдингінің қатысу мөлшері
X
3.1
1-заңды тұлғаның атауы
-
3.n
n-заңды тұлғаның атауы
-
4
Банктерүшін меншікті капитал жеткіліктілігі коэффиценті
X
4.1
1-заңды тұлғаның атауы
-
4.n
n-заңды тұлғаның атауы
-
5
Банк конгломератының меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті
-
3-кесте. Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең көп мөлшерін есептеу
Коэффициенттің атауы
Тәуекелдің мөлшері (мың теңгемен)
Тәуекелдің банк конгломератының меншікті капиталының мөлшеріне қатынасы
Қарыз алушы және банк конгломераты тәуекелінің түрі туралы мәліметтер
Қарыз алушының атауы
Тәуекелдің түрі
Сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Банк конгломератымен ерекше қатынастар арқылы байланысты емес тұлғаға қатысты банк конгломераты тәуекелінің ең көп мөлшері
1-қарыз алушының атауы
n-қарыз алушының атауы
Жиыны:
2.
Банк конгломератымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға қатысты банк конгломераты тәуекелінің ең көп мөлшері
1-қарыз алушының атауы
n-қарыз алушының атауы
Жиыны:
3.
Қазақстан Республикасының тәуелсіз рейтингінен бір тармақтан артық емес төмен Стандард энд Пурс (Standard&Poor's) халықаралық рейтингтік агенттігінің рейтингі немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) халықаралық рейтингтік агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне және Стандард энд Пурс (Standard&Poor's) халықаралық рейтингтік агенттігінің "А"-дан төмен емес рейтингі немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) халықаралық рейтингтік агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезиденттерге қойылатын талаптарды қоспағанда, бланкілік қарыздар, банк конгломератында ағымдағы және содан кейінгі 2 (екі) ай ішінде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін болатын үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы алдындағы не қарыз алушы үшін қамтамасыз етілмеген шартты міндеттемелер бойынша, сондай-ақ оффшорлық аймақтарда тіркелген немесе олардың азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің міндеттемелері бойынша банк конгломераты тәуекелінің ең көп мөлшері
1-қарыз алушының атауы
n-қарыз алушының атауы
Жиыны:
4.
Әрқайсысының мөлшері банк конгломератының меншікті капиталының он пайызынан асатын банк конгломераты тәуекелдерінің сомасы
1-қарыз алушының атауы
n-қарыз алушының атауы
Жиыны:
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Ескертпе: нысан "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Банк конгломератының пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
Банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп (индексі – 1-BK_Prud_norm, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1.2.1
наименование юридического лица 1
-
1.2.n
наименование юридического лица n
-
2
Сумма активов, условных и возможных обязательств участников банковского конгломерата, являющихся банками, взвешенных по степени риска
X
2.1
наименование юридического лица 1
-
2.n
наименование юридического лица n
-
3
Размер участия банковского холдинга в уставном капитале участников банковского конгломерата, являющихся ассоциированными (зависимыми) банками
X
3.1
наименование юридического лица 1
-
3.n
наименование юридического лица n
-
4
Коэффициент достаточности собственного капитала для банков
X
4.1
наименование юридического лица 1
-
4.n
наименование юридического лица n
-
5
Коэффициент достаточности собственного капитала банковского конгломерата
-
Таблица 3. Расчет максимального размера риска на одного заемщика
Наименование коэффициента
Размер риска (в тысячах тенге)
Отношение риска к размеру собственного капитала банковского конгломерата
Сведения о заемщике и виде риска банковского конгломерата
Наименование заемщика
Вид риска
Сумма (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Максимальный размер риска банковского конгломерата к лицу, не связанному с банковским конгломератом особыми отношениями
Наименование заемщика 1
Наименование заемщика n
Итого:
2.
Максимальный размер риска банковского конгломерата к лицу, связанному с банковским конгломератом особыми отношениями
Наименование заемщика 1
Наименование заемщика n
Итого:
3.
Максимальный размер риска банковского конгломерата по бланковым займам, необеспеченным условным обязательствам перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банковского конгломерата могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и 2 (двух) последующих месяцев, а также по обязательствам нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами офшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом международного рейтингового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтингом аналогичного уровня международных рейтинговых агентств (Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и к нерезидентам с рейтингом не ниже "А" международного рейтингового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтингом аналогичного уровня международных рейтинговых агентств (Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch)
Наименование заемщика 1
Наименование заемщика n
Итого:
4.
Сумма рисков банковского конгломерата, размер каждого из которых превышает десять процентов собственного капитала банковского конгломерата
Наименование заемщика 1
Наименование заемщика n
Итого:
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель ____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о выполнении
пруденциальных нормативов
банковским конгломератом"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом
(индекс - 1-BK_Prud_norm, периодичность - ежеквартальная, ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, есепті тоқсаннан кейін күнтізбелік 70 (жетпіс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда) және есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей жыл сайын ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
4. Нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемесін, капиталының мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 болып тіркелген) пайдаланылатын мағынасында қолданылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 1-жолы 1-кестенің 3-жолын шегергенде, 1-кестенің 2-жолына тең.
Сатып алынған акциялар (алынған капитал) бойынша сома абсолютті мәнде және қосу белгісімен көрсетіледі.
6. 2-кестенің 1-жолы 2-кестенің 1.2-жолын шегергенде, 2-кестенің 1.1-жолына тең.
7. 1.2-жол бойынша банктер және/немесе бейрезидент банктер болып табылмайтын заңды тұлғалардың жарғылық капиталына салымдарды білдіретін инвестициялар сомасы халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді (провизияларды) шегеріп көрсетіледі.
8. Банк конгломераты мен банк конгломератына қатысушының меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициенті үтірден кейін екі таңбалы санмен көрсетіледі.
9. 1, 2 және 3-кестелер Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 болып тіркелген) белгіленген Банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемесіне, капиталының мөлшеріне сәйкес толтырылады.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
41-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банк конгломераты қатысушыларының салымдар тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтерінің, шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BK_RA
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда)
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Банктер болып табылатын банк конгломераты қатысушыларының салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтері, шартты және ықтимал міндеттемелері
(мың теңгемен)
Салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер баптарының атауы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Баланс бойынша активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер сомасы (банктер болып табылатын банк конгломератының қатысушылары бөлігінде)
Элиминирленген
Жиыны
Салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер сомасы
1 қатысушы
n қатысушы
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
Активтер:
X
X
X
X
X
X
X
I топ
1
0
2
...
II топ
1
20
2
...
III топ
1
50
2
...
75
...
IV топ
1
100
2
...
V топ
1
100
2
...
...

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом" (далее – Форма).
2. Форма составляется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 70 (семидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
4. Термины и определения, используемые в Форме, применяются в том значении, в котором они используются в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банковского конгломерата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14790).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строка 1 Таблицы 1 равна строке 2 Таблицы 1 за вычетом строки 3 Таблицы 1.
Сумма по выкупленным акциям (изъятому капиталу) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
6. Строка 1 Таблицы 2 равна строке 1.1 Таблицы 2 за вычетом строки 1.2 Таблицы 2.
7. Сумма инвестиций, представляющих собой вложения в уставный капитал юридических лиц, не являющихся банками и/или банками-нерезидентами по строке 1.2 указывается за вычетом резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
8. Коэффициент достаточности собственного капитала банковского конгломерата и участника банковского конгломерата выражается числом с двумя знаками после запятой.
9. Таблицы 1, 2 и 3 заполняются в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размером капитала банковского конгломерата, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14790).
Приложение 41
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке активов, условных и возможных требований и обязательств участников банковского конгломерата, взвешенных по степени риска вложений
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BK_RA
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "____" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банковский холдинг или банк второго уровня, имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Активы, условные и возможные обязательства участников банковского конгломерата, являющихся банками, взвешенные по степени кредитного риска вложений
(в тысячах тенге)
Наименование статьи активов, условных и возможных обязательств, взвешиваемых по степени кредитного риска вложений
Степень риска в процентах
Сумма активов, условных и возможных обязательств по балансу (в разрезе участников банковского конгломерата, являющихся банками)
Элиминирование
Итого
Сумма активов, условных и возможных обязательств, взвешенных по степени кредитного риска вложений
Участник 1
Участник n
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
7
8
Активы:
X
X
X
X
X
X
X
I группа
1
0
2
...
II группа
1
20
2
...
III группа
1
50
2
...
75
...
IV группа
1
100
2
...
V группа
1
100
2
...
...

150
...
I
Жиыны:
X
X
II
Кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтер
X
III
Кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер сомасы
X
IV
Салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер сомасының жиыны
X
2-кесте. Нарықтық және операциялық тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтер, шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
Тәуекелдің атауы
Банктер болып табылатын банк конгломераты қатысушыларының атауы
Элиминирленген
Нарық және операциялық тәуекелдер ескеріле отырып мөлшерленген активтер, шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер сомасы (мың теңгемен)
1 қатысушы
n қатысушы
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
1.
Нарықтық тәуекел
2.
Операциялық тәуекел
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Банк конгломераты қатысушыларының салымдар тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтерінің, шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Банк конгломераты қатысушыларының салымдар тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтерінің, шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Банк конгломераты қатысушыларының салымдар тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтерінің, шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 2-BK_RA, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Банк конгломераты қатысушыларының салымдар тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленген активтерінің, шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.

150
...
I
Итого:
X
X
II
Сумма активов, взвешенных по степени кредитного риска
X
III
Сумма условных и возможных обязательств, взвешенных по степени кредитного риска
X
IV
Итого сумма активов, условных и возможных обязательств, взвешиваемых по степени кредитного риска вложений
X
Таблица 2. Активы, условные и возможные требования и обязательства, взвешенные с учетом рыночного и операционного рисков
Наименование риска
Наименование участников банковского конгломерата, являющихся банками
Элиминирование
Сумма активов, условных и возможных требований и обязательств, взвешенных с учетом рыночного и операционного рисков (в тысячах тенге)
Участник 1
Участник n
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
1.
Рыночный риск
2.
Операционный риск
Наименование ___________________________________________
Адрес___________________________________________________
Телефон ________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________
Исполнитель __________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, условных и возможных требований и обязательств участников банковского конгломерата, взвешенных по степени риска вложений".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о расшифровке активов,
условных и возможных
требований и обязательств
участников банковского
конгломерата, взвешенных
по степени риска вложений"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке активов, условных и возможных требований и обязательств участников банковского конгломерата, взвешенных по степени риска вложений
(индекс - 2-BK_RA, периодичность - ежеквартальная, ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе административных данных "Отчет о расшифровке активов, условных и возможных требований и обязательств участников банковского конгломерата, взвешенных по степени риска вложений" (далее – Форма).

2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда) және есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей жыл сайын ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
4. Нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемесін, капиталының мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 болып тіркелген) пайдаланылатын мағынасында қолданылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 4-бағаны және 2-кестенің 3-бағаны банктер болып табылатын банк конгломераты қатысушыларының санына сәйкес келетін шағын бағандарға бөлінеді, онда олардың атауы көрсетіледі.
Банк конгломераты қатысушыларының атауы "n қатысушы" бағандарында көрсетіледі.
6. Банк конгломератының меншікті капиталының есебінен шегерілетін инвестициялар 1-кестеде көрсетілмейді және кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленбейді.
7. 1-кестенің ІІ және ІІІ жолдары бойынша салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленетін активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер банк конгломераты қатысушыларының арасында әрбір қатысушы бойынша элиминирленеді, содан соң олар мөлшерленеді.
1-кестенің ІІ, ІІІ және IV жолдары бойынша 5 және 6-бағандарындағы сома анықтама үшін көрсетіледі.
8. Шартты және ықтимал міндеттемелер, оның ішінде туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал міндеттемелер Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) бекітілген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне сәйкес салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша мөлшерленеді.
9. "X" белгісімен белгіленген ұяшықтар толтырылмайды.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
42-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушылары заңды тұлғаларының меншікті капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге де салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 3-BK_ IKDU
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "______" ________________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда)
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына салымды білдіретін инвестициялар
Сатып алынған акциялардың қатысу сомасы (құны) (мың теңгемен)
Акциялар саны (дана)
Банк конгломератының қатысушысына тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарды шегергенде) акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Жай
Артықшылықты
Барлығы
оның ішінде резервтер (провизиялар)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы
1.
n.
Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиыны
Банк конгломератының n-қатысушысының атауы
n+1
Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиыны
Барлығы
кестенің жалғасы:
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына салуды білдіретін инвестициялар
Заңды тұлғаның реттелген борышына инвестициялар
Заңды тұлғалардың меншікті капиталына өзге салымдарға инвестициялар
Күні
Банк конгломераты қатысушысының есепті күнгі рейтингі
Баланстық құны (нетто)
Баланстық құны (нетто)
сатып алу
өткізу
Барлығы
оның ішінде резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтер (провизиялар)
10
11
12
13
14
15
16
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушылары заңды тұлғаларының меншікті капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге де салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушылары заңды
тұлғаларының меншікті
капиталына есепті кезеңде
жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге де салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушылары заңды тұлғаларының меншікті капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге де салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп (индексі – 3-BK_ IKDU, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

2. Форма составляется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
4. Термины и определения, используемые в Форме, применяются в том значении, в котором они используются в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банковского конгломерата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №14790).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 4 Таблицы 1 и графа 3 Таблицы 2 подразделяются на подграфы, соответствующие количеству участников банковского конгломерата, являющихся банками, в которых указывается их наименование.
Наименование участников банковского конгломерата указывается в графах "Участник n".
6. Инвестиции, вычитаемые из расчета собственного капитала банковского конгломерата, не подлежат отражению и взвешиванию по степени кредитного риска в Таблице 1.
7. По строкам II и III Таблицы 1 осуществляется элиминирование активов, условных и возможных обязательств, взвешиваемых по степени кредитного риска вложений между участниками банковского конгломерата, по каждому участнику, а затем их взвешивание.
Суммы в графах 5 и 6 по строкам II, III и IV Таблицы 1 указываются справочно.
8. Условные и возможные обязательства, в том числе по производным финансовым инструментам, взвешиваются по степени кредитного риска вложений в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размером капитала банка, установленными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886).
9. Ячейки, отмеченные символом "X", не заполняются.
Приложение 42
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 3-BK_ IKDU
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "____" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банковский холдинг или банк второго уровня, имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица
Инвестиции, представляющие собой вложения в уставный капитал юридических лиц
Сумма участия (стоимость) приобретенных акций (в тысячах тенге)
Количество акций (штук)
Соотношение количества акций, принадлежащих участнику банковского конгломерата, к общему количеству размещенных
(за вычетом привилегированных и выкупленных) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Покупная стоимость (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Простые
Привилегированные
Всего
в том числе резервы (провизии)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование участника банковского конгломерата 1
1.
n.
Итого по участнику банковского конгломерата 1
Наименование участника банковского конгломерата n
n+1
Итого по участнику банковского конгломерата n
Всего
продолжение таблицы:
Инвестиции, представляющие собой вложения в уставный капитал юридических лиц
Инвестиции в субординированный долг юридических лиц
Инвестиции в иные вложения в собственный капитал юридических лиц
Дата
Рейтинг участника банковского конгломерата на отчетную дату
Балансовая стоимость (нетто)
Балансовая стоимость (нетто)
приобретения
реализации
Всего
в том числе резервы (провизии)
Всего
в том числе резервы (провизии)
10
11
12
13
14
15
16
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель ________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
__________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет по сбору сведений
по инвестициям, представляющим
собой вложения в уставный
капитал юридических лиц,
субординированный долг
юридических лиц, а также иным
вложениям в собственный
капитал юридических лиц
участников банковского
конгломерата, осуществленным
в течение отчетного периода,
а также действующим
по состоянию на отчетную дату"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату
(индекс - 3-BK_ IKDU, периодичность - ежеквартальная, ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушылары заңды тұлғаларының меншікті капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге де салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда) және есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей жыл сайын ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
4. Нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемесін, капиталының мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 болып тіркелген) пайдаланылатын мағынасында қолданылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғаның реттелген борышына салымды білдіретін инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының әрбір қатысушысының заңды тұлғаларының меншікті капиталына өзге салымдар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 4-бағанда акциялардың сатып алу күнгі сатып алу құны көрсетіледі.
7. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнде және плюс белгісімен көрсетіледі.
8. "Барлығы" жолы "Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиыны" және "Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиыны" жолдарының қосындысына тең.
Мұнда n – банк конгломератына қатысушылардың саны.
9. Егер қаржы ұйымы болып табылатын банк конгломератының қатысушысы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне бұрын есепті кезеңдегі заңды тұлғалардың жарғылық капиталына салымдарды білдіретін инвестициялар туралы мәліметтерді ұсынса, онда Нысанда "Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысының атауы" деген жол және "Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиыны" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиыны" деген жол бойынша 4, 5, 6, 7, 8, 13, 14, 15 және 16-бағандар толтырылуы тиіс.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
43-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 4-BK_SSP
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда)
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Эмитенттің атауы
Эмитент елінің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру коды (ISIN коды)
1
2
3
4
5
Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы
1.
n.
Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиыны
Банк конгломератының n-қатысушысының атауы
1.
n.
Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиыны
Барлығы
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздар саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналды құны (сатып алу құны)
Бағалы қағаз валютасының коды
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде репо операцияларының нысанасы болып табылатын бағалы қағаздар
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң (теріс) түзету
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң (теріс) түзету
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы:
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар бойынша баланстық құны (нетто) мың теңгемен
Сатып алу күні
Өтеу күні
Халықаралық қор биржасының атауы
Барлығы
оның ішінде репо операцияларының нысанасы болып табылатын бағалы қағаздар
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы:
Қор биржасы тізімінің санаты
Эмитент рейтінгі
сатып алу күніне
есепті күнге
сатып алу күніне
есепті күнге
30
31
32
33
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздар рейтингі
Ескертпе
сатып алу күніне
есепті күнге
34
35
36
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп (индексі – 4-BK_SSP, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма составляется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
4. Термины и определения, используемые в Форме, применяются в том значении, в котором они используются в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банковского конгломерата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14790).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц каждого участника банковского конгломерата.
6. В графе 4 указывается покупная стоимость акций на дату приобретения.
7. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
8. Строка "Всего" равна сумме строк "Итого по участнику банковского конгломерата 1" и "Итого по участнику банковского конгломерата n".
Символ n – количество участников банковского конгломерата.
9. Если участник банковского конгломерата, являющийся финансовой организацией, ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан сведения об инвестициях, представляющих собой вложения в уставный капитал юридических лиц за отчетный период, то в Форме подлежат заполнению строка "Наименование участника банковского конгломерата 1" или "Наименование участника банковского конгломерата n" и графы 4, 5, 6, 7, 8, 13, 14, 15 и 16 по строке "Итого по участнику банковского конгломерата 1" или "Итого по участнику банковского конгломерата n".
Приложение 43
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 4-BK_SSP
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "____" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банковский холдинг или банк второго уровня, имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование эмитента
Наименование страны эмитента
Наименование ценной бумаги
Международный идентификационный код ценной бумаги (код ISIN)
1
2
3
4
5
Наименование участника банковского конгломерата 1
1.
n.
Итого по участнику банковского конгломерата 1
Наименование участника банковского конгломерата n
1.
n.
Итого по участнику банковского конгломерата n
Всего
продолжение таблицы:
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость (покупная стоимость) ценной бумаги
Код валюты ценной бумаги
Всего
в том числе ценные бумаги с обременением
всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная (отрицательная) корректировка
Размер резервов (провизий)
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная (отрицательная) корректировка
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Размер резервов (провизий)
20
21
22
23
24
продолжение таблицы:
Балансовая стоимость (нетто) по ценным бумагам с обременением, в тысячах тенге
Дата приобретения
Дата погашения
Наименование международной фондовой биржи
Всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
25
26
27
28
29
продолжение таблицы:
Категория списка фондовой биржи
Рейтинг эмитента
на дату приобретения
на отчетную дату
на дату приобретения
на отчетную дату
30
31
32
33
продолжение таблицы:
Рейтинг ценной бумаги
Примечание
на дату приобретения
на отчетную дату
34
35
36
Наименование ______________________________________________
Адрес______________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель ____________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о структуре портфеля
ценных бумаг участников
банковского конгломерата
по состоянию на отчетную дату"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату
(индекс - 4-BK_SSP, периодичность - ежеквартальная, ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда) және есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей жыл сайын ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
4. Нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемесін, капиталының мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 болып тіркелген) пайдаланылатын мағынасында қолданылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушылары заңды тұлғаларының өз капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыста болған өзге салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі кестеде көрсетілген мәліметтерді қоспағанда, банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы мәліметтер қамтылған.
6. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың атауы көрсетіледі.
7. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың саны көрсетіледі.
8. 9-бағанда облигациялар бойынша облигацияның номиналдық (сатып алу құнының) оны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін ақшалай көрінісі, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оның ұстаушысына төленетін сома көрсетіледі. Құн көрсеткіші мың теңгемен көрсетіледі (номиналы шетел валютасымен көрсетілген бағалы қағаздар үшін теңгедегі құнның баламасы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 56 қаулысында және "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 544 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36983 болып тіркелген) көзделген тәртіппен айқындалған транзакция күніне валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеуде көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақтың осы редакциясының қолданысы 01.01.2026 дейін тоқтатылады – осы қаулының 5-тармағымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма составляется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
4. Термины и определения, используемые в Форме, применяются в том значении, в котором они используются в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банковского конгломерата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14790).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит сведения о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата за исключением сведений, указанных в Таблице по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату, в соответствии с приложением 4 к Правилам.
6. В графе 4 указывается наименование приобретенной ценной бумаги.
7. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
8. В графе 9 по облигациям указывается денежное выражение номинальной (покупной стоимости) облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Показатель стоимости указывается в тысячах тенге (эквивалент стоимости в тенге для ценных бумаг, номинал которых выражен в иностранной валюте, указывается в пересчете по рыночному курсу обмена валют на дату транзакции, определенному в соответствии с порядком, установленным совместными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 сентября 2025 года № 56 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2025 года № 544 "Об утверждении Правил определения рыночного курса обмена валюты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36983).

9. 10-бағанда валюталардың коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" 07 ISO 4217 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша шығарылым валютасы, акциялар бойынша сатып алу валютасы көрсетіледі.
10. 25-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
11. 26-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген репо операцияларының нысанасы болып табылатын бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
12. 29-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттері заңды тұлғалардың акциялары бойынша халықаралық қор биржасының атауы көрсетіледі.
13. 30 және 31-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасы қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде осы бағандарда "листинг жоқ" деп көрсетіледі.
14. 32, 33, 34 және 35-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі. 2 (екі) және одан да көп халықаралық рейтинг агенттіктерінен (Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) бірнеше рейтинг немесе халықаралық рейтинг агенттіктерінің ұқсас деңгейі (Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch)) болған кезде соңғы рейтинг берген халықаралық рейтингтік агенттіктің рейтингі көрсетіледі. Егер рейтингтер берілген күндер сәйкес келсе, ең төменгі рейтинг көрсетіледі. Бір бағалы қағаз, бір эмитентке рейтингтің бір жаңартылған нысанасынан артық емес нысанасы сәйкес келеді.
Рейтинг болмаған кезде 32, 33, 34 және 35-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі.
15. Егер қаржы ұйымы болып табылатын банк конгломератының қатысушысы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне бұрын мәліметтерді ұсынса, онда Нысанда "Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысының атауы" деген жол және "Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиыны" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиыны" деген жол бойынша 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 және 26-бағандар толтырылуы тиіс.
N белгісі – банк конгломератының қатысушысы.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
44-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 5-BK_RIGT
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда)
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Банк конгломератының қатысушысы (топішілік мәмілелер бойынша 1-тарап)
Банк конгломератының қатысушысы (топішілік мәмілелер бойынша 2-тарап)
Мәміленің түрі
Атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
Атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
Активтер
1
n
Баланстан тыс шоттардағы талаптар
1
n
Шығыс
1
n
кестенің жалғасы:
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Есепті тоқсан ішінде жүргізілген айналымдар
Есепті тоқсан соңындағы талаптардың қалдығы
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Дисконттар, сыйлықақылар
Оң (теріс) түзетулер
Резервтер (провизиялар)
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Шарт бойынша сыйақының мөлшерлемесі (жылдық пайыздармен)
Шарт жасалған күн
Шартты қолдану аяқталған күн (ұзартуды ескере отырып)
Ескертпе
13
14
15
16

9. В графе 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям – валюта приобретения.
10. В графе 25 указывается стоимость ценных бумаг с обремененением, отраженная в бухгалтерском учете.
11. В графе 26 указывается стоимость ценных бумаг, являющаяся предметом операций репо, отраженная в бухгалтерском учете.
12. В графе 29 указывается наименование международной фондовой биржи по акциям юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан.
13. В графах 30 и 31 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в данных графах указывается "нет листинга".
14. При заполнении граф 32, 33, 34 и 35 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При наличии нескольких рейтингов от 2 (двух) и более международных рейтинговых агентств (Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или аналогичного уровня международных рейтинговых агентств (Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch)) указывается рейтинг международного рейтингового агентства, присвоившего рейтинг последним. Если даты присвоения рейтингов совпадают, указывается минимальный рейтинг. Одной ценной бумаге, одному эмитенту соответствует не более одного актуального значения рейтинга.
При отсутствии рейтинга в графах 32, 33, 34 и 35 указывается "нет рейтинга".
15. Если участник банковского конгломерата, являющийся финансовой организацией, ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан сведения, то в Форме подлежат заполнению строка "Наименование участника банковского конгломерата 1" или "Наименование участника банковского конгломерата n" и графы 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 и 26 по строке "Итого по участнику банковского конгломерата 1" или "Итого по участнику банковского конгломерата n".
Символ n – участник банковского конгломерата.
Приложение 44
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет по сбору сведений по внутригрупповым сделкам банковского конгломерата, заключенным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 5-BK_RIGT
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "____" "_____________" 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банковский холдинг или банк второго уровня, имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Участник банковского конгломерата (сторона 1 по внутригрупповой сделке)
Участник банковского конгломерата (сторона 2 по внутригрупповой сделке)
Вид сделки
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
1
2
3
4
5
6
Активы
1
n
Требования на внебалансовых счетах
1
n
Расходы
1
n
продолжение таблицы:
Сумма сделки (в тысячах тенге)
Обороты, проведенные в течение отчетного квартала
Остатки требований на конец отчетного квартала
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Дисконты, премии
Положительные (отрицательные) корректировки
Резервы (провизии)
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по договору
(в процентах годовых)
Дата заключения договора
Дата окончания действия договора
(с учетом пролонгаций)
Примечание
13
14
15
16

Туынды қаржы құралдарының жалпы сомасы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) бекітілген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне 7-қосымшаға сәйкес Туынды қаржы құралдарына арналған кредит тәуекел коэффициенттерiнiң кестесiне сәйкес және аталған қаржы құралдарын өтеу мерзімімен анықталатын көрсетілген қаржы құралдарының номиналдық құнының кредиттік тәуекелдің коэффициентіне туындысы ретінде есептелетін жалпы сомасы 20___ жылғы "___" __________ жағдай бойынша ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
Банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп (индексі – 5-BK_RIGT, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.

Общая сумма производных финансовых инструментов, учитываемых как произведение номинальной стоимости указанных финансовых инструментов на коэффициент кредитного риска в соответствии с Таблицей коэффициентов кредитного риска для производных финансовых инструментов согласно приложению 7 к Нормативным значениям и методикам расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размеру капитала банка, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170, (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886), и определяемых сроком погашения указанных финансовых инструментов по состоянию на "____"_________20___ года составляет _________________тысяч тенге.
Наименование _____________________________________________
Адрес_____________________________________________________
Телефон __________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________
Исполнитель _______________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по сбору сведений по внутригрупповым сделкам банковского конгломерата, заключенным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет по сбору сведений
по внутригрупповым сделкам
банковского конгломерата,
заключенным в течение
отчетного периода, а также
действующим по состоянию
на отчетную дату"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет по сбору сведений по внутригрупповым сделкам банковского конгломерата, заключенным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату
(индекс - 5-BK_RIGT, периодичность - ежеквартальная, ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по сбору сведений по внутригрупповым сделкам банковского конгломерата, заключенным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).

2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда) және есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей жыл сайын ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
4. Нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемесін, капиталының мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 болып тіркелген) пайдаланылатын мағынасында қолданылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қағидаларға 42 және 43-қосымшаларда көрсетілген мәмілелерді қоспағанда, банк конгломератының барлық топішілік мәмілелері (бұдан әрі – мәміле) бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысанда мәміле "Активтер" және "Баланстан тыс шоттардағы талаптар" көрсеткіші бойынша бір рет көрсетіледі.
7. Егер мәміледе банк конгломератының бірнеше қатысушысы көзделсе, Нысанда банк конгломератының ақша қозғалысы басталатын қатысушысы (мәміле бойынша 1-тарап) және банк конгломератының түпкілікті қатысушысы (мәміле бойынша 2-тарап) көрсетіледі.
Бұл ретте 16-бағанда банк конгломератының аралық қатысушыларын (болған жағдайда) және олардың мәмілеге қатысу мақсатын көрсету қажет.
8. 6 және 7-бағандарды толтыру үшін операциялар мен көрсеткіштердің мынадай түрлері көрсетіледі:
1) активтер (көрсеткіш):
қарыздар (овердрафт, қаржы лизингін, вексельдерді есепке алу, факторинг, форфейтинг) беру;
реттелген қарыздар беру;
бағалы қағаздармен "кері репо" операциялары;
ағымдағы шотты ашу (болуы);
корреспонденттік шотты ашу (болуы);
салымды орналастыру;
жылжымалы (жылжымайтын) мүлікті сату;
активтерді (қарыздарды, дебиторлық берешекті) сату (секьюритилендіру);
талап ету құқығын басқаға беру;
күмәнді активтерді басқаруды жүзеге асыратын ұйымның мүлкі мен активтерін беру;
дивидендтер есептеу;
комиссиялық кіріс есептеу;
дебиторлық берешек;
туынды қаржы құралдары бойынша талаптар;
дилингтік операциялар бойынша талаптар;
сақтандыру активтері;
басқа да активтер (операция түрі 16-бағанда көрсетіледі);

2. Форма составляется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
4. Термины и определения, используемые в Форме, применяются в том значении, в котором они используются в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банковского конгломерата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №14790).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме отражаются сведения по всем внутригрупповым сделкам банковского конгломерата (далее – сделка), за исключением сделок, указанных в приложениях 42 и 43 к Правилам.
6. В Форме сделка отражается один раз по показателю "Активы" и "Требования на внебалансовых счетах".
7. Если сделка предусматривает участие нескольких участников банковского конгломерата, в Форме указывается участник банковского конгломерата (сторона 1 по сделке), от которого начинается движение денег и конечный участник банковского конгломерата (сторона 2 по сделке).
При этом в графе 16 указываются промежуточные участники банковского конгломерата (при наличии) и цель их участия в сделке.
8. Для заполнения граф 6 и 7 отражаются следующие виды операций и показателей:
1) активы (показатель):
предоставление займов (овердрафта, финансового лизинга, учет векселей, факторинг, форфейтинг);
предоставление субординированных займов;
операции "обратное репо" с ценными бумагами;
открытие (наличие) текущего счета;
открытие (наличие) корреспондентского счета;
размещение вклада;
продажа движимого (недвижимого имущества);
продажа (секьюритизация) активов (займов, дебиторской задолженности);
уступка прав требований;
передача имущества и активов организации, осуществляющей управление сомнительными активами;
начисление дивидендов;
начисление комиссионного дохода;
дебиторская задолженность;
требования по производным финансовым инструментам;
требования по дилинговым операциям;
страховые активы;
прочие активы (вид операции указывается в графе 16);

2) баланстан тыс шоттардағы талаптар (көрсеткіш):
кепілдіктер беру;
аккредитив ашу;
кері қайтарылатын кредиттік желіні ашу;
кері қайтарылмайтын кредиттік желіні ашу;
туынды қаржы құралдары;
дилингтік операциялар;
қаржы шығындарын сақтандыру (сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі). Операцияның осы түріне "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 13), 14), 15), 15-1) және 16) тармақшаларында көзделген сақтандыру сыныптары кіреді;
активтерді сақтандырудың өзге түрлері (сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі);
қызметкерлерді сақтандыру (сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі);
мүлікті кепілге қабылдау;
баланстан тыс шоттар бойынша басқа да талаптар (операция түрі 16-бағанда көрсетіледі);
3) шығыс (көрсеткіш):
қызмет үшін комиссиялық сыйақы төлеу;
дилингтік операциялар бойынша туынды қаржы құралдары бойынша таза шығыс;
дилингтік операциялар бойынша шығыс;
қайта бағалаудан таза шығыс;
дивидендтер төлеу;
міндеттемелер бойынша сыйақы төлеу;
мүлік үшін жалдау ақысын төлеу;
сақтандыру сыйлықақысын төлеу;
сақтандыру төлемдері;
айыппұлдар, өсімпұлдар, тұрақсыздық айыбын және санкциялардың басқа түрлерін төлеу;
шығыстың өзге түрлері (операция түрі 16-бағанда көрсетіледі).
9. 7-бағанда есепті тоқсандағы мәміле бойынша айналымдар – жазбалардың қорытындысы (ұлғаю немесе азаю) бастапқы сальдосыз (қалдықсыз) көрсетіледі.
Екінші деңгейдегі банктердің,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банктері
филиалдарының (оның ішінде
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының), банк
конгломераттарының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есептілікті
ұсыну қағидаларына
45-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломератының меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 6-BK_RL
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "______" ________________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ екінші деңгейдегі банк
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда)
есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Контрагенттің атауы
Операцияның түрі
Валютаның түрі
Сомасы (мың теңгемен)
Шарт жасалған күн (шарттың талаптарын орындау басталған күн)
Мерзімін ұзартуды ескере отырып шартты қолдану аяқталатын күн (талаптарды орындау аяқталатын күн)
1
2
3
4
5
6
7
8
(Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы)
1
2
n
1-қатысушы міндеттемелерінің жиыны
(Банк конгломератының n-қатысушысының атауы)
1
2
n
n-қатысушы міндеттемелерінің жиыны
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломератының меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломератының меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша

2) требования на внебалансовых счетах (показатель):
выдача гарантий;
открытие аккредитива;
открытие отзывной кредитной линии;
открытие безотзывной кредитной линии;
производные финансовые инструменты;
дилинговые операции;
страхование финансовых убытков (указывается страховая сумма по договору страхования). Данный вид операции включает классы страхования, предусмотренные подпунктами 13), 14), 15), 15-1) и 16) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности";
иные виды страхования активов (указывается страховая сумма по договору страхования);
страхование сотрудников (указывается страховая сумма по договору страхования);
принятие в залог имущества;
прочие требования по внебалансовым счетам (вид операции указывается в графе 16);
3) расходы (показатель):
оплата комиссионного вознаграждения за услуги;
чистые расходы по производным финансовым инструментам расходы по дилинговым операциям;
расходы по дилинговым операциям;
чистые расходы от переоценки;
выплата дивидендов;
выплата вознаграждения по обязательствам;
оплата арендной платы за имущество;
выплата страховой премии;
страховые выплаты;
выплата штрафов, пени, неустоек и другие виды санкций;
иные виды расходов (вид операции указывается в графе 16).
9. В графе 7 указываются обороты по сделке – итог записей (увеличений или уменьшений) за отчетный квартал без начального сальдо (остатка).
Приложение 45
к Правилам отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов банками второго
уровня, филиалами банков-нерезидентов
Республики Казахстан
(в том числе филиалов
исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан),
банковскими конгломератами
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет по сбору сведений об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами, составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата, действующих по состоянию на отчетную дату
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 6-BK_RL
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "____" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: банковский холдинг или банк второго уровня, имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом
ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Бизнес-идентификационный номер
(для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование контрагента
Вид операции
Вид валюты
Сумма (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора c учетом пролонгации
1
2
3
4
5
6
7
8
(Наименование участника банковского конгломерата 1)
1
2
n
Итого обязательства участника 1
(Наименование участника банковского конгломерата n)
1
2
n
Итого обязательства участника n
Наименование _____________________________________________
Адрес_____________________________________________________
Телефон __________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________
Исполнитель ____________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по сбору сведений об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами, составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата, действующих по состоянию на отчетную дату".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет по сбору сведений
об обязательствах участников
банковского конгломерата перед
третьими лицами, составляющих
10 (десять) и более процентов
от собственного капитала
банковского конгломерата,
действующих по состоянию
на отчетную дату"

Банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломератының меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есеп (индексі – 6-BK_RL, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломераты меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда) және есепті жылдан кейінгі жылғы 31 (отыз бірінші) мамырдан (қоса алғанда) кешіктірмей жыл сайын ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
4. Нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемесін, капиталының мөлшерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 болып тіркелген) пайдаланылатын мағынасында қолданылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда банк конгломераты қатысушыларының есепті күнге банк конгломератының меншікті капиталынан 10 (он) және одан да көп пайызын құрайтын үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы міндеттемелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
Нысанға банк конгломераты қатысушыларының қаражатын өзі және (немесе) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі зейнетақы активтерін сенімгерлік басқарушы ретінде орналастырған "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамы алдындағы міндеттемелері енгізілмейді.

Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет по сбору сведений об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами, составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата, действующих по состоянию на отчетную дату (индекс - 6-BK_RL, периодичность - ежеквартальная, ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по сбору сведений об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами, составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата, действующих по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма составляется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
4. Термины и определения, используемые в Форме, применяются в том значении, в котором они используются в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309 "Об установлении нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банковского конгломерата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14790).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме отражаются сведения об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами (группой лиц), составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата на отчетную дату.
В Форму не включаются обязательства участников банковского конгломерата перед акционерным обществом "Единый накопительный пенсионный фонд", средства которого размещены им самостоятельно и (или) Национальным Банком Республики Казахстан в качестве доверительного управляющего пенсионными активами.

6. n символы – банк конгломераты қатысушыларының саны.
7. Банк конгломераты қатысушыларының атауы "1. (Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы)", "n. (Банк конгломератының n-қатысушысының атауы)" жолдарында көрсетіледі.
8. Егер қаржы ұйымы болып табылатын банк конгломератының қатысушысы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне аталған мәліметтерді бұрын ұсынса, онда Нысанда "Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысының атауы" деген жол және "Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиыны" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиыны" деген жол бойынша 6-баған толтырылуы тиіс.
9. 5-бағанда "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының Ұлттық жіктеуішіне сәйкес валюта түрі көрсетіледі.
10. 6-бағанда банк конгломераты қатысушыларының есепті күнгі Банк конгломераты меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы міндеттемелерінің баланстық құны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 100 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының күші жойылған кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11162 болып тіркелген).
2. "Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 143 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13947 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне банк қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 188 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14263 болып тіркелген).
4. "Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қарашадағы № 273 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14729 болып тіркелген).

6. Символ n – количество участников в банковском конгломерате.
7. Наименования участников банковского конгломерата указываются в строках "1. (Наименование участника банковского конгломерата 1)", "n. (Наименование участника банковского конгломерата n").
8. Если участник банковского конгломерата, являющийся финансовой организацией, ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан данные сведения, то в Форме подлежат заполнению строка "Наименование участника банковского конгломерата 1" или "Наименование участника банковского конгломерата n" и графа 6 по строке 2 Итого по участнику банковского конгломерата 1" или "Итого по участнику банковского конгломерата n".
9. В графе 5 указывается вид валюты согласно национальному классификатору Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
10. В графе 6 указывается балансовая стоимость обязательств участников банковского конгломерата перед третьими лицами (группой лиц), составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата на отчетную дату.
Приложение
к постановлению Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2025 года № 100
Перечень утративших силу некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11162).
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 143 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13947).
3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 188 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования банковской деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14263).
4. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 273 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14729).

5. "Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 29 қарашадағы № 237 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16173 болып тіркелген).
6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына төлемдер және төлем жүйелері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 248 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16446 болып тіркелген) бекітілген Төлемдер және төлем жүйелері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы қаулыларының тізбесінің 7-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 30 шілдедегі № 159 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17391 болып тіркелген) бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 2-тармағы.
8. "Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тiзбесiн, нысандарын, мерзiмдерiн және оларды ұсыну қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 258 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19834 болып тіркелген).
9. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысының кейбір құрылымдық элементтерінің қолданылуын тоқтата тұру туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 19 наурыздағы № 34 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20168 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 1-тармағы.

5. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 237 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16173).
6. Пункт 7 Перечня постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам платежей и платежных систем, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 248 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам платежей и платежных систем" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16446).
7. Пункт 2 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 159 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17391).
8. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 258 "Об установлении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19834).
9. Пункт 1 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2020 года № 34 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности и приостановлении действия некоторых структурных элементов постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20168).

10. "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 2 наурыздағы № 23 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22321 болып тіркелген).
11. "Екiншi деңгейдегi банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 25 тамыздағы № 70 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24195 болып тіркелген).
12. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 14 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27115 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір қаулылары тізбесінің 3-тармағы.
13. "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 27 наурыздағы № 13 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32202 болып тіркелген).
14. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығына қатысушылардың есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 26 қыркүйектегі № 67 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33507 болып тіркелген) бекітілген Қаржы нарығына қатысушылардың есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулылары тізбесінің 2 және 5-тармақтары.
15. "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2024 жылғы 30 қазандағы № 64 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35352 болып тіркелген).

10. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 марта 2021 года № 23 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22321).
11. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 августа 2021 года № 70 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24195).
12. Пункт 3 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение по вопросам представления отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 14 "О внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27115).
13. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2023 года № 13 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32202).
14. Пункты 2 и 5 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности участниками финансового рынка, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 сентября 2023 года № 67 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности участниками финансового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33507).
15. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 октября 2024 года № 64 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35352).

16. "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 және "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2021 жылғы 2 наурыздағы № 23 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 79 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35551 болып тіркелген).
17. "Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тiзбесiн, нысандарын, мерзiмдерiн және оларды ұсыну қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 258 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 17 сәуірдегі № 22 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36036 болып тіркелген).

16. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2024 года № 79 "О внесении изменений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" и от 2 марта 2021 года № 23 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35551).
17. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 апреля 2025 года № 22 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 258 "Об установлении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36036).