Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 89 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 10 желтоқсанда № 37572 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзацының 48) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. "Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 119 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31429 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.

Об утверждении Правил представления отчетности организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2025 года № 89. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2025 года № 37572.
В соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее – Правила).
2. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 119 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 31429).
3. Департаменту статистики финансового рынка Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.

2026 жылғы 1 қаңтарға дейін:
1) Қағидалардың 4-тармағының қолданысы тоқтатыла тұрсын, осы тармақ тоқтата тұру кезеңінде мынадай редакцияда қолданыста болады деп белгіленсін:
"4. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген) айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.";
2) Қағидаларға 2-қосымшаның "Орналастырылған салымдар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымшаның 6-тармағының қолданысы тоқтатыла тұрсын, осы тармақ тоқтата тұру кезеңінде мынадай редакцияда қолданыста болады деп белгіленсін:
"6. 7 және 10-бағандарда "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген) айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептелген есепті кезеңнің соңындағы шетел валютасындағы ақша қалдығының сомасы көрсетіледі.".
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2025 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 89
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
20__ жылғы "__" ________
№ __ қаулысымен
бекітілген
Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның есептілікті ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзацының 48) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды, ұсыну кезеңділігі мен мерзімін қоса алғанда, сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның (бұдан әрі – ұйым) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.

Приостановить до 1 января 2026 года действие:
1) пункта 4 Правил, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"4. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378).";
2) пункта 6 приложения к форме, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о размещенных вкладах" приложения 2 к Правилам, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"6. В графах 7 и 10 указывается сумма остатка денег в иностранной валюте на конец отчетного периода в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378).".
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Председатель Национального
Банка Республики Казахстан
от 2 декабря 2025 года № 89
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от "__" ________ 20__ года № __
Правила представления отчетности организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Глава 1. Общие положения
1. Правила представления отчетности организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления, включая формы, предназначенные для сбора административных данных, периодичность и сроки представления отчетности организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее – организация) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).

2-тарау. Есептілікті ұсыну тәртібі
2. Ұйым есептілікті Ұлттық Банкке есептілікті ұсыну сервистеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде ұсынады.
3. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.
4. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 56 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 544 бірлескен қаулысында және бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36983 болып тіркелген) айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп көрсетіледі.
5. Ұйым басшысының немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адамның және орындаушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған есептілік электрондық форматта сақталады.
6. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігін ұйымның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
7. Ұйым Ұлттық Банкке мыналарды:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақша қалдығы туралы есепті;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орналастырылған салымдар туралы есепті;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар туралы есепті;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "кері репо", репо операциялары туралы есепті;
5) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есепті;
6) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есепті;
7) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық кірістер туралы есепті;
8) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есепті;
9) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есепті;
10) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есепті;
11) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есепті;

Глава 2. Порядок представления отчетности
2. Отчетность представляется организацией в электронном виде посредством информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан", представляющей собой единое окно доступа к сервисам представления отчетности в Национальный Банк.
3. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.
4. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному совместными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 сентября 2025 года № 56 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2025 года № 544 "Об утверждении Правил определения рыночного курса обмена валюты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36983).
5. Отчетность, удостоверенная электронной цифровой подписью руководителя организации или лица, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителя, хранится в электронном формате.
6. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечиваются руководителем организации или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
7. В Национальный Банк организация представляет:
1) отчет об остатках денег по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет о размещенных вкладах по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет о ценных бумагах по форме согласно приложению 3 к Правилам;
4) отчет об операциях "обратное репо", репо по форме согласно приложению 4 к Правилам;
5) отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях по форме согласно приложению 5 к Правилам;
6) отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда по форме согласно приложению 6 к Правилам;
7) отчет об инвестиционных доходах по форме согласно приложению 7 к Правилам;
8) отчет об общих и административных расходах по форме согласно приложению 8 к Правилам;
9) отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение по форме согласно приложению 9 к Правилам;
10) отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов по форме согласно приложению 10 к Правилам;
11) отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда по форме согласно приложению 11 к Правилам;

12) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есепті;
13) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есепті ұсынады.
8. Ұйым Ұлттық Банкке Қағидалардың 7-тармағында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын электрондық форматта ұсынады.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыруға
кепілдік беретін ұйымның
есептілікті ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ақша қалдығы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Банктің, заңды тұлғаның атауы
Банктің, заңды тұлғаның ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі
Есепті кезеңнің соңында ақша қалдығы, мың теңгемен
Есепті кезеңнің соңында теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
Ақшаның барлығы, мың теңгемен
Шығынға арналған бағалау резерві
1
2
3
4
5
6
7
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы ақша:
3.1
"жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің ақшасы

12) отчет о соблюдении лимитов инвестирования собственных активов по форме согласно приложению 12 к Правилам;
13) отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда по форме согласно приложению 13 к Правилам.
8. Организация представляет в Национальный Банк в электронном формате ежемесячно не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность, предусмотренную пунктом 7 к Правилам.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об остатках денег
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" ____________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименования банка, юридического лица
Долгосрочный кредитный рейтинг банка, юридического лица
Остаток денег на конец отчетного периода, в тысячах тенге
Остаток денег в иностранной валюте, пересчитанный в тенге на конец отчетного периода
Всего денег, в тысячах тенге
Оценочный резерв под убытки
1
2
3
4
5
6
7
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих счетах:
3.1
деньги резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"

4.4.1.
5
Басқа да ақшалай қаражат
5.1
6
Барлығы
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Ақша қалдығы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ақша қалдығы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Ақша қалдығы туралы есеп" (индексі – 1 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ақша қалдығы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес рейтингтік агенттіктің рейтингі мен атауы көрсетіледі. Рейтингтік агенттік болмаған кезде 3-бағанда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі.

4.4.1.
5
Прочие денежные средства
5.1
6
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об остатках денег".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об
остатках денег"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об остатках денег" (индекс – 1 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об остатках денег" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается рейтинг и наименование рейтингового агентства в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтингового агентства в графе 3 указывается "нет рейтинга".

5. 4-бағанда есепті кезеңнің соңындағы мың теңгемен ақша қалдығы көрсетіледі.
6. 5-бағанда есепті кезеңнің соңындағы мың теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
7. 7-бағанда ақша бойынша шығынға арналған бағалау резервінің мөлшері көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыруға
кепілдік беретін ұйымның
есептілікті ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Орналастырылған салымдар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Банктің атауы
Банктің ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі
Валюта коды
Салым бойынша негізгі сома
Салым бойынша сыйақы сомасы
Шығынға арналған бағалау резерві
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен орналастырылған салымдар
1.1
Талап етілгенге дейінгі салымдар
1.2
Мерзімді салымдар
1.3
Жинақ салымдар
1.4
Шартты салымдар
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен орналастырылған салымдар"
2.1
Талап етілгенге дейінгі салымдар
2.2
Мерзімді салымдар
2.3
Жинақ салымдар
2.4
Шартты салымдар
3
Зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен орналастырылған салымдар
3.1
Талап етілгенге дейінгі салымдар
3.2
Мерзімді салымдар
3.3
Жинақ салымдар
3.4
Шартты салымдар
4
Меншікті актив есебінен орналастырылған салымдар
4.1
Талап етілгенге дейінгі салымдар
4.2
Мерзімді салымдар
4.3
Жинақ салымдар
4.4
Шартты салымдар
5
Барлығы
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Орналастырылған салымдар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Орналастырылған салымдар
туралы есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Орналастырылған салымдар туралы есеп" (индексі – 2 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

5. В графе 4 указывается остаток денег в тысячах тенге на конец отчетного периода.
6. В графе 5 указывается остаток денег в иностранной валюте, пересчитанный в тысячах тенге на конец отчетного периода.
7. В графе 7 указывается размер оценочного резерва под убытки по деньгам.
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о размещенных вкладах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" ____________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименования банка
Долгосрочный кредитный рейтинг банка
Код валюты
Основная сумма по вкладу
Сумма вознаграждения по вкладу
Оценочный резерв под убытки
Всего
в том числе
Всего
в том числе
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Вклады, размещенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
Вклады до востребования
1.2
Срочные вклады
1.3
Сберегательные вклады
1.4
Условные вклады
2
Вклады, размещенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни"
2.1
Вклады до востребования
2.2
Срочные вклады
2.3
Сберегательные вклады
2.4
Условные вклады
3
Вклады, размещенные за счет средств резерва возмещения вреда
3.1
Вклады до востребования
3.2
Срочные вклады
3.3
Сберегательные вклады
3.4
Условные вклады
4
Вклады, размещенные за счет собственных активов
4.1
Вклады до востребования
4.2
Срочные вклады
4.3
Сберегательные вклады
4.4
Условные вклады
5
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о размещенных вкладах".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о размещенных вкладах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о размещенных вкладах" (индекс – 2 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Орналастырылған салымдар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес рейтингтік агенттіктің рейтингі мен атауы көрсетіледі. Рейтингтік агенттік болмаған кезде 3-бағанда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі.
5. 4-бағанда валютаның коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
6. 7 және 10-бағандарда "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 56 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 544 бірлескен қаулысында және бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36983 болып тіркелген) айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептелген есепті кезеңнің соңындағы шетел валютасындағы ақша қалдығының сомасы көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру төлемдерін
жүзеге асыруға кепілдік
беретін ұйымның есептілікті
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 3 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналдық құны не сатып алу құны
Бағалы қағаздың валютасы
Кірістілік, пайызбен
1
2
3
4
5
6
7
8
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
1.1
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
2.1
3
Зиянды өтеу резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
3.1
4
Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
4.1
5
Барлығы
кестенің жалғасы:
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
Амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Шығынға арналған бағалау резерві, мың теңгемен
Бағалы қағаздардың жиынтық сатып алу құны, мың теңгемен

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о размещенных вкладах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтингового агентства в графе 3 указывается "нет рейтинга".
5. в графе 4 код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
6. В графах 7 и 10 указывается сумма остатка денег в иностранной валюте на конец отчетного периода в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному совместными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 сентября 2025 года № 56 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2025 года № 544 "Об утверждении Правил определения рыночного курса обмена валюты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36983).
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о ценных бумагах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 3 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование эмитента
Наименование ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость или покупная стоимость ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Доходность, в процентах
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
2
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни"
2.1
3
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва возмещения вреда
3.1
4
Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
4.1
5
Всего
продолжение таблицы:
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Оценочный резерв под убытки, в тысячах тенге
Суммарная покупная стоимость ценных бумаг, в тысячах тенге

Сатып алу кезінен бастап құнының өзгеруі (9-баған + 11-баған + 13-баған) - 16-баған)
Сатып алу күні
Өтеу күні
Ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі
15
16
17
18
19
20
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бағалы қағаздар туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі – 3 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
5. 5-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
6. 6-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигацияның номиналды немесе сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі.
7. 7-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
8. 8-бағанда купондар бойынша пайыздық кірістілік көрсетіледі.

Изменение стоимости с момента приобретения (графа 9 + графа 11 + графа13) - графа 16)
Дата приобретения
Дата погашения
Долгосрочный кредитный рейтинг
15
16
17
18
19
20
Наименование _________________________________________________
Адрес_________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о ценных бумагах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет
о ценных бумагах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о ценных бумагах" (индекс – 3 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается наименование ценной бумаги.
5. В графе 5 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках.
6. В графе 6 по облигациям указывается денежное выражение номинальной или покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска.
7. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
8. В графе 8 указывается процентная доходность по купонам.

9. 9-бағанда пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
10. 11-бағанда басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
11. 13-бағанда амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру төлемдерін
жүзеге асыруға кепілдік беретін
ұйымның есептілікті ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "кері репо", репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 4 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: ____________________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
"Кері репо", репо операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Репо шарты жасалған күні
Репо шартының нөмірі
Күні
ашу
жабу
1
2
3
4
5
6
7
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің қаражаты есебінен жасалған "кері репо", репо операциялары
1.1
Автоматты тәсілмен жасалатын "кері репо" операциялары

9. В графе 9 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.
10. В графе 11 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход.
11. В графе 13 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по амортизированной стоимости.
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об операциях "обратное репо", репо
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 4 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента ценной бумаги, являющейся предметом операции "обратное репо", репо
Идентификационный номер ценной бумаги
Дата заключения договора репо
Номер договора репо
Дата
открытия
закрытия
1
2
3
4
5
6
7
1
Операции "обратное репо", репо, совершенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
Операции "обратное репо", совершаемые автоматическим способом

4.1.1
(эмитенттің атауы)
4.2
Репо операциялары
4.2.1
(эмитенттің атауы)
кестенің жалғасы:
Репо операциясының мерзімі, күні
Сыйақы мөлшерлемесі, пайызбен
Бағалы қағаздардың саны
Репо сомасы
теңгемен
шетел валютасымен
8
9
10
11
12
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Кері репо", репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кері репо", репо операциялары
туралы есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Кері репо", репо операциялары туралы есеп" (индексі – 4 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кері репо", репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
5. 3-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
6. 4-бағанда шарттың жасалу күні көрсетіледі.
7. 6-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциясының ашылу күні көрсетіледі.
8. 7-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциясының жабылу күні көрсетіледі.
9. 8-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциясының мерзімі (күндер) көрсетіледі.

4.1.1
(наименование эмитента)
4.2
Операции репо
4.2.1
(наименование эмитента)
продолжение таблицы:
Срок операции репо, дней
Ставка вознаграждения, в процентах
Количество ценных бумаг
Сумма репо
в тенге
в иностранной валюте
8
9
10
11
12
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об операциях "обратное репо", репо".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об операциях
"обратное репо", репо"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об операциях "обратное репо", репо" (индекс – 4 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях "обратное репо", репо" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги, являющейся предметом операции "обратное репо" и (или) репо.
5. В графе 3 указывается международный идентификационный номер ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) "обратное репо".
6. В графе 4 указывается дата заключения договора.
7. В графе 6 указывается дата открытия операции "обратное репо" и (или) репо.
8. В графе 7 указывается дата закрытия операции "обратное репо" и (или) репо.
9. В графе 8 указывается срок операции "обратное репо" и (или) репо (дней).

10. 9-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциясына қатысушылар белгілеген және жабу бағасы мен жабу мәмілесінің сомасын есептеу үшін пайдаланылатын "кері репо" және (немесе) репо операциялары бойынша сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
11. 10-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
12. 11-бағанда "кері репо" және (немесе) репо сомасы (теңгемен) көрсетіледі.
13. 12-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциясының сомасы (шетел валютасымен) көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыруға
кепілдік беретін ұйымның
есептілікті ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 5 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: ____________________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Берешектің түрі
Берешек сомасы
Шығын бойынша бағалау резерві
1
2
3
4
1
Дебиторлық берешек, оның ішінде:
1.1
міндетті жарналар бойынша берешек
1.2
бастапқы жарналар бойынша берешек
1.3
қосымша жарналар бойынша берешек
1.4
төтенше жарналар бойынша берешек
1.5
регресс бойынша берешек
1.6
регресс бойынша берешек (зиян келтірген адамға кері талап ету құқығы)
1.7
активтерді сатуға байланысты берешек
1.8
зейнетақы аударымдары бойынша берешек
1.9
жалақы бойынша берешек

10. В графе 9 указывается ставка вознаграждения по операциям "обратное репо" и (или) репо, установленная участниками операции репо и (или) "обратное репо" и используемая для расчета цены закрытия и суммы сделки закрытия.
11. В графе 10 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям "обратное репо" и (или) репо.
12. В графе 11 указывается сумма "обратное репо" и (или) репо (в тенге).
13. В графе 12 указывается сумма операции репо и (или) "обратное репо" (в иностранной валюте).
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 5 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид задолженности
Сумма задолженности
Оценочный резерв под убытки
1
2
3
4
1
Дебиторская задолженность, в том числе:
1.1
задолженность по обязательным взносам
1.2
задолженность по первоначальным взносам
1.3
задолженность по дополнительным взносам
1.4
задолженность по чрезвычайным взносам
1.5
задолженность по регрессу
1.6
задолженность по регрессу (право обратного требования к лицу, причинившему вред)
1.7
задолженность, связанная с реализацией активов
1.8
задолженность по пенсионным отчислениям
1.9
задолженность по заработной плате

1.10
жеткізушілер мен мердігерлерге төленген аванстар бойынша берешек
1.11
ұрлау, ысырап және басқа теріс мақсатқа пайдалану бойынша берешек
1.12
айыппұл, өсімпұл және тұрақсыздық айыбы бойынша берешек
1.13
басқа да дебиторлық берешек
2
Кредиторлық берешек, оның ішінде:
2.1
жарнаны артық төлеу
2.2
есептелген өзге де жалпы шаруашылық шығыстар
2.3
активтерді сатып алуға байланысты берешек
2.4
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі берген қарыздар
2.5
Қазақстан Республикасының Үкіметі берген қарыздар
2.6
өзге де ұйымдар берген қарыздар
2.7
басқа да кредиторлық берешек
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Дебиторлық және кредиторлық
берешек туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есеп" (индексі – 5 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда дебиторлық және кредиторлық берешектердің сомасы көрсетіледі.
5. 4-бағанда шығын бойынша бағалау резервінің сомасы көрсетіледі.
6. Реттік нөмірлері 1.13 "басқа да дебиторлық берешек" және 2.7 "басқа да кредиторлық берешек" жолдары бойынша ақпарат есептілікке түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру төлемдерін
жүзеге асыруға кепілдік беретін
ұйымның есептілікті ұсыну
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 6 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: ____________________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің басындағы сальдо
Кредиттік айналымдар
Дебеттік айналымдар
Есепті кезеңнің соңындағы сальдо
1
2
3
4
5
6
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві, оның ішінде:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
1.4
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві, оның ішінде:
2.1
аннуитеттік сақтандыру бойынша
2.2
зейнетақы аннуитеттік сақтандыру бойынша
2.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
2.4
3
Зиянды өтеу резерві
4
Барлығы
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру резервтері және
зиянды өтеу резерві
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есеп" (индексі – 6 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1.10
задолженность по авансам, оплаченным поставщикам и подрядчикам
1.11
задолженность по хищениям, растратам и прочим злоупотреблениям
1.12
задолженность по штрафам, пеням и неустойкам
1.13
прочая дебиторская задолженность
2
Кредиторская задолженность, в том числе:
2.1
переплата взносов
2.2
начисленные прочие общехозяйственные расходы
2.3
задолженность, связанная с покупкой активов
2.4
займы, выданные Национальным Банком Республики Казахстан
2.5
займы, выданные Правительством Республики Казахстан
2.6
займы, выданные иными организациями
2.7
прочая кредиторская задолженность
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о дебиторской и
кредиторской задолженностях"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях" (индекс – 5 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается сумма дебиторской и кредиторской задолженностей.
5. В графе 4 указывается сумма оценочного резерва под убытки.
6. Информация по строкам с порядковыми номерами 1.13 "прочая дебиторская задолженность" и 2.7 "прочая кредиторская задолженность", раскрывается в пояснительной записке к отчетности.
Приложение 6
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 6 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Сальдо на начало отчетного периода
Кредитовые обороты
Дебетовые обороты
Сальдо на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
1
Резерв гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование", в том числе:
1.1
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
по обязательному страхованию туриста
1.4
2
Резерв гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни", в том числе:
2.1
по аннуитетному страхованию
2.2
по пенсионному аннуитетному страхованию
2.3
по обязательному страхованию туриста
2.4
3
Резерв возмещения вреда
4
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о резервах
гарантирования страховых
выплат и резерве
возмещения вреда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда" (индекс – 6 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-жол бойынша "жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві көрсетіледі.
5. 2-жол бойынша "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы сальдо көрсетіледі.
7. 4-бағанда кредиттік айналымдар көрсетіледі.
8. 5-бағанда дебеттік айналымдар көрсетіледі.
9. 6-бағанда есепті кезеңнің соңындағы сальдо көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру төлемдерін
жүзеге асыруға кепілдік беретін
ұйымның есептілікті ұсыну
қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: инвестициялық кірістер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 7 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: ____________________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Есепті кезеңдегі сома
Өспелі қорытындымен жыл басынан бергі кезеңдегі сома
1
2
3
4
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің қаражатын инвестициялаудан қаржылай нәтиже, оның ішінде:
1.1
пайыздық кірістер
1.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
1.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік шығынға арналған провизияларды қалыптастыру мен қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
1.4
басқалары да
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің қаражатын инвестициялаудан қаржылай нәтиже, оның ішінде:
2.1
пайыздық кірістер
2.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
2.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік шығынға арналған провизияларды қалыптастыру мен қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
2.4
басқалары да
3
Зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялаудан қаржылай нәтиже, оның ішінде:
3.1
пайыздық кірістер
3.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
3.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік шығынға арналған провизияларды қалыптастыру мен қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
3.4
басқалары да
4
Меншікті активтерді инвестициялаудан қаржылай нәтиже, оның ішінде:
4.1
пайыздық кірістер
4.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
4.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік шығынға арналған провизияларды қалыптастыру мен қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
4.4
басқалары да
5
Барлығы, оның ішінде:
5.1
пайыздық кірістер
5.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
5.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік шығынға арналған провизияларды қалыптастыру мен қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
5.4
басқалары да
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ______________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық кірістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық кірістер
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялық кірістер туралы есеп" (индексі – 7 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По строке 1 указывается резерв гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование".
5. По строке 2 указывается резерв гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни".
6. В графе 3 указывается сальдо на начало отчетного периода.
7. В графе 4 указываются кредитовые обороты.
8. В графе 5 указываются дебетовые обороты.
9. В графе 6 указывается сальдо на конец отчетного периода.
Приложение 7
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об инвестиционных доходах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 7 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма за отчетный период
Сумма за период с начала года с нарастающим итогом
1
2
3
4
1
Финансовый результат от инвестирования средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование", в том числе:
1.1
процентные доходы
1.2
результат переоценки иностранной валюты
1.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
1.4
прочие
2
Финансовый результат от инвестирования средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни", в том числе:
2.1
процентные доходы
2.2
результат переоценки иностранной валюты
2.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
2.4
прочие
3
Финансовый результат от инвестирования средств резерва возмещения вреда, в том числе:
3.1
процентные доходы
3.2
результат переоценки иностранной валюты
3.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
3.4
прочие
4
Финансовый результат от инвестирования собственных активов, в том числе:
4.1
процентные доходы
4.2
результат переоценки иностранной валюты
4.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
4.4
прочие
5
Всего, в том числе:
5.1
процентные доходы
5.2
результат переоценки иностранной валюты
5.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
5.4
прочие
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об инвестиционных доходах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об
инвестиционных доходах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об инвестиционных доходах" (индекс – 7 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық кірістер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда инвестициялық кірістер мен шығыстар сомасы көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары
таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыруға
кепілдік беретін ұйымның
есептілікті ұсыну қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 8 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Шығыстарды сыныптау
Есепті қаржы жылының басынан бергі кезеңдегі сома
1
2
3
1
Еңбекке ақы төлеу және сыйлықақы беру бойынша шығыстар
2
Директорлар кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу бойынша шығыстар
3
Материалдық көмекті төлеу бойынша шығыстар
4
Медициналық сақтандыруға арналған шығыстар
5
Салықтарды және бюджетке төленетін басқа да төлемдерді төлеуге арналған шығыстар
6
Негізгі құрал-жабдықтар мен материалдық емес активтердің амортизациясы бойынша шығыстар
7
Іссапар шығыстары
8
Өкілдік шығыстар
9
Коммуналдық қызметтерді төлеуге және ғимаратқа қызмет көрсетуге арналған шығыстар
10
Пошта және курьерлік шығыстар
11
Материалдарға арналған шығыстар
12
Жарнамаға арналған шығыстар
13
Аудиторлық және консультациялық қызметтерге ақы төлеуге арналған шығыстар
14
Міндетті сақтандыру бойынша шығыстар
15
Қызметкерлердің біліктілігін арттыруға арналған шығыстар
16
Бағдарламалық қамтылымға ілеспе қызмет көрсету бойынша шығыстар
17
Мүшелік жарналарды төлеуге арналған шығыстар
18
Банктер мен брокерлердің қызметтері
19
Кастодиан қызметтеріне арналған шығыстар
20
Аутсорсинг шығыстары
21
Көлікке қызмет көрсету және оны пайдалану шығыстары
22
Негізгі құрал-жабдықтарды жөндеу
23
Үшінші тұлғалар көрсететін қызметтер
24
Басқа да шығыстар
25
Барлығы
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ______________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жалпы және әкімшілік
шығыстар туралы есеп"
әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп" (индексі – 8 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестиционных доходах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается сумма инвестиционных доходов и расходов.
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об общих и административных расходах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 8 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Классификация расходов
Сумма за период с начала отчетного финансового года
1
2
3
1
Расходы по оплате труда и премированию
2
Расходы по выплате вознаграждений членам совета директоров
3
Расходы по выплате материальной помощи
4
Расходы на медицинское страхование
5
Расходы на уплату налогов и прочих платежей в бюджет
6
Расходы по амортизации основных средств и нематериальных активов
7
Командировочные расходы
8
Представительские расходы
9
Расходы на оплату коммунальных услуг и обслуживание здания
10
Почтовые и курьерские расходы
11
Расходы на материалы
12
Расходы на рекламу
13
Расходы на оплату аудиторских и консультационных услуг
14
Расходы по обязательному страхованию
15
Расходы на повышение квалификации работников
16
Расходы по сопровождению программного обеспечения
17
Расходы на оплату членских взносов
18
Услуги банков и брокеров
19
Расходы на услуги кастодиана
20
Аутсорсинговые расходы
21
Расходы по обслуживанию и эксплуатации транспорта
22
Ремонт основных средств
23
Услуги третьих лиц
24
Прочие расходы
25
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об общих и административных расходах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об общих и
административных расходах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об общих и административных расходах" (индекс – 8 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген шығыстар сыныптамасына сәйкес жалпы және әкімшілік шығыстардың сомасы көрсетіледі.
5. "Басқа да шығыстар" деген 24-жол бойынша ақпарат есептілікке түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыруға
кепілдік беретін ұйымның
есептілікті ұсыну қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 9 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Есепті кезеңнің басынан бастап қаржы жылында
Өткен қаржы жылында
1
2
3
4
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша кепілдік төлемдер, оның ішінде
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
1.4
2
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру портфелін төлеу, оның ішінде:
2.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
2.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
2.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
2.4
3
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша кепілдік төлемдер, оның ішінде:
3.1
аннуитеттік сақтандыру бойынша
3.2
зейнетақы аннуитеттік сақтандыру бойынша
3.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
3.4
4
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру портфелін төлеу, оның ішінде:
4.1
аннуитеттік сақтандыру бойынша
4.2
зейнетақы аннуитеттік сақтандыру бойынша
4.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
4.4
5
Жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу
6
Барлығы
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ______________________________ ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жүзеге асырылған кепілдік
төлемдері, жәбірленушінің
өміріне, денсаулығына
келтірілген зиянды және
(немесе) жерлеуге жұмсалған
шығыстарды өтеу бойынша
төлемдер туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есеп" (индексі – 9 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об общих и административных расходах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается сумма общих и административных расходов в соответствии с классификацией расходов, отраженных в графе 2.
5. Информация по строке 24 "Прочие расходы" раскрывается в пояснительной записке к отчетности.
Приложение 9
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 9 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
За финансовый год с начала отчетного периода
За предыдущий финансовый год
1
2
3
4
1
Гарантийные выплаты по отрасли "общее страхование", в том числе:
1.1
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
по обязательному страхованию туриста
1.4
2
Оплата страхового портфеля по отрасли "общее страхование", в том числе:
2.1
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
2.2
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
2.3
по обязательному страхованию туриста
2.4
3
Гарантийные выплаты по отрасли "страхование жизни", в том числе:
3.1
по аннуитетному страхованию
3.2
по пенсионному аннуитетному страхованию
3.3
по обязательному страхованию туриста
3.4
4
Оплата страхового портфеля по отрасли "страхование жизни", в том числе:
4.1
по аннуитетному страхованию
4.2
по пенсионному аннуитетному страхованию
4.3
по обязательному страхованию туриста
4.4
5
Выплаты по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение
6
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об
осуществленных гарантийных
выплатах, выплатах по
возмещению вреда,
причиненного жизни, здоровью
потерпевшего, и (или)
расходов на погребение"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение" (индекс – 9 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда есепті кезеңнің басынан бастап қаржы жылындағы сома көрсетіледі.
5. 4-бағанда өткен қаржы жылының сомасы көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыруға
кепілдік беретін ұйымның
есептілікті ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 10 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық құны
Инвестициялық портфельдегі үлесі, пайызбен
1
2
3
4
1
Ақша
2
Салымдар – барлығы, оның ішінде:
2.1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар, ағымдағы шоттар
2.2
Мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар, ағымдағы шоттар:
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) ұлттық шкаласы бойынша "kzА-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
Қазақстан Республикасының бейрезидент-бас банктері Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "А-" төмен емес шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент-еншілес банктері болып табылады
3
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілген борыштық бағалы қағаздар – барлығы, оның ішінде:
3.1
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентінде) Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) ұлттық шкаласы бойынша "kzА-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының борыштық бағалы қағаздары
3.2
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес эмиссияланған бағалы қағаздарды қоса алғанда), акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі, кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алатын заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекетті кепілі бар борыштық бағалы қағаздар
3.3
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "BBB-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар борыштық бағалы қағаздар
3.4
қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
3.5
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "AA-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған борыштық бағалы қағаздар
4
Өзге активтер - барлығы, оның ішінде:
4.1
аффинирленген бағалы металдар және металл шоттар
5
Активтер жиыны
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ______________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Меншікті активтер есебінен
қалыптастырылған
инвестициялық
портфель туралы есеп"
әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есеп" (индексі – 10 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается сумма за финансовый год с начала отчетного периода.
5. В графе 4 указывается сумма за предыдущий финансовый год.
Приложение 10
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 10 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Балансовая стоимость
Доля в инвестиционном портфеле, в процентах
1
2
3
4
1
Деньги
2
Вклады – всего, в том числе:
2.1
вклады, текущие счета в Национальном Банке Республики Казахстан
2.2
вклады, текущие счета в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:
имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;
являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
3
Долговые ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан – всего, в том числе:
3.1
долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
3.2
государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств), выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан, а также долговые ценные бумаги, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан
3.3
долговые ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "BBB-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
3.4
долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
3.5
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинговую оценку не ниже "AA-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также долговые ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития
4
Иные активы – всего, в том числе:
4.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические счета
5
Итого активов
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об
инвестиционном портфеле,
сформированном за счет
собственных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов" (индекс – 10 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды толтыру мақсатында "Активтерді инвестициялау қағидаларын және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының меншікті активтері, сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының комиссиялық сыйақыны алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 199 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17396 болып тіркелген) сәйкес Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) рейтингтік агенттігінің рейтингтік бағаларынан басқа Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) агенттіктерінің, сондай-ақ олардың еншілес рейтингтік ұйымдарының рейтингтік бағалары басқа рейтингтік агенттіктердің рейтингтік бағалары деп танылады.
5. 3-бағанда баланстық құн көрсетіледі.
6. 4-бағанда инвестициялық портфельдегі үлес пайызбен көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыруға
кепілдік беретін ұйымның
есептілікті ұсыну қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 11 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық құны
Инвестициялық портфельдегі үлес, пайызбен
1
2
3
4
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің активтері
1.1
Ақша
1.2
Салымдар - барлығы, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Для целей заполнения Формы, помимо рейтинговых оценок рейтингового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), под рейтинговыми оценками других рейтинговых агентств признаются рейтинговые оценки агентств Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch), а также их дочерних рейтинговых организаций в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 199 "Об утверждении Правил инвестирования активов и Перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет собственных активов акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда, и Правил взимания комиссионного вознаграждения акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17396).
5. В графе 3 указывается балансовая стоимость.
6. В графе 4 указывается доля в инвестиционном портфеле в процентах.
Приложение 11
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 11 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Балансовая стоимость
Доля в инвестиционном портфеле, в процентах
1
2
3
4
1
Активы резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
Деньги
1.2
Вклады – всего, в том числе:

1.2.1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар, ағымдағы шоттар
1.2.2
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі, мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін салымдар, ағымдағы шоттар:
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) ұлттық шкаласы бойынша "kzA-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
Қазақстан Республикасының резидент-еншілес банктері болып табылады, Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "А-" төмен емес шетел валютасында ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент емес-бас банктері
1.3
Қазақстан Республикасының және Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілген басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған борыштық бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде:
1.3.1
Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzА-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар (рейтінгі бар эмитент) борыштық бағалы қағаздары
1.3.2
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес эмиссияланғандарды қоса алғанда), кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған, акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдігі бар борыштық бағалы қағаздар
1.3.3
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "BBB-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар борыштық бағалы қағаздар

1.2.1
вклады, текущие счета в Национальном Банке Республики Казахстан
1.2.2
вклады, текущие счета в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:
имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;
являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
1.3
Долговые ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан – всего, в том числе:
1.3.1
долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
1.3.2
государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств), выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан, а также долговые ценные бумаги, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан
1.3.3
долговые ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

3.3.5
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "AA-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған борыштық бағалы қағаздар
3.4
Өзге активтер - барлығы, оның ішінде:
3.4.1
Аффинирленген бағалы металдар және металл шоттар
3.5
Зиянды өтеу резерві активінің жиынтығы
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру резервтерінің
қаражаты және зиянды өтеу
резервінің қаражаты есебінен
қалыптастырылған
инвестициялық портфельдер
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есеп" (индексі – 11 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.

3.3.5
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинговую оценку не ниже "AA-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также долговые ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития
3.4
Иные активы – всего, в том числе:
3.4.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические счета
3.5
Итого активы резерва возмещения вреда
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об
инвестиционных портфелях,
сформированных за счет средств
резервов гарантирования
страховых выплат и средств
резерва возмещения вреда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда" (индекс – 11 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.

Екінші деңгейдегі бір банкте (сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйыммен (бұдан әрі - Ұйым) жасалған агенттік келісім негізінде кредиторларға кепілдік төлемдерін жүзеге асыру бойынша қызметтер көрсететін, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын агент-банкті қоспағанда) және оның үлестес тұлғаларында салымдарға, ақшаға және бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын ескере отырып) жиынтық орналастыру - Ұйымның меншікті активтері есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 20 (жиырма) пайызынан аспайды, бірақ осы банктің меншікті капиталының мөлшерінен 25 (жиырма бес) пайыздан аспайды
1.1
екінші деңгейдегі банктің атауы
1.1.1
акциялар
1.1.2
борыштық бағалы қағаздар
1.1.3
банктегі салымдар
1.1.4
банктегі ақша
1.1.5
"кері репо" операциялары
1.2
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғасының атауы
1.2.1
акциялар
1.2.2
борыштық бағалы қағаздар
1.2.3
банктегі салымдар
1.2.4
банктегі ақша
1.2.5
"кері репо" операциялары
n
Барлығы (1 - n жолдарының сомасы)
2
Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының (Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерін қоспағанда) және осы заңды тұлғаның үлестес тұлғаларының борыштық бағалы қағаздарына жиынтық орналастыру - Ұйымның меншікті активтері есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 10 (он) пайызынан аспайды, бірақ осы эмитенттің меншікті капиталының мөлшерінен 25 (жиырма бес) пайыздан аспайды
2.1
заңды тұлғаның атауы
2.1.1
акциялар
2.1.2
борыштық бағалы қағаздар
2.1.3
"кері репо" операциялары
2.1.4
ақша
2.2
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғасының атауы
2.2.1
акциялар
2.2.2
борыштық бағалы қағаздар
2.2.3
"кері репо" операциялары
2.2.4
ақша
n
3
Мемлекеттік мәртебесі бар, шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын ескере отырып) жиынтық орналастыру - Ұйымның меншікті активтерінің есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 10 (он) пайызынан астам емес
4
Ұйымның меншікті активтерінің қатысуымен жасалатын "кері репо" мәмілелеріне жиынтық орналастыру - Ұйымның меншікті активтерінің есебінен қалыптастырылған инвес0тициялық портфельдің 10 (он) пайызынан астам емес
5
Борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыру - бір шығарылымдағы борыштық бағалы қағаздардың жалпы көлемінің 25 (жиырма бес) пайызынан астам емес
6
Халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыру - Ұйымның меншікті активтерінің есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 10 (он) пайызынан аспайды, бірақ осы эмитенттің меншікті капиталы мөлшерінің 25 (жиырма бес) пайызынан астам емес
7
Аффинирленген бағалы металдар мен металл шоттарға жиынтық орналастыру - Ұйымның меншікті активтерінің есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 10 (он) пайызынан астам емес
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Меншікті активтерді
инвестициялау лимиттерінің
сақталуы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Меншікті активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" (индексі – 12 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Суммарное размещение во вклады, деньги и ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо") в одном банке второго уровня (за исключением банка-агента, осуществляющего отдельные виды банковских операций, оказывающего услуги по осуществлению гарантийных выплат кредиторам на основе агентского соглашения с организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее – Организация)) и его аффилированных лицах – не более 20 (двадцати) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации, но не более 25 (двадцати пяти) процентов от размера собственного капитала данного банка
1.1
наименование банка второго уровня
1.1.1
акции
1.1.2
долговые ценные бумаги
1.1.3
вклады в банке
1.1.4
деньги в банке
1.1.5
операции "обратное репо"
1.2
наименование аффилированного лица банка второго уровня
1.2.1
акции
1.2.2
долговые ценные бумаги
1.2.3
вклады в банке
1.2.4
деньги в банке
1.2.5
операции "обратное репо"
n
Всего (сумма строк 1 - n)
2
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан (за исключением банков второго уровня Республики Казахстан) и аффилированных лицах данного юридического лица – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации, но не более 25 (двадцати пяти) процентов от размера собственного капитала данного эмитента
2.1
наименование юридического лица
2.1.1
акции
2.1.2
долговые ценные бумаги
2.1.3
операции "обратное репо"
2.1.4
деньги
2.2
наименование аффилированного лица юридического лица
2.2.1
акции
2.2.2
долговые ценные бумаги
2.2.3
операции "обратное репо"
2.2.4
деньги
n
3
Суммарное размещение в ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо"), имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации
4
Суммарное размещение в сделки "обратное репо", совершаемые с участием собственных активов Организации – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации
5
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги – не более 25 (двадцати пяти) процентов от общего объема долговых ценных бумаг одного выпуска
6
Суммарное размещение в негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации, но не более 25 (двадцати пяти) процентов от размера собственного капитала данного эмитента
7
Суммарное размещение в аффинированные драгоценные металлы и металлические счета – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования собственных активов".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о соблюдении
лимитов инвестирования
собственных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о соблюдении лимитов инвестирования собственных активов" (индекс – 12 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда баланстық құны көрсетіледі.
5. 4-бағанда активтер сомасынан пайызы көрсетіледі.
Сақтандыру ұйымдары таратылған
жағдайда сақтанушыларға
(сақтандырылушыларға, пайда
алушыларға) сақтандыру
төлемдерін жүзеге асыруға
кепілдік беретін ұйымның
есептілікті ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 13 – OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Көрсеткіш атауы
Баланстық құны, мың теңгемен
Резервтер сомасынан пайызбен
1
2
3
4
1
Екінші деңгейдегі бір банкте (сақтандыру ұйымдары (бұдан әрі - Ұйым) таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйыммен агенттік келісім негізінде кредиторларға кепілдік төлемдерін жүзеге асыру жөнінде қызметтер көрсететін, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын агент банкті қоспағанда) және осы банктің үлестес тұлғаларында салымдарға, ақшаға және бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы - сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатының және зиянды өтеу резервінің қаражатының (бұдан әрі - резервтер қаражаты) 20 (жиырма) пайызынан аспайды
1.1
екінші деңгейдегі банктің атауы
1.1.1
акциялар
1.1.2
борыштық бағалы қағаздар
1.1.3
банктегі салымдар
1.1.4
банктегі ақша
1.1.5
"кері репо" операциялары
1.2
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғасының атауы
1.2.1
акциялар
1.2.2
борыштық бағалы қағаздар
1.2.3
банктегі салымдар
1.2.4
банктегі ақша
1.2.5
"кері репо" операциялары
n
2
Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының (Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерін қоспағанда) және осы заңды тұлғаның үлестес тұлғаларының борыштық бағалы қағаздарына ("кері репо" операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы - резервтер қаражатының 20 (жиырма) пайызынан аспайды
2.1
заңды тұлғаның атауы
2.1.1
акциялар
2.1.2
борыштық бағалы қағаздар
2.1.3
"кері репо" операциялары
2.1.4
ақша
2.2
заңды тұлғаның үлестес тұлғасының атауы
2.2.1
акциялар
2.2.2
борыштық бағалы қағаздар
2.2.3
"кері репо" операциялары
2.2.4
ақша
n
3
Шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы - резервтер қаражатының 10 (он) пайызынан аспайды
4
Резервтер қаражатының қатысуымен жасалатын "кері репо" мәмілелеріне жиынтық орналастыруы -резервтер қаражатының 10 (он) пайызынан аспайды
5
Борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыруы - бір шығарылымның борыштық бағалы қағаздарының жалпы көлемінің 25 (жиырма бес) пайызынан аспайды
6
Халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыруы - резервтер қаражатының 10 (он) пайызынан аспайды, бірақ осы эмитенттің меншікті капиталы мөлшерінің 25 (жиырма бес) пайызынан аспайды
7
Аффинирленген бағалы металдарға және металл шоттарға жиынтық орналастыруы - резервтер қаражатының 10 (он) пайызынан аспайды
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру резервтерінің
қаражатын және зиянды өтеу
резервінің қаражатын
инвестициялау лимиттерінің
сақталуы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" (индексі – 13 – OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается балансовая стоимость.
5. В графе 4 указывается процент от суммы активов.
Приложение 13
к Правилам представления
отчетности организацией,
гарантирующей осуществление
страховых выплат
страхователям (застрахованным,
выгодоприобретателям)
в случае ликвидации
страховых организаций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 13 – OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование показателя
Балансовая стоимость, в тысячах тенге
В процентах от суммы резервов
1
2
3
4
1
Суммарное размещение во вклады, деньги и ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо") в одном банке второго уровня (за исключением банка-агента, осуществляющего отдельные виды банковских операций, оказывающего услуги по осуществлению гарантийных выплат кредиторам на основе агентского соглашения с организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее – Организация)), и аффилированных лицах данного банка – не более 20 (двадцати) процентов от средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда (далее – средства резервов)
1.1
наименование банка второго уровня
1.1.1
акции
1.1.2
долговые ценные бумаги
1.1.3
вклады в банке
1.1.4
деньги в банке
1.1.5
операции "обратное репо"
1.2
наименование аффилированного лица банка второго уровня
1.2.1
акции
1.2.2
долговые ценные бумаги
1.2.3
вклады в банке
1.2.4
деньги в банке
1.2.5
операции "обратное репо"
n
2
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо") юридических лиц Республики Казахстан (за исключением банков второго уровня Республики Казахстан) и аффилированных лицах данного юридического лица – не более 20 (двадцати) процентов от средств резервов
2.1
наименование юридического лица
2.1.1
акции
2.1.2
долговые ценные бумаги
2.1.3
операции "обратное репо"
2.1.4
деньги
2.2
наименование аффилированного лица юридического лица
2.2.1
акции
2.2.2
долговые ценные бумаги
2.2.3
операции "обратное репо"
2.2.4
деньги
n
3
Суммарное размещение в ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо"), имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств – не более 10 (десяти) процентов от средств резервов
4
Суммарное размещение в сделки "обратное репо", совершаемые с участием средств резервов – не более 10 (десяти) процентов от средств резервов
5
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги – не более 25 (двадцати пяти) процентов от общего объема долговых ценных бумаг одного выпуска
6
Суммарное размещение в негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями – не более 10 (десяти) процентов от средств резервов, но не более 25 (двадцати пяти) процентов от размера собственного капитала данного эмитента
7
Суммарное размещение в аффинированные драгоценные металлы и металлические счета – не более 10 (десяти) процентов от средств резервов
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о соблюдении
лимитов инвестирования
средств резервов
гарантирования страховых
выплат и средств резерва
возмещения вреда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда" (индекс – 13 – OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда баланстық құны көрсетіледі.
5. 4-бағанда резервтер сомасынан пайызы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается балансовая стоимость.
5. В графе 4 указывается процент от суммы резервов.