"Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 10 қарашадағы № 319-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 17 қарашада № 37423 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10953 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Елеулі маңызды тауарлардың тізбесі:

О внесении дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180 "Об утверждении перечня существенно важных товаров"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 10 ноября 2025 года № 319-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2025 года № 37423
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180 "Об утверждении перечня существенно важных товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10953) следующие дополнения:
Перечень существенно важных товаров, утвержденный указанным приказом:

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 және 170 -жолдармен толықтырылсын:
"
153.
4412 33 000 0
Кем дегенде бір сыртқы қабаты жапырақты тұқымдас ағаштардың мынадай түрлерінен жасалған өзге, әр қабаттың қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын, тек ағаш жапырақтарынан тұратын (бамбуктан басқа) өзге желімделген фанера: қандыағаш (Alnus spp.), шаған (Fraxinus spp.), шамшат (Fagus spp.), қайың (Betula spp.), шие (Prunus spp.), талшын (Castanea spp.), шегіршін (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), атталшын (Aesculus spp.), жөке (Tilia spp.), үйеңкі (Acer spp.), емен (Quercus spp.), шынар (Platanus spp.), терек пен көктерек (Populus spp.), инеш (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) немесе жаңғақ (Juglans spp.)
154.
4412 39 0000
Сыртқы екі қабаты қылқан жапырақты ағаштан жасалған, әр қабаттың қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын, тек ағаш жапырақтарынан тұратын (бамбуктан басқа) өзге желімделген фанера
155.
7206
Құймалардағы немесе басқа бастапқы нысандардағы темір және легирленбеген болат (7203 тауар позициясындағы темірден басқа)
156.
7218
Құймалардағы немесе басқа бастапқы нысандардағы коррозияға төзімді болат; коррозияға төзімді болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
157.
7224
Құймалардағы немесе басқа бастапқы нысандағы қосындыланған болаттардың басқа түрлері; қосындыланған болаттардың басқа түрлерінен жасалған жартылай фабрикаттар
158.
7402 00 000 0
Тазартылмаған мыс; электролиттік тазартуға арналған мыс анодтары
159.
7403 13 000 0
Тазартылған мыс; илемдеуге арналған дайындамалар
160.
7403 29 000 0
Өзге де мыс қорытпалары (7405 тауар позициясының лигатураларынан басқа)
161.
7413 00 000
Электрлік оқшаулаусыз мыстан жасалған иірілген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар:
162.
7601 20 200 9
Алюминий қорытпалары: слябтар және өзге биллеттер
163.
7801 91 000 0
Құрамында басқа элементтердiң арасында салмағы бойынша артық болатын элемент ретiнде сүрме бар өзге өңделмеген қорғасын
164.
7801 99 100 0
Тазартуға арналған, құрамында 0,02 салм.% немесе одан астам күміс бар (қара қорғасын немесе веркблей) өзге өңделмеген қорғасын
165.
7801 99 900 0
Өңделмеген қорғасын: өзге: өзге: өзге
166.
8482 10
Шарикті мойынтіректер

дополнить строками, порядковые номера 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 и 170, следующего содержания:
"
153.
4412 33 000 0
Фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм, прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород видов ольха (Alnus spp.), ясень (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), береза (Betula spp.), вишня (Prunus spp.), каштан (Castanea spp.), вяз (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), конский каштан (Aesculus spp.), липа (Tilia spp.), клен (Acer spp.), дуб (Quercus spp.), платан (Platanus spp.), тополь и осина (Populus spp.), робиния (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) или орех (Juglans spp.)
154.
4412 39 000 0
Фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм, прочая, имеющая оба наружных слоя из древесины хвойных пород
155.
7206
Железо и нелегированная сталь в слитках или других первичных формах (кроме железа товарной позиции 7203)
156.
7218
Коррозионностойкая сталь в слитках или других первичных формах; полуфабрикаты из коррозионностойкой стали
157.
7224
Другие виды легированных сталей в слитках или других первичных формах; полуфабрикаты из других видов легированных сталей
158.
7402 00 000 0
Медь нерафинированная; медные аноды для электролитического рафинирования
159.
7403 13 000 0
Медь рафинированная; заготовки для прокатки
160.
7403 29 000 0
Медные сплавы прочие (кроме лигатур товарной позиции 7405)
161.
7413 00 000
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из меди без электрической изоляции
162.
7601 20 200 9
Сплавы алюминиевые: слябы и биллеты: прочие
163.
7801 91 000 0
Свинец необработанный: прочий: содержащий сурьму в качестве элемента, преобладающего по массе среди других элементов
164.
7801 99 100 0
Свинец необработанный: прочий: прочий: для рафинирования, содержащий 0,02 мас.% или более серебра (черновой свинец, или веркблей)
165.
7801 99 900 0
Свинец необработанный: прочий: прочий: прочий
166.
8482 10
Подшипники шариковые

167.
8482 20 000
Жиынтықтағы сепараторы мен роликтері бар ішкі конустық шығыршықтарды қоса алғанда, роликті конустық мойынтіректер
168.
8482 30 000
Роликті сфералық мойынтіректер
169.
8482 50 000
Жиынтықтағы сепараторлар мен роликтерді қоса алғанда, цилиндрлік роликтері бар өзге мойынтіректер
170.
8482 80 000
Аралас шарикті-роликті мойынтіректерді, өзгелерді қоса алғанда, мойынтіректер
".
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

167.
8482 20 000
Подшипники роликовые конические, включая внутренние конические кольца с сепаратором и роликами в сборе
168.
8482 30 000
Подшипники роликовые сферические
169.
8482 50 000
Прочие подшипники с цилиндрическими роликами, включая сепараторы и ролики в сборе
170.
8482 80 000
Подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие
".
2. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан