Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, электрокардиостимяторды импланттау тәжірибесі – кемінде 30 операция, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
39
38.12
Бастың және мойынның басқа артерияларының эндартерэктомиясы
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификат, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Дуплекстік сканер. Қантамырлық хирургияға арналған жеке операция жасау бөлмесі. Ми қанайналымының мониторингі. Церебралдық оксиметр немесе транскраниалдық доплер
40
38.34
Анастомозбен қолқаның резекциясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, ашық жүректе жылына кемінде 100 өзі жасаған операциялар тәжірибесі немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)", мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат
41
38.341
Қолқа доғасының үзігін түзету
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, өзінің қатысуымен ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, соңғы 5 жылда мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты
42

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, опыт имплантации электрокардиостимулятора - не менее 30 операций, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
39
38.12
Эндартериоэктомия других артерий головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Мониторинг кровообращения мозга. Церебральный оксиметр или транскраниальный доплер
40
38.34
Резекция аорты с анастомозом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 100 в год или по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции
41
38.341
Коррекция перерыва дуги аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат
42

39.28
Экстра-интракраниалдық васкулярлық шунттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, тамыр нейрохирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 50 рет бас ми тамырларына микрохирургиялық өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Дуплекстік сканер. Бипланды ангиографы бар рентген- операция бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Операциялық микроскоп. Аксессуарлары бар операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жинағы. Тамырлы нейрохирургияға арналған микронейрохирургиялық құралдар жинағы. Операциялық коагулятор
43
39.591
Қолқа-өкпе саңылауының пластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Бифазды синхрондау функциясы бар дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты
44
39.72
Бас пен мойынның тамырларын эндоваскулярлық (жаппай) эмболиялау немесе окклюзиялау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенхирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 432 сағат эндоваскулярлық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 50 рет ми тамырларына эндоваскулярлық өзі жасаған операциялар тәжірибесі. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсаты бар маманның болуы
Бипландық ангиографиялық қондырғы. Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты
45
39.73
Кеуде қолқасына протезді эндоваскулярлық импланттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибриллятор. Жасанды қанайналым аппараты
46

39.28
Экстра-интракраниальное васкулярное шунтирование
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных микрохирургических операций на сосудах головном мозге не менее 50 в год
Дуплексный сканер. Рентген-операционная
с биплановым ангиографом. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Операционный микроскоп. Операционный стол
с аксессуарами. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов для сосудистой нейрохирургии. Операционный коагулятор
43
39.591
Пластика аорто-легочного окна
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат
44
39.72
Эндоваскулярная (тотальная) эмболизация или окклюзия сосудов головы и шеи
Наличие в штате
специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных эндоваскулярных операций на сосудах головного мозга не менее 50 в год. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Биплановая ангиографическая установка.
Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла.
Компьютерный томограф.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
Наркозно-дыхательный аппарат
45
39.73
Эндоваскулярная имплантация протеза в грудную аорту
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения
46

39.731
Қолқаның коарктациясын стенттеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Дуплекстік сканер. Интраоперациялық мониторинг – инвазиялық артериялық қысым. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Қан реинфузиясына арналған аппарат
47
41.01
Сүйек кемігінің мезенхималдық дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа-сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орынды болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, дің жасушаларын бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді,
сондай-ақ (HLA) иммунологиялық типтеуді жүргізу жүйесін (шарттық негізінде) орындауға мүмкіндік беруі тиіс
48
41.04
Аутологиялық гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін трансплантаттау мәселелері бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа- сүзгілермен және (немесе) өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталады. Палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орынды болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2 пациент мониторымен, газ өткізілген консольдермен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде) орындайды. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде) жарақтандырылады
49

39.731
Стентирование коарктации аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дуплексный сканер. Интраоперационный мониторинг – инвазивного артериального давления. Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Аппарат для реинфузии крови
47
41.01
Трансплантация мезенхимальных стволовых клеток костного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты должны оборудованы гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные
с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток - ламинарный шкаф, CO2–инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические
и микробиологические исследования, а также система проведения иммунологического (HLA) типирование (на договорной основе)
48
41.04
Трансплантация аутологичных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудуются гепафильтрами и (или) иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха. Палаты одноместные
с отдельным круглосуточным постом. Палаты оснащаются шприцевыми помпами не менее 1 на 1 койку и перфузорами не менее 4 на 1 койку, аппарат искусственной вентиляции легких – не менее 2, монитор пациента, консоли
с подведенными газами. Лаборатория выполняет цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток оснащается оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе)
49

41.05
Аллогендік гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа- сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталады. Палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орынды болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2, пациент мониторымен, газ өткізілген консольдермен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде) орындайды. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде) жарақтандырылады
50
41.06
Кіндік дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, гемопоэздік дің жасушаларын трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа-сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталған; палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орынды болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулалық–генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеулерді, HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар сепараторы және/немесе жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықтармен және ламинарлық шкафтармен (шарт негізінде) жарақтандырылуы тиіс
51
41.10
Феталдық дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)"" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, гемопоэздік дің жасушаларын трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа-сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталған; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі төсек-орынды болуы тиіс. Дің жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі және/немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, дің жасушаларын бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор жабдықтарымен жарақтандырылған. Зертхана цитологиялық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ (HLA) иммунологиялық типтеуді жүргізу жүйесін (шарт негізінде) орындауға мүмкіндік беруі тиіс
52

41.05
Трансплантация аллогенных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудуются гепафильтрами и (или) иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха. Палаты одноместные
с отдельным круглосуточным постом. Палаты оснащаются шприцевыми помпами не менее 1 на 1 койку и перфузорами не менее 4 на 1 койку, аппарат искусственной вентиляции легких – не менее 2, монитор пациента, консоли
с подведенными газами. Лаборатория выполняет цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток оснащается оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе)
50
41.06
Трансплантация пуповинных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации гемопоэтических стволовых клеток не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудованы гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или механический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (на договорной основе)
51
41.10
Трансплантация фетальных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам клеточной терапии или клеточной трансплантации, или клеточной технологии не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудованы гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные
с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток и/или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток – ламинарный шкаф, CO2–инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (на договорной основе)
52

50.52
Қайтыс болғаннан кейінгі донордан бауырды трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)"" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврадан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы
Байпас-қанайналымға арналған айналмалы аппарат. Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат - кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, моно-биполярлық электрокоагулятор - 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жинағы -2, тамырлық аспаптар жинағы -2, С-доғалы рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель - 2, хирургиялық аспаптар жинағы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1
53
50.59
Бауырды басқа трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)"" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврдан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды трансплантаттау бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы
Байпас-қанайналымға арналған айналмалы аппарат. Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат - кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жинағы -2, тамырлық аспаптар жинағы -2, С-доғалы рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жинағы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1,қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1
Моно-биполярлық электрокоагулятор – 2
54

50.52
Трансплантация печени от посмертного донора
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвукового исследования с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, моно- и биполярный электрокоагулятор – 2, отсос аспирационный – 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, бинокулярные лупы – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, рентгенологический аппарат С-дуга – 1, гармонический ультразвуковой скальпель – 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом – 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1 , анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1
53
50.59
Другая трансплантация печени
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, бинокулярные лупы – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, рентгенологический аппарат С-дуга – 1, гармонический ультразвуковой скальпель – 2, стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая – 1, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом – 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови - 1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1. Моно- и биполярный элетрокоагулятор – 2
54

52.53
Радикалдық субтоталдық панкреотомия
Штатта "Жалпы хирургия (абдоминалдық хирургия)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейін бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Осы қызметті 18 жасқа дейін тұлғаларға көрсеткенде штатта "Бала хирургия" (неонатальды хирургия) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы
Үлкен хирургиялық жинақ. Тамырлық хирургиясының жинағы. Моно-биполярлық электрокоагулятор. Монофиламенттік тігу жабдықтар
55
52.80
Ұйқыбезін трансплантаттау, нақтыланбаған
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)"" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы
Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, моно-биполярлық электрокоагулятор - 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жинағы-2, тамырлық аспаптар жинағы -2, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, хирургиялық аспаптар жинағы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1
56
54.970.059
Гипертермиялық интраперитонеалды химиотерапия (HIPEC)
Штатта "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейіні бойынша біліктілігін арттыру туралы кемінде 108 сағат куәлігі бар маманның болуы
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоздық
аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимация бөлімшеcі. Рентгенографиялық қондырғы. Шприц инжекторы бар компьютерлік томография немесе магнитті-резонанстық томография, ультрадыбыстық диагностика аппараты. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология). Үлкен хирургиялық жинақ. Тиісті шығыс материалдары бар гипертермиялық интраперитонеальді химиотерапияны (HIPEC) жүргізуге арналған аппараттың болуы
57

52.53
Радикальная субтотальная панкреотомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия (абдоминальная хирургия)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов. При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная хирургия), стаж работы по специальности не менее 10 лет
Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор. Моно и биполярный электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы
55
52.80
Трансплантация поджелудочной железы, неуточненная
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации поджелудочной железы в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, моно- и биполярный электрокоагулятор – 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, бинокулярные лупы – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, гармонический ультразвуковой скальпель – 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови - 1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1
56
54.970.059
Гипертермическая интраперитонеальная химиотерапия (HIPEC)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенустановка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитно-резонансная томография, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Наличие аппарата для проведения гипертермической интраперитонеальной химиотерапии (HIPEC) с соответствующими расходными материалами
57

55.5016
Тромбэктомиямен радикалдық нефрэктомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, тамыр хирургиясы мәселелері бойынша кемінде 108 сағат, онкоурология бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Ангиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы немесе ангиохирургия бойынша емдеу қызметтерін көрсету үшін шарттың болуы
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоздық аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлімшсі. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжекторы бар компьютерлік томография аппараты немесе магниттік-резонанстық томография аппараты. Ультрадыбыстық зерттеу аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Доплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жинақ. Қантамырлық хирургиялық жинақ
58
55.62
Қайтыс болғаннан кейінгі донордан бүйректі трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификат, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы
Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2,микрохирургиялық аспаптар жинақ -2, тамырлық аспаптар жинағы -2, хирургиялық аспаптар жинағы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1
59
56.7404
Блохин бойынша қосымша антирефлюксті механизмі бар политано-летбеттердің модификацияланған әдісі бойынша уретероцистонеостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоздық аппараты. Операциялық
электрлік үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Шприц инжекторы бар компьютерлік томография немесе магнитті-резонанстың томография. Ультрадыбыстық зерттеу аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Үлкен хирургиялық жинақ. Тамырлық хирургиялық жинақ
60

55.5016
Радикальная нефрэктомия с тромбэктомией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой хирургии не менее 108 часов, вопросам онкоурологии не менее 108 часов. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия (взрослая, детская)" либо наличие договора на оказание лечебных услуг по ангиохирургии
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенустановка. Аппарат компьютерной томографии
с наличием шприцевого инжектора или аппарат магниторезонансной томографии, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат ультразвуковой с доплером. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор
58
55.62
Трансплантация почки
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации почки в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, коагулятор операционный – не менее 2, отсос аспирационный – 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, бинокулярные лупы – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом – 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1
59
56.7404
Уретероцистонеостомия по модифицированному методу политано-летбеттера с дополнительным антирефлюксным механизмом по Блохину
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 10 лет
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография
с наличием шприцевого инжектора или магнитно-резонансная томография, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор
60

63.8301
Обструкциялық азошәует кезіндегі микрохирургиялық инвагинациондық вазоэпидидимостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, гениталдық хирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Микрохирургиялық құралдар жинағы. Үлкен жиынтықтағы хирургиялық аспаптар жинағы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жоғары жиілікті электрокоагулятор
61
78.191
Кезеңдік түзетуді қажет ететін жамбас сүйектерінде сыртқы бекітуші құрылғыны пайдалану
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электрдрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелінің травматологиялық және ортопедиялық қосалқы бөлігі
62
81.041
Ішкі транспедикулярлық жүйе мен кейдждердің бекітуімен кеуде және бел омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магниттік өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
63
81.042
Эндотүзеткіштерді ішкі бекітумен кеуде және бел омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электрдрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.

63.8301
Микрохирургическая инвагинационная вазоэпидидимостомия при обструктивной азооспермии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам генитальной хирургии не менее 216 часов за последние 5 лет
Микрохирургический набор инструментов. Набор инструментов хирургический большой
в комплекте. Наркозно-дыхательный аппарат. Высокочастотный электрокоагулятор
61
78.191
Применение внешнего фиксирующего устройства на кости таза, требующих этапной коррекции
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол с приставкой для травматологии и ортопедии
62
81.041
Спондилодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф
с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
63
81.042
Спондилодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф

Магнитті өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
64
81.062
Эндотүзеткіштерді ішкі бекітуімен бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
65
81.073
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, бүйір көлденең жету әдісімен, дискіні протездеу
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магнит өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Бинокулярлық лупа
66
81.53
Сан-жамбас буынының ауыстыруын тексеру, нақтыланбаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Буындарды эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 60 операция
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күшпен жұмыс істейтін құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел
67
81.55
Тізе буынының ауыстыруын тексеру, нақтыланбаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.

с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
64
81.062
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф
с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
65
81.073
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. Бинокулярная лупа
66
81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 60 операций в год за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол
67
81.55
Ревизия замены коленного сустава, неуточненная

Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Буындарды эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 30 операция
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күшпен жұмыс істейтін жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел
68
81.9610
Сүйек ісігі кезінде буындарды және/немесе сүйекті ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, онколог консультанттың болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, тірек-қимыл аппараты ісіктері мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы
Компьютерлік немесе магниттік-резонанстық томограф. Ірі буындарды эндопротездеу бойынша операция жүргізуге арналған құрылғылар. Микрохирургиялық жинақ.
Онкологиялық эндопротездер. Операциялық рентген қондырғы
69
86.310.058
Электрохимиотерапия
Штатта "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейіні бойынша кемінде 108 сағат біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Анестезия аппараты. Операциялық электрлік үстел. Реанимация бөлімшесі. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология). Шағын хирургиялық жинақ. Шығын материалдары бар электрохимиотерапия жүргізуге арналған аппараттың (клинипаратор), оның ішінде мамандандырылған зондтың болуы
70
86.66
Терінің аллотрансплантаттау
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересек, балалар)" маманы және (немесе) "Пластикалық хирургия" мамандығы бойынша сертификат бар, дәрігер ретінде кемінде 5 жыл жұмыс өтілі бар, соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде комбустиология бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Тері жасушаларының аллогендік суспензиясы – фибробласттардың диплоидтік өсіндісі
71
92.201
Қуықасты безі обырының жоғары дозалы брахитерапиясы
Штатта "Сәулелік терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырутуралы куәлігі бар маманның болуы. Физика бойынша жоғары білімі және (немесе) дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) жоғары техникалық біліммен маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Сәулелік шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Штатта "Онкология" немесе "Урология және андрология" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Брахитерапиялық жоғары мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламалық жасақтамасы. Стабилизаторды брахитерапияға арналған, бекіту құрылғысымен степперді, ультра дыбыс датчигін, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қамтитын керек-жарақтары бар жабдықтар. Керек-жарақтары бар ультрадыбыстық аппарат болуы тиіс (екіжоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу режимімен брахитерапияға арналған бағдарламалық жасақтамасы). Операциялық стерильді бөлме, алмалы-салмалы керек-жарақтармен жиынтықта операциялық үстел. Брахитерапияға арналған 18 Ch диаметрімен ине. Брахитерапияға арналған тұрақтандырылған ине. Бір реттік брахитерапияға арналған баллон. 192 ирридия көзімен брахитерапияға арналған аппарат. Қосымша жабдықтар: дозиметр жинағы. Рентгеннен қорғайтын жабық халат алдынан 0,5 мм Pb және артынан 0,25 мм Pb қорғасын эквиваленті. Рентгеннен қорғайтын жаға 0,35 мм Pb. Рентгеннен қорғайтын бас киім 0,35 мм Pb, рентген қорғайтын қолғап 0,25мм Pb
72

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 30 операций в год за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол
68
81.9610
Замена сустава и/или кости при опухоли костей
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", наличие консультанта онколога. Стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам опухолей опорно-двигательного аппарата не менее 216 часов
Компьютерный или магнитно-резонансный томограф. Инструментарий для проведения операций по эндопротезированию крупных суставов. Микрохирургический набор. Онкологические эндопротезы. Операционная рентген установка
69
86.310.058
Электрохимиотерапия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Малый хирургический набор. Наличие аппарата для проведения электрохимиотерапии (клинипаратор)
с расходными материалами, в том числе специализированный зонд
70
86.66
Аллотрансплантация кожи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" и (или) "Пластическая хирургия", стаж работы врачом не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по комбустиологии в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет
Суспензия аллогенных клеток кожи – диплоидной культуры фибробластов
71
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокодозной брахитерапии не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и (или) высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов
Программное обеспечение для брахитерапевтических высокодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер
с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Игла для брахитерапии диаметром 18 Ch. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии
с источником иридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb. брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb
72

92.202
Қуықасты безінде орналасқан обырдың интерстициалдық сәулелік терапиясы (брахитерапия)
Штатта "Сәулелі терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, интерстициалдық сәулелі терапия (брахитерапия) тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Физика бойынша жоғары білімі немесе дозиметрия және сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі бар, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Сәуле көздерімен жұмысқа рұқсатының болуы. Штатта "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы. Штатта "Онкология (ересек)" немесе "Урология және андрология" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Брахитерапевтік дозасы төмен жүйелерге арналған бағдарламалық жасақтама. Стабилизаторды брахитерапияға арналған, бекіту құрылғысымен степперді, ультра дыбыс датчигін, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қамтитын керек-жарақтары бар жабдықтар
Керек-жарақтары бар ультрадыбыстық аппарат болуы тиіс (бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу режимімен брахитерапияға арналған бағдарламалық жасақтамасы). Операциялық стерильді бөлме, алмалы-салмалы керек-жарақтармен жиынтықта операциялық үстел керек. йод-125 имплант жүргізілетін түйіннің радиактивті сәуле шығару көздері. Парафинирленген және парафинирленбеген брахитерапия инесі. Бір реттік брахитерапияға арналған баллон. Қосалқы жабдықтар: дозиметр жинағы. Рентгеннен қорғайтын жабық халат. Алдынан 0,5 мм Pb және артынан 0,25 мм Pb қорғасын эквиваленті. Рентгеннен қорғайтын жаға 0,35 мм Pb. Рентгеннен қорғайтын бас киім 0,35 мм Pb, рентгеннен қорғайтын қолғап 0,25 мм Pb
73

92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам интерстициальной лучевой терапии (брахитерапии) не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов
Программное обеспечение для брахитерапевтических низкодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии
с биплановым трансректальным датчиком
и режимом наложения координатной сетки
на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Источники радиоактивного излучения –
имплантируемые зерна йод-125. Игла для брахитерапии парафинированная и не парафинированная. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Вспомогательное оборудование: комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb
73

92.203
Әйелдің жыныс жолдарының обыры кезіндегі жоғары дозалы брахитерапия
Штатта "Сәулелік терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша еңбек өтілі кемінде 5 жыл, брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Штатта физика пәні бойынша жоғары білімі немесе жоғары техникалық білімі мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар, брахитерапияға арналған аппаратпен кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты болуы

92.203
Высокодозная брахитерапия при раке женских половых органов
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам брахитерапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с аппаратом для брахитерапии не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения

Қосымша керек-жарақтары бар (аппликаторлар мен катетерлер) жоғары қуаты IR-192 немесе Co-60 көзі бар брахитерапияға арналған жабдық.
Магниттік-резонанстық томограф -1.
Компьютерлік томограф -1.
Дозиметриялық жабдықтың стандартты жинағы.
Компьютерлік жоспарлау бағдарламасы
74
92.321
Гамма-пышақ аппаратын қолдана отырып, орталық нерв жүйесі ауруларын емдеудің радиохирургиялық әдісі
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, кемінде 108 сағат көлемінде Гамма-пышақ аппаратында жұмыс істеуге оқудан өткені туралы сертификаты бар маманның болуы.
Гамма-пышақ аппараты: Сәулелеу блогы; Радиоактивті көздер жинағы-192 дана. кобальт-60 60Co; пациентті орналастыру жүйесі; ісікті контурлауға, радиохирургиялық емдеу кезінде оңтайлы дозаны есептеуге және жеткізуге арналған компьютерлік жоспарлау жүйесі, қатты етіп бекітуге арналған стереотаксикалық рамка. Магниттік-резонанстық томограф-1. Компьютерлік томограф -1, Ангиограф -1
Штатта ядролық физика бойынша жоғары білімі, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, кемінде 2 жыл иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу тәжірибесі, Гамма-пышақ аппаратында кемінде 108 сағат көлемінде жұмыс істеуге оқудан өткені туралы сертификат бар кемінде екі маманның болуы. Штатта онкологтың не мамандардың бірінде "Сәулелік терапия" (радиациялық онкология) медициналық мамандығы бойынша қайта даярлаудан өткені туралы сертификаттың болуы. Штаттағы барлық мамандарда 54 сағат көлемінде иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге оқудан өткені туралы сертификаттың болуы
75
92.330.001
Протондық терапия
(1 сеанс)
Штатта
1.1. "Сәулелік онкология (сәулелік терапия)" мамандығы бойынша жарамды маман сертификаты бар радиациялық онкологтың болуы.
2. Осы мамандық бойынша кемінде 5 жыл жұмыс тәжірибесі бар. Жоғары технологиялық сәулелік терапия әдістері бойынша біліктілікті арттыруды құжатталған растау- оқу көлемі: соңғы 5 жыл ішінде кемінде 216 сағат.
3.2. Медициналық физик - физика (ядролық медицина, техникалық, қолданбалы және т.б.);
- техникалық ғылым (электроника, радиотехника, желілік техника және т.б.), бағыттары бойнша жоғарғы физикалық – техниқалық білімі;
- Кемінде 2 жыл ұзақтығымең желілік үдеткіштерде жұмыс тәжірибесі;
3. Сәулелік жабдықтың (радиотерапия технологы) мейіргері. Орта медициналық білімі. Рентген – зертханашы сертификаты (кемінде 300 сағат). Кемінде 1 жыл ұзақтығымен желілік үдеткіштерде жұмыс тәржірибесі
Мыналардан тұратын:
Протондық терапия жүйесі:
- Pencil Beam Scanning (PBS) технологиясы бойынша сканерлеу мүмкінідікгімен циклдік үдеткіш (синхроциклотрон немесе циклотрон) дозаны тереңдігі (Range Modulation) бойынша модуляциялау. Пациенттің айналасында айналу мүмкіндігімен Гентри-жүйесі (бұрыш ≥ 180°) не көп позициялы үстелі бар бекітілген түрі;

Оборудование для брахитерапии с источниками Ir-192 или Co-60 с высокой мощностью с дополнительными принадлежностями (аппликаторы и катетеры).
Магнитно-резонансный томограф – 1, компьютерный томограф – 1.
Стандартный набор дозиметрического оборудования.
Компьютеризированная программа планирования
74
92.321
Радиохирургический метод лечения заболеваний центральной нервной системы с применением аппарата Гамма-нож
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы не менее 5 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате гамма-нож в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате не менее двух специалистов с высшим образованием по ядерной физике или медицинской физике со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с источниками ионизирующего излучения не менее 2 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате гамма -нож в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате онколога либо наличие у одного из специалистов сертификата о прохождении переподготовки по медицинской специальности "Лучевая терапия" (радиационная онкология). Наличие у всех штатных специалистов сертификата о прохождении обучения работе с источниками ионизирующего излучения в объеме 54 часа
Аппарат Гамма-нож: блок облучения; набор радиоактивных источников – 192 шт. кобальт-60 60Co; система позиционирования пациента; система компьютерного планирования для оконтуривания опухоли, расчета и подвода оптимальной дозы при радиохирургическом лечении, стереотаксическая рамка для жесткой фиксации. Магнитно-резонансный томограф – 1, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1
75
92.330.001
Протонная терапия
(1 сеанс)
Наличие штата:
1. Врач-радиационный онколог
Наличие действующего сертификата специалиста по специальности "Радиационная онкология (лучевая терапия)".
Стаж работы по данной специальности не менее 5 лет.
Документальное подтверждение повышения квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии — объҰм обучения: не менее 216 часов в течение последних 5 лет.
2. Медицинский физик
Высшее физико-техническое образование, по направлениям:
– физика (ядерная, медицинская, техническая, прикладная и др.);
– технические науки (электроника, радиотехника, ускорительная техника и др.).
Опыт работы на линейных ускорителях, продолжительность: не менее 2 лет.
3. Медицинская сестра/брат лучевого оборудования (технолог радиотерапии).
Среднее медицинское образование.
Сертификат рентгенлаборанта (не менее 300ч).
Опыт работы на линейных ускорителях, продолжительность: не менее 1 года
Система протонной терапии, состоящая из:
– циклического ускорителя (синхроциклотрон или циклотрон) с возможностью сканирования по технологии Pencil Beam Scanning (PBS), модуляции дозы по глубине (Range Modulation). Гентри-система с возможностью вращения вокруг пациента (угол ≥ 180°), либо фиксированная с многопозиционным столом;

– көру және позициялау жүйесі, дәлдігі ±1 мм-ден аспайтын лазерлік позициялау жүйесі, бостаудың 6 дәрежесі бар роботтандырылған үстел;
– терапиялық жүйемен толық интеграцияланған емдеуді жоспарлау жүйесі (TPS), модельдеу, тіндердің гетерогендігін ескере отырып доза есебін, DICOM импорттау/экспорттау мүмкіндігімен 3D/4D модельдеуді қолдау
76
99.791
Қанның гематопоэздік дің жасушаларын дайындау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, соңғы 5 жылда сүйек кемігін трансплантаттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Гепа–сүзгімен жабдықталған немесе ауаның, өкпені жасанды желдету аппаратымен, пациенттің мониторларымен жарақтандырылған ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылары бар бір және екі орындық палаталардың болуы. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды алуға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша) жарақтандырылуы тиіс

– система визуализации и позиционирования, лазерная система позиционирования с точностью не более ±1 мм, роботизированный стол с 6 степенями свободы;
– система планирования лечения (TPS), полностью интегрированная с терапевтической системой, поддержка 3D/4D моделирования, расчҰта дозы с учҰтом гетерогенности тканей, возможность импорта/экспорта DICOM
76
99.791
Заготовка стволовых гематопоэтических клеток крови
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Наличие одно – двух местных палат оборудованной гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха, оснащенных аппаратом искусственной вентиляции легких и мониторами пациента. Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (по договору на оказание услуг)