Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 423 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 4 қарашада № 37387 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 354-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Азық-түлік нарығы және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығының вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы № 423
бұйрығымен бекітілген
Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 354-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил ведения реестра семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 423. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2025 года № 37387.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 354-2) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции.
2. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 423
Правила ведения реестра семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила ведения реестра семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 354-2) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", и определяют порядок ведения реестра семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции.

2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) органикалық өнім – ауыл шаруашылығы өнімі, жабайы өсетін өсімдіктерден алынатын өнім, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымдары, ашытқы мен саңырауқұлақтар, оларды қайта өңдеу өнімдері, оның ішінде "Органикалық өнім өндірісі және айналымы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және ұлттық стандарттардың талаптарына сай келетін тамақ өнімі. Аңшылық және балық аулау шаруашылығы өнімдері органикалық өнім болып табылмайды;
2) органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынатын деректердің негізінде алынған, органикалық өнім өндірісі және айналымы саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылатын, органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының және ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы ақпарат;
3) органикалық өнім өндірісі және айналымы саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – органикалық өнім өндірісі және айналымы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3. Тізілімді жүргізу органикалық өнім өндірушілер органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы ресми расталған ақпаратпен қамтамасыз ету мақсатында жүргізіледі.
2-тарау. Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізу тәртібі
4. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары тоқсан сайын, есептік тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей уәкілетті органға Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы ақпаратты (бұдан әрі – ақпарат) ұсынады.
Ақпаратты облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары мемлекеттік электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы уәкілетті органға ұсынады.
5. Уәкілетті орган күнтізбелік 10 күн ішінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ақпаратты бергеннен кейін Қазақстан Республикасы бойынша ақпарат жинауды, жинақтап-қорытындылауды және талдауды жүзеге асырады және Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізеді.

2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) органическая продукция – сельскохозяйственная продукция, продукция из дикорастущих растений, семена сельскохозяйственных растений, дрожжи и грибы, продукты их переработки, в том числе пищевая продукция, отвечающие требованиям Закона Республики Казахстан "О производстве и обороте органической продукции" и национальным стандартам. Органической продукцией не является продукция охоты и рыболовства;
2) реестр семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции (далее – реестр) – информация о наличии семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, которые могут быть использованы для производства органической продукции, полученная на основе данных, представляемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, размещаемая на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области производства и оборота органической продукции;
3) уполномоченный орган в области производства и оборота органической продукции (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области производства и оборота органической продукции;
3. Ведение реестра производится в целях обеспечения производителей органической продукции официально подтвержденной информацией о наличии семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, которые могут быть использованы для производства органической продукции.
Глава 2. Порядок ведения реестра семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции
4. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставляют в уполномоченный орган информацию о наличии семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, которые могут быть использованы для производства органической продукции, по форме согласно приложению 1 к Правилам (далее – информация).
Информация направляется местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы посредством государственной системы электронного документооборота в уполномоченный орган.
5. Уполномоченный орган в течение 10 календарных дней после представления местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы информации, осуществляет сбор, обобщение и анализ информации по Республике Казахстан и ведет реестр семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции, по форме согласно приложению 2 к Правилам.

6. Уәкілетті орган әр тоқсан сайын, есептік тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінші күнінен кешіктірмей тізілімді уәкілетті органның www.gov.kz ресми интернет-ресурсында жариялауды жүзеге асырады.
Органикалық өнім өндіру үшін
пайдаланылатын ауыл шаруашылығы
өсімдіктері тұқымдары мен
ауыл шаруашылығы
жануарларының тізілімін жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: нысан № 1-орг
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы____тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептік тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

6. Уполномоченный орган ежеквартально, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, осуществляет публикацию реестра на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа www.gov.kz.
Приложение 1 к Правилам
ведения реестра семян
сельскохозяйственных растений
и сельскохозяйственных животных,
используемых для производства
органической продукции
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация о наличии семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, которые могут быть использованы для производства органической продукции
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 1-орг
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: ____квартал 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

2-тарау. Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы жануарлары туралы ақпарат
Р/с№
Өндірушінің атауы, өндірушінің байланыс деректері
(телефон нөмірі/электрондық поштасының мекенжайы)
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмері
Өндірушінің нақты орналасқан жері
Ауыл шаруашылығы жануарлары түрінің атауы
Жануардың жеке нөмірі
Ауыл шаруашылығы жануарларының мәртебесі
1
2
3
4
5
6
7
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық поштасының мекенжайы__________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________ ______________________________________
(қолы/электрондық цифрлық қолтаңбасы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған "Органикалық өнім
өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл
шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары
мен ауыл шаруашылығы
жануарларының болуы
туралы ақпарат"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс: нысан № 1-орг, кезеңділігі: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органдары) толтырады.
3. Нысанға орындаушы және басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне тоқсан сайын, есептік тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей ұсынады.

Глава 2. Информация о сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции
п/п
Наименование производителя, контактные данные производителя (номер телефона/ адрес электронной почты)
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер
Фактическое месторасположения производителя
Наименование вида сельскохозяйственных животных
Индивидуальный номер животного
Статус сельскохозяйственных животных
1
2
3
4
5
6
7
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________ _________________________________
(подпись/электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о наличии семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, которые могут быть использованы для производства органической продукции" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация о наличии семян
сельскохозяйственных растений
и сельскохозяйственных животных,
которые могут быть
использованы для производства
органической продукции"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Информация о наличии семян сельскохозяйственных растений
и сельскохозяйственных животных, которые могут быть использованы
для производства органической продукции"
(индекс: форма № 1-орг, периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация о наличии семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, которые могут быть использованы для производства органической продукции" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы (далее – местные исполнительные органы).
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.

5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-тараудың 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. 1-тараудың 2-бағанында ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымын өндірушінің атауы және байланыс деректері (телефон нөмірі, электрондық почта мекенжайы) көрсетіледі.
8. 1-тараудың 3-бағанында өндірушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 1-тараудың 4-бағанында ауыл шаруашылығы өсімдігінің атауы (латынша атауын қоса алғанда) көрсетіледі.
10. 1-тараудың 5-бағанында сорттың (гибридтің, желінің) атауы көрсетіледі.
11. 1-тараудың 6-бағанында өндірушіні аттестаттау туралы куәліктің нөмірі мен күні көрсетіледі.
12. 1-тараудың 7-бағанында қызмет түрі (Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11773 болып тіркелген) бекітілген Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларына сәйкес бірегей, элиталық және бірінші, екінші, үшінші репродукциядағы тұқымдарды өндіру және өткізу бойынша) көрсетіледі.
13. 1-тараудың 8-бағанында тұқымдардың репродукциясы көрсетіледі.
14. 1-тараудың 9-бағанында тұқымдардың сыныбы көрсетіледі.
15. 1-тараудың 10-бағанында тұқымдардың сорттық және себу сапасын растайтын құжат көрсетіледі (ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымының аттестаты).
16. 1-тараудың 11-бағанында өнімнің салмағы тоннамен көрсетіледі.
17. 1-тараудың 12-бағанында органикалық өнім өндіру процесінің сәйкестігін растау жөніндегі органның шешімінің негізінде өнімнің "Өтпелі кезең өнімі (P1 немесе P2)" деген, органикалық өнім өндіру процесінің сәйкестігін растау жөніндегі орган берген қолданыстағы органикалық өндіріс талаптарына сәйкестікті растайтын сертификат негізінде "органикалық өнім" деген мәртебесі көрсетіледі.
18. 1-тараудың 13-бағанында "Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5759 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік сынақ нәтижелері бойынша сорт рұқсат етілген аймақ, сортты қолдануға рұқсат етілген өңір көрсетіледі.

5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 главы 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 главы 1 указывается наименование производителя семян сельскохозяйственных растений, контактные данные (номер телефона, адрес электронной почты).
8. В графе 3 главы 1 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер производителя.
9. В графе 4 главы 1 указывается наименование сельскохозяйственного растения (включая латинское название сельскохозяйственного растения).
10. В графе 5 главы 1 указывается наименование сорта (гибрида, линии).
11. В графе 6 главы 1 указывается номер и дата свидетельства об аттестации производителя.
12. В графе 7 главы 1 указывается вид деятельности (по производству и реализации оригинальных, элитных семян и семян первой, второй, третьей репродукции в соответствии с Правилами аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11773)).
13. В графе 8 главы 1 указывается репродукция семян.
14. В графе 9 главы 1 указывается класс семян.
15. В графе 10 главы 1 указывается документ подтверждающий сортовые и посевные качества семян (аттестат на семена сельскохозяйственных растений).
16. В графе 11 главы 1 указывается масса продукции в тоннах.
17. В графе 12 главы 1 указывается статус продукции: "Продукция переходного периода (Р1 или Р2)" на основании решения органа по подтверждению соответствия, "органическая продукция" – на основании действующего сертификата соответствия требованиям органического производства, выданного органом по подтверждению соответствия процесса производства органической продукции.
18. В графе 13 главы 1 указывается зона допуска сорта, регион, в котором сорт рекомендован к использованию по результатам государственного сортоиспытания в соответствии с приложением 1 к Государственному реестру селекционных достижений, рекомендуемому к использованию в Республике Казахстан, утвержденному приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 "Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5759).

19. 2-тараудың 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
20. 2-тараудың 2-бағанында өндірушінің атауы және байланыс деректері (телефон нөмірі/электрондық почта мекенжайы) көрсетіледі.
21. 2-тараудың 3-бағанында өндірушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
22. 2-тараудың 4-бағанында өндірушінің нақты орналасқан жері көрсетіледі.
23. 2-тараудың 5-бағанында ауыл шаруашылығы жануарларының түрі көрсетіледі.
24. 2-тараудың 6-бағанында жануарларды сәйкестендіру үшін жануардың жеке нөмірі көрсетіледі.
25. 2-тараудың 7-бағанында органикалық өнім өндіру процесінің сәйкестігін растау жөніндегі органның шешімі негізінде ауыл шаруашылығы жануарларының "Өтпелі кезең жануарлары (P1 немесе P2)" деген, органикалық өнім өндіру процесінің сәйкестігін растау жөніндегі орган берген қолданыстағы органикалық өндіріс талаптарына сәйкестікті растайтын сертификат негізінде "органикалық жануарлар" деген мәртебесі көрсетіледі.
Органикалық өнім өндіру үшін
пайдаланылатын ауыл
шаруашылығы өсімдіктері
тұқымдары мен ауыл шаруашылығы
жануарларының тізілімін жүргізу
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылуы мүмкін ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімі
Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдарының тізілімі
Р/с№
Ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымын өндірушінің атауы, байланыс деректері (телефон нөмірі, электрондық поштасының мекенжайы)
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмері
Ауыл шаруашылығы өсімдігінің атауы (латынша атауын қоса алғанда)
Сорттың (гибридтің, желінің) атауы
Өндірушіні атестаттау туралы куәліктің нөмірі мен күні
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Қызмет түрі (бірегей, элиталық және бірінші, екінші үшінші репродукциядағы тұқымдарды өндіру және өткізу бойынша)
Репродукция
Сынып
Тұқымдардың сорттық және себу сапасын растайтын құжат
Өнімнің салмағы, тонна
Өнімнің мәртебесі
Сортты қолдануға рұқсат етілген аймақ
7
8
9
10
11
12
13
Органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімі
Р/с№
Өндірушінің атауы, өндірушінің байланыс деректері (телефон нөмірі/электрондық поштасының мекенжайы)
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмері
Өндірушінің нақты орналасқан жері
Ауыл шаруашылығы жануарлары түрінің атауы
Жануардың жеке нөмірі
Ауыл шаруашылығы жануарларының мәртебесі
1
2
3
4
5
6
7

19. В графе 1 главы 2 указывается порядковый номер.
20. В графе 2 главы 2 указывается наименование производителя, контактные данные производителя (номер телефона/ адрес электронной почты).
21. В графе 3 главы 2 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер производителя.
22. В графе 4 главы 2 указывается фактическое месторасположения производителя.
23. В графе 5 главы 2 указывается наименование вида сельскохозяйственных животных.
24. В графе 6 главы 2 указывается индивидуальный номер животного для идентификации животных.
25. В графе 7 главы 2 указывается статус сельскохозяйственных животных: "Животные переходного периода (Р1 или Р2)" на основании решения органа по подтверждению соответствия, "органические животные" –на основании действующего сертификата соответствия требованиям органического производства, выданного органом по подтверждению соответствия процесса производства органической продукции.
Приложение 2 к Правилам
ведения реестра семян
сельскохозяйственных растений
и сельскохозяйственных животных,
используемых для производства
органической продукции
Форма
Реестр семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции
Реестр семян сельскохозяйственных растений, используемых для производства органической продукции
п/п
Наименование производителя семян сельскохозяйственных растений, контактные данные (номер телефона, адрес электронной почты)
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер
Наименование сельскохозяйственного растения (включая латинское название сельскохозяйственного растения)
Наименование сорта (гибрида, линии)
Номер и дата свидетельства об аттестации производителя
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Вид деятельности (по производству и реализации оригинальных, элитных семян и семян первой, второй, третьей репродукции)
Репродукция
Класс
Документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян
Масса продукции,
тонн
Статус продукции
Зона допуска сорта
7
8
9
10
11
12
13
Реестр сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции
п/п
Наименование производителя, контактные данные производителя (номер телефона/ адрес электронной почты)
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер
Фактическое месторасположения производителя
Наименование вида сельскохозяйственных животных
Индивидуальный номер животного
Статус сельскохозяйственных животных
1
2
3
4
5
6
7