Көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін интернет-платформа операторлары мемлекеттік кірістер органдарына интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 7 қарашадағы № 680 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 7 қарашада № 37368 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (Салық кодексі) 14-бабының үшінші бөлігіне және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін интернет-платформа операторларының мемлекеттік кірістер органдарына интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамаcында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігі Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 7 қарашадағы
№ 680 бұйрығымен
бекітілген
Көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін интернет-платформа операторларының мемлекеттік кірістер органдарына интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері

Об утверждении Правил и сроков представления операторами интернет-платформ, у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу, в органы государственных доходов сведений о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 ноября 2025 года № 680. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 ноября 2025 года № 37368
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. пункта 1.
В соответствии с частью третьей статьи 14 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и согласно подпункту 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике"
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и сроки представления операторами интернет-платформ, у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу, в органы государственных доходов сведений о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 1 января 2026 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр финансов
Республики Казахстан
от 7 ноября 2025 года № 680
Правила и сроки представления операторами интернет-платформ, у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу, в органы государственных доходов сведений о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін интернет-платформа операторларының мемлекеттік кірістер органдарына интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 14-бабының үшінші бөлігіне сәйкес әзірленді және көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін интернет-платформа операторларының (бұдан әрі – Оператор) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – Комитет) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар, оның ішінде интернет-платформаны пайдалана отырып, қызметтер көрсететін немесе жұмыстарды орындайтын дара кәсіпкерлер мен жеке тұлғалардың (бұдан әрі –Төлеушілер) пайдасына кірістер сомасы, сондай-ақ Төлеушілер интернет-платформалар операторларынан алған кірістер сомасы туралы мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) ұсыну тәртібі мен мерзімін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) авторизация – жүйеде пайдаланушының есепке алу деректерін тексеру және оның белгіленген қауіпсіздік саясатына сәйкес ақпараттық ресурстарға қол жеткізу құқықтарын айқындау процесі;
2) интернет-платформаның операторы (бұдан әрі – Оператор) – интернет-платформада тіркелген орындаушылар мен тапсырыс берушілер арасында қызметтер көрсету және жұмыстарды орындау бойынша байланыстар орнату және мәмілелер жасасу үшін ақпараттық технологиялар мен жүйелерді қолдана отырып, техникалық, ұйымдастырушылық (оның ішінде жұмыстарды немесе қызметтерді көрсету үшін үшінші тұлғаларды тарта отырып көрсетілетін қызметтерді), ақпараттық және өзге де мүмкіндіктерді ұсыну жөніндегі қызметтерді интернет-платформаны пайдалана отырып көрсететін дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
3) негізгі каталог – SFTP сервері жағында орнатылған, хаттама бойынша қорғалған файлдарды (SFTP) беруге қосу кезінде пайдаланушының кіру шекараларын айқындайтын базалық директория. Негізгі каталог файлдық жүйеге кіру нүктесі ретінде қызмет етеді және оқшаулау мен ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында сервердің өзге бөлімдеріне қол жетімділікті болдырмай, пайдаланушының тек аталған директория мен оның кірістірілген құрылымдары шегінде жұмыс істеу мүмкіндігі мен көруін шектейді;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления операторами интернет-платформ, у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу, в органы государственных доходов сведений о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы (далее – Правила) разработаны в соответствии с частью третьей статьи 14 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок и сроки представления операторами интернет-платформ (далее – Операторы), у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу, в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) сведений о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы по форме согласно приложению к настоящим Правилам (далее – Сведения), в том числе о суммах доходов в пользу индивидуальных предпринимателей и физических лиц, оказывающих услуги или выполняющих работы (далее – плательщики) с использованием интернет-платформы, а также суммы доходов, полученных плательщиками от операторов интернет-платформ.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) авторизация – процесс проверки учетных данных пользователя в системе и определения его прав доступа к информационным ресурсам в соответствии с установленными политиками безопасности;
2) оператор интернет-платформы (далее – Оператор) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, оказывающие с использованием интернет-платформы услуги по предоставлению технических, организационных (в том числе услуг с привлечением третьих лиц для оказания работ или услуг), информационных и иных возможностей с применением информационных технологий и систем для установления контактов и заключения сделок по оказанию услуг и выполнению работ между исполнителями и заказчиками, зарегистрированными на интернет-платформе;
3) корневой каталог – установленная на стороне сервера SFTP базовая директория, определяющая границы доступа пользователя при подключении по протоколу защищенной передачи файлов (SFTP). Корневой каталог служит точкой входа в файловую систему и ограничивает видимость и возможность работы пользователя только в пределах данной директории и ее вложенных структур, исключая доступ к иным разделам сервера в целях обеспечения изоляции и информационной безопасности;

4) орындаушы – интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, жария шшарт негізінде тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын жеке тұлға, дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
5) санкцияланбаған (авторизациясыз) қол жетімділік – белгіленген тәртіппен берілген құқықтар мен өкілеттіктерсіз, сондай-ақ уәкілетті адамдардың немесе органдардың келісімінсіз жүзеге асырылатын, белгіленген қауіпсіздік саясатына және ақпараттық ресурстарға қол жеткізу тәртібіне қайшы келетін қол жетімділік;
6) тапсырыс беруші – интернет-платформада тіркелген және онда қызмет көрсетуге немесе жұмыстарды орындауға тапсырысты орналастыратын жеке немесе заңды тұлға;
7) Secure File Transfer Protocol (бұдан әрі – SFTP) – сервердегі файлдарды қауіпсіз жүктеуге, жүктеп алуға және басқаруға арналған қорғалған деректерді беру хаттамасы.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Операторлардың мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдері
3. Оператор ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей Комитеттің SFTP серверінде файлдарды қауіпсіз жүктеуге, түсіруге және басқаруға арналған қорғалған деректерді беру хаттамасы арқылы Комитетке Мәліметтерді ұсынады.
4. Комитеттің SFTP серверіне қол жеткізуі үшін Операторға авторланған кіруге логин мен пароль беріледі. Мәліметтер алмасу үшін Комитеттің SFTP серверін санкцияланбаған (авторизациясыз) пайдалануға тыйым салынады.
5. Оператор дәлсіздіктерді және (немесе) қателерді анықтаған жағдайда, Оператор нақтыланған Мәліметтерді дәлсіздіктер немесе қателер анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Комитетке ұсынуды қамтамасыз етеді.
6. Оператордың авторизациясы санкцияланбаған қолжетімділікті болдырмау, корпоративтік ақпараттарды қорғау және орталықтандырылған бақылауды қамтамасыз ету үшін талап етіледі.
7. Комитеттің SFTP-серверіне қол жеткізу үшін Оператор қажетті құқықтарды және негізгі каталогтан бөлімге толық жолды міндетті түрде көрсете отырып, Комитетке қағаз жеткізгіште не электрондық құжат нысанында еркін нысанда ресми хат (өтінім) береді. Негізгі каталогтан бөлімге толық жол болмаған кезде хат (өтінім) қабылданбайды және мұндай бас тарту оператордың мәліметтерді ұсынбауы үшін негіз болып табылмайды.
8. Комитет Оператордың өтінімін қарағаннан кейін Комитеттің SFTP-серверіне қол жеткізу үшін Операторға есепке алу жазбасын (логин мен пароль) ұсынылады.
9. Мәліметтерді ұсыну мақсатында құрылған қол жетімділік үшін есептік жазбаны (логин мен парольді) Комитеттің және Оператордың үшінші тұлғаларға жария етуіне тыйым салынады.

4) исполнитель – физическое лицо, индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, зарегистрированные на интернет-платформе, оказывающие заказчикам услуги или выполняющие работы с использованием интернет-платформы на основании публичного договора;
5) несанкционированный (неавторизованный) доступ – доступ, осуществляемый без предоставленных в установленном порядке прав и полномочий, а также без согласия уполномоченных лиц или органов, идущий вразрез с установленными политиками безопасности и порядком доступа к информационным ресурсам;
6) заказчик – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное на интернет-платформе и размещающее на ней заказ на оказание услуг или выполнение работ;
7) Secure File Transfer Protocol (далее – SFTP) – протокол защищенной передачи данных, предназначенный для безопасной загрузки, выгрузки и управления файлами на сервере.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок и сроки представления Операторами сведений
3. Оператор ежемесячно не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в Комитет Сведения посредством протокола защищенной передачи данных, предназначенный для безопасной загрузки, выгрузки и управления файлами на SFTP-сервере Комитета.
4. Оператору для доступа в SFTP-сервер Комитета предоставляется логин и пароль для авторизированного входа. Несанкционированное (неавторизованное) использование SFTP-сервера Комитета для обмена Сведениями запрещено.
5. В случае выявления Оператором неточностей и (или) ошибок, Оператор обеспечивает предоставление в Комитет уточненных Сведений в течение 3 (трех) рабочих дней с даты выявления неточностей и (или) ошибок.
6. Авторизация Оператора требуется для предотвращения несанкционированного доступа, защиты корпоративной информации и обеспечения централизованного контроля.
7. Для получения доступа к SFTP-серверу Комитета Оператор подает официальное письмо (заявку) на бумажном носителе либо в форме электронного документа в произвольной форме в Комитет с обязательным указанием необходимых прав и полного пути к разделу с корневого каталога. При отсутствии полного пути к разделу с корневого каталога письмо (заявка) отклоняется и такой отказ не является основанием для непредставления Сведений Оператором.
8. После рассмотрения заявки Оператора Комитетом, представляется Оператору учетная запись (логин и пароль) для доступа в SFTP-сервер Комитета.
9. Комитету и Оператору запрещаются разглашать третьим лицам учетную запись (логин и пароль) для доступа, созданной в целях представления Сведений.

10. Комитеттің SFTP-серверіне қол жетімділікті алғаннан кейін Оператор құпиялылықты сақтауға, дербес деректерді қорғауға және осы Қағидаларды орындау шеңберінде алынған немесе қалыптастырылған мәліметтердің санкциясыз таралуына жол бермеуге жауапты болады.
11. Оператор осы Қағидалардың талаптарына сәйкес мәліметтердің толықтығын, дұрыстығын және уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етеді.
Көрсетілген қызметтер,
орындалған жұмыстар үшін ақы
төлеу интернет-платформа
арқылы жүргізілмейтін
интернет-платформа
операторлары мемлекеттік
кірістер органдарына
интернет-платформада
тіркелген, интернет-
платформаны пайдалана
отырып, тапсырыс берушілерге
қызметтер көрсететін немесе
тапсырыс берушілерге
жұмыстарды орындайтын
тұлғалар туралы
мәліметтерді ұсыну
қағидаларына және мерзімдеріне
қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан өтеусіз негізде интернет-ресурста орналастырылған:
Әкімшілік деректердің атауы: "Интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтер".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): АМҚ-3.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20__ жылдың ______ айы.
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін интернет-платформа операторлары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей.
бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электронды түрде.
"Көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін, интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Интернет-платформа операторы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________ (атауы/тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі ________________
Интернет-платформаның атауы _____________________
Салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі
Жыл, ай,
Жалпы кіріс
оның ішінде
Қолма-қол ақшасыз және қолма-қол ақшамен алынған кіріс
интернет-платформа арқылы алынған өзге де кірістер
1
2
3
4
5
6
____________________________________________________________________
(нысанды жасауға жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе))
____________________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
Берілген күні
20___жылғы "____" ___________
Ескертпе: "Көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу
интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін, интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтер" салық міндеттемелерін орындау саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
"Көрсетілген қызметтер,
орындалған жұмыстар үшін
ақы төлеу интернет-платформа
арқылы жүргізілмейтін,
интернет-платформада
тіркелген, интернет-
платформаны пайдалана
отырып, тапсырыс берушілерге
қызметтер көрсететін немесе
тапсырыс берушілерге
жұмыстарды орындайтын
тұлғалар туралы мәліметтер"
әкімшілік дереккөздердің
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде ұсыну нысанға
қосымша
"Көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін, интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме (АМҚ-3, ай сайын)

10. После получения доступа к SFTP-серверу Комитета Операторы являются ответственными за соблюдение конфиденциальности, защиту персональных данных и недопущение несанкционированного распространения сведений, полученных или сформированных в рамках исполнения настоящих Правил.
11. Оператор обеспечивает полноту, достоверность и своевременность представления Сведений в соответствии с требованиями настоящих Правил.
Приложение
к Правилам и срокам
представления операторами
интернет-платформ, у которых
оплата за оказанные услуги,
выполненные работы не производится
через интернет-платформу,
в органы государственных
доходов сведений о лицах,
зарегистрированных
на интернет-платформе,
оказывающих заказчикам услуги
или выполняющих заказчикам
работы с использованием
интернет-платформы
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СМП-3.
Периодичность: ежемесячно.
Отчетный период: за _______ месяц 20___ годa.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: операторы интернет-платформ, у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным.
бизнес-идентификационный номер /
индивидуальный идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведений о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы, у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу"
Сведения об операторе интернет-платформы
____________________________________________________________________
(наименование/фамилия, имя и отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
_______________________________________________________________
Наименование интернет-платформы ________________________________
Индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика
Год, месяц
Общий доход
в том числе
доход, полученный безналичным и (или) наличным платежами
иные доходы, полученные посредством интернет- платформы
1
2
3
4
5
6
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
лица, ответственного за составление формы)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
руководителя)
Дата представления
"____" ___________20___год
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области исполнения налоговых обязательств "Сведений о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы, у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу", приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, представления
административных данных
административными источниками
на безвозмездной основе
"Сведений о лицах,
зарегистрированных
на интернет-платформе,
оказывающих заказчикам услуги
или выполняющих заказчикам
работы с использованием
интернет-платформы, у которых
оплата за оказанные услуги,
выполненные работы
не производится через
интернет-платформу"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Сведений о лицах, зарегистрированных
на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих
заказчикам работы с использованием интернет-платформы, у которых оплата
за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу"
(далее – форма) (СМП-3, ежемесячно)

1. Нысанның 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанда салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанда жылы және айы көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында салық төлеушінің жалпы кірісі (теңге) көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында қолма-қол ақшасыз және қолма-қол төлемдермен (теңге) алынған салық төлеушінің кіріс сомасы (интернет-платформаны пайдалана отырып, төлеушінің қызметі немесе жұмысы құны) көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында салық төлеуші өзге тәсілмен алған сомасы (теңге) көрсетіледі.

1. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
2. В графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика.
3. В графе 3 формы указывается год и месяц.
4. В графе 4 формы указывается общий доход налогоплательщика (тенге).
5. В графе 5 формы указывается сумма дохода плательщика, полученная безналичным и (или) наличным платежами, тенге (стоимость услуги или работы плательщика с использованием интернет-платформы).
6. В графе 6 формы указывается сумма дохода, полученная налогоплательщиком иным способом (тенге).