"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2025 жылғы 3 қазандағы № 11-1-4/584 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 749 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 7 қыркүйекте № 37078 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14531 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларында:
13-тармақта:
6) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"теңіз, өзен кемелері, әуе көлігі экипаждарының мүшелері, "Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына ерекше мәртебе беру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 5 шілдедегі № 648 Жарлығына сәйкес ерекше мәртебе берілген жоғары оқу орындарының профессорлық-оқытушылар құрамы, сондай-ақ "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 268 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32800 болып тіркелген) белгіленген тәртіпте расталған құжаттары бар жоғары оқу орындарында басшылар лауазымдарында жұмыс істейтін, жоғары білімі бар және экономика саласында кадрларды даярлауды жүзеге асыратын оқытушылар үшін:";

О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100 "Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия"
Совместный приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 октября 2025 года № 11-1-4/584 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 749. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2025 года № 37078
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего совместного приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100 "Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14531) следующие изменения:
в Правилах оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия, утвержденных указанным совместным приказом:
в пункте 13:
абзац третий подпункта 6) изложить в следующей редакции:
"для членов экипажей морских, речных судов, воздушного транспорта, профессорско-преподавательского состава высших учебных заведений, которым в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года № 648 "О присвоении особого статуса организациям высшего и (или) послевузовского образования" присвоен особый статус, а также для преподавателей с высшим образованием, осуществляющим подготовку кадров для отраслей экономики, работающих в высших учебных заведениях на должностях руководителей с документами, подтвержденными в порядке, установленном приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 268 "Об утверждении Правил признания документов о высшем и послевузовском образовании" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32800):";

15-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы Заң) 22-бабының 7) және 10) тармақшаларына сәйкес шетелдікке Қазақстан Республикасына кіруіне бас тарту негіздерінің болуы;";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасының Салық кодексіне (бұдан әрі – Салық кодексі) сәйкес шақыруға құжаттарды ресімдеу және визаны беру үшін, соның ішінде оның қолдану мерзімін ұзартуға және қалпына келтіруге консулдық алым немесе мемлекеттік баж алынады.
Салық кодексінде көзделген жағдайларда шақыру құжаттарын және виза ресімдеу үшін консулдық алым және мемлекеттік баж алынбайды.";
26-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Визасыз келу тәртібі туралы Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттар бар елдерден, "Көшіп келушілердің Қазақстан Республикасына келуінің және онда болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің қағидаларын және Көші-қон бақылауын жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан заңсыз өтетін, Қазақстан Республикасының аумағында заңсыз болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына келуге тыйым салынған адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 148 қаулысымен бекітілген, Көшіп келушілердің Қазақстан Республикасына келуінің және онда болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің қағидаларының 17-тармағында көрсетілген мемлекеттерден (14 күнге дейінгі мерзімге визасыз режимі бар елдерді қоспағанда) Қазақстан Республикасына келген және ішкі істер органдарына Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға арналған рұқсат алу үшін жүгінген азаматтарға "В8" және "В9" санатындағы виза өтінішхатты қарау үшін қажетті кезеңге, бірақ күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен асырмай беріледі. Виза соңғы берілген күннен бастап қатарынан күнтізбелік он екі айда бір рет беріледі.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы Заңның 23-бабымен белгіленген жағдайларда виза алушыға Қазақстан Республикасы аумағынан кетуге арналған виза беруден бас тартылады.";
көрсетілген қағидаларға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20.
В12-1 Neo Nomad Visa
қашықтықтан жұмыс істейтін және шетелдік көздерден тұрақты табысы бар тұлғалар
көп мәртелік
1 жылға дейін
виза қолданылуының барлық кезеңіне
Визаны ҚР шет елдердегі мекемелері шақырудың негізінде келесі құжаттар бар болғанда береді:

подпункт 2) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"2) наличие оснований для отказа иностранцу во въезде в Республику Казахстан в соответствии с подпунктами 7) и 10) статьи 22 Закона Республики Казахстан "О правовом положении иностранцев" (далее – Закон о правовом положении иностранцев);";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. За оформление документов о приглашении и выдачу визы, в том числе за восстановление и продление срока ее действия, взимается консульский сбор или государственная пошлина в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс), если иное не установлено международными договорами, участницей которых является Республика Казахстан.
Консульский сбор или государственная пошлина за оформление документов о приглашении и оформление визы не взимается в случаях, предусмотренных Налоговым кодексом.";
часть третью пункта 26 изложить в следующей редакции:
"Лицам, находящимся в Республике Казахстан из стран, с которыми имеются международные договоры о безвизовом порядке въезда, ратифицированные Республикой Казахстан, гражданам государств, предусмотренных в пункте 17 Правил въезда и пребывания иммигрантов в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 148 "Об утверждении Правил въезда и пребывания иммигрантов в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан и Правил осуществления миграционного контроля, а также учета иностранцев и лиц без гражданства, незаконно пересекающих Государственную границу Республики Казахстан, незаконно пребывающих на территории Республики Казахстан, а также лиц, которым запрещен въезд на территорию Республики Казахстан" (за исключением стран, которые имеют безвизовый режим сроком до 14 дней), и обратившимся в органы внутренних дел для получения разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан, выдается виза категории "В8" и "В9" на период, необходимый для рассмотрения ходатайства, но не более, чем на 90 (девяносто) календарных дней. Виза выдается один раз за двенадцать последовательных календарных месяцев со дня последней подачи заявления.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. В случаях, установленных статьей 23 Закона о правовом положении иностранцев, получателю визы отказывается в выдаче визы для выезда с территории Республики Казахстан.";
в приложении 1 к указанным правилам:
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20.
В12-1 NeoNomad
Visa
лица, работающие удаленно и имеющие постоянный доход из иностранных источников.
многократная
до 1 года
на весь период действия визы
Виза выдается загранучреждениями РК на основании приглашения при наличии:

1) 3000 АҚШ долларынан асатын тұрақты айлық кірісті растайтын өткен 6 айдағы банктік үзінді көшірме;
2) азаматтығына тиесілі мемлекетінің құзыретті органы берген салық декларациясы;
3) соттылықтың жоқтығын растайтын тұрақты тұру мемлекетінің немесе азаматтығына тиісті мемлекеттің уәкілетті органының берген құжаты;
4) сұралған виза мерзімін қамтитын медициналық сақтандыру.
";
реттік нөмірі 27-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
27.
В19
жазасын өтеген немесе жазадан босатылған адамдар, сонымен қатар пробациондық бақылау мерзімі өткен, жазаны орындау мерзімі ұзартылған адамдар.
бір мәртелік
15 күнтізбелік күнге дейін
виза қолданылуының барлық кезеңіне
Визаны ҚР ІІМ, ҚР ІІМ Қылмыстық атқару жүйесі комитетінің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің (мерзімінен бұрын шартты босату) хабарламасы негізінде береді.
";
көрсетілген қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде:
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін мемлекеттік баж өндіріп алынады, ол Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 666-бабы 3) тармақшасына сәйкес әрбір шақырылушы үшін мемлекеттік баж төлеу күніне белгіленген 0,5 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және ақшасыз нысанда жүргізіледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы іске асырылады.
Мемлекеттік бажды төлеуден Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруларды келісу туралы өтінішхат беруші қабылдаушы адамдар:
1) Қазақстан Республикасына баратын шетелдік ресми делегациялардың мүшелері және оларға еріп жүретін адамдар;
2) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппаратының, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына баратын шетелдіктер;

1) банковской выписки за прошедшие 6 месяцев, подтверждающую стабильный ежемесячный доход свыше 3000 долларов США;
2) налоговой декларации, выданной компетентным органом страны гражданской принадлежности;
3) документа, подтверждающего отсутствие судимости, выданной уполномоченным органом страны гражданства или постоянного места жительства;
4) медицинской страховки, покрывающий запрашиваемый срок действия визы.
";
строку, порядковый номер 27, изложить в следующей редакции:
"
27.
В19
лица, отбывшие наказание или освобожденные от наказания, а также лица, у которых истек срок пробационного контроля, отсрочки исполнения наказания.
однократная
до 15 календарных дней
на весь период действия визы
Виза выдается МВД РК на основании сообщения Комитета уголовно-исполнительной системы МВД РК или его территориальных органов (для условно-досрочно освобожденных).
";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" согласно приложению 5 к указанным правилам:
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с подпунктом 3) статьи 666 Налогового кодекса Республики Казахстан составляет 0,5 месячного расчетного показателя за каждого приглашаемого, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи заявления на получение государственной услуги через Государственную корпорацию оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
От уплаты государственной пошлины освобождаются принимающие лица, ходатайствующие о согласовании приглашений по выдаче виз Республики Казахстан:
1) члены иностранных официальных делегаций и сопровождающие их лица, прибывающие в Республику Казахстан;
2) прибывающие в Республику Казахстан по приглашению Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан, государственных органов, акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;

3) Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен келісілген, гуманитарлық көмекпен Қазақстан Республикасына баратын шетелдіктер;
4) шетелдік инвесторлар;
5) этникалық қазақтар;
6) өзара түсіністік қағидаты негізінде 16 жасқа дейінгі балалар босатылады.
";
көрсетілген қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде:
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 666-бабына сәйкес мемлекеттік баж өндіріп алынады, ол:
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасының аумағында визаны бергені, қалпына келтіргені немесе ұзартқаны үшін:
1) Қазақстан Республикасынан шығу құқығына – 0,5 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына – 7 АЕК;
3) көп мәрте Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету – 30 АЕК-ті құрайды.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және ақшасыз нысанда жүргізіледі.
Мемлекеттік бажды төлеуден:
1) Қазақстан Республикасына баратын шетелдік ресми делегациялардың мүшелері және оларға еріп жүретін адамдар;
2) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппаратының, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына баратын шетелдіктер;
3) Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен келісілген, гуманитарлық көмекпен Қазақстан Республикасына баратын шетелдіктер;
4) этникалық қазақтар;
5) өзара түсіністік қағидаты негізінде 16 жасқа дейінгі балалар;
6) шетелде тұрақты тұратын және Қазақстан Республикасына жақын туыстарының жерлеуіне баратын, бұрын Қазақстан Республикасының азаматтығында болған адамдар;
7) шетелдік инвесторлар босатылады.
Мемлекеттік баж көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері жіберген қателері бар бастапқы визалардың орнына қайтадан визалар бергені үшін алынбайды.
";
көрсетілген қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес Визалық сауалнамада:
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3) иностранцы, направляющиеся в Республику Казахстан с гуманитарной помощью, согласованной с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан;
4) иностранные инвесторы;
5) этнические казахи;
6) дети до 16 лет на основе принципа взаимности.
";
в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан" согласно приложению 8 к указанным правилам:
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии со статьей 666 Налогового кодекса Республики Казахстан составляет:
за выдачу, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства визы на право:
1) выезда из Республики Казахстан – 0,5 месячного расчетного показателя (далее – МРП);
2) въезда в Республику Казахстан и выезда из Республики Казахстан – 7 МРП;
3) многократного въезда в Республику Казахстан и выезда из Республики Казахстан – 30 МРП.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
От уплаты государственной пошлины освобождаются:
1) члены иностранных официальных делегаций и сопровождающие их лица, прибывающие в Республику Казахстан;
2) прибывающие в Республику Казахстан по приглашению Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан, государственных органов, акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;
3) иностранцы, направляющиеся в Республику Казахстан с гуманитарной помощью, согласованной с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан;
4) этнические казахи;
5) дети до 16 лет на основе принципа взаимности;
6) бывшие граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие за границей и направляющимся в Республику Казахстан на похороны близких родственников;
7) иностранные инвесторы.
Государственная пошлина также не взымается за выдачу повторных виз взамен первичных виз, содержащих ошибки, допущенные должностными сотрудниками услугодателя.
";
в Визовой анкете согласно приложении 9 к указанным правилам:
пункт 27 изложить в следующей редакции:

"27. Сізбен бірге жүрген балалардың аты-жөнін көрсетіңіз (балалар паспортыңызға енгізілген жағдайда ғана толтырылады) / Indicate the full name of the children who are traveling with you (this line is field in if children are included in your passport):
Тегі, аты /
Surname, First names
Туған жері мен күні/
Date and plaсe of birth
Азаматтығы/
Nationality
Мен жоғарыда көрсетілген мәліметтердің толық және дұрыс екенін растаймын. Жалған мәліметтер беріліп қойған визаны жоюға немесе оны беруден бас тартуға себеп болуы мүмкін екендігі маған мәлім. Мен визаның қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін Қазақстан Республикасының аумағынан шығуға міндеттімін.
Мен Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 678-бабына сәйкес төленген консулдық алымдар сомасының қайтарылмайтыны; берілген виза Қазақстанға кіруге толық кепілдік бермейтіні туралы хабардармын.
I undertake that the above-mentioned personal data are full and correct. I am aware, that wrong data can cause refuse and ca celing of already issued visa. I am obliged to leave the territory of the Republic of Kazakhstan before visa expiration.
I am told, that in accordance with the article 678 of the Tax Code of the Republic of Kazakhstan the sum of money paid as consular fee is not subject for return; the issued visa does not fully guarantee entry into Kazakhstan.
Күні және жері / Date and place
___________________________
Қолы / Signature ___________
Қызметтік белгілер үшін
For official use only
".
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің Бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының тоғызыншы, оныншы, жиырма екінші, жиырма бесінші, отыз бірінші және отыз үшінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
__________Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
__________Е. Кошербаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі

"27. Укажите Ф.И.О. детей, которые следуют с Вами (заполняется, если дети включены в Ваш паспорт) / Indicate the full name of the children who are traveling with you (this line is field in if children are included in your passport):
Ф.И.О./
Surname, First names
Дата и месторождения/
Date and place of birth
Гражданство/
Nationality
Я удостоверяю, что приведенные мною сведения в анкете являются достоверными. Информирован, что недостоверные сведения могут послужить аннулированием полученной визы или основанием для отказа в выдаче визы. Я обязуюсь выехать из Республики Казахстан до завершения срока действия визы.
Я информирован, что согласно статье 678 Налогового Кодекса Республики Казахстан, оплаченные суммы консульских сборов не возвращаются; полученная виза не дает полной гарантии на въезд в Республику Казахстан.
I undertake that the above-mentioned personal data are full and correct. I am aware, that wrong data can cause refuse and canceling of already issued visa. I am obliged to leave the territory of the Republic of Kazakhstan before visa expiration.
I am told, that in accordance with the article 678 of the Tax Code of the Republic of Kazakhstan the sum of money paid as consular fee is not subject for return; the issued visa does not fully guarantee entry into Kazakhstan
Дата и место / Date and place:
_________________________
Подпись / Signature ________
Для служебных отметок
For official use only
".
2. Департаменту консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений о выполнении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан и Первого заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев девятого, десятого, двадцать второго, двадцать пятого, тридцать первого и тридцать третьего пункта 1 настоящего совместного приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2026 года.
Министр внутренних
дел Республики Казахстан
__________Е. Саденов
Министр иностранных
дел Республики Казахстан
__________Е. Кошербаев
"Согласован"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"Согласован"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"Согласован"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"Согласован"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан