Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 750 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 7 қазанда № 37076 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң мен нормашығармашылықты үйлестіру департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 750 Бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Алып қойылған, ерiктi түрде тапсырылған, тауып алынған қаруды, оқ-дәрiлердi, жарылғыш материалдарды ішкi iстер органдарында қабылдау, есепке алу, сақтау және олардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 150 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10565 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 309) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қару, оқ-дәрілер және жарылғыш материалдарды ішкі істер органдарында қабылдау, есепке алу, сақтау және олардың сақталуын қамтамсыз ету қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 750. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2025 года № 37076
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической и нормотворческой координации Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 750
Перечень
некоторых приказов Министра внутренних дел
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 150 "Об утверждении Правил приема, учета, хранения и обеспечения сохранности в органах внутренних дел изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10565) внести следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 309) пункта 15 Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах приема, учета, хранения и обеспечения сохранности в органах внутренних дел изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"52. Қару-жарақ заттарын ІІО-дан АТҚЖ қоймасына дейін тасымалдауды барлық жүру жолдарында қару-жарақ заттарын тапсырушы ІІО-ның бастығы тағайындаған қарулы күзеттің ілесіп жүруімен мамандандырылған автокөлікте ІІО-ның қызметкерлері жүргізеді.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Қаруды және оқ-дәрілерді ПД ТҚеБ(б)-ға тапсыру үшін қару мен оқ-дәрілерді тапсырушы ІІО-ның бастығы қол қойған хаты жолданады.";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Қару мен оқ-дәрілерді тапсырушы ІІО-ның бастығы оң жауап алғаннан кейін АТҚЖ қоймасына тапсыруға жауапты адамды тағайындайды.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Одан әрі пайдалануға жарамсыз қызметтік қару мен оның патрондарын одан әрі жою үшін заңды тұлғалардан қару мен оқ-дәрілерді қабылдау аумақтығы бойынша АҚҚА бөлімшелеріне хабарлағаннан кейін (К)ПД бастығының немесе оның орынбасарының рұқсатымен осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларды беру туралы жазбаша қолдаухат бойынша жүзеге асырылады.";
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"63. Одан әрі пайдалануға жарамды қызметтік қару мен оның патрондарын уақытша сақтау үшін заңды тұлғалардан қабылдау аумақтығы бойынша АҚҚА бөлімшелеріне хабарлағаннан кейін (К)ПД бастығының немесе оның орынбасарының рұқсатымен осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша олардың жазбаша қолдаухаты бойынша жүзеге асырылады. Қолдаухатта егер қарудың иесі қолдаухатта көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін дәлелсіз себептермен (науқастығына, ұзақ іссапар) ІІО-ға қаруды қайтару туралы өтініш жасамаған жағдайда тапсырылған қару өтеусіз мемлекеттің меншігіне өтеді.";
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"74. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әскери және арнайы жабдықтау базасы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Әскери және арнайы жабдықтау базасы) қоймасына, (К)ПД АТҚЖ мүлкі қоймасына қабылданған барлық қару-жарақ заттарына осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаруды, оқ-дәрілерді қабылдау актісі екі данада жасалады, оның әрбір парағына комиссия мүшелері, қойма меңгерушісі мен тапсырушы қызметкер қолдарын қояды.
Актінің бірінші данасы қару-жарақ қызметінде қалады және қару мен оқ-дәрілерді қоймаға кіріске алу үшін негіз болып табылады, екінші данасы тапсырушыда қалады және қаруды АТҚ қоймасына жайғастыру туралы БДБ-ге түзету енгізу үшін негіз болып табылады.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. (К)ПД-нің Қару-жарақ қызметі қабылданған, сақтауда тұрған және кәдеге жаратылған қару-жарақ заттары туралы Қазақстан Республикасы ІІМ-нің Тыл департаментіне ай сайын есеп жолдайды.";
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"78. Әскери және арнайы жабдықтау базасының, (К)ПД АТҚЖ қоймаларына тапсыруға жататын қару, оқ-дәрілер тасымалдаған кезде олардың сақталуына кепілдік беретін арнайы ыдысқа орап салынады.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Қару-жарақ заттарын ІІО-дан Әскери және арнайы жабдықтау базасының қоймасына дейін кәдеге жарату үшін тасымалдауды (К)ПД ТҚЕБ, ТҚб бөлімшелерінің қызметкерлері арнайы автокөліктегі қарулы күзеттің және патрульдік автокөліктегі патрульдік полициясы экипажының ілесіп жүруімен жүзеге асырады.";
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"89. (К)ҚАПО-да қару-жарақ заттарын сақтау, қаруды, оқ-дәрілерді сақтауға арналған бөлмелердегі АҚҚАБ қызметкерінің жеке мөрімен мөріленетін арнайы мақсаттағы металл шкафта жүзеге асырылады.";
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"94. (К)ҚАПО-да металл шкафтарда орналасқан қару-жарақ құралдарын сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі міндеттер оларды АТҚЖ қоймасына жоюға немесе уақытша сақтауға, қару-жарақ саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкенге комиссиялық сату үшін тапсырғанға дейін не иесіне қайтарылғанға дейін, осы қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаты болған кезде АҚҚАБ қызметкерлеріне жүктеледі.";
98-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"52. Транспортировка предметов вооружения от ОВД до склада АТВ производится сотрудниками ОВД назначенными начальником ОВД, сдающего предметы вооружения на специализированном автотранспорте в сопровождении вооруженной охраны на всем пути следования.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Для сдачи оружия и боеприпасов в УТО (ОТО) ДП направляется письмо подписанное начальником ОВД, сдающего оружие и боеприпасы.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. После получения положительного ответа начальником ОВД, сдающего оружие и боеприпасы назначается ответственный за сдачу на склад АТВ.";
в пункт 62 вносится изменение на казахском языке, текст на русском не меняется;
в пункт 63 вносится изменение на казахском языке, текст на русском не меняется;
пункт 74 изложить в следующей редакции:
"74. На все принятые на склад имущества АТВ ОВД предметы вооружения составляется приемный акт на принятое на склад республиканского государственного учреждения "База военного и специального снабжения Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – "База военного и специального снабжения), АТВ ДП (Т), оружие, боеприпасы в двух экземплярах, по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам, который подписывается полистно членами комиссии, заведующим складом и сдающим сотрудником.
Первый экземпляр акта остается в службе вооружения и является основанием для приходования оружия и боеприпасов на склад, второй экземпляр остается у сдатчика и служит основанием для введения корректировки в ИБД о помещении оружия на склад АТВ.";
в пункт 77 вносится изменение на казахском языке, текст на русском не меняется;
пункт 78 изложить в следующей редакции:
"78. Оружие, боеприпасы подлежащие сдаче на склады Базы военного и специального снабжения, АТВ ДП(Т) упаковываются в специальную укупорку, гарантирующую их сохранность при перевозке.";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. Транспортировка предметов вооружения от ОВД до склада Базы военного и специального снабжения для утилизации осуществляется сотрудниками подразделений УТО, ОТО ДП(Т) на специализированном автотранспорте в сопровождении вооруженной охраны и экипажа патрульной полиции на патрульной машине.";
пункт 89 изложить в следующей редакции:
"89. Хранение предметов вооружения в ГОРОП(Т) осуществляется в комнатах, предназначенных для хранения оружия, боеприпасов в специально предназначенный металлический шкаф, опечатывающийся личной печатью сотрудника КОГСО.";
пункт 94 изложить в следующей редакции:
"94. Обязанности по обеспечению сохранности предметов вооружения находящихся в металлическом шкафе в ГОРОП(Т) до сдачи их на склад АТВ на уничтожение или на временное хранение, в специализированный магазин по торговле оружием, для комиссионной продажи, либо возврата владельцу, при наличии разрешения на хранение, хранение и ношение данного оружия возлагаются на сотрудников КОГСО.";
пункт 98 изложить в следующей редакции:

"98. Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруларды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды ІІО-да, АТҚЖ қоймаларына қабылдау, сақтау, есепке алу тәртібін тексереді:
1) (К)ҚАПО-ның бастықтары өз бөлімшелерінде – айына кемінде бір рет;
2) Қазақстан Республикасы (К)ПД тұрақты жұмыс істейтін комиссияның мүшелері – тоқсанына кемінде бір емес, сондай-ақ қарудың, оқ-дәрілердің жетпей қалуына, артық шығуына, ұрлануына байланысты төтенше оқиғалар фактілері бойынша;
3) Қазақстан Республикасы ІІМ қызметкерлері – (К)ПД-нің кешенді, инспекторлық, бақылау тексерістері кезінде, сондай-ақ қарудың және оқ-дәрілердің жетпей қалуына, артық шығуына, ұрлануына байланысты төтенше оқиғалар фактілері бойынша жүргізеді;
4) Қазақстан Республикасы ІІМ, (К)ПД жоспарларына сәйкес жылына бір рет алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған қаруларды, оқ-дәрілерді, жарылғыш материалдарды есепке алу, қабылдау және тапсыру есебінің дұрыстығына құжаттамалық ревизия жүргізіледі, сондай-ақ ішкі істер органдарында, заттай дәлелдемелер сақталатын камераларда, АТҚЖ қоймаларында барлық сақталып тұрған қару мен оқ-дәрілерге түгендеу жүргізіледі.";
99-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"99. Қару-жарақ заттарының сақталуын тексеру кезінде:
(К)ҚАПО-да – АҚҚАБ қызметкерінің тапсырылған атыс қаруының және оқ-дәрілердің, жарылғыш материалдардың түбіртектерін ресімдеу тәртібі, ІІО жедел кезекшісінің қабылданған заттары туралы басшылыққа уақтылы баяндауы, (К)ПД ТҚЕБ қоймасына қаруды тасымалдау ережесі мен тапсыру мерзімдерінің сақталуы;
АТҚЖ қоймасында – қаруды, оқ-дәріні, жарылғыш материалдарды қабылдау ережесін сақтау, қажетті құжаттарды ресімдеу, қабылданған қарудың санатын айқындаудың дұрыстығы тексеріледі. Барлық жағдайда қаруды нөмірі бойынша салыстыра тексеруге ерекше көңіл бөлінеді.";
103-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"103. Алып қойылған, ерікті түрде тапсырылған, тауып алынған атыс қарулары, оқ-дәрілер және жарылғыш материалдардың барлық жетіспеген, артық шыққан, жоғалған және бүлінген жағдайлары, сондай-ақ оларды есептен жасыру, ІІО-ның қызметкерлері иемденген фактілер туралы белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы ІІМ, (К)ПД-ге дереу хабарланады, содан соң бір айдың ішінде қызметтік тексеру нәтижелері бойынша қорытындылардың, кінәлі адамдарды жазалау туралы бұйрықтардың көшірмелері жіберіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 16-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 17-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"98. Порядок приема, хранения, учета изъятого, добровольно сданного, найденного оружия, боеприпасов, взрывчатых материалов в ОВД, на складах АТВ проверяется:
1) начальниками ГОРОП(Т) в своих подразделениях - не реже одного раза в месяц;
2) членами постоянно действующей комиссии ДП(Т) - не менее одного раза в квартал, а также по фактам чрезвычайных происшествий, связанных с недостачей, излишками, хищениями оружия и боеприпасов;
3) сотрудниками МВД РК – во время комплексных, инспекторских, контрольных проверок ДП(Т), а также по фактам чрезвычайных происшествий, связанных с недостачей, излишками, хищениями оружия и боеприпасов;
4) в соответствии с планами МВД РК, ДП(Т) один раз в год проводится документальная ревизия правильности учета, приема и передачи изъятого, добровольно сданного, найденного оружия и боеприпасов, взрывчатых материалов, а также инвентаризация всего хранящегося в органах внутренних дел, камерах вещественных доказательств, складах АТВ оружия и боеприпасов.";
пункт 99 изложить в следующей редакции:
"99. При обследовании состояния сохранности предметов вооружения проверяется:
в ГОРОП(Т) – порядок оформления сотрудником КОГСО квитанций на сданное оружие и боеприпасы, взрывчатые материалы своевременность доклада руководству оперативным дежурным ОВД о принятых предметах, соблюдение правил перевозки и сроков сдачи оружия на склад АТВ ДП(Т);
на складе АТВ – соблюдение правил приема оружия и боеприпасов, взрывчатых материалов оформление необходимых документов, правильность определения категории принятого оружия. Во всех случаях особое внимание обращается на сверку оружия по номерам.";
в пункт 103 вносится изменение на казахском языке, текст на русском не меняется;
приложение 16 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 17 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.

2. "Азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбына орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, қазақ тілінде мәтін өзгермейді;
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 43) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламалары (бұдан әрі – Бағдарламалар) "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 12-бабы 2) – 11) тармақшаларында көрсетілген адамдарға қолданылады";
3. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларында:
1-қосымшада:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар алу үшін:
жеке тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі өтініші;

2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 536 "Об утверждении программы подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18849) внести следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении программ подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 43) пункта 15 Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Программах подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Программы подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия (далее – Программы) распространяются на лиц, указанных в подпунктах 2) – 11) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (далее – Закон).";
3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20184) внести следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему", утвержденных указанным приказом:
в приложении 1:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
1) для получения заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему:
заявление физического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімімен 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 бекітілген үшінші мемлекеттермен сауда жасауда Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы шеңберіндегі Кедендік одаққа мүше – мемлекеттердің әкелу немесе әкетуге тыйым салынатын және шектеу қойылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелу, әкету және транзиттеуге қорытындының бірыңғай нысанын толтыру бойынша әдістемелік нұсқамаларға сәйкес ресімделген қорытынды жобасының электрондық көшірмесі;
техникалық реттеу саласында сәйкестікті растау жөніндегі аккредителген орган берген сәйкестік сертификатының немесе қаруды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгеннен кейін оны сертификаттауды жүргізуге арналған шарттың электрондық көшірмесі (сәйкестікті растау, медициналық-биологиялық зерттеулер, жөндеу, ауыстыру, қайтару, транзит мақсатында сынақтар жүргізу кезінде, сондай-ақ аңшылыққа, көрмелерге және спорттық іс-шараларға қатысу үшін уақытша әкелу (әкету) кезінде ұсынылмайды);
2) қарудың сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер жүргізу, жеке пайдалану үшін сатып алу, жөндеу, ауыстыру, қайтару мақсатында жеке тұлғаларға қаруды әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
газды қарудың және электр қаруының, сондай-ақ жарақат салатын патрондардың зақымдаушы факторларының адам ағзасына тигізетін шекті әсері туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының не қаруды әкелгеннен кейін адам ағзасына тигізетін шекті әсер нормаларына сәйкестігіне медициналық-биологиялық сынақтар өткізілгені туралы кепілхат (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
қарудың жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін (тек жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін) әкелінгенін растайтын құжаттың (шарт, хат) электрондық көшірмесі (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде);
3) жеке тұлғаларға қаруды жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде электрондық көшірмесі 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
қарудың жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін әкетілетінін растайтын құжаттың (шарт, хат) электрондық көшірмесі;

электронную копию проекта заключения, оформленного в соответствии с методическими указаниями по заполнению единой формы заключения на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45;
электронную копию сертификата соответствия выданный аккредитованным органом по подтверждению соответствия в области технического регулирования или договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан (не представляется при проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, транзита, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в охоте, выставках и спортивных мероприятиях);
2) при оформлении заключения на ввоз оружия для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, проведения медико-биологических исследований, приобретения для личного пользования, ремонта, замены, возврата, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию заключения о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов газового и электрического оружия, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, либо гарантийное письмо о проведении медико-биологических испытаний на соответствие нормам допустимого воздействия на организм человека после ввоза оружия (при приобретении для личного пользования);
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии (при приобретении для личного пользования);
электронную копию документа (договора, письма) подтверждающего ввоз оружия для ремонта, замены, возврата (для ремонта, замены, возврата);
3) при оформлении заключения физическим лицам на вывоз оружия для ремонта, замены, возврата, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию документа (договора, письма), подтверждающего вывоз оружия для ремонта, замены, возврата;

4) шетелдіктерге (спортшыларға) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының нақты түрінің спортшыға бекітілгені туралы ақпарат (тізім) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қаруды сақтау үшін жағдайлардың барын растайтын құжаттама (үй-жайды жалға алу шарты, қаруды сақтауға рұқсат) болуы.а қажет электрондық көшірмесі;
5) жеке тұлғаларға (спортшыларға) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкетуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының қарудың нақты түрін спортшыға бекіту туралы бұйрығының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының спортшыны (ларды) іссапарға жіберу туралы тиісті бұйрығының электрондық көшірмесі;
6) шетелдіктерге аңшылыққа қатысу үшін аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес), олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аңшылық шаруашылығы ұйымының шетелдік аңшымен аң аулауға жасасқан шартының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген аңшылық алқаптарды бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімінің электрондық көшірмесі;
шетелдік аңшының жеке басын куәландыратын құжаттың (паспорттың) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қару мен оның патрондарын аңшылық шаруашылығы ұйымында (оларда ішкі істер органдары берген қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсаты бар қару-жарақ бөлмесі болған жағдайда), қаруды орталықтандырылған сақтау пункттерінде немесе ішкі істер органдарында сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі;
7) жеке тұлғаларға аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес), олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды аңшылыққа қатысу үшін уақытша әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аң аулау жүзеге асырылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген аң аулауға қатысуын растайтын (қызметтер көрсету туралы шарт немесе шақыру) құжатының электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу көзделіп отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге аң аулауға қатысу үшін шыққан кезде аңшылық қару мен оның патрондарын уақытша әкетуге (әкелуге) қорытынды ресімделмейді.
Бұл ретте, жеке тұлға (аңшы) қаруды әкеткенге дейін кемінде 10 (он) күн бұрын қару тіркелген аумақтық ішкі істер органына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген аң аулауға қатысуын растайтын құжатты (қызметтер көрсету туралы шарт немесе шақыру) ұсынады.
Жеке тұлға аңшылыққа қатысу кезінде пайдалану үшін әкеткен азаматтық қару көрсетілген азаматтық қару тіркелген мүше мемлекетке әкелуге арналған рұқсат құжаттың жарамдық мерзімі аяқталғанға дейін әкелінуі тиіс;

4) при оформлении заключения иностранцам (спортсменам) на временный ввоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию информации (списка) о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию документации, подтверждающей наличие условий для хранения ввозимого оружия (договор аренды помещения);
5) при оформлении заключения физическим лицам (спортсменам) на временный вывоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданный компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию приказа руководителя спортивной организации о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию соответствующего приказа руководителя спортивной организации о командировании спортсмена (ов).
6) при оформлении заключения иностранцам на временный ввоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора охотохозяйственной организации с иностранным охотником на производство охоты;
электронную копию решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий, согласованного с уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
электронную копию документа (паспорт), удостоверяющий личность иностранного охотника;
электронную копию договора на хранение ввозимого оружия и патронов к нему в охотохозяйственной организации (в случае наличия у них оружейной комнаты с разрешением на хранение оружия и патронов к нему выданным органами внутренних дел), пунктах централизованного хранения оружия или органах внутренних дел;
7) при оформлении заключения физическим лицам на временный вывоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа, подтверждающего участие в охоте (договор об оказании услуг или приглашение), предусмотренный законодательством государства, где будет осуществляться охота;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз.
При выезде физического лица для участия в охоте в государства – члены Евразийского экономического союза заключение на временный вывоз охотничьего оружия и патронов к нему не оформляется.
При этом физическое лицо (охотник) не менее чем за 10 (десять) дней до вывоза оружия представляет в территориальный орган внутренних дел, где зарегистрировано оружие, документ, подтверждающий участие в охоте (договор об оказании услуг или приглашение), предусмотренный законодательством государства-члена Евразийского экономического союза.
Гражданское оружие, вывезенное физическим лицом для использования при участии в охоте, должно быть ввезено в государство-член, в котором указанное гражданское оружие зарегистрировано, до истечения срока действия разрешительного документа на ввоз;

8) басқа мемлекетке тұрақты тұруға кететін жеке тұлғаларға азаматтық қаруды, оның патрондарын әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қаруды әкету жүзеге асырылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген тұрақты тұруға кететінін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
қаруды әкету болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжаттың электрондық көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келетін жеке тұлғаларға қару мен оның патрондарын әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қаруды пайдалану және (немесе) сатып алу заңдылық растайтын рұқсат құжаттың электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
10) Қазақстан Республикасының азаматы марапаттық қаруды әкелуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
үшінші мемлекеттер басшыларының және үшінші мемлекеттердің үкімет басшыларының марапаттық құжаттарының электрондық көшірмесі;
11) шетелдіктерге марапаттық қаруды әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
әкетілетін қарумен марапаттау туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы;
12) жеке тұлғаларға азаматтық қарудың бірлі-жарым даналары (екі бірліктен артық емес) мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қару мен оның патрондарын әкелетін елдің және әкететін елдің уәкілетті органдары берген, қару мен оның патрондарын сатып алу құқығын растайтын, өтініш берушінің мөрімен және қолымен куәландырылған рұқсат құжаттарының электрондық көшірмелері.
Егер әкелу және әкету елдерінің заңнамасында қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат құжаттарын беру көзделмеген жағдайларда, қару мен оның патрондарын сатып алудың заңдылығын көрсететін құжаттың көшірмесі ұсынылады. Ұсынылған құжат көшірмелерінде қарудың түрі, моделі, калибрі, сериясы мен нөмірі көрсетіледі;
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін жеке тұлғаның (өтініш берушінің) жеке басын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
әкетілетін елдің уәкілетті органы берген қару мен оның патрондарын әкетуге рұқсаттың бар болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
әкелінетін елдің уәкілетті органы берген қару мен оның патрондарын әкелуге рұқсаттың бар болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы заңына (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының сақтандыру қызмет мәселесі бойынша заңнамасы) сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның (өтініш берушінің) жеке басын растайтын құжатты және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар нотариат куәландырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне аудармасымен бірге ұсынылады;

8) при оформлении заключения на вывоз гражданского оружия, патронов к нему физическим лицам, выезжающим на постоянное место жительства в другое государство, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа, подтверждающего выезд на постоянное место жительства, предусмотренного законодательством государства, куда будет осуществляться вывоз оружия;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
9) при оформлении заключения на ввоз гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, въезжающим на постоянное место жительства в Республику Казахстан, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительного документа подтверждающего законность приобретения и (или) владения оружием, патронами;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
10) при оформлении заключения на ввоз наградного оружия гражданином Республики Казахстан, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию наградных документов глав третьих государств и глав правительств третьих государств;
11) при оформлении заключения на вывоз наградного оружия иностранцам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
Указ Президента Республики Казахстан или постановление Правительства Республики Казахстан о награждении вывозимым оружием;
12) при оформлении заключения на транзит единичных экземпляров (не более двух единиц) гражданского оружия и патронов к нему по территории Республики Казахстан физическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительных документов, выданных уполномоченными органами страны ввоза и страны вывоза оружия и патронов к нему, на имя заявителя, подтверждающих право на приобретение оружия и патронов к нему, заверенные печатью и подписью заявителя. В случае, если законодательство страны ввоза или страны вывоза не предусматривает выдачу разрешительных документов на приобретение оружия и патронов к нему, представляется копия документа, указывающего законность приобретения оружия и патронов к нему.
В представленных копиях документов указываются тип, вид модели, калибр, серия и номер оружия;
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию документа, подтверждающего личность физического лица (заявителя) – для нерезидентов Республики Казахстан;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны вывоза, о наличии разрешения на вывоз оружия и патронов к нему;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны ввоза, о наличии разрешения на ввоз оружия и патронов к нему;
электронную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан "О страховой деятельности" (далее - Законодательство Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности).
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением документа подтверждающего личность физического лица (заявителя) и договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

13) үшінші тұлғалар азаматтық қарудың бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен аспайтын) және оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыны ресімдеген кезде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мынадай құжаттар қоса беріледі:
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
қарудың түрі, типі, моделі, калибрі және нөмірі көрсетілген тасымалданатын қаруды нөмірлік есепке алу тізімінің, сондай-ақ кеден органы куәландырған патрондар типі, калибрі, дайындау партиясы және саны көрсетілген мәліметтердің электрондық көшірмесі;
өнімді әкетуге арналған рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің уәкілетті органы берген құжаттың электрондық көшірмесі;
өнім транзитіне байланысты өтініш беруші мемлекетінің заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы сақтандыру қызмет мәселесі бойынша заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі;
өтініш берушінің транзитпен тасымалданатын өнімнің физикалық қорғалуын жүзеге асыруды қамтамасыз етуін растайтын құжаттың және қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаның күзет қызметін жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
егер оған қатысы жоқ себептер бойынша жүк қабылдаушыға жүкті беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, жүк жөнелтушінің жүкті қайта қабылдауға келісімін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін).
Осы 13) тармақшада көрсетілген құжаттар консулдық заңдастыру туралы талаптарды сақтай отырып немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қойылып ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы, сондай-ақ ішкі істер органдарының ведомстволық есептері бойынша алады.
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларында:
1-қосымшада:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі

13) при оформлении заключения на транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров (не более двух единиц) гражданского оружия и патронов к нему третьими лицами, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию список номерного учета перевозимого оружия с указанием видов, типов, моделей, калибров и номеров оружия, а также сведений о типах, калибрах, партиях изготовления и количестве патронов, заверенного таможенным органом;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны - экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
электронную копию документа, подтверждающего право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства – заявителя, связанной с транзитом продукции;
электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
электронную копию документа, подтверждающего обеспечение заявителем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом, и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических или физических лиц, осуществляющих физическую защиту;
электронную копию документа, подтверждающего согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по не зависящим от него причинам.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан (для нерезидентов Республики Казахстан).
Документы указанные в подпункте 13) представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставлением апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о разрешениях на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданского оружия и патронов к нему, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденных указанным приказом:
в приложении 1:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги

1) заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытынды алу үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда рұқсат құжатын берген үшін – мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттар туралы;
2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 Еуразиялық экономикалық одақтың Алқасының шешімімен бекітілген үшінші мемлекеттермен сауда жасауда Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы шеңберіндегі Кедендік одаққа мүше – мемлекеттердің әкелу немесе әкетуге тыйым салынатын және шектеу қойылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелу, әкету және транзиттеуге қорытындының бірыңғай нысанын толтыру бойынша әдістемелік нұсқамаларға сәйкес ресімделген қорытынды жобасының электрондық көшірмесі;
техникалық реттеу саласында сәйкестікті растау жөніндегі аккредителген орган берген сәйкестік сертификатының немесе қаруды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгеннен кейін оны сертификаттауды жүргізуге арналған шарттың электрондық көшірмесі (сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер, жөндеу, ауыстыру, қайтару, транзиттеу мақсатында сынақтар жүргізу кезінде, сондай-ақ аңшылыққа, көрмелерге және спорттық іс-шараларға қатысу үшін уақытша әкелу (әкету) кезінде ұсынылмайды);
2) заңды тұлғаларға қаруды әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде оны іске асыру үшін 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мынадай құжаттар ұсынылады:
тауарды импорттаушының азаматтық және қызметтік қарудың, оның негізгі (құрамдас) бөлшектері "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1) және 2) тармақшаларын қоспағанда, көрсетілген пайдаланушыларға сатылатыны туралы кепілхаттың электрондық көшірмесі;
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қару мен патрондарын жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қару мен патрондарын атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпараттың, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
газды қарудың және электр қаруының, сондай-ақ жарақат салатын патрондардың зақымдаушы факторларының адам ағзасына тигізетін шекті әсері туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының не қаруды әкелгеннен кейін адам ағзасына тигізетін шекті әсер нормаларына сәйкестігіне медициналық-биологиялық сынақтар өткізілгені туралы кепілхат болуына қажет электрондық көшірмесі;

1) для получения заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающих уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию проекта заключения, оформленного в соответствии с методическими указаниями по заполнению единой формы заключения на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45;
электронную копию сертификата соответствия или договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан (не представляется при проведении испытаний в целях подтверждения соответствия, медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, транзита, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в охоте, выставках и спортивных мероприятиях);
2) при оформлении заключения на ввоз оружия юридическим лицам для его реализации, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию гарантийного письма импортера товара о том, что гражданское и служебное оружие, его основные (составные) части к нему будут реализованы пользователям, указанным в статье 12 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", за исключением подпунктов 1) и 2).
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия и патронов с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия и патронов, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию заключения о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов огнестрельного бесствольного, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, электрического оружия, а также патронов травматического действия, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, либо гарантийного письма о проведении медико-биологических испытаний на соответствие нормам допустимого воздействия на организм человека после ввоза оружия;

3) заңды тұлғаларға қаруды сату үшін әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге:
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қару мен патрондарын жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қару мен патрондарын атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
оны әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қару мен патрондарын әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
шет мемлекеттің уәкілетті мемлекеттік органының осы қару мен патрондарын тек бейбіт мақсатта пайдаланылатыны және Еуразиялық экономикалық қоғамдастық мүше мемлекеттерді қоспағанда,басқа елдерге экспортталмайтыны туралы жазбаша кепілдік міндеттемесі болуына қажет электрондық көшірмесі;
4) қару саудасына лицензиясы бар заңды тұлғаларға қарудың сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер жүргiзу, жөндеу, ауыстыру, қайтару мақсатында сынақтарды жүргiзу үшін әкелуге (әкетуге), сондай-ақ көрмелерге қатысу үшін уақытша әкелуге (әкетуге) қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қаруды жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
оны әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжаты болуына қажет электрондық көшірмесі;
5) шетелдік заң тұлғаларға (спорт ұйымдарына) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкелуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының нақты түрінің спортшыға бекітілгені туралы ақпарат (тізім) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қаруды сақтау үшін жағдайлардың барын растайтын құжаттама (үй-жайды жалға алу шарты, қаруды сақтауға рұқсат) болуына қажет электрондық көшірмесі;
6) заң тұлғаларға (спорт ұйымдарына) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкетуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының қарудың нақты түрін спортшыға бекіту туралы бұйрығының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының спортшыны (ларды) іссапарға жіберу туралы тиісті бұйрығының электрондық көшірмесі;

3) при оформлении заключения на вывоз оружия юридическим лицам для его реализации, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия и патронов с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия и патронов, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия и патронов, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию письменного гарантийного обязательства уполномоченного государственного органа иностранного государства о том, что вывозимое оружие и боеприпасы будет использоваться только в мирных целях и не будет экспортироваться в другие страны за исключением стран-членов Евразийского экономического сообщества;
4) при оформлении заключения на ввоз (вывоз) юридическим лицам, имеющим лицензии на торговлю оружием для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, проведения медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в выставках, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
5) при оформлении заключения иностранным юридическим лицам (спортивным организациям) на временный ввоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию информации (списка) о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию документации, подтверждающей наличие условий для хранения ввозимого оружия (договор аренды помещения, с организацией имеющей разрешение на хранение оружия, на функционирования стрельбища и тира);
6) при оформлении заключения юридическим лицам (спортивным организациям) на временный вывоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданный компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию приказа руководителя спортивной организации о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию соответствующего приказа руководителя спортивной организации о командировании спортсмена (ов);

7) шетелдіктерге аңшылыққа қатысу үшін атыс аңшылық қаруының, оның патрондарының және аңшылық пышақтарының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес) уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде аңшылық шаруашылығы ұйымдары (жеке кәсіпкер, заң тұлғалар) жүзеге асырады, олар 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аңшылық шаруашылығы ұйымының шетелдік аңшымен аң аулауға жасасқан шартының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген аңшылық алқаптарды бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімінің электрондық көшірмесі;
шетелдік аңшының жеке басын куәландыратын құжаттың (паспорттың) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қару мен оның патрондарын аңшылық шаруашылығы ұйымында (оларда ішкі істер органдары берген қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсаты бар қару-жарақ бөлмесі болған жағдайда), қаруды орталықтандырылған сақтау пункттерінде немесе ішкі істер органдарында сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі;
8) заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
мөрмен және өтініш берушінің қолымен куәландырылған, сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы иеліктен шығару құжатының электрондық көшірмесі;
мөрмен және өтінім берушінің қолымен куәландырылған, қаруды жасаушы елден экспорттауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қару жасаушы немесе қаруды сатып алушы елге импорттауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қаруды сатып алушы арасындағы шартының электрондық көшірмесі;
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
қарудың түрі, типі, моделі, калибрі және нөмірі көрсетілген тасымалданатын қаруды нөмірлік есепке алу тізімінің, сондай-ақ кеден органы куәландырған патрондар типі, калибрі, дайындау партиясы және саны көрсетілген мәліметтердің электрондық көшірмесі;
заңды тұлға ретінде - Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
өнімді әкетуге арналған рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің уәкілетті органы берген құжаттың электрондық көшірмесі;
өнім транзитіне байланысты өтініш беруші мемлекетінің заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының сақтандыру қызмет мәселесі бойынша заңнамасы сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі;
өтініш берушінің транзитпен тасымалданатын өнімнің физикалық қорғалуын жүзеге асыруды қамтамасыз етуін растайтын құжаттың және қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаның күзет қызметін жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
егер оған қатысы жоқ себептер бойынша жүк қабылдаушыға жүкті беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, жүк жөнелтушінің жүкті қайта қабылдауға келісімін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін).
Осы 8) тармақшада көрсетілген құжаттар консулдық заңдастыру туралы талаптарды сақтай отырып немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қойылып ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, азаматтық және қызметтік қаруды және оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы мәліметтерді, мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
".
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 750 бұйрығына
1-қосымша
Алып қойылған, ерікті түрде
тапсырылған, тауып алынған
қару, оқ-дәрілер және
жарылғыш материалдарды ішкі
істер органдарында
қабылдау,есепке алу, сақтау
және олардың сақталуын
қамтамсыз ету қағидаларына
16-қосымша
Нысан
№___ қабылдау актісі (Әскери және арнайы жабдықтау базасы, (К)ПД АТҚЖ қоймаларына қабылданған қару, оқ-дәрілер, жарылғыш материалдар)
20___ж. "__" _________
Комиссия құрамында: ______________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(қару-жарақ заттарын қабылдауды жүзеге аыратын комиссия мүшелерінің лауазымы,
атағы, тегі, аты-жөні)
_______________________________ АТҚЖ қоймасына келіп түскен қару мен
(ішкі істер органының атауы)
оқ-дәрілерді тексеруді, қарауды және қабылдауды жүргізді.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қару-жарақ заттарын тапсырған ішкі істер органының атауы, тапсырушының тегі
мен аты-жөні)
Тексеруде, қарау және қабылдау кезінде мыналар анықталды:
р/с№
Қарудың түрі, атауы, жүйесі
Құжат бойынша есепте бар
Нақты қабылданды
Оқ-дәрілер мен жарылғыш материалдардың саны, калибрі (дана, кг)
Құжат бойынша есепте бар
Нақты қабылданды
калибрі
номері
калибрі
номері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жетіспей қалудың, артық шығудың және айырмашылықтардың себептері
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Комиссияның қорытындылары мен ұсыныстары
______________________________________________________________________

7) при оформлении заключения иностранцам на временный ввоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, осуществляется охотохозяйственными организациями (индивидуальные предприниматели, юридические лица), которыми вместе с документами, указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора охотохозяйственной организации с иностранным охотником на производство охоты;
электронную копию решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий, согласованного с уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
электронную копию документа (паспорт), удостоверяющий личность иностранного охотника;
электронную копию договора на хранение ввозимого оружия и патронов к нему в охотохозяйственной организации (в случае наличия у них оружейной комнаты с разрешением на хранение оружия и патронов к нему выданным органами внутренних дел), в пунктах централизованного хранения оружия или органах внутренних дел;
8) при оформлении заключения на транзит гражданского и служебного оружия и патронов по территории Республики Казахстан юридическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки, заверенного печатью и подписью заявителя;
электронную копию договора между юридическим лицом, осуществляющим экспорт из страны – изготовителя оружия, и изготовителем оружия или юридическим лицом, осуществляющим импорт в страну - покупателя оружия и покупателем оружия, заверенного печатью и подписью заявителя;
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию списка номерного учета перевозимого оружия с указанием видов, типов, моделей, калибров и номеров оружия, а также сведений о типах, калибрах, партиях изготовления и количестве патронов, заверенного таможенным органом;
электронную копию документа, подтверждающего государственную регистрацию в качестве юридического лица представляется нерезидентами Республики Казахстан;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны - экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
электронную копию документа, подтверждающего право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства – заявителя, связанной с транзитом продукции;
электронную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан "О страховой деятельности";
электронную копию документа, подтверждающего обеспечение заявителем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом (договор охраны), и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических лиц, осуществляющих физическую защиту;
электронную копию документа, подтверждающего согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по не зависящим от него причинам.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан (для нерезидентов Республики Казахстан).
Документы указанные в подпункте 8) представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставлением апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о лицензии, о разрешениях на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданским и служебным оружием и патронами к нему, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
".
Приложение 1 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 750
Приложение 16
к Правилам приема, учета,
хранения и обеспечения
сохранности в органах
внутренних дел изъятого,
добровольно сданного,
найденного оружия,
боеприпасов, взрывчатых
материалов
Форма
Приемный акт № ___
(на принятое на склады Базы военного и специального снабжения, АТВ ДП (Т),
оружие, боеприпасы, взрывчатых материалов) "__" _________ 20 ___ г. __
Комиссия в составе _______________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия, инициалы членов комиссии, осуществляющих
прием предметов вооружения)
произвела проверку, осмотр и прием оружия и боеприпасов, поступивших
на склад АТВ ____________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
от ______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел, сдающего предметы вооружения,
фамилия и инициалы сдатчика)
При проверке, осмотре и приеме установлено:
№ п/п
Наименование род система оружия
Значится по документам
Фактически принято
Количество, калибр боеприпасов, взрывчатых материалов (шт. кг)
Значится по документам
Фактически принято
калибр
номер
калибр
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Причины недостач, излишков и расхождений
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Заключения и предложения Комиссии
_____________________________________________________________________