"Спорттық және спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 1 қаңтардағы № 1 және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 17 қаңтардағы № 9 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 25 қыркүйектегі № 713, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 546-НҚ және Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 3 қазандағы № 187 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 6 қазанда № 37066 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Спорттық және спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 1 қаңтардағы № 1 және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 17 қаңтардағы № 9 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14845 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабының 12-тармағына және "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Спорттық және спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Спорттық және спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Дене шынықтыру және спорт туралы" және "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және спортшылардың қатысуымен оқу-жаттығу жиындарын қоспағанда, спорттық және спорттық-бұқаралық, ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шаралар (бұдан әрі – бұқаралық іс-шаралар) өткізу кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасы нормаларын қолдануды нақтылайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Бұқаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу үшін ЖАО ұйымдастырушылық комитеттерін (бұдан әрі - комитеттер) құрады, олар бұл іс-шараларды дайындау және өткізуге жұмылдырылған ұйымдардың қызметін үйлестіреді.
Комитет құрамына ІІО-ның және азаматтық қорғау органдарының өкілдері, бұқаралық іс-шараны ұйымдастырушы кіреді. Комитетті ЖАО-ның уәкілетті өкілі басқарады.".

О внесении изменений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 января 2017 года № 1 и Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 января 2017 года № 9 "Об утверждении Инструкции по обеспечению безопасности проведения спортивных и спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий"
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 сентября 2025 года № 713, Министра культуры и информации Республики Казахстан от 1 октября 2025 года № 546-НҚ и Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 3 октября 2025 года № 187. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2025 года № 37066
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 января 2017 года № 1 и Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 января 2017 года № 9 "Об утверждении Инструкции по обеспечению безопасности проведения спортивных и спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14845) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 12 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и пунктом 2 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "О культуре", ПРИКАЗЫВАЕМ:";
в Инструкции по обеспечению безопасности проведения спортивных и спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция по обеспечению безопасности проведения спортивных и спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий (далее – Инструкция) разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и "О культуре" и детализирует применение норм законодательства Республики Казахстан по обеспечению безопасности при проведении спортивных и спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий, за исключением учебно-тренировочных сборов с участием спортсменов (далее – массовые мероприятия).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для организации и проведения массовых мероприятий МИО создаются организационные комитеты (далее – комитеты), которые координируют деятельность организаций, задействованных в подготовке и проведении этих мероприятий.
В состав комитета входят представители ОВД и органы гражданской защиты, организатор массового мероприятия. Комитет возглавляют уполномоченный представитель МИО.".

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат, туризм және спорт вице-министрлеріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
________Е. Мырзабосынов
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
_________А. Балаева
Қазақстан Республикасы ішкі істер министрі _________Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі

2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и вице-министров культуры и информации, туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
__________ Е. Мырзабосынов
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
__________ А. Балаева
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________ Е. Саденов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан