"Ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестіктігін растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 306 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 19 қыркүйекте № 36890 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестіктігін растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10898 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 306
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 7-1/69 бұйрығына
1-қосымша
Ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1.
Жануарлар ауруларын емдеу және олардың профилактикасы бойынша препараттар шығару үшін мыналардың болуы:
1) қосалқы материалдарды, химиялық ерітінділерді, қоректік орталарды, жасушалардың өсірінділерін дайындайтын үй-жайлардың;

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/69 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности в области ветеринарии, и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 306. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2025 года № 36890
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/69 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности в области ветеринарии, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10898) следующие изменения:
приложения 1 и 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 306
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 7-1/69
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения
№ п/п
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1.
Наличие для производства препаратов по лечению и профилактике заболеваний животных:
1) помещения для подготовки вспомогательных материалов, химических растворов, питательных сред, культур клеток;

2) өндірістік үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
3) виварияның;
4) изоляторлардың;
5) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
6) температураны және ылғалдылықты (қажет болған жағдайда) тіркейтін датчиктермен жабдықталған термостаттық бөлменің;
7) зертханалық ыдыстарды, қоректік орталарды, құралдарды стерильдеуге және микробтық өсірінділерді, залалданған материалды және басқа да биологиялық қалдықтарды залалсыздандыруға (зарарсыздандыруға) арналған автоклавтың;
8) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
9) буып-түюге арналған үй-жайдың;
10) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
11) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтаудың, электрмен жабдықтаудың және кәріздің;
12) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) (бұдан әрі - Бұйрық) сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
2.
Жануарлар ауруларын диагностикалау бойынша препараттар шығару үшін:
1) қосалқы материалдарды, химиялық ерітінділерді, қоректік орталарды, жасушалардың өсірінділерін дайындайтын үй-жайлардың;
2) өндіріс бойынша үй-жайлардың (цехтың, бөлімнің);
3) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
4) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
5) буып-түюге арналған үй-жайдың;
6) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
7) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтаудың, электрмен жабдықтаудың және кәріздің;
8) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; Бұйрыққа сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
3.
Фармакологиялық белсенділігі бар препараттар шығару үшін:

2) помещения (цеха, отдела) по производству;
3) вивария;
4) изоляторов;
5) подразделений производственного контроля производителя;
6) термостатной комнаты, снабженной регистрирующими температуру и влажность (при необходимости) датчиками;
7) автоклав для стерилизации лабораторной посуды, питательных сред, инструментов и обеззараживания (обезвреживания) микробных культур, инфицированного материала и других биологических отходов;
8) моечной − для мойки и заготовки посуды;
9) помещения для упаковки;
10) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
11) стационарных коммуникаций – горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
12) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Приказ).
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из информационной системы "Е-лицензирование".
2.
Наличие для производства препаратов по диагностике болезней животных:
1) помещения для подготовки вспомогательных материалов, химических растворов, питательных сред, культур клеток;
2) помещения (цеха, отдела) по производству;
3) подразделений производственного контроля производителя;
4) моечной − для мойки и заготовки посуды;
5) помещений для упаковки;
6) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
7) стационарных коммуникаций – горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
8) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с Приказом.
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из информационной системы "Е-лицензирование".
3.
Наличие для производства препаратов, обладающих фармакологической активностью:

2) өндірушінің өндірістік бақылау бөлімшелерінің;
3) ыдыстарды жуу және дайындау үшін жуу бөлмесінің;
4) буып-түюге арналған үй-жайдың;
5) ветеринариялық препараттарды сақтауға арналған қойма үй-жайының;
6) стационарлық коммуникациялардың – өндірістің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін ыстық және суық сумен жабдықтаудың, электрмен жабдықтаудың және кәріздің;
7) өндіріс қалдықтарын және сарқынды суларды залалсыздандыру жүйесінің болуы.
Өндірістік үй-жайларға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; Бұйрыққа сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік үй-жайлар бар болған жағдайда, ақпарат жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
6.
Өндірілетін ветеринариялық препараттың техникалық шарттарына сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіруге арналған технологиялық, өлшеу және сынау жабдықтарының болуы, өндiрiлетiн ветеринариялық препараттардың сапасын бақылауды жүзеге асыру үшiн аспаптармен және жабдықтармен (өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары, көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдық, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттар, сондай-ақ сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарт) жабдықталған аккредиттелген сынақ зертханасының не көрсетілген зертханалары бар ұйымдармен сынақ жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерді) орындау туралы шарттың болуы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
7.
Заңды тұлғалар үшін: басшылар мен мамандардың білікті құрамының: ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер); ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде биотехнологиялық, химиялық немесе биологиялық жоғары немесе орташа білімі бар мамандардың; ветеринариялық препараттар өндірумен тікелей айналысатын бөлімшелер басшыларының және/немесе өндірістік бақылау бөлімшесі жұмыскерінің мамандық бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Жеке тұлғалар үшін: "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімнің және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімнің, мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
Ветеринариялық мақсаттағы
препараттарды өндіру бойынша
ветеринария саласындағы қызметті
жүзеге асыру үшін қойылатын
біліктілік талаптары мен оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

2) подразделений производственного контроля производителя;
3) моечной – для мойки и заготовки посуды;
4) помещений для упаковки;
5) складского помещения для хранения ветеринарных препаратов;
6) стационарных коммуникаций − горячего и холодного водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих функционирование производства;
7) системы обеззараживания отходов производства и сточных вод.
Правоустанавливающие документы на производственные помещения или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с Приказом.
В случае наличия производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из информационной системы "Е-лицензирование".
6.
Наличие технологического, измерительного и испытательного оборудования для производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии с техническими условиями на производимый ветеринарный препарат, наличие аккредитованной испытательной лаборатории, оснащенной приборами и оборудованием, либо договора о выполнении испытательных работ (услуг) с организациями, имеющими указанные лаборатории, для осуществления контроля качества производимых ветеринарных препаратов (средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений, приборы контроля, вспомогательные материалы и оборудование, заверенные подписью услугополучателя, сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений и/или сертификаты о калибровке средств измерений в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений", а также аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо договор с аккредитованной испытательной лабораторией).
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
7.
Для юридических лиц:
наличие квалифицированного состава руководителей и специалистов:
в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов и производственного контроля специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария";
специалистов с высшим или средним биотехнологическим, химическим или биологическим образованием в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов и производственного контроля; стажа работы по специальности не менее двух лет у руководителей подразделений непосредственно занятых на производстве ветеринарных препаратов и/или у работника подразделения производственного контроля, специализации или усовершенствования и других видов повышения, квалификации за последние 5 лет.
Для физических лиц:
наличие высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) технического и профессионального образования (колледж) по специальности "ветеринария", стажа работы по специальности не менее двух лет, специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
Приложение
к квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих
соответствие им,
для осуществления
деятельности в области
ветеринарии по производству
препаратов
ветеринарного назначения
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по производству препаратов ветеринарного назначения

1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтер:
ветеринариялық-санитариялық қорытындының нөмірі және берілген күні ___________________________
сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________________
2. Өндірілетін ветеринариялық препараттың техникалық шарттарына сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіруге арналған технологиялық, өлшеу және сынау жабдықтарының болуы, өндiрiлетiн ветеринариялық препараттардың сапасын бақылауды жүзеге асыру үшiн аспаптармен және жабдықтармен (өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары, көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдық, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттар, сондай-ақ сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарт) жабдықталған аккредиттелген сынақ зертханасының не көрсетілген зертханалары бар ұйымдармен сынақ жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерді) орындау туралы шарттың болуы:
1) Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары:
меншік құқығын растайтын құжат немесе заңды құқықтарды растайтын құжат __________________________________________
_______________________________________________________________
өлшеу құралдарының атауы және қысқаша сипаттамасы________________
_____________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
____________________________________________________________________
өлшеу құралдарының мақсаты_____________________________________
____________________________________________________________________
шығарылған жылы және өндіруші ел _______________________________
_______________________________________________________________
зауыттық нөмірі және түгендеу күні ______________________________
техникалық паспорт нөмірі ________________________________________

1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении, выданном государственным
ветеринарно-санитарным инспектором соответствующей
административно-территориальной единицы:
номер и дата выдачи ветеринарно-санитарного заключения
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
идентификационный номер ______________________________________________
2. Наличие технологического, измерительного и испытательного оборудования
для производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии
с техническими условиями на производимый ветеринарный препарат, наличие
аккредитованной испытательной лаборатории, оснащенной приборами и
оборудованием, либо договора о выполнении испытательных работ (услуг)
с организациями, имеющими указанные лаборатории, для осуществления контроля
качества производимых ветеринарных препаратов (средства измерений, внесенные
в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики
Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа или метрологической
аттестации средств измерений, приборы контроля, вспомогательные материалы
и оборудование, заверенные подписью услугополучателя, сертификаты о поверке
и (или) оттиски поверительного клейма на средствах измерений и/или сертификаты
о калибровке средств измерений в соответствии с Законом Республики Казахстан
"Об обеспечении единства измерений", а также аттестат аккредитации испытательной
лаборатории, либо договор с аккредитованной испытательной лабораторией):
1) средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения
единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью
утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений:
документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий
законные права ______________________________________________________
____________________________________________________________________
наименование и краткая характеристика средств измерений
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
назначение средств измерений ___________________________________________
______________________________________________________________________
год выпуска и страна-производитель ______________________________________
заводской номер и дата инвентаризации ___________________________________
______________________________________________________________________
номер технического паспорта ____________________________________________

2) көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарына, қосалқы материалдарға, жабдыққа дайындаушы зауыттардың пайдалану паспорттарынан алынған мәліметтер:
бақылау аспаптарының, қосалқы материалдар мен жабдықтың атауы және қысқаша сипаттамасы _________________________________________________
____________________________________________________________________
паспорттың нөмірі ______________________________________________
паспорттың берілген күні_________________________________________
паспортты берген орган _______________________________
жабдықтың мақсаты_________________________________
3) өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттар:
сертификаттар нөмірлері_________________________________________
берілген күні __________________________________________________
сертификаттарды берген орган ___________________________________
сертификаттардың қолданылу мерзімі ___________бастап _______дейін
4) сынақ зертханасын аккредиттеу аттестаты не аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарттар туралы мәліметтер:
сынақ зертханасын аккредиттеу аттестатының нөмірі _________________
_______________________________________________________________
берілген күні___________________________________________________
аккредиттеу аттестатын берген орган _______________________________
құжаттың қолданылу мерзімі ____________ бастап ______________дейін
аккредиттелген сынақ зертханамен жасалған шарттың нөмірі __________
____________________________________________________________________
шарттың жасалған күні______________________
шарттың қолданылу мерзімі _________ бастап _________ дейін
3. Заңды тұлғалар үшін: басшылар мен мамандардың білікті құрамының: ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер); ветеринариялық препараттар өндірумен және өндірістік бақылаумен тікелей айналысатын бөлімшелерде биотехнологиялық, химиялық немесе биологиялық жоғары немесе орташа білімі бар мамандардың; ветеринариялық препараттар өндірумен тікелей айналысатын бөлімшелер басшыларының және/немесе өндірістік бақылау бөлімшесі жұмыскерінің мамандық бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.
Жеке тұлғалар үшін: "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімнің және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімнің, мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылда мамандануы немесе жетілдіруі және біліктілігін арттырудың басқа да түрлерінің болуы.

2) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на приборы
контроля, вспомогательные материалы, оборудование, заверенные подписью
услугополучателя:
наименование и краткая характеристика приборов контроля, вспомогательных
материалов и оборудования _____________________________________________
_____________________________________________________________________
номер паспорта _______________________________________________________
дата выдачи паспорта __________________________________________________
орган, выдавший паспорт _______________________________________________
назначение оборудования _______________________________________________
3) сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах
измерений и/или сертификаты о калибровке средств измерений:
номера сертификатов __________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________
орган, выдавший сертификаты __________________________________________
срок действия сертификатов с ______________ до __________________________
4) аттестат аккредитации испытательной лаборатории, либо сведения о заключенных
договорах с аккредитованной лабораторией:
номер аттестата аккредитации испытательной лаборатории _________________
____________________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
орган, выдавший аттестат аккредитации _________________________________
срок действия документа с _______________________ до ___________________
номер договора с аккредитованной лабораторией __________________________
дата заключения договора ______________________________________________
срок действия договора с ___________________ до _________________________
3. Для юридических лиц: наличие квалифицированного состава руководителей
и специалистов: в подразделениях непосредственно занятых производством
ветеринарных препаратов и производственного контроля специалистов (не менее
одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или)
послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина",
"ветеринарная санитария" и(или) техническое и профессиональное образование
(колледж) по специальности "ветеринария"; специалистов с высшим или средним
биотехнологическим, химическим или биологическим образованием
в подразделениях непосредственно занятых производством ветеринарных препаратов
и производственного контроля; стажа работы по специальности не менее двух лет
у руководителей подразделений непосредственно занятых на производстве
ветеринарных препаратов и/или у работника подразделения производственного
контроля, специализации или усовершенствования и других видов повышения,
квалификации за последние 5 лет.
Для физических лиц: наличие высшего и (или) послевузовского образования
по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или)
технического и профессионального образования (колледж) по специальности
"ветеринария", стажа работы по специальности не менее двух лет, специализации или
усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет:

1) техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
жоғарғы оқу орнының атауы______________________________________
мамандық және біліктілік ________________________________________
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары/орта білімі туралы дипломның нөмірі __________________
дипломның берілген күні _________________________________________
2) маманданудан/біліктілікті арттырудан өткені туралы мәліметтер:
маманданудан/біліктілікті арттырудан өткен мекеменің атауы __________
_______________________________________________________________
пән____________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ____________________________
сертификаттың берілген күні_____________________________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
Министрі
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 306
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 7-1/69 бұйрығына
2-қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде өндірістік-техникалық базаның бар болуы.
Өндірістік-техникалық базаға құқық белгілейтін құжаттар немесе осы шарттар бір жылдан кем мерзімге жасалған жағдайда жалға алу немесе өтеусіз пайдалану немесе сенімгерлік басқару шартының көшірмелері; "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) (бұдан әрі ̶ Бұйрық) сәйкес берілетін ветеринариялық-санитариялық қорытынды.
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану/сенімгерлік басқару) өндірістік-техникалық база болған жағдайда, ақпарат жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінен алынады.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
2.
Стандарттау жөніндегі құжаттардың (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) бар болуы. Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдарының бар болуы, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттардың және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлерінің және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттардың бар болуы, ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін стандартты тестілердің бар болуы.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
3.
Заңды тұлға басшысының "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімінің, мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы.
Заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлімшесінің штатында: ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілікті арттырудың басқа да түрлері бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) болуы*.
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
4.
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған қажетті жабдықтардың ең аз жиынтығының болуы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
Еспертпе:
*заңды тұлғаның басшысы бір мезгілде ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында маман (ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) функцияларын орындаған жағдайда, талап осы тұлға біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда қолданылмайды.
Жануарлардан алынатын өнімдер
мен шикізатқа ветеринариялық-
санитариялық сараптама жүргізу
бойынша ветеринария саласындағы
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары
мен оларға сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу бойынша ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

1) сведения о квалифицированном составе технических руководителей
и специалистов:
наименование высшего учебного заведения _______________________________
специальность и квалификация _________________________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю лицензируемого вида
деятельности _________________________________________________________
дата выдачи диплома __________________________________________________
2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование учреждения, где проводилась специализации/повышение квалификации
_____________________________________________________________________
дисциплина __________________________________________________________
номер сертификата ____________________________________________________
дата выдачи сертификата _______________________________________________
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 306
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 7-1/69
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения
№ п/п
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1.
Наличие производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании.
Правоустанавливающие документы на производственно-техническую базу или копии договора аренды или безвозмездного пользования или доверительного управления в случае заключения данных договоров на срок менее одного года;
ветеринарно-санитарное заключение, выдаваемое в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Приказ).
В случае наличия производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование/доверительное управление на срок более одного года), информация получается из информационной системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о ветеринарно-санитарном заключении услугодатель получает из информационной системы
"Е-лицензирование".
2.
Наличие документов по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения).
Наличие средств измерений, внесенных в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью утверждения типа средств измерений или метрологической аттестации средств измерений, наличие сертификатов о поверке и (или) оттисков поверительного клейма на средствах измерений и/или сертификатов о калибровке средств измерений в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обеспечении единства измерений", наличие стандартных тестов для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
3.
Наличие у руководителя юридического лица высшего и (или) послевузовского образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария", со стажем работы по специальности не менее трех лет.
Наличие в штате юридического лица или специализированного подразделения юридического лица: в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности "ветеринария", специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет*.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
4.
Наличие минимального набора оборудования, необходимого для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения.
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям.
Примечание:
*в случае, если руководитель юридического лица одновременно выполняет функции специалиста (ветеринарного врача или фельдшера) в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы, требование не применяется при условии соответствия данного лица квалификационным требованиям.
Приложение
к квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие им,
для осуществления деятельности
в области ветеринарии по проведению
ветеринарно-санитарной
экспертизы продукции и сырья
животного происхождения
Форма сведений, содержащих информацию для осуществления деятельности в области ветеринарии по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения

1. Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы берген ветеринариялық-санитариялық қорытынды туралы мәліметтер:
ветеринариялық-санитариялық қорытындының нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
2. Стандарттау жөніндегі құжаттардың (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) бар болуы. Өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдарының бар болуы, "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттардың және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлерінің және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттардың бар болуы, ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін стандартты тестілердің бар болуы:
1) стандарттау жөніндегі құжаттар (ұлттық және өңірлік стандарттар, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу үшін өлшемдерді орындау әдістемелері) иә/жоқ (құжаттың атауын көрсету керек) _______________________________________
_______________________________________________________________;
2) өлшеу құралдарының типін бекіту немесе метрологиялық аттестаттау мақсатында сынақтардың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген өлшеу құралдары:
меншік құқығын растайтын құжат немесе заңды құқықтарды растайтын құжат____________________________
____________________________________________________________
өлшеу құралдарының атауы және қысқаша сипаттамасы ______________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
өлшеу құралдарының мақсаты___________________________________
__________________________________________________________________
шығарылған жылы және өндіруші-ел _____________________________
________________________________________________________________
зауыттық нөмірі және түгендеу күні ______________________________
__________________________________________________________________
техникалық паспорт нөмірі ______________________________________
________________________________________________________________;

1. Сведения о ветеринарно-санитарном заключении, выданном государственным
ветеринарно-санитарным инспектором соответствующей
административно-территориальной единицы:
номер и дата выдачи ветеринарно-санитарного заключения _________________
____________________________________________________________________
идентификационный номер ____________________________________________
2. Наличие документов по стандартизации (национальные и региональные стандарты,
методики выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы
продукции и сырья животного происхождения).
Наличие средств измерений, внесенных в реестр государственной системы
обеспечения единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний
с целью утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений,
наличие приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования,
заверенных подписью услугополучателя, наличие сертификатов о поверке и (или)
оттисков поверительного клейма на средствах измерений и/или сертификатов
о калибровке средств измерений в соответствии с Законом Республики Казахстан
"Об обеспечении единства измерений", наличие стандартных тестов для проведения
ветеринарно-санитарной экспертизы:
1) документы по стандартизации (национальные и региональные стандарты, методики
выполнения измерений для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы
продукции и сырья животного происхождения) да/нет (указать наименование
документа): ___________________________________________________________
______________________________________________________________________;
2) средства измерений, внесенные в реестр государственной системы обеспечения
единства измерений Республики Казахстан по результатам испытаний с целью
утверждения типа или метрологической аттестации средств измерений:
документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий
законные права ________________________________________________________
______________________________________________________________________
наименование и краткая характеристика средств измерений __________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
назначение средств измерений____________________________________________
______________________________________________________________________
год выпуска и страна-производитель ______________________________________
заводской номер и дата инвентаризации ___________________________________
номер технического паспорта ____________________________________________;

3) көрсетілетін қызметті алушының қолымен расталған бақылау аспаптарына, қосалқы материалдарға, жабдыққа дайындаушы зауыттардың пайдалану паспорттарынан алынған мәліметтер:
бақылау аспаптарының, қосалқы материалдар мен жабдықтың атауы және қысқаша сипаттамасы ________________
_________________________________________________________________
паспорт нөмірі________________________________________________
паспорттың берілген күні________________________________________
паспортты берген орган _____________________________________
жабдықтың мақсаты_________________________________;
4) өлшеу құралдарындағы салыстырып тексеру туралы сертификаттар және (немесе) салыстырып тексеру таңбасының бедерлері және/немесе өлшем құралдарын калибрлеу туралы сертификаттар:
сертификаттар нөмірлері__________________________________________
берілген күні _________________________________
сертификаттарды берген орган __________________________
сертификаттардың қолданылу мерзімі ________бастап _______дейін;
5) базарларда ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізуге арналған стандарттық тесттердің бар-жоғы туралы мәліметтер______________.
3. Заңды тұлға басшысының "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімінің, мамандығы бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы.
Заңды тұлғаның немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлімшесінің штатында: ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында "ветеринариялық медицина", "ветеринариялық санитария" мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi білімі және (немесе) "ветеринария" мамандығы бойынша техникалық және кәсiптік (колледж) білімі, соңғы 5 жылда мамандануы немесе біліктілігін жетілдіру және біліктілікті арттырудың басқа да түрлері бар мамандардың (кемінде бір ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) болуы*:
1) техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамы туралы мәліметтер:
мамандық және біліктілік ________________________________________
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары/орта білімі туралы дипломның нөмірі _______________
дипломның берілген күні ________________________________________
жоғарғы оқу орнының атауы___________________________________
_________________________________________________________
2) маманданудан/біліктілікті арттырудан өткені туралы мәліметтер:
маманданудан/біліктілікті арттырудан өткен мекеменің атауы
______________________________________________________________
_______________________________________________________________
пән _________________________________________________________
сертификаттың нөмірі ____________________________________________
сертификаттың берілген күні______________________________________
Ескертпе: *заңды тұлғаның басшысы бір мезгілде ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасында маман (ветеринариялық дәрігер немесе фельдшер) функцияларын орындаған жағдайда, талап осы тұлға біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда қолданылмайды.

3) сведения из эксплуатационных паспортов заводов-изготовителей на приборы
контроля, вспомогательные материалы, оборудование, заверенные подписью
услугополучателя:
наименование и краткая характеристика приборов контроля, вспомогательных
материалов и оборудования _____________________________________________
_____________________________________________________________________
номер паспорта________________________________________________________
дата выдачи паспорта___________________________________________________
орган, выдавший паспорт _______________________________________________
назначение оборудования________________________________________________;
4) сертификаты о поверке и (или) оттиски поверительного клейма на средствах
измерений и/или сертификаты о калибровке средств измерений:
номера сертификатов____________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
орган, выдавший сертификаты ____________________________________________
срок действия сертификатов с _____________________ до ____________________;
5) сведения о наличии стандартных тестов для проведения ветеринарно-санитарной
экспертизы на рынках ___________________________________________________.
3. Наличие у руководителя юридического лица высшего и (или) послевузовского
образования по специальностям "ветеринарная медицина", "ветеринарная
санитария", стажа работы по специальности не менее 3 (трех) лет.
Наличие в штате юридического лица или специализированного подразделения
юридического лица: в лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы специалистов
(не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или)
послевузовское образование по специальностям "ветеринарная медицина",
"ветеринарная санитария" и (или) техническое и профессиональное образование
(колледж) по специальности "ветеринария", специализации или усовершенствования
и других видов повышения квалификации за последние 5 (пять) лет*:
1) сведения о квалифицированном составе технических руководителей
и специалистов:
специальность и квалификация _______________________________________________
номер диплома о высшем/среднем образовании по профилю лицензируемого вида
деятельности ______________________________________________________________
дата выдачи диплома _______________________________________________________
наименование учебного заведения ____________________________________________
2) сведения о прохождении специализации/повышения квалификации:
наименование организации, где проводилась специализация/повышение квалификации
__________________________________________________________________________
дисциплина _______________________________________________________________
номер сертификата_________________________________________________________
дата выдачи сертификата____________________________________________________
Примечание: *в случае, если руководитель юридического лица одновременно
выполняет функции специалиста (ветеринарного врача или фельдшера) в лаборатории
ветеринарно-санитарной экспертизы, требование не применяется при условии
соответствия данного лица квалификационным требованиям.