"Сәйкестікті бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 433-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 15 қыркүйектегі № 263-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 16 қыркүйекте № 36851 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сәйкестікті бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 433-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23364 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәйкестікті бағалау қағидаларында:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Өнімді сертификаттау кезінде:
1) өнімді сәйкестендіруді жүргізуге, оның ішінде сыныптау топтамасына тиесілігін, өнімге техникалық құжаттаманың (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану) сәйкестігін, шығу тегін, осы партияға тиесілігін, сондай-ақ жиынтығында өнімнің техникалық регламентке және стандарттау жөніндегі құжатқа, тауарға ілеспе құжаттамаға, жеткізуге арналған шартқа (келісімшартқа), ерекшелікке, заттаңбаға, затбелгіге және өнімді сипаттайтын басқа да құжатқа сәйкестігін растау үшін жеткілікті болатын белгілері, параметрлері, көрсеткіштері мен талаптары бойынша оның сәйкестігін тексеруге;
2) өнімнің адам өмірі, денсаулығы, қоршаған ортаны қорғау үшін қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған, қағидаларда белгіленген талаптарға, сондай-ақ өнімді пайдалану, сақтау және тасымалдау шарттары сақталған жағдайда сәйкестікті міндетті растау кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының негізінде тексерілетін басқа да талаптарға сәйкестігін толық және анық растауға мүмкіндік беретін өнімнің сипаттамалары (көрсеткіштері) тексеріледі, сынақ әдістері пайдаланылады.
Басқа тексерілетін сипаттамалардың (көрсеткіштердің) құрамы нақты өнімді сертификаттау мақсаттарына сүйене отырып айқындалады.
Осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жағдайда сәйкестендіру кезінде импорттаушының өнімді таңбалаудағы қажетті ақпарат бөлігінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің талаптарын сақтауы ескеріледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Өтінім беруші СРО-ға өтінім берген жағдайда құрамы мен мазмұны осы өнімге арналған техникалық регламенттерде және (немесе) стандарттау жөніндегі құжаттарда белгіленетін өнімге қажетті өнімге техникалық (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану) құжаттаманы ұсынады.";
14-тармақта:
1) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"өнімге техникалық құжаттаманы (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану);";
2) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"өнімге техникалық құжаттаманы (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану);";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 29 июня 2021 года № 433-НҚ "Об утверждении Правил оценки соответствия"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 15 сентября 2025 года № 263-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2025 года № 36851
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 29 июня 2021 года № 433-НҚ "Об утверждении Правил оценки соответствия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23364) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оценки соответствия, утвержденных указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При сертификации продукции проверяются характеристики (показатели) продукции, используются методы испытаний, позволяющие:
1) провести идентификацию продукции, в том числе проверить принадлежность к классификационной группировке, соответствие технической документации (проектной и (или) конструкторской, и (или) технологической, и (или) эксплуатационной) на продукцию, происхождение, принадлежность к данной партии, а также соответствие ее по признакам, параметрам, показателям и требованиям, которые в совокупности достаточны для подтверждения соответствия продукции техническому регламенту и документу по стандартизации, товаросопроводительной документации, договору (контракту) на поставку, спецификации, этикетке, ярлыку и другому документу, характеризующему продукцию;
2) полно и достоверно подтвердить соответствие продукции требованиям, направленным на обеспечение ее безопасности для жизни, здоровья человека, охрану окружающей среды, установленным в правилах, а также другим требованиям, которые на основе законодательства Республики Казахстан проверяются при обязательном подтверждении соответствия, при соблюдении условий использования, хранения и транспортирования продукции.
Состав других проверяемых характеристик (показателей) определяется исходя из целей сертификации конкретной продукции.
В случае, указанном в подпункте 1) настоящего пункта при идентификации продукции учитывается соблюдение импортером требований нормативных правовых актов Республики Казахстан в части необходимой информации в маркировке продукции.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Заявитель представляет при подаче заявки в ОПС необходимую техническую документацию (проектную и (или) конструкторскую, и (или) технологическую, и (или) эксплуатационную) на продукцию, состав и содержание которой устанавливается в технических регламентах и (или) документах по стандартизации на данную продукцию.";
в пункте 14:
абзац второй подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"техническую документацию (проектную и (или) конструкторскую, и (или) технологическую, и (или) эксплуатационную) на продукцию;";
абзац второй подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"техническую документацию (проектную и (или) конструкторскую, и (или) технологическую, и (или) эксплуатационную) на продукцию;";
пункт 21 изложить в следующей редакции:

"21. Өтінім бойынша шешімде СРО өтініш берушіні сертификаттау жүргізілетін өнімді сертификаттау схемасы және осы объектіні сертификаттаудың белгіленген тәртібіне негізделген сертификаттаудың барлық негізгі шарттары, қажетті өнімге техникалық (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану) құжаттаманың тізбесі, тексерілетін көрсеткіштердің тізбесі, зертхананың атауы, сондай-ақ кезеңдік бағалау шарттары (егер өнімді сертификаттау схемасында көзделсе) туралы хабардар етеді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Қазақстан Республикасының техникалық регламенттерінің және (немесе) стандарттау жөніндегі құжаттардың талаптарына сәйкестігіне сертификаттау кезінде өнімнің техникалық регламенттерде және стандарттау жөніндегі құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігінің қажетті дәлелдемесін қамтамасыз ететін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өнімді сертификаттау схемасы пайдаланылады.
Өнімді Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігіне сертификаттау кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінде және Еуразиялық экономикалық одақтың өзге де құқықтық актілерінде және (немесе) сәйкестігін растау жүзеге асырылатын құжаттарда белгіленген сертификаттау схемасы қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
"27-1. Өнімнің Қазақстан Республикасының техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігін декларациялау кезінде осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес өнімнің техникалық регламенттерде және стандарттау жөніндегі құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігінің қажетті дәлелдемесін қамтамасыз ететін декларациялау схемасы пайдаланылады.
Өнімнің Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігін декларациялау кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінде және Еуразиялық экономикалық одақтың өзге де құқықтық актілерінде белгіленген декларациялау схемасы қолданылады.";
28-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Өнімді, процесті, қызметті сәйкестендіру – белгілі бір өнімді, процесті, қызметті айрықша белгілері бойынша біржақты тануды және (немесе) өнімді сәйкестікті міндетті растауға жататын объектілерге жатқызуды қамтамасыз ететін рәсім.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Сәйкестендіру кезінде мыналар тексеріледі:
мәлімделген өнімді техникалық регламенттердің, стандарттау жөніндегі құжаттардың талаптарына жатқызудың дұрыстығы;
өнімнің таңбалануының (жазуларының) техникалық регламенттердің, стандарттау жөніндегі құжаттардың талаптарына сәйкестігі;
өнімнің таңбалауда (жазуларда) және техникалық құжаттамада (жобалау және (немесе) конструкторлық, және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану) және өнімнің сәйкестігін тікелей немесе жанама растайтын өзге де құжаттамада көрсетілген ақпаратқа сәйкестігі;
өнімнің мәлімделген партияға және дайындаушыға тиесілігі;
техникалық регламенттерде және стандарттау жөніндегі құжаттарда белгіленген сәйкестендіру көрсеткіштері бойынша (өнімге сынақ жүргізу қажет болған жағдайда) сынақтардың нәтижелері.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"21. В решении по заявке ОПС информирует заявителя о схеме сертификации продукции, по которой будет проводиться сертификация и все основные условия сертификации, основывающиеся на установленном порядке сертификации данного объекта, перечень необходимой технической документации (проектной и (или) конструкторской, и (или) технологической, и (или) эксплуатационной) на продукцию, перечень проверяемых показателей, наименование лаборатории, а также условия периодической оценки (если предусмотрено схемой сертификации продукции).";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. При сертификации продукции на соответствие требованиям технических регламентов Республики Казахстан и (или) документов по стандартизации используется схема сертификации продукции согласно приложению 2 к настоящим Правилам, которая обеспечивает необходимую доказательность соответствия продукции требованиям, установленным техническими регламентами и документами по стандартизации.
При сертификации продукции на соответствие требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, применяется схема сертификации, установленная техническими регламентами Евразийского экономического союза и иных правовых актов Евразийского экономического союза и (или) документов, на соответствие которым осуществляется подтверждение соответствия.";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. При декларировании соответствия продукции требованиям технических регламентов Республики Казахстан используется схема декларирования согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам, которая обеспечивает необходимую доказательность соответствия продукции требованиям, установленным техническими регламентами и документами по стандартизации.
При декларировании соответствия продукции требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, применяется схема декларирования, установленная техническими регламентами Евразийского экономического союза и иных правовых актов Евразийского экономического союза.";
часть первую пункта 28 изложить в следующей редакции:
"28. Идентификация продукции, процесса, услуги – процедура, обеспечивающая однозначное распознавание определенной продукции, процесса, услуги по отличительным признакам и (или) отнесение продукции к объектам, подлежащим обязательному подтверждению соответствия.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. При идентификации проверяются:
правильность отнесения заявленной продукции требованиям технических регламентов, документов по стандартизации;
соответствие маркировки (надписей) продукции требованиям технических регламентов, документов по стандартизации;
соответствие продукции информации, указанной в маркировке (надписях) и технической документации (проектной и (или) конструкторской, и (или) технологической, и (или) эксплуатационной) и иной документации прямо или косвенно подтверждающей соответствие продукции;
принадлежность продукции к заявленной партии и изготовителю;
результаты испытаний по показателям идентификации (в случае необходимости проведения испытания продукции), установленные техническими регламентами и документами по стандартизации.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:

"31. Өнімді сәйкестікті міндетті түрде растауға жататын немесе жатпайтын объектілерге жатқызу мақсатында СРО өтініш берушінің өтініші бойынша СРО құрамында қызметін жүзеге асыратын сарапшы-аудитордың өз саласы шегінде мынадай жұмыстарға аттестаттау жүргізуін ұйымдастырады:
1) өтініш беруші ұсынатын техникалық құжаттаманы (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану) және өнімнің сәйкестігін тікелей немесе жанама растайтын өзге де құжаттаманы талдау негізінде, сондай-ақ өтініш беруші ұсынатын бірыңғай Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауарларды сыныптау туралы кеден органдары беретін алдын ала шешім негізінде өнімді сәйкестендіру;
2) стандарттау жөніндегі құжатқа сәйкес өтініш беруші ұсынатын өнім үлгісін көзбен шолып тексеру;
3) техникалық регламенттерге, сондай-ақ Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 620 шешімімен бекітілген Бірыңғай құжаттарды бере отырып, кеден одағы шеңберінде сәйкестікті міндетті бағалауға (растауға) жататын өнімнің бірыңғай тізбесіне сәйкес сәйкестікті міндетті растау объектілеріне жатқызу бойынша өнімді талдау.
Осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында белгіленген жүргізілген жұмыстардың нәтижелері бойынша СРО техникалық реттеудің ақпараттық жүйесінде техникалық реттеу тізілімінде тіркеумен осы Қағидалардың 2-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өнімді сәйкестендіру актісін ресімдейді.
Бұл ретте өнімді сәйкестендіру актісінде көрсетілген өнімнің ЕАЭО СЭҚ ТН коды СРО аккредиттеу саласына енгізілген өнімнің ЕАЭО СЭҚ ТН кодының кемінде төрт бірінші белгісіне сәйкес келуі тиіс.
Өтініш беруші "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін жауапты болады.";
мынадай мазмұндағы 31-1 және 31-2-тармақтармен толықтырылсын:
"31-1. Осы Қағидаларға 2-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнімді сәйкестендіру актісін толтыру кезінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1-жол – аккредиттеу субъектісі қызметінің бағытын көрсете отырып, СРО тіркеу нөмірлері (кодтық деректемелері) (ҚР СТ 7.17 ұлттық стандартына сәйкес беріледі);
2-жол – техникалық реттеу тізіліміндегі өнімді сәйкестендіру актісі туралы электрондық жазбаға жылдам өтуге арналған оптикалық оқылатын матрицалық код (QR-код);
3-жол – өнімді сәйкестендіру актілерінің тізіліміне мәліметтер енгізілген күн (саны – екі араб цифрымен, айы – екі араб цифрымен, жылы – төрт араб цифрымен);
4-жол – сәйкестендіру нәтижелері туралы актінің тіркеу нөмірі;
5-жол – өнімді сәйкестендіру актісін берген сәйкестікті растау жөніндегі органның толық атауы, оның заңды мекенжайы, сондай-ақ қызметті жүзеге асыру орнының нақты мекенжайы (мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда), сәйкестікті растау жөніндегі органның аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірі мен тіркелген күні, сондай-ақ телефон нөмірі мен электрондық пошта мекенжайы;
6-жол – өнімнің атауы және белгіленуі және (немесе) өнімді дайындаушы берген өнімнің атауы (бар болса), өнімнің мақсаты, өнімді қолдану жөніндегі ұсынымдар, сәйкестікті міндетті растау объектісі болып табылатын өнімге бір мәнді жатқызу мүмкіндігін қамтамасыз ететін өнімнің басқа да негізгі тән қасиеттері мен сипаттамалары;
өнім туралы оның сәйкестендірілуін қамтамасыз ететін өзге де мәліметтер (бар болса);
өнім дайындалған құжаттың (құжаттардың) белгісі және атауы (стандарт, ұйым стандарты, техникалық шарттар немесе өзге де құжат) (бар болса);
7-жол – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес өнімнің коды (кодтары);
8-жол – дайындаушының толық атауы, оның орналасқан жері (заңды мекенжайы) және өнімді дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру орнының мекенжайы (мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда) – өнімді дайындайтын заңды тұлға мен оның филиалдары үшін немесе тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жері және өнімді дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру орнының мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда) – дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін;
9-жол – өнімді сәйкестікті міндетті растау объектілеріне жатқызған жағдайда, осы өнімге қолданылатын техникалық регламенттердің атауы және сәйкестікті бағалау нысаны көрсетіледі;
өнімді міндетті сәйкестікті растауға жатпайтын объектілерге жатқызған жағдайда: "техникалық регламенттердің талаптарына сәйкестігін міндетті түрде растауға жатпайды" деп көрсетіледі;
10-жол – өтініш берушінің толық атауы, оның заңды мекенжайы және қызметті жүзеге асыру орнының мекенжайы (мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда) – заңды тұлға үшін немесе қызметті жүзеге асыру орнының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жері және мекенжайы (мекенжайлары) (мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда) – жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін, сондай-ақ тіркеу бизнесі үшін өтініш берушінің сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі, телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы;
11-жол – сәйкестікті міндетті растау объектілерін және нақты өнімге қойылатын талаптарды белгілейтін құқықтық актілер және (немесе) стандарттау жөніндегі құжаттар, техникалық құжаттама (жобалау, және (немесе) конструкторлық, және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану);
12-жол – сәйкестікті растау жөніндегі орган басшысының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
13-жол – сарапшы -аудитордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болса).

"31. В целях отнесения продукции к объектам, подлежащим или не подлежащим обязательному подтверждению соответствия ОПС по обращению заявителя организует проведение экспертом-аудитором, осуществляющим деятельность в составе ОПС, в пределах своей области аттестации следующих работ:
1) идентификацию продукции на основании анализа технической документации (проектной и (или) конструкторской, и (или) технологической, и (или) эксплуатационной) и иной документации прямо или косвенно подтверждающей соответствие продукции, предоставляемой заявителем, а также на основании выдаваемого таможенными органами предварительного решения о классификации товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), предоставляемого заявителем;
2) визуальный осмотр образца продукции, предоставляемого заявителем, в соответствии с документом по стандартизации;
3) анализ продукции по отнесению к объектам обязательного подтверждения соответствия согласно техническим регламентам, а также Единому перечню продукции, подлежащей обязательной оценке (подтверждению) соответствия в рамках таможенного союза с выдачей единых документов, утвержденному Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 года № 620.
По результатам проведенных работ, установленных в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта, ОПС оформляет акт идентификации продукции по форме согласно приложению 2-2 к настоящим Правилам в информационной системе технического регулирования с регистрацией в реестре технического регулирования.
При этом, код ТН ВЭД ЕАЭС продукции, указанный в акте идентификации продукции, должен соответствовать не менее четырем первым знакам кода ТН ВЭД ЕАЭС продукции, включенному в область аккредитации ОПС.
Заявитель несет ответственность за нарушения законодательства Республики Казахстан в области технического регулирования в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях.";
дополнить пунктами 31-1 и 31-2 следующего содержания:
"31-1. При заполнении акта идентификации продукции по форме согласно приложению 2-2 к настоящим Правилам указываются следующие сведения:
в поле 1 – регистрационные номера (кодовые реквизиты) ОПС (присваивается в соответствии с национальным стандартом СТ РК 7.17) с указанием направления деятельности субъекта аккредитации;
в поле 2 – оптически считываемый матричный код (QR-код), предназначенный для быстрого перехода к электронной записи об акте идентификации продукции в реестре технического регулирования;
в поле 3 - дата внесения сведений в реестр актов идентификации продукции (число – двумя арабскими цифрами, месяц – двумя арабскими цифрами, год – четырьмя арабскими цифрами);
в поле 4 – регистрационный номер акта о результатах идентификации;
в поле 5 – полное наименование органа по подтверждению соответствия, выдавшего акт идентификации продукции, его юридический адрес, а также фактический адрес места осуществления деятельности (в случае если адреса различаются), регистрационный номер и дата регистрации аттестата аккредитации органа по подтверждению соответствия, а также номер телефона и адрес электронной почты;
в поле 6 – наименование и обозначение продукции и (или) название продукции, присвоенное изготовителем продукции (при наличии), назначение продукции, рекомендации по применению продукции, другие основные характерные свойства и характеристики продукции, обеспечивающие возможность однозначного отнесения к продукции, являющейся объектом обязательного подтверждения соответствия;
иные сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию (при наличии);
обозначение и наименование документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция (стандарт, стандарт организации, технические условия или иной документ) (при наличии);
в поле 7 – код (коды) продукции в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
в поле 8 – полное наименование изготовителя, его место нахождения (юридический адрес) и адрес (адреса) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае если адреса различаются) – для юридического лица и его филиалов, которые изготавливают продукцию, или фамилия, имя и отчество (при наличии), место жительства и адрес (адреса) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае если адреса различаются) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;
в поле 9 – в случае отнесения продукции к объектам обязательного подтверждения соответствия указывается наименование технических регламентов, действие которых распространяется на данную продукцию и форма оценки соответствия;
в случае отнесения продукции к объектам, не подлежащим обязательному подтверждению соответствия указывается: "не подлежит обязательному подтверждению соответствия требованиям технических регламентов";
в поле 10 – полное наименование заявителя, его юридический адрес и адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае если адреса различаются) – для юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии), место жительства и адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае если адреса различаются) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, а также регистрационный бизнес идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заявителя, номер телефона и адрес электронной почты;
в поле 11 – правовые акты и (или) документы по стандартизации, устанавливающие объекты обязательного подтверждения соответствия и требования к конкретной продукции, техническая документация (проектная, и (или) конструкторская, и (или) технологическая, и (или) эксплуатационная);
в поле 12 – фамилия, имя и отчество (при наличии) руководителя органа по подтверждению соответствия или уполномоченное им лицо;
в поле 13 – фамилия, имя и отчество (при наличии) эксперта-аудитора.

31-2. Берілген өнімді сәйкестендіру актісінің күшін:
1) СРО – олардың негізінде өнімді сәйкестендіру актісі ресімделген құқықтық актілерге және (немесе) стандарттау жөніндегі құжаттарға өзгерістер енгізілген жағдайда;
2) уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасы – сәйкестендірудің дәйексіз нәтижелері анықталған жағдайда жояды.
Өнімді сәйкестендіру актісінің қолданылуын тоқтату туралы шешім техникалық реттеу тізіліміне тиісті жазба енгізіле отырып және өтініш берушіні хабардар ете отырып, техникалық реттеудің ақпараттық жүйесінде ресімделеді.
Өнімді сәйкестендіру актісінің қолданылуы техникалық реттеудің ақпараттық жүйесіне тиісті мәліметтер енгізілген күннен бастап тоқтатылды деп есептеледі.";
41-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Өндіріс жағдайын талдау кезінде мыналар тексеріледі:
1) өнімге техникалық регламенттердің, стандарттау жөніндегі құжаттардың және техникалық (жобалық және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану) құжаттардың болуы, оларды өзектілендіру;";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Сертификатталған өнімге қоса берілетін ілеспе техникалық (жобалық және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану), пайдалану құжаттамасында (техникалық паспорт, пайдалану жөніндегі нұсқаулық, өнімнің сәйкестігін тікелей немесе жанама растайтын құжаттар), сондай-ақ тауарға ілеспе құжаттамада сәйкестік сертификатының нөмірі мен оның қолданылу мерзімі көрсетіле отырып, жүргізілген сертификаттау туралы ақпаратты көрсетуге жол беріледі.";
70-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Дәлелдемелер ретінде техникалық құжаттама (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану) және өнімнің сәйкестігін тікелей немесе жанама растайтын өзге де құжаттама, өз зерттеулерінің (сынақтарының) және өлшемдерінің нәтижелері және (немесе) өнімнің техникалық регламенттерде белгіленген талаптарға сәйкестігін растау үшін негіз болған басқа да құжаттар пайдаланылады.";
87-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Зертхана жұмыс нәтижелерін өнімді зерттеу (сынау) және өлшеу хаттамасы (бұдан әрі – сынақ нәтижелері) түрінде ресімдейді және береді, сондай-ақ хаттаманы қоса бере отырып, техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі арқылы техникалық реттеу тізілімінде толық көлемде тіркейді.";
127-тармақтың он төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-жол – өтініш берушінің БСН (заңды тұлға үшін) немесе ЖСН (жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін) атауы және мекенжайы, сондай-ақ өтініш берушінің өнімді сәйкестік белгісімен таңбалау немесе өнімнің жекелеген партияларын белгіленген нысандағы сәйкестік сертификаттарының бірге алып жүру құқығы көрсетіледі;";

31-2. Действие выданного акта идентификации продукции прекращает:
1) ОПС – в случае внесения изменений в правовые акты и (или) документы по стандартизации, на основании которых был оформлен акт идентификации продукции;
2) должностное лицо территориального подразделения ведомства уполномоченного органа – в случае выявления недостоверных результатов идентификации.
Решение о прекращении действия акта идентификации продукции оформляется в информационной системе технического регулирования с внесением соответствующей записи в реестр технического регулирования и уведомлением заявителя.
Действие акта идентификации продукции считается прекращенным с даты внесения соответствующих сведений в информационную систему технического регулирования.";
подпункт 1) пункта 41 изложить в следующей редакции:
"41. При анализе состояния производства проверяются:
1) наличие технических регламентов, документов по стандартизации и технических документов (проектных и (или) конструкторских, и (или) технологических, и (или) эксплуатационных) на продукцию, их актуализация;";
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"60. В сопроводительной технической (проектной и (или) конструкторской, и (или) технологической, и (или) эксплуатационной), эксплуатационной документации, прилагаемой к сертифицированной продукции (технический паспорт, руководство по эксплуатации, документы, прямо или косвенно подтверждающие соответствие продукции), а также в товаросопроводительной документации допускается указание информации о проведенной сертификации с указанием номера сертификата соответствия и срока его действия.";
часть первую пункта 70 изложить в следующей редакции:
"70. В качестве доказательств используются техническая документация (проектная и (или) конструкторская, и (или) технологическая, и (или) эксплуатационная) и иная документация прямо или косвенно подтверждающая соответствие продукции, результаты собственных исследований (испытаний) и измерений и (или) другие документы, послужившие основанием для подтверждения соответствия продукции требованиям, установленным техническими регламентами.";
часть первую пункта 87 изложить в следующей редакции:
"87. Результаты работ лаборатория оформляет и выдает в виде протокола исследований (испытаний) и измерений продукции (далее – результаты испытаний), а также регистрирует в реестре технического регулирования посредством информационной системы технического регулирования с приложением протокола в полном объеме.";
абзац четырнадцатый пункта 127 изложить в следующей редакции:
"поле 11 – указывается БИН (для юридического лица) или ИИН (для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя), наименование и адрес заявителя, а также право заявителя маркировать продукцию знаком соответствия или сопровождать отдельные партии продукции сертификатом соответствия установленной формы;";

мынадай мазмұндағы 127-1-тармақпен толықтырылсын:
"127-1. Табиғи тастан жасалған бұйымдарға сәйкестік сертификатын толтыру кезінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 13-жолда, оның ішінде IAF MLA бірлескен белгісін қолдана отырып, қосымша мынадай мәліметтер көрсетіледі: табиғи тастың түсі мен мөлшері, тау жыныстарының беріктігі, өңдеу механизмі, кен орнының атауы мен мекенжайы, тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда бар болса) шығу күнін көрсете отырып, кен орнына шығуды жүзеге асырған сарапшы-аудитор, егер кен орны Қазақстан Республикасынан тыс жерде болса, сынақтар жүргізу үшін іріктелген өнім партиясының (партияны сертификаттау кезінде) немесе өнім үлгілерінің (сериялық өндірісті сертификаттау кезінде) шекарасынан өту күні көрсетіледі.";
128-тармақта:
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"8-жол – БСН (заңды тұлға үшін) немесе ЖСН (жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін), өндірістік алаңдарды қоса алғанда (өндірістік алаңдар болған кезде), өтініш беруші ұйымның атауы мен мекенжайы;";
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"9-жол – БСН (заңды тұлға үшін) немесе ЖСН (жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін), өтініш берушінің толық атауы, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы);";
129-тармақтың он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-жол – БСН (заңды тұлға үшін) немесе ЖСН (жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін), қызметті орындаушының атауы және өтініш беруші ұйымның мекенжайы;";
мынадай мазмұндағы 129-1-тармақпен толықтырылсын:
"129-1. Осы Қағидаларға 4-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша процестің сәйкестік сертификатын толтыру кезінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1-жол – СРО тіркеу нөмірлері (кодтық деректемелер) (ҚР СТ 7.17 ұлттық стандартына сәйкес беріледі) және аккредитация субъектісінің қызмет бағыты көрсетіледі;
2-жол – сәйкестік сертификатының бірегей идентификациялық нөмірі, QR-код түрінде, ол техникалық реттеу ақпараттық жүйесінде кездейсоқ тәртіппен автоматты түрде қалыптастырылады, он төрт таңбадан тұрады және келесі түрде белгіленеді:
1) алғашқы екі таңба – Қазақстан Республикасы ISO – Халықаралық стандарттау ұйымының коды бойынша әріптік код (екі бас әріп – KZ);
2) үшіншіден он төртіншіге дейінгі таңбалар – бірегей әріптік-сандық код;
3-жол – сәйкестік сертификатының тіркеу күні (күн – екі араб цифрымен, ай – сөзбен, жыл – араб цифрларымен);
4-жол – сәйкестік сертификатының тіркеу нөмірі техникалық реттеу ақпараттық жүйесі арқылы беріледі;

дополнить пунктом 127-1 следующего содержания:
"127-1. При заполнении сертификата соответствия на изделия из природного камня в поле 13 по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в том числе с применением совмещенного знака IAF MLA, дополнительно указываются следующие сведения: цвет и размер природного камня, прочность породы, механизм обработки, название и адрес месторождения, фамилия, имя и отчество (при наличии) эксперта-аудитора, осуществившего выезд на месторождение с указанием даты выезда, в случае если месторождение находится за пределами Республики Казахстан указывается дата пересечения границы партии продукции (при сертификации партии) или образцов продукции, отобранных для проведения испытаний (при сертификации серийного производства).";
в пункте 128:
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"поле 8 – БИН (для юридического лица) или ИИН (для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя), наименование и адрес организации-заявителя, включая производственные площадки (при наличии производственных площадок);";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"поле 9 – БИН (для юридического лица) или ИИН (для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя), полное наименование заявителя, его местонахождение (адрес юридического лица);";
абзац одиннадцатый пункта 129 изложить в следующей редакции:
"поле 7 – БИН (для юридического лица) или ИИН (для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя), наименование исполнителя услуги и адрес организации-заявителя;";
дополнить пунктом 129-1 следующего содержания:
"129-1. При заполнении сертификата соответствия процесса по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам указываются следующие сведения:
поле 1 – регистрационные номера (кодовые реквизиты) ОПС (присваивается в соответствии с национальным стандартом СТ РК 7.17) с указанием направления деятельности субъекта аккредитации;
поле 2 – уникальный идентификационный номер сертификата соответствия в виде QR-кода, который автоматически генерируется в информационной системе технического регулирования в случайном порядке, состоит из четырнадцати символов и имеет следующее обозначение:
1) первые два символа – литерный код Республики Казахстан согласно коду ISO – Международной организации по стандартизации (две заглавные латинские буквы – KZ);
2) с третьего по четырнадцатый символы – уникальный буквенно-числовой код;
поле 3 – дата регистрации сертификата соответствия в реестре (число –двумя арабскими цифрами, месяц – прописью, год – арабскими цифрами);
поле 4 – регистрационный номер сертификата соответствия присваивается информационной системой технического регулирования;

5-жол – сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі СРО белгілейді. Дата 3-жолдағы сияқты жазылады;
6-жол – сәйкестікті бағалау органының БСН-і, атауы және орналасқан жері, сертификат берген СРО атауы. Ағымдағы аккредитация аттестатында көрсетілген атау мен СРО атауы арасында сәйкессіздік болмауы тиіс;
7-жол – процесс атауы. Егер процестің соңғы нәтижесі өнім болса, онда өнімнің атауы көрсетіледі (ҚР СТ 3111 сәйкес органикалық өнім өндіру процесі үшін процесс мәртебесі: өтпелі кезең немесе органикалық деп қосымша көрсетіледі), дайындау мекенжайы;
8-жол – өтініш берушінің БСН-і, атауы және мекенжайы;
9-жол – сертификаттау жүргізілген нормативтік құқықтық актілердің және (немесе) стандарттау құжаттарының белгілеулері, сондай-ақ стандарттау құжатының бөлімі мен (немесе) бөлім тармағы көрсетіледі (қажет болған жағдайда);
10-жол – СРО сәйкестік сертификатын берген негізінде қабылданған құжаттар (сынақ хаттамасы және (немесе) аудиторлық есеп (аудит қорытындысы);
11-жол – сәйкестік сертификатын берген СРО басшысының немесе оның уәкілетті тұлғасының аты-жөні мен тегі;
12-жол – сертификаттау жүргізген сарапшы-аудитордың аты-жөні мен тегі;
13-жол – өнімді сертификаттаудың қолданылатын схемасы көрсетіледі (болған жағдайда), кезеңдік бағалауды жүзеге асыратын ұйым туралы ақпарат және СРО енгізу қажет деп есептейтін басқа ақпарат.
Қызмет түрі мен процестің сипаттамасы бойынша ақпараттың көлемі 7-жолда көрсетілген мәліметтердің сыйымдылығынан асып кеткен жағдайда, бұл ақпарат осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес рәсімделген процестер бойынша сәйкестік сертификатына қосымшада көрсетіледі. Қосымша сәйкестік сертификатының ажырамас бөлігі болып табылады. Қосымшаның әр беті нөмірленеді, оған сәйкестік сертификатының тіркеу нөмірі, СРО басшысының немесе оның уәкілетті тұлғасының және сертификаттау жүргізген сарапшы-аудитордың аты-жөні, тегі жазылады.";
131-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"131. Өнімнің сәйкестік сертификатын және оған қосымшаларды қайта шығару (қайта рәсімдеу) осы Қағидалардың 9-бабының 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақтарында көзделген рәсімдерді орындамай және сәйкестік сертификатының жарамдылық мерзімін өзгертпей келесі жағдайларда рұқсат етіледі (қолданылған сертификаттау схемасына байланысты):
1) өнімнің сәйкестік сертификаты мен оған қосымшаларында қателерді (баспа қатесін) анықтау;
2) өтініш берушіге қатысты ұйымдық-құқықтық нысанды, орналасқан жерін (заңды тұлғаның мекенжайын), жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұрғылықты жерін, қызмет орнындағы мекенжайын (мекенжайлар әр түрлі болған жағдайда), телефон нөмірін және (немесе) электрондық поштасының мекенжайын өзгерту – өтініш берушіге қатысты;

поле 5 – срок действия сертификата соответствия устанавливается ОПС. Дата заполняется так же, как в поле 3;
поле 6 – БИН, наименование и местонахождение ОПС, выдавшего сертификат соответствия;
не допускаются расхождения в наименовании, указанном в действующем аттестате аккредитации с наименованием ОПС;
поле 7 – наименование процесса в случае, если конечным результатом процесса является продукция, указывается наименование продукции (для процесса производства органической продукции в соответствии с СТ РК 3111 дополнительно указывается статус процесса: переходный период или органический), адрес изготовления;
поле 8 – БИН, наименование и адрес заявителя;
поле 9 – обозначение нормативных правовых актов и (или) документов по стандартизации, на соответствие которым проведена сертификация, с указанием раздела и (или) пункта(ов) раздела документа по стандартизации (в случае необходимости);
поле 10 – указываются документы, на основании которых ОПС выдан сертификат соответствия (протокол испытания и (или) аудиторский отчет (заключение аудита);
поле 11 – указывается применяемая схема сертификации (при наличии), приводится информация об организации, осуществляющей периодическую оценку, и другая информация, которую ОПС считает необходимым внести.
поле 12 – инициалы, фамилия руководителя ОПС или уполномоченного им лица, выдавшего сертификат соответствия;
поле 13 – инициалы, фамилия эксперта-аудитора, проводившего сертификацию;
При значительном объеме информации, касающаяся типа деятельности и процесса, указываемой в поле 7 сертификата соответствия, такая информация приводится в приложении к сертификату соответствия на процессы по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Приложение является неотъемлемой частью сертификата соответствия. Каждая страница приложения нумеруется, на ней проставляются регистрационный номер сертификата соответствия, фамилии, имена и отчества (при наличии) руководителя ОПС или уполномоченного им лица, выдавшего сертификат соответствия и эксперта-аудитора, проводившего сертификацию.";
пункт 131 изложить в следующей редакции:
"131. Допускается перевыпуск (переоформление) сертификата соответствия продукции и (или) приложений к нему без выполнения процедур, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 9 настоящих Правил и без изменения срока действия сертификата соответствия, в следующих случаях (в зависимости от примененной схемы сертификации):
1) выявление в сертификате соответствия продукции и приложениях к нему ошибок (опечаток);
2) изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, адреса места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются), номера телефона и (или) адреса электронной почты – в отношении заявителя;

3) өнім өндірушіге қатысты ұйымдық-құқықтық нысанды, орналасқан жерін (заңды тұлғаның мекенжайын), жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұрғылықты жерін өзгерту, – өнім өндірушіге қатысты;
3-1) өнім өндіру орнындағы мекенжай реквизиттері ретінде көрсетілген географиялық объектінің, көше-көлік желісінің элементінің (көшесі, проспекті, алаңы, переулкі, өткелі, жағалауы, бульвары және тағы басқалар), жоспарлау құрылымының элементінің (ауданы, микроауданы және тағы басқалар), мекенжай нысанының нөмірлеуін (үй, бөлме және тағы басқалар), пошта индексін өзгерту (өнім өндіру орны фактілік өзгермеген жағдайда) – өнім өндірушіге қатысты;
3-2) заңды тұлғаның атауын, жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) өзгерту, тіркеу немесе есептік (жеке, сәйкестендіру) нөмірі сақталған және өнім өндіру орнын өзгеріссіз қалдырған жағдайда;
4) ЕАЭО СЭҚ ТН кодының (кодтарының) өзгеруі;
5) өнім өндіру орындарының мекенжайлары санын қысқарту;
6) бұрын сертификатталған өнімге жаңа орама (қаптама) түрін енгізу және (немесе) өзгерту.
Географиялық объектінің, көше-көлік желісінің элементінің (көшесі, проспекті, алаңы, жолағы, өткелі, жағалауы, бульвары және тағы басқалар), жоспарлау құрылымының элементінің (ауданы, микроауданы және тағы басқалар), мекенжай нысанының нөмірлеуін (үй, бөлме және тағы басқалар), пошта индексін өзгерту, өтініш беруші және (немесе) өнім өндіруші болып табылатын заңды тұлғаның мекенжайы, жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұрғылықты жері, өтініш берушінің қызмет көрсету орнының мекенжайы, өнім өндіру орнының мекенжайы (аталған мекенжайлардың фактілік өзгермеуі жағдайында), өтініш берушінің телефон нөмірін және (немесе) электрондық поштасының мекенжайын өзгерту, ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарының өзгеруі кезінде сәйкестік сертификатын және (немесе) оған қосымшаларды ауыстыру талап етілмейді және өтініш берушінің талабы бойынша жүзеге асырылады.";
136-тармақтың он үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-жол – сәйкестік туралы декларация қолданылатын өнімнің атауы, түрі, өнім маркасы, ЕАЭО СЭҚ ТН коды, өнімнің сериялық шығарылымы немесе партиясы туралы мәліметтер (партияның мөлшері көрсетіледі), өндірушінің толық атауы, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы) және өнімді дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру орнының мекенжайы (мекенжайлары) (заңды тұлғаның мекенжайы); егер мекенжайлар әртүрлі болса) – өнімді дайындайтын заңды тұлға және оның филиалдары үшін – дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін-немесе өнімді дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жері және мекенжайы (мекенжайлары);";
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3) изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, – в отношении изготовителя продукции;
3-1) переименование географического объекта, элемента улично-дорожной сети (улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара и других), элемента планировочной структуры (район, микрорайон и других), изменение нумерации объекта адресации (дома, помещения и других), почтового индекса, указанных в качестве реквизитов адреса места осуществления деятельности по изготовлению продукции (при условии фактической неизменности места осуществления деятельности по изготовлению продукции), – в отношении изготовителя продукции;
3-2) изменение наименования юридического лица, фамилии, имени, отчества (при наличии) физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, при условии сохранения регистрационного или учетного (индивидуального, идентификационного) номера и неизменности мест осуществления деятельности по изготовлению (производству) продукции;
4) изменение кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС;
5) сокращение количества адресов мест осуществления деятельности по изготовлению продукции.
6) изменение и (или) внесение изменений в новый вид упаковки (тары) на ранее сертифицированную продукцию.
В случае переименования географического объекта, элемента улично-дорожной сети (улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара и других), элемента планировочной структуры (район, микрорайон и других), изменения нумерации объекта адресации (дома, помещения и других), почтового индекса, указанных в качестве реквизитов места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, являющихся заявителем и (или) изготовителем продукции, адреса места осуществления деятельности заявителя, адреса места осуществления деятельности по изготовлению продукции (при условии фактической неизменности указанных мест нахождения, жительства и (или) осуществления деятельности), изменения номера телефона и (или) адреса электронной почты заявителя, кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС замена сертификата соответствия и (или) приложений к нему не требуется и осуществляется по усмотрению заявителя.";
абзац тринадцатый пункта 136 изложить в следующей редакции:
"поле 9 – наименование, тип, марка продукции, код ТН ВЭД ЕАЭС продукции, на которую распространяется декларация о соответствии, сведения о серийном выпуске или партии продукции (указывается размер партии), полное наименование изготовителя, его место нахождения (адрес юридического лица) и адрес (адреса) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае если адреса различаются) – для юридического лица и его филиалов, которые изготавливают продукцию, или фамилия, имя и отчество (при наличии), место жительства и адрес (адреса) места осуществления деятельности по изготовлению продукции (в случае если адреса различаются) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;";
пункт 137 изложить в следующей редакции:

"137. Тіркелген сәйкестік декларациясына өзгерістер енгізу рұқсат етілмейді. Өзгерістер енгізу қажеттілігі туындаған жағдайда, өтініш беруші жаңа сәйкестік декларациясын қабылдап, оны осы Қағидаларға сәйкес тіркейді.
Өтініш беруші жаңа сәйкестік декларациясын қабылдап, техникалық реттеу реестрінде тіркеуді 71-баптың 2) және 3) тармақтарында қарастырылған құжаттар мен мәліметтерді ұсынбай-ақ келесі жағдайларда жүзеге асырады:
1)сәйкестік декларациясы мен оған қосымшаларында қателердің (баспа қатесінің) анықталуы;
2)өтініш берушіге қатысты ұйымдық-құқықтық нысанды, орналасқан жерін (заңды тұлғаның мекенжайын), жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұрғылықты жерін, қызмет орнындағы мекенжайын (мекенжайлар әр түрлі болған жағдайда), телефон нөмірін және (немесе) электрондық поштасының мекенжайын өзгерту – өтініш берушіге қатысты;
3)өнім өндірушіге қатысты ұйымдық-құқықтық нысанды, орналасқан жерін (заңды тұлғаның мекенжайын), жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұрғылықты жерін өзгерту – өнім өндірушіге қатысты;
3-1) өнім өндіру орнындағы мекенжай реквизиттері ретінде көрсетілген географиялық объектінің, көше-көлік желісінің элементінің (көшесі, проспекті, алаңы, переулкі, өткелі, жағалауы, бульвары және тағы басқалар), жоспарлау құрылымының элементінің (ауданы, микроауданы және тағы басқалар), мекенжай нысанының нөмірлеуін (үй, бөлме және тағы басқалар), пошта индексін өзгерту (өнім өндіру орны фактілік өзгермеген жағдайда) – өнім өндірушіге қатысты;
3-2) заңды тұлғаның атауын, жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) өзгерту, тіркеу немесе есептік (жеке, сәйкестендіру) нөмірі сақталған және өнім өндіру орнын өзгеріссіз қалдырған жағдайда;
4)ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарының өзгеруі;
5)өнім өндіру орындарының мекенжайлары санын қысқарту.
Жаңа сәйкестік декларациясының қолданылу мерзімінің аяқталу күні ауыстырылатын сәйкестік декларациясының қолданылу мерзімінің аяқталу күні болып белгіленеді.
Географиялық объектінің, көше-көлік желісінің элементінің (көшесі, проспекті, алаңы, переулкі, өткелі, жағалауы, бульвары және тағы басқалар), жоспарлау құрылымының элементінің (ауданы, микроауданы және тағы басқалар), мекенжай нысанының нөмірлеуін (үй, бөлме және тағы басқалар), пошта индексін өзгерту, өтініш беруші және (немесе) өнім өндіруші болып табылатын заңды тұлғаның мекенжайы, жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұрғылықты жері, өтініш берушінің қызмет көрсету орнының мекенжайы, өнім өндіру орнының мекенжайы (аталған мекенжайлардың фактілік өзгермеуі жағдайында), өтініш берушінің телефон нөмірін және (немесе) электрондық поштасының мекенжайын өзгерту, ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарының өзгеруі кезінде сәйкестік декларациясын және (немесе) оған қосымшаларды ауыстыру талап етілмейді және өтініш берушінің талабы бойынша жүзеге асырылады.";

"137. Внесение изменений в зарегистрированную декларацию о соответствии не допускается. При необходимости внесения изменений заявитель принимает новую декларацию о соответствии и осуществляет ее регистрацию согласно настоящим Правилам.
Заявитель принимает новую декларацию о соответствии и осуществляет ее регистрацию в реестре технического регулирования без представления документов и сведений, предусмотренных подпунктами 2) и 3) пункта 71 настоящих Правил, в следующих случаях:
1) выявление в декларации о соответствии и приложениях к ней ошибок (опечаток);
2) изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, адреса места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются), номера телефона и (или) адреса электронной почты – в отношении заявителя;
3) изменение организационно-правовой формы, места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, – в отношении изготовителя продукции;
3-1) переименование географического объекта, элемента улично-дорожной сети (улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара и других), элемента планировочной структуры (район, микрорайон и других), изменение нумерации объекта адресации (дома, помещения и других), почтового индекса, указанных в качестве реквизитов адреса места осуществления деятельности по изготовлению продукции (при условии фактической неизменности места осуществления деятельности по изготовлению продукции), – в отношении изготовителя продукции;
3-2) изменение наименования юридического лица, фамилии, имени, отчества (при наличии) физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, при условии сохранения регистрационного или учетного (индивидуального, идентификационного) номера и неизменности места осуществления деятельности по изготовлению (производству) продукции;
4) изменение кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС;
5) сокращение количества адресов мест осуществления деятельности по изготовлению продукции.
В качестве даты окончания действия новой декларации о соответствии указывается дата окончания действия декларации о соответствии, подлежащей замене.
В случае переименования географического объекта, элемента улично-дорожной сети (улицы, проспекта, площади, переулка, проезда, набережной, бульвара и других), элемента планировочной структуры (район, микрорайон и других), изменения нумерации объекта адресации (дома, помещения и других), почтового индекса, указанных в качестве реквизитов места нахождения (адреса юридического лица), места жительства физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, являющихся заявителем и (или) изготовителем продукции, адреса места осуществления деятельности заявителя, адреса места осуществления деятельности по изготовлению продукции (при условии фактической неизменности указанных мест нахождения, жительства и (или) осуществления деятельности), изменения номера телефона и (или) адреса электронной почты заявителя, кода (кодов) ТН ВЭД ЕАЭС замена декларации о соответствии и (или) приложений к ней не требуется и осуществляется по усмотрению заявителя.";

көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 2-қосымшада ескертпенің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"**– сапа менеджменті жүйесіне сәйкестік сертификатын берген "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген СРО жүзеге асырады;";
осы бұйрыққа 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 2-1, 2-2 және 4-1-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
2025 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 263-НҚ бұйрыққа 1-қосымша
Сәйкестікті бағалау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Сертификаттауды жүргізуге өтінім
1. Сәйкестікті растау жөніндегі орган ________________________________
2. Өтініш беруші туралы мәліметтер: Заңды тұлға үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(БСН) немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН) _________________________________________________________
Ұйымның толық атауы_____________________________________________
Мекенжайы______________________________________________________
Телефон нөмірі___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Есеп айырысу шоты (IBAN) ________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды (БСК) ___________________________________
Басшының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)__________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)_____________________
Басшының лауазымы ______________________________________________

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 2 к указанным Правилам, абзац второй примечания изложить в следующей редакции:
"** – осуществляет аккредитованный в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об аккредитации в области оценки соответствия" ОПС, выдавший сертификат соответствия на систему менеджмента качества;";
дополнить приложениями 2-1, 2-2 и 4-1 к указанным Правилам согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и
интеграции Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 15 сентября 2025 года № 263-НҚ
Приложение 1
к Правилам оценки
соответствия
Форма
Заявка на проведение сертификации
1. Орган по подтверждению соответствия ____________________________
2. Сведения о заявителе:
Бизнес-идентификационный номер (БИН) для юридического лица или индивидуальный идентификационный номер (ИИН) для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя __________
Полное наименование организации __________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Номер телефона __________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Расчетный счет (IBAN) ____________________________________________
Банковский идентификационный код (БИК) ___________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) руководителя
_________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя________________
Должность руководителя __________________________________________

3. Өнімді, процесті, қызметтерді сертификаттау схемасы ________________
4. Мәлімделген өнімнің, процестің, қызметтің атауы ____________________
5. Нақты талаптардың атауы ________________________________________
6. Нормактивтік құжаттың атауы, нөмірі және күні _____________________
7. ЕАЭО СЭҚ ТН және GTIN немесе N/KZ TIN сәйкес өнімнің коды (кодтары)
8. Өнім дайындалған құжаттың (құжаттардың) белгіленуі және атауы (техникалық
регламент, стандарттау жөніндегі құжат, техникалық шарттар немесе өзге де құжат)
(ол болған кезде)
____________________________________________________________________
9. Сертификаттау объектісінің атауы (сериялық шығарылым, партия немесе жеке
өнім, процесс, қызмет) _____________________________________________
Қосымша: Осы өтінішпен сәйкестікті растайтын рәсімдерді орындауға, сертификатталатын өнімнің, процестің, қызметтің көрсеткіштерінің (сипаттамаларының) тұрақтылығын қамтамасыз етуге, сертификаттау және өнімнің, процестің, қызметтің аралық бағалауы бойынша келісімшартқа сәйкес шығындарды төлеуге міндеттенемін. Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді, сондай-ақ жеке деректер мен басқа да ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығаруға және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасының деректері: _______
Өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған күні мен уақыты:
__________________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
2025 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 263-НҚ бұйрыққа 2-қосымша
Сәйкестікті бағалау

3. Схема сертификации продукции, процесса, услуги ___________________
4. Наименование заявленной продукции, процесса, услуги _______________
5. Наименование конкретных требований _____________________________
6. Наименование, номер и дату документа по стандартизации_____________
7. Код (коды) продукции в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС и GTIN или N/KZ TIN ____________________________________________________________
8. Обозначение и наименование документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция (технический регламент, документ по стандартизации, технические условия или иной документ) (при его наличии)
_____________________________________________________________________
9. Наименование объекта сертификации (серийный выпуск, партия или единичное изделие, процесс, услуга) ______________________________________
Приложение:
Настоящей заявкой обязуюсь соблюдать процедуры подтверждения соответствия, обеспечить стабильность показателей (характеристик) сертифицируемой продукции, процесса, услуг, оплатить в соответствии с договором расходы, связанные с сертификацией и периодической оценкой продукции, процесса, услуг.
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации. Данные из электронной цифровой подписи заявителя: __________________
Дата и время подписания электронной цифровой подписью заявителем:
_____________________________________________________________________.
Приложение 2 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 15 сентября 2025 года № 263-НҚ

қағидаларына 2-1-қосымша
Өнімді декларациялау схемалары
Схема номері
Сәйкестікті растау тәсілдері
Өндірісті бағалау (бақылау)
Декларацияның қолданылу мерзімі
Ескерту
1
2
3
4
5
1
Өнім үлгілерін (сынамаларын) сынау дайындаушының жеке сынақ зертханасында және (немесе) аккредиттелген зертханада (егер техникалық регламентте өзгеше белгіленбесе) жүргізіледі
Өндірістік бақылауды дайындаушы жүзеге асырады
6 айдан аспау керек
сериялық шығарылатын өнім үшін дайындаушы-өтініш беруші немесе ҚР аумағында шетелдік дайындаушы уәкілеттік берген тұлға.
2
Өнімнің немесе бір бұйымның үлгілерін (сынамаларын) сынау дайындаушының жеке сынақ зертханасында және (немесе) аккредиттелген зертханада (егер Техникалық регламентте өзгеше белгіленбесе) жүргізіледі
өнімнің жарамдылық мерзіміне, бірақ 6 айдан аспау керек
өнім немесе бір бұйым партиясы үшін, дайындаушы – өтініш беруші, сатушы (импорттаушы) немесе шетелдік дайындаушы уәкілеттік берген тұлға ҚР аумағында.
3
Өнім үлгілерін (сынамаларын) сынау аккредиттелген сынақ зертханасында (орталықта) жүргізіледі
Өндірістік бақылауды дайындаушы жүзеге асырады
12 айдан аспау керек
сериялық шығарылатын өнім үшін дайындаушы-өтініш беруші немесе ҚР аумағында шетелдік дайындаушы уәкілеттік берген тұлға.
4
Аккредиттелген сынақ зертханасында (орталықта) өнімнің немесе бір бұйымның үлгілерін (сынамаларын) сынау
өнімнің жарамдылық мерзіміне, бірақ 12 айдан аспау керек
өнім немесе бір бұйым партиясы үшін, дайындаушы – өтініш беруші, сатушы (импорттаушы) немесе шетелдік дайындаушы уәкілеттік берген тұлға ҚР аумағында.
5
Өнім түрін зерттеу (сынау).
Өндірістік бақылауды дайындаушы жүзеге асырады
12 айдан аспау керек
сериялық өндіріске қоюға арналған өнім үшін, өнімнің модификацияларын шығаруды жоспарлау жағдайында, дайындаушы – өтініш беруші, сатушы (импорттаушы) немесе ҚР аумағында шетелдік дайындаушы уәкілеттік берген тұлға.
6
Аккредиттелген сынақ зертханасында (орталықта) өнім үлгілерін (сынамаларын) сынау
Сапа менеджменті жүйесін сертификаттау және сапа менеджменті жүйесінің сәйкестігін растау жөніндегі органның инспекциялық бақылауы*
Өндірістік бақылауды дайындаушы жүзеге асырады
36 ай, бірақ сапа менеджменті жүйесінің сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімінен аспайды
сериялық шығарылатын өнім үшін дайындаушы-өтініш беруші немесе ҚР аумағында шетелдік дайындаушы уәкілеттік берген тұлға.
Ескертпелер:
* – сапа менеджменті жүйесіне сәйкестік сертификатын берген "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген СРО жүзеге асырады;
Сәйкестік туралы декларацияны қабылдау үшін негіз болып табылатын құжаттар жиынтығы мыналарды қамтиды:

Приложение 2-1
к Правилам оценки соответствия
Схемы декларирования продукции
Номер схемы
Способы подтверждения соответствия
Оценка (контроль) производства
Срок действия декларации
Примечание
1
2
3
4
5
1
Испытания образцов (проб) продукции проводятся в собственной испытательной лаборатории изготовителя и (или) в аккредитованной лаборатории (если иное не установлено техническим регламентом)
Производственный контроль осуществляет изготовитель
не более 6 месяцев
для серийно выпускаемой продукции, заявитель - изготовитель или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК.
2
Испытания образцов (проб) продукции или единичного изделия проводятся в собственной испытательной лаборатории изготовителя и (или) в аккредитованной лаборатории (если иное не установлено техническим регламентом)
на срок годности продукции, но не более 6 месяцев
для партии продукции или единичного изделия, заявитель – изготовитель, продавец (импортер) или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК.
3
Испытания образцов (проб) продукции проводятся в аккредитованной испытательной лаборатории (центре)
Производственный контроль осуществляет изготовитель
не более 12 месяцев
для серийно выпускаемой продукции, заявитель - изготовитель или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК.
4
Испытания образцов (проб) продукции или единичного изделия в аккредитованной испытательной лаборатории (центре)
на срок годности продукции, но не более 12 месяцев
для партии продукции или единичного изделия, заявитель – изготовитель, продавец (импортер) или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК.
5
Исследование (испытание) типа продукции.
Производственный контроль осуществляет изготовитель
не более 12 месяцев
для продукции, предназначенной для постановки на серийное производство, в случае планирования выпуска модификаций продукции, заявитель – изготовитель, продавец (импортер) или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК.
6
Испытания образцов (проб) продукции в аккредитованной испытательной лаборатории (центре)
Сертификация системы менеджмента качества и инспекционный контроль органом по подтверждению соответствия системы менеджмента качества*
Производственный контроль осуществляет изготовитель
36 месяцев, но не более срока действия сертификата соответствия системы менеджмента качества
для серийно выпускаемой продукции, заявитель - изготовитель или уполномоченное иностранным изготовителем лицо на территории РК.
Примечания:
* – осуществляет аккредитованный в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об аккредитации в области оценки соответствия" ОПС, выдавший сертификат соответствия на систему менеджмента качества;
Комплект документов, являющихся основанием для принятия декларации о соответствии включает в себя:

1) сериялық өндіріс өнімдері үшін:
өнімнің техникалық регламент талаптарына сәйкестігін бағалау мақсатында өнімнің негізгі параметрлері мен сипаттамаларын, сондай-ақ оның сипаттамасын қамтитын техникалық құжаттаманың (жобалау және (немесе) конструкторлық және (немесе) технологиялық және (немесе) пайдалану құжаттамасының) көшірмесі;
стандарттау жөніндегі құжаттардың немесе стандарттау саласындағы өзге де нормативтік құжаттардың тізімі, оларға сәйкес өнім дайындалады;
өнім дайындалған құжаттың (құжаттардың) көшірмесі (ұйымның стандарттау жөніндегі құжаты, техникалық шарттар немесе өзге де құжат) (бар болса);
Қазақстан Республикасына жеткізілетін өнімнің техникалық регламент талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуді және мұндай өнімнің көрсетілген талаптарға (дайындаушы уәкілеттік берген тұлға үшін) сәйкес келмеуі үшін жауапкершілікті көздейтін дайындаушымен (оның ішінде шетелдік дайындаушымен) шарт (сәйкестікті декларациялау схемасында көзделген жағдайларда);
менеджмент жүйесінің сәйкестік сертификаты (бар болса);
жиынтықтаушы бұйымдарға сәйкестік сертификаттары (бар болса);
өнім үлгілерін (сынамаларын) зерттеу (сынау) және өлшеу хаттамалары;
сәйкестік туралы декларацияны (бар болса)қабылдауға негіз болған өтініш берушінің таңдауы бойынша өзге де құжаттар;
2) өнім партиясы немесе бір бұйым үшін:
келісімшарттың (жеткізу шартының) көшірмесі және өнім партиясын немесе бір бұйымды сәйкестендіретін тауарға ілеспе құжаттар, оның ішінде мөлшері;
пайдалану құжаттарының көшірмесі (қажет болған жағдайда);
стандарттау жөніндегі құжаттардың немесе стандарттау саласындағы өзге де нормативтік құжаттардың тізімі, оларға сәйкес өнім дайындалады;
өнім дайындалған құжаттың (құжаттардың) көшірмесі (ұйымның стандарттау жөніндегі құжаты, техникалық шарттар немесе өзге де құжат) (бар болса);
өнім үлгілерін (сынамаларын) зерттеу (сынау) және өлшеу хаттамалары;
сәйкестік туралы декларацияны (бар болса) қабылдауға негіз болған өтініш берушінің таңдауы бойынша өзге де құжаттар.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
2025 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 263-НҚ бұйрыққа 3-қосымша
Сәйкестікті бағалау
қағидаларына 2-2-қосымша
Өнімді сәйкестендіру актісінің
нысаны
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ РЕТТЕУ ЖҮЙЕСІ
Аккредиттеу белгісінің суреті KZ. (1)
QR-код (2)
Өнімді сәйкестендіру актісі мемлекеттік техникалық реттеу жүйесінің деректер тізілімінде тіркелген 20___ жылғы "____" ________ (3) № ________________________ (4)
Сәйкестікті растау жөніндегі орган (5)
Осы өнімді сәйкестендіру актісі тиісті түрде куәландырады
сәйкестендірілген өнім (6)
ЕАЭО ТН СЭҚ коды (7)
өндірілген (8)
техникалық регламенттердің (регламенттердің) талаптарына сәйкестігі міндетті түрде расталуға жатады/жатпайды (9)
Өтініш беруші (10)
Осы өнімді сәйкестендіру актісі: (11) негізінде ресімделді
Растау жөніндегі органның басшысы
немесе ол уәкілеттік берген тұлға (12) аты-жөні, тегі
Сарапшы-аудитор (13) аты-жөні, тегі

1) для продукции серийного производства:
копию технической документации (проектной, и (или) конструкторской, и (или) технологической, и (или) эксплуатационной документации), содержащей основные параметры и характеристики продукции, а также ее описание, в целях оценки соответствия продукции требованиям технического регламента;
список документов по стандартизации или иных нормативных документов в области стандартизации, в соответствии с которыми изготавливается продукция;
копия документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция (документ по стандартизации организации, технические условия или иной документ) (при наличии);
договор с изготовителем (в том числе с иностранным изготовителем), предусматривающий обеспечение соответствия поставляемой в Республику Казахстан продукции требованиям технического регламента и ответственность за несоответствие такой продукции указанным требованиям (для уполномоченного изготовителем лица) (в случаях, предусмотренных схемой декларирования соответствия);
сертификат соответствия системы менеджмента (при наличии);
сертификаты соответствия на комплектующие изделия (при наличии);
протоколы исследований (испытаний) и измерений образцов (проб) продукции;
иные документы по выбору заявителя, послужившие основанием для принятия декларации о соответствии (при наличии);
2) для партии продукции или единичного изделия:
копию контракта (договора поставки) и товаросопроводительные документы, идентифицирующие партию продукции или единичное изделие, в том числе размер;
копию эксплуатационных документов (при необходимости);
список документов по стандартизации или иных нормативных документов в области стандартизации, в соответствии с которыми изготавливается продукция;
копия документа (документов), в соответствии с которым изготовлена продукция (документ по стандартизации организации, технические условия или иной документ) (при наличии);
протоколы исследований (испытаний) и измерений образцов (проб) продукции;
иные документы по выбору заявителя, послужившие основанием для принятия декларации о соответствии (при наличии).
Приложение 3 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 15 сентября 2025 года № 263-НҚ
Приложение 2-2
к Правилам оценки соответствия
Форма
Акта идентификации продукции
ГОСУДАРСТВЕННАЯ СИСТЕМА ТЕХНИЧЕСКОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Изображение знака аккредитации KZ. (1)
QR-код (2)
Акт идентификации продукции зарегистрирован в реестре данных государственной системы технического регулирования "____" ________ 20___ г. (3) № ____________________ (4)
Орган по подтверждению соответствия (5)
Настоящий акт идентификации продукции удостоверяет, что должным образом
идентифицированная продукция (6)
код ТН ВЭД ЕАЭС (7)
изготовленная (8)
подлежит/не подлежит обязательному подтверждению соответствия требованиям технического (-их) регламента (-ов) (9)
Заявитель (10)
Данный акт идентификации продукции оформлен на основании: (11)
Руководитель органа по подтверждению
соответствия или уполномоченное им лицо (12) инициалы, фамилия
Эксперт-аудитор (13) инициалы, фамилия

Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Электрондық құжаттың қолданылу мәртебесін және түпнұсқалығын мемлекеттік техникалық реттеу жүйесінің деректер тізілімінде интернет желісі арқылы тексеруге болады.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
2025 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 263-НҚ бұйрыққа 4-қосымша
Сәйкестікті бағалау
қағидаларына 4-1-қосымша
Процестің сәйкестік
сертификатының нысаны
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ РЕТТЕУ ЖҮЙЕСІ
Аккредиттеу белгісінің суреті KZ. (1)
Сәйкестік белгісінің
суреті
QR-код (2)
Сәйкестік сертификаты
мемлекеттік техникалық реттеу жүйесінің деректер тізілімінде тіркелген
20____ жылғы "____" _________ (3) № _______________________ (4) 20____ жылғы "___" ___________ дейін жарамды (5)
Сәйкестікті растау жөніндегі орган (6)
Осы сәйкестік сертификаты куәландырады,
бұл процесс (7)
Өтініш беруші (8)
талаптарға сәйкес келеді (9)
сәйкестік сертификаты (10) негізінде берілген
Қосымша ақпарат (11)
Бұл сертификат сәйкестікті міндетті растау құжаттарын және сәйкестікті бағалау объектісінің қауіпсіздігін куәландыратын рұқсат құжаттарын алмастырмайды
Сәйкестікті растау жөніндегі органның басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға (12)
аты-жөні, тегі
Эксперт-аудитор (13)
аты-жөні, тегі
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Сіз интернет желісі арқылы электрондық құжаттың түпнұсқалығын тексере аласыз.
Процестің сәйкестік
сертификатына қосымшаның
нысаны
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТЕХНИКАЛЫҚ РЕТТЕУ ЖҮЙЕСІ
Сәйкестік
белгісінің
суреті
Сәйкестік сертификатына қосымша
20___ жылғы "____" ________ (3)
№ _________________________ (4)
20__ жылғы "___" ________ дейін жарамды (5)
QR-код
№ п/п
Процестің атауы
Сертификаттау кезінде расталатын процестің сипаттамаларын реттейтін құжаттаманы белгілеу
Сәйкестікті растау жөніндегі органның басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға (12)
аты-жөні, тегі
Эксперт-аудитор (13)
аты-жөні, тегі
Бұл құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
Сіз интернет желісі арқылы электрондық құжаттың түпнұсқалығын тексере аласыз.

Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", равнозначен документу на бумажном носителе.
Проверить статус действия и подлинность электронного документа Вы можете посредством сети интернет в реестре данных государственной системы технического регулирования.
Приложение 4 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 15 сентября 2025 года № 263-НҚ
Приложение 4-1
к Правилам оценки соответствия
Форма
сертификата соответствия процесса
ГОСУДАРСТВЕННАЯ СИСТЕМА ТЕХНИЧЕСКОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Изображение знака аккредитации KZ. (1)
Изображение знака
соответствия
QR-код (2)
Сертификат соответствия
зарегистрирован в реестре данных государственной системы технического регулирования
"____" ________ 20___ г. (3) № ____________________ (4) Действителен до "____" ________ 20___ г. (5)
Орган по подтверждению соответствия (6)
Настоящий сертификат соответствия удостоверяет,
что процесс (7)
Заявитель (8)
соответствует требованиям (9)
сертификат соответствия выдан на основании (10)
Дополнительная информация (11)
Данный сертификат не заменяет документы обязательного подтверждения соответствия и разрешительные документы, удостоверяющие безопасность объекта оценки соответствия
Руководитель органа по подтверждению соответствия или уполномоченное им лицо (12)
инициалы, фамилия
Эксперт-аудитор (13)
инициалы, фамилия
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", равнозначен документу на бумажном носителе.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете посредством сети интернет.
Форма приложения
к сертификату соответствия процесса
ГОСУДАРСТВЕННАЯ СИСТЕМА ТЕХНИЧЕСКОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Изображение знака соответствия
Приложение
к сертификату соответствия
"____" ________ 20___ г. (3)
№ ____________________ (4)
Действителен до "____" ________ 20___ г. (5)
QR-код
№ п/п
Наименование процесса
Обозначение документации, регламентирующего характеристики процесса, подтверждаемые при сертификации
Руководитель органа по подтверждению соответствия или уполномоченное им лицо (12)
инициалы, фамилия
Эксперт-аудитор (13)
инициалы, фамилия
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", равнозначен документу на бумажном носителе.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете посредством сети интернет.