"Мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау және пайдаланушыларға одан мәліметтер ұсыну тәртібін қоса алғанда, мемлекеттік мүлік тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 207 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 қыркүйектегі № 481 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 9 қыркүйекте № 36811 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.11.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау және пайдаланушыларға одан мәліметтер ұсыну тәртібін қоса алғанда, мемлекеттік мүлік тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 207 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10801 болып тіркелген) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген мемлекеттік мүлік тізілімін жүргізу қағидаларында:
4-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) мемлекеттік мүліктің өтінімдік тізбесі - әлеуетті сатып алушылар (сатып алушылар) жекешелендіру процесіне бастамашылық жасайтын мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында орналастырылатын, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) бақылау пакеті мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың тізімі;";
14-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 199-бабының 2-1-тармағына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган қалыптастыратын мемлекеттік мүліктің өтінімдік тізбесі;";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Тізілім веб-порталына қолжетімділік деңгейі бойынша пайдаланушылар мынадай санаттарға бөлінеді:
1) жеке және заңды тұлғалар;
2) мемлекеттік заңды тұлғалар;
3) тиісті саланың уәкілетті органдары;
4) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган;
5) сыртқы мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың уәкілетті органдары;
6) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган;
7) облыстық уәкілетті орган және облыстық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік орган;
8) аудандық уәкілетті орган және аудандық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік орган;
9) акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеті мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқықтарын жүзеге асыруға және коммуналдық заңды тұлғаларды басқаруға өкілеттілік берілген жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар;

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 207 "Об утверждении Правил ведения реестра государственного имущества, включая порядок взаимодействия государственных органов и представления пользователям сведений из него"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 сентября 2025 года № 481. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2025 года № 36811
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.11.2025
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 207 "Об утверждении Правил ведения реестра государственного имущества, включая порядок взаимодействия государственных органов и представления пользователям сведений из него" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10801) следующие изменение и дополнения:
В Правилах ведения реестра государственного имущества, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) заявочный перечень государственного имущества - список юридических лиц, контрольный пакет акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, размещаемый на веб-портале реестра государственного имущества, по которым потенциальные покупатели (приобретатели) инициируют процесс приватизации;";
пункт 14 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) заявочный перечень государственного имущества, формируемый центральным уполномоченным органом по государственному планированию в соответствии с пунктом 2-1 статьи 199 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе";";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. По уровню доступа к веб-порталу реестра пользователи подразделяются на следующие категории:
1) физические и юридические лица;
2) государственные юридические лица;
3) уполномоченные органы соответствующей отрасли;
4) уполномоченный орган по управлению государственным имуществом;
5) уполномоченный орган внешнего государственного аудита и финансового контроля;
6) уполномоченный орган по государственному планированию;
7) областной уполномоченный орган и государственный орган по контролю за исполнением областного бюджета;
8) районный уполномоченный орган и государственный орган по контролю за исполнением районного бюджета;
9) исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета, наделенные полномочиями на осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью и на управление коммунальными юридическими лицами;

10) монополияға қарсы орган және оның аумақтық бөлімшелері;
11) Бас прокуратура, облыстардың және оларға теңестірілген прокуратуралардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) прокуратуралары.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғары аудиторлық палатасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі

10) антимонопольный орган и его территориальные подразделения;
11) Генеральная прокуратура, прокуратуры областей и приравненные к ним прокуратуры (городов республиканского значения и столицы).".
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 ноября 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан