"Ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 29 тамыздағы № 339 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 3 қыркүйекте № 36779 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 25-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын
3. Қазақстан Республикасы өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсiн.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 29 тамыздағы № 339
бұйрығына 1-қосымша
Ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі – Су кодексі) 25-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңнамада немесе жергілікті бюджеттер туралы мәслихаттардың шешімдерінде көзделген қаражат, республикалық бюджетте (одан әрі- субсидиялар) бекітілген сомалар шегінде республикалық бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенциялар есебінен және шегінде облыстардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – сумен жабдықтау жүйелері) бекіткен тізбелер бойынша (бұдан әрі – субсидиялар) ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларының тәртібін айқындайды.

Об утверждении правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 29 августа 2025 года № 339. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 сентября 2025 года № 36779
В соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 25 Водного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2025 года № 339
Правила субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 25 Водного кодекса Республики Казахстан (далее – Водный кодекс) и определяют порядок субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию, по перечню утвержденному местным исполнительным органам области (далее – системы водоснабжения), за счет и в пределах средств, предусмотренных законодательством о республиканском бюджете или решениями маслихатов о местных бюджетах на соответствующий финансовый год, бюджетными субвенциями, передаваемые из республиканского бюджета в нижестоящие бюджеты в пределах сумм, утвержденных в республиканском бюджете (далее - субсидии).

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімші – тұрғын үй-коммуналдық қатынастар саласына жетекшілік ететін, облыс әкімі айқындайтын облыстың жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі;
2) бюджет қаражатын алушылар –бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері немесе квазимемлекеттік сектор субъектілері арқылы бюджет қаражатын алатын және оларды мемлекеттің міндеттері мен функцияларын іске асыруды қамтамасыз ету мақсатында пайдаланатын жеке және заңды тұлғалар;
3) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган – тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган;
4) орталықтандырылған сумен жабдықтау жүйесі – су тұтынушыларға ауызсу алуға, дайындауға, сақтауға, тасымалдауға, беруге және таратуға арналған инженерлік желілер мен құрылыстар кешені;
5) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау жүйесі – ауызсуды құбыржолдар бойынша тасымалдаусыз алуға, дайындауға, сақтауға және беруге арналған су тарту және су тазарту құрылыстары.
6) өтінім – табиғи монополия субъектісінің тарифті бекіту туралы уәкілетті органға жүгінуі;
7) су қорын қорғау және пайдалану саласындағы уәкілетті орган – су қорын қорғау және пайдалану саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;;
8) су пайдаланушы - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен су пайдалану құқығы бар және оны іске асыратын жеке немесе заңды тұлға;
9) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым – елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін пайдалануды жүзеге асыратын су шаруашылығы ұйымы;
10) су шаруашылығы ұйымдары - қызметi су ресурстарын реттеумен, жеткiзумен, сумен жабдықтаумен, су бұрумен, су шаруашылығы және гидротехникалық құрылыстарды дамытумен және пайдаланумен байланысты заңды тұлғалар;
11) табиғи монополия субъектісі – тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынатын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
12) табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті орган – табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
13) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті орган – сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) администратор – определяемое акимом области структурное подразделение местного исполнительного органа области, курирующее сферу жилищно-коммунальных отношений;
2) получатели бюджетных средств – физические и юридические лица, получающие бюджетные средства через администраторов бюджетных программ или субъектов квазигосударственного сектора и использующие их в целях обеспечения реализации задач и функций государства;
3) местный уполномоченный орган по государственному планированию - исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, осуществляющий функции в сфере стратегического, экономического и бюджетного планирования в соответствующей административно-территориальной единице;
4) централизованная система водоснабжения – комплекс инженерных сетей и сооружений, предназначенный для забора, подготовки, хранения, транспортировки, подачи и распределения питьевой воды водопотребителям;
5) нецентрализованная система водоснабжения – водозаборные и водоочистные сооружения, предназначенные для забора, подготовки, хранения и подачи питьевой воды без транспортировки по трубопроводам;
6) заявка - обращение субъекта естественной монополии в уполномоченный орган об утверждении тарифа;
7) уполномоченный орган в области охраны и использования водного фонда – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны и использования водного фонда;
8) водопользователь – физическое или юридическое лицо, которое в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обладает правом водопользования и реализует его;
9) организация по водоснабжению и (или) водоотведению – водохозяйственная организация, осуществляющая эксплуатацию систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах;
10) водохозяйственные организации – юридические лица, деятельность которых связана с регулированием, доставкой водных ресурсов, водоснабжением, водоотведением, развитием и эксплуатацией водохозяйственных и гидротехнических сооружений;
11) субъект естественной монополии - индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, предоставляющее потребителям регулируемые услуги;
12) уполномоченный орган в сфере естественных монополий - государственный орган, осуществляющий руководство в соответствующих сферах естественных монополий.
13) уполномоченный орган в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области водоснабжения и (или) водоотведения.

3. Субсидиялар суды ауызсу жағдайына жеткізу үшін сумен жабдықтау және (немесе)су бұру жөніндегі ұйымның бөлу нүктелеріне су ресурстарын реттейтін және жеткізетін су шаруашылығы ұйымына және (немесе) өз мұқтаждарын қанағаттандыру үшін халыққа өткізілген ауызсу беру жөніндегі қызметтердің құнын толық немесе ішінара өтеу және (немесе) құнын арзандату үшін облыстың жергілікті атқарушы органдары бекіткен тізбе бойынша ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйесіне қызмет көрсететін сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымдарға арналған.
4. Су шаруашылығы ұйымдары және (немесе) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру ұйымдары үшін ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйесі тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген судың 1 (бір) текше метріне бөлінетін субсидиялар мөлшері:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығымен бекітілген тарифтерді қалыптастыру Қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19617 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 90 тарифтерді қалыптастыру Қағидалары) сәйкес табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті органның аумақтық департаменті бекіткен сумен жабдықтау қызметтеріне арналған тариф арасындағы айырма ретінде және Су кодексінің 25-бабы 2-тармағының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген ауызсуды беру жөніндегі қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйесі тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауызсудың бір текше метрі үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесіне сәйкес ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйесі тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінің халыққа берілген ауызсудың 1 (бір) текше метрі үшін төлемақының бекітілген мөлшері ретінде;
2) одан әрі тазартуды және оны ауызсу тұтыну жағдайына жеткізуді талап ететін берілген судың 1 (бір) текше метрі № 90 тарифтерді қалыптастыру қағидаларына сәйкес табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті органның аумақтық департаменті бекіткен магистральдық құбыржолдары арқылы су беру жөніндегі қызметтерге арналған тарифтен 100 (жүз) пайыздық мөлшерде субсидияланады және Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 14 сәуірдегі № 66-НҚ бұйрығымен бекітілген Тарифтерді қалыптастыру қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35975 болып тіркелен) (бұдан әрі - № 66-НҚ тарифтерді қалыптастыру Қағидалары) тәртібіне сәйкес каналдар арқылы;

3. Субсидии предназначаются для водохозяйственной организации, которая регулирует и доставляет водные ресурсы в точки выдела организации по водоснабжению и (или)водоотведению для доведения воды до питьевого состояния, и (или) организациям по водоснабжению и (или) водоотведению, обслуживающей системы водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию, по перечню утвержденным местным исполнительным органам области для полного или частичного возмещения затрат и (или) удешевления стоимости услуг по подаче питьевой воды, реализованных населению на удовлетворение собственных нужд.
4. Размер выделяемых субсидий на 1 (один) кубический метр поданной воды из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию для водохозяйственных организаций и (или) организаций по водоснабжению и (или) водоотведению определяется:
1) как разница между тарифом на услуги водоснабжения, утвержденным территориальным департаментом уполномоченного органа в сфере естественных монополий согласно Правилам формирования тарифов утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19617) (далее – Правила формирования тарифов № 90) и утвержденным размером платы за 1 (один) кубический метр поданной питьевой воды населению систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию в соответствии с методикой расчета размера платы за один кубический метр питьевой воды, поданной из систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию, утвержденной согласно подпункту 7) пункта 2 статьи 25 Водного Кодекса (далее - Методика);
2) 1 (один) кубический метр поданной воды, требующей дальнейшей очистки и доведения ее до состояния питьевого водопотребления субсидируется в 100 (сто) процентном размере от тарифа на услуги по подаче воды по магистральным трубопроводам утвержденного территориальным департаментом уполномоченного органа в сфере естественных монополий согласно Правилам формирования тарифов № 90 и (или) каналам согласно порядку Правил формирования тарифов утвержденного приказом Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 14 апреля 2025 года № 66-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 35975) (далее – Правила формирования тарифов № 66-НҚ );

3) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау жүйелерінен берілген ауызсудың 1 (бір) текше метрі сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым басшысының бұйрығымен белгіленген және Әкімшімен келісілген және Әдістемеге сәйкес берілген ауызсудың 1 бір текше метрі үшін бекітілген төлем мөлшері арасындағы айырма есебінен субсидияланады.
2-тарау. Субсидия алу тәртібі
5. Су шаруашылығы ұйымы және (немесе) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым субсидия алу үшін әкімшіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауызсу беру жөніндегі қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға қажеттілігі бойынша өтінім (бұдан әрі-Өтінім) мынадай құжаттарды қоса бере отырып ұсынады:
1) табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті органның аумақтық департаментінің немесе су қорын қорғау және пайдалану саласындағы уәкілетті органның сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымды табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы бұйрығының көшірмелері;
2) табиғи монополиялар саласындағы уәкілетті органның аумақтық департаментінің немесе су қорын қорғау және пайдалану саласындағы уәкілетті органның сумен жабдықтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге арналған тарифті бекіту туралы бұйрығының көшірмелері;
3) облыс әкімінің ауызсу беру жөніндегі қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне сумен жабдықтау жүйелерін енгізу туралы қаулысы;
4) қала, аудан және (немесе) ауылдық округтер әкімінен ауыз у беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу алатын халықтың саны туралы растау анықтамасы;
5) тиісті бассейн аумағында су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі бассейндік су инспекциялары берген арнайы су пайдалануға рұқсаттың көшірмелері;
6) сумен жабдықтау жөніндегі ұйымның заңды немесе жеке тұлғасының мәртебесін растайтын құжаттар (Жарғының көшірмесі, жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың көшірмесі (немесе дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің көшірмесі), қосылған құн салығын қою туралы куәлік (бар болса);
7) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау жүйелерін сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымның теңгеріміне немесе сенімгерлік басқаруына беру туралы әкімдік қаулысының көшірмесі;

3) 1 (один) кубический метр питьевой воды поданной из нецентрализованных систем водоснабжения, субсидируется из расчета разницы между стоимостью, установленной приказом руководителя организации по водоснабжению и (или) водоотведению и согласованной администратором и утвержденным размером платы за 1 один кубический метр поданной питьевой воды в соответствии с Методикой.
Глава 2. Порядок получения субсидий
5. Водохозяйственная организация и (или) организация по водоснабжению и (или) водоотведению для получения субсидии представляет администратору заявку по потребности в субсидировании стоимости услуг по подаче питьевой воды систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию (далее - Заявка) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением следующих документов:
1) копии приказа территориального департамента уполномоченного органа в сфере естественных монополий или уполномоченного органа в области охраны и использования водного фонда о включении организации по водоснабжению и (или) водоотведению в Государственный регистр субъектов естественных монополий;
2) копии приказа территориального департамента уполномоченного органа в сфере естественных монополий или уполномоченного органа в области охраны и использования водного фонда об утверждении тарифа на услуги по водоснабжению;
3) постановление акима области о включении систем водоснабжений в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию;
4) справка подтверждение от акима города, района и (или) сельских округов о количестве населения, получающих питьевую воду из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию;
5) копии разрешения на специальное водопользование, выданное бассейновыми водными инспекциями по охране и регулированию использования водных ресурсов на территории соответствующего бассейна;
6) документов, подтверждающих статус юридического или физического лица организации по водоснабжению (копия Устава, индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, копия справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (или копия свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя), свидетельство о постановке налога на добавленную стоимость (при наличии);
7) копию постановления акимата о передачи нецентрализованных систем водоснабжения на баланс или в доверительное управление организации по водоснабжению и (или) водоотведению;

8) тәуліктік өнімділігі көрсетілген орталықтандырылмаған сумен жабдықтау жүйелері паспортының көшірмесі;
9) әкімшімен келісілген сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым басшысының орталықтандырылмаған сумен жабдықтау жүйелері арқылы берілген ауызсудың құнын бекіту туралы бұйрығының көшірмесі;
10) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ауылдық округ әкімімен келісілген орталықтандырылмаған сумен жабдықтау жүйелері арқылы халыққа ауызсу жіберуді есепке алу журналының көшірмесі;
11) ауызсудың тәуліктік өнімділігін көрсете отырып, тұщыту зауыттарынан ауызсу алу үшін теңіз суын тұщыту процесінің технологиялық регламентінің көшірмесі (қажет болған жағдайда);
12) ауызсуды соңғы су тұтынушыға дейін беру жөніндегі қызметті одан әрі ұсыну үшін су шаруашылығы ұйымы мен сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым арасында жасалған шарттың көшірмесі (қажет болған жағдайда).
6. Әкімші Өтінімді тіркейді және алынған құжаттар негізінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес он жұмыс күні ішінде бюджеттік өтінімді қалыптастырады.
7. Алдағы жылға арналған бюджеттік өтінімді қалыптастыру кезінде төленетін субсидиялардың сомасы өткен жылға 1 (бір) адамға арналған су тұтынудың орташа жылдық ескеріле отырып анықталады.
8. Әкімші қалыптастырылған бюджеттік өтінімді сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымдар бөлінісінде Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның қарауына енгізеді.
3-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
9. Субсидия көлемін есептеу мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
S – субсидия көлемі (теңгемен);
V – субсидияланған судың жылдық көлемі (текше метрмен);
Т – № 90 тарифтерді қалыптастыру Қағидаларының немесе № 66-НҚ тарифтерді қалыптастыру Қағидаларының тәртіптеріне сәйкес сумен жабдықтау қызметтеріне 1 (бір) текше метр үшін (халық үшін) тариф (қосылған құн салығымен) және (немесе) әкімшімен келісілген сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым басшысының бұйрығымен белгіленген құн (теңгемен)
R – субсидия мөлшері (%).
10. Халыққа берілген ауызсудың жылдық көлемі мынадай формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
V – халыққа берілетін ауыз удың жылдық көлемі (текше метрмен);
N – сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйыммен шарт жасаған халықтың саны;
Vтәу. – жергілікті атқарушы орган бекіткен 1(бір) адамға шаққандағы тұтынылған ауызсудың тәуліктік көлемі;
K – субсидиялар есептелетін күндер саны.

8) копию паспорта нецентрализованных систем водоснабжения с указанием суточной производительности;
9) копию приказа руководителя организации по водоснабжению и (или) водоотведению об утверждении стоимости питьевой воды поданной посредством нецентрализованных систем водоснабжения согласованную администратором;
10) копию журнала учета отпуска питьевой воды населению посредством нецентрализованных систем водоснабжения согласованный акимом сельского округа согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
11) копию технологического Регламента процесса опреснения морской воды для получения питьевой воды опреснительных заводов, с указанием суточной производительности питьевой воды (при необходимости);
12) копию договора заключенного между водохозяйственной организацией и организацией по водоснабжению и (или) водоотведению для дальнейшего предоставления услуги по подаче питьевой воды до конечного водопотребителя (при необходимости).
6. Администратор регистрирует Заявку и на основании полученных документов формирует бюджетную заявку в течение десяти рабочих дней, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
7. При формировании бюджетной заявки на предстоящий год сумма, выплачиваемых субсидий, определяется с учетом среднегодового норматива водопотребления на 1 (одного) человека за прошедший год.
8. Администратор вносит сформированную бюджетную заявку в разрезе организаций по водоснабжению и (или) водоотведению на рассмотрение в местный уполномоченный орган по государственному планированию, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок расчета субсидий
9. Расчет объема субсидии рассчитывается по следующей формуле:
где:
S – объем субсидий (в тенге);
V - годовой объем субсидированной воды (в кубических метрах);
Т – тариф (с налогом на добавленную стоимость) за 1 (один) кубический метр на услуги водоснабжения (для населения), согласно порядку Правил формирования тарифов № 90 или согласно порядку Правил формирования тарифов № 66-НҚ, и (или) стоимость, установленная приказом руководителя организации по водоснабжению и (или) водоотведению согласованная администратором (в тенге);
R – размер субсидий (%).
10. Годовой объем поданной питьевой воды населению рассчитывается по следующей формуле:
где:
V - годовой объем, поданной питьевой воды населению (в кубических метрах);
N – количество населения, с которыми организация по водоснабжению и (или) водоотведению заключила договоры;
Vсут. – суточный объем потребляемой питьевой воды на 1 (одного) человека, утвержденный местным исполнительным органом
K – количество дней, на которое рассчитывается субсидии.

11. Субсидиялар мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
R – субсидия мөлшері (%);
Т – № 90 тарифтерді қалыптастыру Қағидаларының немесе № 66-НҚ тарифтерді қалыптастыру Қағидаларының тәртіптеріне сәйкес сумен жабдықтау қызметтеріне 1 (бір) текше метр үшін тариф (қосылған құн салығымен) және (немесе) әкімшімен келісілген сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым басшысының бұйрығымен белгіленген құн (теңге);
P – жергілікті өкілді орган бекіткен халықтың ауызсудың 1 (бір) текше метр үшін төлемақы мөлшері.
12. Ауызсуды есепке алу аспабы болған кезде субсидиялар Қазақстан Республикасының су заңнамасына сәйкес арнайы су пайдалануға рұқсатпен белгіленген, тәулігіне 140 литрден аспайтын 1 (бір) адамға арналған тұтыну нормативіне сүйене отырып беріледі.
13. Көрсетілген нормадан асатын көлемді су тұтынушы Әдістеменің 9-тармағына сәйкес әкімші есептеген халық үшін тариф бойынша төлейді.
14. Орталықтандырылмаған сумен жабдықтау жүйелері үшін субсидиялар айына бір адамға 4,2 текше метрге дейін ауызсуды тұтыну нормативіне сүйене отырып беріледі. Көрсетілген нормадан асатын көлемді су тұтынушы Әдістеменің 9-тармағына сәйкес әкімші есептеген халық үшін тариф бойынша төлейді.
4-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
15. Субсидиялар су шаруашылығы ұйымдарына одан әрі тазартуды және оны ауызсу тұтынуға жеткізуді талап ететін су объектілерінен берілген судың көлемі үшін, оның ішінде теңіз суын тұщыландыру есебінен және (немесе) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымдарға нақты көрсетілген қызметтер үшін немесе табиғи монополиялар саласындағы аумақтық департаментінің немесе су қорын қорғау және пайдалану саласындағы уәкілетті органның бекітілген тарифтері бойынша орталықтандырылған жүйелерден ауызсу беру бойынша және орталықтандырылмаған сумен жабдықтаудың жүйелерін елді мекендерде 1 (бір) тұрғынға белгіленген орташа тәуліктік су тұтыну шегінде әкімшімен келісілген сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым басшысының бұйрығымен белгіленген құн бойынша төленеді.
органның төленеді құны бойынша, сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі белгіленген.

11. Размер субсидий рассчитывается по следующей формуле:
R= (T-P)/T*100,
R – размер субсидий %.
Т – тариф (с налогом на добавленную стоимость) за 1 (один) кубический метр на услуги водоснабжения, согласно порядку Правил формирования тарифов № 90 или согласно порядку Правил формирования тарифов № 66-НҚ, и (или) стоимость, установленная приказом руководителя организации по водоснабжению и (или) водоотведению согласованная администратором (тенге);
P - размер платы населением за 1 (один) кубический метр питьевой воды, утвержденный местным представительным органом.
12. При наличии прибора учета питьевой воды субсидии предоставляются исходя из норматива потребления на 1 (одного) человека, установленного разрешением на специальное водопользования в соответствии с водным законодательством Республики Казахстан, не превышающий 140 литров в сутки.
Объем, превышающий указанную норму, оплачивается водопотребителем по тарифу для населения, рассчитанному администратором согласно пункту 9 Методики.
13. Расчет субсидии для водопотребителей, не имеющих приборов учета, осуществляется на основании нормативов, утвержденных администратором в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и установленного размерам платы для населения, рассчитанного администратором согласно пункту 9 Методики.
14. Для нецентрализованных систем водоснабжений субсидии предоставляются исходя из норматива потребления до 4,2 кубических метров питьевой воды на одного человека в месяц. Объем, превышающий указанную норму оплачивается водопотребителем по тарифу для населения, рассчитанному администратором согласно пункту 9 Методики.
Глава 4. Порядок выплаты субсидий
15. Субсидии выплачиваются водохозяйственным организациям за объем поданной воды из водных объектов, требующей дальнейшей очистки и доведения ее до питьевого водопотребления, в том числе за счет опреснения морской воды и (или) организациям по водоснабжению и (или) водоотведению за фактически оказанные услуги или по подаче питьевой воды из централизованных систем по утверждҰнным тарифам территориального департамента уполномоченного органа в сфере естественных монополий или уполномоченного органа в области охраны и использования водного фонда, и нецентрализованных систем водоснабжения по стоимости, установленной приказом руководителя организации по водоснабжению и (или) водоотведению, согласованную администратором в пределах установленного среднесуточного водопотребления на 1 (одного) жителя в населенных пунктах.

16. Сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі қызметтерге субсидия төлемдерін алу үшін су шаруашылығы ұйымы немесе сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым:
1) 1 ақпанға дейін әкімшіге су ресурстарын қорғау және пайдалану жөніндегі бассейндік су инспекцияларымен және аудандық құрылыс және (немесе) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық (облыстық маңызы бар қалалар) бөлімдерімен келісілген сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымдармен және (немесе) су беруге шарттар жасалатын су тұтынушылармен осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбелерді ұсынады.
Халықтың көші-қонына байланысты су тұтынушылар саны өзгерген кезде сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым жартыжылдықтың қорытындылары бойынша су тұтынушылар тізбесін өзектендіреді және су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі бассейндік су инспекцияларымен және аудандық құрылыс және (немесе) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық (облыстық маңызы бар қалалар) бөлімдерімен қайта келіседі және әкімшіге ұсынылады;
2) ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне әкімшіге аудандық құрылыс және (немесе) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық (облыстық маңызы бар қалалар) бөлімдерімен келісілген және су тұтынушылардың ақы төлеуіне арналған шот-түбіртектің көшірмелерін қоса бере отырып (шоттардың көшірмелері-түбіртектер қағаз және (немесе) электрондық түрде ұсынылады) екі данада жасалған (сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым, әкімші үшін) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес су пайдаланушылар бөлінісінде (бұдан әрі – жиынтық тізілім) ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру бойынша нақты көрсетілген қызметтер үшін жиынтық тізілімді ұсынады;
3) ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейін су шаруашылығы ұйымы мен сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйым арасында есепке алу аспаптарының деректері негізінде, оның ішінде халыққа берілген ауызсудың көлемін көрсете отырып, халыққа берілген түбіртек шоттарының негізінде бөлу нүктелеріне берілген суды салыстырып тексеру актісі жүргізіледі.
17. Әкімші:
1) ай сайын осы Қағидалардың 16-тармағының 2) тармақшасына сәйкес сегіз жұмыс күні ішінде ұсынылған жиынтық тізілімдерді тексереді және бекітеді;
2) тиесілі субсидиялар сомаларын есепті айдан кейінгі айдың 25-күніне дейін су шаруашылығы ұйымының және (немесе) сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымның шоттарына аударады.

16. Водохозяйственная организация или организация по водоснабжению и (или) водоотведению для получения выплат субсидий на услуги по подаче питьевой воды из систем водоснабжения:
1) до 1 февраля представляет администратору согласованные с бассейновыми водными инспекциями по охране и регулированию использованию водных ресурсов и районными отделами строительства и (или) жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) перечень с организациями по водоснабжению и (или) водоотведению и (или) водопотребителями, с которыми заключаются договоры на подачу воды, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При изменении количества водопотребителей, в связи с миграцией населения, организация по водоснабжению и (или) водоотведению по итогам полугодия актуализирует Перечень водопотребителей и пересогласовывает с бассейновыми водными инспекциями по охране и регулированию использованию водных ресурсов и районными отделами строительства и (или) жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) и представляется администратору;
2) ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом, представляет администратору сводный реестр за фактически оказанные услуги по подаче питьевой воды из систем водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию в разрезе водопользователей (далее – сводный реестр), согласно приложению 4 к настоящим Правилам, согласованных с районными отделами строительства и (или) жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) и составленных в двух экземплярах (для организации по водоснабжению и (или) водоотведению, администратора) с приложением копии счетов-квитанции к оплате водопотребителей (копии счетов-квитанции представляются в бумажном и (или) электронном виде);
3) ежемесячно до 5 числа месяца следующего за отчетным периодом, между водохозяйственной организацией и организацией по водоснабжению и (или) водоотведению производится акт-сверки, поданной воды в точки выдела на основе данных приборов учета, в том числе с указанием объема поданной питьевой воды населению на основе счетов квитанции предоставленных населению.
17. Администратор:
1) ежемесячно проверяет и утверждает представленные сводные реестры в течение восьми рабочих дней, в соответствии с подпунктом 2) пункта 16 настоящих Правил;
2) перечисляет причитающиеся суммы субсидий на счета водохозяйственной организацией и (или) организации по водоснабжению и (или) водоотведению до 25 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.

18. Әкімші тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төленген субсидиялардың көлемі туралы есепті ұсынады.
Ауызсу беру жөніндегі
көрсетілетін қызметтердің құны
субсидиялауға жататын сумен
жабдықтау жүйелерінің
тізбесіне енгізілген сумен
жабдықтау жүйелерінен ауызсу
беру жөніндегі көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы
органның (облыстардың)
басшысына
___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
мемлекеттік органның атауы)
___________________________
(ұйымның атауы) (жеке
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
(БСН) мекенжайы
__________________________
(заңды немесе нақты
мекенжайы) байланыс
__________________________
(телефон)
Өтінім
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы)
20___ жылға арналған ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға
жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен
ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау үшін мынадай
құжаттар тізбесін ұсынады.
1)______________________________________________________________;
2)______________________________________________________________
________________________________________________________________;
3)______________________________________________________________
________________________________________________________________;
4)_____________________________________________________________
________________________________________________________________;
5)______________________________________________________________
________________________________________________________________;
6)______________________________________________________________
________________________________________________________________;
7)______________________________________________________________
________________________________________________________________;
Күні: 20__ жылғы "__" ____________
________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
Мөр орны (бар болса)
Ауызсу беру жөніндегі
көрсетілетін қызметтердің құны
субсидиялауға жататын сумен
жабдықтау жүйелерінің
тізбесіне енгізілген сумен
жабдықтау жүйелерінен ауызсу
беру жөніндегі көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
2 қосымша
Нысан
Модульдік су тазарту құрылыстары және (немесе) ауызсу тарату пункттері арқылы халыққа ауызсу жіберуді есепке алу журналы
(титул парағы)
________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Модульдік су тазарту құрылыстары және (немесе) ауызсу тарату пункттері арқылы халыққа ауызсу жіберуді есепке алу журналы
Журналдың басталу күні 20___жылы "___" _____
Журнал жүргізілуінің аяқталу күні 20___ жылы "___" _______
(ішкі жағы)
№ п/п
Тұтынушының ТАӘ (әкесінің аты бар болса)
Ауызсу сатып алынған күн
Сатып алынған судың көлемі, литр
Бекітілген құн, текше / теңге
Бекітілген төлем мөлшері, теңге
Субсидияланған ауызсудың құны, теңге
Тұтынышының қолы
1 куб.м
2 куб.м.
Жоғарыдан
1 куб.м
2 куб.м.
Жоғарыдан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
____________________________________________________ _________________
(сабақты өткізген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) анық) (қолы)
Ауызсу беру жөніндегі
көрсетілетін қызметтердің құны
субсидиялауға жататын сумен
жабдықтау жүйелерінің
тізбесіне енгізілген сумен
жабдықтау жүйелерінен ауызсу
беру жөніндегі көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"КЕЛІСІЛДІ"
Су ресурстарын қорғау
және пайдалануды реттеу
жөніндегі бассейндік су инспекциясы
________________________________
20__ жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
аудандық құрылыс немесе тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
(облыстық маңызы бар қалалар) бөлімі
_____________________________
20__ жылғы "__" ____________
Су тұтынушылардың тізбесі
Р/с №
Су пайдаланушылардың атауы
Су беру лимиті мың текше метр
Сумен жабдықтау қызметтеріне бекітілген тариф, теңге
1
2
3
4
сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымның атауы
_____________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
мөр орны (бар болса)
Ауызсу беру жөніндегі
көрсетілетін қызметтердің құны
субсидиялауға жататын сумен
жабдықтау жүйелерінің
тізбесіне енгізілген сумен
жабдықтау жүйелерінен ауызсу
беру жөніндегі көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"БЕКІТЕМІН"
Әкімші
____________________
20_ жылғы "__" _______
Су тұтынушылар бөлінісінде ауызсуды беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құны субсидиялауға жататын сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесіне енгізілген сумен жабдықтау жүйелерінен ауызсу беру бойынша нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімі
20 ____ жылғы ________________ ________________ үшін
____________________________________________________
(сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымның атауы) (ай)
Р/с №
Су пайдаланушылардың атауы
Су беру лимиті мың текше метр
Су берілді, мың текше метр
сумен жабдықтау қызметтерінің бекітілген тарифі, 1 текше метр үшін, теңге
жыл басынан бастап
оның ішінде есепті айда
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтердің құны, теңге
Субсидия мөлшері (тарифтік сметаларда ескерілген шығындардың ___%), теңге
Жыл басынан бастап субсидия төленді, теңге
Төлеуге жатады, теңге
Жыл басынан бастап
Оның ішінде есепті айда
жыл басынан бастап
оның ішінде есепті айда
7
8
9
10
11
12
(сумен жабдықтау және (немесе) су бұру жөніндегі ұйымның атауы)
___________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
мөр орны (бар болса)
Ауызсу беру жөніндегі
көрсетілетін қызметтердің құны
субсидиялауға жататын сумен
жабдықтау жүйелерінің
тізбесіне енгізілген сумен
жабдықтау жүйелерінен ауызсу
беру жөніндегі көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Төленген субсидиялардың көлемі туралы есеп
20_ жылғы "__" ____________
Мемлекеттік органның атауы: ____________________________________________
Нысаналы трансферттің атауы: ағымдағы нысаналы трансферттер
Есеп беру кезеңі: _______ жыл
Жоғары тұрған жергілікті бюджеттерден алынған қаражат сомасы: _______ мың теңге
Бюджеттік бағдарламаның атауы және коды: ____________________________________
Р/с №
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштердің атауы (жоспарланған іс-шаралар)
Іс-шаралардың іс жүзінде орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
Жоспар мың теңге
Нақты мың теңге
Ауытқу мың теңге
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
1
1 ____ мың текше метр көлеміндегі ауызсуды субсидиялау төлемақысының мөлшері бойынша ауызсуды үздіксіз беру
Р/с №
Түпкілікті нәтиже
жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)
Нәтижелерге нақты қол жеткізу
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
1
_________________________облысы _____________ елді мекенінің тұрғындарын кепілдендірілген сапалы ауызсумен және қажетті мөлшерде (қолайлы бағамен) ауызсумен қамтамасыз ету
2
Халық саны __________ адамды қамтитын __________халқы үшін ауызсу беру жөніндегі қызметтердің құнын төмендету_
Мөрдің орны (бар болса)
Облыс әкімі _____ _____ ( қолы)
Бірінші басшысы
Ескертпе : аббревиатуралардың толық жазылуы:
Су тұтынушының Т.А.Ә. (бар болса)
Текше метр – текше метр
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің

18. Ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, администратор представляет уполномоченному органу в области коммунального хозяйства отчет об объемах выплаченных субсидий, по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимость услуг по подаче
питьевой воды, из систем
водоснабжения, включенных
в перечень систем
водоснабжения, стоимость услуг
по подаче питьевой воды
которых подлежит
субсидированию
Форма
Руководителю местного
исполнительного органа
(областей)
___________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) наименование
государственного органа)
от _________________________
(наименование организации)
(индивидуальный
идентификационный номер
(ИИН)/
бизнес идентификационный
номер (БИН))
Адрес
__________________________
(юридический или фактический
адрес) контакты
__________________________
(телефон)
Заявка
______________________________________________________________________
(наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя)
предоставляет следующий перечень документов для субсидирования стоимости услуг
по подаче питьевой воды, из систем водоснабжения, включенных в перечень систем
водоснабжения, стоимость услуг по подаче питьевой воды которых подлежит
субсидированию
на 20___ год.
1) __________________________________________________________________;
2) __________________________________________________________________;
3) __________________________________________________________________;
4) __________________________________________________________________;
5) __________________________________________________________________;
6) __________________________________________________________________;
7) __________________________________________________________________;
8) __________________________________________________________________;
9) __________________________________________________________________;
10) _________________________________________________________________.
Дата: "___" ____________ 20__ года
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимость услуг по подаче
питьевой воды, из систем
водоснабжения, включенных
в перечень систем
водоснабжения, стоимость услуг
по подаче питьевой воды
которых подлежит
субсидированию
Форма
Журнал учета отпуска питьевой воды населению посредством модульных
водоочистных сооружений и (или) пунктов раздачи питьевой воды (титульный лист)
____________________________________________________________________
(наименование организации)
Журнал учета отпуска питьевой воды населению посредством модульных
водоочистных сооружений и (или) пунктов раздачи питьевой воды
Дата начала ведения журнала "___" _____ 20__ г.
Дата окончания ведения журнала "___" _____ 20__ г.
(внутренняя сторона)
№ п/п
ФИО (отчество при наличии) водопотребителя
Дата приобретения питьевой воды
Объем приобретенной воды, литр
Утвержденная стоимость, куб/ тенге
Утвержденный размер платы, тенге
Стоимость субсидированной питьевой воды, тенге
Подпись водопотребителя
1 куб.м
2 куб.м.
Свыше
1 куб.м
2 куб.м.
Свыше
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) разборчиво) лица,
проводившего занятия (подпись)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
стоимость услуг по подаче
питьевой воды, из систем
водоснабжения, включенных
в перечень систем
водоснабжения, стоимость услуг
по подаче питьевой воды
которых подлежит
субсидированию
Форма
"Согласовано"
Бассейновый водный инспекции
по охране и регулированию
использования водных ресурсов
______________________
" " 20__ года
"Согласовано"
районный отдел строительства
или жилищно-коммунального хозяйства
(городов областного значения)
______________________
" " 20__ года
Перечень водопотребителей
№ п/п
Наименование водопотребителей
Лимит водоподачи, тысяч кубических метров
Утвержденный тариф на услуги водоснабжения, тенге
1
2
3
4
Организация по водоснабжению и (или) водоотведению
__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
стоимость услуг по подаче
питьевой воды, из систем
водоснабжения, включенных
в перечень систем
водоснабжения, стоимость услуг
по подаче питьевой воды
которых подлежит
субсидированию
Форма
"Утверждаю"
Администратор
____________________
" " 20__ года
Сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды из систем
водоснабжения, включенных в перечень систем водоснабжения, стоимость услуг
по подаче питьевой воды которых подлежит субсидированию в разрезе водопотребителей
_____________ за _______ 20 ____ года
__________________________________________________
(наименование организации по водоснабжению и (или) водоотведению) (месяц)
№ п/п
Наименование водопотребителей
Лимит водоподачи тысячи кубических метров
Подано воды, тысячи кубических метров
Утвержденный тариф на услуги водоснабжения, за 1 кубический метр, тенге
с начала года
в том числе в отчетный месяц
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Стоимость оказанных услуг, тенге
Размер субсидии (____ % от затрат, учтенных в тарифных сметах), тенге
Выплачено субсидий с начала года, тенге
Подлежит к выплате, тенге
с начала года
в том числе в отчетный месяц
с начала года
в том числе за отчетный месяц
7
8
9
10
11
12
Организация по водоснабжению и (или) водоотведению
__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя
Место печати (при наличии)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
стоимость услуг по подаче
питьевой воды, из систем
водоснабжения, включенных
в перечень систем
водоснабжения, стоимость услуг
по подаче питьевой воды
которых подлежит
субсидированию
форма
Отчет об объемах выплаченных субсидий
" " 20__ года
Наименование государственного органа:
________________________________________________________
Наименование целевого трансферта: Целевые текущие трансферты
Период отчета: ________ год
Полученная сумма средств из вышестоящего, местного бюджетов:
______________________ тысяч тенге
Наименование и код бюджетной программы:___________________
№ п/п
Прямой результат
Наименование показателей (планируемые мероприятия)
Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов
Причины не достижения результатов
План,
тысяч тенге
Факт, тысяч тенге
Отклонение, тысяч тенге
Республиканский бюджет
Местный бюджет
1
Бесперебойная подача питьевой воды по размеру платы на субсидирования в объеме ____ тысяч кубических метров питьевой воды
№ п/п
Конечный результат
Запланированные показатели (мероприятия)
Фактическое достижения результатов
Причины не достижения результатов
1
Обеспечение жителей ____ населенного пункта ________ области качественной питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве (по приемлемым ценам)
2
Снижение стоимости услуг по подаче питьевой воды для населения ___________ с охватом населения в количестве ______человек
Место печати (при наличии)
Аким области ____________________________________ __________________
(подпись)
Первый руководитель
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ФИО (при его наличии) водопотребителя – фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Куб.м.- кубический метр
Приложение 2 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан

2025 жылғы 29 тамыздағы № 339
бұйрығына 2-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын ерекше маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 161 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11299 болып тіркелген).
2. "Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын ерекше манызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 161 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23819 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 445 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18940 болып тіркелген).

от 29 августа 2025 года № 339
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 161 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11299).
2. Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 июля 2021 года № 394 "О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 161 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23819).
3. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 июня 2019 года № 445 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18940).