Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 29 тамыздағы № 198 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 29 тамызда № 36767 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 29 тамыздағы
№ 198 бұйрығына қосымша
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды есепке алуды ұйымдастыру және олар туралы ақпаратқа қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 16 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10280 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды есепке алуды ұйымдастыру және олар туралы ақпаратқа қол жеткізу қағидаларында:
5- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жеке және заңды тұлғалар жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар туралы олардың тұрғылықты жері бойынша ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдарына (бұдан әрі – органдар) дереу хабарлауға міндетті.
Органдар жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар туралы мәліметтер келіп түскен кезде оларды анықталған жері бойынша медициналық көмек көрсететін стационарлық ұйымдарға үш тәулікке дейін орналастыруды қамтамасыз етеді.
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 августа 2025 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2025 года № 36767
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету по охране прав детей Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев
Приложение к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 29 августа 2025 года № 198
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 16 "Об утверждении Правил организации учета детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, и доступа к информации о них" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10280) следующие изменения:
в Правилах организации учета детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, и доступа к информации о них, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Физические и юридические лица обязаны незамедлительно информировать органы, осуществляющие функции по опеке или попечительству (далее – органы), района, города областного значения, города республиканского значения и столицы о детях-сиротах, детях, оставшихся без попечения родителей, по месту их нахождения.
Органы при поступлении сведений о детях-сиротах, детях, оставшихся без попечения родителей, обеспечивают их размещение сроком до трех суток в организациях здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях по месту их выявления.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды анықтаған немесе олар туралы ақпарат түскен кезде, олар анықталған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың органы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баланың сауалнамасына (электронды нысанда) олар туралы мәліметтерді енгізу арқылы Республикалық деректер банкінің бастапқы есебіне қояды және оларды отбасына (асырап алу, қорғаншылық немесе қамқоршылық, патронат, қабылдаушы отбасы) орналастыруды қамтамасыз етеді.".
2. "Бала қонақтайтын отбасы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 402 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14053 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бала қонақтайтын отбасы туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Баланы қонақтайтын отбасына қабылдауға тілек білдірген адамның тұрғылықты жері бойынша органға мыналарды:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баланы қонақтайтын отбасына қабылдауға тілек білдіргені туралы өтінішті;
2) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) егер некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімін;
4) баланы қонақтайтын отбасына қабылдауға тілек білдірген адамның және немесе егер некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) соңғы 12 ай үшін табысы туралы мәліметтерді;
5) баланы қонақтайтын отбасына қабылдауға тілек білдірген адамның және егер некеде тұрса, жұбайының (зайыбының) "Адамның бала асырап алуы, оны қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа, патронатқа қабылдап алуы мүмкін болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 692 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12127 болып тіркелген) бекітілген тізбеге сәйкес ауруының жоқтығын растайтын денсаулық жағдайы туралы анықтама, сондай-ақ "Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес "Наркология" психикалық денсаулық орталығы, "Психиатрия" психикалық денсаулық орталығы бойынша динамикалық бақылауда тұруы (немесе динамикалық бақылауда тұрмауы) туралы мәліметтер;

"6. При выявлении или получении информации о детях-сиротах, детях, оставшихся без попечения родителей, органы района, города областного значения, города республиканского значения и столицы в течение одного рабочего дня со дня их выявления ставят их на первичный учет Республиканского банка данных путем внесения сведений о них в анкету ребенка (в электронной форме) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и обеспечивает их устройство в семью (усыновление, опека или попечительство, патронат, приемная семья).".
2. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 402 "Об утверждении Положения о гостевой семье" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №14053) следующие изменения:
в Положении о гостевой семье, утвержденном указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Лицо, изъявившее желание взять ребенка в гостевую семью, предоставляет в орган по месту своего жительства:
1) заявление о желании взять ребенка в гостевую семью по форме согласно приложению 2 к настоящему Положению;
2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
3) нотариально заверенное согласие супруга (-и), в случае, если состоит в браке;
4) сведения о доходах лица, желающего принять ребенка в гостевую семью и (или) супруга (-и), если состоит в браке за последние 12 месяцев;
5) справки о состоянии здоровья лица, желающего принять ребенка в гостевую семью и (или) супруга (-и), если состоит в браке, подтверждающие отсутствие заболеваний в соответствии с перечнем, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 692 "Об утверждении перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить ребенка, принять его под опеку или попечительство, патронат" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12127), а также сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) с Центра психического здоровья "Наркология", Центра психического здоровья "Психиатрия" в соответствии с формой, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20665);

6) тұрғын үйге меншік құқығын немесе тұрғын үйді пайдалану құқығын растайтын құжаттардың көшірмелерін;
7) неке қию туралы куәлік (егер некеде тұрса);
8) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген адамдардың даярлықтан өткені туралы сертификат (жақын туыстарын қоспағанда) береді.
Орган тізбенің 2) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, сондай-ақ "Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес "Наркология" психикалық денсаулық орталығынан , "Психиатрия" психикалық денсаулық орталығынан динамикалық бақылауда тұруы (немесе динамикалық бақылауда тұрмауы) туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет"шлюзі арқылы алады.
Орган баланы қонақтайтын отбасына қабылдаушы мен оның жұбайының (некеде тұрған жағдайда) соттылығының болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу Комитетінің ақпараттық жүйесінен алады.
Бала қонақтайтын отбасы туралы ереженің 2-қосымшасы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың осы тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушысының 2017 жылғы 11 шілдедегі № 324 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15514 болып тіркелген); мынадай өзгеріс енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 71) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидаларында:
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Жергілікті атқарушы органдардың білім беруді басқару органдары мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастырады және ББАЖ мәліметтері негізінде:

6) копию документа, подтверждающего право собственности на жилище или право пользования жилищем;
7) свидетельство о заключении брака (если состоит в браке);
8) сертификат о прохождении подготовки лиц, желающих принять на воспитание в семью детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (за исключением близких родственников).
Документы, указанные в подпунктах 2) и 7) перечня, а также сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) с Центра психического здоровья "Наркология", Центра психического здоровья "Психиатрия" в соответствии с формой, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20665) орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Сведения о наличии либо отсутствии судимости лица, желающего взять ребенка в гостевую семью и супруга (-и), (если состоит в браке), орган получает из информационной системы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.".
приложение 2 к Положению о гостевой семье изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения.
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 324 "Об утверждении Правил организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15514) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 71) пункта 15 Положения о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Органы управления образованием местных исполнительных органов обеспечивают учет детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования и формируют единую базу данных детей от 0 до 18 лет, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуального идентификационного номера (ИИН), даты рождения, места жительства детей, проживающих на территории области, города республиканского значения, столицы на основании данных ЕИСО, включающий:

1) мектепке дейінгі жастағы балалар туралы мәліметтер;
2) оқытуға жатпайтын (денсаулығы бойынша) балалар туралы мәліметті қоса алғанда мектеп жасындағы балалар туралы мәліметтер;
3) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алатын балалар туралы мәліметтер;
4) мемлекеттік емес мектепке дейінгі ұйымдарда және орта білім беру ұйымдарында тәрбиеленіп жатқан және білім алушылар туралы мәліметтер;
5) оқытуға жатпайтын балалар туралы мәліметтер;
6) қандастардың балалар туралы мәліметтер;
7) шетелдік және азаматтығы жоқ (иммигранттар) балалар туралы мәліметтер;
8) оқумен қамтылмаған балалар туралы мәліметтер;
9) жүйелі түрде себепсіз сабаққа қатыспайтын балалар туралы мәліметтері бар облыс, республикалық маңызы бар қала, астана аумағында тұратын баланың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), туған күні, айы, жылы, тұрғылықты орны көрсетілген 0-ден 18 жасқа дейінгі балалардың бірыңғай мәліметтер базасын қалыптастырады.
Осы Қағидалардың 11-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген мәліметтер облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), (аудан, қала, қаладағы аудан) ішкі істер органдарымен келісіледі және әр айдың 10-на қарай ББАЖ-да орналастырылады.";
4. "Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Кәмелетке толмағандардың мүлкіне иелік ету үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға берілетін жәрдемақыны тағайындау және төлеу мөлшері" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) күтіп-бағуға бөлінетін ақша қаражатын төлеуді және оның мөлшері" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;

1) сведения о детях дошкольного возраста;
2) сведения о детях школьного возраста, включая данные о детях, не подлежащих обучению (по состоянию здоровья);
3) сведения о детях, обучающихся в организациях образования технического и профессионального образования;
4) сведения о воспитывающихся и обучающихся в негосударственных дошкольных организациях и организациях среднего образования;
5) сведения о не обучающихся детях;
6) сведения о детях кандасов;
7) сведения о детях иностранцев и лиц без гражданства (иммигрантов);
8) сведения о детях, не охваченных обучением;
9) сведения о детях систематически пропускающих занятия без уважительной причины.
Сведения, указанные в подпункте 9) пункта 11 настоящих Правил согласовываются с органами внутренних дел области (города республиканского значения, столицы), (района, города, района в городе) и размещаются в ЕИСО к 10 числу каждого месяца.".
4. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20478) следующие изменение и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Утвердить:
1) Правила оказания государственных услуг "Выдача справок по опеке и попечительству" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственных услуг "Выдача справок для распоряжения имуществом несовершеннолетних" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственных услуг "Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственных услуг "Назначение и размер выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила оказания государственных услуг "Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание, назначение и размер выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям" согласно приложению 5 к настоящему приказу;

6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Баланы (балаларды) қабылдаушы отбасына тәрбиелеуге беру және оларды асырауға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау, қайтару және мөлшері" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Балаға кері әсер етпейтін ата-ана құқықтарынан айырылған ата-аналарға баламен кездесуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кейін үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиенушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Он жасқа толған баланың пiкiрiн ескеру туралы қорғаншылық немесе қамқоршылық органының шешімін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары бекітілсін;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қаржылық және материалдық көмек көрсету" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидалары.
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары.";
осы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес 14-қосымшамен толықтырылсын.
5. "Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау бағдарламасының мазмұнына қойылатын талаптарды, оларды психологиялық даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібін және осындай даярлықтан өткені туралы сертификаттың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 165 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №20507 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібі қағидаларында:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

6) Правила оказания государственных услуг "Передача ребенка (детей) на воспитание в приемную семью, назначение выплаты денежных средств на их содержание" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Правила оказания государственных услуг "Назначение, возврат и размер единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на свидания с ребенком родителям, лишенным родительских прав, не оказывающие на ребенка негативного влияния" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Правила оказания государственных услуг "Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Правила оказания государственных услуг "Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Правила оказания государственных услуг "Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Правила оказания государственных услуг "Выдача решения органа опеки и попечительства об учете мнения ребенка, достигшего десятилетнего возраста" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Правила оказания государственных услуг "Оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Правила оказания государственной услуги "Передача ребенка (детей) в гостевую семью" согласно приложению 14 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 14 согласно приложению 2 к настоящему перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения.
5. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 165 "Об утверждении требований к содержанию программы психологической подготовки, порядка организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью и формы сертификата о прохождении такой подготовки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20507) следующие изменения и дополнение:
в Правилах порядка организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью, утвержденных к указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:

"1. Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібі қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 91-бабының 9-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау (бұдан әрі - психологиялық даярлық) жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлауға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.
5-тармақ алып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Сертификат беруді есепке алуды ұйымдар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сертификаттар беруді есепке алу журналына тіркеу арқылы жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 3 және 4-тараулармен толықтырылсын:
"3- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
15. Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлаудан өткізу үшін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес, "Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген азаматтарды психологиялық даярлауға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Асырап алушы ата-ана болуға кандидаттар (бұдан әрі-қызметті алушы) психологиялық даярлықтан өту үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
16. "Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген азаматтарды психологиялық даярлауға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдемдесу жөніндегі ұйымдар, сондай-ақ жетім балалар мен ата - анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдары (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

"1. Правила порядка организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" (далее – Кодекс), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяет порядок организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью (далее – психологическая подготовка), а также порядок оказания государственной услуги "Прием документов на психологическую подготовку граждан, Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью.";
пункт 5 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учет выдачи сертификата осуществляется организациями, путем их регистрации в журнале учета выдачи сертификатов, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
дополнить главами 3 и 4 следующего содержания:
"Глава 3. Порядок оказания государственной услуги
15. Подача документов для прохождения психологической подготовки граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью осуществляется в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов на психологическую подготовку граждан, Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Кандидаты в приемные родители (далее – услугополучатель) для прохождения психологической подготовки подают заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
16. Государственная услуга "Прием документов на психологическую подготовку граждан, Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью" оказывается организациями по оказанию содействия в устройстве детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан, а также организациями образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (далее – услугодатель).

17. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын мәліметтерді пайдалануға көрсетілген қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті беруші цифрлық құжаттарды іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру немесе портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
18. Құжаттарды тексеру нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті беруші 4 (төрт) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға психологиялық даярлау процесін ұйымдастыру туралы дайындықтың басталу және аяқталу күнін көрсете отырып, хабарлама жібереді.
Психологиялық дайындық процесін ұйымдастыру туралы хабарлама қызмет берушінің кеңсесі (канцеляриясы) арқылы қолма қол беріледі.
Осы Қағидалардың Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптарының 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз анықталған кезде, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік–процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымнын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы хабарламаны жолдайды.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша қызмет беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде қызмет алушыға мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді не дәлелді бас тартуды жібереді.
19. Құжаттарды қарау және психологиялық дайындық процесін ұйымдастыру туралы хабарламаны алу бойынша жалпы мерзім 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.

17. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие у услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугодатель получает цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает услугополучателю в приеме заявления.
18. По итогам проверки документов услугодатель в течение 4 (четырех) рабочих дней направляет услугополучателю уведомление об организации процесса психологической подготовки с указанием даты начала и окончания подготовки.
Уведомление об организации процесса психологической подготовки выдается через канцелярию услугодателя нарочно.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 перечень основных требований к оказанию государственной услуги настоящих Правил услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решений об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК РК.
По результатам заслушивания услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет решение либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги услугополучателю.
19. Общий срок рассмотрения документов и получения уведомления об организации процесса психологической подготовки составляет 5 (пять) рабочих дней.

20. Қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсетудің сатысы туралы мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушысының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) сәйкес енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шағымның қаралуын жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды шағымды қарайтын органға жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті алушыдан көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағым Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушыдан шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағым тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жүгінуге жол беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге шағымдану нәтижелері бойынша қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
қосымшаның оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
аумағында тұрақты тұратын,
жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз
қалған балаларды өз отбасына
тәрбиелеуге қабылдауға тілек
білдірген Қазақстан
Республикасының азаматтарын
психологиялық даярлау
бағдарламасының мазмұнына
қойылатын талаптарды, оларды
психологиялық даярлау
жөніндегі қызметті
ұйымдастыру тәртібі
қағидаларына
1-қосымша";

20. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в соответствии с Правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденными приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц в процессе оказания государственной услуги
21. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу), в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, органом, рассматривающим жалобу.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
В случаях несогласия с решением принятом по результатам обжалования оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
правый верхний угол приложения изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к Правилам
порядка организации
деятельности по
психологической
подготовке граждан
Республики Казахстан,
постоянно проживающих на
территории
Республики Казахстан,
желающих принять детей-сирот,
детей, оставшихся без
попечения родителей, на
воспитание в свою семью";

осы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 2 және 3-қосымшалармен толықтырылсын.
6. "Орта білім беру ұйымдарына арналған жекелеген пәндер бойынша оқулықтар мен базалық оқулықтардың, мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендердің, оның ішінде электрондық нысандағы тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 216 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20708 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орта білім беру ұйымдарына арналған жекелеген пәндер бойынша оқулықтар мен базалық оқулықтардың, мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендердің, оның ішінде электрондық нысандағы тізбеде:
"Орта білім беру ұйымдарына арналған 1-11-сыныптарының оқулықтары" деген тізбеде:
"оқыту қазақ тілінде" деген бөлімде:
"8-сынып" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 30-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
30.
Дүниежүзі тарихы. Оқулық
Н. Алдабек,
К. Мақашева,
Қ. Байзакова
2024
Мектеп
";
"Электрондық оқулықтар" деген тізбеде:
"оқыту орыс тілінде" деген бөлімде:
"11-сынып", "жаратылыстану-математикалық бағыт" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 4-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
4.
Русский язык (естественно-математическое направление) Электронный учебник (web-платформа www.opiq.kz)
К. Кабдулова, Г. Аульбекова, А. Сырымбетова
2024
Көкжиек-Горизонт
";
"Ағылшын тіліндегі электрондық оқулықтар" деген тізбеде:
"Ағылшын тілі", "оқыту қазақ, орыс, ұйғыр, өзбек тілдерінде" деген бөлімде:
"5-сынып" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірлері 1, 2-жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
"
1.
Excel for Kazakhstan, Grade 5. Digital Flip Book (web-платформа edudigital.kz)
J. Dooley, B. Obee, N.Mukhamedjanova
2024
EDU Stream және Express Publishing
2.
English. Eyes open for Kazakhstan. Grade 5. E-book (web-платформа www.opiq.kz)
B. Goldstein, C. Jones, D. McKeegan
2024
Study Inn (Cambridge University Press & Assessment)
".
7. "Жасөспірімдер үйі туралы үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 101 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №27180 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жасөспірімдер үйі туралы үлгілік қағидаларда:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жасөспірімдер үйі (әлеуметтік бейімдеу орталығы) (бұдан әрі – Жасөспірімдер үйі) туралы үлгі қағидалар "Отбасы үлгісіндегі балалар ауылдары және жасөспірімдер үйлері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабының 2-тармағы мен "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына  сәйкес әзірленді және олардың меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, жасөспірімдер үйлері қызметінің тәртібі, сондай-ақ "Құжаттарды қабылдау және жасөспірімдер үйлеріне қабылдау" мемлекеттік қызметтерін көрсету тәртібін айқындайды.";
6-тармақ алып тасталсын;

дополнить приложениями 2 и 3 согласно приложению 3 и 4 к настоящему перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения.
6. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 216 "Об утверждении перечня учебников и базовых учебников по отдельным предметам для организаций среднего образования, учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования, в том числе в электронной форме" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20708) следующие изменения:
в Перечне учебников и базовых учебников по отдельным предметам для организаций среднего образования, учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования, в том числе в электронной форме, утвержденном указанным приказом:
в перечне "Учебники для организаций среднего образования 1-11 классов":
в разделе "с казахским языком обучения":
в подразделе "8 класс":
строку, порядковый номер 30 изложить в новой редакции:
"
30.
Дүниежүзі тарихы. Оқулық
Н. Алдабек,
К. Мақашева,
Қ. Байзакова
2024
Мектеп
";
в перечне "Электронные учебники":
в разделе "с русским языком обучения":
в подразделе "11 класс", "естественно-математическое направление":
строку, порядковый номер 4 изложить в новой редакции:
"
4.
Русский язык (естественно-математическое направление) Электронный учебник (web-платформа www.opiq.kz)
К. Кабдулова, Г. Аульбекова, А. Сырымбетова
2024
Көкжиек-Горизонт
";
в перечне "Электронные учебники на английском языке":
в разделе "Английский язык", "с казахским, русским, уйгурским, узбекским языками обучения":
в подразделе "5 класс":
строки, порядковые номера 1, 2 изложить в новой редакции:
"
1.
Excel for Kazakhstan, Grade 5. Digital Flip Book (web-платформа edudigital.kz)
J. Dooley, B. Obee, N.Mukhamedjanova
2024
EDU Stream және Express Publishing
2.
English. Eyes open for Kazakhstan. Grade 5. E-book (web-платформа www.opiq.kz)
B. Goldstein, C. Jones, D. McKeegan
2024
Study Inn (Cambridge University Press & Assessment)
".
7. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 марта 2022 года № 101 "Об утверждении Типовых правил о Доме юношества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27180); следующие изменения и дополнения:
в Типовых правилах о Доме юношества, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Типовые правила о Доме юношества (центр социальной адаптации) (далее – Дом юношества) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О детских деревнях семейного типа и домах юношества" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок деятельности домов юношества независимо от их форм собственности и ведомственной подчиненности, а также порядок оказания государственных услуг "Прием документов и зачисление в Дома юношества.";
пункт 6 исключить;

мынадай мазмұндағы 3 және 4-тараулармен толықтырылсын:
"3- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
13. "Құжаттарды беру және жасөспірімдер үйлеріне қабылдау" осы Қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті психоневрологиялық аурулары бар адамдарды қоспағанда, отбасы үлгісіндегі балалар ауылдарының тәрбиеленушілеріне және арнаулы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж он алты жастан жиырма үш жасқа дейінгі балаларды қолдау орталықтарының түлектеріне жасөспірімдер үйлері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды тапсыру және жасөспірімдер үйлеріне қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен жүгінеді.
15. Көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Қызмет беруші жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, "Наркология" психикалық денсаулық орталығы мен "Психиатрия" психикалық денсаулық орталығынан динамикалық бақылауда болу (немесе болмауы) туралы мәліметтерді "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны қамтитын, мәліметтерді пайдалануға көрсетілген қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті беруші цифрлық құжаттарды іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру немесе портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.

дополнить главами 3 и 4 следующего содержания:
"Глава 3. Порядок оказания государственной услуги
13. Подача документов и зачисление в Дом юношества осуществляется в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов и зачисление в Дома юношества" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
14. Государственная услуга "Прием документов и зачисление в Дом юношества" оказывается домами юношествами (далее – услугодатель) воспитанникам детских деревень семейного типа и выпускникам центров поддержки детей, нуждающихся в специальных социальных услугах, в возрасте от шестнадцати до двадцати трех лет, за исключением лиц, имеющих психоневрологические заболевания (далее – услугополучатели).
Для подачи документов и зачисления в Дома юношества услугополучатели обращаются услугодателю с заявлением по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня принимает заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) с Центра психического здоровья "Наркология", Центра психического здоровья "Психиатрия" в соответствии с формой, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20665) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие у услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугодатель получает цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает услугополучателю в приеме заявления.

Көрсетілетін қызметті алушыдан көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағым Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушыдан шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағым тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жүгінуге жол беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге шағымдану нәтижелері бойынша қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
осы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне 5 және 6- қосымшаларға сәйкес 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 1-қосымша
Бала қонақтайтын отбасы туралы ережеге
2-қосымша
Нысан
_________________ басшысы
(органның атауы)
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________
__________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда) Тұрғылықты
мекенжайы, телефон
Өтініш
Мен,
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жылы туған).
___________________________________________________
(баланың (балалардың) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________________
бала қонақтайтын отбасына қабылдау мүмкіндігі туралы қорытынды беруді сұраймын.
Тұрғын үй-тұрмыстық жағдайымды тексеріп-қарауға қарсы емеспін.
Қазақстан Республикасының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
20 __ жылғы "___" ____________
тұлғаның қолы
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 сәуірдегі
№158 бұйрығына
14-қосымша
"Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы" Кодексінің 137-1 бабының 2-тармағы мен "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және бала қонақтайтын отбасына беру тәртібін айқындайды.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
В случаях несогласия с решением принятом по результатам обжалования оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.";
дополнить приложениями 1 и 2 согласно приложениям 5 и 6 к настоящему перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Положению о гостевой семье
Форма
Руководителю _______________
(наименование органа)
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от ________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Проживающий (ая) по адресу,
телефон
Заявление
Я, _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), года рождения
прошу передать на воспитание в гостевую семью_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка (детей)).
Против проведения обследования жилищно-бытовых условий не возражаю.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, содержащихся в
информационных системах в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан
"О персональных данных и их защите".
"___" ____________ 20__ года подпись лица
Приложение 2
к перечню некоторых
приказов, в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 14
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24 апреля 2020 года № 158
Правила
оказания государственной услуги "Передача ребенка (детей) в гостевую семью"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Передача ребенка (детей) в гостевую семью" (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 137-1 Кодекса "О браке (супружестве) и семье" (далее – Кодекс), с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок передачи ребенка (детей) в гостевую семью.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
2. "Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тұрғылықты жері бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көзделген құжаттарды (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын талаптар) қоса бере отырып өтініш береді.
4. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Қызмет беруші жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, неке қию туралы куәлік ("АХАЖ тіркеу пункті" ақпараттық жүйесінде мәліметтер болмаған кезде), "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес "Наркология" психикалық денсаулық орталығы мен "Психиатрия" психикалық денсаулық орталығынан динамикалық бақылауда болу (немесе болмауы) туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) егер некеде тұрса жұбайының (зайыбының) тұрғын үйге меншік құқығын растайтын құжаттар, екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шот ашу туралы шартты "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде заңмен қорғалатын құпияны қамтитын, ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға көрсетілген қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті берушілер іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттарды цифрлық құжаттар сервисінен порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, бір реттік парольді беру арқылы немесе портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
Қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
2. Государственная услуга "Передача ребенка (детей) в гостевую семью" (далее – государственная услуга) оказывается управлениями образования городов республиканского значения и столицы, отделами образования районов, городов областного значения (далее – услугодатель) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
3. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет по месту жительства заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, предусмотренных перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Передача ребенка (детей) в гостевую семью" (далее – Требования к оказанию государственной услуги), согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов, проверяет полноту представленных документов.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельство о заключении брака (при отсутствии сведений в информационной системе "Регистрационный пункт ЗАГС"), сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) с Центра психического здоровья "Наркология", Центра психического здоровья "Психиатрия" по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20665), документы, подтверждающие право собственности на жилище услугополучателя и (или) супруга (-и), если состоит в браке, договора об открытии текущего счета в банке второго уровня услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Сведения о наличии либо отсутствии судимости услугополучателя и супруга (-и), (если состоит в браке), услугодатель получает из информационной системы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан".
Услугодатель получает согласие у услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугодатель получает цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает услугополучателю в приеме заявления.

5. Қызмет беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде қызмет алушының және (немесе) оның ұсынған мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдары, деректері мен мәліметтерінің Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 122-бабында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді.
6. Қызмет алушы Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 122-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, сондай-ақ толық құжаттар топтамасын ұсынған кезде, қызмет көрсетуші 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру ниетін білдірген адамдардың тұрғын-үй-тұрмыстық жағдайын тексеру актісін (бұдан әрі – акт) жүргізеді және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес баланы (балаларды) қонаққа қабылдаушы отбасына қабылдаудың мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды дайындайды.
7. Акт жасалғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде он жасқа толған баланың "Мемлекеттік қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 382 қаулысына сәйкес бала қонақтайтын отбасына беруге келісімін ресімдейді.
8. Қызмет беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру туралы шарттың (бұдан әрі – шарт) жасалғаны жөнінде хабарлама дайындайды.
9. Қызмет алушы шарт жасалғаны туралы хабарламаны алғаннан кейін, шартқа қол қою үшін 1 (бір) жұмыс күні ішінде қызмет берушіге келуі қажет.
Осы Қағидалардың Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптарының 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз анықталған кезде, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік–процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымнын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы хабарламаны жолдайды.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
10. Қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсетудің сатысы туралы мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушысының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) сәйкес енгізуді қамтамасыз етеді.

5. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет соответствие услугополучателя и (или) представленных им материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 122 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье".
6. При соответствии услугополучателя требованиям, установленным статьей 122 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" и также при представлении услугополучателем полного пакета документов услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней проводит акт обследования жилищно-бытовых условий лиц, желающих принять ребенка (детей) в гостевую семью (далее – акт) согласно приложению 3 к настоящим Правилам и готовит заключение о возможности либо невозможности приема ребенка (детей) в гостевую семью по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
7. После составления акта услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней оформляет согласие ребенка, достигшего десятилетнего возраста, на передачу его в гостевую семью в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 382 "Об утверждении Правил осуществения функций государства по опеке и попечительству".
8. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня готовит уведомление о заключении договора о передаче ребенка (детей) в гостевую семью (далее – договор) согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
9. Услугополучателю после получения уведомления о заключении договора, необходимо прибыть к услугодателю в течение 1 (одного) рабочего дня для подписания договора.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Требований к оказанию государственной услуги настоящих Правил услугодатель не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствие со статьей 73 АППК РК.
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в соответствии с Правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденными приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).

11. Құжаттарды қараудың және шешім алудың жалпы мерзімі не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту 10 (он) жұмыс күнін құрайды
Қазақстан Республикасының Балалардың құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органы көрсетілетін қызметті берушілерге, оның ішінде Бірыңғай байланыс орталығына Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы хабардар етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасаған лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды тұлға, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімді немесе әкімшілік әрекетті қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарайтын органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
"Баланы (балаларды)
қонақтайтын отбасына беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
________________ басшысы
(органның атауы)
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда)
__________________________
күні, қолы
__________________________
__________________________
__________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда) Тұрғылықты
мекенжайы, телефон
Өтініш
Мен,
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жылы туған).
___________________________________________________
(баланың (балалардың) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________________
бала қонақтайтын отбасына қабылдау мүмкіндігі туралы қорытынды беруді сұраймын.
Тұрғын үй-тұрмыстық жағдайымды тексеріп-қарауға қарсы емеспін.
Қазақстан Республикасының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес "Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру" мемлекеттік қызметін алу үшін менің жеке қажетті деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
20 __ жылғы "___" ____________
тұлғаның қолы
"Баланы (балаларды)
қонақтайтын отбасына беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
2- қосымша
"Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:

11. Общий срок рассмотрения документов и получения решения либо отказ в оказании государственной услуги составляет 10 (десять) рабочих дней.
Уполномоченный орган в области защиты прав детей Республики Казахстан извещает услугодателей в том числе Единый контакт-центр, о внесенных изменениях и дополнениях в Требования к оказанию государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц в процессе оказания государственной услуги
12. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу), в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, органом, рассматривающим жалобу.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
В случаях несогласия с решением, принятом по результатам обжалования оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Передача ребенка
(детей) о гостевой семье"
Форма
Руководитель ________________
(наименование органа)
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Проживающий (ая) по адресу,
Телефон
Заявление
Я, __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), года рождения
прошу передать на воспитание в гостевую семью__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка (детей)).
Против проведения обследования жилищно-бытовых условий не возражаю.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
получения государственной услуги "Передача ребенка (детей) в гостевую семью", в
соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
"___" ____________ 20__ года
подпись лица
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Передача ребенка
(детей) о гостевой семье"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Передача ребенка (детей) в гостевую семью"
1
Наименование услугодателя
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги
Сроки оказания государственной услуги:

1) құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап - 10 (он) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-30 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз жүзінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Бала қонақтайтын отбасына қорғаншылық және қамқоршылық органдарының шешімі не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптарының 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден бастап жұма аралығын қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
1) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің: www.edu.gov.kz интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналасқан.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына қабылдауға тілек білдіргені туралы өтінішті;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
3) егер некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімін;
4) баланы қонақтайтын отбасына қабылдауға тілек білдірген адамның және немесе егер некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) соңғы 12 ай үшін табысы туралы мәліметтерді;
5) бала қонақтайтын отбасына қабылдауға тілек білдірген адамның және егер некеде тұрса, жұбайының (зайыбының) "Адамның бала асырап алуы, оны қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа, патронатқа қабылдап алуы мүмкін болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 692 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12127 болып тіркелген) бекітілген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушының және егер ол некеде тұрса оның жұбайының (зайыбының) ауруының жоқтығын растайтын денсаулық жағдайы туралы анықтама;

1) с момента сдачи документов услугодателю - 10 (десять) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов у услугодателя - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 30 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о заключении договора о передаче ребенка (детей) в гостевую семью и либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 требований к оказанию государственной услуги
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
услугодателя с 09.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) портале: www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление о желании взять ребенка в гостевую семью по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Передача ребенка (детей) в гостевую семью";
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
3) нотариально заверенное согласие супруга (-и), в случае, если состоит в браке;
4) сведения о доходах лица, желающего принять ребенка в гостевую семью и (или) супруга (-и), если состоит в браке за последние 12 месяцев;
5) справки о состоянии здоровья лица, желающего принять ребенка в гостевую семью и (или) супруга (-и), если состоит в браке, подтверждающие отсутствие заболеваний в соответствии с перечнем, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 692 "Об утверждении перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить ребенка, принять его под опеку или попечительство, патронат". (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12127);

6) тұрғын үйге меншік құқығы болмаған жағдайда, қызмет алушының және (немесе) жұбайының (зайыбының) тұрғын үйді пайдалану құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
7) неке қию туралы куәлік (егер некеде тұрса) немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат ("АХАЖ тіркеу пункті" ақпараттық жүйесінде мәліметтер болмаған жағдайда талап етіледі);
8) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген адамдардың даярлықтан өткені туралы сертификат (жақын туыстарын қоспағанда) береді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 122-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады: 1414, 8 800 080 7777.
"Баланы (балаларды)
қонақтайтын отбасына беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Бекітемін" ___________басшысы
(органның атауы)
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
20___ жылғы "__"________
______________________
күні, қолы, мөрдің орны
Баланы (балаларды) бала қонақтайтын отбасына қабылдауға тілек білдірген азаматтардың тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын тексеріп-қарау АКТІСІ
Тексеріп-қарау жүргізілген күні
__________________________________________
Тексеріп-қарауды жүргізген
________________________________________________________________
(тексеріп-қарауды жүргізген адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
лауазымы)
________________________________________________________________
Қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын органның мекенжайы және телефоны:
________________________________________________________________
1. Тұрмыс жағдайына тексеру жүргізілді
(тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда) туған күні)
_____________________________
Жеке куәлік құжаты
___________________________________________________
Мекенжайы (тіркелген жері бойынша)
____________________________________
Нақты тұрғылықты жері
________________________________________________
Білімі
________________________________________________________________
Жұмыс орны
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), туған күні)
Зайыбының жеке куәлік құжаты
__________________________________________
Зайыбының мекенжайы (тіркелген жері бойынша)
__________________________
Зайыбының нақты тұрғылықты жері
______________________________________
Зайыбының білімі
_____________________________________________________
Зайыбының жұмыс орны
_______________________________________________

6) копии документов, подтверждающих право пользования жилищем услугополучателя и (или) супруга (-и), (в случае отсутствия права собственности на жилье);
7) свидетельство о заключении брака (если состоит в браке) либо электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется при отсутствии сведений в информационной системе "Регистрационный пункт ЗАГС");
8) сертификат о прохождении подготовки лиц, желающих принять на воспитание в семью детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей (за исключением близких родственников).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные закономи Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными статьей 122 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье";
3) наличие в отношении услугополучателя вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги услугополучатель получает посредством Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Передача ребенка
(детей) о гостевой семье"
Форма
"Утверждаю"
Руководитель ________________
(наименование органа)
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
"_____" __________ 20___ года
дата, подпись, место печати
АКТ обследования жилищно-бытовых условий лиц,
желающих принять ребенка (детей) в гостевую семью
Дата проведения обследования__________________________________________
Обследование проведено _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, проводившего обследование
_____________________________________________________________________
Адрес и телефон органа, осуществляющего функции по опеке или попечительству:
______________________________________________________________________
1. Проводилось обследование условий жизни
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
_______________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность _____________________________________
Место жительства (по месту регистрации) _________________________________
Место фактического проживания _________________________________________
Образование __________________________________________________________
Место работы _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения) (супруга (-и))
Документ, удостоверяющий личность (супруга (-и)) ______________________
Место жительства (по месту регистрации) (супруга (-и)) _____________________
Место фактического проживания (супруга (-и)) _________________________
Образование (супруга (-и)) __________________________________________
Место работы (супруга (-и)) _________________________________________

2. Тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларының сипаттамасы
Үй-жайды пайдалану құқығын растайтын құжат
________________________________________________________________
Тұрғын үй меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________
Жалпы ауданы _____(шаршы метр) тұрғылықты ауданы______(шаршы метр)
Тұрғын бөлмелердің саны
______________________________________________
Тіркелгендер
_________________________________________________________
(тұрақты, уақытша)
Тұрғын үйдің жайлылығы
______________________________________________
(абаттандырылған, абаттандырылмаған, ішінара жайлы)
Санитарлық-гигиеналық жай-күйі _____________________________________
(жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Тұрғын-үй туралы қосымша мәліметтер (балаға арналған жеке жатын орынның, сабақ дайындауға, демалуға арналған орынның, жиһаздардың бар болуы)
________________________________________________________________
3. Отбасының бірге тұратын басқа мүшелері:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туған күні
Жұмыс орны, лауазымы немесе оқу орны
Туыстық қатынастары
Ескертпе
Жүктеу
4. Отбасының табысы туралы мәлімет: жалпы сома ________________,
оның ішінде жалақы, басқа да табыстар ______________________________
(жазу).
5. Бала қонақтайтын отбасына қабылдаудың сипаттамасы (отбасындағы жеке тұлғалық қарым-қатынасы, жәке тұлғалық қарым-қатынасы, қызығушылығы, балалармен қарым-қатынас тәжірибесі, барлық отбасы мүшелерінің балаларды қабылдауға дайындығы)
___________________________________
6. Баланы (балаларды) бала қонақтайтын отбасына қабылдау себебі:
________________________________________________________________
7. Қорытынды (баланы (балаларды) бала қонақтайтын отбасына беру үшін
жағдайдың бар болуы)
_________________________________________________
(қолы) (аты-жөні, тегі)
_______________
(күні)
Таныстым: ___________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), күні, қонақтайтын отбасы
кандидатуралардың қолы)
"Баланы (балаларды)
қонақтайтын отбасына беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 4-қосымша
нысан
Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына қабылдаудың мүмкіндігі/мүмкін еместігі туралы ҚОРЫТЫНДЫ
Тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда), туған күні
_____________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда), туған күні
_____________________________________________
Мекенжайы:
__________________________________________________________
Отбасының сипаттамасы:
_______________________________________________
Білімі және кәсіптік қызметі
_____________________________________________
Денсаулық жай-күйінің сипаттамасы
______________________________________
Отбасында тәрбиелену үшін баланың қабылдану себебі
____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Баланың кандидатурасы бойынша тілектері
____________________________________________________________
Қорытынды
_______________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), күні, қолы, мөр орны
"Баланы (балаларды)
қонақтайтын отбасына беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру туралы шарт жасасу туралы ХАБАРЛАМА
___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының туған күні)
Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына тәрбиелеуге беру туралы шарт
жасау үшін Сіз _____________________________________ мекенжайы
бойынша (органның мекенжайы) орналасқан
__________________________________________________________
(республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары,
аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері)
хабарласуыңыз қажет.
Жауапты тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған хабарлама
_________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 3-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында тұрақты тұратын,
жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз
қалған балаларды өз отбасына
тәрбиелеуге қабылдауға тілек
білдірген Қазақстан
Республикасының азаматтарын
психологиялық даярлау
бағдарламасының мазмұнына
қойылатын талаптарды, оларды
психологиялық даярлау
жөніндегі қызметті
ұйымдастыру тәртібі
қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлауға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орналастыруға жәрдемдесу жөніндегі ұйымдар, сондай-ақ жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдары,
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз жүзінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Психологиялық даярлаудың үш айлық бағдарламасы аяқталғаннан кейін оның аумағында тұрақты тұратын және отбасына жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды қабылдағысы келетін Қазақстан Республикасының азаматтарына 7 жұмыс күні ішінде психологиялық даярлықтан өткені туралы сертификат (бұдан әрі – сертификат) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.00-ға дейінгі аралықтағы түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:

2. Общая характеристика жилищно-бытовых условий
Документ, подтверждающий право пользования жилищем __________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника жилья ____________
Общая площадь ___________ (квадратный метр) жилая площадь __________
(квадратный метр)
Количество жилых комнат __________ прописаны _______________
(постоянно, временно)
Благоустроенность жилья ____________________________________________
(благоустроенное, неблагоустроенное, с частичными удобствами)
Санитарно-гигиеническое состояние ___________________________________
(хорошее, удовлетворительное, неудовлетворительное)
Дополнительные сведения о жилье (наличие отдельного спального места для ребенка,
подготовки уроков, отдыха, наличие мебели) ___________________________
3. Другие члены семьи, проживающие совместно:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Место работы, должность или место учебы
Родственное отношение
примечание
Скачать
4. Сведения о доходах семьи: общая сумма ____, в том числе заработная плата, другие доходы ___________________(расписать).
5. Характеристика гостевой семьи (межличностные взаимоотношения в семье, личные качества, интересы, опыт общения с детьми, готовность всех членов семьи к приему детей) ______________________________________________
6. Мотивы создания гостевой семьи ___________________________________
7. Заключение (наличие условий для передачи детей в гостевую семью)
__________________________________________________________________
(подпись)                               (инициалы, фамилия)
_______________ (дата)
Ознакомлены:
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, подпись кандидатов
в гостевую семью)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Передача ребенка
(детей) о гостевой семье"
Форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о возможности (невозможности) приема ребенка (детей) в гостевую семью
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения ________________
Адрес проживания: ________________________________________________
Характеристика семьи: _____________________________________________
Образование и профессиональная деятельность: ________________________
Характеристика состояния здоровья: __________________________________
Мотивы для приема ребенка на воспитание в семью: ____________________
Пожелания по кандидатуре ребенка __________________________________
Заключение_______________________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, подпись,
место печати
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Передача ребенка
(детей) о гостевой семье"
УВЕДОМЛЕНИЕ
о заключении договора о передаче ребенка (детей) в гостевую семью
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
индивидуальный идентификационный номер услугополучателя)
______________________________________________________________
(дата рождения услугополучателя)
Для заключения договора о передаче ребенка (детей) в гостевую
семью Вам необходимо обратиться в ________________________
(управления образования городов республиканского значения и столицы,
отделы образования районов, городов областного значения), находящийся по адресу
_________________________________________________________________
(адрес органа).
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
_________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица).
Приложение 3
к перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 2
к Правилам порядка
организации деятельности по
психологической подготовке
граждан Республики Казахстан,
постоянно проживающих на
территории Республики
Казахстан, желающих принять
детей-сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей, на
воспитание в свою семью";
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов на психологическую подготовку граждан, Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью"
1
Наименование услугодателя
Организации по оказанию содействия в устройстве детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также организации образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей
2
Способы предоставления государственной услуги
канцелярия услугодателей;
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление об организации процесса подготовки психологической подготовки граждан, Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью, с указанием даты начала и окончания подготовки либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 9 настоящего Перечня требований.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
услугодателей с 09.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады: 1414, 8 800 080 7777.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 4-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында тұрақты тұратын,
жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз
қалған балаларды өз отбасына
тәрбиелеуге қабылдауға тілек
білдірген Қазақстан
Республикасының азаматтарын
психологиялық даярлау
бағдарламасының мазмұнына
қойылатын талаптарды, оларды
психологиялық даярлау
жөніндегі қызметті
ұйымдастыру тәртібі
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
________________________
басшысына (органның атауы)
________________________
________________________
________________________
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда) жеке сәйкестендіру
нөмірі, мекенжайы және
телефоны)
Өтініш
Мені, ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), туған жылы)
асырап алушы болуға үміткерлерге арналған психологиялық дайындығынан өтуге жазуды сұраймын.
Қазақстан Республикасының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес "Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлауға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін алу үшін менің жеке қажетті деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
"____" ____________ 20__ жыл
тұлғаның қолы
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 5-қосымша
Жасөспірімдер үйі туралы
үлгілік қағидаларға
1-қосымша
"Құжаттарды қабылдау және Жасөспірімдер үйіне қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Жасөспірімдер үйі
2
Мемлекеттік қызмет көрсетутәсілдері
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз жүзінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жасөспірімдер үйіне қабылдау туралы хабарлама немесе осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптарының 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден бастап жұма аралығын қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги услугополучатель получает посредством Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4
к перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения и
дополнения
Приложение 3 к Правилам
порядка организации
деятельности по
психологической подготовке
граждан Республики Казахстан,
постоянно проживающих на
территории Республики
Казахстан, желающих принять
детей-сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей, на
воспитание в свою семью"
форма
Руководителю
___________________________
(наименование органа)
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
проживающий (ая) по адресу,
телефон
Заявление
Я, __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
прошу записать меня для прохождения психологической подготовки кандидатов в приҰмные родители.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для получения государственной услуги "Прием документов на психологическую подготовку граждан, Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью", в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан " О персональных данных и их защите".
"____" ____________ 20__ года подпись лица
Приложение 5
к перечню некоторых приказов,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Типовым правилам
о Доме юношества
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Прием документов и зачисление в Дома юношества"
1
Наименование услугодателя
Дома юношества
2
Способы предоставления государственной услуги
канцелярия услугодателей
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи документов услугодателю 5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о зачислении в Дом юношества либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренных пунктом 9 требований к оказанию государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
услугодателя с 09.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1) еркін нысандағы өтініш;
2) Жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
3) ата-аналары туралы мәліметті (ата-анасының қайтыс болуы, ата-ана құқықтарының шектелуі немесе олардан айрылуы, ата-анасының хабар-ошарсыз кетті деп танылуы, олардың қайтыс болды деп жариялануы, әрекетке қабілетсіз, әрекетке қабілеті шектеулі деп танылуы, ата-анасының бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеуі, ата-анасының іздестірілуі, ата-анасының баласын тәрбиелеуден немесе оның құқықтары мен мүдделерін қорғаудан жалтаруы, оның ішінде ата-анасының өз баласын стационарлық үлгідегі тәрбиелеу, емдеу және медициналық-әлеуметтік мекемесінен алудан бас тартуы, сондай-ақ ата-ана қамқоршылығы болмаған өзге де жағдайлар);
4) оқу немесе жұмыс орнынан анықтаманы ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау; 2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады: 1414, 8 800 080 7777.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 6-қосымша
Жасөспірімдер үйі туралы
үлгілік қағидаларға
2-қосымша
Нысан
Директорға _________________
(Жасөспірімдер үйінің атауы
директордың тегі, аты, әкесінің
аты
(ол болған жағдайда) бастап
__________________________
Отбасы үлгісіндегі балалар
ауылы, арнаулы әлеуметтік
қызметтерге мұқтаж балаларды
қолдау орталығы
тәрбиеленушісінің тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда) телефон:
_________________________
_________________________
Өтініш
Мені ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"___" _________________ туған жылы, Жасөспірімдер үйінде тұру үшін, өйткені мен отбасы үлгісіндегі балалар ауылының тәрбиеленушісі, арнайы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж балаларды қолдау орталығының түлегі (қажеттісін атап өту керек) тіркеуді сұраймын. Қазақстан Республикасының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес "Құжаттарды қабылдау және Жасөспірімдер үйіне қабылдау" мемлекеттік қызметін алу үшін менің жеке қажетті деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
"____"____________________ ___________ (күні) (қолы)

1) заявления в произвольной форме;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (требуется для идентификации личности);
3) сведения о родителях (смерть родителей, ограничение или лишение их родительских прав, признание родителей безвестно отсутствующими, объявление их умершими, признание недееспособными, ограниченно дееспособными, отбывание родителями наказания в местах лишения свободы, розыск родителей, уклонение родителей от воспитания ребенка или от защиты его прав и интересов, в том числе при отказе родителей взять своего ребенка из воспитательного, лечебного и медико-социального учреждения стационарного типа, а также иные случаи отсутствия родительского попечения);
4) справка с места учебы или работы.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги услугополучатель получает посредством Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 6
к перечню некоторых приказов,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Типовым правилам
о Доме юношества
Форма
Директору
____________________________
(наименование Дома юношества
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) воспитанника детской
деревни семейного типа, центра
поддержки детей, нуждающихся
в специальных социальных услугах
телефон: ___________________
Заявление
Прошу зачислить меня ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"_______" ____________________ года рождения, в дом юношества для проживания, так как являюсь воспитанником детской деревни семейного типа, выпускником центра поддержки детей, нуждающихся в специальных социальных услугах (нужное подчеркнуть).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для получения государственной услуги "Прием документов и зачисление в Дома юношества", в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
"_______"____________________ __________________
(дата)                   (подпись)