"Республикалық азаматтық қорғау қызметтері туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 303 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 19 тамыздағы № 337 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 20 тамызда № 36650 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық азаматтық қорғау қызметтері туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 303 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9593 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Республикалық азаматтық қорғау қызметтері туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Республикалық азаматтық қорғау қызметтері туралы ереже "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына сәйкес әзірленген және Республикалық азаматтық қорғау қызметтерінің (бұдан әрі – Қызметтер) негізгі міндеттері мен өкілеттерін белгілейді.
3-параграфтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) табиғи және техногендік төтенше жағдайларда Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдарының, орталық және жергілікті атқарушы органдарының басқару органдарымен, азаматтық қорғау күштерімен өзара іс-қимылды ұйымдастыру;";
7-параграфтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларда Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдарының, орталық және жергілікті атқарушы органдарының басқару органдарымен, азаматтық қорғау күштерімен өзара іс-қимылды ұйымдастыру;".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
Ч. Аринов

О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 303 "Об утверждении Положения о республиканских службах гражданской защиты"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 19 августа 2025 года № 337. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2025 года № 36650
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 303 "Об утверждении Положения о республиканских службах гражданской защиты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9593) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Положении о республиканских службах гражданской защиты, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Положение о республиканских службах гражданской защиты разработано в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и определяет основные задачи и полномочия Республиканских служб гражданской защиты (далее - Службы).";
подпункт 4) параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"4) организация взаимодействия с органами управления государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, силами гражданской защиты в чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера;";
подпункт 6) параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"6) организация взаимодействия с органами управления государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, силами гражданской защиты в чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера;".
2. Комитету по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ч. Аринов