"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 18 тамыздағы № 612 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 20 тамызда № 36627 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
""Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі 11-бабы 3-бөлігінің 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 11-бабы 3-бөлігінің 1) тармақшасына, "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде (бұдан әрі – құқық қорғау органдары) әскери-дәрігерлік сараптаманы жүргізу тәртібін анықтайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан и Положения о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 августа 2025 года № 612. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2025 года № 36627
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан и Положения о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21580) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан и Положения о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) части 3 статьи 11 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Правила проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
в Правилах проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) части 3 статьи 11 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее - Кодекс), Законом Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее - Закон) и определяют порядок проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан (далее - правоохранительные органы).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қызметке орналасуға, оқуға түсуге кандидаттардың, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің жарамдылығы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21646 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметте қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптарға (бұдан әрі - Талаптар) сәйкес айқындалады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының (бұдан әрі - Қазақстан Республикасы ҰҰ) әскери-оқу орындарына оқуға кандидаттарға, Қазақстан Республикасының ҰҰ-да келісімшарт бойынша және (немесе) резервте әскери қызметке кандидаттарға (бұдан әрі - әскери қызметке кандидаттар) және Қазақстан Республикасының ҰҰ-да әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге ӘДС өткізу тәртібі Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 717 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21469 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында әскери-дәрігерлік сараптама өткізу қағидаларымен және әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережемен регламенттеледі.
Әскери қызметке, оқуға кандидаттарға және құқық қорғау органдарының әскери-тергеу бөліністерінде және азаматтық қорғау бөліністерінде әскери қызмет өткеруші әскери қызметшілерге ӘДС өткізу тәртібі Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 716 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21869 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларымен және әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережемен регламенттеледі.
Құқық қорғау органдарының әскери оқу орындарына кандидаттардың және Қазақстан Республикасының Ұлттық ұлан, әскери-тергеу бөліністерінде, азаматтық қорғау органдарында әскери қызметке денсаулығы және даму жай-күйі бойынша жарамдылығы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 722 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21863 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет өткеру үшін адамдар денсаулық жағдайына қойылатын талаптармен айқындалады.";
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқық қорғау органдары орталық аппараттарының қызметкерлеріне МК Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясында (бұдан әрі – ОӘДК) өткізіледі.";
124-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Годность кандидатов на службу, учебу, сотрудников правоохранительных органов определяется в соответствии с Требованиями, предъявляемыми к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан (далее – Требования), утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № 775 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21646).
Порядок проведения ВВЭ для кандидатов на учебу в военно-учебные заведения Национальной гвардии Республики Казахстан (далее – НГ Республики Казахстан), кандидатов на воинскую службу по контракту и (или) в резерве (далее - кандидаты на воинскую службу) в НГ Республики Казахстан и военнослужащих, проходящих воинскую службу в НГ Республики Казахстан, регламентируется Правилами проведения военно-врачебной экспертизы и Положением об органах военно-врачебной экспертизы Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 717 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21469).
Порядок проведения ВВЭ для кандидатов на воинскую службу, учебу и военнослужащих, проходящих воинскую службу в военно-следственных подразделениях и подразделениях гражданской обороны правоохранительных органов регламентируется Правилами проведения военно-врачебной экспертизы и Положением о комиссиях военно-врачебной экспертизы в Вооруженных Силах Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра обороны Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № 716 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21869).
Годность по состоянию здоровья и развития к поступлению (обучению) в военные учебные заведения правоохранительных органов, к воинской службе в подразделениях Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных подразделениях, органах гражданской защиты определяется Требованиями, предъявляемыми к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра обороны Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № 722 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21863).";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Сотрудникам центральных аппаратов правоохранительных органов МО проводится в Центральной военно-врачебной комиссии (далее - ЦВВК) Министерства внутренних дел (далее - МВД) Республики Казахстан.";
пункт 124 изложить в следующей редакции:

"124. Жұмыс істеп жүрген және бұрынғы қызметкерлердің сырқаттануы кезінде себепті байланыс туралы қаулы:
1) егер куәландырылатын адамда сырқаты құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру кезеңінде пайда болса не көрсетілген кезеңде қызметке жарамдылық санатын өзгертетін ауырлық дәрежесіне жеткен болса, сондай-ақ созылмалы баяу үдемелі сырқаттар кезінде, егер аурудың басталуын негіздейтін медициналық құжаттар болған кезде құқық қорғау қызметін өткеру кезеңіне жатқызуға болатын болса – "Сырқаты қызмет өткеру кезеңінде алынған";
2) егер қызметкер құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызметтік міндеттерін атқару кезінде:
аса қауіпті инфекцияның эпидемиялық ошағында қызметтік міндеттерін (қызметтік борышын) атқару кезінде аса қауіпті инфекцияны;
эпидемиялық ауруларды, оларға карантин немесе төтенше жағдай енгізген кезеңде, жұқтырған адаммен (мәйітпен) байланыста болған немесе осы эпидемиялық аурулармен байланысты шектеу шараларын, басқа да арнайы іс-шараларды қамтамасыз етуге тартылған жағдайларда қызметтік міндеттерін тікелей атқарған кезде эпидемиялық ауруды;
қылмыстық-атқару жүйесінің медициналық мекемелерінде тікелей қызметтік міндеттерін атқару кезінде не болмаса сырқаттанған сотталғандарды арнайы вагондарда этаптау кезінде алып жүру және олармен тікелей байланыста болған кезде туберкулезді, В, С вирустық гепатитті, адамның иммундық тапшылығы вирусын жұқтырған болса – "Сырқаты қызметтік міндеттерін атқару кезінде алынған";
3) егер куәландырылушыда сырқаты құқық қорғау органдарына, азаматтық қорғау органдарына, мемлекеттік фельдъегерлік қызметіне қызметке тұрғанға дейін пайда болса және қызмет өткеру кезеңінде куәландырылушының қызметке жарамдылық санатын өзгертетін дәрежеге жетпесе – "Сырқаты қызметтік міндеттерді атқарумен және қызметпен байланысты емес" деген редакцияда шығарылады.
Осы Қағидалардың 124-тармағы 2-тармақшасының үшінші абзацы 2020 жылғы 19 наурыздан бастап кезеңде туындаған қатынастарда да қолданылады.";
125-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) егер зақымды (жаралану, контузия, жарақат) әскери жиындарға шақырылған қызметкер, азамат құқық қорғау органдарына, азаматтық қорғау органдарына, мемлекеттік фельдъегерлік қызметіне қызметке кіргенге дейін алған болса – "Зақым қызметпен байланысты емес" деген редакцияда жазылады.";

"124. При заболеваниях действующим и бывшим сотрудникам постановления о причинной связи выносится в редакции:
1) "Заболевание получено в период прохождения службы" – если оно возникло у освидетельствуемого лица в период прохождения службы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе либо до поступления на службу и достигло в период прохождения службы степени тяжести, которая изменяет категорию годности к службе, а также при хронических медленно прогрессирующих заболеваниях, если начало заболевания можно отнести к периоду прохождения службы при наличии медицинских документов, позволяющих обосновать начало заболевания в указанный период;
2) "Заболевание получено при исполнении служебных обязанностей" - если оно получено сотрудником при инфицировании при исполнении служебных обязанностей в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе:
особо опасной инфекцией при исполнении служебных обязанностей (служебного долга) в эпидемическом очаге особо опасной инфекции;
эпидемическими заболеваниями в период введения по ним карантина или чрезвычайного положения при непосредственном исполнении прямых служебных обязанностей, связанных с контактированием с зараженными данными эпидемическим заболеваниям лицами (телами) или привлечением к обеспечению ограничительных или других специальных мероприятий по данным эпидемическим заболеваниям;
туберкулезом, вирусным гепатитом В, С, вирусом иммунодефицита человека при исполнении служебных обязанностей сотрудников, служащих непосредственно в медицинских учреждениях уголовно-исполнительной системы либо сопровождающих больных осужденных при этапировании в спецвагонах и имеющих непосредственный контакт с больными указанными заболеваниями;
3) "Заболевание не связано с исполнением служебных обязанностей и службой" - если оно возникло у освидетельствуемого до поступления на службу в правоохранительные органы, органы гражданской защиты, государственную фельдъегерскую службу и в период прохождения службы не достигло степени, которая изменяет категорию годности освидетельствуемого к службе.
Абзац третий подпункта 2 пункта 124 настоящих Правил также распространяется на отношения, возникшие в период с 19 марта 2020 года.";
подпункт 3) пункта 125 изложить в следующей редакции:
"3) "Увечье не связано со службой" - если оно получено сотрудником, гражданином, призванным на воинские сборы до поступления на службу в правоохранительные органы, органы гражданской защиты, государственную фельдъегерскую службу.";

127-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) егер осы Қағидалардың 124-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жағдайлар кезінде алған сырқаттануы салдарынан құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру кезеңінде немесе қызметтен шығарылғаннан кейін бір жыл ішінде қайтыс болса – "Қайтыс болуына әкеп соқтырған сырқат қызмет өткеру кезеңінде алынды";";
132-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызметке жарамсыз" (қызметке (оқуға) кандидаттың талаптардың барлық бағандары бойынша құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызметке кедергі келтіретін сырқаттары, зақымдары анықталғанда шығарылады);";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
1-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
2-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
5-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 6 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
8-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
9-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 10-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
10-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 11-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
11-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 12-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
12-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 13-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
13-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 14-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
14-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 15-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
15-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 16-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
16-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 17-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
17-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 18-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
18-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 19-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
19-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 20-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
20-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 21-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
21-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 22-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
22-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 23-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
23-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 24-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
24-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 25-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
25-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 26-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
26-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 27-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
27-қосымша";
көрсетілген Қағидаларға 28-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары мен
Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
28-қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 3) пункта 127 изложить в следующей редакции:
"3) "Заболевание, приведшее к смерти, получено в период прохождения службы" - если его смерть наступила в период службы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе или в течение одного года после увольнения со службы, вследствие заболевания, полученного при условиях, указанных в подпункте 1) пункта 124 настоящих Правил;";
подпункт 3) пункта 132 изложить в следующей редакции:
"3) "Не годен(на) к службе в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе" (выносится когда у кандидата на службу (учебу) обнаруживаются заболевания, увечья, препятствующие службе в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе по всем графам Требований);";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
приложения 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 5 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
приложения 6 и 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 8 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 8
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 9 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 9
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 10 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 10
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 11 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 11
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 12 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 12
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 13 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 13
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 14 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 14
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 15 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 15
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 16 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 16
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 17 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 17
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 18 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 18
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 19 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 19
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 20 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 20
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 21 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 21
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 22 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 22
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 23 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 23
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 24 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 24
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 25 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 25
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 26 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 26
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 27 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 27
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 28 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
Приложение 28
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан";
в Положении о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. ІІО ӘДС комиссиялары ІІО медициналық сараптау-диагностикалық бөліністері болып табылады және Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметте (бұдан әрі – құқық қорғау органдары) ӘДС-ны ұйымдастыру мен жүргізуге арналған.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Құқық қорғау органдарындағы қызметке және әскери қызметке кандидаттарға (бұдан әрі – қызметке кандидаттар), құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарында және әскери-оқу мекемелерінде оқуға кандидаттарға (бұдан әрі – оқуға кандидаттар), құқық қорғау органдарында қызмет, әскери қызмет атқаратын қызметкерлер мен әскери қызметшілерге қатысты әскери-дәрігерлік сараптама мәселелері бойынша ӘДК осы Ережелерді және осы бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларының (бұдан әрі - Қағидалар) 1 және 3- тармақтарында көрсетілген нормативтік актілерді басшылыққа алады.";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы Ережеге, Қағидалар және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21646 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметте қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптарға (бұдан әрі - Талаптар) сәйкес қорытынды (қаулы) шығарады;".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясының басқармасы (М.Ш.Ниязов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң мен нормашығармашылықты үйлестіру департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы ic-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 18 тамыздағы
№ 612 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары
мен Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Саны _____ дана сырқаты туралы анықтаманы,
куәлікті (керек емесі сызып тасталсын) алдым
___________/________________________________
(қолы) (лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты)
20 __ ж. "____" ___________________
____________________________әскери-дәрігерлік комиссиясы әскери-дәрігерлік комиссияның атауы
№______ медициналық куәландыру актісі
КАНДИДАТ / ҚЫЗМЕТКЕР (керек емесі сызып тасталсын)

"2. Комиссии ВВЭ ОВД являются медицинскими экспертно-диагностическими подразделениями ОВД и предназначены для организации и проведения ВВЭ в правоохранительных органах, органах гражданской зашиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан (далее – правоохранительные органы).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. По вопросам военно-врачебной экспертизы в отношении кандидатов на службу в правоохранительные органы и воинскую службу (далее - кандидаты на службу), кандидатов на обучение в организации образования правоохранительных органов и в военно-учебные заведения (далее - кандидаты на учебу) , сотрудников и военнослужащих, проходящих службу, воинскую службу в правоохранительных органах, ВВК руководствуются настоящим Положением и нормативными актами, указанными в пунктах 1 и 3 Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах, органах гражданской зашиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных настоящим приказом (далее – Правила).";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) выносит заключения (постановления) в соответствии с настоящими Положением, Правилами и Требованиями, предъявляемыми к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № 775 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21646);".
2. Управлению Центральной военно-врачебной комиссии Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Ниязов М.Ш.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической и нормотворческой координации Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по финансовому мониторингу
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 августа 2025 года № 612
Приложение 3
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан
Форма
Справку, свидетельство о болезни (ненужное зачеркнуть)
`в количестве ________экземпляров получил
___________/_____________________________________
(подпись) (должность, фамилия и инициалы разборчиво)
"____" ___________________ 20__ г. службе
Военно-врачебная комиссия __________________________________
наименование военно-врачебной комиссии
Акт медицинского освидетельствования №______
КАНДИДАТ/СОТРУДНИК (ненужное зачеркнуть)

1. Тегі, аты, әкесінің аты _______________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні ________________ 3. Білімі _______________________
4. Азаматтық кәсібі, мамандығы ________________________________________
5. Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарда мерзімді қызметі аткарды (иә,жоқ)_______
(айы,жылы)_______бастап_____дейін.
Қызметтен босатылу себебі __________________________________________
6. Қазақстан Республикасы ІІО, арнайы мемлекеттік органдарында, прокуратура, азаматтық қорғау органдарында, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінде, қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметінде, Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында (мерзімді қызметтен басқа) не болмаса басқа да құқық қорғау және әлеуетті органдарда (толықтырылып жазылсын)
_______ ______ қызмет етті (иә,жоқ) _____ (айы,жылы) _____бастап______ дейін.
Қызметтен босатылу себебі
______________________________________________________________________
7. Қазіргі қызмет орны, лауазымы, арнаулы (әскери) атағы немесе сыныптық шені
(жұмыс істейтін қызметкерлер, әскери қызметшілер үшін)
____________________________________________________________
_______________________________________________________________________
8. Соңғы 12 айда қанша уақыт ауырды _____________________________________
Қашан және қайда емделді ______________________________________________
Бұдан бұрын мүгедектігі бар адам болып танылды ма (иә,жоқ) _______,
_____бастап ____ дейін (айы,жылы) ____ тобы, қандай сырқат (жарақат) бойынша
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
9. Бұрын ӘДК өтті ме (иә,жоқ) ____ қай жылы ____, қайда ____________________
10. Өзімді ұсынылған немесе бұдан әрі қызметке ________________ деп санаймын.
(қосып жазылсын - жарамды немесе жарамсыз)
11. Мекенжайы және ұялы телефоны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ӘДК емделгенім, медициналық тексеруден өткенім туралы қолымда бар барлық медициналық құжаттарды ұсынуға міндеттімін. Дұрыс емес мәліметтер ұсынылған жағдайда медициналық куәландырудан бас тарту туралы ескертілді. Менің хабарлаған барлық мәліметтерімнің дұрыстығын қолымды қойып растаймын
_____________(қолы) 20____ ж. "__" _________________

1. Фамилия, имя, отчество
_________________________________________________________________
2. День, месяц, год рождения ________________________________________
3. Образование ____________________________________________________
4. Гражданская профессия, специальность
__________________________________________________________________
5. Срочная служба в Вооруженных Силах, других войсках и воинских
формированиях: служил (да, нет) ______ c _____________ по ____________
Причина увольнения _______________________________________________
(месяц, год)
6. В ОВД, специальных государственных органах, органах прокуратуры,
гражданской защиты, антикоррупционной службе, службе экономических
расследований органов по финансовому мониторингу, Государственной
фельдъегерской службе, Вооруженных силах, других войсках и воинских
формированиях Республики Казахстан (кроме срочной службы) либо в других
силовых органах (дописать)
_______________________________________________служил ____ с _______
по ________________ (да, нет) (месяц, год)
Причина увольнения
(уволенным)__________________________________________________________
7. Место службы, должность, специальное (воинское) звание или классный чин
(для действующих сотрудников, военнослужащих)
_____________________________________________________________________
8. Сколько времени болел за последние 12 месяцев
_____________________________________________________________________
Когда и где лечился ___________________________________________________
Признавался ли ранее лицом с инвалидностью (да, нет) ________, с ________ по
________(месяц, год), какой группы ______ по какому заболеванию (травме)
____________________________________________________________________
9. Проходил ли ранее ВВК ОВД (да, нет) _____, в каком году ________,
где _________________________________ ________________________________
10. Считаю себя к предлагаемой или дальнейшей службе
_____________________________________________________________________
(вписать - годным или негодным)
11. Домашний адрес и номер мобильного телефона
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обязуюсь предоставить в ВВК все имеющиеся у меня медицинские документы
о лечении, прохождении медицинского обследования. Предупрежден об отказе
в проведении медицинского освидетельствования в случае предоставления неверных
сведений. Верность всех сообщенных мною сведений подтверждаю собственной
подписью __________________________ "___" ____________20___ г.

12 және 13-тармақтарды ӘДК мейіргері толтырады
12. Қызметтік куәліктегі мәліметтер: сериясы және №_____ Қайдан берілді ______
______ берілген күні ___ арнаулы (әскери) атағы немесе сыныптық шені _____
____________________
лауазымы______________________________________________________________
13. Әскери билеттегі (тіркеу куәлігіндегі) мәліметтер: сериясы және №_____ берілген күні __________________,
қайдан берілді ______________________________________,
жарамдылық санаты ________________ бап ________ бұйрық _____ №______
"____"____________________________20____ж.
атағы_______________________________, қызмет мерзімі
_______________________________________________
20___ж. "___"___________ ӘДК мейіргері ______________/__________________
Объективті тексеру деректері
1. Бой-салмақ деректері: Бойы _______ см. Салмағы _______ кг. ДМИ__________
20____ж. "_" _________ (хирург, мейіргер)_____/___________________________
(керек емесі сызып тасталсын) (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
2. Хирург. Шағымдары, анамнез (жарақаты, операциялар, қайда емделді) _________
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Жалпы дене дамуы ______________________________________________________
Кеуде ауқымы: қалыптағы ___ демді ішке тарту ____ демді сыртқа шығару_______
Динамометрия: оң қолы ________, сол қолы ______________, қос қолы ________
Терісі және көрінетін шырышты қабығы ___________________________________
_______________________________________________________________________
Лимфа желілері ________________________________________________________
Бұлшықет жүйесі _______________________________________________________
Сүйек жүйесі және буындары _____________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Қалқанша бездер ________________________________________________________
Шеткері қан тамырлары ___________________________________________________
________________________________________________________________________
Несеп-жыныс жүйесі _____________________________________________________
________________________________________________________________________
Анус және тік ішек _______________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ____________________________________________
________________________________________________________________________
Диагнозы: ______________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
20___ж. "___" ____________ _______/_______________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

Пункты 12 и 13 заполняются медицинской(им) сестрой(братом) ВВК.
12. Сведения из служебного удостоверения: серия и № __________ дата выдачи
_____________________________________________________________________
кем выдано________________ специальное (воинское) звание или классный чин
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________
должность ___________________________________________________________
13. Сведения из военного билета (приписного свидетельства):
серия и № ___________________________________
дата выдачи ___________, кем выдан ___________________, категория годности
_____________________________________________________________________
____________________________статья __________приказ______________
№_______ "____"___________20___г.
звание __________________________, сроки службы _______________________
"___" ____________ 20___г.
Медсестра(брат) ВВК ________/_________________________________________
Данные объективного обследования
1. Росто-весовые данные: Рост ________________ см. Вес ________________ кг.
ИМТ_________________.
"_____" _____________20___г. хирург, медсестра (брат)
____________/___________ ________________________
(ненужное зачеркнуть) (подпись) (фамилия и инициалы разборчиво)
2. Хирург. Жалобы, анамнез (травмы, операции, где лечился):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Общее физическое развитие ____________________________
Окружность груди: спокойно _______ вдох ____
выдох _________ Динамометрия: правая кисть ______, левая кисть _______,
становая __________
Кожные покровы и видимые слизистые
_____________________________________________________________________
Лимфатические узлы ___________________________________________________
Мышечная система ____________________________________________________
Костная система и суставы ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Щитовидная железа ____________________________________________________
Периферические сосуды ________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мочеполовая система __________________________________________________
_____________________________________________________________________
Анус и прямая кишка __________________________________________________
_____________________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Диагноз: _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"___" ___________ 20___г.
__________/__________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)

3. Оториноларинголог. Шағымдары, анамнез _______________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Сөйлеу кемістіктері ___________ көмекей, көмей ____________________________
Оң жағы
Сол жағы
Мұрын жолдарының жай-күйі
Мұрынмен тыныс алу
Иіс сезуі
Құлақ жарғағының жағдайы
Сыбырлап сөйлеуді есту шалғыштығы
Құлақтың қысым қызметі
Вестибулярлық аппарат қызметі (айналдырумен қосарлы тәжірибе) ______________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні, қолы) _____________________________________
________________________________________________________________________
Диагнозы: _______________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
20___ж. "___" ____________ _/____________________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
4. Офтальмолог. Шағымдары, анамнез ______________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
тексеру
Оң көзі
Сол көзі
тексеру
Оң көзі
Сол көзі
Көздің өткірлігі түзетусіз:
Жас жолдары
Көздің өткірлігі түзетумен:
Қарашық және оның реакциясы
Скиаскопия рефракциясы
Оптика ортасы
Анық көрудің ең жақын нүктесі
Көз түбі
Қабақ және коньюнктивасы
Көз ішінің қысымы
Көз алмасының қалпы және қозғалысы
Көру кеңістігі (патология кезінде)
Екі көзбен көру ________________________________________________________
Шекті кесте бойынша түстерді көруді тексеру хаттамасы
Зерттеу қабылдағышы
Қызыл
Жасыл
Көк
Бақылау
карта №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
3 мәрте сынақтан өткізу жауабы
1-ші
2-ші
3-ші
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) __________________________________________
_______________________________________________________________________
Диагнозы: ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
20___ж. "___" ____________ ____/_________________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

3. Оториноларинголог. Жалобы, анамнез
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дефекты речи ________________________________________________________
Зев, гортань__________________________________________________________
справа
слева
Состояние носовых ходов
Носовое дыхание
Обоняние
Состояние барабанных перепонок
Острота слуха на шепотную речь
Барофункция уха
Функция вестибулярного аппарата (двойной опыт с вращением)_______________________ __________________
Направлен на:(вид обследования, дата) _______________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Диагноз:_________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
"___" ___________ 20___г. ____________/____________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)
4. Офтальмолог. Жалобы, анамнез ___________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
обследование
правого глаза
левого глаза
обследование
правого глаза
левого глаза
Острота зрения без коррекции:
Слезные пути
Острота зрения с коррекцией:
Зрачки и их реакция
Рефракция скиаскопическая
Оптические среды
Ближайщая точка ясного зрения
Глазное дно
Веки и коньюнктивы
Внутриглазное давление
Положения и подвижность глазных яблок
Поля зрения (при патологии)
Бинокулярное зрение ______________________________________________________________________________
Протокол обследования цветового зрения по пороговым таблицам
Исследуемый приемник
Красный
Зеленый
Синий
Контроль
№ карты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ответы
в 3-кратном испытании
1-й
2-й
3-й
Направлен на: (вид обследования, дата)_______________________________________________________________
Диагноз __________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
"___" ___________ 20___г. __________/_______________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)

5. Невропатолог. Шағымдары, анамнез: ____________________________________
______________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Бас сүйек-ми нервтері ____________________________________________________
_______________________________________________________________________
Қозғалыс саласы ________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Рефлекстері ____________________________________________________________
Сезімталдығы __________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Вегетативтік нерв жүйесі ________________________________________________
_______________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні, қолы) _____________________________________
______________________________________________________________________
Диагнозы: _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
20___ж. "___" _________ ___/_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
6. Терапевт. Шағымдары _________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Анамнез (бұрын ауырған аурулары, қай жерде тексерілді, емделді)_____________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Терісі _________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Көрінетін шырышты қабығы _____________________________________________
ДМИ (дене массасының индексі )_______ Тамақтануы ________________________
Эндокриндік жүйесі _____________________________________________________
_______________________________________________________________________
Жүрек: шекаралары _____________________________________________________
______________________________________________________________________
Соғу дыбысы __________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Функциялық сынама
20__ж. "___" __________
20__ж. "___" __________
20__ж. "___" __________
Өлшеу ш
Тыныш қалыпта отырып
15 рет отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 рет отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 рет отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Пульс
Артериалық қан қысымы
жүрек соғуының жиілігі
Тыныс алу органдары ___________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Ас қорыту органдары ____________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Бауыр _____________________ Көкбауыр ___________________________________
Бүйрек ________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ____________________________________________
________________________________________________________________________
Диагнозы: ______________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
20___ж. "___" __________ ____/___________________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

5. Невропатолог. Жалобы, анамнез: __________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Черепно-мозговые нервы ___________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Двигательная сфера ________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Рефлексы _________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Чувствительность _________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Вегетативная нервная система ______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) _______________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Диагноз __________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
"____" ___________ 20___г. __________/______________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)
6. Терапевт. Жалобы ______________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Анамнез (перенесенные заболевания, где обследовался, лечился) __________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Кожные покровы __________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Видимые слизистые ________________________________________________________________________________
ИМТ (индекс массы тела) ___________Питание _________________________________________________________
Эндокринная система ______________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Сердце: границы ___________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Тоны ____________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Функц. проба
"___" __________20__ г.
"___" ________20__ г.
"___" _________20__ г.
Условия
измерений
В покое
сидя
После 15 приседан
Через
2мин
В покое
сидя
После 15
приседан
Через 2мин
В покое
сидя
После 15
приседан.
Через 2мин
Пульс
АД
ЧДД в мин
Органы дыхания ___________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Органы пищеварения _______________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Печень _____________________________________________ Селезенка ____________________________________
Почки ___________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) ______________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Диагноз __________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
"_____" ___________ 20___г. __________/_____________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)

8. Дерматовенеролог. Шағымдары, анамнез ________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Объективті деректер __________________________________________________
______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ________________________________________
______________________________________________________________________
Диагнозы: _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
20___ж. "___" ____________ _______/_____________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
9. Гинеколог. Шағымдары, анамнез _________________________________________
________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Объективті мәліметтер ____________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні, қолы) _____________________________________
_______________________________________________________________________
Диагнозы: ______________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
20___ж. "___" ____________ __________/____________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
10. Психофизиологиялық зерттеу:
№1_______________________________________________________________
№2______________№3________№4________ ПФ тестілеу ________________
_________________ қосымша тесттер _________________________________
ПФЗ №__________қорытындысы Қорытынды: "ҰСЫНЫЛАДЫ" / "ҰСЫНЫЛМАЙДЫ" (керек емесі сызып тасталсын)
20___ж. "____"____________ ________/___________________________________
(қолы) (психологтың тегі, аты және әкесінің аты)
11. Психиатр. Шағымдары ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Анамнез ______________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Ақыл-есі
______________________________________________________________________
Сыртқы бейнесі ________________________________________________________
Көңіл-күйі _____________________________________________________________
Эмоциялық-ерік аясы ___________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Сөйлеу қабілеті ________________________________________________________
Ойлау қабілеті _________________________________________________________
______________________________________________________________________
Есте сақтау қабілеті ____________________________________________________
______________________________________________________________________
Зейіні _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Интеллект _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Сын ___________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Бағытталды: (тексеру түрі, күні) ___________________________________________
Диагнозы: _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
20___ж. "___" ____________ _________/____________________________________
(қолы) (тегі, аты және әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

8. Дерматовенеролог. Жалобы, анамнез _______________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Объективные данные ______________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) _______________________________________________________________
Диагноз __________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
"___" ___________ 20___г. ________/_________________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)
9. Гинеколог. Жалобы, анамнез ______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Объективные данные _______________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) _______________________________________________________________
Диагноз __________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
"___" ___________ 20___г. __________/________________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)
10. Психофизиологическое обследование: №1___________________________________________________________
№ 2______________ № 3_______________________________ № 4_____________ ПФТ ________________________
Допол. тесты ______________________________________________________________________________________
Заключение ПФО №____________ Вывод: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ" (ненужное зачеркнуть)
от "____"______________20___г. __________/___________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы психолога разборчиво)
11. Психиатр. Жалобы _____________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Анамнез __________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Сознание _________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Внешний вид _____________________________________________________________________________________
Настроение _______________________________________________________________________________________
Эмоционально-волевая сфера ________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Речь_____________________________________________________________________________________________
Мышление _______________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Память ___________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Внимание ________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Интеллект ________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Критика __________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Направлен на: (вид обследования, дата) _______________________________________________________________
Диагноз __________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
"___" ___________ 20___г. __________/_______________________________________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы разборчиво, печать врача)

12. Рентгенологиялық зерттеулер, зертханалық, функционалдық және басқа да зерттеулер және консультациялар
деректері: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Ерекше белгілер (ӘДК отырысында қосымша тексеруге жіберілді; тексеруден бас тартты; көрсетілген мерзімдерде келген жоқ, зақым алу және тағы басқа жағдайлар туралы материалдар ұсынған жоқ)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
20__ж. "___" __________ сағ. ___. _____мин.
ӘДК отырысына келуі туралы хабарланды
20__ж. "___" __ сағ. ___ ___________ (қолы)
ӘДК №_______ қорытындысы Сырқаттардың, зақымдардың (жарақаттардың, контузиялардың, жараланулардың) диагнозы және олардың себепті байланысы туралы қаулы
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21646 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың ___ бағанының __________ тармақтарының негізінде; Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларының ____________тармақтарының негізінде
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
ПФЗ нәтижелері бойынша ҰСЫНЫЛАДЫ / ҰСЫНЫЛМАЙДЫ (керек емесі сызып тасталсын)
Ескерту _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20__ ж. "___" _________________
мөр орыны
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" Комиссия төрағасы:__________/___________________
(керек емесі сызып тасталсын) (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігерлер: "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" терапевт
__________/________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" невропатолог
_________/___________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" хирург
________/___________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" психиатр
_______/___________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" окулист
_______/___________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" лор
______/___________________________ ПФЗ бастығы/ психолог
_______/___________________________
ӘДК қорытындысымен таныстым _____/________ 20____ ж. "__" ___________
ӘДК №_______ қорытындысы Сырқаттардың, зақымдардың (жарақаттардың, контузиялардың, жараланулардың) диагнозы және олардың себепті байланысы туралы қаулы
______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21646 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың ___ бағанының _________________ тармақтарының негізінде; Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларының ____________тармақтарының негізінде _____________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ПФЗ нәтижелері бойынша ҰСЫНЫЛАДЫ / ҰСЫНЫЛМАЙДЫ (керек емесі сызып тасталсын)
Ескерту ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20__ ж. "___" _________________
мөр орыны
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" Комиссия төрағасы:__________/____________________
(керек емесі сызып тасталсын) (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігерлер: "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" терапевт
____________/______________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" невропатолог
___________/___________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" хирург
___________/___________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" психиатр
___________/___________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" окулист
___________/___________________________ "ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" лор
___________/___________________________ ПФЗ бастығы/ психолог
___________/__________________________ ӘДК қорытындысымен таныстым
________/__________________ 20____ ж. "____" ____________________
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 18 тамыздағы
№ 612 бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары
мен Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
4-қосымша
нысан
Фотосурет орны
(ӘДК елтаңбалы мөрі)
________________________әскери-дәрігерлік комиссиясы әскери-дәрігерлік комиссияның атауы
Білім беру ұйымына_________________________
(оқу орнының, факультеттің атауы) түсетін адамның медициналық куәландыру картасы
КАНДИДАТ / ҚЫЗМЕТКЕР (керек емесі сызып тасталсын)

12. Данные рентгенологического исследования, лабораторных, функциональных и других исследований и консультаций:
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
13. Особые отметки (направление на дообследование на заседании ВВК; отказ от обследования; неявка в указанные
сроки, не предоставление материалов об обстоятельствах получения увечья и т.д.)
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Информирован о явке на заседание ВВК
на "_ _"__________20__г. в _____час. _____мин.
"___"_________20___г. ________________(подпись)
Заключение ВВК №_______ Диагнозы заболеваний, увечий (ранений, контузий, травм) и постановление об их причинной связи
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
На основании пунктов ______________________________ графы ______ Требований, предъявляемых к состоянию
здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной
фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 13 ноября 2020 года № 775 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21646);
пунктов__________________ Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах, органах
гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных приказом
Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 21580)
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Вывод ПФО: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ" (ненужное зачеркнуть)
Примечание ______________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
"____" ___________________ 20__ г.
место печати
"ЗА"/"ПРОТИВ" Председатель комиссии:___________/________________________
(ненужное зачеркнуть)
(подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперты-врачи:
"ЗА"/"ПРОТИВ" терапевт ___________/_____________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" невропатолог ___________/_________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" хирург ___________/______________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" психиатр ___________/____________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" окулист ___________/_____________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" лор ___________/_________________________________________
Начальник ПФЛ/психолог ___________/_____________________________________
С заключением ВВК ознакомлен _________/__________________________________ "___" __________ 20_____ г.
Заключение ВВК №_______ Диагнозы заболеваний, увечий (ранений, контузий, травм) и постановление об их причинной связи
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
На основании пунктов ______________________________ графы ______ Требований, предъявляемых к состоянию
здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты
и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № 775 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов за № 21646); пунктов______________________ Правил проведения военно-врачебной
экспертизы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе
Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан
от 2 ноября 2020 года № 758 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
под № 21580) _____________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Вывод ПФО: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ" (ненужное зачеркнуть)
Примечание ______________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
"____" ___________________ 20__ г.
место печати
"ЗА"/"ПРОТИВ" Председатель комиссии:___________/________________________
(ненужное зачеркнуть) ( подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперты-врачи:
"ЗА"/"ПРОТИВ" терапевт ___________/____________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" невропатолог ___________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" хирург ___________/______________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" психиатр ___________/____________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" окулист ___________/_____________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" лор ___________/_________________________________________
Начальник ПФЛ/психолог ___________/_____________________________________
С заключением ВВК ознакомлен _________/__________________________________
"___" __________ 20_____ г.
Приложение 2 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 августа 2025 года № 612
Приложение 4
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан
Форма
Место для фото
(гербовая печать ВВК)
Военно-врачебная комиссия __________________________________
наименование военно-врачебной комиссии
Карта медицинского освидетельствования поступающего в организацию образования
______________________________________________________________
(наименование учебного заведения, факультета)
КАНДИДАТ / СОТРУДНИК (ненужное зачеркнуть)

1. Тегі, аты, әкесінің аты_______________________________________________
____________________________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні ________ (арнаулы, әскери атағы немесе сыныптық шені)
3. Білімі ________________________
4. Азаматтық кәсібі, мамандығы _________________________________
5. Қарулы Күштерде, басқа да әскерлері мен әскери құрылымдарда мерзімді қызметі аткарды
_____ _____ бастап _____ дейін. Қызметтен босатылу себебі __________________
(иә,жоқ) (айы,жылы)
6. Қазақстан Республикасы ІІО, арнайы мемлекеттік, прокуратура, азаматтық қорғау органдарында, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінде, қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметінде, Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында (мерзімді қызметтен басқа) не болмаса басқа да құқық қорғау және әлеуетті органдарда (толықтырылып жазылсын)
______________ қызмет етті ____ ______бастап_____ дейін.
Қызметтен босатылу себебі ____________________________ (иә,жоқ) (айы,жылы)
7. Бұдан бұрын мүгедектігі бар адам болып танылды ма (иә,жоқ) _____, _____бастап ____ дейін (айы,жылы) ____
тобы, қандай сырқат (жарақат) бойынша _________________________________
8. Бұрын ӘДК өтті ме (иә,жоқ) _____ қай жылы ______, қайда _______________
9. Мекенжайы және ұялы телефоны _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ӘДК емделгенім, медициналық тексеруден өткенім туралы қолымда бар барлық медициналық құжаттарды ұсынуға міндеттімін. Дұрыс емес мәліметтер ұсынылған жағдайда медициналық куәландырудан бас тарту туралы ескертілді. Менің хабарлаған барлық мәліметтерімнің дұрыстығын қолымды қойып
растаймын___________________(қолы) 20____ ж. "___" ___________________
10 және 11-тармақтарды ӘДК мейіргері толтырады
10. Қызметтік куәліктегі мәліметтер: сериясы және
№_________________________________________________
Қайдан берілді_________________ берілген күні _____________ арнаулы (әскери)
атағы немесе сыныптық шені ____________________________
лауазымы_________________________________

1. Фамилия, имя, отчество __________________________________________________________________________
2. День, месяц, год рождения ________________________________________________________________________
(специальное, воинское звание, классный чин)
3. Образование __________________
4. Гражданская профессия, специальность ______________________________
5. Срочная служба в Вооруженных Силах, служил (да, нет) ________ с (месяц, год)__________по ______________
Причина увольнения _______________________________________________________________________________
6. В ОВД, специальных государственных органах, органах прокуратуры, гражданской защиты, антикоррупционной службе,
службе экономических расследований органов по финансовому мониторингу, Государственной фельдъегерской службе,
Вооруженных силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан (кроме срочной службы) либо
в других силовых органах (дописать) ____________________________ служил (да, нет) ______
с (месяц, год)_ _________ по _____________
Причина увольнения (уволенным)_____________________________________________________________________
7. Признавался ли ранее лицом с инвалидностью (да, нет)_______, с __________по ________(месяц, год), какой группы
__________ по какому заболеванию (травме) _____________________________________________________
8. Проходил ли ранее комиссию в ЦВВК МВД, ОВВК, ВВК ДП _____ (да, нет), в каком году _________________,
где ______________________________________________________________________________________________
9. Домашний адрес и номер мобильного телефона ______________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________
Обязуюсь предоставить в ВВК все имеющиеся у меня медицинские документы о лечении, прохождении медицинского
обследования. Предупрежден об отказе в проведении медицинского освидетельствования в случае предоставления
неверных сведений. Верность всех сообщенных мною сведений подтверждаю собственной подписью
_________________________ "___" ____________________20________ г.
Пункты 10 и 11 заполняются медицинской(им) сестрой(братом) ВВК.
10. Сведения из служебного удостоверения: серия и №___________ дата выдачи ________________________
кем выдано_______________ специальное (воинское) звание или классный чин ________________________
должность ____________________________________________________________________________________

11. Әскери билеттегі (тіркеу куәлігіндегі) мәліметтер: сериясы және № _______
берілген күні _______, қайдан берілді ______________, жарамдылық санаты
____________________________ ___________ _____________________ бап _____
бұйрық_____ №______ "____"____________20___ж.
атағы_____________________, қызмет мерзімі _____________________________
20___ж. "___"___________ ӘДК мейіргері _______/ _________________________
Картаның медициналық бөлігі
Алдын ала куәландыру
Түпкілікті куәландыру
1. Бой-салмақ деректері
Деректер
Бойы _______Салмағы______ ДМИ _____
Бойы _______Салмағы______ ДМИ _____
Күні, қолы
(хирург, мейіргер)
20___ж. "___" ___________ _______/_______________________________
(қолы,тегі, аты)
20___ж. "___" ___________ _______/_____________________________
(қолы,тегі, аты)
2. Хирург
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттар, операциялар)
Жалпы дене дамуы
Кеуде шеңбері
Қалыпты жағдайда____
демді ішке тарту____
Қалыпты жағдайда_____
демді ішке тарту_____
Динамометрия
Оң жақ______
сол жақ________
_______
Оң жақ _________
сол жақ _________
Екі қолмен-
Терісі
Лимфа желілері
Бұлшықет жүйесі
Сүйек жүйесі, буындары
Шеткі қан тамырлары
Несеп-жыныс жүйесі
Анус және тік ішек
Бағытталды:
(тексеру түрі, күні, қолы)
Диагнозы
Күні, хирургтің қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
3. Отоларинголог
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттар, операциялар)
Есін, көмей
Сөйлеу қабілеті
Органдар бойынша
Оң жақ
Сол жақ
Оң жақ
Сол жақ
Мұрынмен тыныс алу
Иіс сезінуі
Құлақ жарғағының жағдайы
Сыбырлап сөйлеуді есту шалғыштығы
Вестибуляр аппараты
Құлақтың қысым қызметі
Бағытталды:
(тексеру түрі,күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________ (қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі))
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

11. Сведения из военного билета (приписного свидетельства): серия и № _______________________________
дата выдачи _____________________, кем выдан ____________________, категория годности _____________
__________статья __________приказ _______ №_______ "____"_______________20____г.
звание ___________________________________, сроки службы______________________________________
_____" ____________ 20___г. Медсестра(брат) ВВК ____________/__________________________________
Медицинская часть карты
Предварительное освидетельствование
Окончательное освидетельствование
1. Росто-весовые данные
Данные
Рост ________ вес _________ ИМТ _____
Рост _________ вес _________ ИМТ ______
Дата, подпись
(хирург, медсестра (брат)
"_____" ___________________ 20___г. __________/_______________________
(подпись, фамилия и инициалы разборчиво)
"_____"____ ________________ 20___г.
___________/______________________
(подпись, фамилия и инициалы разборчиво)
2. Хирург
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы,
операции)
Общее физич. развитие
Окружность груди
в покое-
при вдохе-
в покое-
при вдохе-
Динамометрия
справа –
слева –
справа –
слева –
становая-
Кожные покровы
Лимфатические узлы
Мышечная
система
Костная система, суставы
Периферические сосуды
Мочеполовая
система
Анус и прямая кишка
Направлен:
(вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"____" ___________________ 20___г._
________/___________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"_____" _____________________ 20___г.
________/___________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
3. Отоларинголог
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы, операции)
Зев, гортань
Речь
По органам
справа
слева
справа
слева
Носов. дыхание
Обоняние
Состояние барабанных
перепонок
Острота слуха на шепот. Речь
Вестибулярный аппарата
Барофункция уха
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"______" __________________ 20___г.
_________/_________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"______" ________________ 20___г.
_________/_____________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)

5. Невропатолог
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттар, операциялар)
Бас сүйек-ми жүйкелері
Қозғалыс
саласы
Рефлекстер
Сезімталдық
Вегетативті
жүйке жүйесі
Бағытталды:
(тексеру түрі, күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
6. Терапевт
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттар, операциялар)
Тамақтануы
Эндокриндік жүйе
Жүрек: шекаралары
Жүректің соғу дыбысы
Функционалдық сынама
Алдын ала куәландыру
Соңғы куәландыру
Функц. сынаманы өткізу күні
20___ж. "___"______
20___ж. "___"_______
20___ж. "___"_______
20___ж. "___"________
Өлшеу шарттары
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Пульс
Артериалық қысым
Дем алу жиілігі
Кестенің жалғасы
Соңғы куәландыру
20___ж. "___"________
20___ж. "___"________
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныш қалыпта отырып
15 р. отырып-тұрғаннан кейін
2мин кейін
Тыныс алу органдары
Ас қорыту органдары
Бауыр
Көк бауыр
Бүйрек
Бағытталды:
(тексеру түрі, күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)

5. Невропатолог
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы, операции)
Черепно-мозговые нервы
Двигательная
Сфера
Рефлексы
Чувствительность
Вегетативная
нервная система
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"______" ________________ 20___г.
_______/___________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"______" _________________ 20___г.
__________/____________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
6. Терапевт
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы, операции)
Питание
Эндокринная система
Сердце: границы
Тоны
Функциональная проба
Предварительное освидетельствование
Окончательное освидетельствование
Даты проведен
"___"_______
20____г.
"___"_______
20____г.
"___"_______
20____г.
"___"_______
20____г.
"___"_______
20____г.
"___"_______
20____г.
Условия измерений
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
В покое сидя
После 15 приседаний
Через 2 мин
Пульс
АД
ЧДД
Органы дыхания
Органы пищеварения
Печень
Селезенка
Почки
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"_____" ________________20___г.
_______/___________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"____" _________________ 20___г.
________/______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)

9. Гинеколог
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттары, операциялар)
Объективті
Деректер
Бағытталды:
(тексеру түрі, күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
10. Психофизиологиялық зерттеу деректері
ПФЗ деректері және қорытынды:
№1___________________________
№2___________________________
№3__________________________
№4_________________________
ПФ тестілеу _______________
Қосымша тесттер___________________
№______ ПФЗ қортындысы
ҰСЫНЫЛДЫ / ҰСЫНЫЛМАДЫ
(керек емесі сызып тасталсын)
№1____________________________________
№2____________________________________
№3___________________________________
№4____________________________________
ПФ тестілеу ____________________________
Қосымша тесттер________________________
№______ ПФЗ қортындысы
ҰСЫНЫЛДЫ / ҰСЫНЫЛМАДЫ
(керек емесі сызып тасталсын)
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты)
11. Психиатр
Шағымдары
Анамнез (оның ішінде жарақаттары, операциялар)
Ақыл-есі
Сыртқы бейнесі
Көңіл-күйі
Эмоционалдық-ерікті сфера
Сөйлеу қабілеті
Ойлау қабілеті
Есте сақтау қабілеті
Зейіні
Интеллект
Сын
Бағытталды:
(тексеру түрі,күні, қолы)
Диагноз
Күні, қолы
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
20___ж. "___" ___________ ______/______________________
(қолы,тегі, аты, әкесінің аты, дәрігердің мөрі)
12. Рентгенологиялық, зертханалық,басқа да зерттеулер және консультациялар
Зерттеулер өткізу күні және түрлері
13. Ерекше белгілер (тексеруден бас тарту, оған келмеу және тағы басқалар туралы)
20__ж. "___" __________ сағ. ___. _____мин.
ӘДК отырысына келуі туралы хабарланды
20__ж. "___" __ сағ. ___ ___________ (қолы)
20__ж. "___" __________ сағ. ___. _____мин.
ӘДК отырысына келуі туралы хабарланды
20__ж. "___" __ сағ. ___ ___________ (қолы)
1. Алдын ала медициналық куәландыру №____ қорытындысы
Диагнозы ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21646 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың ___ бағанының ___________ тармақтарының негізінде________________________________________________
_______________________________________________________________________
ФЗ нәтижелері бойынша ҰСЫНЫЛДЫ / ҰСЫНЫЛМАДЫ (керек емесі сызып тасталсын)
Ескерту ________________________________________ 20__ ж. "__" _________
мөр орыны
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" Комиссия төрағасы:__________/______________________
(керек емесі сызып тасталсын) (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігерлер:
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" терапевт ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" невропатолог ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" хирург ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" психиатр ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" окулист ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" лор ____________/____________________________
ПФЗ бастығы / психолог ____________/____________________________
ӘДК қорытындысымен таныстым ________/________________ 20____ ж. "____"

9. Гинеколог
Жалобы,
анамнез (в том числе операции)
Объективные
данные
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"_____" _________________ 20___г.
_______/___________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"____" _____________________ 20___г.
________/______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
10. Данные психофизиологического обследования
Данные и вывод ПФО:
№ 1 ____________________________________
№ 2 ___________ № 3 _____________________
№ 4 ___________ ПФТ ____________________
Доп. Тесты ______________________________
________________________________________
Заключение ПФО №_______________________
"РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
№ 1 _____________________________________
№ 2 ___________ №3 _______________________
№ 4 ___________ ПФТ ______________________
Доп. Тесты ________________________________
__________________________________________
Заключение ПФО № __________________
"РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ"
(ненужное зачеркнуть)
Дата, подпись
от "____" _____________ 20___г.
_________/______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы)
от "____" _____________ 20___г.
_________/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы)
11. Психиатр
Жалобы
Анамнез (в том числе травмы,
операции)
Сознание
Внешний вид
Настроение
Эмоционально-волевая сфера
Речь
Мышление
Память
Внимание
Интеллект
Критика
Направлен: (вид обследования, дата)
Диагноз
Дата, подпись
"___" ___________ 20___г.
______/_______________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
"___" ___________ 20___г.
_______/_____________________________
(подпись) (фамилия и инициалы, печать врача)
12. Данные рентгенологических, лабораторных, других исследований и консультаций
Дата и виды исследований
13. Особые отметки (об отказе от обследования, неявке и т.д.)
Информирован о явке на заседание ВВК
на "__"__________20__г. в _____час. _____мин.
"___"_________20___г. _______________(подпись)
Информирован о явке на заседание ВВК
на "__"__________20__г. в _____час. _____мин.
"___"_________20___г. ________________(подпись)
1. Заключение предварительного медицинского освидетельствования №______
Диагноз _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
На основании пунктов _____________________________ графы ______ Требований, предъявляемых к состоянию
здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты
и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № 775 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов за № 21646) _________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
Вывод ПФО: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ" (ненужное зачеркнуть)
Примечание___________________________________________________________________________________
"___" ____________ 20__ г.
место печати
"ЗА"/"ПРОТИВ" Председатель комиссии:_________/____________________
(ненужное зачеркнут)ь ( подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперты-врачи:
"ЗА"/"ПРОТИВ" терапевт ___________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" невропатолог ___________/____________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" хирург ___________/__________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" психиатр ___________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" окулист ___________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" лор-врач ___________/_______________________________
Начальник ПФЛ/психолог ___________/________________________________
С заключением ВВК ознакомлен _________/____________________________
"_____" _________ 20_____ г.

2. Түпкілікті медициналық куәландыру №______ қорытындысы
Диагнозы __________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21646 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың ___ бағанының ____________ тармақтарының негізінде ________________________________________
___________________________________________________________________
ПФЗ нәтижелері бойынша ҰСЫНЫЛДЫ / ҰСЫНЫЛМАДЫ (керек емесі сызып тасталсын)
Ескерту __________________________________________________________
20__ ж. "__" _________
мөр орыны
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" Комиссия төрағасы:__________/______________________
(керек емесі сызып тасталсын) (қолы) (тегі, аты және әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігерлер:
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" терапевт ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" невропатолог ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" хирург ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" психиатр ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" окулист ____________/____________________________
"ЖАҚТАУ"/"ҚАРСЫ" лор ____________/____________________________
ПФЗ бастығы / психолог ____________/____________________________
ӘДК қорытындысымен таныстым ________________________ 20____ ж. "____"
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 18 тамыздағы
№ 612 Бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары
мен Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
6-қосымша
нысан
Әскери-дәрігерлік комиссияның
бұрыштама мөртабаны
__________________________________________________________________________ (әскери-дәрігерлік комиссияның атауы) № ____ медициналық куәландыру туралы анықтама
______________________________________________________________________
(қызметкерлерге, әскери қызметшілердің арнаулы немесе әскери атағы; тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы)
20 ____ жылғы "____" _________________ куәландырылды
Сырқаты, зақымдары (жаралануы, контузиясы, жарақаттары) туралы Комиссияның диагнозы және қаулысы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21646 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың ___ бағанының ______________________ тармақтарының негізінде; Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларының _____________ тармақтарының негізінде
__________________________________________________________
_______________________________________________________________
______________________________________________________________
ПФЗ нәтижелері бойынша (тұжырымдары бар сипаттама)__________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ескерту ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
елтаңбалы мөр Комиссия төрағасы:
________/_________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты) ПФЗ бастығы (психолог):
__________/___________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты) Комиссия хатшысы:
___________/___________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 18 тамыздағы
№ 612 бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
құқық қорғау органдарында,
азаматтық қорғау органдары
мен Мемлекеттік фельдъегерлік
қызметінде әскери-дәрігерлік
сараптама жүргізу қағидаларына
7-қосымша
нысан
Сырқаты туралы № _________ куәлік
20_____ жылғы "___" ______________ _________________________________
(әскери-дәрігерлік комиссияның атауы)
_______________________мақсатында___________________________
_________________ кадр қызметінің жолдамасы бойынша куәландырылды

2. Заключение окончательного медицинского освидетельствования №______
Диагноз ______________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
На основании пунктов _____________________________ графы ______ Требований, предъявляемых к состоянию
здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты
и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № 775 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов за № 21646) _________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
Вывод ПФО: "РЕКОМЕНДУЕТСЯ" / "НЕ РЕКОМЕНДУЕТСЯ" (ненужное зачеркнуть)
Примечание ___________________________________________________________________________________
"___" ____________ 20__ г.
место печати
"ЗА"/"ПРОТИВ" Председатель комиссии:_________/____________________
(ненужное зачеркнут)ь ( подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперты-врачи:
"ЗА"/"ПРОТИВ" терапевт ___________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" невропатолог ___________/____________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" хирург ___________/__________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" психиатр ___________/________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" окулист ___________/_________________________________
"ЗА"/"ПРОТИВ" лор-врач ___________/________________________________
Начальник ПФЛ/психолог ___________/________________________________
С заключением ВВК ознакомлен _________/_____________________________
"_____" _________ 20_____ г.
Приложение 3 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 августа 2025 года № 612
Приложение 6
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан
Форма
Угловой штамп
военно-врачебной комиссии
_________________________________________________________________
(наименование военно-врачебной комиссии)
Справка о медицинском освидетельствовании № ____
_________________________________________________________________________
(специальное или воинское звание сотрудникам, военнослужащим; фамилия, отчество, год рождения)
освидетельствован "_____" ___________________ 20____ года.
Диагноз и постановление комиссии о причинной связи заболевания, увечья (ранения, контузии, травмы):
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
На основании пунктов ________________________ графы ______ Требований, предъявляемых
к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан,
утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года
№ 775 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
за № 21646); пунктов ___________________ Правил проведения военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской
службе Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики
Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов под № 21580)
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
По результатам ПФО (характеристика с выводами) _____________________________________
_________________________________________________________________________________
Примечание______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
гербовая печать
Председатель комиссии: ___________/________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Начальник ПФЛ (психолог): ___________/_____________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Секретарь комиссии: ___________/____________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 4 к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 августа 2025 года № 612
Приложение 7
к Правилам проведения
военно-врачебной экспертизы
в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты
и Государственной
фельдъегерской службе
Республики Казахстан
Форма
Свидетельство о болезни № __________
"___" ____________20___ г.
_________________________________________________________________________________
(наименование военно-врачебной комиссии)
Освидетельствован по направлению кадровой службы___________________________________
с целью__________________________________________________________________________

1. Тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, күні, айы ___________________________
2. Арнаулы (әскери) атағы немесе сыныптық шені _________________________
мамандығы _________________________________________________________
3. Қызмет атқару орны, атқаратын лауазымы _____________________________
4. Қазақстан Республикасы ІІО, арнайы мемлекеттік органдарында, прокуратура, азаматтық қорғау органдарында, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінде, қаржылық мониторинг органдарының экономикалық тергеу қызметінде, Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында (мерзімді қызметтен басқа) не болмаса басқа да құқық қорғау және әлуетті органдарда (толықтырылып жазылсын) ________________________________________
қызмет етті (иә,жоқ) _________ (айы,жылы)_________бастап____________ дейін
Қызметтен шығарудың себебі ___________________________________________
(иә, жоқ) (айы,жылы)
5. Мерзімді қызметті _______ бастап __________ дейін мерзімде өтті (айы, жылы)
6. Бойы _______ см. Дене салмағы ________ кг. Кеудесінің шеңбері ________ см.
7. Шағымдары: _______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Сырқаттарының анамнезі, емдеу мекемелерін көрсете отырып, жүргізілген зерттеулер және емдеу уақыты: _______________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Объективті тексеру мәліметтері: ______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Фамилия, имя, отчество, день, месяц, год рождения ___________________________________
2. Специальное (воинское) звание или классный чин ____________________________________
специальность____________________________________________________________________
3. Место службы, занимаемая должность ______________________________________________
4. В ОВД, специальных государственных органах, органах прокуратуры, гражданской защиты,
антикоррупционной службе, службе экономических расследований органов по финансовому
мониторингу, Государственной фельдъегерской службе, Вооруженных силах, других войсках
и воинских формированиях Республики Казахстан (кроме срочной службы) либо в других
силовых органах (дописать) ________________ служил ____ с ____ по _________.
Причина увольнения _______________________________________________________________
(да, нет) (месяц, год)
5. Срочную службу проходил (да, нет) ________с __________по ___________(месяц, год)
6. Рост _________ см. Вес тела _________ кг. Окружность груди _______ см.
7. Жалобы: _______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
8. Анамнез заболеваний, проведенных исследований, лечения с указанием диагнозов,
лечебных учреждений и времени лечения: ____________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
9. Данные объективного обследования: _______________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

10. Арнайы зерттеулер (рентгенологиялық, зертханалық, аспаппен және басқалар, консультациялар)
нәтижелері:______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Сырқаттарының, зақымдарының (жаралануларының, контузияларының, жарақаттарының)
диагноздары және олардың себепті байланысы туралы қаулы
______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. ӘДК қорытындысы: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № 775 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21646 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында және Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде қызмет өткеру үшін адамдардың денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың ___ бағанының ______________________тармақтарының негізінде; Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 қарашадағы № 758 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21580 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларының
____________ тармақтарының негізінде _______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

10. Результаты специальных исследований (рентгенологических, лабораторных, инструментальных
и др. консультаций): _______________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
11. Диагнозы заболеваний, увечий (ранений, контузий, травм) и постановление о их причинной
связи ____________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
12. Заключение ВВК: На основании пунктов ________________________ графы ______ Требований,
предъявляемых к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан,
утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года
№ 775 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21646);
пунктов ___________________ Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах,
органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан,
утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21580)
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

13. Ілесіп жүруге мұқтаж, мұқтаж емес (керек емесі сызып тасталсын) ___ саны ____
Ескерту ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
елтаңбалы мөр
Комиссия төрағасы: __________/_____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Сарапшы-дәрігер:_ _________/_________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Хатшы: __________/_____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)

13. В сопровождающем нуждается (не нуждается) _____________ в количестве______________
Примечание ______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Гербовая печать
Председатель комиссии: __________/_______________________
(подпись) (фамилия и инициалы)
Эксперт-врач: __________/________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы)
Секретарь: __________/___________________________________
(подпись) (фамилия и инициалы)