"Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуын мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 маусымдағы № 325 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 3 шiлдедегi № 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 8 шiлдеде № 36412 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуын мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 маусымдағы № 325 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28451 болып тіркелген) мынандай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16- бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес және "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 40) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды жоспарлау және жасасу, сондай-ақ олардың орындалуын мониторингтеу қағидаларына 6-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік инфрақұрылымды және елішілік құндылықты дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2025 жылғы 3 шілдедегі
№ 243 Бұйрыққа
қосымша
Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттарды
жоспарлау және жасасу,
сондай-ақ олардың орындалуын
мониторингтеу қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсы (https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk).
Әкімшілік нысанның атауы: өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалу барысы туралы есеп.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЦЭФ16.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Есептік кезең: ____ жыл тоқсан сайын.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Тапсырыс беруші.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күніне дейін электрондық тасығышта (электрондық пошта және электрондық құжат айналымы жүйесі).
ЖСН/БСН
(деректерді жеке тұлғалар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз тасығышта
Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттарды орындау барысы туралы есеп
Өнім берушінің атауы
Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің атауы
Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтама лығының коды
Орны, мерзімі және шарттары
Офтейк-келісімшарттар және келісімшарттық сатып алу шарттары талаптарының орындалу барысы туралы ақпарат
Өзгерістер мен толықтырулардың болуы, олардың мәні мен орындалу мәртебесі

О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня 2022 года № 325 "Об утверждении Правил планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 3 июля 2025 года № 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2025 года № 36412
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня 2022 года № 325 "Об утверждении Правил планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения" (далее – Приказ) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28451) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 40) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложение 6 к Правилам планирования и заключения договоров, направленных на развитие промышленности, а также мониторинга их исполнения, утвержденные вышеуказанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития промышленной инфраструктуры и внутристрановой ценности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности и
строительства Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
промышленности и строительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2025 года № 243
Приложение 6
к Правилам планирования и
заключения договоров,
направленных на развитие
промышленности, а также
мониторинга их исполнения
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет–ресурсе: Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk).
Наименование административной формы: отчет о ходе исполнения договоров, направленных на развитие промышленности.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ЦЭФ16.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: __квартал год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Заказчик.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, на электронном носителе (электронная почта и система электронного документооборота).
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе
Отчет о ходе исполнения договоров, направленных на развитие промышленности
Наименование поставщика
Наименование товаров, работ и услуг
Техническая спецификация товаров, работ и услуг
Код единого номенклатурного справочника товаров, работа и услуг
Место, сроки и условия
Информация о ходе исполнения условий офтейк-контрактов и договоров контрактных закупок
Наличие изменений и дополнений, их суть и статус исполнения

Келісімшарттық сатып алу шарттары бойынша Заңның 49-бабының 2-тармағында көзделген қосымша талаптар, олардың мәні мен орындалу мәртебесі
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Атауы ____________________________
__________________________________
Мекенжайы _______________________
____________________________
Телефон_____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы _______________________________________/__________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________/_______________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
____________________
Мөрге арналған орын
(жеке кәсіпкерлік
субъектілері болып
табылатын адамдарды
қоспағанда)
"Өнеркәсіпті дамытуға
бағытталған шарттардың
орындалу барысы туралы
есеп" әкімшілік деректерін
жинауға арналған ақпарат
нысаныға қосымша
"Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалу барысы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған ақпарат нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (ЦЭФ16, тоқсан сайын).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме (бұдан әрі – Түсініктеме) "Өнеркәсіпті дамытуға бағытталған шарттардың орындалу барысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртіпті айқындайды.
2. Нысан "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 40) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан: тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күніне дейін электрондық тасығышта (электрондық пошта және электрондық құжат айналымы жүйесі) ұсынылады.
4. Нысанға тапсырыс беруші немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және жауапты тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
1) "1" бағанда: "Өнім берушінің атауы" толтырылады;
2) "2" бағанда: "Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің атауы" толтырылады;
3) "3" бағанда: "Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі" толтырылады;
4) "4" бағанда: "Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының коды" толтырылады;
5) "5" бағанда: "Орны, мерзімі және шарттары" толтырылады;
6) "6" бағанда: "Офтейк-келісімшарттар және келісімшарттық сатып алу шарттары талаптарының орындалу барысы туралы ақпарат" толтырылады;
7) "7" бағанда: "Өзгерістер мен толықтырулардың болуы, олардың мәні мен орындалу мәртебесі" көрсетіледі;

Дополнительные условия, предусмотренные пунктом 2 статьи 49 Закона по договорам контрактных закупок, их суть и статус исполнения
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель___________________________________/______________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности___________________________________/_____________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
_________________________ Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о ходе исполнения
договоров, направленных
на развитие промышленности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ходе исполнения договоров, направленных на развитие промышленности" (ЦЭФ16, ежеквартальная).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единый порядок по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ходе исполнения договоров, направленных на развитие промышленности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 40) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике".
3. Форма представляется: ежеквартально до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, на электронном носителе (электронная почта и система электронного документооборота).
4. Форму подписывают Заказчик или лица, уполномоченные на подписание отчета, и ответственное лицо.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
1) в графе "1" заполняется: "Наименование поставщика";
2) в графе "2" заполняется: "Наименование товаров, работ и услуг";
3) в графе "3" заполняется: "Техническая спецификация товаров, работ и услуг";
4) в графе "4" заполняется: "Код единого номенклатурного справочника товаров, работа и услуг";
5) в графе "5" заполняется: "Место, сроки и условия";
6) в графе "6" заполняется: "Информация о ходе исполнения условий офтейк-контрактов и договоров контрактных закупок";
7) в графе "7" указываются: "Наличие изменений и дополнений, их суть и статус исполнения";

8) "8" бағанда: "Келісімшарттық сатып алу шарттары бойынша Заңның 49-бабының 2-тармағында көзделген қосымша талаптар, олардың мәні мен орындалу мәртебесі" көрсетіледі.

8) в графе "8" указываются: "Дополнительные условия, предусмотренные пунктом 2 статьи 49 Закона по договорам контрактных закупок, их суть и статус исполнения".