"Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторын қоспағанда, спутниктік телерадио хабарларын тарату операторларының спутниктік қабылдау құрылғыларын өткізуге арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауды ұсыну, бақылау, мониторингтеу және оның тиімділігін бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 21 қарашадағы № 551-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 3 шiлдедегi № 305-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 8 шiлдеде № 36411 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторын қоспағанда, спутниктік телерадио хабарларын тарату операторларының спутниктік қабылдау құрылғыларын өткізуге арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауды ұсыну, бақылау, мониторингтеу және оның тиімділігін бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 21 қарашадағы № 551-НҚ бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 35390 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторын қоспағанда, спутниктік телерадио хабарларын тарату операторларының спутниктік қабылдау құрылғыларын өткізуге арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауды ұсыну, бақылау, мониторингтеу және оның тиімділігін бағалау қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Субсидиялауды уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 101-бабына сәйкес тиісті қаржы жылына көзделген бюджет қаражаты шегінде жүзеге асырады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Уәкілетті орган субсидиялау бойынша шығыстарды Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік сұранымына енгізеді.".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 21 ноября 2024 года № 551-НҚ "Об утверждении Правил предоставления, контроля, мониторинга и оценки эффективности субсидирования части затрат операторов спутникового телерадиовещания, за исключением национального оператора телерадиовещания, на реализацию спутниковых приемных устройств"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 3 июля 2025 года № 305-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2025 года № 36411
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 21 ноября 2024 года № 551-НҚ "Об утверждении Правил предоставления, контроля, мониторинга и оценки эффективности субсидирования части затрат операторов спутникового телерадиовещания, за исключением национального оператора телерадиовещания, на реализацию спутниковых приемных устройств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35390) следующие изменения:
в Правилах предоставления, контроля, мониторинга и оценки эффективности субсидирования части затрат операторов спутникового телерадиовещания, за исключением национального оператора телерадиовещания, на реализацию спутниковых приемных устройств, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Субсидирование осуществляется уполномоченным органом в пределах предусмотренных бюджетных средств на соответствующий финансовый год в соответствии со статьей 101 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Уполномоченный орган включает расходы по субсидированию в бюджетный запрос на соответствующий финансовый год согласно статье 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.".
2. Комитету информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрықтың 1-тармағының алтыншы абзацы 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін мынадай редакцияда қолданылады деп белгіленсін:
"22. Уәкілетті орган субсидиялау бойынша шығыстарды Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 168-бабына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімге енгізеді.".
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының алтыншы абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Установить, что абзац шестой пункта 1 настоящего приказа действует до 1 января 2026 года в следующей редакции:
"22. Уполномоченный орган включает расходы по субсидированию в бюджетную заявку на соответствующий финансовый год согласно статье 168 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.".
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца шестого пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 января 2026 года.
Министр культуры и
информации Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан