Қайың фанерінің экспортын автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 23 маусымдағы № 200-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 27 маусымда № 36339 болып тіркелді
"Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартты ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 46 және 47-баптарына сәйкес және "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17 және 21-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. 2025 жылғы 1 шілдеден бастап 6 (алты) ай мерзімге қайың фанерінің экспортын (Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды 4412 33 000 0) автоматты лицензиялау (байқау) енгізілсін.
2. Қайың фанерін экспорттың кедендік рәсімімен орналастыру Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне "Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелген) сәйкес ресімделген қайың фанерін экспорттауға рұқсат беру кезінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен өзара іс-қимыл жасау кезінде осы бұйрықтың 2-тармағын орындау бойынша бақылауды қамтамасыз ету туралы;
2) Еуразиялық экономикалық комиссияны осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген тыйым салудың енгізілгені туралы хабардар етсін.
4. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті заңнамада орнатылған тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі

Об автоматическом лицензировании (наблюдении) экспорта березовой фанеры
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 23 июня 2025 года № 200-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2025 года № 36339
В соответствии со статьями 46 и 47 Договора о Евразийском экономическом союзе, ратифицированного Законом Республики Казахстан "О ратификации Договора о Евразийском экономическом союзе", статьями 17 и 21 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Ввести автоматическое лицензирование (наблюдение) экспорта березовой фанеры (код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза 4412 33 000 0) с 1 июля 2025 года, сроком на 6 (шесть) месяцев.
2. Установить, что помещение березовой фанеры под таможенную процедуру экспорта осуществляется при представлении Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан разрешения на экспорт березовой фанеры, оформленного в соответствии с приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20135).
3. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан уведомить:
1) Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан об обеспечении контроля по исполнению пункта 2 настоящего приказа при взаимодействии с Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
2) Евразийскую экономическую комиссию о введении меры, указанной в пункте 1 настоящего приказа.
4. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан, после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан