"Туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 1 шілдедегі № 164 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2025 жылғы 12 маусымдағы № 92 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 13 маусымда № 36270 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 1 шілдедегі № 164 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33043 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялауға арналған мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мынадай мазмұндағы 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсыну.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрінің міндетін атқарушы
С. Жарасбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 маусымдағы
№ 92 бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт
министрінің
2023 жылғы 1 шілдедегі
№ 164 бұйрығына
қосымша
Туристік қызмет саласындағы
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
"Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына ұсынылады. "Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы туристік қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
Әкімшілік деректердің нысаны www.tsm.gov.kz және qaztourism.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер
Индекс: 1-ЭП
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ішкі туризм саласындағы туроператор

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 июля 2023 года № 164 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности"
Приказ и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 12 июня 2025 года № 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2025 года № 36270
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 июля 2023 года № 164 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33043) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области туристской деятельности";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения на субсидирование затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста" согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
приложение к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2 следующего содержания согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра туризма и спорта
Республики Казахстан
С. Жарасбаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра туризма и спорта
Республики Казахстан
от 12 июня 2025 года № 92
Приложение к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 1 июля 2023 года № 164
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
в области туристской
деятельности
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан"
Представляется: в акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism". Акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism" представляет в уполномоченный орган в области туристской деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: www.tsm.gov.kz и qaztourism.kz.
Наименование формы административных данных: Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан
Индекс: 1-ЭП
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: туроператоры в сфере внутреннего туризма

Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ішкі туризм саласындағы туроператорлар мәліметтерді "Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына күнтізбелік жылдың бірінші жұмыс күнінен бастап 1 желтоқсанына дейін ұсынады. "Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы мәліметтерді туристік қызмет саласындағы уәкілетті органға жыл сайын 20 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынады.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде.
№ п/п
Туристік өнім шеңберінде кәмелетке толмаған жолаушы тұрған туристерді орналастыру орындарының атауы
Туристерді орналастыру орындарына кіру күні
Туристерді орналастыру орындарынан шығу күні
Жүзеге асырылған туристік өнім үшін төлем тапсырмасының (түбіртектің) №
Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін билеттер сатып алуға арналған шығыстардың жалпы сомасы, теңге
Төлеуге берілетін сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
БАРЛЫҒЫ:
Атауы ___________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы________________________________________
Орындаушы________________________ қолы__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________ _______________________ қолы __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Туристік қызмет саласындағы
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. 1-бағанда нөмір "№" ретімен толтырылады.
2. 2-бағанда туристік өнім шеңберінде кәмелетке толмаған жолаушы тұрған туристерді орналастыру орындарының атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда туристерді орналастыру орындарына кіру күні көрсетіледі.
4. 4-бағанда туристерді орналастыру орындарынан шығу күні.
5. 5-бағанда жүзеге асырылған туристік өнім үшін төлем тапсырмасының (түбіртектің) № көрсетіледі.
6. 6-бағанда Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін билеттер сатып алуға арналған шығыстардың жалпы сомасы, теңге көрсетіледі.

Срок представления формы административных данных: туроператоры в сфере внутреннего туризма представляют сведения в акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism" с первого рабочего дня и до 1 декабря соответствующего календарного года. Акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism" представляет сведения в уполномоченный орган в области туристской деятельности ежегодно не позднее 20 декабря за соответствующий финансовый год.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
№ п/п
Наименование места размещения туристов, в котором проживал несовершеннолетний пассажир в рамках туристского продукта
Дата заезда в места размещения туристов
Дата выезда из места размещения туристов
№ платежного поручения (квитанции) за реализованный туристский продукт
Общая сумма расходов на приобретение билетов для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан, тенге
Сумма к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО:
Наименование ____________________________________________________________
Адрес ___________________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________________
Исполнитель ____________________________________ подпись _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________ _______________________________ подпись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области туристской
деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан"
1. В графе 1 заполняется номер по порядку "№".
2. В графе 2 указывается наименование места размещения туристов, в котором проживал несовершеннолетний пассажир в рамках туристского продукта.
3. В графе 3 указывается дата заезда в места размещения туристов.
4. В графе 4 указывается дата выезда из места размещения туристов.
5. В графе 5 указывается № платежного поручения (квитанции) за реализованный туристский продукт.
6. В графе 6 указывается общая сумма расходов на приобретение билетов для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан, тенге.

7. 7-бағанда төлеуге берілетін сома, теңге көрсетіледі.
бұйрыққа
2-қосымша
Туристік қызмет саласындағы
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
"Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялауға арналған мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны www.tsm.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялауға арналған мәліметтер
Индекс: 1-ЗСТ
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: келу туризмі саласындағы туроператорлар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: келу туризмі саласындағы туроператорлар мәліметтерді Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне тиісті күнтізбелік жылдың бірінші жұмыс күнінен бастап 1 желтоқсанына дейін ұсынады.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде.
Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялауға арналған өтінім
1. Шетелдік турист (ер) туралы жалпы мәліметтер:
№п\п
Шетелдік туристің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Шетелдік туристің Қазақстан Республикасында болу кезеңі
1.
2.
3.
2. Тиесілі субсидияны алдын ала есептеу ______(_________________________) теңге.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 387 бұйрығымен бекітілген Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау қағидаларының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25912 болып тіркелген) 3-тармағына сәйкес өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1)____________________________________________________________
2)____________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын, оның ішінде банкрот болмағанымды, "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттық немесе тарату рәсіміне жатпайтынымды растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Атауы ___________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ________________________ қолы __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________ _______________________ қолы __________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Туристік қызмет саласындағы
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялауға арналған мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

7. В графе 7 указывается сумма к оплате, тенге.
Приложение 2 к приказу
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
в области туристской
деятельности
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области туристской деятельности
"Сведения на субсидирование затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста"
Представляется: в Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.tsm.gov.kz.
Наименование формы административных данных: Сведения на субсидирование затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста
Индекс: 1-ЗСТ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: туроператоры в сфере въездного туризма
Срок представления формы административных данных: туроператоры в сфере въездного туризма представляют сведения в Министерство туризма и спорта Республики Казахстан с первого рабочего дня и до 1 декабря соответствующего календарного года.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Заявка на субсидирование затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста
1. Общие сведения об иностранном (ых) туристе (ах):
№п\п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) иностранного туриста
Период пребывания иностранного туриста в Республике Казахстан
1.
2.
3.
2. Предварительный расчет причитающихся субсидий
_________________ (_____________________________________________) тенге.
3. Перечень документов, прилагаемых к заявке, согласно пункту 3 Правил
субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого
иностранного туриста, утвержденных приказом Министра культуры и спорта
Республики Казахстан от 15 декабря 2021 года № 387 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25912):
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, в том числе,
что не являюсь банкротом, не подлежу процедуре банкротства или ликвидации
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве"
и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование
персональных данных.
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель __________________________________ подпись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________ _______________________ подпись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных в области
туристской деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности
"Сведения на субсидирование затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста"

1. 1-тармақтың 1-бағанында "№ " тәртібі бойынша нөмір толтырылады.
2. 1-тармақтың 2-бағанында шетелдік туристің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі.
3. 1-тармақтың 3-бағанында шетелдік туристің Қазақстан Республикасында болу кезеңі көрсетіледі.
4. 2-тармақта Қазақстан Республикасына келген әрбір шетелдік турист үшін 15 000 (он бес мың) теңге есебінен шетелдік туристерге берілетін субсидиялардың жалпы сомасы көрсетіледі.
5. 3-тармақта Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 387 бұйрығымен бекітілген Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау қағидаларының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25912 болып тіркелген) 3-тармағына сәйкес өтінімге қоса берілетін құжаттар көрсетіледі.

1. В графе 1 пункта 1 заполняется номер по порядку "№".
2. В графе 2 пункта 1 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) иностранного туриста.
3. В графе 3 пункта 1 указывается период пребывания иностранного туриста в Республике Казахстан.
4. В пункте 2 указывается общая сумма субсидий на иностранных туристов, из расчета 15 000 (пятнадцать тысяч) тенге за каждого иностранного туриста, прибывшего в Республику Казахстан.
5. В пункте 3 указываются документы, прилагаемые к заявке, согласно пункту 3 Правил субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 декабря 2021 года № 387 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25912).