"Кепілдік жарнаның мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 338 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 5 маусымдағы № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 11 маусымда № 36252 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кепілдік жарнаның мөлшерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 338 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14190 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кепілдік жарнаның мөлшерін айқындау әдістемесінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Кепілдік жарнаның мөлшерлемесі Заңның 8-бабының 3-тармағына сәйкес уәкілетті компанияның көппәтерлі тұрғын үй жобасына меншік иесінің қатысу нысаны мен мөлшеріне байланысты болады және мыналарды құрайды:
Меншік иесінің қатысу нысаны Меншік иесінің қатысу мөлшері * Кепілдік жарнаның мөлшерлемесі
Аяқталмаған құрылыс
25% - ға дейін
1%
25% - дан жоғары 50% - ға дейін
0,75%
50% жоғары
0,5%
Ақшалай қаражат
10% дан
1%
Құрылыс салушыға жобаны республикалық маңызы бар қалалардан тыс жерлерде іске асыратын тұрғын үй құрылысының бірыңғай операторының бірінші кепілдігін берген кезде, Заңның 8-бабының 3-тармағында көзделген жобаға меншік иесінің қатысуына қойылатын талаптар сақталған жағдайда кепілдік жарнаның мөлшерлемесі 0% -ді құрайды.".
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрілігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
О. Сапарбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі

О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 338 "Об утверждении Методики определения размера гарантийного взноса"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 5 июня 2025 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2025 года № 36252
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 338 "Об утверждении Методики определения размера гарантийного взноса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14190) следующее изменение:
в Методике определения размера гарантийного взноса, утвержденного указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Ставка гарантийного взноса зависит от формы и размера собственного участия уполномоченной компании в проекте многоквартирного жилого дома в соответствии с пунктом 3 статьи 8 Закона и составляет:
Форма собственного участия
Размер собственного участия *
Ставка гарантийного взноса
Незавершенное строительство
до 25 %
1 %
свыше 25 % до 50 %
0,75 %
свыше 50 %
0,5 %
Денежные средства
от 10 %
1 %
При предоставлении застройщику первой гарантии Единого оператора жилищного строительства, реализующего проект вне городов республиканского значения, ставка гарантийного взноса составляет 0%, при условии соблюдения требований к собственному участию в проекте, предусмотренных пунктом 3 статьи 8 Закона.".
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
О. Сапарбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан