"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 3 маусымдағы № 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 10 маусымда № 36227 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында:
3-1-тармақтың үшінші және төртінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Кепілгер кредит берушімен портфельдік кепілдік беру туралы келісім жасаса отырып, көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге арналған кредиттік шарттар бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданады және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келісімде кепілгердің ішкі құжаттары негізінде қарыз алушыға кредит пен кепілдіктің ең жоғары сомасын белгілейді. Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге арналған кредиттер бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданған кезде кредиттік шарттар дербес кредиттік шарттар ретінде, оның ішінде кредиттік желіні ашу туралы келісім шеңберінде ресімделеді.
Егер кредиттік шарт бойынша кредит беруші қарыз алушыларды одан әрі қаржыландыру мақсатында еншілес ұйымның қаражаты есебінен қаржыландырылған кредиттік серіктестік немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация болған жағдайда, портфельді кепілдендіру туралы келісім кепілгер, еншілес ұйым және кредиттік серіктестік немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация арасында жасалады.";
3-2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кепілгер кредитормен портфельдік кепілдік беру туралы келісім жасаса отырып, айналым қаражатын толықтыруға арналған кредиттік шарттар бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданады және осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келісімде кепілгердің ішкі құжаттары негізінде қарыз алушыға кредит пен кепілдіктің ең жоғары сомасын белгілейді. Айналым қаражатын толықтыруға арналған кредиттер бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданған кезде кредиттік шарттар дербес кредиттік шарттар ретінде, оның ішінде кредиттік желіні ашу туралы келісім шеңберінде ресімделеді.";

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июня 2025 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2025 года № 36227
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) следующие изменения:
в Правилах субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
части третью и четвертую пункта 3-1 изложить в следующей редакции:
"Гарант применяет метод портфельного гарантирования по кредитным договорам на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ с заключением с кредитором соглашения о портфельном гарантировании и в соответствии с условиями настоящих Правил устанавливает в соглашении максимальную сумму кредита и гарантии на заемщика на основании внутренних документов гаранта. При применении метода портфельного гарантирования по кредитам на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ кредитные договоры оформляются как самостоятельные кредитные договоры, в том числе в рамках соглашения об открытии кредитной линии.
В случае, если кредитором по кредитному договору выступает кредитное товарищество или социально-предпринимательская корпорация, профинансированные за счет средств дочерней организации с целью дальнейшего финансирования заемщиков, соглашение о портфельном гарантировании заключается между гарантом, дочерней организацией и кредитным товариществом или социально-предпринимательской корпорацией.";
часть вторую пункта 3-2 изложить в следующей редакции:
"Гарант применяет метод портфельного гарантирования по кредитным договорам на пополнение оборотных средств с заключением с кредитором соглашения о портфельном гарантировании и в соответствии с условиями настоящих Правил устанавливает в соглашении максимальную сумму кредита и гарантии на заемщика на основании внутренних документов гаранта. При применении метода портфельного гарантирования по кредитам на пополнение оборотных средств кредитные договоры оформляются как самостоятельные кредитные договоры, в том числе в рамках соглашения об открытии кредитной линии.";

5-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5-2. Кепілгер кредиттік шарттар бойынша кепілдіктерді талап алған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде, ал осы Қағидалардың 3-1 және 3-2-тармақтарында көрсетілген кредиттік шарттар бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге, айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру шеңберінде кредиттік шарттар бойынша − талап алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде төлейді.
Бұл ретте, кредиттік шарт бойынша кредиторлар қарыз алушыларды одан әрі қаржыландыру мақсатында еншілес ұйымдардың қаражаты есебінен қаржыландырылған кредиттік серіктестіктер немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар болған жағдайда, кредиттік шарт бойынша міндеттемелерді кредиттік серіктестіктер немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар еншілес ұйымдардың алдында өтейтін жағдайларды қоспағанда, кепілдік бойынша төлемді кепілгер еншілес ұйымдардың пайдасына жүргізеді. Мұндай жағдайларда кепілдік бойынша төлемді кепілгер кредиттік серіктестіктердің немесе әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың пайдасына жүргізеді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді/осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді/осы Қағидаларға 7-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді қалыптастыру және тіркеу мынадай тәртіптердің бірі бойынша жеке кабинетте жүргізіледі:
1) қарыз алушыдан кредиторға кредит алуға өтінім келіп түскен кезде (кепілгерге кепілдендіру өтінімімен одан әрі жүгіну ниетімен) кредитор кепілдендіру үшін қажетті құжаттарды қоса бере отырып, кепілгерді хабардар етеді.
Кепілдік беру туралы мәселені қарау үшін кредитор кепілгерге кредитордың ішкі нормативтік құжаттарында айқындалған тізбе бойынша құжаттарды ұсынады.
Кепілгер кредитордан құжаттарды және қарыз алушыдан өтінішті алғаннан кейін 750 000 000 (жеті жүз елу миллион) теңгеден аспайтын кредиттер бойынша 5 (бес) жұмыс күні және 750 000 000 (жеті жүз елу миллион) теңгеден асатын кредиттер бойынша 10 (он) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және кепілдік беру/бермеу туралы шешім қабылдау үшін жобаны кепілгердің уәкілетті органының қарауына шығарады.
Ұсынылған мәліметтердің және (немесе) құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда, кепілгер 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар бойынша нақты кемшіліктерді көрсете отырып, ұсынылған құжаттарды кредиторға/қарыз алушыға пысықтау үшін қайтарады. Бұл ретте өтінімді қараудың жалпы мерзімі құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап тоқтатылады және қайта басталады.
Кәсіпкер және (немесе) ұсынылған материалдар осы Қағидалардың шарттарына және (немесе) кепілгердің уәкілетті органы бекіткен оның талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, кепілгер нақты себептерін көрсете отырып, уәжді бас тартуды жібереді.
Жоба осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келмеген, сондай-ақ қарыз алушылар кредитордың шешімімен белгіленген қарыз алушыларға қойылатын талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, кепілгердің кепілдік беруден бас тартуына жол беріледі.
Кепілгер кепілдік беру туралы оң шешім қабылдаған кезде СМАЖ-да кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім қалыптастырылады;

пункт 5-2 изложить в следующей редакции:
"5-2. Гарант оплачивает гарантии по кредитным договорам в течение 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения требования, а по кредитным договорам, указанным в пунктах 3-1 и 3-2 настоящих Правил, в рамках гарантирования на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ, на пополнение оборотных средств – в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения требования.
При этом, в случае, если кредиторами по кредитным договорам выступают кредитные товарищества или социально-предпринимательские корпорации, профинансированные за счет средств дочерних организаций с целью дальнейшего финансирования заемщиков, выплата по гарантии производится гарантом в пользу дочерних организаций, за исключением случаев, если обязательства по кредитному договору будут погашены перед дочерними организациями кредитными товариществами или социально-предпринимательскими корпорациями. В таких случаях выплата по гарантии производится гарантом в пользу кредитных товариществ или социально-предпринимательских корпораций.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Формирование и регистрация предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам/предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам/предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств по форме согласно приложению 7-2 к настоящим Правилам производится в личном кабинете по одному из следующих порядков:
1) при поступлении заявки от заемщика к кредитору на получение кредита (с намерением дальнейшего обращения к гаранту с заявкой на гарантирование) кредитор информирует гаранта с приложением документов, необходимых для гарантирования.
Для рассмотрения вопроса о предоставлении гарантии кредитор предоставляет гаранту документы по перечню, определенному внутренними нормативными документами кредитора.
Гарант после получения документов от кредитора и заявления от заемщика в течение 5 (пять) рабочих дней по кредитам не более 750 000 000 (семисот пятидесяти миллионов) тенге и 10 (десять) рабочих дней по кредитам более 750 000 000 (семисот пятидесяти миллионов) тенге рассматривает их и выносит проект на рассмотрение уполномоченного органа гаранта для принятия решения о предоставлении/непредоставлении гарантии.
В случае установления неполноты представленных сведений и (или) документов, гарант в течение 3 (трех) рабочих дней возвращает кредитору/заемщику представленные документы с указанием конкретных недостатков по представленным документам для доработки. При этом, общий срок рассмотрения заявки приостанавливается и возобновляется со дня получения полного пакета документов.
В случае несоответствия предпринимателя и (или) представленных материалов условиям настоящих Правил и (или) требованиям гаранта, утвержденным его уполномоченным органом, гарант направляет мотивированный отказ с указанием конкретных причин.
Отказ гаранта в предоставлении гарантии допускается в случае несоответствия проекта условиям настоящих Правил, а также несоответствия заемщиков требованиям к заемщикам, установленным решением кредитора.
При принятии гарантом положительного решения о предоставлении гарантии, формируется в ГИСС предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств;

2) кепілгердің ішкі нормативтік құжаттарында айқындалған тізбе бойынша құжаттарды қоса бере отырып, қарыз алушыдан кепілдік алуға кепілгерге тікелей өтінім келіп түскен кезде соңғысы кредитордың пайдасына кепіл беру туралы мәселені қарайды.
Кепілгер қарыз алушыдан өтініш пен құжаттарды алғаннан кейін осы Қағидалардың осы тармағының 1) тармақшасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қарайды және олар бойынша шешім қабылдайды. Кепілгер кепілдік беру туралы оң шешім қабылдаған кезде СМАЖ-да кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім қалыптастырылады;
3) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім кепілгердің ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, оған қол қоюы арқылы СМАЖ-да тіркеледі және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)/уәкілетті органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)/уәкілетті органның (көрсетілетін қызметті берушінің) электрондық мекенжайына кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Кепілдік шарты жасалғаннан кейін кепілгер кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді/айналым қаражатын толықтыруға кепілдік беру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінімді қайтарып алады және кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінімді/көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімді/айналым қаражатын толықтыруға кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінімді береді.
Көктемгі дала және/немесе егін жинау жұмыстарын жүргізуге немесе айналым қаражатын толықтыруға арналған кредиттер бойынша портфельдік кепілдік беру әдісін қолданған кезде кепілдік беру бойынша субсидия алуға алдын ала өтінім берілмейді.";
25-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25-1. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші), кепілгер тоқсан сайын, есептік тоқсаннан кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей, сондай-ақ жыл сайын, есептік жылдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей уәкілетті органға (көрсетілетін қызметті берушіге) осы Қағидаларға 9-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп береді.";

2) при поступлении заявки от заемщика напрямую к гаранту на получение гарантии с приложением документов по перечню, определенному внутренними нормативными документами гаранта, последний рассматривает вопрос о предоставлении гарантии в пользу кредитора.
Гарант после получения заявления и документов от заемщика рассматривает и принимает по ним решение в порядке и сроки, установленные подпунктом 1) настоящего пункта настоящих Правил. При принятии гарантом положительного решения о предоставлении гарантии, формируется в ГИСС предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств;
3) предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств регистрируется в ГИСС путем ее подписания гарантом с использованием ЭЦП и становится доступной в личном кабинете МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)/уполномоченного органа (услугодателя). На электронный адрес МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)/уполномоченного органа (услугодателя) направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение предварительной заявки на получение субсидии по гарантированию.
После заключения договора гарантии, гарант отзывает предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию/ предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/предварительную заявку на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств и подает заявку на получение субсидии по гарантированию/заявку на получение субсидии по гарантированию на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ/заявку на получение субсидии по гарантированию на пополнение оборотных средств.
При применении метода портфельного гарантирования по кредитам на проведение весенне-полевых и/или уборочных работ или пополнение оборотных средств предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию не представляется.";
пункт 25-1 изложить в следующей редакции:
"25-1. МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель), гарант ежеквартально, не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, а также ежегодно, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным годом, представляют в уполномоченный орган (услугодателю) отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов по форме согласно приложению 9-1 к настоящим Правилам.";

1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-1-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 3 маусымдағы
№ 188 бұйрығына
1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Қызмет түрлері
р/с №
Тауарлар тобының атауы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің атауы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
1
2
3
4

приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
приложение 9-1 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 июня 2025 года № 188
Приложение 1 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Виды деятельности
№ п/п
Наименование группы товаров
Наименование общего классификатора видов экономической деятельности
Общий классификатор видов экономической деятельности
1
2
3
4

9-1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ГЗ нысан
Кезеңділік: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы ___ тоқсан, 20 __ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, сондай-ақ жыл сайын, күнтізбелік жылдың жиырмасыншы қаңтарынан кешіктірмей.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электронды түрде
Р/с№
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Кредитордың атауы
Қаржыландыру мақсаты
Кепілдік беру туралы шарттың нөмірі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Кепілдік беру туралы шарттың күні
Негізгі борыш сомасынан кепілдік мөлшері, %
Кредит сомасы,
мың теңге
Кепілдік сомасы,
мың теңге
Комиссия сомасы,
мың теңге
7
8
9
10
11
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)
_______________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі)
Ескерту: "Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Қарыздарға кепілдік
беру жөніндегі
субсидиялардың нақты
пайдаланылуы туралы есеп"
туралы нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп" толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № 1-ГЗ нысан, кезеңділік: тоқсан сайын, жыл сайын)

Приложение 9-1 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы:
Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: № 1-ГЗ
Периодичность: ежеквартально, ежегодно
Отчетный период: ___ квартал 20___ года, 20 __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства, дочерняя организация акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, не позднее двадцатого января календарного года.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
п/п
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика
Наименование кредитора
Цель финансирования
Номер договора о предоставлении гарантии
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Дата договора о предоставлении гарантии
Размер гарантии от суммы основного долга, %
Сумма кредита,
тысяч тенге
Сумма гарантии,
тысяч тенге
Сумма комиссии,
тысяч тенге
7
8
9
10
11
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________
(электронная цифровая подпись)
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о фактическом
использовании субсидий
по гарантированию займов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов"
(индекс: форма № 1-ГЗ, периодичность: ежеквартально, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО), "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы (бұдан әрі – гарант) толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды: ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО және гарант уәкілетті органға (көрсетілетін қызметті берушіге) тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, сондай-ақ жыл сайын, күнтізбелік жылдың жиырмасыншы қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда қарыз алушының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда кредитордың атауы көрсетіледі.
10. 5-бағанда қаржыландыру мақсаты көрсетіледі.
11. 6-бағанда кепілдік беру туралы шарттың нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда кепілдік беру туралы шарттың күні көрсетіледі.
13. 8-бағанда негізгі борыш сомасынан кепілдік мөлшері көрсетіледі.
14. 9-бағанда кредит сомасы көрсетіледі.
15. 10-бағанда кепілдік сомасы көрсетіледі.
16. 11-бағанда комиссия сомасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется структурным подразделением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующим функции в области сельского хозяйства (далее – МИО по вопросам сельского хозяйства), дочерней организацией акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченной на предоставление гарантий (далее – гарант).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется: МИО по вопросам сельского хозяйства и гарантом в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, не позднее двадцатого января календарного года.
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование заемщика.
8. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика.
9. В графе 4 указывается наименование кредитора.
10. В графе 5 указывается цель финансирования.
11. В графе 6 указывается номер договора о предоставлении гарантии.
12. В графе 7 указывается дата договора о предоставлении гарантии.
13. В графе 8 указывается размер гарантии от суммы основного долга.
14. В графе 9 указывается сумма кредита.
15. В графе 10 указывается сумма гарантии.
16. В графе 11 указывается сумма комиссии.