"Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 21 ақпандағы № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2025 жылғы 2 маусымдағы № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 3 маусымда № 36200 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 21 ақпандағы № 24 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20076 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру, жөнелту және өндірістік қуаттар теңгерімі туралы есебі" индексі 1-П, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру, жөнелту және өндірістік қуаттар теңгерімі туралы есебі" (индексі 1-П, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;";
7) және 8) тармақшалары алынып тасталсын;
жоғарыда көрсетілген бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда көрсетілген бұйрыққа 9 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Стратегиялық жоспарлау және әдіснамалық үйлестірут департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Стратегиялық жоспарлау және әдіснамалық үйлестірудепартаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2020 года № 24 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению"
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 2 июня 2025 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2025 года № 36200
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2020 года № 24 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20076) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о производстве, отгрузке продукции (товаров, услуг) и балансе производственных мощностей" (индекс 1-П, периодичность годовая), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о производстве, отгрузке продукции (товаров, услуг) и балансе производственных мощностей" (индекс 1-П, периодичность годовая), согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
подпункты 7) и 8) исключить;
приложения 1 и 2 к вышеуказанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу приложения;
приложения 9 и 10 к вышеуказанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического планирования и методологической координации совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Департаменту стратегического планирования и методологической координации Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросының басшысы
М. Турлубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және
табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2025 жылғы 2 маусымдағы
№ 10 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика бөлімшесіне ұсынылады
Представляется территориальному подразделению статистики
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы 21 ақпандағы
№ 24 бұйрығына 1-қосымша
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
по статистике
Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2020 года № 24
Өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру, жөнелту және өндірістік қуаттар теңгерімі туралы есебі
Отчет о производстве, отгрузке продукции (товаров, услуг) и балансе производственных мощностей
Индексі
Индекс
1-П
жылдық
годовая
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметтің негізгі және (немесе) қосалқы түрі "Өнеркәсіп" (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің кодтарына сәйкес - ЭҚЖЖ 05-33, 35-39) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері ұсынады
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения независимо от численности работников, с основным и (или) вторичным видом деятельности "Промышленность" (согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности – ОКЭД 05-33, 35-39)
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 14 наурызға (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 14 марта (включительно) после отчетного периода
БСН коды
код БИН
1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне қарамастан) – облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции (независимо от места регистрации предприятия) – область, город, район, населенный пункт

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Руководитель Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
М. Турлубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Руководитель
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 2 июня 2025 года № 10
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2020 года № 24
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика бөлімшесіне ұсынылады
Представляется территориальному подразделению статистики
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
2020 жылғы 21 ақпандағы
№ 24 бұйрығына 1-қосымша
Өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру, жөнелту және өндірістік қуаттар теңгерімі туралы есебі
Отчет о производстве, отгрузке продукции (товаров, услуг) и балансе производственных мощностей
Индексі
Индекс
1-П
жылдық
годовая
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметтің негізгі және (немесе) қосалқы түрі "Өнеркәсіп" (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің кодтарына сәйкес - ЭҚЖЖ 05-33, 35-39) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері ұсынады
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения независимо от численности работников, с основным и (или) вторичным видом деятельности "Промышленность" (согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности – ОКЭД 05-33, 35-39)
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 14 наурызға (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 14 марта (включительно) после отчетного периода
БСН коды
код БИН
1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне қарамастан) – облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции (независимо от места регистрации предприятия) – область, город, район, населенный пункт

12.0
12.00.11
Тоқыма
13
Кардо немесе тарақпен түтілмеген, майсызжүн (қойдың), тонна
13.1
13.10.22.100
Кардо және тарақпен түтілген мақта, тонна
13.1
13.10.25.000
Бөлшек саудаға арнап бөлек оралмаған жібек иірімжіптер (жібек қалдықтарынан жасалған иірімжіптерден басқа), тонна
13.1
13.10.40.100
Бөлшек саудаға арнап бөлек оралмаған, жібек қалдықтарынан жасалған жібек иірімжіптер, тонна
13.1
13.10.40.300
Бөлшек саудаға арнап бөлек оралмаған, кардо түтілген жүн иірімжіптер, тонна
13.1
13.10.50.300
Бөлшек саудаға арнап бөлек оралмаған, тарақпен түтілген жүн иірімжіптер, тонна
13.1
13.10.50.400
Бөлшек саудаға арнап бөлек оралмаған, тарақпен түтілмеген талшықтардан жасалған мақта-маталы иірімжіптер, тонна
13.1
13.10.61.300
Бөлшек саудаға арнап бөлек оралмаған, тарақпен түтілген талшықтардан жасалған мақта-маталы иірімжіптер, тонна
13.1
13.10.61.500
Бөлшек саудаға арнап бөлек оралмаған, жасанды талшықтардан жасалған, көп ширатылған немесе бір рет ширатылған жіптер (тігін жіптерінен, полиамидті өте мықты жіптерден, полиэфир немесе вискозды жіптерден басқа); бөлшек саудаға арнап оралған жасанды талшықтардан жасалған жіптер (тігін жіптерінен басқа), тонна
13.1
13.10.81
Кардо түтілген жүннен жасалған маталар, мың шаршы метр
13.2
13.20.12.100
Мақта-маталы маталар,мың шаршы метр
13.2
13.20.20
Синтетикалық штапельді талшықтардан жасалған маталар, мың шаршы метр
13.2
13.20.32
Төсек жаймалар, мың дана
13.9
13.92.12
Орауыштық қаптар мен пакеттер, мың дана
13.9
13.92.21
Қайық, яхта немесе десанттық жүзетін заттарға арналған брезенттер, желкендер; бастырмалар, маркиздер, тенттер және кемпингтерге арналған жабдықтар (үрленетін матрастардан басқа), мың дана
13.9
13.92.22
Кілемдер және кілем бұйымдары, мың шаршы метр
13.9
13.93.1
Кендірден немесе өсімдіктен жасалған өзге де тоқыма талшықтарынан дайындалған арқанды - жіпті бұйымдар, арқандар, тростар және шпагаттар, тонна
13.9
13.94.11
Шпагат, арқан, жіп немесе тростардан өрілген торлар, тоқыма материалдарынан жасалған дайын торлар; басқа топтамаларға енгізілмеген иірімжіп, лентадан жасалған бұйымдар, тонна
13.9
13.94.12
Басқа топтамаларға енгізілмеген, сіңдірілген, жабындысы бар немесе қатырмаланған тоқыма материалдары, тонна
13.9
13.96.14
Техникалық қажеттіліктерге арналған тоқыма бұйымдар мен тауарлар (білтелерді, газ-қорыту торларын, шлангаларды, транспортерлар мен конвейерлерге арналған ленталар мен белбеулерді, елеуіштерге арналған маталарды және сүзгі маталарды қоса алғанда), тонна
13.9
13.96.16
Киімдер
14
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған жұмыс комплектілері, күртешелері мен пиджактары, дана

12.0
12.00.11
Текстиль
13
Шерсть (овечья) обезжиренная, не подвергнутая кардо- и гребнечесанию, тонн
13.1
13.10.22.100
Хлопок, кардо- и гребнечесаный, тонн
13.1
13.10.25.000
Пряжа шелковая (кроме пряжи из отходов шелка), не расфасованная для розничной продажи, тонн
13.1
13.10.40.100
Пряжа из отходов шелка, не расфасованная для розничной продажи, тонн
13.1
13.10.40.300
Пряжа шерстяная кардочесаная, не расфасованная для розничной продажи, тонн
13.1
13.10.50.300
Пряжа шерстяная гребнечесаная, не расфасованная для розничной продажи, тонн
13.1
13.10.50.400
Пряжа хлопчатобумажная из волокон негребнечесаных, не расфасованная для розничной продажи, тонн
13.1
13.10.61.300
Пряжа хлопчатобумажная из волокон гребнечесаных, не расфасованная для розничной продажи, тонн
13.1
13.10.61.500
Нити из волокон искусственных, многокруточные или однокруточные (кроме ниток швейных, нитей высокопрочных полиамидных, полиэфирных или вискозных), не расфасованные для розничной продажи; нити из волокон искусственных (кроме ниток швейных), расфасованные для розничной продажи, тонн
13.1
13.10.81
Ткани из шерсти кардочесаной, тысяча метров квадратных
13.2
13.20.12.100
Ткани хлопчатобумажные, тысяча метров квадратных
13.2
13.20.20
Ткани из волокон синтетических штапельных, тысяча метров квадратных
13.2
13.20.32
Белье постельное, тысяча штук
13.9
13.92.12
Мешки и пакеты упаковочные, тысяча штук
13.9
13.92.21
Брезенты, паруса для лодок, яхт или средств десантных плавучих; навесы, маркизы, тенты и снаряжение для кемпингов (включая матрасы надувные), тысяча штук
13.9
13.92.22
Ковры и изделия ковровые, тысяча метров квадратных
13.9
13.93.1
Изделия канатно-веревочные, канаты, тросы и шпагаты из джута или прочих растительных текстильных волокон, тонн
13.9
13.94.11
Сети плетенные из шпагата, канатов, веревок или тросов, сети готовые из материалов текстильных; изделия из пряжи, лент, не включенные в другие группировки, тонн
13.9
13.94.12
Материалы текстильные с пропиткой, покрытием или дублированные, не включенные в другие группировки, тонн
13.9
13.96.14
Изделия и товары текстильные для нужд технических (включая фитили, сетки газокалильные, шланги, ленты и ремни для транспортеров и конвейеров, ткани для сит и ткань фильтровальную), тонн
13.9
13.96.16
Одежда
14
Комплекты, куртки и пиджаки рабочие, мужские или для мальчиков, штук

14.1
14.12.11
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған жұмыс шалбарлары, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер, дана
14.1
14.12.12
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған жұмыс комплектілері, күртешелері мен пиджактары, дана
14.1
14.12.21
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған жұмыс шалбарлары, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер, дана
14.1
14.12.22
Өзге де жұмыс киімдері, дана
14.1
14.12.30
Ерлерге немесе ер балаларға арналған пальтолар, жадағайлар, капюшондары бар жадағайлар, жылы күртешелер (шаңғы күртешесін қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас трикотаж бұйымдар, дана
14.1
14.13.11
Ерлерге немесе ер балаларға арналған трикотаж костюмдер, комплектілер, пиджактар, шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар (суға түскенде киетіннен басқа), дана
14.1
14.13.12
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж пальтолар, жадағайлар, капюшондары бар жадағайлар, жылы күртешелер (шаңғы күртешесін қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар, дана
14.1
14.13.13
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған машинамен немесе қолмен тігілген трикотаж костюмдер, жиынтықтар, жакеттер, көйлектер, юбкалар, юбка-шалбарлар, шалбарлар, көкірекшесі және баулары бар комбинезондар, шортылар, дана
14.1
14.13.14
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа пальтолар, жадағайлар, капюшондары бар жадағайлар, жылы күртешелер (шаңғы күртешесін қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар, дана
14.1
14.13.21
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа костюмдер мен комплектілер, дана
14.1
14.13.22
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа пиджактар мен блейзерлер, жакеттер, пиджак түріндегі күртешелер, дана
14.1
14.13.23
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған (трикотаждан басқа) шалбарлар, көкірекшесі және бауы бар комбинезондар, бриджилер және шортылар, дана
14.1
14.13.24
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа пальтолар, жадағайлар, капюшондары бар жадағайлар, жылы күртешелер (шаңғы күртешесін қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар, дана
14.1
14.13.31
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа костюмдер мен комплектілер, дана
14.1
14.13.32
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа жакеттер мен блейзерлер, пиджактар, пиджак түріндегі күртешелер, дана
14.1
14.13.33
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа көйлектер, юбкалар және юбка-шалбарлар, дана
14.1
14.13.34
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған (трикотаждан басқа) шалбарлар, көкірекшесі және бауы бар комбинезондар, бриджилер, дана

14.1
14.12.11
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи рабочие, мужские или для мальчиков, штук
14.1
14.12.12
Комплекты, куртки и пиджаки рабочие, женские или для девочек, штук
14.1
14.12.21
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи рабочие, женские или для девочек, штук
14.1
14.12.22
Одежда рабочая прочая, штук
14.1
14.12.30
Пальто, плащи, плащи с капюшонами, куртки теплые (включая лыжные), ветровки, штормовки и изделия аналогичные, трикотажные, мужские или для мальчиков, штук
14.1
14.13.11
Костюмы, комплекты, пиджаки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных), трикотажные, мужские или для мальчиков, штук
14.1
14.13.12
Пальто, плащи, плащи с капюшонами, куртки теплые (включая лыжные), ветровки, штормовки, трикотажные, женские или для девочек, штук
14.1
14.13.13
Костюмы, комплекты, жакеты, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, шорты, трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, штук
14.1
14.13.14
Пальто, плащи, плащи с капюшонами, куртки теплые (включая лыжные), ветровки, штормовки и изделия аналогичные, кроме трикотажных, мужские или для мальчиков, штук
14.1
14.13.21
Костюмы и комплекты, кроме трикотажных, мужские или для мальчиков, штук
14.1
14.13.22
Пиджаки и блейзеры, жакеты, куртки типа пиджаков, кроме трикотажных, мужские или для мальчиков, штук
14.1
14.13.23
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме трикотажных), мужские или для мальчиков, штук
14.1
14.13.24
Пальто, плащи, плащи с капюшонами, куртки теплые (включая лыжные), ветровки, штормовки и изделия аналогичные, кроме трикотажных, женские или для девочек, штук
14.1
14.13.31
Костюмы и комплекты, кроме трикотажных, женские или для девочек, штук
14.1
14.13.32
Жакеты и блейзеры, пиджаки, куртки типа пиджаков, кроме трикотажных, женские или для девочек, штук
14.1
14.13.33
Платья, юбки и юбки-брюки, кроме трикотажных, женские или для девочек, штук
14.1
14.13.34
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме трикотажных), женские или для девочек, штук

14.1
14.13.35
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаж жейделер мен көйлектер, мың дана
14.1
14.14.11
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаж дамбалдар, трусылар, түнгі жейделер, пижамалар, халаттар және ұқсас бұйымдар, мың дана
14.1
14.14.12
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, машинамен немесе қолмен тоқылған, трикотаж блузкалар, көйлектер мен батниктер, мың дана
14.1
14.14.13
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаж комбинациялар, ішкі юбкалар, трусылар, панталондар, түнгі жейделер, пижамалар, пеньюарлар, халаттар мен ұқсас бұйымдар, мың дана
14.1
14.14.14
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа жейделер мен көйлектер, мың дана
14.1
14.14.21
Ерлерге немесе ер балаларға арналған, трикотаждан басқа майкалар мен өзге де іштен киетін фуфайкалар, трусылар, дамбалдар, түнгі жейделер, пижамалар, халаттар мен ұқсас бұйымдар, мың дана
14.1
14.14.22
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа блузкалар, көйлектер мен батниктер, мың дана
14.1
14.14.23
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа майкалар мен өзге де іштен киетін фуфайкалар, комбинациялар, ішкі юбкалар, трусылар, панталондар, түнгі көйлектер, халаттар және ұқсас бұйымдар, мың дана
14.1
14.14.24
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған, трикотаждан басқа төсқаптар, корсеттер, белдіктер, иықбаулар, байлауыштар мен ұқсас бұйымдар, мың дана
14.1
14.14.25
Трикотаж теннискалар, шолақ шалбары бар майкалар, фуфайкалар мен ұқсас бұйымдар, мың дана
14.1
14.14.30
Емшектегі балаларға арналған трикотаж итжейделер, "кимонолар", мың дана
14.1
14.19.11.100
Емшектегі балаларға арналған трикотаж ползункилер, мың дана
14.1
14.19.11.200
Емшектегі балаларға арналған, трикотаж өлшемсіз костюмдер, гарнитуралар, мың дана
14.1
14.19.11.400
Спортқа, шаңғы тебуге және суға түсуге арналған және өзге де трикотаж костюмдер, мың дана
14.1
14.19.12
Трикотаж қолғаптар, биялайлар және митенкалар, мың жұп
14.1
14.19.13
Спорттық, шаңғы тебуге және суға түсуге арналған костюмдер; өзге де киімдер, трикотаждан басқа, мың дана
14.1
14.19.22
Қол орамалдар, трикотаждан басқа, мың дана
14.1
14.19.23.100
Шәлілер, шарфтар, кашнелер, мантильялар, бетперделер, бетпердешелер мен ұқсас бұйымдар, трикотаждан басқа, мың дана
14.1
14.19.23.300
Галстуктар, галстук-көбелектер мен мойын орамалдар, трикотаждан басқа, мың дана
14.1
14.19.23.500
Қолғаптар, биялайлар мен митенкалар, трикотаждан басқа, мың жұп
14.1
14.19.23.700
Таза немесе композициялық былғарыдан дайындалған қолғаптар, биялайлар, тоқылған биялайлар мен митенкалар (барлық мамандықтарға арналған қорғаныштықтан басқа), мың жұп

14.1
14.13.35
Сорочки и рубашки трикотажные, мужские или для мальчиков, тысяча штук
14.1
14.14.11
Кальсоны, трусы, сорочки ночные, пижамы, халаты и изделия аналогичные, трикотажные, мужские или для мальчиков, тысяча штук
14.1
14.14.12
Блузки, рубашки и батники трикотажные, машинного или ручного вязания, женские или для девочек, тысяча штук
14.1
14.14.13
Комбинации, юбки нижние, трусы, панталоны, сорочки ночные, пижамы, пеньюары, халаты и изделия аналогичные, трикотажные, женские или для девочек, тысяча штук
14.1
14.14.14
Сорочки и рубашки, кроме трикотажных, мужские или для мальчиков, тысяча штук
14.1
14.14.21
Майки и фуфайки нательные прочие, трусы, кальсоны, сорочки ночные, пижамы, халаты и изделия аналогичные, кроме трикотажных, мужские или для мальчиков, тысяча штук
14.1
14.14.22
Блузки, рубашки и батники, кроме трикотажных, женские или для девочек, тысяча штук
14.1
14.14.23
Майки и фуфайки нательные прочие, комбинации, юбки нижние, трусы, панталоны, рубашки ночные, пижамы, халаты и изделия аналогичные, кроме трикотажных, женские или для девочек, тысяча штук
14.1
14.14.24
Бюстгальтеры, корсеты, пояса, подтяжки, подвязки и изделия аналогичные и их части, трикотажные или нет, женские или для девочек, тысяча штук
14.1
14.14.25
Тенниски, майки с шортами, фуфайки и изделия аналогичные, трикотажные, тысяча штук
14.1
14.14.30
Распашонки, "кимоно" для грудных детей, трикотажные, тысяча штук
14.1
14.19.11.100
Ползунки для грудных детей трикотажные, тысяча штук
14.1
14.19.11.200
Костюмы, гарнитуры безразмерные для грудных детей трикотажные, тысяча штук
14.1
14.19.11.400
Костюмы спортивные, лыжные и купальные и одежда прочая, трикотажные, тысяча штук
14.1
14.19.12
Перчатки, варежки и митенки, трикотажные, тысяча пар
14.1
14.19.13
Костюмы спортивные, лыжные и купальные; одежда прочая, кроме трикотажной, тысяча штук
14.1
14.19.22
Платки носовые, кроме трикотажных, тысяча штук
14.1
14.19.23.100
Шали, шарфы, кашне, мантильи, вуали, вуалетки и изделия аналогичные, кроме трикотажных, тысяча штук
14.1
14.19.23.300
Галстуки, галстуки-бабочки и платки шейные, кроме трикотажных, тысяча штук
14.1
14.19.23.500
Перчатки, варежки и митенки, кроме трикотажных, тысяча пар
14.1
14.19.23.700
Перчатки, рукавицы, варежки и митенки из натуральной или композиционной кожи (кроме защитных для всех профессий), тысяча пар

14.1
14.19.31.700
Фетрдан, киізден немесе тоқымалы емес материалдардан жасалған киімдер, мың дана
14.1
14.19.32
Фетрлі шляпалық болванкалар, тебелер мен қалпақтар; шляпалық дайындамалар және фетрлі қалпақтар; өрілген немесе түрлі материалдардан жасалған жолақтарды жалғастыру арқылы дайындалған шляпалық жартылай фабрикаттар, мың дана
14.1
14.19.41
Машинамен немесе қолмен тоқылған, трикотаж шляпалар, шапкалар, береттер, өзге де бас киімдер және гарнитуралар, шашқа арналған торлар, мың дана
14.1
14.19.42.700
Шляпалар мен өзге де бас киімдер, мың дана
14.1
14.19.43.900
Табиғи үлбірден жасалған пальто мен қысқа пальто, ішіктер, дана
14.2
14.20.10.100
Табиғи үлбірден жасалған қысқа ішіктер, бекешалар, тұлыптар, дана
14.2
14.20.10.200
Табиғи үлбірден жасалған костюмдер және комплекттер, дана
14.2
14.20.10.300
Табиғи үлбірден жасалған күртешелер, пиджактар, жакеттер мен жилеттер, дана
14.2
14.20.10.400
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж колготтар, мың дана
14.3
14.31.10.300
Бірлік жіптің сызықтық тығыздығы 6,7 текстен кем машинамен немесе қолмен тоқылған, әйелдерге арналған трикотаж шұлықтар мен қысқа шұлықтар, мың жұп
14.3
14.31.10.500
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж ұйықтар, мың жұп
14.3
14.31.10.600
Басқа топтамаларға енгізілмеген, машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж шұлық бұйымдар мен аяқ киімдер, мың жұп
14.3
14.31.10.900
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж свитерлер, жемпірлер, пуловерлер, кардигандар, жилеттермен ұқсас бұйымдар,дана
14.3
14.39.1
Былғары және былғары бұйымдары
15
Ірі қара малдың бүтін терісінен жасалған түгі жоқ былғары, мың шаршы дециметр
15.1
15.11.31
Ірі қара малдың бүтін емес терісінен жасалған түгі жоқ былғары, мың шаршы дециметр
15.1
15.11.32
Жылқы тектес жануарлардың терісінен жасалған түгі жоқ былғары, мың шаршы дециметр
15.1
15.11.33
Қойдың, ешкінің және шошқаның терісінен жасалған түгі жоқ былғары, мың шаршы дециметр
15.1
15.11.4
Өзге де жануарлардың түгі жоқ терісі, мың шаршы дециметр
15.1
15.11.51
Әртүрлі материалдардан жасалған чемодандар, саквояждар, косметикаға және сәндік керек-жарақтарға арналған әйелдердің жол сөмке-сандықшалары, іс қағаздарына арналған кейстер, портфельдер, арқаға асатын оқушы сөмкелері және ұқсас бұйымдар, мың дана
15.1
15.12.12.100
Табаны мен үсті резеңкеден немесе полимерлі материалдардан жасалған су өткізбейтін аяқ киім, металды қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімнен басқа, мың жұп
15.2
15.20.11
Табаны мен үсті резеңкеден немесе полимерлі материалдардан жасалған аяқ киім, су өткізбейтін немесе спорттық аяқ киімнен басқа, мың жұп
15.2
15.20.12
Үсті былғарыдан жасалған аяқ киім, спорттық аяқ киімнен, металды қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімнен және әртүрлі арнайы аяқ киімнен басқа, мың жұп

14.1
14.19.31.700
Одежда, изготовленная из фетра, войлока или материалов нетканых, тысяча штук
14.1
14.19.32
Болванки, тульи и колпаки шляпные фетровые; заготовки шляпные и колпаки фетровые; полуфабрикаты шляпные, плетеные или изготовленные путем соединения полосок из материалов различных, тысяча штук
14.1
14.19.41
Шляпы, шапки, береты, уборы головные прочие и гарнитуры трикотажные, машинного или ручного вязания, сетки для волос, тысяча штук
14.1
14.19.42.700
Шляпы и уборы головные прочие, тысяча штук
14.1
14.19.43.900
Пальто и полупальто, шубы из меха натурального, штук
14.2
14.20.10.100
Полушубки, бекеши, тулупы из меха натурального, штук
14.2
14.20.10.200
Костюмы и комплекты из меха натурального, штук
14.2
14.20.10.300
Куртки, пиджаки, жакеты и жилеты из меха натурального, штук
14.2
14.20.10.400
Колготы трикотажные машинного или ручного вязания, тысяча штук
14.3
14.31.10.300
Чулки и гольфы женские трикотажные машинного или ручного вязания линейной плотности одиночной нити менее 6,7 текс, тысяча пар
14.3
14.31.10.500
Носки трикотажные машинного или ручного вязания, тысяча пар
14.3
14.31.10.600
Изделия чулочные и обувь трикотажные, машинного или ручного вязания, не включенные в другие группировки, тысяча пар
14.3
14.31.10.900
Свитеры, джемперы, пуловеры, кардиганы, жилеты и изделия аналогичные трикотажные, машинного или ручного вязания, штук
14.3
14.39.1
Кожа и изделия из кожи
15
Кожа из шкур целых скота крупного рогатого без волосяного покрова, тысяча дециметров квадратных
15.1
15.11.31
Кожа из шкур не целых скота крупного рогатого без волосяного покрова, тысяча дециметров квадратных
15.1
15.11.32
Кожа из шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова, тысяча дециметров квадратных
15.1
15.11.33
Кожа из шкур овечьих, козьих или свиных без волосяного покрова, тысяча дециметров квадратных
15.1
15.11.4
Кожа животных прочих без волосяного покрова, тысяча дециметров квадратных
15.1
15.11.51
Чемоданы, саквояжи, сумки-чемоданчики для косметики и туалетных принадлежностей дорожные дамские, кейсы для деловых бумаг, портфели, ранцы школьные и изделия аналогичные из материалов различных, тысяча штук
15.1
15.12.12.100
Обувь водонепроницаемая с подошвой и верхом из резины или материалов полимерных, кроме обуви с подноском защитным металлическим, тысяча пар
15.2
15.20.11
Обувь с подошвой и верхом из резины или материалов полимерных, кроме обуви водонепроницаемой или спортивной, тысяча пар
15.2
15.20.12
Обувь с верхом из кожи, кроме спортивной обуви, обуви с подноском защитным металлическим и обуви специальной разной, тысяча пар

35.1
35.11.1
Бу және ыстық су (жылу энергиясы), мың гигакалорий
35.3
35.30.11.100
Сумен жабдықтау; кәріз жүйесі,қалдықтарды жинау және жою бойынша қызметтер
Е
Табиғи су, мың текше метр
36.0
36.00.1
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2025 жылғы 2 маусымдағы
№ 10 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің Статистика
комитеті төрағасының
2020 жылғы "21" ақпандағы
№ 24 бұйрығына
2-қосымша
"Өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру, жөнелту және өндірістік қуаттар теңгерімі туралы есебі" (индексі 1-П, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру, жөнелту және өндірістік қуаттар теңгерімі туралы есебі (индексі 1-П, кезеңділігі жылдық) (бұдан әрі – статистикалық нысан) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық.
2. Осы нұсқаулықта келесі анықтамалар пайдаланылады:
1) кәсіпорынның орташа жылдық өндірістік қуаты жыл басындағы қуатқа қуаттың орташа жылдық өсуін қосу және қуаттың орташа жылдық (істен шығу) кемуін арқылы анықталады;
2) өндіруші кәсіпорын бағасы болып өнімнің өндірушіден сатып алушыға дейінгі қозғалысына байланысты қосымша құн салығы, акциздер, сауда және өткізу-үстеме бағасы, көлік және басқа да шығыстар есебінсіз, оның кәсіпорын "қақпасынан" шыққан сәтінде өткізілген өнім бірлігінің бағасы саналады;
3) өндірілген өнім көлеміне жататын өнеркәсіптік сипаттағы қызметтерге:
алыс-беріс шикізатты қайта өңдеу бойынша жұмыстар (мұнай өңдеу кәсіпорындағы мұнай; полиграфия өнеркәсібіндегі баспа; қант алу үшін қант құрағын, қант қызылшасын қайта өңдеу; металл сынықтарынан түсті металдар алу);
басқа кәсіпорындар дайындаған бұйымдарды толық дайындауға дейін жеткізу жөніндегі материалдарды, бөлшектер мен тораптарды жартылай өңдеу бойынша жекелеген операциялар (мысалы, тақтай, әйнек, қағаз, сымдарды стандартты өлемдегі бұйымдарға кесу, тегістеу, мырышпен қаптау, қалыптау және басқалар);
жабдықтарды, көлік құралдарын, механизмдерді, аспаптарды және басқа өнімдерді жөндеу, жаңғырту және техникалық қызмет көрсету;
мұнай және газ өндірумен байланысты қызметтер: бағытталған бұрғылау және қайта бұрғылау, қайтымды-ілгерілемелі бұрғылау, бұрғы мұнарасын салу, оны жөндеу және бөлектеу, мұнай және газ ұңғымаларының жағалау құбырларын цементтеу, ұңғымаларды тартып шығару, бітеу, жою;
электр энергиясын, газ тәріздес отынды құбырлармен тарату, (магистральды ққұбырлардан басқа), су, ыстық су және бумен жабдықтау бойынша қызметтері жатады. Электр энергиясы, жылу энергиясы, су және газдың құнын қоспағанда, қызмет көрсету көлеміне тек "таза қызмет көрсету" ғана (электр энергиясын беру, сату бойынша, электр энергиясын тарату бойынша, бумен және ыстық сумен жабдықтау бойынша, суды жинау және шығару бойынша, суды тазалау бойынша, суды тарату бойынша, газ тәріздес (құбырлық) отынды тарату және сату бойынша қызметтер) енгізілетінін ескеру қажет;

35.1
35.11.1
Пар и горячая вода (тепловая энергия), тысяча гигакалорий
35.3
35.30.11.100
Водоснабжение; канализационная система, услуги по сбору и удалению отходов
E
Вода природная, тысяча метров кубических
36.0
36.00.1
Приложение 2
к приказу Руководитель
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 2 июня 2025 года № 10
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2020 года № 24
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о производстве, отгрузке продукции (товаров, услуг) и балансе производственных мощностей"
(индекс 1-П, периодичность годовая)
1. Настоящая инструкция детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о производстве, отгрузке продукции (товаров, услуг) и балансе производственных мощностей" (индекс 1-П, периодичность годовая) (далее – статистическая форма).
2. В настоящей инструкции используются следующие определения:
1) среднегодовая производственная мощность предприятия определяется путем прибавления к мощности на начало года среднегодового увеличения мощности и вычитания среднегодового уменьшения (выбытия) мощности;
2) ценой предприятия-производителя считается цена единицы реализуемой продукции в момент ее выхода из "ворот предприятия" без учета налога на добавленную стоимость и акцизов, торговой и сбытовой наценки, транспортных и других расходов, связанных с движением продукции от производителя к покупателю.
3) к услугам промышленного характера, включаемым в объем произведенной продукции относятся:
работы по переработке давальческого сырья (нефти на нефтеперерабатывающем предприятии, печатание в полиграфической промышленности; переработка сахарного тростника, сахарной свеклы для получения сахара; получение цветных металлов из металлолома);
отдельные операции по частичной обработке материалов, деталей и узлов, по доведению до полной готовности изделий, изготовленных другими предприятиями (например, резка на стандартные изделия досок, стекла, бумаги, проволоки, шлифовка, оцинковка, штамповка);
ремонт, модернизация и техническое обслуживание оборудования, транспортных средств, механизмов, приборов и другой продукции;
услуги, связанные с добычей нефти и газа: направленное бурение и перебурение, возвратно-поступательное бурение, строительство буровой вышки, ее ремонт и демонтаж, цементирование обсадных труб нефтяных и газовых скважин, выкачивание скважин, забивка и ликвидация скважин;
услуги по распределению электроэнергии, газообразного топлива по трубопроводам (кроме магистральных трубопроводов) воды, снабжению паром и горячей водой. В объем услуг включаются только "чистые услуги" (услуги по передаче, по продаже электроэнергии, по распределению электроэнергии, по снабжению паром и горячей водой, по сбору и подъему воды, по очистке воды, по распределению воды, по распределению и продаже топлива газообразного трубопроводного), без стоимости электроэнергии, теплоэнергии, воды, газа;

4) өндірістік қуат – жыл ішінде өнімді мүмкіндігіне қарай барынша шығару;
5) өндірістік қуат теңгерімі – қуаттың шамасын, оның өзгеру факторларын және есепті жылда пайдалану деңгейін сипаттайтын көрсеткіштер жүйесі;
6) өнеркәсіптік өнім (тауар, қызмет) өндірісінің көлемі – тараптарға, өзінің күрделі құрылысына және өнеркәсіптік емес бөлімшелеріне өткізуге, өзінің қызметкерлеріне еңбек ақы есебінде беруге, сондай-ақ тапсырыс берушінің тапсырысы бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтерге арналған, кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны. Қосылған құнға салықсыз, акциздерсіз және зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және алыс-беріс шикізатынсыз есептеледі;
7) режимдік уақыт – жоспарда қарастырылған жұмыс режиміне сәйкес жабдықтың жұмыс істеу уақыты аралығындағы сағат саны.
3. Статистикалық нысан өндірістің нақты орналасқан орны бойынша тапсырылады. Әртүрлi елдi мекендерде орналасқан бірнеше цех болған жағдайда 1-бөлімде өнеркәсіп өнімін өндіру жүзеге асырылатын әрбір елді мекенді (бөлек) көрсету қажет.
4. 2-бөлім бойынша:
1-бағанда өнеркәсіптік өнім (тауар, қызмет) өндірісінің көлемі ағымдағы жылы жұмыс істейтін және зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндірісті және тапсырыс беруші жеткізген шикізат құнынсыз өндірістік кәсіпорынның нақты өткізу бағасымен анықталады;
1-бағанда тапсырыс беруші жеткізген шикізаттан жасалған өнім өңдеу құны бойынша өнеркәсіп өнімдерін (тауарларды, қызметтерді) өндіру көлеміне (тапсырыс беруші жеткізген шикізаттың құнын қоспағанда) енгізіледі;
2-бағанда жұмсалған меншік және қосалқы материалдар құнымен қоса, бірақ тапсырыс берушіден алынған материалдар мен бұйымдардың құнын есептеусіз өнеркәсіптік сипаттағы көрсетілген қызметтер көлемі көрсетіледі. Егер дайын өнімді өндіруші кәсіпорын төлемейтін, тапсырыс берушінің шикізаты мен материалдарынан (алыс-беріс шикізаты) бұйым болса, онда өнім көлеміне бұл шикізат пен материалдардың құны қосылмайды;
3-бағанда есепті жыл соңында аяқталмаған өндіріс көлемі бар кәсіпорындар толтырады. Аяқталмаған өндіріске технологиялық процесте көзделген барлық сатылардан өтпеген жартылай дайын өнім, сондай-ақ жинақталмаған, сынақтан және техникалық қабылдаудан өтпеген бұйымдар жатады;
4-бағанында басқа кәсіпорындарға қайта өңдеуге тапсырылған шикізаттың құнын өз өнімдерін басқа кәсіпорындарға одан өнім шығару үшін (алыс-беріс шикізат ретінде) өнеркәсіптік өңдеуге берген өнеркәсіп кәсіпорындары толтырады.
3-бөлім бойынша:
1-бағанда заттай көріністегі өндірілген өнеркәсіптік өнім, яғни аталған кәсіпорын ішінде өнеркәсіптік-өндірістік қажеттіліктеріне жұмсалған және алыс-беріс шикізаттан өндірілген өнімдерін қоса алғандағы өнімнің нақты түрлерінің заттай көріністегі жалпы шығарылымы көрсетіледі;
2-бағанда қайталама шикізатынан өндірілген өнімдер өндірісі заттай көріністе көрсетіледі;
3-бағанда өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, көрсетілген қызметтердің) шығарылымы өндіруші кәсіпорын бағасымен алыс-беріс шикізатынан өндірілген өнімді есепке алумен, өз қажеттіліктеріне пайдаланған өнімдердің және аяқталмаған өндіріс құнысыз анықталады. Өндірілген өнеркәсіп өнімін шығару көлеміне сатуға арналған өнімнің, одан әрі қайта өңдеуге арналған тауарлардың (көрсетілген қызметтердің) өнеркәсіптік сипаттағы жұмыстардың (ағымдағы жөндеуден және меншікті негізгі құралдарға техникалық қызмет көрсетуден басқа) құны жатады;
4-бағанда қайталама шикізатынан өндірілген өнімдер өндірісі құндық көріністе көрсетіледі;
6-бағанда өзінің өндірістік және шаруашылық қажеттіліктеріне пайдаланылған өнімдер құны оның өзіндік құны бойынша көрсетіледі. Зауытішілік айналымға пайдаланылған өнім заттай және құндық көріністердегі, кәсіпорын өндірген дайын өнімдер және жартылай фабрикаттар жатады (осы кәсіпорынның негізгі құралдарының құрамына жататын өнімдерден басқа), оны кәсіпорын жеке өнеркәсіптік-өндірістік қажеттіліктеріне пайдаланады;
8-бағанында алыс-беріс шикізатынан өндірілген өнімдер құны тапсырыс беруші-кәсіпорынның өткізу бағасы бойынша көрсетіледі. Алыс-беріс шикізатына тапсырыс берушіге тиесілі, басқа кәсіпорындарға одан өнім өндіру үшін өнеркәсіптік өңдеуге берілген шикізаты жатады. Өткізу бағасы болмаған жағдайда өнім құнын аумақтық статистика бөлімшесінің қызметкерімен бірге өңір бойынша өнім бірлігінің орташа бағасына сүйене отырып есептеу керек. Егер өңір бойынша орташа баға болмаса, республика бойынша орташа бағаны есепке қабылдау керек;
9-бағанда ысыраптардың, түгендеу кезінде анықталған жетіспеушіліктердің, пайдалануға немесе жөнелтуге жарамсыз өнімдердің басқа қозғалысы көрсетіледі;
10-бағанда дайын өнім қалдықтары көрсетіледі. Дайын өнім қалдықтарына дайындаушы-кәсіпорынның қоймаларындағы өзі өндірген барлық өнімдер түрлерінің қалдықтары жатады;

4) производственная мощность – максимально возможный выпуск продукции за год;
5) баланс производственной мощности – это система показателей, характеризующих величину мощности, факторы ее изменения и уровень использования в отчетном году;
6) объемом производства промышленной продукции (товаров, услуг) является стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону, своему капитальному строительству и своим непромышленным подразделениям, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам заказчика. Исчисляется без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья;
7) режимное время – количество часов, в течение которых оборудование работает согласно предусмотренному планом режиму работы.
3. Статистическая форма представляется по месту фактического нахождения производства. При наличии нескольких цехов, находящихся в разных населенных пунктах, в разделе 1 указывается каждый населенный пункт (отдельно), где осуществляется производство промышленной продукции.
4. По разделу 2:
в графе 1 объем производства промышленной продукции (товаров, услуг) определяется в фактических отпускных ценах предприятия-производителя действующих в текущем году и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья;
в графе 1 продукция, изготовленная из давальческого сырья, в объем производства промышленной продукции (товаров, услуг) включается по стоимости обработки (без учета стоимости давальческого сырья);
в графе 2 указывается объем оказанных услуг промышленного характера по их стоимости, включая стоимость израсходованных при этом собственных вспомогательных материалов, но без учета стоимости изделий и материалов полученных от заказчика. Если изделия выработаны из сырья и материалов заказчика (давальческое сырье), не оплачиваемых предприятием-производителем готовой продукции, то в объем продукции стоимость этого сырья и материалов не включается;
в графе 3 заполняют предприятия, имеющие объемы незавершенного производства на конец отчетного года. К незавершенному производству относится продукция частичной готовности, не прошедшая все стадии, предусмотренные технологическим процессом, а также изделия неукомплектованные, не прошедшие испытания и технической приемки;
в графе 4 стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям, заполняют промышленные предприятия, которые передают свою продукцию (как давальческое сырье) на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
По разделу 3:
в графе 1 указывается производство промышленной продукции в натуральном выражении, валовой выпуск конкретных видов продукции в натуральном выражении, включая продукцию, израсходованную на промышленно-производственные нужды внутри данного предприятия и выработанную из давальческого сырья;
в графе 2 указывается производство промышленной продукции, переработанной из вторичного сырья в натуральном выражении;
в графе 3 выпуск промышленной продукции (товаров, услуг) определяется в ценах предприятий-производителей с учетом продукции, произведенной из давальческого сырья, без стоимости продукции, использованной на собственные нужды и незавершенного производства. В объем выпуска произведенной промышленной продукции включается стоимость продукции, предназначенной для реализации, товаров для дальнейшей переработки, работ (услуг) промышленного характера (кроме текущего ремонта и технического обслуживания собственных основных средств);
в графе 4 указывается выпуск промышленной продукции (товаров, услуг), переработанной из вторичного сырья в стоимостном выражении;
в графе 6 стоимость продукции, использованной на собственные производственные и хозяйственные нужды предприятия указываются по ее себестоимости. К внутризаводскому обороту относятся выработанные предприятием готовые изделия и полуфабрикаты в натуральном и стоимостном выражениях, которые используются предприятием на собственные промышленно-производственные нужды (кроме продукции, зачисленной в состав основных средств данного предприятия);
в графе 8 стоимость продукции, выработанной из давальческого сырья, указывается по цене реализации предприятия-заказчика. К давальческому сырью относится сырье, принадлежащее заказчику, переданное на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции. В случае отсутствия цены реализации, совместно с работником территориального подразделения статистики рассчитать стоимость продукции исходя из средней цены за единицу продукции по региону. Если отсутствует средняя цена по региону принять в расчет среднюю цену по республике;
в графе 9 указывается прочие движения потери, выявленная недостача при инвентаризации, продукция непригодная к применению или отгрузке;
в графе 10 указывается остатки готовой продукции. К остаткам готовой продукции относятся остатки на складах предприятия-производителя всех видов продукции собственного производства;

1 және 11-бағандар бойынша заттай мәндегі өнім және 3-бағанда өлшем бірлігі мың теңгедегі өнімдердің кәсіпорындардың өзінің қажеттіліктеріне пайдаланған және алыс-беріс шикізатынан өндірілген өнімді есепке алумен жалпы шығарылымы көрсетіледі;
3-бөлімнің 1, 5, 7, 9 және 11-бағандары, 5-бөлімнің 1 және 3-бағандары Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, көрсетілген қызметтердің) анықтамалығында (бұдан әрі – ӨӨСЖ) келтірілген өлшем бірліктерде толтырылады;
11-бағанда өткен жылдағы заттай көріністегі өндірілген өнім мынадай жағдайда толтырылады:
кәсіпорынның құрылымдық өзгерістері болған жағдайда;
ӨӨСЖ-да сәйкес өнім түрінде ішінара өзгеріс болғанда.
3.1-бөлімнің 1-бағанында экологиялық таза технологиялар мен жабдықтардың көмегімен өндірілген, құрамындағы зиянды заттар қоршаған ортаға және адамның денсаулығына залал келтірмейтін қолайлы қоршаған ортаға тасымалданған және сақталған, белгілі мерзімге берілген сәйкестендіру сертификатымен расталған өнімнен алынған экологиялық таза өнімнің заттай көрінісі көрсетіледі.
3.1-бөлімнің 2-бағанында есепті жылдағы экологиялық таза өнімнің (тауардың, көрсетілген қызметтердің) шығарылымы қосылған құн салығынсыз, акциздерсіз ағымдағы жылы қолданыста болған кәсіпорындардың нақты босату бағасымен анықталады. Құндық көріністегі экологиялық таза өнімнің (тауар, қызмет) шығарылымы – кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың экологиялық таза технологиялар мен жабдықтардың көмегімен өндірілген, құрамындағы зиянды заттары қоршаған ортаға және адамның денсаулығына залал келтірмейтін қолайлы қоршаған ортаға тасымалданған және сақталған, белгілі мерзімге берілген сәйкестендіру сертификатымен расталған өнім құны.
4-бөлімнің 1-бағаны қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім және көрсетілген қызметтер көлемі 05-33, 35-39 кодтарынан басқа Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша барлық қызмет түрлері бойынша негізгі қызмет түрі "Өнеркәсіп" болып тіркелген кәсіпорындармен толтырылады.
5-бөлімнің 1-жолы 2, 4-бағандарында жалпы кәсіпорын бойынша жөнелтілген өнімнің көлемі құндық көріністе көрсетіледі, ал 2-жолы 1, 3-бағандарында өнім түрлері бойынша заттай көріністе ӨӨСЖ бойынша көрсетіледі. 3, 4-бағанын Қазақстан Республикасы шегінде өнімді жөнелтуді жүзеге асыратын кәсіпорындар толтырады.
7-бөлім бойынша:
2-бағанда заңды тұлғалардан, дара кәсіпкерлерден және шаруалар мен фермерлер қожалықтарынан өңдеуге қабылданған сиырдың шикі сүтінің көлемін көрсету қажет;
5-бағанда ауылшаруашылығы өнімдерін сатып алуға және өткізуге қатысатын үшінші тұлғалардан өңдеуге қабылданған сиырдың шикі сүтінің көлемін көрсету қажет.
8-10-бөлімдер қосымшада көрсетілген өнімдер тізіміне сәйкес толтырылады.
Өнімнің кәсіпорын үшін негізгі, бейінді немесе бейінді емес екендігіне қарамастан, шығарылған өнімдердің Тізбесіне сәйкес өндірістік қуат балансын кәсіпорындар құрастырады.

по графам 1 и 11 в натуральном выражении и графе 3 продукции с единицей измерения в тысячах тенге указывается валовый выпуск с учетом продукции, использованной на собственные нужды предприятия и произведенной из давальческого сырья;
данные в графах 1, 5, 7, 9, 10 и 11 раздела 3, в графах 1 и 3 раздела 5 заполняются натуральном выражении в единицах измерения приведенных в Справочнике промышленной продукции (товаров, услуг) (далее СКПП);
в графе 11 произведено продукции в натуральном выражении за предыдущий год заполняется:
в случае структурных изменений предприятия;
в случае частичного изменения вида продукции согласно СКПП.
В графе 1 раздела 3.1 указывается экологически чистая продукция в натуральном выражении, полученная при помощи экологически чистой технологии и оборудования, транспортированная и сохраненная в благоприятной окружающей среде, содержание вредных веществ в которой не оказывает вредное воздействие на окружающую среду и здоровье человека, с подтверждающим сертификатом на соответствия выданный на определенный период.
В графе 2 раздела 3.1 выпуск экологически чистой продукции (товаров, услуг) в стоимостном выражении за отчетный год, который определяется в фактических отпускных ценах предприятий, действующих в текущем году без налога на добавленную стоимость и акцизов. Отражается стоимость выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки, которые произведены и получены при помощи экологически чистой технологии и оборудования, транспортированы и сохранены в благоприятной окружающей среде, содержание вредных веществ в которой не оказывает вредное воздействие на окружающую среду и здоровье человека, с подтверждающим сертификатом на соответствия выданный на определенный период.
Графа 1 раздела 4 объем произведенной продукции и оказанных услуг по вторичным видам деятельности исчисляется без налога на добавленную стоимость и акцизов, заполняется предприятиями, зарегистрированными с основным видом деятельности "Промышленность" по всем видам экономической деятельности Общего классификатора видов экономической деятельности, за исключением кодов 05-33, 35-39.
По строке 1 графам 2, 4 раздела 5 указывается объем отгруженной продукции (товаров, услуг) всего по предприятию в стоимостном выражении, по строке 2 графам 1, 3 заполняется по видам продукции в натуральном выражении по СКПП. Графу 3, 4 заполняют респонденты осуществляющие отгрузку продукции в пределах Республики Казахстан.
По разделу 7:
в графе 2 необходимо указать объем сырого коровьего молока, принятого на переработку от юридических лиц, индивидуальных предпринимателей и крестьянских или фермерских хозяйств;
в графе 5 необходимо указать объем сырого коровьего молока, принятого на переработку от третьих лиц, занимающихся закупом и сбытом сельскохозяйственной продукции.
Разделы с 8 по 10 заполняется в соответствии с перечнем продукции, указанным в приложении.
Балансы производственных мощностей составляются предприятиями согласно Перечня по выпускаемой ими продукции, независимо является данная продукция для предприятий основной, профильной или непрофильной.

Статистикалық нысанда қуаттар туралы деректер есепті жылда оларда өнім өндіру жүзеге асырылғанына немесе жүзеге асырылмағанына қарамастан көрсетіледі. Қуаттар теңгерімдері құрастырылатын өнім түрлерінің тізбесі статистикалық нысан қосымшасында келтірілген Тізбесіне сәйкес айқындалады. Кәсіпорын өнімді уақытша жалдаған жабдықта немесе алаңдарда өндірген жағдайда өндірістік қуаттар теңгерімдері өнім қандай жабдықтарда және алаңдарда өндірілгеніне: кәсіпорын есебінде тұрған, уақытша немесе жалға алынғандығына қарамастан құрастырылады. 8-бөлімнің 1-ден бастап 8-бағандары бойынша электр энергиясы, жылу энергиясы және табиғи су бойынша қуат келтірілген өлшем бірліктерге сәйкес, қуатты жылдағы сағаттар санына көбейту арқылы толтырылады.
8-бөлім бойынша:
8-бөлімде қосымшада және есепті жылғы өнім ассортиментінде өндірілген өнімнің мамандандырылған қуаттарын пайдалану туралы деректер, режимдік уақытта осы қуаттардағы өнім шығарылымы көрсетіледі;
2-бағанда барлық қуаттың арту көлемдері туралы деректер, ал 3-тен бастап 6-бағанға дейін көбею факторлары, жаңа қуаттарды іске қосу, жұмыс істеп тұрған қуаттарды жаңғырту және қайта құру, өзге де факторлар көрсетіледі;
Тізбеге сәйкес шығарылатын өнімнің өзгерісі; жалға алынған жабдық; ұйымдық-техникалық іс-шараларды өткізу, бұрын қолданыста болған жабдықты сатып алу "Өзге де факторлар" 6-бағанына енгізіледі;
7-бағанда "Қуаттың азаюы" Тізбесіне сәйкес шығарылатын өнімнің өзгеруі (еңбек сыйымдылығының өсуі), істен шығуы (қорлардың таусылуы, тозуы), жалға берілген жабдықтар мен өзге де факторлар есебінен қуаттарды азайту деректері келтіріледі;
8-бағанда сызықша тұрған жағдайда (1-бағанда жыл басындағы қуат көрсетілсе), 7-бағанында тиісті азаю көрсетіледі;
9-бағанда жаңа қуаттарды іске қосу, жұмыс істеп тұрған қуаттарды жаңғырту, қайта құру, ұйымдық-техникалық іс-шаралар өткізу есебінен қуаттың орташа жылдық өсуі келтірілген факторлардың әрқайсысының есебінен қуаттың орташа жылдық өсуін қуаттың жыл соңына дейінгі әрекетінің толық айлар санына көбейтіп, алынған нәтижені 12-ге бөлу арқылы анықталады. Қуаттың орташа жылдық азаюы жойылған қуатты жойылу мезетінен бастап жылдың соңына дейін қалған толық айлар санына көбейтіп, алынған нәтижені 12-ге бөлу арқылы анықталады. Өндірістік қуат теңгерімдерін құру бойынша есепті қалыптастыру кезінде электр энергиясы (мың киловатт) мен жылу энергиясы (мың гигакалорий сағатта) бойынша "Орташа жылдық қуат" көрсеткіші белгіленген орташа жылдық қуатты жылдағы сағат санына көбейту (жоспарлы тоқтап тұру сағаттары санын алып тастағанда) арқылы есептеледі. Табиғи су өндіру бойынша есеп осыған ұқсас жүзеге асырылады.
9-бөлім бойынша:
Мамандандырылмаған қуаттарда, жобада қарастырылмаған немесе техникалық құжаттарда көрсетілген қуаттарда өнім шығарылымы және іске қосу туралы актілері бекітілмеген өндірілген өнімнің қуаттарын пайдалану және осы қуаттарда өнім шығарылымы туралы деректер келтіріледі.
9-бөлімде келтірілген есепті жылы өнім шығару немесе қайта өңделген шикізат саны туралы деректер 8-бөлімнің 10-бағанына енгізілмейді.

В статистической форме отражаются данные о мощностях независимо от того, осуществлялся выпуск продукции на них в отчетном году или нет. Перечень видов продукции, по которым составляются балансы мощностей, определяется согласно Перечню. В случаях, когда предприятие производит продукцию на временно арендованном оборудовании или площадях, балансы производственных мощностей составляются независимо, на каком оборудовании и площадях произведена продукция: числящихся на балансе предприятий, временных или арендованных. Мощность по электроэнергии, теплоэнергии и природной воде по графам с 1 по 8 раздела 8 заполняется согласно приведенным единицам измерения, путем умножения мощности на количество часов в году.
По разделу 8:
в разделе 8 указываются данные об использовании специализированных мощностей произведенной продукции в приложении и ассортименте продукции отчетного года, выпуск продукции на этих мощностях в режимное время;
в графе 2 приводятся данные об объемах увеличения мощности всего, а в графах с 3 по 6 указываются факторы увеличения, ввод в действие новых мощностей, модернизация и реконструкция действующих мощностей и прочие факторы;
в графу 6 "прочие факторы" включаются: изменение выпускаемой продукции согласно Перечню; оборудование, взятое в аренду; проведение организационно-технических мероприятий; приобретение оборудования бывшего в употреблении;
в графе 7 "Уменьшение мощности" приводятся данные об уменьшении мощности за счет изменения выпускаемой продукции согласно Перечня (увеличения трудоемкости), выбытия (ветхость, исчерпание запасов), оборудования сданного в аренду и прочих факторов;
При проставлении прочерков в графе 8 (при указанной в графе 1 мощности на начало года), указывается соответствующее уменьшение в графе 7;
в графе 9 среднегодовое увеличение мощности за счет ввода в действие новых мощностей, модернизации, реконструкции, проведения организационно-технических мероприятий исчисляется путем умножения увеличения мощности за счет каждого из перечисленных факторов на число полных месяцев действия мощности до конца года и деления полученного результата на 12. Среднегодовое уменьшение мощности определяется путем умножения выбывающей мощности на число полных месяцев, оставшихся до конца года с момента ее выбытия, и деления полученного результата на 12. При формировании отчета по составлению баланса производственной мощности, показатель "Среднегодовая мощность" по электроэнергии (тысяч киловатт) и теплоэнергии (тысяч гигакалорий в час) рассчитывается, исходя из установленной среднегодовой мощности, умноженной на количество часов в году (за вычетом числа часов плановых простоев). Аналогичный расчет осуществляется по производству природной воды.
По разделу 9:
Приводятся данные о производстве продукции на неспециализированных мощностях, и выпуск продукции на мощностях, непредусмотренные проектом или указанные в технической документации и данные об использовании мощностей произведенной продукции, акты ввода в действие которых не утверждены и выпуске продукции на этих мощностях.
Данные, приводимые в разделе 9 о выпуске продукции или количеству переработанного сырья в отчетном году, не включаются в графу 10 раздела 8.

5. Осы статистикалық нысанды ұсыну электрондық түрде немесе қағаз жеткізгіште жүзеге асырылады. Статистикалық нысанды электрондық түрде толтыру Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында (https://cabinet.stat.gov.kz/) орналастырылған "Респонденттің кабинеті" арқылы он-лайн режимде жүзеге асырылады.
6. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім: 1-баған ≥ 2-бағанға.
2) 3-бөлім: егер 1-баған = 5-бағанға, онда 3-баған = 0; 1-баған > 5, 7 және 9-бағандардың Ʃ;
1-баған ≥ 2-бағаннан, 3-баған ≥ 4-бағаннан;
3-баған ≥ 6 және 8-бағандардың ∑ (өлшем бірлігі мың теңге кодтары бойынша);
егер 5-баған > 0, онда 6-баған > 0; егер 6-баған > 0, онда 5-баған > 0 (өлшем бірлігі мың теңгедегі өнімдердің түрлерінен басқа);
егер 7-баған > 0, онда 8-баған > 0; егер 8-баған > 0, онда 7-баған > 0 (өлшем бірлігі мың теңгедегі өнімдердің түрлерінен басқа).
3.1-кіші бөлім:
1-баған ≤ 3-бөлімнің 1-бағанынан;
2-баған ≤ 3-бөлімнің 3-бағанынан;
егер 1-баған > 0, онда 2-баған > 0.
3) 5-бөлім: 1-баған ≥ 3-бағаннан; 2-баған ≥ 4-бағаннан.
4) 6-бөлім, 1-бөлімде көрсетілген саладан басқа:
егер 3-баған > 0, онда 4-баған > 0;
егер 4-баған > 0, онда 3-баған > 0 (өлшем бірлігі мың теңгедегі өнімдердің түрлерінен басқа);
егер 7-баған > 0, онда 8-баған > 0;
егер 8-баған > 0, онда 7-баған > 0 (өлшем бірлігі мың теңгедегі өнімдердің түрлерінен басқа).
5) 7-бөлім: 1-баған = 2, 3, 4 және 5-бағандардың ∑.
6) 8-бөлім: 1-баған = өткен жылғы 2-бөлімнің 8-бағанына әрбір жол үшін;
2-баған = 3-баған + 4-баған + 5-баған + 6-баған әрбір жол үшін;
8-баған = (1-баған + 2-баған) – 7-баған әрбір жол үшін.
7) 9-бөлім: 3-баған ≤ 1-баған әрбір жол үшін.
7. Статистикалық нысандар арасындағы бақылау:
8-бөлім: 3-баған = "Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп" (индексі 2-КС, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының (бұдан әрі – 2-КС) 3-бөлімінің 3.1-жолына;
4-баған = 2-КС нысанының 3-бөлімінің 3.3-жолына;
5-баған = 2-КС нысанының 3-бөлімінің 3.2-жолына;
8-бөлімнің 10-бағаны + 9-бөлімнің 2+3-бағандары = 3-бөлімнің 1-бағаны өнімдер түрлері бойынша.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2025 жылғы 2 маусымдағы
№ 10 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика бөлімшесіне ұсынылады
Представляется территориальному подразделению статистики
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі Статистика
комитеті төрағасының

5. Представление данной статистической формы осуществляется на бумажном носителе или в электронном виде. Заполнение статистической формы в электронном виде осуществляется через "Кабинет респондента" (https://cabinet.stat.gov.kz/), размещенном на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, в режиме он-лайн.
6. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 2: графа 1 ≥ графы 2.
2) Раздел 3: если графа 1 = графе 5, то графа 3 = 0; графа 1 > Ʃ граф 5, 7 и 9;
графа 1 > графы 2, графа 3 > графы 4;
графа 3 > Ʃ граф 6 и 8 (по кодам с единицей измерения тысяч тенге);
если графа 5 > 0, то графа 6 > 0; если графа 6 > 0, то графа 5 > 0 (кроме видов продукции с единицей измерения тысяч тенге);
если графа 7 > 0, то графа 8 > 0; если графа 8 > 0, то графа 7 > 0 (кроме видов продукции с единицей измерения тысяч тенге).
Подраздел 3.1:
графа 1 ≤ графы 1 раздела 3;
графа 2 ≤ графы 3 раздела 3;
если графа 1 > 0, то графа 2 > 0.
3) Раздел 5: графа 1 ≥ графы 3; графа 2 ≥ графы 4.
4) Раздел 6, кроме области указанной в Разделе 1:
если графа 3 > 0, то графа 4 > 0;
если графа 4 > 0, то графа 3 > 0 (кроме видов продукции с единицей измерения тысяч тенге);
если графа 7 > 0, то графа 8>0;
если графа 8 > 0, то графа 7 > 0 (кроме видов продукции с единицей измерения тысяч тенге).
5) Раздел 7 графа 1= Ʃ граф 2, 3, 4, 5.
6) Раздел 8: графа 1 = графе 8 раздела 2 предыдущего года для каждой строки;
графа 2 = графа 3 + графа 4 + графа 5 + графа 6 для каждой строки;
графа 8 = (графа 1 + графа 2) – графа 7 для каждой строки.
7) Раздел 9: графа 3 ≤ графы 1 для каждой строки.
7. Контроль между статистическими формами:
Раздел 8: графа 3 = строке 3.1 раздела 3 статистической формы общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о вводе в эксплуатацию объектов"
(индекс 2-КС, периодичность годовая) (далее – 2-КС);
графа 4 = строке 3.3 раздела 3 формы 2-КС;
графа 5 = строке 3.2 раздела 3 формы 2-КС;
графа 10 раздела 8 + граф 2+3 раздела 9 = графа 1 раздела 3 по видам продукции.
Приложение 3
к приказу Руководитель
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 2 июня 2025 года № 10
Приложение 9
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2020 года № 24
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика бөлімшесіне ұсынылады
Представляется территориальному подразделению статистики
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының

2020 жылғы 21 ақпандағы
№ 24 бұйрығына 9-қосымша
Приложение 9
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2020 года № 24
Дара кәсіпкердің өнеркәсіп өнімін (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру туралы есебі
Отчет о производстве промышленной продукции(товаров, услуг) индивидуальным предпринимателем
Индексі
Индекс
01-ИП (пром)
жылдық
годовая
есепті кезең
отчетный период
жыл
год
Негізгі немесе қосалқы экономикалық қызмет түрі Экономикалық қызмет түрлері жалпы жіктеуішінің 05-33, 35-39 кодтарына сәйкес дара кәсіпкерлержәне қызмет түрлеріне қарамастан, өнеркәсіп өнімін өндірумен айналысатын шаруа немесе фермер қожалықтарытізім бойынша ұсынады
Представляют индивидуальные предприниматели с основным и (или) вторичным видом деятельности согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности 05-33, 35-39 и крестьянские или фермерские хозяйства независимо от вида деятельности, занимающиеся производством промышленной продукции по списку
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 20ақпанға (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 20 февраля (включительно) после отчетного периода
ЖСН коды
код ИИН
1. Дара кәсіпкердің тіркелген жеріне қарамастан, өнеркәсіп өнімін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз – облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции независимо от места регистрации индивидуального предпринимателя – область, город, район, населенный пункт
1.1 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес аумақ коды (респондент статистикалық нысанды қағаз жеткізгіште тапсырған кезде аумақтық статистика бөлімшесінің тиісті қызметкері толтырады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО) (заполняется соответствующим работником территориального подразделения статистики при сдаче респондентом статистической формы на бумажном носителе)
2. Өндірілген өнімнің (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) заттай және құндық көріністегі (қосылған құнға салықсыз және акциздерсіз) көлемін көрсетіңіз
Укажите объем производство продукции (товаров, услуг) в натуральном и стоимостном (без налога на добавленную стоимость и акцизов) выражении
ӨӨСЖ1 бойынша өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) түрлерінің атауы
Наименование видов продукции (товаров, услуг) по СКПП1
ӨӨСЖ коды (респондент толтырады)
Код СКПП (заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Заттай көріністегі өндірілген өнім, ӨӨСЖ-да белгіленген өлшем бірлігімен
Произведено продукции в натуральном выражении в единицах измерения согласно СКПП
Есепті жылға құндық көріністегі өнімнің (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) шығарылымы, мың теңге
Выпуск продукции (товаров, услуг) в стоимостном выражении за отчетный год, тысяч тенге
Есепті жылға/
за отчетный год
Өткен есепті жылға/
за предыдущий отчетный год
А
Б
В
1
2
3
Ескертпе:
Примечание:
1 Мұнда және бұдан әрі ӨӨСЖ – Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының www.stat.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған "Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің) анықтамалығы"
1 Здесь и далее СКПП – "Справочник промышленной продукции (товаров, услуг)", размещенный на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан www.stat.gov.kz
ӨӨСЖ1 бойынша өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) түрлерінің атауы
Наименование видов продукции (товаров, услуг) по СКПП1
ӨӨСЖ коды (респондент толтырады)
Код СКПП (заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Заттай көріністегі өндірілген өнім, ӨӨСЖ-да белгіленген өлшем бірлігімен
Произведено продукции в натуральном выражении в единицах измерения согласно СКПП
Есепті жылға құндық көріністегі өнімнің (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) шығарылымы, мың теңге
Выпуск продукции (товаров, услуг) в стоимостном выражении за отчетный год, тысяч тенге
Есепті жылға/
за отчетный год
Өткен есепті жылға/
за предыдущий отчетный год
А
Б
В
1
2
3

2020 жылғы 21 ақпандағы
№ 24 бұйрығына 9-қосымша
Дара кәсіпкердің өнеркәсіп өнімін (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру туралы есебі
Отчет о производстве промышленной продукции(товаров, услуг) индивидуальным предпринимателем
Индексі
Индекс
01-ИП (пром)
жылдық
годовая
есепті кезең
отчетный период
Жыл
год
Негізгі немесе қосалқы экономикалық қызмет түрі Экономикалық қызмет түрлері жалпы
жіктеуішінің 05-33, 35-39 кодтарына сәйкес дара кәсіпкерлержәне қызмет түрлеріне қарамастан,
өнеркәсіп өнімін өндірумен айналысатын шаруа немесе фермер қожалықтарытізім бойынша ұсынады
Представляют индивидуальные предприниматели с основным и (или) вторичным видом деятельности
согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности 05-33, 35-39
и крестьянские или фермерские хозяйства независимо от вида деятельности,
занимающиеся производством промышленной продукции по списку
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 20ақпанға (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 20 февраля (включительно) после отчетного периода
ЖСН коды
код ИИН
1. Дара кәсіпкердің тіркелген жеріне қарамастан, өнеркәсіп өнімін өндірудің
нақты орнын көрсетіңіз – облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции
независимо от места регистрации индивидуального предпринимателя
– область, город, район, населенный пункт
1.1 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес аумақ коды
(респондент статистикалық нысанды қағаз жеткізгіште тапсырған кезде аумақтық
статистика бөлімшесінің тиісті қызметкері толтырады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных
объектов (КАТО) (заполняется соответствующим работником территориального
подразделения статистики при сдаче респондентом статистической формы
на бумажном носителе)
2. Өндірілген өнімнің (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) заттай және құндық
көріністегі (қосылған құнға салықсыз және акциздерсіз) көлемін көрсетіңіз
Укажите объем производство продукции (товаров, услуг) в натуральном
и стоимостном (без налога на добавленную стоимость и акцизов) выражении
ӨӨСЖ1 бойынша өнім (тауарлар,
көрсетілетін қызметтер) түрлерінің атауы
Наименование видов продукции
(товаров, услуг) по СКПП1
ӨӨСЖ коды
(респондент
толтырады)
Код СКПП
(заполняется
респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Заттай көріністегі өндірілген өнім,
ӨӨСЖ-да белгіленген өлшем бірлігімен
Произведено продукции
в натуральном выражении
в единицах измерения
согласно СКПП
Есепті жылға құндық көріністегі өнімнің (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) шығарылымы, мың теңге
Выпуск продукции (товаров, услуг) в стоимостном выражении за отчетный год, тысяч тенге
Есепті жылға/
за отчетный год
Өткен есепті жылға/
за предыдущий отчетный год
А
Б
В
1
2
3
Ескертпе:
Примечание:
1Мұнда және бұдан әрі ӨӨСЖ – Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының www.stat.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған "Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің) анықтамалығы"
1Здесь и далее СКПП – "Справочник промышленной продукции (товаров, услуг)", размещенный на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан www.stat.gov.kz
ӨӨСЖ1 бойынша өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) түрлерінің атауы
Наименование видов продукции (товаров, услуг) по СКПП1
ӨӨСЖ коды (респондент толтырады)
Код СКПП (заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Заттай көріністегі өндірілген өнім, ӨӨСЖ-да белгіленген өлшем бірлігімен
Произведено продукции в натуральном выражении в единицах измерения согласно СКПП
Есепті жылға құндық көріністегі өнімнің (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) шығарылымы, мың теңге
Выпуск продукции (товаров, услуг) в стоимостном выражении за отчетный год, тысяч тенге
Есепті жылға/
за отчетный год
Өткен есепті жылға/
за предыдущий отчетный год
А
Б
В
1
2
3

3. Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақытты көрсетіңіз, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Укажите время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Атауы
Мекенжайы (респонденттің)
Наименование
___________________________
Адрес (респондента)
___________________________
Телефоны (респонденттің)
Электрондық пошта мекенжайы (респонденттің)
Телефон (респондента)
____________
_________
Адрес электронной почты (респондента)
_____________________
стационарлық
стационарный
ұялы
мобильный
Орындаушы
Исполнитель
_____________________________________
___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы, телефоны (орындаушының)
подпись, телефон (исполнителя)
Бас бухгалтер немесе оның міндетін атқарушы тұлға
Главный бухгалтер или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________
_______
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы
подпись
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________
_______
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы
подпись
Ескертпе:
Примечание:
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика
бюросының басшысы
2025 жылғы 2 маусымдағы
№ 10 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2020 жылғы 21 ақпандағы
№ 24 бұйрығына
10-қосымша
"Дара кәсіпкердің өнеркәсіп өнімін (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру туралы есебі" (индексі 01-ИП (пром), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық "Дара кәсіпкердің өнеркәсіп өнімін (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндіру туралы есебі" (индексі 1-ИП (пром), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (бұдан әрі – статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.

3. Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақытты көрсетіңіз, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Укажите время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Атауы
Мекенжайы (респонденттің)
Наименование
___________________________
Адрес (респондента)
__________________________
Телефоны (респонденттің)
Электрондық пошта мекенжайы (респонденттің)
Телефон (респондента)
___________
_________
Адрес электронной почты (респондента)
_______________________
стационарлық
стационарный
ұялы
мобильный
Орындаушы
Исполнитель
____________________________________
__________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы, телефоны (орындаушының)
подпись, телефон (исполнителя)
Бас бухгалтер немесе оның міндетін атқарушы тұлға
Главный бухгалтер или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________
_______
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
қолы
подпись
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________
_______
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Қолы
подпись
Ескертпе:
Примечание:
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
Приложение 4
к приказу Руководитель
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 2 июня 2025 года № 10
Приложение 10
к приказу Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2020 года № 24
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о производстве промышленной продукции (товаров, услуг) индивидуальным предпринимателем"
(индекс 01-ИП (пром), периодичность годовая)
1. Настоящая инструкция детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о производстве промышленной продукции (товаров, услуг) индивидуальным предпринимателем" (индекс 01-ИП (пром), периодичность годовая) (далее – статистическая форма).

2. Осы нұсқаулықта келесі анықтамалар пайдаланылады:
1) алыс-беріс шикізаты – бұл тапсырыс берушіге тиесілі, басқа кәсіпорындарға одан өнім өндіру үшін өнеркәсіптік өңдеуге берілген шикізат;
2) заттай көріністегі өнеркәсіп өнімін өндіру – дара кәсіпкердің (бұдан әрі – ДК) және шаруа немесе фермер қожалықтарының (бұдан әрі – ШФҚ) өнеркәсіптік-өндірістік қажеттіліктеріне жұмсалған, алыс-беріс шикізатынан өндірілген өнімді қоса алғанда заттай көріністегі өнімнің нақты түрлерінің жалпы шығарылымы;
3) өнеркәсіптік-өндірістік қажеттіліктер – бұл ДК және ШФҚ өндірген заттай және құндық көріністегі дайын өнімдер және жартылай фабрикаттар (осы ДК және ШФҚ негізгі құралдарының құрамына жататын өнімдерден басқа).
3. Құндық көріністегі өнімнің (тауар, қызмет) шығарылымы алыс-беріс шикізатынан жасалған, басқа жаққа өткізуге арналған ДК және ШФҚ өндірген барлық дайын өнімдерді (бұйымдарды), өз өндірісінің жартылай фабрикаттарын (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған) ескерумен ДК және ШФҚ акцизсіз және қосылған құн салығынсыз ағымдағы жылы қолданыстағы нақты босату бағасында анықталады.
4. Өнеркәсіптік сипаттағы қызметтерге:
алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстар (полиграфия өнеркәсібіндегі басып шығару; қант алу үшін қант құрағын, қант қызылшасын қайта өңдеу; металл сынығынан түсті металдар алу және тағы басқасы);
материалдарды, бөлшектер мен тораптарды жартылай өңдеу бойынша, басқа кәсіпорындар дайындаған бұйымдарды толық дайындауға жеткізу бойынша жекелеген операциялар (мысалы, тақтай, әйнек, қағаз, сымдарды стандартты көлемдегі бұйымдарға кесу, тегістеу, мырышпен қаптау, қалыптау және басқалар);
жабдықтарды, көлік құралдарын, тетіктерді, аспаптарды және басқа өнімдерді жөндеу, жаңғырту және техникалық қызмет көрсету;
бұрғы мұнарасын жөндеу және бөлшектеу, мұнай және газ ұңғымаларының шегендеу құбырларын цементтеу, ұңғымаларды сору, бітеу, жою;
электр энергиясын, газ тәріздес отынды құбырлармен тарату, (магистральдық құбырлардан басқа), су, ыстық су және бумен жабдықтау бойынша қызметтер жатады. Электр энергиясы, жылу энергиясы, су және газдың құнын қоспағанда, қызмет көрсету көлеміне тек "таза қызмет көрсету" ғана (электр энергиясын беру, сату бойынша, электр энергиясын тарату бойынша, бумен және ыстық сумен жабдықтау бойынша, суды жинау және шығару бойынша, суды тазалау бойынша, суды тарату бойынша, газ тәріздес (құбырлық) отынды тарату және сату бойынша қызметтер) енгізіледі.

2. В настоящей инструкции используются следующие определения:
1) давальческое сырье – это сырье, принадлежащее заказчику, переданное на промышленную переработку другим промышленным организациям для производства из него продукции;
2) производство промышленной продукции в натуральном выражении – валовой выпуск конкретных видов продукции в натуральном выражении, включая продукцию, израсходованную на промышленно-производственные нужды индивидуального предпринимателя (далее – ИП) и крестьянских или фермерских хозяйств (далее – КФХ), выработанную из давальческого сырья;
3) промышленно-производственные нужды – это выработанные ИП и КФХ готовые изделия и полуфабрикаты в натуральном и стоимостном выражениях (кроме продукции, зачисленной в состав основных средств данного ИП и КФХ).
3. Выпуск продукции (товаров, услуг) в стоимостном выражении определяется в фактических отпускных ценах ИП и КФХ, действующих в текущем году без налога на добавленную стоимость и акцизов с учетом всех выработанных ИП и КФХ готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону продукции, произведенной из давальческого сырья.
4. К услугам промышленного характера относятся:
работы по переработке давальческого сырья (печатание в полиграфической промышленности; переработка сахарного тростника, сахарной свеклы для получения сахара; получение цветных металлов из металлолома);
отдельные операции по частичной обработке материалов, деталей и узлов, по доведению до полной готовности изделий, изготовленных другими предприятиями (например, резка на стандартные изделия досок, стекла, бумаги, проволоки, шлифовка, оцинковка, штамповка и другие);
ремонт, модернизация и техническое обслуживание оборудования, транспортных средств, механизмов, приборов и другой продукции;
ремонт буровой вышки и демонтаж, цементирование обсадных труб нефтяных и газовых скважин, выкачивание скважин, забивка и ликвидация скважин;
услуги по распределению электроэнергии, газообразного топлива по трубопроводам (кроме магистральных трубопроводов), воды, снабжению паром и горячей водой. В объем услуг включаются только стоимость "чистых услуг" (услуги по передаче, по продаже электроэнергии, по распределению электроэнергии, по снабжению паром и горячей водой, по сбору и подъему воды, по очистке воды, по распределению воды, по распределению и продаже топлива газообразного трубопроводного), без стоимости электроэнергии, теплоэнергии, воды, газа.

5. 1 және 2-бағандар бойынша заттай мәндегі өнім және 3-бағанда өлшем бірлігі мың теңгедегі өнімдердің кәсіпорындардың өзінің қажеттіліктеріне пайдаланған және алыс-беріс шикізатынан өндірілген өнімді есепке алумен жалпы шығарылымы көрсетіледі.
6. Статистикалық нысан өндірістің нақты орналасқан орны бойынша тапсырылады. Әртүрлi елдiмекендерде орналасқан бірнеше цех болған жағдайда 1-бөлімде өнеркәсіп өнімін өндіру жүзеге асырылатын әрбір елдімекенді (бөлек) көрсету қажет.
7. А, Б және В бағандарында шығарылатын өнім түрінің атауы, коды және өлшем бірлігі Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында "Жіктеуіштер" бөлімінде орналастырылған Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) анықтамалығына сәйкес толтырылады.
8. Осы статистикалық нысанды ұсыну қағаз жеткізгіште немесе электрондық түрде жүзеге асырылады. Статистикалық нысанды электрондық түрде толтыру Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында (https://cabinet.stat.gov.kz/) орналастырылған "Деректерді он-лайн режимде жинау" ақпараттық жүйесін қолдану арқылы жүзеге асырылады.
9. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) егер 1-баған > 0 болса, онда 3-баған > 0, өлшем бірлігі мың теңгемен өлшенетін өнім түрлерінен басқа;
2) өлшем бірлігі мың теңге өнімдері бойынша 3-баған = 1-баған.

5. По графам 1 и 2 в натуральном выражении и графе 3 продукции с единицей измерения в тысячах тенге указывается валовой выпуск с учетом продукции, использованной на собственные нужды предприятия и произведенной из давальческого сырья.
6. Статистическая форма представляется по месту фактического нахождения производства. При наличии нескольких цехов, находящихся в разных населенных пунктах, в разделе 1 указывается каждый населенный пункт (отдельно), где осуществляется производство промышленной продукции.
7. В графах А, Б и В указывается наименование выпускаемого вида продукции, код и единица измерения в соответствии со Справочника промышленной продукции (товаров, услуг), который размещен на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (в разделе "Классификаторы").
8. Представление данной статистической формы осуществляется на бумажном носителе или в электронном виде. Заполнение статистической формы в электронном виде осуществляется посредством информационной системы "Сбор данных в он-лайн режиме", размещенной на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (https://cabinet.stat.gov.kz/).
9. Арифметико-логический контроль:
1) если гр.1 > 0, то гр.3 > 0, кроме видов продукции с единицами измерения тысяч тенге;
2) по продукциям с единицами измерения тысяч тенге гр.3 = гр.1.