Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының "Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" 2017 жылғы 21 ақпандағы № 40 бұйрығына және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының "Мемлекеттік қызметке іріктеудің кейбір мәселелері туралы" 2024 жылғы 15 қаңтардағы № 13 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 23 сәуірдегі № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 24 сәуірде № 36012 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 08.12.2025 № 196 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Мемлекеттік қызметке іріктеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 15 қаңтардағы № 13 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33909 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурс өткізбестен орналасуын келісу қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Уәкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшесімен келісуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) кандидаттың қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында кандидаттың іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) және (немесе) мінез-құлқына қоғам тарапынан негізделген сынның аудио, видео немесе өзге де материалдармен расталған теріс жарияланымдардың болуы;
3) мемлекеттік қызметшінің өткен (соңғы) тоқсандағы қызметінің қанағаттанарлықсыз бағалануы;
4) қоғамдық тәртіпке және имандылыққа қол сұғатын құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылуы;
5) заңнамада белгіленген тәртіппен жүргізілген тексеру нәтижелері бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы қозғалған істің болуы;
6) кандидатта алынбаған тәртіптік жазаның немесе кандидатқа қатысты тоқтатылмаған тәртіптік істің болуы;
7) Заңның 16-бабының 3 және 3-1-тармақтарына сәйкес мемлекеттік қызметке кіру шарттарына сәйкес келмеуі.".
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметке іріктеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 февраля 2017 года № 40 "О некоторых вопросах занятия административной государственной должности" и приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 15 января 2024 года № 13 "О некоторых вопросах отбора на государственную службу"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 23 апреля 2025 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2025 года № 36012.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 08.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 15 января 2024 года № 13 "О некоторых вопросах отбора на государственную службу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33909) следующие изменения:
в Правилах согласования занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурса, утвержденных вышеназванным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Основаниями отказа в согласовании уполномоченным органом или его территориальным подразделением являются:
1) несоответствие кандидата предъявляемым квалификационным требованиям;
2) наличие обоснованной критики со стороны общества в действиях (бездействии) и поведении кандидата, негативных публикаций в средствах массовой информации, подтвержденных аудио, видео и иными материалами;
3) неудовлетворительная оценка деятельности государственного служащего за предыдущий (последний) квартал;
4) привлечение к административной ответственности за правонарушения, посягающие на общественный порядок и нравственность;
5) наличие возбужденного дела об административном правонарушении по результатам проверки, проведенной в порядке, установленном законодательством;
6) наличие у кандидата неснятого дисциплинарного взыскания или не прекращенного в отношении кандидата дисциплинарного дела;
7) несоответствие условиям поступления на государственную службу согласно пункту 3 и 3-1 статьи 16 Закона.".
3. Департаменту отбора на государственную службу Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы после его официального опубликования.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі төрағасы
Д. Жазықбай

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы государственной службы.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
Д. Жазықбай