Сауран ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 140 шешімі. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 26 наурызда № 6488-13 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 328 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 15.04.2026 № 328 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 696-3-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 22 мамырдағы №393 "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қызмет түрлерін айқындау және "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қызмет түрлерін айқындау және "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану мақсаттары үшін қызмет түрлерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 2 ақпандағы №30 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 қарашадағы №912 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" қаулысына сәйкес, Сауран аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сауран ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесінің мөлшерін салықтық кезінде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Сауран аудандық мәслихатының төрағасы С. Байсбаев

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в районе Сауран
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 19 марта 2024 года № 140. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 26 марта 2024 года № 6488-13. Утратило силу решением Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 15 апреля 2026 года № 328
Сноска. Утратило силу решением Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 15.04.2026 № 328 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2023 года №393 "Об определении видов деятельности для целей применения специального налогового режима розничного налога и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2022 года №912 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2021 года №30 "Об определении видов деятельности для целей применения специального налогового режима розничного налога" маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога в районе Сауран с 4 (четырех) процентов на 2 (два) процента по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата района Сауран С. Байсбаев