"Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 7 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 тамыздағы № 141 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 13 тамызда № 8548-11 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2025 жылғы 03 қыркүйектегі № 173 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 03.09.2025 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2023 жылғы 13 қантардағы № 7 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8356-11 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қызылорда облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысы әкімінің міндетін атқарушы Б. ЖАХАНОВ
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Су ресурстары
және ирригация министрлігі
Су шаруашылығы комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Арал-Сырдария
бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Экология
және табиғи ресурстар министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау
комитетінің Қызылорда облысы бойынша
Экология департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті Қызылорда облысының
санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Қызылорда облысы әкімдігінің
2024 жылғы 12 тамыздағы
№ 141 қаулысына қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2023 жылғы "13" қаңтардағы
№ 7 қаулысына қосымша
Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер
Су объектісінің атауы
Көпшілік демалуына, туризмге және спортқа арналған орындар
Жақын орналасқан елді мекеннің атауы
Орналасқан жері (координаттары)
1.
Сырдария өзені
"Қалғандария" демалыс аймағы
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті

О внесении изменения в постановление акимата Кызылординской области от 13 января 2023 года № 7 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях"
Постановление акимата Кызылординской области от 12 августа 2024 года № 141. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 13 августа 2024 года № 8548-11. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 03 сентября 2025 года № 173
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 03.09.2025 № 173 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 13 января 2023 года № 7 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8356-11) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылординской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима
Кызылординской области
Б. ЖАХАНОВ
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное
учреждение "Арало-Сырдарьинская
бассейновая инспекция
по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Комитета водного хозяйства
Министерства водных ресурсов и
ирригации Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное
учреждение "Департамент экологии
по Кызылординской области
Комитета экологического регулирования
и контроля Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное
учреждение "Департамент
санитарно-эпидемиологического контроля
Кызылординской области Комитета
санитарно - эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Приложение к постановлению
акимата Кызылординской области
от 12 августа 2024 года № 141
Приложение к постановлению
акимата Кызылординской области
от "13" января 2023 года № 7
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях
Наименование водного объекта
Места для массового отдыха, туризма и спорта
Наименование ближайшего населенного пункта
Месторасположение (координаты)
1.
река Сырдарья
зона отдыха "Калгандария"
поселок Теренозек, Сырдарьинского района

45°01'34.5"N 64°59'05.0"E
2.
Сырдария өзені
"Мұратбаев" демалыс аймағы
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті
45°28'32.3"N 64°04'54.0"E
3.
Сырдария өзені
"Қашқан су" демалыс аймағы
Қазалы ауданы, Әйтеке би кенті
45°59'42.9"N 62°07'24.0"E
4.
Қамбаш көлі
"Аққұмшық" демалыс аймағы
Арал ауданы, Қамыстыбас ауылдық округі
46°12'41.5"N 61°55'49.0"E
5.
Ханқожа көлі
"Бәйгеқұм" демалыс аймағы
Шиелі ауданы, Бәйгеқұм ауылдық округі
44°17'39.68"N 66°30'51.01"E
44°17'47.72"N 66°27'55.55"E
6.
Жібек жолы каналы
"Сыр самалы" демалыс аймағы
Қызылорда қаласы
44°48'34.34"C 65°30'59.12"B
7.
Сырдария өзені
"Сыр толқыны" демалыс аймағы
Қызылорда қаласы
44°45'16.64"C 65°32'25.42"B

45°01'34.5"N 64°59'05.0"E
2.
река Сырдарья
зона отдыха "Муратбаев"
поселек Жосалы, Кармакшинского района
45°28'32.3"N 64°04'54.0"E
3.
река Сырдарья
зона отдыха "Кашкан су"
поселек Айтеке би, Казалинского района
45°59'42.9"N 62°07'24.0"E
4.
озеро Камбаш
зона отдыха "Аккумшык"
аульный округ Камыстыбас, Аральского района
46°12'41.5"N 61°55'49.0"E
5.
озеро Ханкожа
зона отдыха "Байгекум"
аульный округ Байгекум, Шиелийского района
44°17'39.68"N 66°30'51.01"E
44°17'47.72"N 66°27'55.55"E
6.
канал Жибек жолы
зона отдыха "Сыр самалы"
город Кызылорда
44°48'34.34"C 65°30'59.12"B
7.
река Сырдарья
зона отдыха "Сыр Толкыны"
город Кызылорда
44°45'16.64"C 65°32'25.42"B