Меркі ауданы бойынша бөлшек салықтың арнаулы салық режимінің мөлшерлемесін төмендету туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 18 наурыздағы № 21-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 27 наурызда № 5178-08 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 56-5 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 56-5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 696-3-бабының 5-тармағына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меркі ауданы бойынша бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесін салық кезеңінде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға дейін төмендетілсін.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Меркі аудандық мәслихат төрағасы М. Кокрекбаев

О понижении размера ставки специального налогового режима розничного налога по Меркенскому району
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 18 марта 2024 года № 21-3. Зарегистрированы Департаментом юстиции Жамбылской области 27 марта 2024 года № 5178-08
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить ставку корпоративного или индивидуального подоходного налога за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога по Меркенскому району с 4 (четырех) процентов до 2 (двух) процентов по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Меркенского районного маслихата М. Кокрекбаев