"Жамбыл облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2019 жылғы 7 тамыздағы № 168 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2024 жылғы 31 мамырдағы № 139 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 13 маусымда № 5212-08 болып тіркелді. Күші жойылды-Жамбыл облысы әкімдігінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 205 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды-Жамбыл облысы әкімдігінің 30.09.2025 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.) қаулысымен
Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жамбыл облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2019 жылғы 7 тамыздағы № 168 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4314 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Жамбыл облысының шекарасындағы Балқаш көлінің "Аяқарал" аралында көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған орынды белгілеу туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2017 жылғы 21 тамыздағы № 178 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3531 болып тіркелген).
3. "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысы әкімінің міндетін атқарушы Н. Календеров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Су шаруашылығы комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Шу-Талас
бассейндік инспекциясы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Су шаруашылығы комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл
бассейндік инспекциясы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Санитарлық-эпидемиологиялық
бақылау комитетінің Жамбыл облысының
санитарлық-эпидемиологиялық бақылау
департаменті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің
Жамбыл облысы бойынша
экология департаменті
Жамбыл облысы әкімдігінің

О внесении изменения в постановление акимата Жамбылской области от 7 августа 2019 года № 168 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 31 мая 2024 года № 139. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 13 июня 2024 года № 5212-08. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 30 сентября 2025 года № 205
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 30.09.2025 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.)
Акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Жамбылской области от 7 августа 2019 года № 168 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Жамбылской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4314) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Жамбылской области от 21 августа 2017 года № 178 "Об установлении места для массового отдыха, туризма и спорта на острове "Аякарал" озера Балхаш в границах Жамбылской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3531).
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Жамбылской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима
Жамбылской области Н. Календеров
"СОГЛАСОВАНО"
Шу-Таласская бассейновая инспекция
по регулированию использования и охране
водных ресурсов Комитета водного хозяйства
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Балкаш-Алакольской
бассейновой инспекции
по регулированию использования и охране
водных ресурсов Комитета водного хозяйства
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Департамент санитарно-эпидемиологического
контроля Жамбылской области
Комитета санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Департамент экологии
по Жамбылской области Комитета
экологического регулирования и контроля
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области

2024 жылғы 31 мамырдағы № 139
қаулысына қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы 7 тамыздағы
№ 168 қаулысына қосымша
Жамбыл облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер
Су объектісінің атауы
Көпшілік демалатын орын
Орналасқан жері
1
Талас өзені
жағажай
автомобиль жолы Тараз-Алматы, Талас өзені арқылы өтетін көпірдің жанында
2
Талас өзені
жағажай
Тараз қаласы, "Тектұрмас" кесенесі маңындағы аумақ
3
Сеңгірбай су қоймасы
жағажай
Жамбыл ауданы, Шайдана ауылы
4
Теріс-Ащыбұлақ су қоймасы
жағажай
Жуалы ауданы, Қызыл Арық ауылы
5
Қарабастау бұлағы
жағажай
Жуалы ауданы, Қарабастау ауылы
6
Саяхат көпшілік демалатын орын
жағажай
Қордай ауданы, Қордай ауылы
7
Алмаз су қоймасы
жағажай
Қордай ауданы, Бетқайнар ауылы
8
Орталық саябақтағы көл
жағажай
Сарысу ауданы, Жаңатас қаласы
9
Жартас су қоймасы
жағажай
Талас ауданы, Қаратау қаласы
10
Пионер су қоймасы
жағажай
Талас ауданы, Көктал ауылдық округі
11
Тасөткел су қоймасы
жағажай
Шу ауданы, Белбасар ауылы
12
Шу өзені
жағажай
Шу ауданы, Белбасар ауылы "Ақ жайлау" демалыс орны"
13
Шу өзені
жағажай
Шу ауданы,Төле би ауылы, Мерке-Бұрылбайтал тас жолы 109 шақырым Шу өзені арқылы өтетін көпірдің жанында

от 31 мая 2024 года № 139
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от 7 августа 2019 года № 168
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Жамбылской области
Наименование водного объекта
Место массового отдыха
1
Река Талас
пляж
автомобильная дорога Тараз-Алматы, у моста через реку Талас
2
Река Талас
пляж
город Тараз, территория возле мавзолея "Тектурмас"
3
Водохранилище Сенгирбай
пляж
Жамбылский район, село Шайдана
4
Водохранилище Терс-Ащибулак
пляж
Жуалынский район, село Кызыл Арык
5
Родник Карабастау
пляж
Жуалынский район, село Карабастау
6
Место массового отдыха Саяхат
пляж
Кордайский район, село Кордай
7
Водохранилище Алмаз
пляж
Қордайский район, село Беткайнар
8
Озеро в центральном парке
пляж
Сарысуский район, город Жанатас
9
Водохранилище Жартас
пляж
Таласский район, город Каратау
10
Водохранилище Пионер
пляж
Таласский район, Сельский округ Коктал
11
Водохранилище Тасоткел
пляж
Шуский район, село Белбасар
12
Река Шу
пляж
Шуский район, село Белбасар место массового отдыха "Ак жайлау"
13
Река Шу
пляж
Шуский район, село Толе би автодорога Мерке-Бурылбайтал 109 километр у моста через реку Шу