Абай ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 14/10-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 29 наурызда № 239-18 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 3 наурыздағы № 37/9-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 03.03.2026 № 37/9-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексі (Салық кодексі) 696-3-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағы 15) тармақшасына сәйкес, Абай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығы мөлшерлемесінің мөлшері салық кезеңінде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4% - дан 3% - ға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Мәслихат төрағасы
М. Нұрсұлтанұлы

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в Абайском районе
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 28 марта 2024 года № 14/10-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 29 марта 2024 года № 239-18. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 3 марта 2026 года № 37/9-VIII
Сноска. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 03.03.2026 № 37/9-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 6 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога в Абайском районе с 4% на 3% по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата
М. Нұрсұлтанұлы